Geraeentefeiezing van 16 October 1887. Kiezerslijsten Cahiers in alle grootten en dikten Plakalmakfeen met prachtige printen Openbare veiling bij rechtsmacht Bippolyte Yanhaute-Yanghillewe, Gerievelijk WOONHUIS te pachten Verandering van woonst.Lonis Mesdacli> Vanryckegem-Simons st cRispimrsHöis. STADSKRONIJK. Burgerstand van Pixmude Gemeeote Eessen. VENDITIE Te huren of te koopen 1ST All IUXXIUMK. De Voorzitter van het kiesbureel brengt de heeren kiezers ter kennis dat bij de voor stellen van kandidaten, hunne aanvaarding en de lijsten der getuigen die zij zullen aangewezen hebben, zal ontvangen den Zondag 9" en den Maandag 10n Octo ber aanstaande, van 1 tot 4 ure na middag, in het kabinet van het Schepenkoliegie ten Stadhuize. Eens dit tijdbestek verloopen, zal geene voorstelling of aanvaarding van kandidaten, noch aanwijzing van getuigen meer ontvan kelijk zijn. t Van den Dinsdag li" October kan er kennis genomen worden, terzelfde plaats en ure, van de officiëele lijst der kandidaten. Het bericht dees aangaande in den Boter- kooper van 28 September gelijfd, is inge trokken. Dixmude, den 30 September 1887. Be Voorzitter J. Dautricourt-Woets. Het feest bij Nu, Morgen niet. Ver leden zaterdag avond vierde de aloude gilde een prachtig feestde heer Burgemeester Dautricourt-Woets gaf zijne jonst als nieuw gekozen Hoofdman. Alles was in orde ingericht lange tafels met een rijken keus van 50 schoone en kos telijke prijzen en lekkere ververschingen lachten de confrateressen en confraters hartelijk toe ook. werden de prijsbol- lingen en de prijskamp in de jaskaart met geestdrift gevolgd elk wilde een prijs be zitten; 72 vrouwen en SO mannen namen aan de priisbollingen deel, en 12 aan de jaskaart. Het was een prachtig en heerlijk schouwspel die zaal vol jufvrouwen en dames. Waren ook op het feest, de uitge- noodigde Gemeenteoverhedende hoofdleden der zustermaatschappij Seerp durevan de taalminnende maatschappijen de Van Buy se1 s Vrienden en Maria DoolaegKs Kring de Ware Van Duyse's Vrienden, en het bestuur met al de werkende leden van den iMuzie ktalen Kring. Het was een verzettelijke avondstond, vol vreugde en broederlijkheid men had moeten zien hoe het behalen der schoone prijzen luidruchtig toegejuicht werd ook waren allen ten hoogsten voldaan over de voorkomenheid en de gulhartigheid met welke de Hoofdman de confrateressen, de confraters en de genoodigden wist te be jegenen. Wat burgerlijke en broederlijke feestdag. Wij gelosjgher niet te moeten bij voegen dat menig glaasje geledigd werd op de gezondheid van den Hoofdman die zoo heerlijk zijne genoodigden onthaalde. Het feest duurde tot laat in den nacht. De dansen waren hoogst levendig en bezield; altijd de gansche zaal vol met reien huppe lende paren, die onvermoeibaar schenen te zijn. Ineen woord het feest der jonst van den heer burgemeester Dautricourt-Woets, aan de tooneelgilde Nu, Morgen niet, is allezins prachtig afgeloopeu. Hetzelve strekt tot eere aan den geachten Hoofdman en de al oude maatschappij. Waarom toch, zien wij niet altijd deze broederlijkheid en eensge zindheid, weleer de roem, de macht, de grootheid van Dixmude. Werschilllge nieuwstijdingen Munst- en letternieuws. voor de kiezing van den gemeenteraad op zondag 16 October. Eene brochuur van 24 bladzijden 20 ct. Op een groot blad papier gedrukt 10 ct. Groot Assortiment SCHOOLGERIEF Almanak van Snoeck. GROOTE EN PRACHTIGE KEUS VAN voor de herbergen. Vermakelijkheden* Dinsdag If October I§§7 om 1 ure namiddag, te EESSEN-dorpplaats, ten sterfhuize van den heer Carolus Eva- ristus Maes, Buitengewoone schoone van Huismeubelen en Menagie- goederen. De koopen van en beneden de tien franks comptant te betalen. De overige betaalbaar binnen de zes maanden, ten kantoore van Emile Van Dromme te Eessen. Namens de Koning, de Wet en het Recht. De Deurwaarder Karei-Lode wij kClaeys te Dixmude resideerende, zal op Vrijdag 14 October 1887, om 3 ure na middag, te DIXMUDE, aan de Hoogebrug, overgaan tot de van genaamd Marie-Zouise, metende 44 ton, met deszelfs inventaris, benevens een bootje en een kruisnet, dit alles gesaisierd ten laste van sieur Auguste Catteeuwschipper gedo micilieerd te Dixmude. Comptant en zonder verhoog. De personen die zich willen gelasten met het lossen of vervoeren der kolen voor de Spaarmaatschappij, moeten zich wenden tot den heer REYNAERT, Secretaris der Maat schappij, vóór Zondag 24 October. Statiestraat, DIXMUDE, gelast zich met het uitwisselen der obli- gatien van de oude Leeningen der stad Antwerpen tegen definitieve titelsdees laatste alleen nemen deel aan de trekking van 10 October naast. goed ter stand voor alle neeringen, staande te midden der Weststraat, te Dixtnnde. Voor inlichtingen en conditiën zich te begeven bij den heer policie-kommissaris. Een schoon en gerieflijk WOONHUIS met grooten droogen kelder en uitgestrektenhof, gelegen te Dixmude in de Noordstraat lest bewoond door d'heer veearts Ver/aillie. Zich te adresseeren bij M. LAMBRECHT- DE SOUTTER, Woumenstraat, Dixmude. 4 4 Heden zondag, 9 October, van 10 i/s tot 11 ij» ure voor noen, zal de volksboekerij van Maria Doolaeghe's kring de Ware Van Duyse's Vrien den, aan hel publiek toegankelijk zijn voor hel ontleenen van boekwerken. Den zondag 16 October wordt de boekerij niet geopend. In de jaarlij Itsche verplichtende zitting van den eersten maandag van October, is er, doo*r den gemeenteraad onzer stad, overgegaan geworden tot de plechtige overhandiging der eertifikaten aan twee leerlingen onzer gemeenteschool, Eduard Bourry en Gustaaf Pollenlier, laureaten inden iaatsten prijs kamp lusschen de lagere scholen. 4 4 4 De Moniteur kondigi de lijst af der leerlingen onderwijzers en onderwijzeressen der staatsnor maalscholen, die hunexaam afgelegd en een diploma bekomen bobben. De nieuwe onderwijzers zijn ten getalle van 357 en de onderwijzeressen 299. Onder de 20 gediplomeerden der Staats normale school van Brugge, bemerken wij Jozef De Turek en Herman Pinte, beide van Veurne; Karei Cloet, van Wulpen; Hendrik Coulier, van Eggewaarts- kapelle, en Karei Bonte, van St Joris (bij Nieuport). Onder de 33 gediplomeerden der Staats normale school voor onderwijzeressen van Brugge, bemerken wij Romanie Bouwet en Emerence Demarneffe, beide van Watou. lieden Zondag, bij de IJterwneu is hel nogmaals feest. De nieuwe Vice-Hoofdman geeft zijne jonst aan de Maatschappij, bestaande in een prijskamp voor de leden. 12 schoone prijzen zullen te winnen zijn. 4 4 Gronte brand Ie Karren. In den nacht van woensdag-donderdag is eene verschrikkelijke brand uitgeborsten, tusschen Zarrenlinde en Hout hulst, op de hofstede van den landbouwer Couchez. Het gebouw der hoeve is letaal afgebrand met alles wat het inhield, alsook het wagenkot; met veel moeilo heeft meu de kinderen kunnen redden. De ramp ontstond om 2 ure 's nachts en van alle kan ten kwamen veel personen toegeloopen om hulp te brengen, doch onmogelijk kon men bij den vuur gloed geraken. De hoeve behoort toe aan den heer Van Caloen te Brugge. De oorzaak der ramp is niet gekend. 4 4 4 He korrectlomieele rechtbank van Veurne heeft den 17 september veroordeeld Vanhoucke Lodewijk hovenieren Vallaeys August, werkman, te Westende, elk 26 frs boel, voor slagen. Lehouck Karei en Lehouck Emiel, werklieden te Veurne, de eerste 15 dagen gevang, voor slagen, en 10 frs boet, voor scheldwoorden de tweede 8 da gen gevang, voor braak van afsluiting. Ingels Frans, rondleurder tc Clercken, 8 dagen gevang, voor slagen, en 10 frs boet, voor scheld woorden. Vandamme Pieter, werkman te Dixmude, 8 dagen gevang, voor slagen. Mittenaere August, Mittenaere Kamiel en Casier Kamiel, werklieden te Staden, elk frs 4-4Ö c. boet, voor boschovertreding; de eerste nog26 frs boet, voor slagen. Hijgen, 5 juli 1886. Sedert eenigen tijd leed ik aan pijn in de beenen, ik had eene'c weer- barstigen hoest en hartzeer veroorzaakt door het stof van den molen ik heb twee doozen Zwitsersche Pillen aau 1 fr. 50 genomen en ben volkomen her steld. Löon Jacobs, Lanaeken, 3 juli 1886. De Zwitsersche Pillen aan 1 fr. 50 de doos zijn voortreffelijk, zij hebben mij volkomen genezen van hoofdpijn. Tans Du- chateau. Handteekens gewettigd. M, Ituzelle, gouverneur van Weslvlaan- deren, heeft zondag een officieel bezoek aan de stad Veurne gebracht. Het schijnt dal men nooit koddiger feest bijge woond heeft, alhoewel de klerikalen zich veel moeite gegeven hadden om het als kiesreclame te doen dienen. Het was overigens te tastbaar dat de heer Ruzettc naar Veurne ging met een kiesdoel. Sedert driejaar heeft Veurne een klerikaal bestuur en nu eerst denkt men er aan den edelen ridder uit te noodigen. De ontvangst was koel, ijskoud zouden wij mogen zeggen. Aan het banket namen 70 personen deel, die men met moeite had bijeengetrommeld. De pastoors waren er in meerderheid. De klerikalen, die altijd op het tooneel uitvallen, hadden een eoncert-vertooning in den schouwburg ingericht. Er waren 26 personen aanwezig. Aan het winkel werd er eene som van 11 franks ontvangen. Daar men den ridderlijken gouverneur toch zoo verlaten in de zaal niet mocht laten zitten, zond men een agent van policie in de omliggende her bergjes om aan te kondigen dat iedereen voor niet zou toegelaten worden. Deze oproep had meer bijval dan de voor het concert in omloop gebrachte inschrijvingslijsten en de drinkebroeders kwamen de zaal opvullen. Of Ruzette daar fier zal! Met een Woord, hel kiesreisje van M. Ruzette heeft te Veurne eenen algemeenen spotlach verwekt. Wederom een jacfaldrama. In den nacht van 1 op 2 dezer, roud 1 ure, waren de ge- naainden August Vivey en Ch. Verheyde, pensjagers te Moere, op tocht om wild te schieten. Verheyde, met zijn geweer gewapend, wilde door eene haag komen; inde lakkelingen ging zijn schot af, het welk August Vivey trof in den rug, die dood ter plaats bleef. De rechterlijke overheid is Ier plaats geweest. Eene duurzame les voor de boeren. Een dezer dagen graasden een paard en vier koeien in .de weide van de weduwe Pieter Deceuninck, landbouwster te Lichtervclde. 's Morgens, het paard wal haver dragende, vond men drie koeien op den grond liggen waarvan twee levenloos; de derde is later omgekomen. Verwonderd over dit droevig voorval, zocht men tevergeefs de oorzaak op; doch, eindelijk, kreeg men de veronderstelling dal de hoornbeesten ver giftigd waren door het eten van takjes van zoogezegd spaansch hout, voorlskomeDde van het scheren der haag en in den bilk door den wind overgevlogen. Bij het openen van een der dieren, heeft men inderdaad stukjes van voormeld hout in de maag gevonden, dus dat de oorzaak daaraan moet toe geschreven worden. De belanghebbenden kunnen dus niet spoedig genoeg hunne hagen van spaansch hout zuiveren, willen zij ongevallen vermijden. Vrijdag middag, is de bareelwachter Devos, in dienst aan de baan van Vlamertinghe, getroffen door den trein komende van Poperinghe. Naar het hospitaal overgebracht is hij 's anderdaags 's morgens ten 8 ure overleden. Hij laat eene weduwe met verscheidene kinderen achter. M. Emanuel Ilnisntan-Angnst, ame- rikaansche tandmeester, woonachtig te Brugge, in de St Jorisstraat n° 8, zal kunnen geraadpleegd worden, te Dixmude, den Maandag van iedere week van 10 ure 's morgens tot 4 ure na middag, in de Eessenstraat n° 17, in het huis van M. Leleu- Debacker te Dixmude voor nadere inlichtingen gelieve men te lezen zijne groote aankondiging op de vierde bladzijde. M. Droeshekechirurgijn-tandmeester, St Michielstraat n° 29, Brussel, kan geraadpleegd worden te Dixmude in 't hotel de Casino, den eersten Dinsdag van elke maand, van 9 ure 's mor gens tot 's middags. Wij vernemen dat M. Meier, chirurgin- landenmeester-specialist Moeskroenstraat 2 te Kortrijk, zal te raadplegen zijn te Dixmude, bij den heer Raimond Duyver, Groote Markt, allen derden dinsdag der maand,van 10 ure 's morgens tot 4 ure na middag. mm De briefdrager Hendrik Marcclles van St Denijs, hij Kortrijk, was donderdag tegen deri wil zijner ouders getrouwd, 's Avonds kwam bij met zijne echlgenooie in eene herberg aan de statie. Hij werd onpasselijk en werd te bed gelegd. Ten 3 ure 's nachts is hij in de verschrikkelijkste pijnen over leden. Het parket is' verwittigd. He dader van den dubbelen moordaanslag, te Maldeghem gepleegd op de boschwaehiers van Mevr. de gravin de Kerchove, is gekend hel is zekere Ch. Van Dierendonck, oud 22 jaar, wonende te Maldeghem en behoorende tot het 5e linie in garnizoen te Antwerpen. De bevelhebber der gen darmerie van Maldeghem, bebloede kleeren in de woning zijner ouders gevonden hehbende en de muren ook met bloed bevlekt vindende, werden de ouders in 't nauw gebracht. Zij eindigden met te bekennen dat hun zoon de dader der moord is. Hij was den 23 september bij zijne ouders voor vier dagen in verlof gekomen, 's Anderendaags ver liet hij vroeg het huis en bleef den ganschen dag weg. s Avonds vond de vader hem levenloos in de nabijheid van zijn huis. Hij had aan hot hoofd zeven zware kwetsuren, toegebracht bij middel eener bij! een der vingers van de rechterhand was afgerukt. Zijn vader bracht hem naar huis om hem te ver zorgen. Het is dan dal de zoon de misdaad bekende, s Anderendaags verliet hij het huis en koerde terug naar het boseh waar hij zich drie dagen verscholen hield. Sedert is hij verdwenen. De vader veronderstelt dat zijn zoon in den eenen of anderen hoek is gaan sterven of dat hij gevlucht is, indien zijn toestand was verbeterd. Deze laatste veronderstelling is de waarschijnlijkste, daar de ouders hun zoon niet gedurende drie dagen in het bosch zouden gelaten hebben zonder 'hem bij te slaan. De persoonsbeschrijving van den moordenaar is langs alle kanten verzonden. Heden meldt men dat de dader te Blankenberge is aangehouden en naar het gevang van Gent is ove'r- gebracht. Iels voor de landbouwers. Pachiers, mijne vrienden, het is tijd thans te zorgen voor uwen oogst van aanstaande jaar. In twee regels een goeden raad, want mijn aardappeloogst belet mij u veel te schrijven In al uwe gronden, ontbreekt het fosfoorzuur. Het fosfoorzuur geeft aan de granen de kracht van den stam en de vrucht. Het fosfoorzuur wordt gedurig uit den grond ge haald, en wordt er gedurig te weinig in terugge voerd. B De gronden worden dag aan dag armer aan fos foorzuur. Aan ii het evenwicht te herstellen. oert zonder onderscheid in alle uwe gronden het fosfoorzuur terug. Gij kunt dit gemakkelijk en goedkoop. Gij kunt dit voordeelig, want gij zult er uwen oogst med verdubbelen. Zaait dus op uwe landen, nu voor den winter, op uwe akkers voor granen, aardappels, klavers, voor gras en voor beetwortels, voor al uwe gewassen in een woord ongeveer 1000 kilos basiek-fosfaat per hectare. Duizend kilos baziek-fosfaat kosten slechts 28 fr. en bevatten zooveel fosfuurzuur als 80 duizend kilos stalmest. Genoeg voor eene groote opbrengst voor drie jaren. Ook de potasch ontbreekt in vele gronden en bijzonderlijk in de zavelachtige. Geef hem ook terug aan den grond. Gij kunt dat heel voordeelig onder den vorm van kaïniet, bijzonder voor de klavers, de aardappe len, de erwten en boonen. Vijfhonderd kilos per hectaar zullen wonderen doen. Toe allen, de proef op de som gezet. Gij zult mij aanstaande jaar van harte bedan ken om den goeden raad dien ik u thans heel kos teloos geef. Pachter Jan. De Inhuldiging van den Vlaamsehen Schouwburg te Brussel, heeft zaterdag plaats gehad, in tegeuwoordigheid van het schepenkoliegie, de ministers Pontus en De Volder, en eene ove'rgrootc volksmenigte. De zaal, volgens een geheel'nieuw stelsel gebouwd en versierd, maakt een wonder schoon effekl. Het gebouw heeft 700,000 frsgekosl. Sterfgeval. Laatstleden dinsdag is te Brussel overleden de wel bekende Vlaamscbe letter kundige M. D. Deleroix, atdeelingsoversle van het vlaamsch bureel in het ministerie van schoone kunsten. M. D. Deleroix woonde zaterdag laatstleden nog de opening bij van den nieuwen Vlaamsehen Schouwburg, alwaar men een bedrijf van zijn schoon drama, Lena, opvoerde. Deze overledene flamingant heeft aan onze vlaam- sche beweging groote diensten bewezen, en wel vooral aan ons vlaamsch nationaal tooneel, en aan de vlaamsche tooneelkringen in het bijzonder. Hel gansche vlaamsche land zal den dierbaren overledene betreuren, die in den ouderdom van 64 jaren, op een tweetal dagen tijds, is overleden. Nog laatstleden zaterdag spraken wij met de heer Deleroix, zegt de Zweep van Brussel, in de drink- zaal van den Schouwburg, en niets deed vermoeden dat hij twee dagen nadien ons voor eeuwig zoude verlaten. Vrijdag heeft te Ath eene misdaad plaats gehad die men eerder aau waanzinnigheid dan aan wreedheid zou toeschrijven. Eene vrouw die zich op den trein bevond, welke ten 7 u. 43 tn. van Lessen te Ath aankomt, heeft een kind van 6 k 7 maanden door het raam van een komparliment geworpen. Hel kind is op den slag gedood, <m. Het kruis. Een prediker, zijne toehoor ders aanbevolen hebbende hun kruis geduldig te dragen, nam een echtgenoot zijne vrouw op den rug bij het eindigen van den kerkelijken dienst. Aardige wedding. Een Engelschman gaat in den winkel van eenen pasteibakker en vraagt hem wat er te eten is? Wel, antwoordt hem de pasteibakker, al wat gij daar ziet. Oh! dat isse niete genoeg, date. Ike liever ietse anders hebbe. Sapperloot, als gij dat al zult opgedten heb ben, geloof ik dat gij zult genoeg hebben. Eiwel! ik zal het opeten. Welaan, dat is onmogelijk! Onmogelijke? lke wedde voor 2 kluiten dat ike gansch de winkel zal opeten. Hebt gij wijn? Zeker, Bordeaux, eerste kwaliteit. Geef, ik wedde 2 kluiten dat ik alles zal op eten. Bij voorbeeld, ik zou dit wel willen zien. De Engelschman begon zijn werk zooder zich te haasten; als hij de flesschen Bordeauxwijn en de helft der taarten binnengepalmd heelt, houdt hij stil en schijnt open te bersten van dikte, Oh! zegt hij, dite was onmogelijk. Ike hebbe verloren ike liever gegeven twee kluiten. En, tien centen op den loog leggende, verlaat hij ernstig den winkel. Hij had voor 62 frank opgecien mm Eeue annonce. Ziehier ccne annonce die wij in een dagblad vinden Huwelijk. Een weduwenaar, eigenaar van verscheidene buizen, begeert te huwen met eene jufvrouw of weduwe zonder kinderen, van 48 tot 60 jaren oud, die de hypotheken welke op zijne huizen liggen kan uitbetalen. Dal is een die alleenlijk wat geld vraagt, de vrouw mag oud zijn en al was zij het niet, als ze maar zijne hypotheken kan aflossen. Een huwelijks-aanzoek. Ziehier hoe tegenwoordig de huwelijken gesloten worden Een jongeling doel eene liefdesverklaring aan een jong meisje. Ik bemin u, jufvrouw en wil met u trouwen. Met mij trouwen Hebt gij daar al met mijne ouders over gesproken? Zij hebben mij daar zoo even uwe toestem ming gegeven. Aai» de dooven. Een persoon, dooreen zeer eenvoudig middel genezen van doofheid zal kosteloos deszelfs beschrijving mededeelen aan allen die er de aanvraag van doen aan L. SIMPSON, 4, rue Drouot, Parijs. Ilolloway's Zalf en Pillen. Kortheid van adem, verkoudheid, hoestbuien. Duizende getuigschriften kunnen afgegeven worden om de kracht te bewijzen, die deze heelmiddelen bezitten In gevallen van asthma, beginnonde teering en alle kwalen der borst en der longen. De Zalf goed op de borst en op den rug gewreven, dringt door de huid, wordt opgezogen en onmiddelijk in de longen over gebracht, waar zij in onmiddelijke aanraking met het omloopenda bloed komende, alle onzuiverheden onschadelijk maakt of verdrijft, die de grondslag zijn van teering, asthma, bronchitis en longziekte, Alle kwalen der longen worden aldus gemakkelijk genezen. De aamborstige wiens ademhaling bij mistig, vochtig weder bijna verstikt wordt, wordt door Holloway's Zalf en Pillen vrij gemaakt, die mede den korten, droogen en teerachtigen kuch genezen, en ook het zware spuwen, waarvan bron chitis vergezeld gaat. Depol der beste fabriek van stempels in caoutchouc, bij Van Cuyck, hoek der Visch- markl, Noordstraat, Dixmude. Ee Globe Hlustré, journal de familie. Prix 10 frs par an. Chaque livraison hebdomadaire se compose de 16 pages, avee 5 h 6 gravures et la collection d'une année formera un beau volume da 264 pages, ornésde 280 gravures au moins. E'Hlustration Européenne. 17° An née d'exisience. Publication hebdomadaire, par raissant cn 16 pages de texe avec 8 ou 12 gravures sur bois. 12 frs par au. Ec Afusécda Jeune Age. (frs 6-50 par anj.Le meilleur marché des publications lllustrées, pa- raissant 4 fois par mois, par livraison de 8 pages, avec 4 a 5 gravures. Ee Foyer national illnsfré. 3 frs, franco en Belgique. Journal populaire, parait tous les dimanches, par livraison de 8 pages, orné de gra, vures. Romans, contes, légendes, récits, divers variétés etc. On s'abonneh Dixmude, au bureau dece journal. WETTELIJKE HUWELIJKSBELOFTEN. 2 Oct. Felix Alexander Willems, jongman, schip per, oud 27 jaren, geboren te Veurne en gehuis vest te Pervijse.metVictorinaLudovika Belpaeme, jonge dochter, schipperin, oud 21 jaren, geboren te Duinkerke en gehuisvest te Dixmude. Boekdrukkerij Van Cuyck, ttfoordstraat, Hoek der Vischmarkt, Dixmude. aan buitengewone lage prijzen. Groot en schoon assortiment van Engelsch post papier en enveloppen. De nieuwste keus In pape- terien. Prachtige doozen met tantaisle-papjer en enveloppen. Cache pots in papier, navolging van de vermaarde porceleinen van Sèvres. Bal met vijf muziekanten, heden 9 Octo ber, ter gelegenheid van Beersl-kermis-Koeke- Zondag, ter herberg den Haan, bij Th. Coquel, Noordstraat. De dansen zijn gratis. Goed hier. Groote Combat met de «Paskaartheden Zondag 9 October, in d herberg het Gouden Bezemtje, bij Henri Caemerlynck, Vischmarkt. GanibolUng heden Zondag 9 October, in den Nachtegaal, bij Adolf Deschepper, Oostveslen. Oppervogel 10 frs, ieder zijdsvogel 5 frs. luleg 65 ct., terug 50 ct. Combatboliing volgens jaarlijksche gewoonte tot sluiting van Boerst kermis, op Maandag naast 10 October, in den Zandweg, bij baas Louis Ley re, Grauwbroederstraat. "Veel plezier en goed bier. Groote combatbolling voor eene konijne- soupé, op Maandag 17 October, in 't Groene Veld,,, bij Ch. Sap. langs de Woumenkalsijde. De liefhebbers van de lekkermul en het goed bier worden vriendelijk uitgenoodiga. Groote combat met de jaskaart op den zondag 23 October, in de Stad Nieuport, bij Ch. Vicubled, Verkensinarkt. Goed bier en plezier. Prijskamp op den billard op den Zondag 23 Octoher, in de Botermijn. |bij Eugeen BlotnmeGroote Markt. lc prijs 15 frs, 2-' prijs 10 frs, 3' prijs 5 frs. Inleg 1 fr. per man. Gaaibolling; op den Zondag 30 Ociober. in 't Vliegende Paard, bij Amand Bolle, Oost- vesten. n Oppervogel 10 frs, ieder zijdsvogel 5 frs, Inleg 65 c., terug 50 c. w koopman en herbergier te Pollinchove, heeft de eer aau zijne talrijke kalanten te laten weten dat hij thans ge vestigd is in de herberg «het Handelshuis, n alwaar hij zijnen handel als vroeger zal blijven voortzetten. Hij durft verhopen door goede en trouwe bedie ning de genegenheid van het publiek meer en meer aan to winnen. Verandering Dm van wooiul. Julll. zeefdemaker te Dixmude, laat aan zijne talrijke kalanten weten dat hij sedert 1" October zijne woonst gevestigd heelt in de Kiekenstraat n* 7 recht over zijn oud huis, waarhij alsvoren goed voor zien is van eene schoone verzameling van gemaakte zeefden in hair, vel, koper, ijzer en zijde, daarbij gelast hij zich ook met 't maken van buidels in zijde en koper voor bakkers, in ijzer voor Btampers en molenaars laatste model, daar hij alles zelf maakt kan hij bet afleveren buiten concurrentie. Trouwe en spoedige bediening. Vrouw Hendrik D'hulslcr, Dixmude, maakt het publiek bekend dat zij alle «lach van NAAIWERK aanvaardt. Spoedige bediening en matige prijzen. G. DE KEYSER-CUFFEZ, Schoen-, leerzen- en bottinenmaker, brengt ter kennis van het gewerd publiek dat hij gevestigd is in de Kiekenstraat nr 25, Dix mude, alwaar hij geopend hoeft een schoon maga zijn van Sehoenmakerswaren, als te weten Alle soorten van leör, zooals zoolleflr, gele en roode vellen, grauwe bazaanvellenstrooilêervellen veaumarin vellen, verlakte vellen, goudleer' blauwe verlakte vellen, zwarte severvellen en in andere kleuren, zwarte en gekleurde veaumat vollen, paard huls, zeeleérvellon, zoogervellen huideleérvellen, ruiselileêr, enz, enz. Hij snijdt uit zoowel in 't groot als in 't klein. Sloffergoed van verscheidene kleuren. Prunelle bij de meter alsook prunelle tige met ressorts en met twee reken knopen. Pluche boordlint en zijde boord- lint. Ressorts enz. enz. NAGELS Koperen en ijzeren stekken, vierkante tntsen, volle koppen, vijzen, ijzeren tappen, gru, pointen, gareelnagels'. Leesten van allo grootten, naar de laatste mode. Korken zolen. Houten tappen. Schoenma kershamers, messen, tangen, nijpers, raspen scharen, gespen, lijkstokken, kolissen, roletten' vijlen, randzetters en alle soorten van schoonma kersgereedschappen, te lang om hier te melden. Verders is bij hom te bekomen eerste soort van blink zeemvellen vaagborstels, handborstels, trapborstels, engelsche bezems, luiwagens, mar- bels, bolketten, pekkels, emballage papieren, kin dertoppen, solferstekken. Bij hem is alles te bekomen zoowel in 't groot als in 't klein.

De Dixmudenaar (1879-1931) | 1887 | | pagina 3