Burgerstand van: 5000 TR. BELOQNM! In I Binnenland. Om Honderdjarig te worden. SCHOOLSCHIP. Meer dan 200 frank in de week De Koning der Kracht. Bank van Poperinghe NAAR DE PANNE. Volksfeesten in de Casselstraat, Avondschool. Doodelijk ongeval. VERMAKELIJKHEDEN'. Zondag 27 Oogst 1922. Zondag 3 September 1922. Van al lea wat. Zaak Debeuekelaere. COLISEUM CINEMA. Naamlooze Maatschappij Schaalstraat 6 - Geldplaatsingen in loo pende rekeningen op Spaarboekjes ran 3 tot 4.501* volgens den duur der storting. Aflevering van Cheeks voor België en in den Vreemde. Aankoop en verkoop van alle Beursweerden. Alle inschrijvingen op nieuwe uitgaven van Staatsfondsen of andere beurs- w eerden worden kosteloos aanveerd. Uitbetaling van koepons. Alle K'jepons worden kosteloos uitbetaald. Leening van geld op titels van Oorlogsschade, alsook op Beursw eerden. Allerhande Wisselbewerkingen. Verhuring van Brandkoffers. onder de volgende voorwaarden Al dt koffers hebben ee/us diepte can 50 cm. N® 1 Hoogte 11 em. - Breedte 2! cm. N® 2 12 33 N® 3 m 38 33 Deze koffers gemaakt volgens dé laatste stelsels, leveren volled ige waar borg van veiligheid op tegen Brand en Diefte Bureel te Rousbrugge-Beveren, bij M. Jules Louwagie, Bergen- straat; open alle dage, van 9 tot 12 uren. HULPKANTOREN Vlamertinghe, bij M THEVEL1N alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij Me Wediwe NEVEJAN, kleine Markt; alle Donderdag van 9 tot 12 ure. ENGELAND. Een groote auto, waarin 23 personen zaten, kwam op den straatweg, in de na bijheid van Rye in het graafschap Kent, in een gracht terecht en kantelde. Acht personen werden op slag gedood; zes andere reizigers liepen zeer zware verwondingen op. Te Bratton (Wiltshire) waren 4 kin deren in een grooten zandkuil aan het spe len, toen de wanden van den kuil instort ten en de kinderen diep onder het zand w eiden bedolven. Twee der kinderen kon den nog levend boven gebracht wordent maar de twee anderen, een meisje van 4- en een jongetje van 3 jaar, werden levend liegruven. NEDERLAND. Zondag avond, rond 1) ure, is een roeibootje, waarin drie Beverwijker jon gelieden zaten, op het Noordzcekanaal te Velseli omgeslegen. Twee zijn verdron ken. Ken w ist zich zwemmende te redden. Te Tegeten had een 9-jarige knaap hel ongeluk bij het spelen in een met water gevulden leemkuil te vallen. Zijn kameraadje van 13 jaar wilde hem eruit halen, doch viel er zelf in. Toen beide kinderen een oogenblik la- Ier werden opgehaald, bicken de levens geesten reeds geweken te zijn. DITT8CHLAND. Itinsl de paardenkoersen te Munchen Gladhach (West fa ten), zijn eenige tribu nen onder liet gewicht der personen, die er een plaatsje gevonden hadden, inge stort. Acht personen bekwamen kwetsu ren die hun teven in gevaar brengen. 30 werden licht gekwetst. In een juwelierswinkel te Hamburg, gingen twee lieden binnen en overvielen den winkelier, dien zij neerschoten. Daar na namen zij de vlucht en schoten op hun vervolgers, waardoor 3 burgers en één agent zwaar gewond werden. Ten slotte werd een der misdadigers door de agen ten met drie schoten gedood. ITALIË. Twee militaire vliegtuigen raakten op een hoogte van 1000 meters in de buurt van Pisa in botsing roet elkaar. De vier inzittende vtiegofficieren vielen uit hun toestel en werden met verbrijzel de ledematen opgenomen. AMERIKA. Twee steden, gelegen in het Noord oosten van Minnesota (Vereenigde Staten) zijn door bosohbranden in asch gelegd. Tut hiertoe lelt men zes dooden. Een hon derdtal inwoners zijn zonder dak en vluchten voor den brand. De Ugemeene Vergadering heeft plaats in On> Hn> om 11 ure, om dan te vertrekken naar de statie II 3/4 ure. Turners op uw post Ziehier onder, het programma dezer te» ^lelijkheden Vertrek uit Poperinghe met specialen jr-> oni 12 uren; Turnoefeningen in D» Panne om 3 1 2 uren; Concert door De Philharmonie om 5 uren. L Naar wijd en zijd. [Nationaatlied. (Gevaert). - M aux Flambeaux. (Metereer). 3. wrtiiredeCon- ours. (E.Straiwen) 4. Intro bielion et solo pour Tuba I ir M* Vaadevoorde. (Vkszano). 3. Fantaisie sur Les dragons de Yil- tars (Majllard) 6 Ah t Vous dirai-je Maman. Rondo- Natse (Verdenk) :o-o: De Rrabancoone. :o-o: Terugkeer per trein vertrek uit Adin- kerke om 8 uren. AUe man op tijd. dèèr!!! Zondag laatst was de Casselstraat vol op iu feest. Van aan de herberg De Wijngaard tot aan de brouwerij Het Zwijnlund wapperde de Vaderland- sehe vlag aan vete huizen. Het was een gunstig weder, ook ont brak liet niet aan volk en de herbergiers moeten voorzeker dien dag eenen goeden verkoop gehad hebben. Zulke volksfeesten vallen altijd in de gunst van iedereen, ook waren de mede dingers iu de prijskampen talrijk. Onnoo- dig te zeggen dat er wel gelachen wierd, het zakkenloopen en de koers der zwaar gewichten waren de bijzonderste num mers van liet programma. Eene afdeeling der Philharnionie onder het kundig bestuur van Mijnheer Maurice Yandevoorde, verlustigde liet talrijk publiek door het uitvoeren van aangename muziekstukken, leder herber gier kreeg zijne serenade wat in die straat een aaneenhoudend concert uii- miek van drie tot acht uren 's avonds. Ziehier onder den uitslag der versehit- lige prijskampen: I. Hondenloop. a) Groote1. Lieberl Eng. 2. Sohier Eng. 3. Verfalllie Osc. 4. Decrock Nest.3. Decorte C. 6. VerstraeteL. liMiddelbare: 1. Dekervel K. 2. Vandeobroucke G. 3. Theeten Julien. c) Kleine1. Milleville C. 2. Yan- derineulen J. 3. Eahaye S.4. Decreus tl.3. Yersehaeve N. a) Beneden de 15 jaar 1. Ingelaere M. 2. Dalleine Georg. 3. Chaerle M. 4. Tally V. 3. Pouseele M. 6. Vaneen- oogtie S. b) Horende 15jaar; 1. Clabau H. 2. Lietaert F. 3. Clabau A.4. Deprez C. 3. Deseegher A.6. Blanckaert M. c) Zwaar gewicht1Verfaillie Os. 2. Yerhaeghe A. 3. Plancke J. 4. Cout- tenier J.3. Couttenier Fl.6. Wullepit P. 1. Vincart W. Dumelie C. 3. De- wachter Germain. Een Japansch blad beweert dat men ten minste honderd jaar oud moet worden als men de twaalf volgende regels stipt nakomt. 1. Zooveel tijd mogetijk in de open lucht doorbrengen. 2. Slechts éénmaal per dag vleeseh eten 3. lederen dag een warm bad nemen, 4. Kleederen. van grove slof gemaakt, dragen. 5. Vroeg slapen gaan en vroeg opstaan 6. Ten minste zes en niet meer dan zeven uren en half slapen in eene don kere kamer, waarvan de vensters wijd openstaan. 7. De Zondagrust in acht nemen. Dan niet lezen noch schrijven. 8. Alle buitensporigheden van plezier en werk zorgvuldig vermijden. 9. Trouwen. De weduwnaars en we duwen zullen zooveel mogetijk hun we duwschap verkorten. 10. Een matig gebruik maken van thee, koffie. Niet rooken en geen alkooi drin ken. 11Niet verblijven in te warme kamers of in zalen door stoomverwarmers ver warmd. 12. Dm de verschillende organen die door den ouderdom verslijten, te herstel len. moet men de overeenstemmende or ganen van dieren eten. Door den oorlog werden verscheidene van die regels ons zelf opgedrongen, na melijk de nummers 2, 4. 3, 10 en H. Het is te zien of wij daarvoor langer zullen teven. - Naar w ij vernomen hebben zal de uit reiking der prijzen aan de jongelingen die verleden w inter de avondschool gevolgd hebben geschieden hij de opening van het nieuw schooljaar. Sommige dier leerliugen zijn aan bet werk. andere zijn reeds bij het leger, er zal dienen voor die plechtig heid eenen geschikten dag gekozen te worden. Stadsnieuws. ZondagrustAlle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M KESTELIJN. Often ba re wegen, Naar w ij gezien tiebtien is men bezig met afmetingen te doeu iu meest al de slrafen der stad Dit werk moet dienen lot het opmaken van een algemeen rooingsplan. Dit plan eens goedgekeurd dan is de lijntrekking in deze straten welafgeteekend en iederen eigenaar zal seffens kunnen ingelicht zijn wanneer hij wit bouwen. Langs de Switch Road is men ook bezig met afmetingen te nemen met liet vooruitzicht op de onteingeningen die de overname van dien weg zouden mede brengen. Breekt uve hoofd niet om te weten hoe gij zoudt kunnen ontslagen worden van lloofdpijn, Migraine, Rhumatiek, Tandpijnen Griep. Gaat bij den Apotheker en vraagt een doos MONO POEDERS. Te koop bij H. Notredame. Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1,75 fr. en van 3.00 frank. Schoolplicht. Kr wordt aan de Oudei's herinnerd dat kinderen geboren in den loop der jaren 1909 tot en met 1910, inel October 1022 MOKTEN naai school gaan. De keus der school is volkomen vrij. Doch de Ouders die hunne kinders naar eene school zenden.die NIET onder staats toezicht slaat, moeien onmiddellijk den beer schoolopziener van liet kanton Po peringhe verwittigen met hem een kaartje te schrijven, zeggende dat hun kind zulke of zulke schoot bijwoont. De scholen die onder staatstoezicht staan zijn de Gemeenteschool en de vijf kos- telooze scholen van de Penitenten de Paulinen St. Jan ter-Biezen de Brabant en de Benediktinen. Ik1 Ouders die hunne kinders niet ter school zenden, alsook die de hierhoven- gezegde kennisgeving aan den heer schoot opziener niet zenden, zullen hij den l'ro- k ure ui* des Konings aangeklaagd worden en de wettelijke straffen oploopcn. Lijdt I aan de maagbeproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPILLEN, verkocht bij Apotheker II. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Groote Schiet mg. Verleden Zon dag had alhier de groote schieting plaats aan de pers St. Joris (stalen-boog). 09 schutters namen er deel aan en zie hier onder den uitslag 1Oppervogel. Dew inkeler, Brussel. 2. Beke And ré, Brugge. 3. Zijdvogel. Dewinkeler. Brussel. 4. Ghislain Markey, Pop. 3. Katte. Dezuttere Valere, Poper. Al de andere vogels werden verlot. Zondag laatst binst de groole sehie- ting te Dickebuseh werd den oppervogel per duizenden gelukken afgeschoten door een onzer jongste Poperingsche schut ters. Gij kunt denken hoe hij ervan gepakt was, 'k meende dat hij zou in bezwijming gevallen zijn. Hij mag nog van geluk spre ken dat zijn beste makker er niet was, want hij had voorzeker maar het kleinste gedeelte van gekregenin alle geval wa re het dezen keer de moeite om te deelen. Houdt u dus kloek, gelukvoget, want gij zijt den besten, doch ziet vooral dat men uwe sehoone nieuwe briefjes uit uwe zakken niet haalt. Ben die ervan weet te spreken. Veurne Yerledene week hebben personen ontplofbare springtuigen ge bruikt om visch te dooden in de vaart van Wulpen op Nieuwpoort, met het ongeluk kig gevolg dat een der onvoorzichtigen op den stag gedood werd en een tweede erg gekwetst is. De oorzaak was dat de springtuigen ontploft zijn vooraleer in het water terecht te komen. Men kent nog de slachtoffers niet. In den Heer ontslapen. Karet Desmedt. van Isenberghe, die verledene week door het paard van Deeren, van Wulveringhem. omver gereden werd. is aan zijne wonden overleden in het burger lijk hospitaal van Veurne. Kortrijk. Zaterdag zag de politie agent Fr. Van Iseghem. dat een wielrij der door een zestal personen werd aan gevallen enten gronde geworpen. Dade lijk ging hij er naar toe en nikte den bij- zondersten aanvatter wég. De kerels keer den aisdao hunne woede tegen den agent die goed stand hield.tot tw ee andere agen ten hem ter hulp snelden, waarop vier der kerels de vlucht namen. Twee wer den aangehouden en naar het politiebu- reel geleid. Out stolen. Maandag werd zekere Juliette kemseecke, afkomstig van Heule, die naar de markt gekomen w as om ver scheidene aankoopen te doen, haar geld beugel, inhoudende eene som vau 130 fr., ontstolen. Thielt. Treurig ongeval. Het zoontje van den landbouwer Ivo Persyn, 16 maand oud, is Dinsdag in den hofput gevallen en verdronken. De droefheid der ouders is hartroerend. Herseeuwe De gebroed. Devotte, 16 en 14 jaar oud, waren bezig eene loods met pannen te dekken. Door het aanraken van een zwaar geladen eleklrieken draad werden beiden ten gronde geslingerd. Zij waren op den slag dood. Wevelghem. Vlasdiefstal. Za terdagnacht zijn stoumoedige dieven in gebroken in het magazijn van den heir Georges DeCouinek, 300 kilo gezw ingeld vlas. hebbende eene waarde van 3000 fr. werd gestolen. Doodelijke val. Het 2-jarig kind van T. C. wonende Hoenkerenhoek viel van den trap en bleef op den slag dood. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk Thourout. Auto-ongeval. De h. Jooris, voorzitter van de Olympique Lillois nijveraar, begaf zich per auto naar Oostende, vergezeld van den heer Jaeobsky, den bekenden voetbalspeler, Gekomen bij Thourout kantelde de auto, die met groote snelheid reed, om. Geluk kig kwamen de twee reizigers er met lichte kneuzingen van af. De auto was getieet ontredderd. Oostende. - Baadster gered.Een vreemdelinge die zich te ver in zee ge waagd had, werd door de tij meegesleept en verdween in de golven. Onmiddelijk zwommen verscheidene baders naar de plaats waar zij de vrouw hadden zien ver dwijnen. Plotseling zag inen een man in zee springen die met buitengewoon vlugge bewegingen naar de plaats zwom waai de drenkelinge was boven gekomen en tegen de golven streed. Hij kreeg ze en bracht haar behouden op het strand, liet was hoog lijd want zij was uitgeput en lag in bezwijming. Klachten ingediend. .Mevrouw J. T die alhier in een hotel verblijft, stelde vast dat men haar 18,000 frank ontstolen had. Ken onderzoek der politie heeft lotgeenen uitslag geleid. Een tweede klacht werd Ingediend door M. Fr. Dcwulf, omdat men hem zijne brieventesch inet 29,000 frank heeft we ten afhandig te maken. Brugge. Rij wie/ongeval. Zater dag kwam Jozef verstraele, per fiets langs de Braambergstraat gereden, toen hij met geweld op de auto bolste van den hoer beo Boerebootnf uit de Minderbroeder- straat. De wielrijder werd ten gronde ge slingerd en liep erge kneuzingen op. Maandag laatst hebben wij een doode lijk ongeluk te betreuren gehad waarvan de omstandigheden noch onbekend zijn. Mr II. Moerkerke was Maandag voor zijne handelszaken naar Kemmel gereden. Bij den terugkeer langs Yper is hij langs den steenweg van Yper naar Vlamertin ghe van zijn moto gevallen en is zeer waarschijnlijk met het hoofd opdekassei- steenen terecht gekomen, waar hij in bezwijming is blijven liggen. Mr G. Devos die hem daar in een bloed plas heeft vinden liggen heeft hem naar het gasthuis van Yper overgebracht waar hij eenige uren later den geest gaf. Donderdag had onder eenen overgroo- ten toeloop van volk de begrafenis plaats. Zijne talrijke vrienden en kennissen had den eraan gehouden hem tot aan zijne laatste rustplaats te vergezellen. Wij bieden aan de achtbare familie onze symphatieke gevoelens van Rouwbeklag. BERICHT. Hel Schoolse hip COMTE de SMET de NAEYER verliet de haven van Ant werpen den 21 dezer, om te Oostende ge ankerd te worden. Het schip zal voortaan aan de Staatszeevaartschool dezer stad gehecht zijn en dienen tot iDternaat en praktische toepassingssehool. De kadet- ten zullen aan de Staatszee /aartschool de theoretische leergangen volgen om het diploma van leerling-officier te bekomen dit diploma is vereischt om te kunnen inschepen aan boord van het varend Schoolschip L'AVENIR Het eerstvolgend ingangsexamen zal in begin \an September te Oostende plaats grijpen. Inschrijvingen xoor dit examen moeten naar de Naamlooze Maatschappij Association Maritime Beige 15, Brouwersvliet, Antwerpen, gezonden worden, ten laatste vóór 3d Oogst 1922. Anderzijds wordt door een radiotele gram gemeld dat het Schoolschip L'A VENIR zich den 21 dezer l>evond op 6°30 breedte (Zuid) en 30*50 lengte (on geveer 430 Kilometers Zuid-Oost van Fernando de Norohna). Alles wet aan boord. Association Maritime Belge, Naamlooze Maatschappij. 22-8-1922. c? c Een bekwame Velo te verbcllen in de oude Pompiers bij Jordan Hauspie. Hondstraat. Gegeven door Camille Hauspie. Meikschaap, waarde 80 Fr. te verboden. lu den Neerloop bij Jut. Sergier, Werfstraat. Van 3 tot 8 uren. Ge geven door Wae'esG. bijg. Soubry G ABEELE. -- STATIEKERMIS. Luisterrijke Baanbolling. 145. Fr - PRIJZEN - 145 Fr. Inleg 1 Fr. per Peloton van 2 mannen. Inschrijving van 2 12 tot 3 1 2 ure bij Henri HUYGHE. GROOTE VELOKOERS. voor alle Beginnelingen 155 fr. Prijzen Premiën I55fr. Afstand 30 kilometers. Inleg t fr. per rijder - Inschrijving van 1 tot 2 ure bij Maurice DENECKER. kunnen verdiend worden door verstan dige persoon, goed voorkomen en beschi! - kende over eenige uren per dag. Eerlijke en aangename bezigheid, te Yper en Poperinghe. Aanvragen schriftelijk doen aan D. J. II., 21. Yperstraat, POPERINGHE. In hel Slaalsbudjet heeft inen eene ont vangst voorzien van 400 millloen franken. De opbrengst voor den eerste semester be draagt reeds 319 millisen franken zoodal men eene meerdere ontvangst voorziet van 178millioen frank. De overdracht laks heeft voor hel eerste halfjaar 132 millioen opgebracht en zal waarschijnlijk 64 millioen meer geven dan men voorzien heeft in het budjet, De inkomsten der Burgerlijke Godshui zen voor het jaar 1921 beloopen in onze pi-onvincie tot de som van 1.524.337.20 franken waarvan 1,002.749,49 fr. opge bracht door de onroerende goederen. Het zijn de Burgelijke Godshuizen van Brugge die de meeste inkomsten hebben. Deze hebben verleden jaar eene bereikt van 727.275,23 franken. IJper heeft een inkomen van 168.492,30 fr. en Kortrijk 156.238,18 fr. De Burgelijke Godshuizen van Oostende bobben maar een inkomen van 10.493,16 franken De Burgelijke Godshuizen van Gits in het arrondissement Rousselare brengen het minst op van gansch de provincie. De Ont vangsten bedrangen slechts 30 franken. Er bevinden zich thans in de hospitalen van Londen 4,291 zieken aangetast dooi de scharlakenkoorts of den bloedloop. In den loop der laatste acht en veertig uren, moesten 137 nieuwe zieken aanvaard wor den. Ook zijn er eenige gevallen van pokken bestatigd doch gelukkiglijk niet veel. De stedelijke overheid heeft de noodige maat regelen voorgeschreven om de besmetting tekeer te gaan. We herinneren er aan dal de weelde- taks toepasselijk is op den verkoop van wapenen, geweren en jachtmunitie. Bij die aankoopen is de verkooper, op straf van 5(}0 fr. Iwete verplicht zijn koo- per een kwijtschrift af te leveren.dit kwijt- schrift uit een stamregister te scheuren en een zegel van 3 fr. p.c. te plakken, het bovenstedeel op het kw ijtschift. het onder ste deel op den stam. Waarschijnlijk zal in den nacht van 7 op 8 Oktober de nieuwe uur ingevoerd worden. De muntstukken van 50 centiemen zul len op 30 Septemlter niet meer geldig zijn. Tot dien dag kunnen zij ingew isseld wor den in de Nationaie Bank. Op 29 Juni laatst w aren er in Belgie 6 miljard 228.201,694 frank papieren bankbiljetten in omloop. Op 10 Augustus was er xoor 6.420.836.793 frank, dus weeral 200 miljoen meer. De Nationale Bank heeft 6 miljoen nikkelen frankstukken in haar kassen ont vangen. bestemd tot inwisseling van de in omloop zijnde papieren zilverbons. De Munt zal w ekelijks 1 miljoen nieuwe muntstukken leveren, tot al de papieren franken uit den omloop zijn verdwenen. De nieuwe Belgische penningen van een frank zijn nog maar sedert acht dagen in omloop gebracht, en reeds zijn er tal van valsche stukken. Men kan de valsche' goed erkennen met een zeilsteen eraan te leggen, de valsche houden er NIET aan. terwijl de echte eraan blijven hangen. POPERINGHE van 18 tot 25 Oogst 1922. Geboorten 210. Bafeop Maria, d. v. Romainen Madeleine Carpentier. 211 Maes Adrien, z. v. Cyrille en Amelie De Ridder. 212. De Wachter André, z. v. Michel en .Madeleine Lemay. 213. Herber Antoinette, d. v. Louis en Georgette Leseoutre. 214. SterekxMar cel, z. v. Cyrille en Maria Yerbrigghe. 215. Desender Yolande, d. v. Jeróme en Maria Depoorter. 216. Quaghebeur Georges, z. v. René en Maria Maerten. Sterfgevallen139. Coppenolle Maria, 13 j., z. b., d. v. Achilla en Urbanie Beauprez, Sectie L. 140. Therry Cte- inence, 76 j., z. b., wed. v. Thepphile Ampen, Gasthuisstr. Huwelijken :80. Rousseau Jules, 25 j., werkman v. Wytschaeteen Lenoir Hélèrie, 24 j., v. Pop. 87. Dejonc-kheere Heetor, 30 j., landb., en Cappelle Anna, 22 j., z. b.. b. v. Pop. 88. Doom Genïil, 25j., landb., en Vandenbussche Julia, 23 j., z. b., b. v. Pop. 89. Ollevier Camille, 26 j., werkman v. Hout hem, en Terry Emerance, 31 j., werkvrouw v. Pop. Huwelijksbeloften 126. Sohier Louis, plafonneur, en Pitlellioen Florida, kant werkster. b. v. Pop. 127. Lebbe Ilenri, land., v. Pop. en Huyghe Eveline, dienst meid v. Westouter. C. BATTIIEU maakt publiek kenbaar dat hij 5.000 fr. (vijf duizend) belooning geeft aan alwie het gerecht getuigenis kan afleggen, dat zijn zoon de schuld is ge weest van het diep te betreuren ongeluk overgekomen aan heer Hector Moerkerke. Dit om een einde Je stellen aan de on verstandige personen die zoo maar iemand betichten, zonder het minste te kunnen getuigen over deze zaak. C. BATTHEU. Niet tegenstaande men het einde dezer zaak voor Donderdag avond voorzag,was zij nog niet afgeloopen. Na hel hooren van talrijke getuigen ten laste en ten ontlasting heeft hel openbaar ministerie de toepassing der wet gevraagd en bijgevolg de veroordeeling. M' Van Dieren, de achtbare advokaat der verdediging, kan niet aannemen dat de uitspraak van een Belgischen krijgs raad zou steunen op twijfelachtige Duit- srlie stukken, daaróm vraagt hij dr dige kwijtschelding van Debeuekelaere. Vrijdag kwam Mr Picardj de tweede verdediger, aan de beurt en na de repliek van den militairen auditeur zal waar schijnlijk de uitspraak gedaan worden. Rij het ter pers leggen meld men ons dat Adiet Debeuekelaere door den Krijgs raad VRIJGESPROKEN is. Bij M. Georges DEGROOTE Au .Xouvel Aigle d'Or. Groote Markt. POPERINGHE. Groote Familievertooningen Zat. om 8 v, en Zond. om 1 4 en 8 ure. Maandag om 8 ure. Tweede Episode o deelen. Einde. De Schuld. :o: Hartroerend Drama in 5 deelen. :o: FATTY, Ontscheept, v v KOMIEK, v V Bericht aas de Football-Liefhebbers van Poperinghe. Heden Zondag 27 Oogst doet ons Maaiek De Phil harmonie en onzen Tune lub De Oavermoeibarea een uit stapje naar De Panne. Programma van het Concert II. Loopkoers. III. Zakkenloop. Belastingen. De inkomsten der Burgerlijke Godshuizen. Besmettelijke ziekte te Londen De weeldetaksen en de jacht. Nieuwe uur. Intrekking van pasmunt. Het einde van het papieren kleingeld. Het football-seizoen I922-1U23 zal binnen korte dagen aanvangen. Het zal ongetwijfeld nog meer bijval genieten dan het verloopen alhoewel dit zeer aanmoedigend is geweest. Het getal bezoe kers groeide inderdaad van Zondag tot Zondag toe en was in 't bijzonder groot als wanneer een vreemd team ons plein kwam bezoeken. Herin neren wij ons de matchen Pop-Wevelghem. Poj>- Iluinkerke. Pop-Sl Rochus Kortrijk en andere op die namiddagen was ons plein zwart van bet volk. J Wat moeten wij nu niet verwachten, nu dat wij in divisie spelen en zoodoende telken Zondag op ons terrein een der in divisie spelende club» van Zuid-West-Ylaanderon zullen treffen. Fr staan aan de liefhebbers aangename uurtjes te wachten. ^1 Het bestuur twijfelt niet dat de spelers hun beste doen zullen hij einde hunne toeschouwers met kunstig spel te Verzetten. Het is ons aangenaam aan te kondigen dat het plein van onzen club "merkelijk vergroot is. De eigenaar M. Daniel IIEMAREÜ heeft immers de scheidshaag van verschillende nieters verplaatst, dermate dat wij nu een ground bezitten w> lke de offieieele afmetingen heeft. ,J| Alle spelers worden uitgenoodigd om op Zon dag -27 dezer zoo 't mogelijk is op het ple«» te wezen, om er een eerste entrainement te l>e- proeven. Dinsdag toekomende om 8 ure 's avonds het lokaal bij D. ÜEMAREY algemeene ver plichtende vergadering voorde spelers. De namen der oude en nieuwe spelers zullen opgenomen en jaargeld ontvangen worden, been speler zal op het plein toegelaten worden nidien hij gezegd jaargeld niet zou voldaan hebben verders moet ieder speler die in 't bezit is vau een - maillot die in de vergadering mede bren gen. BERTJK'

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1922 | | pagina 2