BANK VAN POPERINGHE. Burgerstand van: In Binnenland. Onzijdig Onderwijs Rookt den Tabak 253 Groote Volksfeesten Financieële Inlichtingen. ONZE BEVOLKING Be KERMIS van ABEELE-STATIE Van alles wat. VER)! A KE L IJK HE DE A. De Italiaaasehe kolonie van San Fraaeiseo is terecht verüfitwaardigd over eene Laaghartige «laad over een paar nachten op bet Italiaanseb kerkhof van San Francisco gepleegd, kwaaldoeners drongen op den doodenakker en sloegen er met hamers en ijzeren staven, zerken, voetstukken en beelden in gruis. Zij ver nielden ook de bloemenperken rond de graven en staken het kerkhofbureel in brand. Meer dan zestig graven werden alzoo geschonden. Een streng onderzoek is door de polieie geopend. Men kan niet gissen welke de drijfveer dezer hatelijke verwoesting b. In de fabriek van muntpapier te Napels (Italië) is brand ontstaan en men ken bet vuur niet stuiten bij gebrek aan water. Men vreesde zelfs de waarden der bank van Sicilië, neergelegd in een der vleugels van het gebouw, niet te zullen kunnen redden. Ken braud heeft een werkbuis eener spinnerij, te Arques, bij St. Omer (Frank rijk) in aseb gelegd, lie blusehwerken w aren spoedig ingericht en enen kon be letten, dat het vuur naar andere gebou wen oversloeg. Een magazijnier, de ge naamde Delelis, vader van drie kinderen, is in de vlammen omgekomen. In bet Italiaanseh vliegkamp van Glorie, is een vreeselijk ongeluk gebeurd. De officiervlieger Gamarda was op eene hoogte van loOO meters aan 't zweven, toen zijn maehien in brand schoot en ten groude plofte. Cimarda werd levend verbrand. De Fransche adjudant-vliegenier Jacquot, van het tweede regiment jagers, deed Vrijdag eene oefeningsvlucht in de omstreken van Straatsburg, toen plotse ling zijn toestel neerstortte. De adjudant werdop den slag gedood. Te Lorgues, in het Zuiden van Frankrijk, voerde de hoeveknecht Adrien Klandin, 20 jaar oud, een muilezel, voor veldwerk gebruikt. Onverhoeds beet het dier den jongeling in de keel. De spieren yan den hals werden doorbeten en bet slachtoffer stierf eenige minuten later in de armen zijner moeder,die van nogal ver gekomen was om eenige dagen bij haren zoon door te brengen. In de bekende Fransche badplaats Deauvitle is dezer dagen een geval van verkwisting bij het dobbelspel op bijzon dere wijze gevierd Kr werd namelijk een nieuwe «koning van het spel gekozen in den persoon van den Griekschen miljonnair Zographos die kans zag in minder dan zes minuten tijds eene som, van ruim één miljoen fr., te verliezen aan de speeltafel en aldus hel snelheidsrekord in het verliezen bij bet spel te slaan. In een week tijds verloor hij een be drag van rond de 10 miljoen frank. Om deze schitterende daad (tl!) werd hij lot koning van de groene tafel geroepen Ken treurige eere-titel Vraagt overal Aperitif Toloza en Imperial (quina) Pays dc Liege atur Anvirs. De inschrijving tot de 6.300 nieuwe act iën zonder naam waarde zal plaats heb ben van den 3 tot 15 September. Deze aelien zijn aan de oude aandeel houders voorbehouden aan 330 per titel en in verhoudingen van een nieuwen titel voor een ouden. Verren es de Mariemont. Deze maatschappij die vooral voor den vreemde werkt zal hare groote ovens in gang steken in October. Bougies de la Cour. De uitslagen van het verloopen boek jaar zullen toelaten een w instaandeel van fr. 105 bruto te verdeelen. Moulins Rypers. Een winstaandeel van fr. 45 aan de kapitaalactien en fr. 42 aan de dividend- aclien zal voorgesteld worden, bij de naaste vergadering. Trekking van den 10 Augustus 1923. Er is overgegaan geweest aan de 13', trekking, t is te zeggen van <1V* 10 Jnni. den 10 Juli en den 10 Oojr^t van deleening der Verwoeste Gewesten hS 1052. Er was een lot van 1 miljoen, 2 loten van 2->0 duizend, en 7 loten van 100.000 frank terug te betalen. trekking ran 10 Ji m, 120.342 n. 7 uitbetaal, d. 1.000.000 3* 172 n 7 100 OOO *"36 n. o 100.000 95102 n. 10 100.000 14' trekking ran 10 Juli. 124 775 n 8 uitbetaal door 250.000 23520 n. 17 100.000 152.104 n. 4 100.000 f.5* trekking van 10 Oogst. In een artikel over de Staats Middel bare Schoot van Poperinghe spreekt zekereu WAAlttlEID verkondiger in t»e<u) Puperinghenaar over het Onzjdig Qndencijs welk in die School zoude gegeven worden. Ik geloof waarlijk niet te overdrijven met te zeggen dat er ten minsten negen op tien Ijzers dier Gazette niet juist weten wat die groote woorden betee- keneu. Die waarzegger van St. Jans parochie, die voorzeker meer kennis moet bezitten van Kristelijke Leering en Godsdienstig Onderwijs dan over bestuurlijke zaken en rekenkunde, zou ons Veel genoegen aandoen moest hij aan de Lezers van De(n) Poperinghenaar eens Klaar en Duidelijk willen uitleggen wat hij verstaat door Onzijdig Onderwijs. In zijnen uitleg zal hij natuurlijk wel willen Hekening houden van de godsdien stige gevoelens onzer Poperingsche be volking en ook nog van zekeren gewieh- tigen brief welk aan De(n) Poperinghe naar» \erleden jaar gezonden werd door den Eerw. Heer De Jaegher leeraar van Godsdienst in voornoemd Onderwijs- Geslieht. Om den heer Waarheid zijne Memorie le verfrissehen drukken wij hier zelfden brief als Souvenir. Dat er nu en dan vluchtelingen die bi ons sedert den oorlog verbleven naar hun ne geboortestreek wederkeerden en da onze bevolking op die wijze slillekens aan op haar oud cijfer kwam, zulks kon ieder een bemerken. Over acht dagen zagen wij bet tegen overgestelde. Wij waren niet weinig ver wonderd alhier in stad een twaalftal jonge knechtjes te zien toekomen, om er alhier te verblijven. Het waren vreemde weze- kinders door het geslicht van Cuerne ge zonden om hier bij onze stadswe ze kinders opvoeding en onder wijs te ontvangen. Dat deze arme ouderlooze kinders me delijden inboezemen en dal het.een werk van bermherligheid is hun lot te verzach len, zulks is onbetwistbaar. Dat hun onderhoud ten laste valt der gemeenten van waar zij afkomstig zijn, dat is een punt dal op bestuurlijk gebied geenen twijfel lijdt. Maar dat de Hospicen van Poperinghe zouden moeten onkosten afdragen om kosteloos gebouwen en meu belen ter beschikking van vreemde weze kinders te slellen, dat is een ander paar mouwen. Wij gelooven niet dat de finantiën van dat liefdadigheidsgesticht in zulken schit terenden toestand verkeeren om die han delwijze te verrechtvaardigen. Zou, Mijnheer Waarheid, eerste prijs in cijferkunde, ons niet kunnen zeggen hoe veel deze milde daad aan gemeld bestuur jaarlijks zal kosten. Of kan hij ons mis schien verzekeren dat de opname van vreemde kinders geen nadeel zal berok kenen aan onze Poperinghsche kinders Naamlooze Maatschappij - KAPITAAL 1 000.000. Teiefocn 66. - Schaalstraat, 6. POPERINGHE. - Pcsteheck. 1750 BERICHT. Wij hebben de eer mee aandacht te roeyen op de Geldbeleg gingen in onze llank gedaan Geldplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffer*. Aankoop en verkoop van alle Beurswaarden. Aflevering van Checks voor België en in den Vreemde. litbetaling van Koepons vrij van Bankloon. Wisselbewerkingen aan de voordeeligste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Titels van Oorlogs schade alsook op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort w orden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3 tot 5 volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules Louwagie, Ber- genstraatopen alle dage van 9 tot 12 uren. Tel. 18. HULPKANTORENVlamertinghe, bij Mj Thevelin alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij M* Weduwe Nevejan, Kleine Marktalle Donderdag van 9 tot 12 uren. -- Invaliedenbond. Alle Zondage S. S. S. s. s. s. s. s. s. s. ure. Nieuwe leden en bijleden worden voortdurend aanvaard. Het Bf.stcir. Daar zijn er nog die aan Hoofdpijn, Migraine. Rhumaliek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aaubevoleD. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, l^operinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Ho' gemakkelijk de Telefoon Zondag laatst bij T afstappen van den trein en onder 't spreken van de hop, hac mijnen kameraad zijn parapluie vergeten. Bedrukt ging hij zijn beklag indienen bi de Slatie-overste, die door het welgeluk- ken van den telefoon hem wist terug te doen brengen. Maatje als gij nog uitgaat denkt meer op uwen parapluie, dan op Een gezel. Let wel op. Vooraleer uwe aan- koopen te doen voor winterartikels went u naar bet welgekend huisden Franschen Soldaat Yperstraat 19 Poperinghe waar ge zult vinden Pardessus in alle model len Dame Mantels in alle stoffen eu de laatste modellen Kindermantels Couples Pelerinen enz. Daar de laatste nieuwigheden binnen gekomen zijn in goede hoedanigheid van stoffen en aan de laagste prijzen, ben ik verzekerd het vertrouwen van iedereen te winnen. Muis M. Staessen. Militie - Klas 1927. De jonge lingen, geboren in 1907, worden verzocht zich, in den loop der maand September, op het stadhuis aan te bieden (of zoo zij be let zijn iemand hunner familie), voor zien van het trouwboekje hunner ouders. Nieuws Niéuws Ja gij zegt altijd drinkt het lekker bier van 't paters- vatje het is 3 maand dat ik zoek w ien het verkoopt. Ja ewel het is Cyrille Hosdeij Villa Roger Poperinghe die dal t' huis brengt gij moet maar lelephoneren 103 Poperinghe, in 2 uren kunt gij hel thuis gebracht worden, ook Pops Bronnen, Wa ter en Limonaden, beste Aperitif Tolosa en Imperial quina. Roeselare. Zondag morgen* is het klaehleubureel open van 10 tot 11 kwam de weduwe Sengier, ter politie- Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M VAN DEP LAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Militie Vergelding. De aanvra gen om vereffeningen van achterstallen van militievergeldingmoeten vóór 4 Sep- ember 1923 bij aangeteekendenden brief oegezonden w orden aan den heer Minis ter van Bin nentandsche Zaken. Nadien datum wordt er geen gevolg meer aan gegeven. Droevig Ongeluk. Dinsdag na middag was Elie Deschodt met zijn gespan op den steenweg van Kemmel naar Yper. In eene daling wilde hij het kruishoofd, van zijnen camion overtrekken, toen hij wonden aan het hoofd, handen en beenen Lijdt U aan de maagbeproef eens Apotheker Yermandere's Ware MAAGPILLEN, verkocht bij Apotheker H. N0TREDAME Groote Markt, Poperinghe. In St. Joris. Donderdag laatst was de Koningsprijs te schieten aan de Kruisbooggilde van St Joris. Hij werd ge schoten door den H. Jean Roeykens. Hartelijk Proficiat Bericht. De landbouwers zijn verplicht de lijsten hunner plukkers in het Politiebureel aan te geven, alsook geen te aanvaarden die niet voorzien zijn van eene identiteitskaart. De lijsten mogen afgehaald worden ten politiebureel Wynckel-St-Elooi. Binnen kort zal onze gemeente eene eeuwelinge hebben De eerbiedwaardige ouderlinge is Mad. Barbara Yantomme. weduwe Jan Vanneste Zij is moeder van zeven kinderen, heeft 43 klein-en achterkiel aderen Veurne. Maandag morgend. rond ure, kwam L Desmarefs, van Komen, met zijn automobiel uit de richting van de stad Veurne den Yperschen steenweg op gereden. Nabij de Violon botste hij op ^amiel Verbrigge. van Stee nkerke. die met zijn veto uit de richting van Steen- kerke kwam. Yerbrigge bekwam erge wacht verklaren dat zij haren brieven teich iiihoudende eene som van 11.500 frank verloren had. Twee agenten gingen op zoek. De genaamde Aliee Grymonprez doehter vau wed. Grymonprez- Vander jeugd, de politieageuten bemerkende ging naar heu toe en verklaarde de brie- venteseh gevonden te hebben, die aan de eigenaarster overhandigd werd. Sehoone en eerlijke daad West kerke. Een auto, geleid door M. Berooid van Brussel, kwam Zon dag nacht van Oostende gereden, langs de baan vau Ghistel. Aan de Waerhrugge reed de auto in de Moerlijkvaart. Op he geroep der inzittenden, daagde er hulp op Men kon drie inzittenden redden. De vier de, Elisa Tinchant, 23 jaar, is verdronken Wervick Ter gelegenheid der statie kermis werd Zondag de plaats ver sierd en al de huizen bevlagd. De kolen koopman A. Fourrez werd door het feest komiteit gelast met kar en peerd het noo- dige hout le gaan halen. Zondag morgenc rond 8 ure verlrok hij met M. R. Mahieu inrichter der feestelijkheden. In de straa over de kerk kreeg eensklaps de wagen eenen geweldigen schok w aardoor Mahieu achterover op de straatsteenen geworpen werd, met het ongelukkig gevolg dat hi onder den wagen rolde en een der achter wielen hem over het lichaam reed. Door voorbijgangers opgenomen werd hij naar zijne woning gedragen. Een geneesheer spoedig ter plaats geroepen deed hem naar het gasthuis overbrengen alwaar hij Dinsdag overleden is. Hulste Dees dagen kwam de ge naamde Frans Ghysens, per velo langs den aardeweg van Lendelede naar hulste gereden. Eenklaps kon hij zijne stuur stang niet meer houden en plofte ten gronde. Hij werd erg gekwetst aan he hoofd en aangezicht en moest door een geneesheer verzorgd worden. Kortrijk. De twee Poolsche reizi gers Stefan Dado en Rudolf Rezka, die te voet de reis rond de wereld doen, en se dert 1 Juni op weg zijn, kwamen Dinsdag namiddag van Frankrijk alhier aan. Na een nacht verblijf zijn zij Woensdag mor gend vertrokken in de richting van Gent Beernem. De 17-jarige Cyrie Mesldagh, peerdeknecht op de hofstede der weduwe Meuleman. leidde een kachtel- veulen op dat zeer rumoerig wasop ze ker oogenblik begon hel dier le draaien en te scherrelen, het geraakte los en bracht den geleidereen geweldigen stamp toe in den buik. Het slachtoffer w erd naar de kliniek van Brugge overgebracht, doch ondanks de beste zorgen is hij overleden daar de wonde eene ontsteking van het buikvlies veroorzaakt had. Cortemarck. Op de grensschei ding van de gemeente Cortemarck en Moere is een schrikkelijk automobielon geluk voorgevallen. Twee autos botsten op elkander, waarbij de eigenaar van een der rijtuigen op den slag dood bleef en drie andere personen erg gew ond werden ai opeens een stamp van zijn paard inen zijn rijwiel werd ganseh ontredderd zijnen buik kreeg. De ongelukkige viel De auto werd ook beschadigd. De oor ten gronde en de w agen reed hem over hetzaak van het ongeval was dat de stoom- i -,ö - A u, lichaam De man wierdper auto naar hnis tram juist op die plaats voorbij reed en J" gebracht. Woensdag morgend bracht men door den rook van het maehien zouden <wk j,em naar 4per om er eene heelkundige beide personen malkander niet hebben BERICHT Wij hebben de eer onze lezers te laten welen, alsdat men in ons bureel het Weekblad van Hazebrouek Ze Cri des Plandres den Zaterdag Middag zal kun nen bekomen. Df. Gazet van Poperinghe 195.890 n. 149.375 n. 15 100.000 Zondag laatst had de Kermis plaats op Abeele-Statie, alsook de Inhuldiging der Nieuwe statie. Onze Turners De On vermoei baren en eene Afdeeling van de Muzikale Kring De Pbilbarmonie op dit feest uitge- noodigd, hadden, niettegenstaande het ODgunstig weder, eraan gehouden talrijk op te komen. Waarlijk een gezellige dag hebben wij er beleefd, de mannen van de Abeele-Statie hebben er een handje van. om iemand te onthalen, eten en eeuvvigdu renden Aantal Jachtverloven. In 1913 werden 20.148 jachtverloven afgeleverd aan 35 frank en in 1922 wer den er 21.007 afgeleverd aan 200 frank en 140 aan 150 fr. Alhoewel de prijs der jachtverloven ongeveer zes maal vermeerderd w erd is het getal jagers merkelijk toegenomen. De Dotatieboekjes. Op eene klacht ingediend door den heer De Yiseh, Senateur, beeft de minister van landsverdediging verklaard. De vereffening der rechten op het strijdersfouds werd heel druk doorgedre ven. Na achttien maanden en half heeft mijn departement reeds meer dan 340.0Ö0 ge vallen opgelost van de 387.000 soldalen die gedurende het tijdvak 14-18 tot het leger hebben behoord. Zoodra de gevallen op rniju departe ment onderzocht zijn w orden zij overge- zonder aan het strijdersfonds, dat aan de spaarkas al de ooodige inlichtingen voor de uitbetaiiug verschaft. De zaak Grafi. ücene Doodstraf. De luitenant Graff werd overeenigen tijd in Duischland op een tram doodge schoten. De moordenaars werden door het krijgshof ter dood veroordeeld. Sedert eenige dagen spieken de dag bladen over eene genadevraag. De minis ter van justitie zal aan deu koning voor stellen de doodstraf in dwangarbeid te veranderen. De doodstraf is in Belgié niet meer toe gepast sedert 1805 en zal dus niet meer ingevoerd worden. De slrafverandering der moordenaars van luitenant Giaff wordt algemeen goed gekeurd alhoewel de doodstraf éénmaal toegepast werd binst den oorlog. Belgische paarden naar Amerika. Aan boord van de Galileo van de Ptxcnix Line zijn zeventien hengsten van groote waarde vertrokken, op weg naar de Vereenigde Staten. Er zijn, op dek bijzondere en allerbest verzorgde slullen voor deze kostelijke paarden gemaakt, die met zorg uitgekozen zijn voor de teelt van prachtsoortcn. Wat processen kosten. Men weet dat twee geruchtmakende processen, te Brussel, dit der brouwers en dit van de kommunisleo, op vrijspra ken afgelooprn zijn. De kosten blijven bijgevolg, ten laste van de Staatskas, voor het eerste proces, ongeveer 30.000 fr voor het tweede, 15.000 fr. Voor he eersle geding heeft de Slaat evenwe 800.000 fr. schadevergoeding getrokken Een kind dat geld waard is. De ouders van een kind van '3% jaar te Los Angeles, baby Peggy, hebben voor een duur van vijf jaar het wicht verhuurd als film-artiste. De ouders verdienen daarmee 5 miljoen dollar (100 miljoen fr.] Een Spreekgolf. Er gaal op dit oogenblik een spreekgol over de wereld. Wij bedoelen hier eenigs- zins den vloed van redevoeringen die aiet te sluilen is. Maar nooit is er zooveel vraag geweest naar telefonische aanslui tingen en nooit was de behoefte zoo groot om de telefoon aan huis te doen stellen Op 30 Juni 1.1, waren er in ons land 80.000 abonnenten aan de telefoon Daar onder zijn er 25.000 te Brussel, 11 500 te Antwerpen. 0000 te Luik, 3700 le Geul Het aantal nieuwe telefoonklanlen be draagt per kwartaal gemiddeld 1000 Gedurende het eerste halfjaar 11. zijner meer dan 20o.000 intergemeentelijke aan sluitingen gevraagd gewórden Op het Spoor. Onze spoorwegen doen goede zaken. In Juli 11. bedroegen de ontvangsten 101.830.000 fr. 030.000 fr. meer dan verleden jaar en 14.357.000 fr. meer dan in 1921 De inkomsten over de zeven eerste maanden van het jaar beloopen tot dus ver, 665.700.000 fr. Nieuwe goudstukken van 100 lire. De minister van Financiën heeft bevel gegeven tot het aanmaken van een klein aantal goudstukken van 100 lire, Deze goudstukken zullen in omloop worden ge- jracht ter gelegenheid van den eersten verjaardag van den fascistischen opmarsch naar Bome. Op de voorzijde komt de jeeldtenis van den koning, op de keer zijde het zinnebeeld van het fascisme. Z0HDAG 2 SEPTEMBER Eersten Tap. In de Kalkzak bij Emile SUFFIS, vomstraat. in de Casselslraat opg«!u'Si*rd door bot muz ek De PhiihannMit» 1. Hondenloop 105 frank. 2. Seultje steken 40 fr. 3. Loopkoers 125 fr. POPERINGHE, van 24 tot 31 Oogst 1923. Geboorten: 202 Pouseele Raymond, z. v. Nestor en Maria Dewancker 2u3 Allaeys Paula, d. v. Urbain en Elisa Ver stappen 204 Vallaeys Andre, z. v. Maurice en Elisa Fremaut 205 Sanson Madel ine, d. v. Valere en Madeleine Vanneste 206 Vanloot Alphonse, z. v. Leon en Germaine Yictoor 207 Lesy Aimé, z. v. Raymond en Martha Marquis. Ücerlijdens 100 Florequin Emetic 73 j. werkm., eebtg. v. üclavie Verhrug- ghe Sectie L. 101 Vanhoucke Simoniie 10 d., d. v. Jules en Marie Dezegber, Casselstr. 102 Hauspie Pieter C2 j. iandgebr., echtg. V. Louise Vandevcoi de Sectie L. Huwelijken 90 De Baene Maurice, 33 j. werkm en Dccae Rachel 22 j z. b. d. v. Pop. 97 Minot Silvain, 22 j. inetsersgast en Riem Bertha 18 j. en diet st- meid b. v. Pop. 98 Minne Maurice 28 j. werkm. en Sonneville Marie, 20 j. dienstm. b. v. Pop. 99 Sohier Jules, 20 j. heenhouwer v. Pop. en Vandeputle Maria 19 j., z. b. v. Boesinghe. 100 Cossey Albert 20 j. haudelaar en Van Mol Marie Jeanue, 21 j., z. b., b. v. Pop. Huwelijksbeloften 149 Van dei Meerssch Nestor autogelcider cn Duverlie Marie, z. b., v. Walou 150 Lemenu Arthur, werkm. eu Bruceel Martha huish. h. v. Pop. t Vrouw We Gaspard BEDDELEEM- VERD0NCK, hare Kinderen en Familie, noodigen Vrienden en Kennissen uit, het JAARGETIJDE bij te wonen die /.al plaats hebben DINSDAG aanstaande 4 September 1923, om 9 1)2 uren in O. L. V. Kerk tot lafenis der ziel van Heer Gaspard BED0ELEEIYI De Overhandiging van het FRANSCfi OORLOGSKAS. M Forthomme, Minister van Oorlog zal de Belgische Regeering vertegenwoordigen op de Overhandiging van het Fransch Oorlogskruis aan onze Stad op Zondag 10 September 1923. M. Baron Janssens de Bislhoven, Gou verneur van West-Ylaanderen heeft laten welen alsdal hij de Uilnoodiging van deu lieer Burgmeester aanvaard heeft en deze zal beantwoorden. Vraagt overal: Het lekker bier van 't PATERS vatje SPORT -O* FOOTBALL. Dinsdag 4 September 1923 Om 8 uur 's avonds Algemeene Vergadering alsook voor deze welke wenschen Spelend Lid te worden. Stad POPERINGHE Openbare Zitting van den Gemeenteraad Op Vrijdag 31 Öogst te 5% ure. Zitting geopend door de Heer Burge meester op gestelde uur. Al de leden van den Raad zijn aanwezig. De Gemeentesecretaris geeft lezing van het Verslag van de voorgaande Zitting, welke algemeen goedgekeurd wordt. ie Punt. Begrooling der kerkfa briek van Sint-Bertinus voor 1923. 2Punt. Beraadslaging bij dewelke de stad afziet van alle rechten op oorlogs schade voor de vernielde gebouwen der onteigende herberg A la Maison de ville 3' Punt. Afwijking van het Regle ment op het bouwen voor het aanbouwen van een vleugel aan het gesticht voor ongeneesbaren. 1< Punt. Duurteloeslag aan Politieagenten toe le staan. de ibewerking te doen ondergaan, alwaar kimnen bemerken. Desmarets beeft Vee-'drinken en smooren, alles a volontc. BMHIHHP De andere nummers d> r bovengenoem- hij rond 11 ure overleden is. brigge per anto naar een geneesheer over- Nogmaals spijtig van dat w eder, maar 4. Saucissen bijten 40 fr. - 5. Doolspel de reeksen zijn uilbetaalba&f door 300 Zaterdag heeft onder grooten volkstoe- 'gebracht, alwaar hij verzorgd werd, en niettemin allen waren even tevreden en in schoenen 40 frank (loop de begraving plaats gehad. ver-volgens naar zijne woning gevoerd, niemand beklaagde zijn uitstapje. j Het feest begint om 3 uren slipt, 5' Punt. Aankoop van eeneneigen- dom voor de Staatsmiddelbare School. 0' Punt. Mededeelingen. Leest en verspreidt lit GiZLT VAX PÖPi RINGHE Leest en verspreidt (LE CRI DES FLAXDRES) Medegedeeld door de fiank TR ANSINTER Poperinghe, den 21 Februari i022. O-Jergeteekende, Gotltdlenxtleemar aan de Rijksmiddelbare schoot alhier, bevestigd dat de herren onderwijzers, aan de leerlingen der voor bereidende afdeeling den Catechismus onder oiis toezicht aanli'eren met evenveel zorgvuldigheid als de andere vakken, zoodanig dat wij. op de irekelijksche lesuur over uitlegging der christe lijke leering, in elke kUis, kunnen waarnemen dat over het algemeen de leerlingen zoowel den Catechismus kennen als deze der andere scholen Voor en na de klassen zeggen de leerlingen eerbiedig het gebed, In gemeenzaam overleg met de parochiale geestelijkheid van Poperinghe, werd er besloten dat in den loop des jaars de leerlingen, die zi< bereiden voor tie plechtige Communie, alleenlijk onze wekelijksehe lesuur ivi/i Catechismus zou den volgen doch dat zij voor de Vastenleering van Septuagesima tot Passie-Zondag, viermaal te treek naar de parochiale leering zouden gaan Deze maatregel werd hier, als in andere steden genomen om rekening houden met het geestelijk belang der leerlingen en ook met de vercischten van het Schooltoezicht. (get.) A. DE JAEGHER n swij» A j I Mi _1 11 j Frank 350 PRIJZEN 350 Frank voor AL de SPELENDE Leden Algemeen goedgekeurd. Na een korten uitleg over de plaatsing van iet Standbeeld wordt dit punt algemeen goed gekeurd. Algemeen goedgekeurd. Kr wordt een duorletoesW toeerr^faan vin S op de Ir, lexrijfer te beginnen van I Seplem- De aankoop wordt goedgekeurd niet 7 stommen legen 6. De h. Burgemeester laat weten alsdaldeheer Forthommo. minister van Landsverdediging als ook de heer Baron Janssens de Bisthoven. gou verneur van West-Vlaanderen zullen tegenwoo.- dig zijn op het feest ter gelegenheid van d« overhandiging van het Fransch Oorlogskruis,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1923 | | pagina 2