ANTWERPEN I Huis LL 1 3 3 Woonhuizen Gebrande Koffies I Magazijn Alois Verho8v?“?arN4:r Trouwe en spoedige bediening. Verzorgd WINKELIERS vraagt stalen aan de bureelen Rechtbank van Veurne. Oostende-Badseizoen. KOOPDAG Lijst der Paardenloopen gegeven onder het bestier van de Maatschappij Deurwaarder ROBERT PARET Notaris Tiburce Proot Notaris Tiburce Proot TE WOUMEN. Huis Ch. Peeren-Ghyssaert Notaris WAUTERS XII Notaris VandenBerghe 'Watering Vladsloo-Ambacht. Parapluies en Parasols Weduwe Polydoor MINNE en Zoon A. MOREL ge(Iipl«meci'*ie Tandmeester Huis te Keepen of te Pachten slaande Wilgendijk nr 12, te Dixmude. Dit buis beval Cilern en Steenput met pompen, Kelder en Kamers met ingemaakte kassen. Laatst gediend hebbende voor herberg De Argentina De kooper er van mag s/s van den koopprijs er op laten. Zich te wenden Kiekenslraal nr 16. Onze Tramways. Burgerstand van Dixmude OWRLIJDENS Het rijst als voedsel. Magazijn van Meubels F: Prachtige Tombola. Opgedragen aan Mgr Moulaert Ik, goed gij, ah! ’t is wat anders! Nieuwstijdingen. Sterfgeval. X Groote Antwerpsche Stoomkoffiebranderij Rusland op een vuurberg. Kiezerslijsten WOONHUIS en 31. 0—33—50 C. Erf in 4 loten verdeeld, te CLERCKEN, /angs de Stockstraat Z WAKHEID HulphuisLoncke-Rooms, 13, Eessenstraat, Dixmude. IIMSTE2X-. H. 2-26-70 C. Weide te WOUMEN H. 1-94-20 C. Vetweide te OUDECAPPELLE gebruikt door Richard Willaerl en Alfons De vrijheid als in Belgie. De Panne-aan-Zee. MAURICE CATTEEUW Schoone keus "V onditie Zal het waar zijn Brandgevaar waren, meubelen, vee enz tegen brandgevaar,wende zich met alle zekerheid bij de Antwerpsche maatschappij Securitas, de beste en oudste gekende van het land. Herberg Kermissen. Cyrille Peeren-Top, Meubelmaker, Weststraat N° 5, te DIXMUDE. gagas VERBRUIKERS eisekt op de zakken de handelsfirma Stooimierij en Nieuwwasscherij 87, Noordzandstraat, Brugge De kracht van het overzeesch varend bootje. Donderdag 9 Angnsti aanstaande, otn 11 ure ’s morgens in het hotel de Panr- denposlerijte Dixmude, bewoond door Henri Caemerlynck. MARKTPRIJZEN, DIXMUDE, SO Juli Terstond te pachten Café XSétropole Oud huis LONCKE-ROOMS Eessenstraat, 13, Dixmude. Veiling !1 B en - TE KEYEM. Ta bekome,n ten lureele tan dit blad Geïllustreerde Postkaar ten van Dixmude en omstreken. Westvlaamsch Beheer van Peerdenloopen. wollen Dekens, WASSCHEN en CRÊMEEREN van Gordij nen menten, Kamer- en Tafeltapijten. KANTOOR van den TE DIXMUDE. KANTOOR van den TE WOUMEN. van den Diamantzetter, Goud- en Zilversmid, 29, Westsmat, 29, Dixmude. KANTOOR van den te Dixmude. Op Oinsdag 7 August! 1906, om 1 ure namiddag te ÜLERCKEN, ten Gemeentehuize, ten verzoeke van Charles Dewulf, schoenmaker te Houthulst, SANTOS van den TE PERVYSE. van Oudste en goedkoopste huis van in Zijde, halve Zijde, Satin, Satinlaine enz. Molenstraat n'7,(dicht bij deBoteimarkt) DIXMUDE. Schoon assortiment Fantaisie-Parasols, voor groot en klein. Wandelstokken, overtreksels, vermakingen. Goedkoopé werk. Laatste smaak. en trouwe bediening. Standplaats op den Marktdag, rechtover de Concorde. Het landbouwgetuig en de beestialen zullen den eersten dag verkocht worden en den tweeden dag het huisraad en de vruch ten te velde. Ambt Notaris Vermast te Wulveringhem 1 Weststraat, 13, Dixmude. Men kondigt nu als zeker aan dat de Tram Dixmiide-Poperinghe-Yperen met 15 Augusti zal loopen. Gelooft dal en drinkt een Chateau de la Pompe De tram Veurne-de Panne werd gelegd in 2 maanden. Die van Poperinghe-Veurne loopt sedert 1 Juli. Zal onzen eersten Tram nog van dit jaar uitgebaat worden En nogthans zijn de postjes al gegeven En al de herbergen der Woumenstraat krijgen, zooals beloofd werd tijdens de gemeentekiezing, een halte! Bah! Een doctor, in le Peuple, raadt de werk lieden en kleine burgerij aan, bijzonderlijk, rijst le eeten, die uitmuntend voedt en ge makkelijk verteert Men zou gemakkelijk, inderdaad, de aard appelen die weinig spijzen en de maag ver moeien, vervangen door rijst, voedsel dat licht is en niet veel kost. De doctor van le Peuple bevestigt dat 50 grammen rijst wel gekookt en wel bereid meer voeden dan 500 grammen aardappels. De rijst kost 30 c. de kilo, derwijze kan men met 15 of 20 centimen een plat bereiden voor verscheidene personen. Dat de huishoudsters dit eens beproeven of zij er geen voordeel zullen in vinden. Stoelen, spiegels enz. Ongelooflijke prijzen.— 1906 1907 Uitgegeven door de Maatschappij de Ver- eenigde Verkoopers van het Laatste Nieuws vanGent.» 3500 frs prijzen in 4 trekkingen. Prijs per lot 10 centiemen. Te bekomen bij Courcelle Leopold. Aanstaande jaar zullen er gemeentekie- zingen plaats hebben. De lijsten die men nu opmaakt, zullen er toe dienen. Wie dus zijn burgerrecht verwaarloos, neemt dus eene groote verantwoordelijkheid op zich. Men weet immers genoeg dat de kaloten, ware het mogelijk, al hunne tegenstrevers van de kiezerslijsten zouden schrabben. Overigens beschikken de klerikalen over ieder priester die een kiesdraver wordt. Liberalentoont dat gij vrije en onaf han- kelijkVm’nnen zijl- De Kiezerslijsten nagezien Om 4 ure, in het Kursaal, Vierde Voor dracht door Mgr La Croix, bisscltop van Tarantaise (Frankrijk). Onderwerp De nieuwe organisatie van den Katholieken Eeredienst in Frankrijk. --- --- De ukase-Baert verbod muziek te spe len na zonnenondergang is zijn eigen dood gestorven. Donderdag avond onder manegeschijn heeft ’t Tapmuziek der Dixmudsche afgerammelde Leeuwen te Ghistel, eene serenade gebracht in de Eessenstraat. En de Harmonie van Deynze werd door de policie, voor zonnenondergang, naar de statie geleid als een bende Bohemers. Twee maten en twee gewichten, beste vriend. Oh zij zijn de meesters In de lijst van belooningen voor daden van moed en zelfsopoffering bemerken wij MM. Wancour Joris, hotelhouderszoon, Cappoen K. en Annothé Arthur, Dixmude. Verder vinden wij Gustaaf Vandenkerckhove, policie-agent te Antwerpen P. De Blieck-Dekeyrel, gendarm, Iseghem De medalie van 29 klas is verleend aan Versaevel Th., briefdrager. M. Soete, conducteur van Bruggen en Wegen te Dixmude is in dezelfde hoedanig heid benoemd te Blanckenberghe. M. Henri Sabbe, toezichter op de wer ken der Tramgebouwen deed zaterdag, rond 6 ure ’s avonds, een misstap en viel naar beneden van eene hoogte van 8 meters. De jongeling werd naar huis gebracht,e« wordt door doctor Denaux verzorgd Donderdag heeft M. Sabbe op de werken zijn dienst kunnen hernemen. M Nestor Jacobs, gewezen leerling onzer Stadsschool, heeft met groote onder scheiding zijn laatste exaam van ingenieur der mijnen afgelegd. Een verschrikkelijk onweder is Dins dag namiddag boven onze stad en omstreken losgebroken. Bliksemstralen, donderslagen die de huizen deden daveren, vergezeld van een plasregen. De bliksem is op verscheidene plaatsen gevallen, onder andere Op de gaaipers der Maatschappij StSebas- tiaan te Eessen. Verzekerd. De bliksem bracht ook een bezoek aan de Nonnenschool van Vladsloo Ge ziet van hier hoe de kinderen weinig gediend waren met zulk bezoek. Doch geene ongelukken zijn te betreuren. Op eene hofstede te Poperinghe, toebe- hoorende aan M. Gustave DeBeyne-DuBois, is de nieuwgebouwde schuur en stallingen afgebrand. Een paard en landbouwgetuig heeft men niet kunnen redden. Er is verzekering. Woensdag had te Brussel de lijkdienst plaats van den heer Oscar Canler-Feys aldaar overleden in den ouderdom van 68 jaren, na eene langdurige en pijnlijke ziekte. Hij was de echtgenoot van de doch ter van M Feys-Kesteloot, gewezen schepen der stad Dixmude. De heer Ganler was ridder der Leopolds orde en gewezen rechter der koophandels- rechtbank van Doornijk,zijne geboorteplaats. De begraving heeft denzelfden dag plaats gehad te Doornijk in den familiekelder. Wij nemen deel in de rouw van Mevr. Canler en hare beide kinderen M. Paul Canler, advokaat bij het beroepshof der hoofdstad, en Mevr. Eugenie Ganler, echt- genoote van M. Hippolyte De Smet, Onder- Bestuurder in het ministerie van financiën en Openbare Werken. Huis gesticht in 1854 Rechtstreeksche invoer Het groote Russische Rijk de reus mei leemen voeten wordt door de omwente ling ondermijnd. Reeds tijdens den wanhopige» oorlog in het Verre-Ooslen, was de opstand begonneh en al het geweldig optreden van de soldaten heeft niet gebaat, ’t was olie op 't vuur de revolutie een oogenblik gestild, woedt met vernieuwde kracht in het rijk van den Gzar. En zooals T meer gebeurt, en zooals bet overal het geval is, verliest de Gzar, hel hoofd en wil, in plaats van aan den volks- drang toe te geven, in plaats van die zuclt naar vrijheid te voldoen, alleen van gewet! weten en zaait dood en vernieling onder de bevolking... In dien strijd tusschen de Vrijheid en te Reactie verliest de Gzar heel zeker den kot. Het scheen nochthans dal men een stoid het goede pad was ingeslagen. De instelling van de Doema, wat em belachelijk spotbeeld dan ook van Parleimnt was toch reeds een eerste stap naarde vertegenwoordiging des volks in het bellier van de natie en met recht, mocht dan k de wereld hopen dat die eerste stap we! a dooreen tweeden zou gevolgd zijn. Die tweede stap is gevolgd, maar ’t is een stap achteruit. Czar Nikolaas ontbindt de Doema, jaagt de afgevaardigden zijner natie weg die niets anders vroegen dan hem, als grondwettelijk monark, een rustig zorgen vrij beslaan te verzekeren, uit elkaar en ver schuilt zich achter bajonnetten Die ongelukkige keizer staatle daveren op een vuurburg. Bij het naderen van elkekiezing hoeren wij vele personen zich beklagen dat zij op de kiezerslijsten niet zijn ingeschreven of dat zij al de bijgevoegde stemmen niet heb ben, waarop zij meenen recht te hebben. De nieuwe kiezerslijsten worden voodoo- pig opgemaakt met 1 Juli. Zij moeten dienen voor de verkiezingen der gemeenteraden van toekomende jaar. Wie zijn volledig kiesrecht niet bezit moei zich wenden naar de Liberale Kiesvereenigin' of bij de Liberale Jonge Wacht. Maandag 13 en Dinsdag 14 Augusti 19Q6, telkens om 1 uur nanoen, ter hofstede van •wijlen den heer Burgemeester Demolder, te EGGEWAERTSCAPPELLE, Belang rijke van Huisraad, Landbouwgetuig,. Beestialen, zooals 3 merriepaarden, waarvan een be- ö-LLcX kroond in 3 prijskampen, n melk koeien, 6 bekalfde schotveerzen, 15 jaarlingen, waaronder een be kroonde vaars, 14 kalvers, 5 zwijns, 9 verwe koeien, 8 tweetandsche ossen en 18 hectaren vruchten te velde. Het landbouwgetuig kaan. De bekeering van Pius X tot inschik kelijkheid is toe te schrijven aan opgedane overtuiging dat de groote meerderheid der Fransche priesters vijandig zijn aan allen •opstand tegen de beslissing aangaande de scheiding. Een katholiek weekblad van St-Nikolaas, waaraan bisschop Stillemans destijds niet vreemd was, en waarin de fameuze uitroep voorkwam Belgie is rot en moet in een bloedbad gereinigd worden, heeft verleden week een bekentenis laten ontsnappen, waarmede het zijne fameuze reputatie van enfant terrible in de godvruchtige pers nog zal verhoogen. Het Land van Waas bekent dat het door gaans hoort zeggen, van welmeenende ka tholieken, dat er te veel kloosterlingen zijn in Belgie. 't Akkoord, konfrater Een professor heeft een statiestiek open baar gemaakt volgens dewelke er in de heele wereld 180 miljoen protestanten zijn. Het is de Journal de Bruxelles welke het vertelt. Er zouden dus meer katholieken dan pro testanten zijn, vermits het getal dezer eer sten op 200 miljoen geschat wordt. Dat maakt te zamen 380 milj. kristenen. Het is bijgevolg uitgemaakt dat er op den aardbol 1500 miljoen menschen rondloopse die niet het een en waarachtig geloof belij den en dus op den dag des laatsten oordeels •een reiskaartje voorde hel zullen krijgen. Wat zal Montje-Pek werk hebben dien dag De ontdekkingsreiziger Heinemann die onlangs in Midden Amerika een ras van menschen heeft ontdekt met zeer kleine schedels, heeft 4 vertegenwoordigers dezer zonderlinge menschen meegeleid naar Lon den. Hunne langwerpige of veeleer puntige hoofden hebben een omtrek van enkel 18 centimeters. Die lieden kunnen geen woord uitspreken. Hun taal bestaat uit een zwaar geknor. Gronte jaarlijksche prijskamp op het Pluimbard op zondag 12 Augusti in de i Gouden Sterre by Leon Houvenaeghel, 10 fr. prijs. Inleg 25 c. MaatKlag AsigsasFi om 4 ure namiddag te CLERCKEN in het Gemeentehuis. van een Bewoond door Richard Costenoble. Hais Loncke-Roams is als voordozen voorzien van Wijnen, Likeuren,Verfwaren en Vernissen. Oneindig volmaakter dan al de emuisien. fiOO ntaal versterkender dan de levertraan. /iCer aangenaam van smaak. Versterkt het hioed. de beenderen en de zennvsen. het Verval der krachten, de Zenuwzwakte, Scrofulose en al de ziekten die voortkomen uit algemeene zwakte. Vraagt de brochuur gratis aan het algemeen depot Apotheek CH. DELACRE en Cie,Montagne de la Cour, Brussel, en aan de depot te Antwerpen O. De Beul, 57, Lange Nieuwstraatte Brussel, Vergauwen, 166 Anspachlaan Severin, St Jansplaats Vindevogel (apoth. St Michel) Noordlaan; Gent, Apoth. R. Baetsle, 54 Keizer Karelstraat; Aalst, Apoth. De Valkeneer; Oostende Apoh., DeCcck SP E CIAL IT11 LTLi N Degraisseeren en Reinigen van BALKOSTUI- MEN. Bijzondere manier voor het VERWEN van Zijden en Panen. Nieuw Systeem voor het VERWEN van Handschoenen en Schaap- vellen. Verzorgd werk. Matige prijzen. Spoedige bediening. Oinsdag 7 Augusti 8 9OG om 2 1/2 ure namiddag, te DIXMUDE, in het Hotel de Casino, van te DIXMUDE, in de Weststraat gebruikt door Jufvr. Emma Wancour, Marie en Adèle Serlez en w' Peeren gebruikt door Modest VanRolleghem Jonckheere. t/'i Inslelpenning Of> Dinsdag 7 Oogst 1906 om 2 1/2 ure namiddag, ten verzoeke van sieur Pieter Willaert- Vandenberg he, landge- bruiker en herbergier, in Het Roods Huis,* langs de Moerstraat, van Landbouwgetuig,kuip- kernalaam bekalfde koei, stierekalf, 2 jonge looperzwijns, Rogge, Haver, Aardappels, Beeten, 2de snede Klavers en Peerdetand op stam, Klaverhooi, Withooi, Strooi enz. Betaalbaar ten kantoore van den Zaak- handelaar P.-F. BLONTROCK te Keyem Combat Jaskaart en 5 Augusti Au Drapeau Dekeyrel, Grootendijk. Combat Jaskaart en Vloerbol voor het welzijn van stad, op zondag 5 Augusti in den Haan bij Francis Huyghe, Noordstraat. Jaskaart en Vogelpik, Zondag 5 Aug bij Hypoliet Vroome. in dé Roode Roos. Er is dezer dagen in een der Brusselsche kazernen eene grap voorgevallen die ’t ver tellen waard i». 'Sergeant F., was ’s avonds, na ’t appel, stillekens er vandoor getrokken, de stad in. Om, in geval van contre-appel te laten ge- looven dat hij aanwezig was, had hij in zijn bed wat kleeren samengemoffeld en een lang harige borstel, waarmee men de spinue- webben wegneemt, 't Haar van den borstel atak juist boven het laken van het bed uit. Rond middernacht komt de officier der •week onverwachts eene ronde maken ic al -de kamers. Hij wordt vergezeld door den sergeant der wacht en een soldaat, die een lantaarn draagt, ’t Is de vooravond van eene inspektie van dén gooeraal. In de kamer gekomen, waar de borstel en -de kleeren een slapenden man moesten - vraagt de kapiU - den .j hem Wie slaapt daar 1t Is serjeant F.kapitein. Zóó, zeg hem dat hij zich voor de in- spektie zonder fout de haren laat knippen. Goed, kapitein. En de ronde zet haren weg voort, terwijl <de onderofficieren in de kamer met de groot ste moeite een schaterlach bedwingen. Wat meent ge wel een officier verneukt en een kameraad gered --- M. Merghelynck, arrondissementscom missaris, had zijne pachters per brieve ver zocht. in de laatste Kamerkiezing, voor de liberale kandidaten te stemmen. Minister de Trooz deed den ambtenaar bij hem roepen laakte hem en deed hem beloven niet meer 4e herbeginnen, zoo niet ontslag. Alleen de geestelijke kiesdravers, door .denStaat betaald mogen en moeten dit doen. Dat is de vrijheid in Belgie -in 'rr»i»iiinao>rEi<n~' - HORLOGEUR Diploma van eerste klas in theorie en handwerk, Paaphoek, n° 9, Dixmude. A van Damen en Heeren Monters, 3 Statiemonters, Longines, Zenith, 7 enz. Régulateurs en Réveils. In alle prijzen. Dinsdag Sfi Oogst 8906 om l i/s ure juist namiddag, ter hofstede van de we P. Verstraete te EESSEN in de Pluimstraat van Kuip- en Kernhalaam, Beestialen, na- mentlijk 8 melkkoeien, 5 jaarlin gen, 4 kalvers, 6 zwijnemoeren, waaronder 3 beviggend en pluimge dierte. Halaam, 2 wagens, 2 karren enz, H. 2-65-00 C. aardappels, beeten en klaver, 6000 k. strooi, 1000 k. hooi. Brandhout en andere voorwerpen. Gewone voorwaarden. Ambt Notaris Wauters te Dixmude, Een Brusselsch blad klaagt over den toestand van de badplaats De Panne, waar er over eenige dagen, bij gemis aan vol doende inrichting, een smartelijk ongeluk gebeurde. Een jongeling was in zee gegaan, maar, daar de baren onstuimig waren, verloor hij vasten grond, en moest het zoute water slikken Geöü redding bijderhand, geen enkele kustbewoner die zwemmen kon, niets dat op reddingsmiddelen geleek. D« jonge ling werd eindelijk aan land gespoeld. Men vroeg een dokter öifl hem te verzor gen. Men vond er geen. Toch eindelijk kwam een reizend Amerikaansch geneesheer die verklaarde dat de jongeling dood was. Welke mag de reden zijn van zooveel zorgeloosheid van wege het bestuur van De Panne? Waarom de vreemdelingen vandaar afhouden, in plaats van hen door goede inrichtingen en aantrekkelijkheden er maartoe te lokken Heel eenvoudig daar zijn kloosters van Fransche kloosterlingen gekomen, en deze willen natuurlijk niet dat De Panne eene wereldsehe badplaats worde. Daar ligt de knoop. Paters en nonnen zoeken de eenzaamheid. Vooruitgang en voorspoed voor eene streek komt voor hen niet in aanmerking. Het gerucht loopt in stad dat de Keizer van Rusland vermoord is in zijn paleis. Een ander verzekert dat hij in zijn paleis is ingeslolen en binnen enkele dagen naar Siberien zal gezonden worden. Jaarlijksche en Onvergelde prijs kamp met de Trabol, op Zondag 5 Aug., bij Alexander Vanbavinckhove, in ’t Pavil joen. Vriendelijke uitnoodiging. Combat Jaskaart en Vogelpik zondag 5 Augusti in de Noble Rose bij Edouard Vanalderweireldt. Prijskamp op ’t Ringelbard op zondag 5 Augusti bij Henri Notredame. 7 frs prijs. Inleg 10 c. Begin om 7 ure. Vloerbol zondag Beige bij Louis Bij het onweder van Donderdagavond is te Clercken een hofstedeke afgebrand. M. Hertogs, gemeenteraadslid en oud schepen is tot burgemeexter van Antwerpen benoemd in vervanging van M. VanRyswyck die uit oorzaak van ziekte zijn ontslag heeft genomen. Wie bad toch ooit kunnen denken dat een liberaal gemeenteraadslid de plaats van bur gemeester had aanvaard, wanneer de dd. burgemeester Doctor Desguin met de alge meenheid der liberale stemmen voorgedra gen werd aan de beslissing des Konings. De klerikalen jubelen M. Boedts, notaris te Eernsghem, is aldaar schielijk overleden. Wij vernemen uit goede bron dat de Vlaamsche katholieke volksvertegenwoor diger M. Coremans nog al ernstig ongesteld is en dat hij genoodzaakt was zich te bed te begeven. Donderdag namiddag waren op de badplaats van Den Haan twee jongens in het water gegaan. Beide kinderen werden door de baren opgelicht en in zee meege voerd. Met de allergrootste moeite kon een der knapen nog worden gered. Het ander verdronk Nieuwe onderhandelingen zijn door de Belgische Zeevaartvereeniging van Antwer pen aangeknoopt, voor den koop van een driemastschip, dat onder Engelsche vlag vaart en dat in schoolschip zou veranderd worden. De voedster van het derde kind van prins Albert zal eene boerin van Schelde rode bij Gent wezen, Vrouw Melanie Vande Vyver. Er waren 33 kandidaten. Woensdagmorgen kuischte de 27jarige Pauline Boulanger, do vensters van het eerste verdiep der woning van M. Vanhove te Brugge, het arm meisje stuikte op het gaanpad, brak den schedel en bleef op den slag dood. Dinsdag avond brak er brand uit in de fabriek dar heeren Mathieu en G° auto- mobielmakers, te Saventhem. Bij aankomst der pompiers woedden de vlammen reeds zoo hevig, dat alle pogingen om ze te onder drukken, vruchteloos bleven. Heel de fabriek werd in asch gelegd, uit gezonderd de kopergietery. De schade is overgroot en de ramp berooft ongeveer hon derd werklieden van hun dagelijksche bezig heden. Maandag nacht, rond 2 uren, had een misdadige aanslag plaats op een trein die over de Noorderlyn reed, tusschen de statiën van Solre-sur-Sambre en La Buissière. De trein uit Parijs, die om 1 uur 50 te Charleroi aankomt, ontspoorde op ongeveer 500 meters van de statie te La Buissière, ten gevolge van een misdadigen aanslag. Zoodra de machinist voelde dat de loko- motief van de rails was gesprongen, deed hij den stoom achteruit werken, hoewel ten gevolge der snelheid van de vaart, de loko- motief, tender en een bagagewagen tot aan den voet der ophooging rolden, die daar ongeveer 10 meters badraagt. Dank aan dit behendig feit van tegen woordigheid van geest, bij den machinist kregen de reizigers slechts een lichten schok, ook wisten zij in het eerste oogen blik niet aan welk gevaar zij ontsnapt waren. Onmiddelijk werden de slachtoffers ter hulp gesneld. Onder deze was de machinist die kloeg over inwendige pijnen. De stoker werd onder de locomotief verpletterd. Vrijdag nacht hebben dieven de prach tige bronzen kroon gestolen die, ter gele genheid van de 75“ verjaring van ’s lands onafhankelijkheid, neergelegd was aan den voet van het monument van Leopold 1, in het park van Laken. Een streng onderzoek is ingesteld. Een ISjarig meisje, in dienst in een godshuis te Alsemberg, werd Donderdag avond door vijf kerels in een bosch gesleurd en daar door lien op de beestachtigste wijze mishandeld. Hun rampzalig slachtoffer werd later ter plaatse bewusteloos aangetroffen door voorbijgangers. Spijts alle mogelijke zorgen is het ramp- gekend. Onder hen is Door den hagel is de tabakoogst van de Semoisstreek totaal verloren. In de Adriatische zee heeft eene haai, een der grootste die men ooit gezien heeft, al de visschersnettea vernield, zoodat de visschers hun werk riet meer kunnen voort zetten. De Oostenriksche regeering heeft aan verscheiden torpedobooten en den krui ser Adria bevel gegeven jacht te maken op het monster. Met 1 Sept, zullen de nickelstukken van 5 en 10 c. zonder gatjes niet meer gang baar zijn. Dus nog slechts eene maand. De Rijksontvangers zullen die ontvangen tot 30 Nov. in betaling. De eigenaar van een gasthuis te Brighton, M. Richard Milchard, ging over eenige dagen in failliet. Hij liet een tekort van 200,000 frank. Dit scheen het gerecht en de schuldeischerseen weinig loensch, te meer daar hij steeds goede zaken deed. Het gerecht stapte in het buis af en doorzocht alles, maar vond niets. De griffier had de mooi gebouwde vrouw van den huisbaas opgemerkt, en kon zich niet weerhouden uit te roepen Wat ’n mooi borstDe vrouw wsrd vuurrood. Nu, het beliefde de aanwetig zijnden rechter dit rood worden verkeerd uit te leggen. Hij ontbood eene vrouwen deed de echtgenoote Milchard onderzoeken. In haar keurslijf vond men het mooiesommetje van 117,500 frank dat aangeslagen werd. van Fantaisie-atikelen, VanCuyck, Vischmarkt. Albums voor pistkaartenhandwerk, portretten, posttinbers, enz., buvards- doozen voor juweelen, handschoenen, werk- doozen, éventails ?oor portretten, passer- doozen, pendoozen dominos, lotos, ganze- spelen, prentenboeijes, penmessen, porte feuilles, porte-montaies, cabas voor dames, porte-musique, enz Woordenboeken Callewaert. Diction- naires Larousse, öénard, Gazier, etc. Memento Larousse. Le Tout-Savoir. In een woord eene massa nieuwe artikels te lang om te melden. Verwersriii, 3 8, Antwerpen VERWEN en NIEUWWASSCHEN van allerlei Kleeding- stukken zonder losdoen. WASSCHEN en SULFEREN van 2 i en Stoors, VERWEN en WASSCHEN van Ameuble- Het klein onderzeesch varend bootje over treft in kracht en doet het grootste geharnast schip zinken naet het onverhoeds aan te vallen, want het nadert onder de golven zonder bemerkt te worden en zulks maakt al zijne sterkte uit. Het is evenzoo met de noodlottige nierziekte, haar gevaar ligt in de stille en heimelijke wijze waarop zij zich aanmeldt en dikwijls is de kwaal reeds zeer ingeworteld voordat ge hare ernst erkent. Het belangrijk geval van eenen gebuur wordt hier verhaald en het zou goed zijn, dat ge zijnen raad volgdet want eene nierziekte, hoe weinig ze verwaarloosd wordt, loopt altijd noodlottig af. M. P. Bouttry, 12 Paaphoek te Dixmude, zegt ons ’t Is met dankbaarheid dat ik U zeggen mag dat ik sindelijk dank aan de Foster Pillen in ongeveer tien dagen tijds genezen werd, van eene nierziekte, die mij sinds zeven maanden het martelingschap deed lijden ik wanhoopte zooveel te meer daar ik ondanks de zorgen geene verlichting bekwam en ten oorzake mijner 73 jaren hoopte ik op geene genezing meer, dikwijls stond ik vermoeider op dan den avond te voren bij ’t slapen gaan, ik had duizelingen hoofdpijnen, gansch de rug deed mij zeer, zoo dat ik noch bukken kon noch mij recht houden, mijne nachten waren slecht, mijn water was troebel en belast, ik wist niet meer wat doen, toen ik de Foster Pillen voor de Nieren - nam, verkocht bij M. Verwaerde, apotheker. Mijne verwondering werd slechts door mijne vreugde geëvenaard toen ik mij na eenige dagen verpleging reeds veel beter gevoelde, geheel mijn toestand verbeterde, zoowel dat ik veertien dagen later van alle spoor van kwaal onlast en genezen was Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeftmijd U vooral voor namaaksels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3 50 de doos of frs 19 de 6 doozen of vrachtvrij per pest met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50 Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. D. 23. Het Bestuur der Watering van Vladsloo- Ambacht heeft de eer de belanghebbenden te verwittigen dat, bij besluit van den Jteer-j Gouverneur dezer Provincie, van 20 Juli 1906, N° 60059. de der heeren Groot Gelanden bepaald is op Dixmude 26 Juli 1906. De Bestuurders De Voorzitter, Gve DE BBEYNE-DUT BOIS. Bestuurleden HENRI DENAUX. Bon FRÉD. deCROMBRUGGHE JUDES VAN HILLE. CH. AVEREYN. De Secretaris-Tresorier, A. DESNICK. G&SToH Nieuwigheid 1906 f Mai? Om vliegen te vangen probeert het I lijmachtig lint in doosjes, voor 10 c. j Te koop bij Van Cuyck, hoek Vischmarkt. zalig meisje overleden. De schuldigen zijn gekend. Ouder hen is een heerschap dat voornemens was het priesterkleed aan te gorden. De dienstmeid Albertina Duchêne, wo nende Albaniestraat te Brussel, beging -dinsdag morgen de onvoorzichtigheid petrol te gieten in eene reeds aangestoken stoof. Eene groote vlam sloeg uit en deelde het vuur mede aan de kleederen van het onge lukkig meisje, dat weldra in vlam stond. Aanstonds ijlde zij naar het venster en riep om hulp. Toen geburen bij haar kwa men, was haar lichaam nog slechts eene brandwonde, ’s Avonds is zij overleden. Wij vernemen dat het dekreet, aan de maatschappij Eelen-Asch, bestuurd door M. A. Dumont, de eerste mijnvergunning toestaande in het nieuw Limburgsch kolen bekken geteekend is. Het dekreet is woens dag in het Staatsblad verschenen. Het jaar 1906 is een rampvol jaar voor de duivenliefhebbers. Niet alleen geraakten vele duiven verloren in de groote prijsvluch- ten Dax, Barcelone. Bordeaux, enz., maar eveneens in de kleinere bleven veel jonge duiven. Het schijnt dat er dit jaar meer dan 15,000 duiven verloren gingen. Dergelijke verliezen zijn zonder weerga in de geschie denis der duiveuliefhebberewereld. Ziehier de marktprijs Cureghem 2 Oogst Er waren ter markt 1798 beesten Middelmatige prijs op voet Ossen 0-72 tot 0-96, stiers 0-62 tot 0-84 koeien en veerzen 0 60 tot 0-81. van nieuw gemaakte mans-, vrouw- kinderschoenen in soorten, schoenmakersalm, leer en vruchten te velde Comptant en lü verhoog. FT OP Deze venditie eerst aan- uul UI gekondigd voor Maandag 6 Oogst, zal plaats hebben Op Oinsdag 7 Oogst Leening van Kapitalen Groote en kleine Kapitalen te bekomen mits borg aan geringen intrest ten kantore j van dun Deurwaarder Claeys te-Dixmude. met 50 roeden land te DIXMUDE Lindekes M™ Maria Loncke brengt ter kennis van bet geëerd publiek dat zij den handel in Wijnen, Likeuren, Verfwaren, Vernissen enz., door haren overleden vader uit geoefend, zal blijven voortzetten. Zij verhoopt, door de goede hoedanigheid en de matige prijzen harer koopwaren, de gunst van eenieder te verwerven. Zij waarborgt overigens eene trouwe en stipte bediening. en zeBiere geneziïsg j, vaa alls rhumatitmie flsrecijn sciatiek, zoo- welpasbeginnende, als veiouderde, doorliet gebruik van poll de S' Bretagne. Deiei by SIMONS-HOORE-' NAERT, goedkoop schoenmagazijn, Weststraat Ki E3SS3SS It «a it Dixmude op laten. 7yT*£ •- W voor- 45 fr. of 3 dagen CierckenWoensdag O.-L -V Hemelvaart [15 Oogst 4906. Cortemarek, Kermis Dinsdag 28 Oogst 1906. Staden, Kermis-Maandag 3 September 4906. Coolseamp, Kermis Zondag 9 September 1906. Verandering van woonst. f 28 Juli Pamphile Hadou, landbouwer, geboren te Beersl den 25 Aigusti 1863, zoon van Karei en Rosalie Vanden lussche. (Weststraat). 3 id. William Thetdore-Palmyre Kina, geboren te Dixmude den 7 Juli 1906, zoon van Emile en van Anna Vermeesth. (Kasteelstraat). De Gulden Bie 1 1 (HjuBWnB ie - .1 11 - Ingesteld frs dl,IO4> MOEDERS’ VERGEET NIET dat, indien gij kinderen hebt die ziekelijk zijn, zwak, kwijnend, Indien de ontwikkeling der beenderen moeilijk of gebrekkig is, gij hun GEZONDHEID en KRACHT terug zult schenken door het gebruik der SIROP D’EUTROPHÉLINEFABER— door hare bijzondere samenstelling, is het eenige geneeswijze, aanbevolen door al de Faculteiten en Geleerden van de --sa>g>»SI3e«gX~ - Hoofdagent te V/oumen, .Ufons De firn er Toniinelcin Men begeve zich ook bij hem voor Verzekering op het Leven. Verzekering derWerk-ongevallen. Verzekering der ongevallen met paarden. S>e eorrecticneele rechtbank van Veurne heeft den 12 Juli de velgende vereordeelingen uitgesproken. Berieloot Emiel, werkman te Rousbrugge, voor waardelijk 15 dagen tn 26 fr,of8 dagen voordiefte. Carle Georges, dienstknecht le Proven, vo»r- waardelijk 26 fr. of 8 dagen voor diefie. Schallier Isidoor, dienstknecht le Veurne, 50 fr. of 15 dagen en 26 fr.of 8 dagen voor onvrijwillige kwetsuren en rijden rael velo zonder licht. Vanparys Arthur, smid le Avecappelle, waardelijk 50 fr. of 15 dage» en voor ontuchtige gesp'ekken en dronkenschap. Decroos Oscar, schippersgast te Veurne, voor waardelijk 1 maand en 26 fr. oi 8 dagen en 15 fr. of 2 digen voor bedreigingen en dronkenschap. Visage Camiel, werkman te Veurne 8 dagen en 26 fr. of 8 dagen en 15 fr. of 3 dagen voor vernie ling van afsluiting en lichte gewelddaden. Rosseeuw Leonie, vrouw Dewulf Alois, werkster le Dixmude, 26 fr. of 8 dagen voor diefie. i i k/ V I ij tzutii -3 Opgepast! Versterkt u tegen alle slechte en doodeiijke winterzieklen; maakt regelmatig ge bruik van Slandaertspillen, die ’t bloed zuivere» en verkloeken; zij verdrijven slijmen, gal en alle slechtevochten De doos fr. 1 -50 apotheek Slonoré Standaert, Steenstraat 53, Srugge, te Dixmude, bij Verwaerde en Ghygsaert, apothekers. Eieren per 25 2-28 tot 0.00 Boter per kilo 2-65 tot 2-80 VEURNE. Bo'.er per kilo. 2-50 «2-80 Zieren per 25, 2.10 a 2,20

De Dixmudenaar (1879-1931) | 1906 | | pagina 2