In I Binnenland. Van alles wat. BERICHT. MACISTE ALPIN Bank van Poperinghe EL IE LIETAERT VERMAKELIJKHEDEN. Naamloozie Maatschappij - Schaaistraat. 6 - GeldplaaIsm gen in loopende rekeningen op Spaarboekjes van 3 tot 4.50% volgens den duur der storting. Aflevering van Checks voor België en in den Vreemde. Aankoop en verkoop van alle Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beurs weerden worden kosteloos aanveerd. Uitbetaling van koepons. Alle Koepons worden kosteloos uitbetaald, Leening van geld op titels van Oorlogsschade, alsook op Beursweerden. Allerhande Wisselbe werkingen. Verhuring van Brandkoffers, onder de volgende voorwaarden Al iU koffers hebben tem» diepte can 50 cm. N» 1 Hoogte 14 cm. - Breedte 21 cm. N° 2 1- 33 N° 3 38 33 Deze koffers gemaakt volgens de laatste stelsels, leveren volledige waar borg van veiligheid op tegen Brand en Diefte. Bureel te Rousbrugge-Beveren, bij M. Jules Louwagie, Bergen- straat; open alle dage, van 9 tot 12 uren. HULPKANTOREN Vlamertinghe, bij M THEYKL1N alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij Me Weduwe NEYEJAN. Kleine Markt; alle Donderdag van 9 tot li ure. DUTSCtlLA.ND. Op de mijn Neu-lserlohn is "een lift kooi in de schacht gevallen. Vijf mijnwer ker-s zijn gedood, drie beambten gekwetst. Een postvliegtuig sloeg Zaterdagnoen over den kop bij Boigenburg a/d Elbe. De bestuurder en drie reizigers, waar schijnlijk Amerikanen, werden gedood. De oorzaken van het ongeval zijn nog niet bekend. BOL MANIE. Ten gevolge der buitenmatige hitte is, te Eoosani, een munitiedepot van het 3* genie gesprongen. Verscheidene kazer nen zijn vernield. Er zijn 6 dooden en 10 gekwetsten. Er bevinden zich officiers tusschen de slachtoffers. De stoffelijke schade overtreft de 4 millioen. In de stad zijn al de ruiten gebroken. TURKKIJ. In de Asiatisehe wijken van Haïdar- l'acha en Kadi-Keui, te Konstantinopel heeft er een reusachtige brand gewoed, welke beide buurten schier gansch in asch heeft gelegd. Niet min dan 250 hui zen werden vernield. De stoffelijke schade beloopt 8 miljoen Turksehe ponden. aTTgzrarrrarjnnrsesBSSSt Twee bedevaamersireinen in Botsing. Dinsdag niorgend, rond 5 ure stoomde de trein n* 7509 de steile helling van Laguian op. Deze helling is zeer gevaar lijk en de lokomotief moet van zeer groote kracht zijn, om eenc reeks wagons op dien berg te kunnen trekken. IMots vertraagde de lokomotief en al wat de stoker en ma chinist ook deden was vruchteloos.Opeens begon de lokomotief achteruit te glijden en ongelukkiglijk weigerden de remmen te werken. De snelheid nam voortdurend loe en weldra holde de trein in duizeling wekkende vaart den berg af. Iotusschentijd was een tweede trein aan den voet van den l»erg gekomen en kon onmogelijk de ramp vermijden. Met een vreeselijken schok liep de eerste trein te pletter op den aanstoomenden trein. Met ijzingwekkend gekraak werden de laatste wagons van den op hollenden trein ver brijzeld en te midden van dit gekraak weerklonk hel akelig hulpgeschrei der gekwetsten en het gekerm en gejammer der stervenden. Elke trein bevatte 500 rei zigers, die vergezeld waren door Mgr. Penon, bisschop van Moulins den E. H. kanunnik Clement, bestuurder der bede vaart en verscheidene priesters. De eerste hulp. Welhaast vingen eenige reizigers van den tweeden trein de reddingswerken aan. Een hulptrein van Auch kwam ter plaats aan. De redders vonden tusschen de plan ken en het verwrongen ijzer, afgerukte hoofden, stukken arm en been en klompen vleeseh. Mgr. Penon beieverde zich om de planken weg te ruimen, zegende de gekwetsten en stond de stervenden bij. Tot nu toe be iraagt het getal dooden 35, inbe grepen de gekwetsten die in het gasthuis van Tarbes overleden zijn. De lijken werden in den middenbeuk der kerk van Laguian geplaatst. Mgr Pe- D<»in droeg er het II. Misoffer op, tot zie le Safenis der arme slachtoffers. Vorige rampen. Het laatste spoorwegongeluk, dat met een liedevaarderstrein is gebeurd,viel voor op 30 Mei 1911. namelijk in het statie van Om balets (Tarn), waar in eene botsing drie bedevaarders gedood en 15 anderen gekwetst werden. De 20 Augustus 1908 d in de statie van Pau een pelgrims- trein aangereden. Er waren zes slachtof fers. Den 28 Juni 1908 werden zeven bede- vaaniers erg gekwetst in eene botsing, welke te Sommières gebeurde. Den 6 Mei 1902 ontriggelde te Moyenneville een bedevaanlerslrein. Er waren zes dooden en elf gewonden. In 1899 en 1895 gebeur den er ook rampen te Baladon en te Saiot- Brieue. In deze laatste stad had men 12 dooden en 25 gekwetsten te betreuren. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M. VAN DE PLAS. Openbare zitting van den Gemeen teraad op MAAXDAG 7 AUGUSTUS 1922, om 5 1/2 ure 's namiddags. D AG-OR I)E 1" Punt. Advies nopens het ont werp van Openbare Verkooping door de Burgerlijke Godshuizen, eener partij zaai land te Poperinghe, aan de heeren Marcel Baelde en Camille Ghesquière. 2Punt. Wijzigingen le brengen aan de laatst gestemde Polilie-Verorde- ning nopens het vervoer en het verkeer in stad. 3* Punt. Wijzigingen aan het Reg lement der hop. 4Punt. Vernieuwing van 1/5 der leden van het Bestuur der Burgerlijke Godshuizen. Punt. Vernieuwing der leden van het Armbestuur. 6* Punt. Mededeelingen. llreekt uw hoofd niet om te weten hoe gij zoudt kunnen ontslagen worden van Hoofdpijn, Migraine, Hhumatiek, Tandpijnen Griep. Gaat bij den Apotheker en vraagt een doqs MONO POEDERS. Te koop bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3.00 frank. Ongevallen. Deze week werden twee kinderen, Albert Techel en Ivonne Merlevede, in ons hospitaal binnen ge bracht, beiden met eene gebroken bil. De zoon van Jules Verstraete werd deze week erg aan den voorarm gekwetst door eene flesch. Na eene moeilijke heel kundige bewerking gedaan te hebben, hoopt de Heer Doktoor dat hij spoedig zal hersteld zijn. Prijsuitdeeling. Woensdag laatst had de jaarlijksche plechtige prijsuitdee ling plaats in het College te Poperinghe. Hieronder geven wij de namen der leer lingen van ieder klas welke den eersten prijs in uitmuntendheid behaald hebben Voorbereidende Afdeeling. Eerste jaar, Albert Dehem, Watou. Tweedejaar, Julien Kaestecker. Yper en Gérard Rosseel, Elverdinghe. Derde jaar: Charles Thorez, Poperinghe Vierde jaar André Quaghebeur, Pop. Vijfde jaar Roger Creus, Poperinghe. Zesde jaar Sylvain Lahaye, Poperinghe Zevende jaar Marcel Decorte, Oostvlet. Bijzondere leergang voor de plechtige Com municanten Eerste prijs Michel Ameel, Brielen Ro ger Beauprez en Couttenier. Poperinghe. Middelbare Afdeeling. Derde klas Georges Vanacker, Elverd. Tweede klasOctaaf Desomer. Proven. Eerste klas Charles Caenen, Pop. Afdeeling der Humaniora. Zesde klas Daniel Breyne. Yper. Vijfde klas Albert Duponl. Poperinghe. Vierde klas Maurice Brutsaert, Watou. Derde klas Jules Yanaerde, Yper. Tweede klas André Vermeulen. St. Jan-bij-Yper. Rhetorica Joseph Van Bockstal, St. Kwintens-Lennick. Het Eeremerk gejond door de Stad Poperinghe. aan den leerling uit de Rheto rica die den eersten prijs behaald heeft in Uitmuntendheid werd door den heer Bur gemeester Lahaye, overhandigd aan Joseph Van Boekstal van St. kwintens-Lenniek. Benoeming. In het Staatsblad van 30 Juli 1922. wordt benoemd, tot ridder in de Leopoldsorde, >!r Brutsaert Henri, geneesheer te Poperinghe. Fonds coor Meestbegaafden. Het fonds voor meestbegaafden is inge steld om aan de begaafde behoeftige kin der» eene studiebeurs te verschaffen die hun toelaat na de lagere school hunne stu diën voort te zetten. Gelijk het woord zelf zegt, worden deze studiebeurzen alleenlijk gegeven aan de bijzonder begaafde leerlingen. Deze studiebeurzen zullen verleend worden met ingang van het aanstaande schooljaar, dus Oktober 1922. Het zijn de ouders (of de voogd) die moeten de aanvraag doen aan het Stads bestuur. Deze aanvraag moet vermelden welke studiën het kind geerne zou doen, en in welk kollegie of gesticht. Bij die aan vraag moet gevoegd worden een uittrek sel uit den geboorteakt van het kind, en een geiuigschrift van het best uur der scho len, die het kind in de laatste drie jaren heeft bijgewoond, bewijzende dat het kind waai lijk bijzondere bekwaamheid bezit. De ouders die zulk een studiebeurs voor hun kind ('t zij zoon of dochter) willen aanvragen, moeten het SEFFENS doen. Na deze week is het te laat. Uitslag der Wedstrijden van de Middelbare School. I'oorbe re ide mie Afdeeling. Eerste jaar Suffis Leopold. Tweede jaar De Crock Roger. DerdejaarSwaels André. S ierde jaar Devliegher Arthur. Vijfde jaar Viane Lucien. Zesde jaar: Vanholme Albert. Middelbare .4 fdeeling. Eerste jaar Van den Broeck Charles. TweedejaarDebergh Gaston. Derde jaar Ampen Marcel. 4a Augustus. Verjaring van de Oorlogsverklaring. Vrijdag laatst was het acht jaren geleden dat de vijande lijke troepen de belgische grens overrorr. pelden en onze onafhankelijk schonden. Tot verleden jaar wierd dien ongeluk- kigen dag nog als eenen vaderlandschen feestdag gevierd. Dit jaar hebben de Kamers het goede gedacht opgevat dezen dag niet meer ti vieren maar wel den Un November, den dag van verlossing en vrede. Alleenlijk op Vrijdag laatst hebben de klokken op al de kerken van slad eenige stonden geluid, rond 9 1/2 ure voormid dag, tot droevig aandenken van deze pijn lijke gebeurtenis. Wederom GOED STEEN te ver krijgen bij Cgrille Garrnyn-Demets, steenbakker te CROMBEKE, tegen de plaats, provf.nstraat. Eerlijke vinder. Maandagmor gen werd eene brieventesch gevonden in de Pottestraat. De eerlijke vinder, Camiel Cappoen.'"van bij 't Jagershof. bracht ze seffens naar 't Stadhuis, waar de verlie zer ze kwam terughalen. Yper. Erge ontploffing. VVoens dag morgen was A. B..., van Poperinghe aan 't graven voorde gasleiding toen op eens een obus ontplofte. De ongelukkige werd erg gekwetst en moest naar 't hos pitaal van Koririjk overgebracht worden. Veurne. Vrijdag is de koopwaren- trein tusschen Dixmude en Oostkerke ont riggeld. Daardoor was hel verkeer onder broken tusschen Veurne on Dixmude -ot laat inden avond. De lokomotief was uit de riggels gesprongen, evenals de tender en drie koopwarenwagons. Op die plaats waren de riggels totaal uit de baan ge wrongen,zoodanig dat er daar geen spoor weg-meer bestond. De lokomotief was wel een halven meter diep in den grond ge drongen. De Panne. Erg auto ongeluk. Vrijdagmiddag had op den weg van Coxy de naar de Panne, een ernstig auto-onge luk plaats. Zeven personen hadden plaals genomen in een auto van den heer Meeus van de Panne, toen door hel springen van een band. bij een kromming van een weg. de auto in een sloot kantelde. Vijf personen werden min of meer ern slig gekwetst. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Roeselare Messteken. Zondag nacht bevonden er zich verscheidene ver bruikers, waaronder Yanderhaeghe Ca mille en Dedeyne Petrus, ter herberg van Ramaudt Petrus. Voor eene nietigheid had eene woordenwisseling plaats ge volgd door eene kleine worsteling toen eensklaps Dedeyne zijn mes trok en Van- derhaeghe twee steken in den rechter schouder toebracht. Het slachtoffer ver loor veel bloed en moest zich door een geneesheer doen verzorgen. De agenten leidden Dedeyne naar den amigo. Maan dag werd hij na ondervraging in vrijheid gesteld. Prijsuitdeeling. Woensdag heeft in het Klein Seminarie de prijsuitreiking plaats gehad. De prijs van uitmuntend heid (gouden medalie. geschonken door hef stadsbestuur) is l>ehaald geworden door C. Lybeer. Bond den middag werd hij door het Stadsmuziek en omringd van den burgemeester en de schepenen der stad naar zijne wo ing geleid, alwaar hij door het muziek met eene schoone serenade vereerd werd. Ook hadden zijne geburen eraan gehouden hunne woningen met de nationale vlag te versieren. Iseghem Dre,ikeli,>ge. Lit de Mandel vaart, werd bet lijk opgehaald van weduwe Buyek. De vrouw gaf sedert en kele dagen teekens van zinsverbijstering. Zondag w as zij spoorloos uit haai* woning verdwenen. Kortrijk. Dinsdag reed de auto van M. Yanquickenborne, van Deynze, op de Robbeplaats al zich mijdende voor twee karren op een paal van den tram die om- verre vloog en terecht kwam op Maria Bussehaert, 58 jaar oud. kostgangster van het ouderlingengesiieht. Schichtig paard. Dinsdag kwam Georges Ego, voerman, in de stalling van de herberg De Appel Eensklaps werd hij te gronde geslingerd door een der die ren en vertrappeld. In zeer hedenkelijken toestand werd hij naar zijn woning over gebracht Thou rout. Binst eene kortstondige afwezigheid zijner moeder is het 4-jarig kind Achille Priem in een putje van een halven meter diepte gevallen en verstikt. St. Andries. Ongeluk. Een zekere Oscar Coppejans, die een verhuis wagen, met meubels geladen, geleidde, w ilde op den Ghistelsciien steenweg van het voertuig springen, doch door een on gelukkige beweging kwam Dij terecht on der de w ielen. De man was op slag dood. Oostcamp. Fernand Bruyninckx, gewezen jachlwachtei der goederen d'Ur- sel, woonachtig te Swevezeele, kwam per velo naar Brugge gereden, toen hij op eens teu gronde viel. Een bijgeroepen geneesheer kon enkel de dood vaststel len. De man had een kwart uurs voordien gezegd dat hij onpasselijk was, doch hij had zijnen weg kunnen voortzetten. St. Kruis. Uit het water der Dam- sche vaart heeft men tiet lijk opgevischt van den genaamde A Hons Meuleineester, 31 jaar oud, werkman, woonachtig te Zedelghem. Benevens allerlei kleine voor werpen vond men op den ongelukkige eene som geld van 439 fr. Men denkt dat hij per ongeval in het water gesukkeld is. Brugge. Een juwelier, sedert eeni ge maanden in het midden der stad geves tigd, is er deze week van onder getrokken met moto en side-car. Hij heeft eene hoe veelheid jnweelen meegenomen.Hij wordt door het gerectit opgezocht ten gevolge van de klachten tegen hein ingediend. De leverancier van den molo wacht ook nog achter zijn centen Oostende. Ongeluk. De nieu we bakkerij van den h. Hamilton werd bij de opening ongelukkig gekenmerkt door een smartelijk ongeval. De man bakte namelijk beschuit, loon zijn arm in de machienê werd gevat en hij vreeselijk werd gewond. Een genees heer diende hem ter plaatse de eerste zor gen toe. Vuistslagen. Een hevig gevecht had Woensdag avond plaats tusschen Oos- tenclsche en vreemde gazetverkoopers in de Adolf Buy 1st raat. Een der vechters he kwam een vuistslag op den mond waar door een der tanden dwars door de bo venlip stak. De brigadier van politie Van Hoorelbeke stelde een einde aan het ge vecht waaraan een 12-tal gazetverkoopers deelnamen. Halewijn. (Fransch Vlaanderen) Vrij dag was een 18-jarige schrijnwerker op het dak van het huis van M. Pirson Hijs selstraat aan den aibeid. Opeens verloor de jongen het evenwicht en plofte op de straatsteenen. Zijne werkgezeltlen kwa men aanstonds toegcloopen en droegen hem in een naburige woning alwaar hij weldra den laatsten adem uitblies. Vorst. Aanhouding. De rech terlijke politie heeft Zaterdag in een fa briek te Vorst aangehouden, zekeren Le Nevez, oud 33 jaar en die daar werkte on der een valschen naam. In April 1919 heeft Le Nevez, te Matignon (Cótes du Nord) zijn vrouw vermoord met stok slagen. Zes maanden geleden gelukte hij erin uil het ziekenhuis te ontsnappen, na de papieren van zijn makkers gestolen te hebben. Zijn uitlevering is aangevraagd. Melsbrouck. Vreeset ijke brand. Vader en twee dochters in den brand omgekomen. Dinsdagnacht is de boer derij van den weduwnaar Deurt gansch afgebrandt. Tijdens de brand drong een gendarm in de woning binnen en zag Deurt hangen over een balk. op hetzelfde oogen- blik stortte het dak in en werd Deurt on der de puinen bedolven. Na 3 uren werkens. slaagde men er in de brand uit te dooven. Dadelijk begon men tot de opsporingen van de twee doch ters. Wellicht vond men de twee verkool de lijken ergens in een hoek. langs waar de meisjes hadden gepoogd le ontsnappen Tot nu toe is de oorzaak der ramp nog niet gekend. Ciney. Zware brand. In een gebouwtje, der werkplaatsen der Société des Fonderies et Distribution d Eau ont stond vuur. waarin met petroleum gevul de vaten w aren geborgen. Het gebouwtje werd welhaast in asch gelegd, doch de werkplaatsen konden gered worden. De schade wordt op 1 miljoen frank geraamd. Zinkstukken. Al de zinkstukken van 50 centiemen moeten van t Augustus tot 30 September tegen briefjes of andere geldige munt in geleverd worden. De muntstukken van 5. 19 en 25 centie men zullen later aan de beurl komen. Belasting op de Ongehuvvden De provincieraad van Henegouwen heeft, het beginsel aangenomen van een taks op de ongehuwden. Deze zouden na- menttijk 25 t. h. meer betalen op de pro vinciale belastingen. 's Lands Bevolking. Op 31 December 1921 waren in Belgie 7,478,840 inwoners waarvan 3,680,819 mannen en 3,798.021 vrouwen. De provincie Antwerpen lelde 1.030.424 inwoners.; Braband, 1.541.960 West- Vlaanderen, 821.353 Oost-Vlaanderen, 1.109.349 Henegouw, 1.229.821 Luik 869.246 Limburg, 304.450 Luxemburg 222.749 Namen, 349.488. Een Mierenregen. We hebben al gehoord van vuurregens solferregens en andere zonderlinge na tuurverschijnsels, die uit de wolken op onzen aardbol zijn ne iergestort. Nu heb ben wij ook een mierenregen gekregen. Heele wolken mieren, miljoenen dezer vlijtige beestjes, zijn in de stad Montlu^on en te Neris-les-Bains, in Frankrijk, uit don hemel nedergestreken en hebben velden, weidenen hovingen overrompeld. Gehuwd op twaalf jarigen ouderdom. Drie jaar geleden trad een schoolmees ter van Londen, James Archibald, in den echt met de genaamde .Mary Thompson, welke voor den priester verklaard had 16 jaar oud le zijn, wat goed kon geloofd worden gezien zij groot en slruiseh was. De jonge vrouw is nu gestorven en hij het opmaken van de overlijdensakte bleek dat zij slechts 15 jaar telde, zoodat zf 12 jaar was toen zij huwde. De weduwnaar is aangehouden en zal voor hel Assisenhof verzonden worden. Ze kon niet zwijgen... Wanneer twee verloofden zich voorden burgemeester of den pastoor bevinden om in tiet huwelijk te treden, zijn zo gewoon lijk ten opzichte van elkaar mei de beste gevoelens bezield. Zij geven weinig acht op de lezing der artikels van het burger lijk wetboek en hechten alleen belang aan de vraag, waarop zij met het woord «ja» te antwoorden hebben. Onlangs moest in de reformislenkerk le Drachten, Holland, een huwelijk ingezegend worden. De do minee hield eene toespraak tot het koppel en stelde dan de gebruikelijke vragen. Maaf wanneer de jonge vrouw moest be loven onderdanig te zijn aan haar echtge noot, hem te dienen en te helpen, hem niet te verlaten, enz., meende zij eerst een boel opmerkingen te moeten maken in plaats van eenvoudig ja te zeggen. De dominee poogde haar aan het verstand tc brengen dat haar verklaringen mis plaatst waren in den tempel, maar 't was boter aan de galg. Het meisje w eigerde tc zwijgen en de dominee moest eindigen met te verklaren dat hij haar niet huwen kon. Kanadeesch vee in Engeland Sedert verledene week is het toegela ten kanadeesch vee in Engeland te voeren Vroeger mocht er hoegenaamd geen Ie vend vee in Engeland gevoerd w orden ten zij om aanstonds geslacht tc worden. De minister die binst den oorlog aan Kanada beloofd had het invoerverbod in te trekken heeft nu woord gehouden. Levende koeibeeslen mogen thans uit Kanada ingevoerd worden maar geen vee uit andere landen. Eigenaardig Vonnis. Voor een Londensch gerechtshof ver scheen een man, die een horloge had ge stolen. De beklaagde had een goed verle den, maar was beginnen te drinken. De rechter liet hem vrij gaan op deze voor waarde dat hij een gansch jaar niet in een herlierg zou komen. Overtreedt hij het verbod, dan moet hij een jaar naar de ge vangenis. 20.000 nieuwe Millionnairs M. John Gay, vertegenwoordiger der Amerikaansche Federatie van de Mijnwer kers. beef! lijdens eene konferencie le Blackpool, verklaard dat er lijdens den oorlog, in de Yereenigde-Staten 20.000 personen miliionnair geworden zijn. Nationale Feestdag. Het Staatsblad van 24-25 Juli kondigi de wet af. waarbij de verjaardag van 4«» Augustus 1914. als nationale feestdag, vervangen wordt door den verjaardag van llen November 1918. De opening der Jacht. Door het slecht weder zal de opening der jacht waarschijnlijk moeten verdaagd worden. Waarschijnlijk za! deze plaats hebben op 26 Augustus en misschien 2e« September 1922. Een zeker getal Yolks- ertegenwoordigers hebben M. den minis ter van landbouw verzocht dezen laatsten datum vast te stellen. 901 m Burgerstand van: POPERINGHE, van 28 Juli tot 4 Oogst 1922 Geboorten 185. Delfosse Luc, z. r. Adrien en Anna Bagein. 186. Lapp- laere Marie, d. v. Guillaume en Mark Gouwy. 187. Crabeels Maurice, z. v. Edmond en Romanie Yanhee. 188. Maes Jean. z.v. Hector en Simonne Kom mens. 189. Yandewalle Marie, d. Florent en Bertha Yanrobaeys. 11 Ttiores Marie, d. v. Maurice en Ali Boutez. 491. Pittellioen Alma, d. v Aloïse en Gabrielle Yergeylen. i\i Yansevenant Hoger, z. v. Achille en Maiie; Muismans. Sterfgevallen 124. Derycke Emma, 29 j., huishoudster, echlg. v. Henri Fieu, Doornstraat. 125. Yandew vnckel Leo pold, 81 j., landb., echtg. v. Euphrasia; Boeyaert, SectieB.126. Houwen Bertha, 20 j., dienstmeid., ongeh., Sectie A. Huwelijken 81. Druant Albert, 25 j.. autogeleider en Yandevoorde Ivonne,20 j.. b., b. v. Pop. 82. Desmytter Renl, 50 j., smid, wed. van Waterbley Emma en Yancayzeele Elisa, 40 j., z. b.. b. l'op. RENINGHELST, van de maand Jnli 1 922. Geboorten 1Wildcrmeersch Paula, d. v. Jéröme en Walbrou Maria. 2. De- francq Eugène, z. v. Julien en Tfierry Ju lienne. 3. Keys Robert, z. v. Henri en D'Arras Irma. 4. Deconinck Agnes, (j, van Hilaire en Spennick Valerie. 5. Plancke Elza, d. v. Constant en Pauwels Marguerite. 6. Chaerle Alixe, d. van Henri en Deberdt Madeleine. 7. Yief- straele Maria, d. v. Sylvère en Rlomine Urbanie. Ovèrlijdens ISleen Francois echtg. van Verseliaeve Marie-Louise, 80 jaar. Huwelijken1. D'hulster lx rille van Moorslede met Leeuwerck Irma. 2. De crock Jules van Dickebuseh mei Yerhïlle Clolilde. 3. Vangheluwe Kloris niet Clarvsse Maria, beide alhier. t Gij wordt vriendelijk verzocht liet*® PLECHTIG JAARGETIJDE te willen hijwonen, welke zal gezongen worden op Maandag- 7 Oogst 1922, om 10 ure 's morgens in St. Bertinus Kerk, tol lafenis dei ziel van Echtgenoot van Hachei, TRUWANT MBS Het aanstaande onderzoek d^r kqfld/da> ten die verlangen hel dij dom a vanuaii et ui eter te bekomen, zal plaats hebben in den loop der twee helft van de maand Augustus aanslaande. De vragen om inschrijving mogen van nu af tot 15 Augustus aan het Provinciaal Bestuur van West-Vlaanderen (Bureel 13) gezonden worden. Zij moeten verge zeld zijn van een uittreksel uit de geboor teakt van een certifikaat van goed gedrag en van het bewijs der storting van het inschrijvingsrecht. De storting van het inschrijvingsrecht is bepaald op zestig frank, en moet in de handen van den Ontvanger der Registratie en domeinen van het gebied geschieden. COLISEUM CINEMA. Bij M. Georges DEGROOTE Au Xouvel Aigle dl Or, Groote Markt. POPERINGHE. Groote Familie vertoon ingen Zat. om 8en Zond. om -I 4 en 8 ure. Maandag om 8 ure. Nog nooit te zien geweest in Poperingfie. GROOT DRAMA in 7 Deelen. FATTY Cuisi nier Komiek. De Muilezeldrijver Cow-boy drama Zondag 6 Oogst 1922. Yper. (Thuindag.) Alle dage Groot Bal .Met prachtigen Orgel, in de tente van Maurice Theelen, op de Groole Markt bij 't Zweerd. Groote Schieting. Inleg 13 fr. Terug 10 fr. Begin om I ure zeer stipt. Voorbereidende Schieting Inleg 5 fr. Terug 5 fr. Begin om 10 uren, om te eindigen om 12 uren Maandag 7 Oogst 1922. Combat met de Trabol. A Ia ville de Florence (oud hu> van Peter Synaeve) Boeseheepstraat. Begin om 0 ure zeer stipt. Dinsdag 15 Oogst (O.LA .11. Yper. Groote Schieting Inleg 10.50 fr. Terug 8 fr. de- gin om 1 ure zeer stipt. JAAR HALF JAAR Het Grootste Succes

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1922 | | pagina 2