Nieuws der week. Tooneelkronij k. STADSKRONIJK. Burgerstand van Dixmude de speculateurs miljoenen kannen winnen. Het zijn die winsten, welke men door ons land wil doen vergoeden, niet ten bate der nrunt-unie of zelfs van Frankrijk, maar van de Banque de France, Om plezier te doen aan de kleine bedienden. De Patriote, die voorstander der kleine bedienden zegt dat men in het ministerie van spoorwegen, posten en tele graaf, het ontwerp bestudeert om de vrije reis en de dienst-koepons af te schaffen, die gegeven worden ten voordeele der ambte naren, bedienden en werklieden van die besturen. De dienstkoepons en kostelooze toelating van reizen zouden vervangen worden, door een abonnement van een jaar, ten prijze van 30 frs voor de ambtenaren, 15 frs voor de bedienden en 7-50 frs voor de werklieden. Dit zou 400,000 franks aan de Staatskas opbrengen. Wat zullen al de belanghebbenden Père Boum, de vader der bedienden, hem dankbaar zijn voor den nieuwen dienst. Er wordt berekend, dat door de vrij stelling der seminaristen enz. van denkrijgs dienst, welke wet door de klerikalen werd gestemd, 2000 mannen op de controlen van het leger zijn ingeschreven, die geen dienst doen. Geen wonder dus, dat er zoo weinig soldaten onder de wapens zijnin plaats van in de kazern, zitten er een goede hoop in de seminarien en de sacristijen. Te Gestel, in de Kempen, werd de ge meenteschool afgeschaft, in weerwil eene petitie van 32 huisvaders, die aan den raad en den minister werd gezonden. Daarop werd op kost der ingezetenen eene liberale school ingericht, die donderdag geopend werd; in den stoet, met de liberale fanfaren der gemeente aan het hoofd, stapten 62 kin deren begeleid door hunne ouders en eene menigte onderwijzers. De Moniteur bevat alle dage eene reeks gunstjes aan kerken en pastoors verleend. Wat luilekkerland toch voor die heeren Scherreweg. Men spreekt veel te Wavre van eenen scherreweg gepleegd door den overste van een klooster. Die gezalfde des heeren was de Heffing der kwezels en heeft van een dier beminnelijke schepsels, mej. L..., oud 50 jaren, eene som van niet min dan 470 duizend franks weten te ont vangen. Het klooster, dat er langs buiten zeer somber uitziet, schijnt langs binnen een waar Eden te zijn, waar de kwezels eene voorsmaak van den hemel vinden. Wij zul len onze lezers op de hoogte houden van de zaak. P. S. De kwezel L..., moeilijkheden ontmoetendo bij hare familie, wegens hare vrijgevigheid, is spoorloos verdwenen. Zou zij eene schuilplaats in bedoeld klooster ge vonden hebben Deze week, woensdag en donderdag, heb ben de rederijkers van Nu, Morgen niet, onzer stad, twee allerbest gelukte tooneel- vertooningen gegeven, telkens met volle zaal, hetgeen bewijst hoe warm de genegen heid van ons publiek is voor den vaderland- schen schouwburg. Twee tooneelstukken werden uitgevoerd H Lied van Moeder, oorspronkelijk tooneel- spel met zang in 3 bedrijven, met voorspel, door Antonie; en 's Avonds in de maneblij spel met zang, door H. Van Peene. Het tooneelspel is hartroerend en afwisse lend de geschiedenis eener moeder aan wie men haareenigen zoon ontrooft, nadat haar gemaal op zee verdronken is. In het voorspel zien wij Mevr. Kortmans in gezelschap van haar spelend zoontje; zij droomt van naren man, zee-officier en reeds vijfjaren op de baren,en zingt een liedje van de hoopdat zij van hem geleerd heeft. Wil lem, haar knecht en dronkaard, brengt het dagblad en daarin verneemt de rampzalige het nieuws van het verongelukken van haar gemaal. Zij vertrekt aanstonds, de zorg van haar kind aan den knecht overlatende. Deze drinkt en protesteert tegen zijn lot. Daar komt Walling op, een vroeger afgewezen minnaar, vol wraakgevoelens voor mevrouw hij kent reeds het ongeluk, en koopt den den dronken knecht uit om het kind te laten ontvoeren en te doen verdwijnen. De dronk aard stemt toe, het zoontje wordt slapend weggedragen en de knecht vertrekt naar Amerika. De rol van den jongen Henri Kortmans werd vervuld door den kleinen knaap L. Houvenaeghel, op de voortreffelijk ste wijze. Te midden der treurige toestanden deed de heer Leon Weyne, als dronken Wil lem, nog lachen. Twintig jaren laterl,to en 2de bedrijf. De jonge Kortmans was, door de wraakzuchtige Walling, over zee gezonden, het schip ver ongelukt maar het kind wordt mirakuleus gered. Het valt in de handen van een ouden visscherJ acob Storm, die het als zijn zoon op voedt en fier is over den wakkeren jongeling, die als loods dienst doet en het schip redt waarvan Walling de eigenaar is; en die snoodaard herkent met verassing in den loods de trekken van den verongelukten i zee-officier. Hij ondervraagt den ouden man, i die aan den schurk de geschiedenis van het gevonden kind verhaalt, gelijk hij deze vroe- ger aan den jongeling zelve verteld heeft, toen hij hem de kinderkleedjes ter hand stelde en erfgenaam maakte van zijne ge spaardepenningen. De jonge loods weigerde trotsch eene belooning van Walling te aan vaarden. Daar klinken noodschoten, weder een schip in gevaar, waarop de zeeman heensnelt. Walling blijft bij den ouden Storm die plotseling eene beroerte krijgt en naar zijne kamer gaat; de wraakgierige maakt plan den jongeling in 't verderf te storten. De loods keert terug, hij had weder een schip gered, waarop nu zich zijne moeder en hare pleegdochter bevonden, die hij niet kent. Walling was bij de samenkomst van moeder en zoon; zag hoe Mevr. Kortmans den loods dank zegde en geschenken gaf, welken indruk zijne wezentrekken op haar maakten en hoe hare pleegdochter aange daan was. Toen zij vertrokken waren meng de Walling een slaapdrank in den wijn dien hij den loods voorschonk, welke gevoelloos werd; dan stopte hij hem de spaaroordjes in den zak en wanneer hij zag dat de oude Storm overleden was, riep hij om hulp en deed den jongeling aanhouden als moorde naar en diet! Alles pleitte tegen den on schuldige; Willem, de oude dronkaard was uit Amerika teruggekeerd als landlooper, en liet zich weder uitkoopen om een valschen eed te doen. Maar de jonge Kortmans ont vlucht het gevang ontmoet zijne moeder er volgt eene aandoenlijke herkenning tus schen moeder en zoon en eene verloving met hare pleegdochter Helena. Maar de jonge ling moet vluchten verre weg eene stellige veroordeeling wacht hem. De snoode Walling zegepraalt weerom Hier is de plaats om hulde te brengen aan den uitmuntenden tooneelist den heer Emiel Hillebranl, die de rol van Jacob Storm met zijn gekend talent vervulde en de eenparige toejuichingen verwierf. Slot; vijf jaren later. Henri Kortmans, thans officier bij de amerikaansche marine, keert vol roem en gekwetst terug. Wat vreugde bij zijne moeder en verloofde. Maar de wraak waakte, Walling wilde den on schuldige doen aanhouden, doch de snood aard wordt ontmaskerd en zelve aangehou den. De geheele waarheid kwam aan het licht door Willem, die eindelijk bekeerd was van zijne dronkaardsgewoonten en berouw gekregen had. De rol van Henri Kortmans werd vervuld door den jongen heer Maurice Vermeulen, die zich allerbest van zijne taak kweet en de toejuichingen van het publiek hebben den tooneelist gezegd hoezeer hij geliefd en aan gemoedigd wordt. Veel mag men van hem verwachten voor de rollen van liefhebbende zoon en minnaar. De heer Pieter Weyne in de verradersrol van Walling, heeft zijnen ouden faam staande gehouden en verdiende de bravos van het publiek, als aansporing het vlaamsch tooneel nimmer te verlaten. Gaarne zag men de rol van den heer Leon Weyne, die als den dronkaard en den later berouwhebbenden Willem, den hartelijksten bijval verwierf. Wat de actricen betreft, dezen speelden meesterlijk; hartroerend was Mevr. Spelters in de rol der ongelukkige moeder Kortmans; allerliefst Mevr. Parys als Helena, de pleegdochter en de verloofde van haren zoon. De bravos donderden elk oogenblik door de zaal. Wat het blijspel en het orkest aangaan, daarover een woord de aanstaande week. WerscMIIIge nieuwstijdingen. Kunst- en Letternieuws.Naar wij verne men is de bijval die bet nieuw werk Sophie, door mej. Virginie Loveling, ontmoet, zoo groot dat de eerste uitgave bijna uitgeput is. V ei'itiakelijklicden. I Verleden zaterdag vierde de Muziekale Kring hel St Ceciliafeesl met een allerschoonst Concert, van welke de stukken uitmuntend uitge voerd werden, wat tot eere strekt aan de muziekanten ep zangers. M. Cb. Peeren, op zijnen tuba, heeft overtroffen wat men van eenen liefhebber mag verwachten. Hij gaf aan de muziek voor salon,die hij uitvoerde, al de waarde die den componist er aan kan gehecht heb ben. Menigmaal werden zijne zoete en welluidende accoorden met bravos onderbroken. M. Eben zong met uitdrukking en zwier zijn orgaan is zuiver en vol vuur. De geheele zaal juichte den zanger toe. De jonge i. Brys ontlokte scboone en zuivere loonen aan zijn moeilijk instrument, de bugle, en bekwam den besten bijval. Moed, jeugdige lief hebber, en op de lauweren, van zalerdag, niel ge slapen. Moet ik u spreken van onzen komiek, den liefling van het publiek, zijn lof is in ieders mond. Hij zou een steenen hart warm maken. De heer L. Weyne heeft niel alleen eene klare, schoone en verstaan bare slem, maar hij kan die bemeestereo, eene geestige zinsnede doen uitkomen en eindigen zonder haast noch vertraging. Hij werd teruggeroe pen en hartelijk toegejuicht. De Muziekale Kring heeft waarlijk vooruitgang gedaan, dit beeft de uitvoering der stukken be wezen, allen voldeden zeer en mochten de toejui chingen inoogsten die men ruimschoots bracht; 't was verdiend. Dit zij een spoorslag aan zijnen be stuurder M. Gustaaf Vermeersch, opdat hij met vuur aan de kunst voortwerke, om zijne schaar lief hebbers verder op de baan van vooruitgang te brengen. Een talrijk publiek woonde hel schoone kunst feest bij, dal door een prachtig bal gevolgd werd. Nog nooit waren de jufvrouwen en dames zoo tal rijk opgekomende dansreien waren zoodanig ver vuld datinde ruimezaal de beweging bijna onmogelijk was.Ook hebben de feestvierenden zich tot laat in den nacht vermaakt en zijn gescheiden den wensch uit drukkende nog menigmaal, dezen winter, op zulken avondstond uilgenoodigd te worden. De lieer Tiburce Proot, zoon van den heer notaris Prool-Coppens le Woumen, heeft zijn laatste examen in nolariëele rechten afgelegd te Brussel. Donderdag namiddag beeft een dienstknecht door eene onbehendige beweging om eenen wagen uit den weg le brengen, het voertuig geladen met 25 zakken graan in de rivier den User doen loopen, langs de Kaaistraat. Er zijn geene ongelukken ge beurd dan dat hel graan eenigzins beschadigd werd door bet water en men vee! moeite gehad heeft den wagen uit de vaart le krijgen. Een magazijn wordt afgebroken langs de Mon- tanusstraat. Donderdag avond liep het gerucht in stad dat dieven langs de puinhopen, rond 9 ure, in don nabijliggenden hof gedrongen waren, hetgeen bij de bewoners des huizes in de Eessenstraal eene groote opschudding veroorzaakte, waardoor de kwaaddoeners op de vlucht gedreven werden en in hunnen haast een kruiwagen omverre liepen. Kcyem. Heden zondag, 29 november, viert de Fanfarenmaatschappij van Keyem het Ste Cecilia feesl met muziek en tooneelverlooning. Zullen ten toonëele gevoerd worden De onplichtige in het gevang, deftig tooneelspel met zang in 3 bedrijven, door Tyleca-Rlontrock, onderwijzer; en Het huwe lijk van baas Kwikstaart, blijspel. 1 De korrectlonneele rechtbank van Veurne heeft den 5 en 6 november veroordeeld Carrier Lodewijk, bijgenaamd Sapeur, en Carnier Alois, werklieden le Clereken, de eerste tot 15 frs boot, en de tweede tot 26 Irs boet, voor slagen en wonden. Denhlyden Lodewijk, boomsnoeier te Vladsloo, lot 26 frs boel, en Finaul Karei, werkman te Keiem, tot IS frs boet, voorslagen en wonden. Fasseel Leontina, zonder beroep le Merckem, lot 26 frs boet, voor bedriegelijke ontvreemding. Vanzeebrouck Alois en Vanzeebrouck Hendrik, werklieden le Veurne, elk tot 26 frs boet, voor sla gen en wonden. Decroos Constantin, dienstbode te Ghyvelde, tot 26 frs boel, voorslagen en wonden. Cogge August, Flamey Julius, beide zonder be roep, en Veniere Benjamin, bakkersgast, allen te YValou, de twee eerste elk lot S frs boet, de derde tol 10 frs boel, voor diefte van peren. Bauden Gustaaf, werkman te Alveringhem, tot 26 frs boet, en zijne huisvrouw Ryckeboer Leontina, lot twee maal 8 dagen gevang, voor diefte van peren. L'Il lustration Enropéenne. 46" An- née d'existence. - Publication hebdomadaire, pa- raissant en 8 pages de lexte avec 4 ou 5 gravures sur bois. Frs 10-50 par an. LeMuséediitVenne Age. (frs 4-50 par an). Le meilleur marché des publications illustrées, pa- raissant 2 fois par mois, par livraison de 8 pages, avec 4 a 5 gravures. Ee foyer national illnstré. 3 frs, franco en Belgique. Journal populaire, parait tous les dimanches, par livraison de 8 pages, orné de gra vures. Romans, contes, légendes, réeits, divers, variétés etc. On s'abonne chez Van Cuyck-Gyole, a Dixmude. Eene volksuitgave, in 2 deelen kl. 8° post, wordt in gereedheid gebrachtenzal eerstdaags verschijnen. Men kan van heden af in (eekenen bij den uitgever Ad. Hoste, te Gent. Een pensioen van 1200 frs is verleend aan M. Fideel Morel, ood-pasloor le Wjckel-Sl-Elov, geboren te Dixmude den 9 november 1809. Uitslag der aanbesteding voor de leve ring van de voorwerpen bestemd tot de voeding en den onderhoud der gevangenen in het celgevang van Veurne. Hebben aangeboden le lot. P. Sansen, bakker, te Veurne, 1439-50 frs; weduwe Kesteman, id., 1440-50. 2e lol, Karei Dubois, slachter, leVeurne, 800; J. Vereecke, id., 960. 3C lol, weduwe Henderyck, hovenierster, te Veurne, 241. 4e lot, Hendrik Vandenbruwaene, landbouwer, leVeurne, 210. 5« lot, K. Slubbe, negociant, te Veurne, 95-50. 6" lol, denzelfden 114-55. 7C lot, Den zelfden, 69-45. 8" lot, Wed" Protin, te Luik, 37-35. 9e lot, Vangheluwe-Coomans, le Doornijk, 41-35. Aanneming der kanlien Amelie Vandendriesche 1014-30. M. Droesbeke, chirurgijn-tandmeester, St Michielslraat n" 29, Brussel, kan geraadpleegd worden te Dixmude in 't hotel de Casino, den eersten Dinsdag van elke maand, van 9 ure 's mor gens tot 's middags. .Sluiting der jacht. Hel is verboden te koop tè stellen, te koopen of te leuren 1° Na den 3 december aanstaande de patrijzen en alle soorten van vogels in wilden slaat, behalve de fesanten, kwakkels, boschhennen, veld- en brem- wachielkoningen, korhanen, de watervogels en de genen vermeld in 1 van art. 9 des reglements van 1 maart 1882. 2° Na 3 januari 1886 de hazen, fesanten, kwak kels, boschhennen, wachtelkoningen en korhanen. 3° Na 3 februari de reebokken en herten. 4° Na 18 april de watervogels, zooals de wilde eendvogels, kievitten, sneppen, pluviers, enz. Tusschen de uillandsche vogels, waarvan de ver koop ten allen tijde is toegelaten, zijn begrepen zekere wildsoorten die niet vermenigvuldigen in ons Jand en door den handel ontvangen worden uit den vreemde, zooals de witte patrijs, de boschsneppen en alle soorten van vreemde patrijzen. Dinsdag vierde men te lchtegem het huwe lijk van de weduwe D... Op sommige gemeenten is het een gebruik dat, als de getrouwden de echte lijke woonst willen binnentreden, jongens of meis jes voor de deur eene koord spannen en hen ver plichten drinkgeld te geven, vooraleer binnen ge laten te worden. De zoon van de getrouwde. Karei D., oud 14 jaar, dit gebruik willende beletten voorzijne moeder, nam een geweer dal hij enkel met buskruid laadde, en schoot naar de jongelingen op eenen afstand va n drie meters. Een jongen van 14 jaar werd aan den arm ge kwetst, en een tweede aan de wang en bel oog ge troffen, zoodanig erg dat men vreest voor het ver lies van dit orgaan. Maandag der verledene week ter gelegen heid van een huwelijksfeest le Oedelem, wijk Zwar- teveld, had een jongeling der familie reeds ver scheidene malen met een pistool geschotendoor eene onvoorzichtigheid in het herladen, ging'l schot af met hel ongelukkig gevolg dal zijnen duim met eene brok vleesch en*de wijsvinger afgerukt werden. Vergiftiging door nicotine. Den 13 dezer verscheen Pieter Tanghe, bedelaar, oud 55 jaar, wonende te Hooglede, voor den onder zoeksrechter le Brugge. Deze persoon was verdacht van poging tot ver krachting, onder doodsbedreigingen, op een meisje van 12 jaar oud. Door den rechter ondervraagd, liet Tanghe zich vallen en gebaarde ziek le zijn. Men hechtte geen belang aandeze onpasselijkheid, des te meer dat de veldwachter der gemeente ver klaarde dat Tanghe een volkomen tooneelspeler was. Iedere keer dat deze persoou wegens eene overtre ding te verantwoorden heeft, voegde de policie- age'nt er bij, neemt hij een spuwdrank in, die hem slechts voor een oogenblik ziek maakt en tracht alzoo medelijden op zich te trekken. Tanghe werd naar de gemeente-gevangenis ge leid, maar 's avonds verergerde zijnen toestand, men deed hem naar hel hospitaal, waar hij 's an derendaags overleed. Deze nian had zich vergiftigd door eene groote hoeveelheid tabak te eten. Een jachtongcval heeft le Zillebeke plaats gehad. De jachtwachter van M. den baron de Vinck, heeft eene gansche lading in het hoold gekregen. Men heeft hem naar het hospitaal van IJperen over gebracht. Kortrijk. Men meldt dat maandag op de beestenmarkt van Kortrijk, de koopers zoo weinig in getal waren, dal bij het einde van de markt, de 7 a*800 beesten geene aankoopers vonden. Eenige grappige kooplieden dit geestig vindende, hebben vioolspelers bijeen verzameld en voor een weinig geld hebben zij hen de beste liedjes uit hun repertorium doen spelen. Vele nieuwsgierigen kwa men seffens toegeloopen, maar koopers, neen, daar waren geen. Eindelijk moede van wachten, hebben de verkoopers hunne ware medegedaan naar den stal, na wel beloofd le hebben de naaste week eene trompet en een trommel mede le brengen. In deze voorwaarde hopen zij koopers te vinden. Wij wenschen het hun van ganscher harte. Brugge. Dinsdag zijn door de rechtbank van enkele policie te Brugge, 28 personen, waar onder 10 beenhouwers, veroordeeld tot verschillige boeten van 20, 45 en 40 frs, om in hunne winkels valsche of afgekeurde gewichten in hun bezit le hebben, en waarvan zij gebruik maakten. Er waren gewichten in van gewaande vijf kilos, die een halve kilo le kort wogen, en gewichten van 2 kilos die 300 gr. te kort hadden. Den fO dezer is te Blankenberge eene Stoute diefte gepleegdin vollen dag zijn dieven in het huis gebroken der echtgenoten Van Eetvelde, binst hunne afwezigheid, en hebben uil eenen koffer 4000 frs gestolen. Een visscher, Eug. Dewulf, is als dader dezer diefte aangehouden; hij was nog in het bezit der geslolene som. Maandag is te Mariakcrke bij Gent, dicht bij de brug uit de Brugscho vaart, hel lijk eener 20jarige vrouw gehaald. Zij was wel gekleed en had een floers over bet gelaat. Men vond op haar anders niet dan drij kleine sleutels. Hel lijk had eene wonde aan den hals en verkeerde reeds in ontbinding. Te Room, zijn drij honderd steenbakkers zonder werk. Deze drij honderd arbeiders vertegen woordigen eene bevolking van ten minsten duizend personen, vrouwen en kinderen in begrepen die voor hel oogenblik geene andere hulpmiddelen heb ben dan de openbare liefdadigheid, die zeer beperkt is in de landelijke gemeenten. Te Boom heeft men moeten nachtwachten in richten. Een proces tot echtscheiding heeft te Brussel een zonderlinge oplossing bekomen. De advokaten Lejeune en De Mot hadden op merkwaar dige wijze gepleit en men verwachte de uitspraak der rechters. Maar in eens verandert hel tooneel,|Mcn verneemt dat de man zijne vrouw uit bet vaderlijk huis beeft geschaakt en dat zij te zamen naar Nizza zijn ver trokken, op zoek naar nieuwe wittebroodsdsgen. Donderdag na middag werd een priester aan den overgang van den ijzeren weg, tusschen de statie van Weerde en van Eppeghem, op hel oogen blik dat hij wilde over de riggels stappen door een der buffels van de locomotief getroffen en een eind verre geworpen. De ongelukkige verkeert in doodsgevaar. «Ij de hoogesehool te Luik zijn decs jaar niet minder dan 4780 studenten ingeschreven, Tusschen de nieuwe studenten bevindt zich de zoon van koning Jan van Abyssinie, De tuchtraad van een regiment, in bezet ting le Luik, heeft verledene week uitspraak gedaan over een vermakelijk geval. Een soldaat, na eene tamelijke lange afwezigheid, was in de kazern teruggekeerd in een kapucien ge kleed en zoo dronken dal hij met moeite gaan kon. Het kostuum was zoo volledig lot de schoenen zeiven waren uitgesneden en sandalen van gemaakt; op zijnen rug was er eene plakkaart vastgemaakt waarop te lezen stond Nieuwe uniform voor het belgisch leger. De soldaat heeft geene voldoende uillegging kun nen geven waar men hem dat kapucienenkosluum heeft doen aantrekken. Hij is tot 4 dagen gevang veroordeeld geworden om eene kleeding aangetrokken te hebben in strijd met het reglement. Kntoenoogst. De katoenoogst in de Vereenigde-Staten zal voor dit jaar 68 miljoen balen bedragen, zijnde eene vermindering van 492,000. ai Volgens een bericht nit New-York* heeft de jongste daling der petrol-prijzen vijf fail lieten aldaar veroorzaakt. Holloway's Zalf en Dillen. Kortheid van adem, verkoudheid, hoestbuien. Duizende getuigschriften kunnen afgegeven worden om de kracht te bewijzen, die deze heelmiddelen bezitten in gevallen van asthma, beginnende teering en alle kwalen der borst en der longen. De Zalf goed op de borst en op den rug gewreven, dringt door de huid, wordt opgezogen en onmiddelijk in de longen over gebracht, waar zij in onmiddelijke aanraking met het omloopende bloed komende, alle onzuiverheden onschadelijk maakt of verdrijft, die de grondslag zijn van teering, asthma, bronchitis en longziekte. Alle kwalen der longen worden aldus gemakkelijk genezen. De aamborstige wiens ademhaling bij mistig, vochtig weder bijna verstikt wordt, wordt door Holloway's Zalf en Pillen vrij gemaakt, die mede den korten, droogen en teerachtigen kuch genezen, en ook het zware spuwen, waarvan bron chitis vergezeld gaat. GEBOORTEN. 23 Nov. Maria Ludavika Claeys, dochter van Karei Lodewijk en van Joanna Hollebeke. (Wou- menstraat.) 24 id. Alberic Jozef Yincke, zoon van Adolf en van Celina Amelia Vandenberghe. (Konijneslraat.) WETTELIJKE HUWELIJKSBELOFTEN. 22 Nov. DésiréKarelRyckebusch, jongman, land- boinverswerkman, oud 28 jaren, geboren te Dix mude en wonende le Caaskerke, met Sijlvia Maria Exter, jonge dochter, dienstmeid, oud 27 jaren, geboren te Eessen en wonende te Dixmude. HUWELIJKEN. 25 Nov. August Leopold Van Aelst, jongman, dienstknecht, oud 42 jaren, 2 maanden en 8 da gen, van Boerst, met Silvia Virginia Brys, jonge dochter, mandewerkverkoopster, oud 44 jaren, 40 maanden en 43 dagen, van Dixmude. 27 id. Karei Lodewijk Desmylerjongman, werk man, oud 32 jaren, 4 maanden en 23 dagen, met Romania Maria Verhaeghe, jonge dochter, naai ster, oud24 jaren, 5 maanden en 25dagen, beide van Dixmude. 28 id. Vitalis Désiré Fache, jongman, koophan delsreiziger, oud 25 jaren, 3 maanden en 29 da gen, van Westoutre, met Maria Anna Julia Her- minia Cracco, jonge dochter, modewerksler, oud 24 jaren, 9 maanden en 49 dagen, van Dixmude. OVERLIJDF.NS. 43 Nov. Maurits Alexis Gustaaf Marie Dewulf, oud 44 dagen, van Dixmude, dochter van Aloïs en van Leonia Rosalia Rosseeuw. (Kleincndijk). 20 id. Karei Lodewijk Vanduyfhuvs, slachter, oud 43 jaren, 2 maanden en 20 dagen, van Dix mude, ongehuwde zoon van wijlen Jan Francis en van Joanna Kolela Vanduyfhuys. (Gasthuis straat.) Boekdrukkerij en boekhandel Yan 'uyck-Gyole, Noordstraat, HockderYischmarkt, Dixmude Aan de pianolief hebbersEenige gelegenheid Honderd Dansen van Slranss, voor piano, (valses, polkan, quadrilles, etc voor frs in plaats van 10 frs. Pour £>0 c. valeur do 3 frs. Le numéro-prime LA YIE EN IIIYER. Keus van prachtig geïllustreerde plakalmanaken voor herbergen. Op heden Zondag 29 November, om 4 ure na middag-, viert de Muziekale Kring een Sint Ceciliafeest, in de Nieuwe Smis,bij Hendrik Deschot, Stovestraat. Daarna Combatbolling waartoe alle liefhebbers iktgenoodigd worden. Combat met de jaskaart heden Zondag 29 November, in St Crispin, bij Ch. Dekeyrel, Oostvesten. Saueissekermis heden Zondag 29 November, in Petit Paris, bij Paul Vandeeasteele. Vriende lijke uitnoodiging. Combat met de vioerbol cnsaueissekermis heden Zondag 29 November, in den «Graafian Vlaanderen, bij EmielBolle. Vriendelijke uitnoo diging. Groote combat melde jaskaart en de vioer bol heden Zondag 29 November, in de Drie Zwaluwen, bij Theofiel Coquel, Verkensmarkt. Daar de wandelingskens buiten stad gestaakt zijn, verhoopt de baas van yeeds in den vroegen na mid dag een talrijk publiek te hebben. Goed bier en veel plezier. Schoone combat met de jaskaart, heden zondag 29 november, in den Breeden Steeger, n bij de gezusters Camerlynck, Kiekenstraat. Vriendelijke uitnoodiging en aangenaam bier. Combat met de vioerbol, op lieden zondag 29 november, ter herberg het Truweeltje, n bij Ch. Duyver, Woumenstraat, Vriendelijke uitnoo diging en bier van 't patersvatje. Saueissekermis en combat metdevioer bol heden Zondag 29 November, in 't Hof van i Commercie, n bij Désivé Vanblaere, te Beerst, aan den Keizerhoek. Bier vaa 't patersvatje. Jaarlijksche saueissekermis en combat- bolling, heden zondag 29 november, ter herberg de Wagenmakerij, hij Alois llennico, langs de Eessenkalsijde. Den maandag kandeel. Lekker bier. Instellatie te Caaskerke, heden Zondag 29 nov. der herberg de Vla, bewoond door Cli. Verslraete, langs dekalsijde van Oudecapelle. Aller hande volksvermakeiijkheden. Te winnen op 4 December, zijnde St Eloi's dag, eenen achoonen vetten Turkenhaan, in La Pomme d'or, bij Pieter Vanhoucke. Gewone jaarlijksche vergadering. Te winnen een schooncsTurkenhaan aan 10c. op Dinsdag 1 December,St Eloi's dag, in 't Gou den Paard, bij P. Wejne. Saueissekermis, «ombat met de vioerbol als jaarlijksche gewoonte, op den Zondag 6 Decem ber, in «Ma Campagne,srbij Eugenie Bruyiiooglie, langs de Eessenkalsijde.Den Maandag kandeel. Combat met de jaskaart op den Zondag 6 Decembor, bij Ch. Pieters, Nieuwe Wandeling, en 's avonds om 8 ure Concert. Vriendelijke uitnoo diging. Groote combat metde jaskaart en vioerbol op den zondag 6 december, in 't Engelsch Hof. bij Ch. Annothé, Leegeveg. Veel verzet en goed bier. Alle liefhebbers worden uitgenoodigd. Saueissekermis en combat met de vioer bol tusschen liefhebbers van Eessen en Dixmude, op den Zondag 13 December, bij Vanbelleghem- Ranson, langs de Eessenkalsijde. Den Maandag kandeel. Opening der nieuwe herberg, genaamd den Kleinen Engel, bewoond door de weduwe Dekeyrel, Pastorijstraat. Eerstdaags instellatie. Te winnen eene schoone Coflre-fort; alle

De Dixmudenaar (1879-1931) | 1885 | | pagina 2