IWXM UDE. VA iS 1888. Woensdag 4.0sle Jaar. iV 2054. Sterfgevallen. burgerstand van Dixmude GEBOORTEN. Geestelijke benoemingen. AI ge in cc lie T ij d in gen Ollicieele Akten. Rechterlijke Kronijk. ASSISENHOF VAN WEST-VLAANDEREN. IBandelsberichteiv Veemarkten. Politiek Overzicht. WSIGZL Eessensiraat, n. 6. Eessensiraat. n. 6. heden B 265^50 286 O 84 tot 1-60 0-82 tol 1-28 0-90 tot 1-80 1-50 tot 1-96 1-20 tot 1-46 per drukregel 15 cenlimen. KE EE3 BUREEL Oil REEL WEKELIJKSCHE ALMANAK. traag op de kalvers i n be- ■■•♦fovjii k SSKKSSKSW J> M Donderdag Vrijdag Zaterdag ZONDAG Maandag Dinsdag" Woensdag 26 27 28 29 50 51 1 ast JULI. s Anna, Exuperia s Pantaleon, Hermolaus s Innocentius, Victor s Martha, Seraphina ss Abdon en Sennen s Ignatius van Loyola s Pielers-banden De heer Van Coillie, onderpastor te Ingelmunster, is vrijdag overleden, in den ouderdom van 49 jaar en 9 maanden. 18 Juli. Francis Coujalier, zoon van Georges en van Reine Bleu. (Foireplein). 19 id. Louis Charles Deloose. zoon van Francis Antoon en van Amelia Sophia Millecam. (Weslslraal). HUWELIJKSAFKONDIGINGEN. Ja Juli. Karei Lodewijk Bourgeois, jongman, han- dclsreiziger, oud 54 jaren, van Keiem, met Eugenia Vanpeperslraete, jonge dochter, dienstmeid, oud 25 jaren, van Caaskerke. 22 Juli. Hippoliet Livin Lageirsse, jongman, schalie- dekkersgasl, oud 24 jaren, geboren te Beerst en wonende te Dixmude/ met Romania Maria Bolle, jonge dochter, naaister, oud 17 jaren, van Dixmude. 22 id. Antonins Couteau, jongman, schipper, oud 38 jaren, gedomicilieerd te Hatilchin (Frankrijk), met Adèlina Delissnyder, jonge dochter, schipperin, oud 27 jaren, gedomicilieerd te Dixmude. OVERLIJDENS. 20 Juli. Henri Eduard Vandamme, oud 9 dagen, van Dixmude, zoon van Pieter en van Elodie Van Eeck- houlte. (Zwartenonstraat). Mgr. de bisschop van Brugge heeft benoemd Pastor te Knocke, de heer Gryspeerdt, onderpastor te Thielt. ANNONCEN Alle affichen bij den uitgever van dit blad gedrukt, worden eens onvergeld geplaatst. Men wordt verzocht de aankondigingen toe te zenden, ukerlijk tegen den Dinsdag middag. ABONNEMENT per jare 3 franks. De Abonnement-prijs is betaalbaar voorop en moet vrachtvrij toegezonden worden. Men kan ten allen tijde inschrijven, doch voor niet min dan een jaar. Het blad ver schijnt eiken Woensdagavond. De prijsdeeling in het kollegie onzer stad, zal plaats hebben den donderdag 16 oog'” Vrijdag heeft men twee jongelingen rï; het gevang van Veurne overgevoerd, belicht van aanslag tegen de zeden, gepleegd (e Caaskerke. Een jaarlijkseh pensioen van 1,396 fr. wordt verleend aan den heer L. Detollenaere, gewezen gemeenteonderwijzer te Eessen, ge durende 59 jaren en 6 maanden deze bediening vervuld hebbende. Dit pensioen wordt afge dragen fr. 338,40 door den Slaat; fr. 279-20 door de provincie en fr. 538-40 door de ge meente Eessen. Op den prijskamp voor beestialen, die maandag te Lichlervelde plaats greep, zijn de volgende drie prijzen toegekend aan Jufvrouw Julie Defever Ie Eessen 1" premie voor de melkkoeien. 1 en 2“ premie voor de bekalfde veerzen. Moord in volle straal, te St-Gillis. Dinsdag avond, omtrent 3 ure, is op de Jaraar- laan, eene moord gepleegd. De genaamde Karel Lints, oud 55 jaar, die van zijne vrouw gescheiden leeft en in de Abrikozenboomslraat woont, ontmoette zijne vrouw op de Jamarlaan. Hij viel de ongelukkige onverwachts aan en De Monileur heeft den tekst afgekondigd van het nieuw verdrag, lusschen Belgie en Nederland gesloten voor hel frankeeren van drukwerken. Daaruit volgt dat, te rekenen van 1 augusti aanstaande, de frankeeringstaks der drukwerken van het eene naar het andere land gestuurd, zal vastgesteld zijn als volgt 1° Voor dagbladen en tijdschriften, ver schijnende minstens eens in de week, lol liet gewicht van 25 grammen inbegrepen, 2 cen tiemen of een cent. Boven de 25 grammen tot 100 grammen inbegrepen, 5 centiemen of 2 I/2 cents. Voor ieder gewicht Maandag morgend is de zittijd van hel hof van assisen van West-Vlaanderen geopend. De eerste zaak die opgeroepen werd, is deze ten laste van Gustaaf Kint, 52 jaar, August Herteleer. 29 jaar, Raymond Carlier, 19 jaar, en Gustaaf Hennebois. De drie eerste zijn aan gehouden en verschijnen voor het assisenhof; de vierde is vluchtig of houdt zich verborgen. Alle vier worden beschuldigd van diefstallen met bezwarende omstandigheden gepleegd. Herteleer en Kint zijn veroordeeld ieder tot 10 jaar opsluiting; Carlier is vrijgesproken. Dezelfde beschuldigden moeten toekomende maand voor het assisenhof te Gent verschijnen voor diefstallen die zij in Oost-Vlaanderen ge pleegd hebben. Middenprijzen van het vette vee, op de voor naamste markten van Belgie. gedurende de. week van 16 lot 21 juli: ossen 71c. tot fr. 1-05 stieren 55 tol 85 c., koeien en runders 55 tot 85 c., kalvers 65 c. tol fr. 1-15; veile verkens 85 tol 95 c. Alles per kilo levend gewicht. |n granen handel eenigszins beter. Merke lijke opslag op de aardappels. Overzicht der week uil Antwerpen. Ten gevolge der langdurige regens, meer lust naar tarwe, opslag. Men kocht veel voor den uitvoer. Roode amerikaansche en californiscbe 19, Australië fr. 19-50, witte Bombay 18, Egypte fr. 14-25. Rogge, gersfe, haver en maïs betere vraag, ruim standhoudende prijzen. VLASHANDEL. Over het vlas zijn onze inlichtingen hoogst ongunstig. Het vlas is niet enkel zeer ongelijk en kort, maar veelal van groengeel kleur, dat eene slechte hoedanigheid te kennen geeft. stak haar dood met een dolk. Eene rampvolle prijsvlucht. De groote prijsvlucht, uilgeschreven door de duivenlief hebbers deel makende van de Federation du Cog d'Or, van Brussel, mag eene echte ramp genoemd worden. Van de 649 duiven, die den 2 juli teCalvi, in Corsika, losgelaten werden, waren er lot heden slechts 51 teruggekeerd. De afstand van Calvi tot Brussel is 980 kilo meters. De duiven aan den boord der zee los gelaten, moesfen eene vlucht van drie uren afleggen alvorens het vaste land te bereiken. Zelden werd zulke roekelooze onderneming ge waagd, zij is dan ook geweldig tegengevallen. De eerste prijs van die rampvolle reis werd gewonnen daags nadat de duiven losgelaten waren, door den heer Hanssens, van Verviers den 5 juli, ten 5 ure namiddag was zijne duif aangekomen. De ongelukkige prijsvlucht van Calvi zal binnen eenige dagen gesloten worden; een-en- tachtig prijzen zijn te behalen. M. Hendrik Ketelers, van Pervyse, heeft zijn laatste exaam van doktor in de rechten afgelegd. Veel vlas ligt in den grond geslagen en begint te rotten. De opslag neemt wat meer de bovenhand. Middenprijs gedurende de week van 16 tot 21 juli, per 3 kilo .- vlas, fr. 5-40 tot 4-00 te Aalst; 1’ klas 4-20 tot 4-50, 2” klas 3-75 tol 5-99, 3" klas 5-09 tot 3-42 te Wareghem; fr. 3-50 lot 4-50 te Thielt; fr. 3-50 tot 4-50 te Deinze; fr. 3-82 te St-Nicolaas; fr. 4-80 te Brugge; werk, fr. 1 tot 2-50, garen, fr.6-50 tot 7-50. Brugge. 24 juli. Ter veemarkt van telde men 586 hoornbeesten. De verkoop was. niet zeer levendig. Parijs, 25 juli. Er waren ter markt 2,512 ossen, verkocht van fr. 0 98 tot 1-66 1,091 koeien, 260 stieren, 1,564 kalvers, 17,509 schapen, 2,682 zwijnen, Alles per kilo slachtsgewijs. moeilijk op het zwaar vee, DE KEIZERLIJKE BIJEENKOMST. De feesten ter eere van den duitschen keizer in Rusland gegeven, moeten thans afgeloopen zijn. De Herold kondigt eene nota af van duitschen oorsprong, waarin gezegd wordt, dat Oostenrijk-Hongarie en Frankrijk de bij eenkomst van Peterhof weldra zullen moeten beschouwen als een stellig onderpand van europeeschen vrede. Het ware te verlangen dat Frankrijk eene stevige en bestendige regeering had, opdat het geen brandpunt van tweedracht en gisting worden zou. Eene algemeene ont wapening zou alsdan in Midden-Europa kun nen plaats grijpen. De duitsebe vloot zou met die van Rusland, Zweden en Noorwegen kunnen bijdragen tot bet vestigen, wat de zee macht betreft, van een evenwicht bestemd om tegen den engelschen invloed op te kunnen komen. UITZETTINGEN IN IERLAND. Binnen kort zullen in Ierland weer woeste tooneelen plaats hebben. De pachters op de goederen van kapitein Vandeleur eigen- j dommen die eene oppervlakte hebben van eene onzer provinciën zullen wegens gebrek aan betaling der huur weldra uit hunne hoeven gezet worden. Door de zorgen der overheid is eene proclamatie legen T houden van meetings aangeplakl. Doch in een ander plakkaart wordt het volk lot verzet aangespoord en baalt men het voor beeld aan van John Dillon, opgesloten te Dundalk en John Mandeville, die ten gevolge zijner gevangenzitting gestorven is. Van beide zijden maakt men zich gereed, ofschoon invloedrijke personen en vooral priesters, pogingen in het werk stellen, om eene overeenkomst tusschen kapitein Vande leur en zijne pachters tot stand te brengen. De achterstallige rent bedraagt zoo wat 80,000 p. sl. ongeveer 2 millioen frank. Verleden zondag hebben de priesters alle geweldpleging tegen soldaten en constabels afgekeurd, doch hel is te verwachten dal die raadgevingen niet zullen gevolgd worden. Ongeveer 1000 fami- lien moeten uil hunne woningen gezel worden zoodat die schandalige tooneelen die reeds dezer dagen een aanvang namen verschei dene weken zullen duren. De militaire macht zal bestaan uil 70 man der Crofton foresters, 50 man van hel 5" huzaren en 120 gewapende constabels, meteen 10 tal officieren. NIEUWE MAAN, Maandag 9 Juli, ten 6 ure 52 min. des morgens. EERSTE KWARTIER, Maandag 16. len 12 ure 28 m. des avonds. VOLLE MAAN, Maandag 25, ten 6 ure 40 minuien des morgens. LAATSTE KWARTIER, Maandag 50, ten 8 ure 45 m. I des avonds. Brug op de Schelde. Men weet dat de Staat zich tegenover de Maatschappij van het Zuiden verbond eene brug over de Schelde te leggen Daar aan die verbintenis ten gestelden tijde nog geen gevolg werd gegeven, spande gemelde maatschappij een proces tegen den Staat in. Zij houdt staande dat de brug in 1887 moest gereed zijn en daagde de Staat den 5 mei 1883, 1° tot het betalen eener vergoeding van 3 mil lioen frank; 2° tot het betalen van 800 frank vergoeding per dag, van af den 5 mei 1883 tot den dag der voltooiing van de brug en 3° tot het betalen van 6 millioen frank in geval de Staat verklaart zijne verbintenis niet te kunnen volbrengen. Daar deSlaat zich niet tegenover dezen eisch deed vertegenwoordigen, bekwam de maat schappij een vonnis, waardoor haar, volgens bet Journal, de Bruxelles, ten voorloopigen titel, 500,000 fr. schadevergoeding en 50 fr. per dag vertraging werd toegeslaan. De Staat moest daarenboven zorgen dat de brug binnen twee jaren gebouwd werd. De registratie kosten van dit vonnis bedroegen meer dan 15,000 frank. Donderdag laatst werd de zaak, waarin de heer Bilatil. eindelijk als vertegenwoordiger van den staat werd aangesteld, voor de recht bank van Brussel opgeroepen. Hij verklaarde dat de slaat inderdaad die verbintenis heeft aangegaan, maar niet voornemens is die te volbrengen. Het ware eerder te wenschen dat eene onderlinge overeenkomst kon getroffen worden. De Staat is inderdaad vergoeding schuldig voor vertraging, doch slechts te be ginnen van af 1887, datum der eindregeling van de havenwerken. Inden loop van zijn pleidooi wees de heer Bilaal op de verschillige werken, die sedert 10 jaren te Antwerpen werden uitgevoerd tot verbetering der haven. Men voorzag daarvoor in 1874 eene noodzakelijke uitgaaf van 20 mil lioen. Die som is thans geklommen tot 82 mil lioen, en zou met de brug lot 100 millioen loopen. De onteigeningen, die door den heer Sainctelette op 8 millioen geschat werden, kostten er 30. In de kaaiwerken waarvan de gezamentlijke kosten 44 millioen bedragen, is de Zuiderkant voor 19 millioen. Eindelijk hebben de drie antwerpsche advo- katen, die de zaak der onteigeningen voor den Staat in handen hadden, de kleinigheid van 240,000 fr als honoraria in rekening gebracht. HOPPEMARKTEN. Aalst, 21 juli. Markt nul. Aalst van 1887 fr. 26 a 28. De toestand van hoppe te velde is goed; slechts de groei is een weinig achteruit. Poperinghe, 20 juli. De prijs der hoppe blijft van fr. 30 tot 32 per 50 kilos voor Poperinghe stad en fr. 20 tot 25 voor de buitengemeenten. De plant in het algemeen is voldoende, niettegenstaande het ongunstig weder,,dal wij sedert 2 weken gehad hebben, en de planters hopen dat de opbrengst zal middelmatig zijn. Voor ieder gewicht van 100 grammen of deel van 100 grammen meer, 5 centiemen ol 2 1/2 cents. 2° Voor de andere drukwer ken, lot het ge wicht van 15 grammen inbegrepen, 2centie- men of een cent. Boven de 15 grammen tot 50 grammen grepen, 5 centiemen of 2 1/2 cents. Voor ieder gewicht van 50 grammen of deel van 50 grammen meer, 5 centiemen of 2 1/2 cents. Om van het voordeel van dit tarief te kunnen genieten, moeten de drukwerken onder band of in bindsels zijn, ofwel bloot verzonden worden in vorm van kaart. Op die, in andere voorwaarden verzonden, blijft de algemeene takseering toegepast van het verdrag van 1 juni 1878. Verkoop traag en gewoon op de schapen en en de zwijnen. Varkensmarkt van Brussel, 24juli. Te koop gesteld 700 varkens aan den prijs van 85 lol 93 c. per kilo op voet.

De Boterkooper (1849-1914) | 1888 | | pagina 1