BANK VAN POPERINGHE.! Van alles waF. Burgerstand van: 1 De Wow G6f Zonde In T Binnenland. De Geheimen van Parijs Onze Staatsmiddelbare School.| Vraagt overal den tabak 253 Palace=Theater Voor deze die haar beminde Financieële Inlichtingen. Verbood der Samenwerkende Vennootschappen voor Oorlogsscbade DUIVENSPORT ll(Tzi(Miing der kiezerslijsten Familie-Cinema Meesteres der Mijnen Brazil Railway Dc ui slagen van het boekjaar t 944 zuilen de verdee ling toelaten van 1 4 30 frs. aan de bon» 5 15 t h.. l>en intrest der internationale obügatien 5 1. h. zal gebracht worden op i 1/5 t. b. dit maakt ongeveer 3 sh-lOp^ per koepon. Bruxelles Lille Calais. Op 2 November zal in betaling gebracht wor den de koepons lil der bevoorrechte wiustaaudeelen door 6,3* der dividend- actien door 41,45. Concorde De vergadering voor zien voor den 1 4 November zal te bestis- seii hebben over het voorstel van smelting m *1 Charbonnages de kessales Deze verandering zou gedaan worden door af gif te van 3.100 actiën Kessales, hetgeen overeenkomt u»?t 3 actiën Kessales tegen 4 actiën Concorde. Plantations Lacourt. De wio- steu van het verloojieu boekjaar bedra gen 407.410 fr.. De voorgestelde winst aandeelen zijn 11 frank netto aan de kapitaalactie, 5 frs. aan het maatschap pelijk aaadeel eo 11,45 aan het stichters aandeel. Franco Beige de Materiel de Chemins de Fer. Het winstaan deel zal zijn als verleden jaar 75 fr. bruto Kr is op te merken dal bij vergadering van 41 November voorgesteld zal worden Vermindering van het kapitaal door terug betaling van 450 frs. per aclie van 500 frank. Barcelona Traction. De zes- maandelijksche inkomsten zullen toelaten een intrest van 1 1/5 te betalen aan de obligatien le hypotheek. De vervaldag is gesteld op 1 December. AF TE KNIPPEN KOEPONS. Ciabecq 414.50 Jonet Comfina G. K. de Tramways 300. IK. F. C. 50. Koninkrijk België Lecning met loten an één milliard frank t. h., van 1923 Gewaarborgd door den Belgischen Staat. OFFICIEELE LIJST Yoorl&opige titels af te lossen 40 reeksen, 't zij 100 titels, uit le bel a len van lö Juni 192-4 af. Summers der uiige1 opien reeksen. Behalve de per lot uilgekomen num mers en hieronder aangeduid, zullen al de voorloopige titels toehoorende aan de volgende reeksen uitbetaal baar zijo tegen 530 frank. 40 reeksen47040, 85971, 108983, 131075,154075,171543. 180407.190744, 413151238370,441157, 444081475444, 491473,490075.290884,300408, 320503, 343770, 398817. Voorloopige titels uitbetaalt/aar per lol Beeks 340503 n. 4, 85971 4, bedrag der loten 100.000 fr.. Beeks 47049 n. 2, 108983 2, 241157 1bedrag der loten 50.000 fr. Beeks 154075 n. 5, 343770 4, 300408 4. 444081 4, 1.31075 5. 171543 4, 196744 3. 290884 5, 413151 5. 180407 5. 438370 4, 490075 3, 491473 3. 275242 I, .398817 4, bedrag der loten 10.000 fr.. Itond de Wereld. In den loop van militaire ruiterij- oefeningen te Turijn, die plaats hadden in aanwezigheid van AL Mussolini, zijn zes granaten ontijdig ontploft. Ken luite nant en een serjant werden de handen afgeruktvier arditi verloren drie vingers der linkerhand. Eene huisvrouw uit Pesth. in den Amerikaanschen Staat New-Jersey, is plotseling zinneloos geworden. Zij* goot eene kruik naphte uit over haar zesjarig zoontje dat te bed lag, stak het bed in brand, sloot de kamer en ging zich ge vangen geven. Toen de policie ter plaats kwam. stond heel bel huis in brand. Het ongelukkig knaapje werd verkoold ge vonden bij de deur, welke hij vruchteloos getracht had open te krijgen. De autobus die dienst doet tussehen Overdinkel en Eusebede. in Nederland, reed Zondag met een 40 tal bedevaarders naar eerstgenoemde plaats Aan eene kr mining van den smallen steenweg, aan de Ellermansbrug. kantelde het voer tuig om en de inzittenden werden in de diepte nevens den weg geslinge rd. Er zijn veel gekwetsten, waarvan er acht Daar het gasthuis van Eusehede moesten ge voerd worden. Men heeft in het dorp Roalomir. io het Zuiden van Bulgarie. eene goudmijn ontdekt, naar men zegt van zeer groeten f rijkdom. De experteo van hel gouvernement j schatten dat de mijn 40,090 kilos goud f zal kunnen opleveren. Wij getooven bewezen te hebben dat de Middelbare School van Poperinghe, even als M' Brutsaeri gezegd heeft, mag en moet blijven bestaan. De Gemeentebelangers hebben niemand misleid. Het eerste punt van hun program ma w as bet behoud der Staatsmiddelbare Schoot, die zooveel diensten bewijst aan kleine burgers en werklieden. Met dit on derwijsgesticht te behouden hebben zij oldaao aan het uitdrukkelijk verlangen der meerderheid van de genieeotekiezers Het is dan ook niet te verwonderen dat er zoovele ouders htinoe kindei's naar de Middelbare School zenden, nie!tegenstaan de al de pogiugen gedaan om het getal leerlingen ledoen verminderen. Wij zijn van oordeel dat er niet te veel onkosten kunnen gedaan zijn voor hel olkskiod. Daarom keuren wij uit al onze macht het behoud der Middelbare School goed, en daarom gelooven wij, dat de meerderheid der kiezers, het met ons eens is om de handelwijze der gemeentebelan gen te ondersteunen. Wij hebben reeds geschreven dal l)e Pope ring henaar geklaagd heeft over hel klein getal Middelbare Scholen die in Vlaanderen bestaat. Maar nu wij in Po- peringhe er eeue hebben, wil hij er niet meer vau weten, omdat ze te veel moet kosten, a I)e Pope ring henaar wist noch lans zeer wel, dat hel stichten en het on derhouden eener Middelbare School niet konden gedaan worden zonder kosten. Dit wisten de kiezers ook die ons in 194! de meerderheid gegeven hebben. Wij hebben aan De Poperinghenaar* het getal leerlingen der Middelbare School medegedeeld, maar dit blad heeft het aan zijne lezers, noch willen noch durven me dedeelen en natuurlijk heeft hij op onze vraag niet geantwoord AI wat gebeurt inofficiecle seholen on der toezicht van Stads- en Staatsbestuur, mag openlijk gekend worden. Alle volks vertegenwoordigers hebben het recht over onze onderwijsgestichten inlichtingen te vragen aan den Minister van kunsten en wetenschappen. Dus beste lezers, onder godsdienstig oogpunt hebben wij kunnen antwoorden met de woorden van den Godsdienstlee- raar, die voorzeker in deze zaak het meest bevoegd is. Ilet nut wierd onsgenoegbewez.cn dooi «Ie aanhaling uit de redevoering van AP Brutsaert. Voor wat de onkosten betrelt, wij her halen, dal men voor hel onderwijs en dc opvoeding onzer kinders niet te veel on kosten kan doen. De inwoners deelen onze zienswijze door het zenden van hunne jongens naar de middelbare school. Het stadsbestuur heeft een zeer welga legen en zeer wel geschikt gebouw aan gekocht. Onze tegenstrevers hadden het misschien liever zelf gehad voor het inrichten hunner coöperatieven De Pope ring henaar heeft gelijk van te eindigen het blad heeft toch zijn doel niet bereikt. Het getal leerlingen der middelbare school is niel verminderd, maar vermeerderd. RONDE VAN BELGIE, DOORMJK POPERINGHE 1. Lava A 4. Dewickere R., 3. De groote Ch., 4. Delbeke A., 5. SchabalLie AL, 0. Slechele G., 7. Silver! G., 8. De- caesteker J., 9. Yerdonck M., 10. De- wachter R.. 11. Dewachler R., 12. Provo N 13. Bourgeois E., 14. Decorte AL, 15. Sterekx C., 16. Hannebouw M., 17. Silvert G., 18. Pouseele N\, 19. Theeten L, 40. Deheegher A., 41. Denys F., 44 Provo N\, 43. Deseamps A., 44. Des- camps A., 25. Yanhoucke J. Algemeen Klassement 1. DEW ACHTER Richard 143 punten, 4. Yanhoucke J. 187 p., 3. Deseamps A. 195 p.. 4. SiIvert G. 196 p.. 5. Degroote Ch. 401 p., 6. Creus H. 408 p., 7. De wickere R. 441 p.. 8. Lielaerl N. 448 p.. 9. Provo N". 436 p.. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. NOTREDAME Allerheiligen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 14 tot 1 ure, en na 8 ure "s avonds. Beste aardappelen In t groot en t klein, alsook alle slach van droogen haring en ihdivndschen supérieur pe kelharing in T groot en t klein. Tem in 3er *g van prijs voor Vcortverkoopers Dij Victor Verhellen, Komsf.raat. Poperinghe. Bench f. Degene, die zouden werkloos vallen en begeeren werk te' verrichten in d^ Spoorwegen van het' Noorden van Frankrijk, mogen zich ten sladhuize, sekrelariaat, te Poperinghe.' aanbieden. Naamlooze Maatschappij KAPITAAL: 1 000.000. Tc tfoon 68 Schaalstraat. 6, POPERINGHE. Posteheck. 1750. BERICHT. H'y hebben de eer mee aandicht te roepen op de Geldbeleg gingen in onze liank gedaan Aankoop en verkoop van alle Beurswaarden. Aflevering van Checks voor Belgic en in den Yreemde. li tijetaling vail Koepons vrij van Bankloon. Wisselbe werkingen aan de voordeeligste koers. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3\ tot 5% volgens den duur der storting. Bureel te Rousbiugge-Beverei bij m. Jules Louwagie, Ber- genstraat0}»en alle dage van 9 tot 14 uren. Tel. 18. HULPKANTOREN Vlamertinghe, bij AP Tiievelix alle WKensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij AP Weduwe Nevhjax, Kleine Alarktalle Donderdag van U tot 14 uren. Avondschool. De avondschool is in gang sedert Maandag laatst. Alet genoegen beslatigen wij dat alle verstan dige jongelingen de lessen volgen aldaar gegeven en atzoo viermaal per week eenige aangename en nuttige uren over brengen. Wij verwachten er nog meerwant nu zullen geene jongelingen meer slenteren langs de st aat. Eenieder zal kunnen beslatigen dat in onze sla 1 Poperinghe al de jonge'i igen werken aan hunne ver standelijke ontwikkeling door 't bijwonen van vakschool of teekenschool of avond school. Verstandige ouders ondersteunen de meesters in hunne werking. Lijdt U aan de maagbeproef eens Apotheker Vermandere s Ware MAAGPILLEN verkocht bij Apotheker II. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Mil'tie - Zeer belangrijk Gericht. De militie plichtigen van 1923, jongste zoon eener familie, waar minstens zes kinderen zijn, en die nog niet uitgesteld is mag een aanvraag indienen om bij de klas 1944 gevoegd te worden en terzelfdertijd een aanvraag 0111 onbepaald uitstel te be komen. TE DIEN EINDE AIOKT HIJ ZICH met het trouwboekje zijner ouders, voor 1 November aanstaande, op het stad huis aanbieden. Voor zelfden datum, kunnen de jongelingen, geboren in 1904, die zulks tot nu toe verwaarloosd hebben te doen, een aanvraag tot I jaar uitstel of onbe paald uitstel indienen en kunnen deze, geboren in 1905 en 1906, hunne aanvraag doen tot vervroegde oproeping met de klas 1944. Let wel op. Vooraleer uwe aan- koopen te doen voor winlerartikels wend u naar het welgekend huis den Franschen Soldaat Ypcrstraat 19 Poperinghe waar ge zult vinden Pardessus in alle model len Dame Mantels in alle sloffen en de laatste modellen Kindermantels Couples Pelerineu enz. Daar de laatste nieuwigheden binnen gekomen zijn in goede hoedanigheid van stoffen en aan de laagste prijzen, ben ik verzekerd het vertrouwen van iedereen te winnen. Huis M. Staessen. Bericht. Groote keus van aller schoonste Chrisanthèmes, voor Allerhei ligen, bij René RABAU en zoon, 54, Veurnestraat, Poperinghe. Lijfrentkns «De Voorzienigheid Wij herinneren nogmaals aan de leden geboren in Maart en April, dat op vandaag hunne jaarlijksche storting zal ontvangen worden in de lokalen der Gemeenteschool vanaf 9 uren tot it 5 uren. Die leden mogen ook het geld mede brengen voor ouderen, die belel zouden zijn. Ops f uil ingss< K ieting. .Maandag laatst had den opsluit plaats aan de Pers van St. Sebastiaan. Niettegenstaande het slecht weder waren er toch 45 liefhebbers opgekomen en niettemin was het verzet even groot. De 5 hazen, gegeven door eenige Ware liefhebbers, werden gescho ten door OppervogelR. Dewickere, Zijdvogels C. Dupont en J. Roeykens, en twee vogels, van elk één haas. in het spel door G. Pauwels en J Roeykens. Alsdan gaf Confrater Oswald Gruwez één Aatje Bier te verschieten op den laatsten afgeschoten vogel, die met brio door Jules Lazoore afgeschoten wierd. Spijtig dat de AYitten geen kans meer had. anders was het vatje voor hem Maar nu gaf Confrater R. Dewickere nog een Wild konijn voor den eersten afgeschoten vogel, die door Remi Lazoore neergeveld wierd. En zoo sloot het sei zoen 1943. Yper De dieven zijn hier weer op ronde gew eest. In de Rijsselsliaat zijn zij des nachts in een kelder gebroken en hebben er al de likeuren gestolen. De be woners van het huis hadden niels gehoord Hopen wij dal de politie er toch eens in gelukken zal die langvingers bij de lurven te pakken. Volgens hel schijnt zouden de be dienden van den dienst van schadever goeding, van wege het ministerie Van oorlog bericht ontvangen hebben, dat zij in 't kort de gebouwen van de kazerne waar zij noodgedwongen gehuisvest zijn, moeten verlaten. Waarschijnlijk zullen ze nogmaals uitstel vragen en zal het nog eenigen lijd aanloopen vooraleer wij ons garnizoen, dat leven en nering in de stad bracht, zullen hebben. Berich'. Wilt gij een goede lantaarn koopen voor velo of moto aan genadige prijs wendt u bij Maurice De vos 9, Y perst raat. Wevelghem. Maandag avond rond 8 ure, kwam de genaamde Guslaa Lefevre, met zijnen velo in de hand langs de groote baan gegaan. Onderweg were hij door een motorrijder, die zonder licht uit tegenovergestelde richting kwam gevat en ten gronde geslingeid. Demoto- rijder spoede zich snel uit de voeten voor de aankomst van personen die op het ge rueht der botsing kwamen toegesneld Lefevre, wiens velo gansch aan stukken is en die zelf gekwetst is aan het hoofden aan den schouder, werd in een huis gelei* alwaar hij eenige zorgen ontving, waarna hij naar zijne woning kon gaan. Klach is ingediend en een onderzoek is geopend Zaterdag namiddag, kwam een autokainion met een grooten ledigen ben zinebak, toehoorende aan een firma van Brussel, uit de richting van Aleenen. Aan de herberg Het Zwijntje gehucht Hel lenhoek, afstekende voor cenen anderen wagen, die uit tegenovergestelde richting kwam, zakte de auto met de wielen in den aardeweg,botste tegen den kilometer paal en kwam alzoo in den gracht tereeh De geleider cn zijn gezel werden ten gronde geworpen en een van hen werd den arm gebroken. De kamion is erg be schadigd. Roesela re. Donderdag namiddag rond 5 ure, was men aan de woning van Yandaele - Deceuninek, electriekwerker Oostslraat, aan heliossen van een zwaren dynamo. Eensklaps schoot het stuk voor uit en kwam op de straatsteenen terech Door den schok werd er aan den dynamo eene schade berokkend van meer dan 10.000 fr. Harelbeke Zaterdagavond heef alhier dicht bij de statie eene botsing plaats gehad, die erge gevolgen had kun nen hebben. De sneltrein, vertrekkende uit Gent ten 5 ure 3 en te Korlrijk aan komende ten 6 ure 6, stoomde de statie van Harelbeke binnen, toen hij in bot sing kwam met eenen aldaar staanden koopwarentrein. Gelukkig had de machi nist in tijds hel gevaar gezien, kon de remmen sluiten en alzoo een geweldigen schok vermijden. Een zeslal reizigers weiden licht gekwetst. Oostende Op het grondgebied van Breedene werd door de zee het lijk op het strand geworpen van een Fran schen visscher. Het had geen enkel een- zelvigheidsbewijs op zich. In de zakken slak wat Fransch geld. Hel gelaat was zeer erg gesehonden en het had vele verwondingen over gansch het lichaam Daar men veronderstelt dat het t lijk is van visscher Alarteel, patroon derD. 484 vergaan in den jongsten storm, werd dadelijk de familie Afarteel verwittigd. Een meisje wandelde op de foor toen opeens haar regenscherm in brand schoot. Haar verloofde die haar vergezel de, nam hem dadelijk af en doofde de vlammen. De regenscherm was in brand geschoten door een weggeworpen eindje sigaret, dat er io terecht gekomen was. Dudzeele. Een ongeluk dat sebrikkelijlijke gevolgen had kunnen heb ben. is voorgevallen aan den onbew aak ten iizerwegbarreel. aan de oude statie van Dudzeele. Toen Af. Fourier, van St. Andries, met zijn automobiel over den doorgang reed. werd bij door eenen trein verrast. De voortrein van den auto werd geheel verbrijzeld. De twee inzittenden w erden met het rijtuig een efnd ver weg geslingerd. doch werden slechts licht gewond. Reeds verschillende ongelukken zijn aan dezen barree! in dezelfde omstan digheden voorgevallen. Zware straf. Een herbergier van Gent werd wegens verkoop van sterke dranken veroordeeld tol 4 maanden gevangenisstraf, 1400 fr boele of 3 maanden gevang en bepaalde sluiting zijner herberg. Opgepast dus voor wie het aangaat Kene nieuwe Staatsnormaal school te Blankenberghe. Zondag laatst werden de nieuwe loka len der normaalschool plechtig ingehul digd. De provincie West Vlaanderen heeft dus nu ook eene staatsnormaalschool voor jongens. Dat is een zeer verheugend feit- De plechtigheid heeft plaats gehad in de tegenwoordigheid der plaatselijke overheden, der volksvertegenwoordigers Amelool en Boedt, der Senators Ctoedt en Nolf en een afgevaardigde van hel Ministerie van Wetenschappen en Kun sten. Het getal leerlingen bedraagt Ihans 84 Het is maar een begin Yerseheidene redevoeringen werden uitgesproken, onder andere door den burgemeester van Blankenbergbe, die eindigde met de volgende woorden en die met langdurige toejuichingen onthaald werden. «Geen haat mag de onderwijzer in de ontwakende zielen zaaien, maar hi moet vredesgedachten verspreiden onder de volkeren. De nieuwe geslachten zullen zijn wat de onderwijzer er van maakt De normaal school opent haar vleugelen er is plaats voor velen, lot heil van volk en land. Humor iu Duitschland. In een spoorwagen is een Duitseh na Üonalist rechtover een joodsehe genees heer gczelen. Weldra diseuleeren zi politiek en de zuivere Duilscher roep plotseling uil Wat wilt gij, de joden alleen zijn de oorzaak van de Duitsche nederlaag en van de huidige ellende De geneesheer is een oogenblik ver wonderd. Daarna antwoordt hij inslcm mend Ja, de joden en dc wielrijders. 't Is nu de, beurt aan den nationalist om verwonderd op le kijken AYaarom de wielrijders vraagt hij. Waarom de joden f antwoordt de andere. Nieuwe Posttarieveu. Krachtens een ministerieel besluit van 15 October 1.1. dal eerstdaags in het Staatsblad zal verschijnen, worden vanaf 15 November a.s. navermeldc wijzigingen aangebracht in de posltnrieven voor he binnenland Gefrankeerde gewone brieven Tol 40 gram 45 centiem boven 40 tot en me 50 grain 50 centiem boven 50 lot en met 100 gram 75 centiem per 50 gram of gedeelte van 50 gram meer45 centiem Zaakpapieren 5 centiem per 50 gram of gedeelte van 50 gram, bruto-gewich met minimum van 45 eenliem per pak llet port van de prent post kaarten me meer dan vijf woorden geschrift wordt voor het binnenland, op 10 centiemen gebracht, wanneer die zendingen aan de volgende vereischten voldoen: 1. Ten minste de rechterhelft van de voorzijde moet voor het adres van den bestemme ling, en de linkerhelft, voor de briefwis seling dienen 4. De keerzijde moet inge nomen zijn door eene prent, met of zonder gedrukte tekst, met uitsluiting echter vaD allen geschreven tekst. POPERINGHE, van 19 tot 26 Oct. 1923 Geboorten450 Yanderstiehelen Nor- jert, z. v. Joseph en Aiarie Yandewalle 457 Deseamps Jeanne, d. v. Irbain en Alida Denecker 458 Quaghebeur Jean ne. d. v. Georges en Anna Bourdeau. Huwelijksbeloften 180 Teite Maurice metser v. Pop. en Lalri Silvie, huisti v. 'assehendaele 181 Cappelaere Andre, schoenmaker en Lamond Maria, naaister v. Pop. 184 Devos Cyrille, werk man en Decreus Maria, z. b., b. v. Pop 183 Keyngnaerl Gerard, werkman en )eleu Rachel, huish., b. v. Pop. Huwelijken 114 Noisier Guslave, 47 j., bakker en Glissoux Alixe, 54 j., naais ter, b. v. Pop. 113 Bottecaer Afauriee, 46 j., bediende van Wéstvleteren en De- zegher Aiarie, 27 j., z. b v. Pop. 114 Beheyt Emile, 30 j., houthandelaar en Van Eecke Aiarie, 26 j., bijzondere, b. v. Pop. Muylaert Joseph, 23 j., werkm., en De Puydt .Maria. 19 j., z. b.. b. v. Pop. 1 Lees! en Verspreidt 'BE GBZET VHN POPEfüME Taks op de automobielen. De wet van 48 Afaart 1943 lot vestiging eener taks op de automobielen en andere stoom- of motorvoertuigen voorziet ondei meer, dat het uitgereikte kwijtschrift als herkenningskaart van het voertuig geldt en, op straf eener boete van 50 tot 1000 frank, moet overgelegd worden op elk aanzoek der bevoegde agenten. Aangestipt w erd dat sommige schat- plichtigen deze strafbepaling ten spijt, ge zegde verplichting niet naleefden. Met ingang van 1 November 1943 zal het ontbreken van den kwijtbrief telken male aanleiding geven tot het opmaken van een procesverbaal, hetwelk niet al leen de toepassing zal medebrengen van bovenbedoelde boete, maar daarenboven bij w ijze van belasting, de verdri» dubbe ling der gebeurlijk ontdoken taks of bij taks. VER M IKEL UK HE DEX Zondag '28 October 1923. Hsrberg-Kermis. fn den Al lenwalbij Jeröme Yander- mariiere-DeschodtWestouler-steenweg. Vet konijn en 10 frank. Au Yoyageur bij Theophiel Goussey YeurnestraaL Gegeven door Th. Liebaart Eersten Tap. In de Rustplaats (bijgenaamd den Aluis) bij Nestor Lebbe-Yan Cavseele. STAD POPERINGHE. llet stadsbestuur van Poperinghe heeft dé eer de inwoners le berichten dat op 2 November, ALLERZIELENDAG, te 10 uur voormiddag, in St. Bf.rtenskerk, een Ta gezongen wordl lot lafenis van de zielen onzer dierbare Gesneuvelden en Burgerlijke Oorlogss ectiloffers. Aldus beslist in zitling van het Schepen college den 24 October 1923. Hij bevel At. Couttcnier. N. LAHAYE. Aan vrienden en kennissen Wij hebben in De Gazet van Poperin ghe kunnen lezen, dal de kiezerslijsten, voor Kamer en Senaal, voorloopig opge maakt waren cn ter inzage liggen in het sladssecretariaal en in het politiekommis- sariaat. Alle ingezeten hebben dus het recht deze lijsten na le zien om le welen als zij ingeschreven zijn of als er geen personen ingeschreven zijn, die er niet toe gerechtigd zijn. In Ons Huis berust ook eene nieuwe kiezerslijst. Al de vrienden en kennissen worden dringend verzocht zich le komen verzekeren als hun naam op de kiezers lijst staal. Indien hun naam vergeten is kan de inschrijving nog gevraagd worden. Alen moet niet wachten lot den dag der kiezing om de kiezerslijst le onderzoeken, zooals zulks gewoonlijk het geval is. Yan heden af er voor gezorgd vooraleer hel te laat is. Yperstraat, 38, Poperinghe Zaterdag om 8 uur Zondag om 1 1)2, 4 1)2 en 8 uur. DAG van BADEN Komische schets in 2 deelen. Wreede Vergissing Prachtig drama in 5 deelen. Treurspel uit het land der duisternis. Maandag en Dinsdag om 8 uur naar het werk can Eugene She. gespeeld door de welbekende artisten van den succes film De Graaf van Monte-Christo X de 10 eerste deelen van dezen beroemden roman. Donderdag 1 Mov. Allerheiligen om 1 1)2, 4 1)2 en 8 uur Prachtig drama in 5 deelen. O co co Spel van haat en liefde in 6 deelen I Palace-Theater op l November toekomeed1- Meaegeaeeid door ce Bank TRANSINTEJt der loting n. 5 (eerste jaar) van 20 October 1923. G' idplaahing ill loopende rekening. Verhuring van Brandkoffers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Titels van Oorlogs schade alsook op Beurswaarden. Te verbollen door den Uil. WEST-VLETEREN. plechtige rouwdienst De Sekretaris, De Burgmeester, Deze week 3 Prachtige Programma's 00 es c* met DIANA KAR ENNE GABRIEL de GRAVONNE cn M. YANDAELF Deze prachtfilm beleef le meer dan f00 opvoe ringen in Frankrijk.waar hij werd ingestudeerd. Slechts weinige maanden in Belgie met t meeste sncces bekroond, kon het bestuur, niettegen staande de groote moeilijkheden welke hef huren van dezen hand bijbrengt, zich van zijn opvoe- ring verzekeren. Wilt gij den kondigen tooneelspeler Gabrie de Gravonne. leerling der beroemde Sarah R<-r- nardt zien met zijn gulhartigen lach. wilt M. Yandaele bewonderen, den zwaarmoedig^ Antoine, in zijn zucht naar heerlijke gr'"/ iefde. wilt gij vooral de levenlustige Diana renne volgen in haar strijd tussehen phv' genot, komt dan een bezoek brengen aai'

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1923 | | pagina 2