In 't Binnenland. BANK VAN POPERINGHE. BANK VAN KORTRIJK Burgerstand van: Merrieveulens Kweekmerriën POSTZEGELS r. VZ:. Uitbreiding der Italiaansche vloot. (J5 an alles wat. qj) De «Doodelijke Straal.) 7oor de Strijderskinderen van '30. van 10 o)o zal zijn. In het vliegpiein van Vieis-Maison in Frankrijk, is er Woensdag een vreese lijk ongeluk gebeurd. De sergeant-vlieger FnaHes Kir was met zijn jachtvliegtuig te Chateau-Thierry opgestegen. Onderweg kreeg hij motorhapering en moest in het plein van Viels-Maison neerdaalen. Daar werd de motor hersteld. Kir zat reeds in zijn machien, terwijl detkorporaal Hobert Gruav, van hel plein, de schroef wilde draaien. Plots schoot deze in werking,en hobert Gruay werd het huofd letterlijk van de romp geslagen. De italiaansche vuurberg Vesuvius, te Napels, biedt sedert eenige dagen een zoo vreemd als onrustbarend schouwspel De vulkaan is in werking getreden, lit den middenkrater wordt met geweld een rooden rook uitgedreven. De bevoegde overheden meenen dat er nog geen on middellijk gevaar van uitbarsting bestaat. Talrijke toeristen zijn in den omtrek sa mengestroomd. Men heeft een walvisch, van nage noeg vijftien meters lengte, in het kanaa bij Atherfield, eilaud Wight, gezien. Provinciebestuur can West- Vlaanderen Prijskampen voor van Inlandsch Ras. De Gouverneur der Provincie West Vlaanderen brengt ter kennis der belang hebbenden dat de prijskampen voor het toekennen der premién, die, luidens art. 22 der verordening ter verbetering van het paardenras, jaarlijks aan de eigenaars der besle merrieveuleusen kweekmerriën van inlandsch ras mogen uitgeloofd wor den, zullen in 1924 op de hierna aange duide plaatsen, dagen en uren gehouden worden. Voor de le omschrijving, te Brugge, den Dinsdag 24 Juni 1924. om 10 1 )i ure 's morgens, ter Burgplaats Voor de 2de omschrijving,te Thourout den Woensdag 2a Juni 1924, ten 10 ure 's morgens, ter Uurgplaats Voor de 3de omschrijving, te Ghistel den Woensdag 18 Juni 1924, ten 11 1)2 ure morgens, op de Groote Markt: Voorde 4de omschrijving,te Di.nnude den Dinsdag 17 Juni 1924, len 10 1)4 ure 's morgens, op de Groote .Markt oor de ode omschrijving, le Kortrijk. den Donderdag 20 Juni 1924, ten 11 ure 's morgens, langs de Vanden Peereboom laan Voor de Ode omschrijving, te Yper. den Donderdag 19 Juni 1924, om 10 9)4 ure 's morgens, op de Groote Markt. De merriën aan de jury voor te slellcD moeten drachtig zijn of een veulen van eenen goedgekeurden hengst gedragen hebben. liet bewijs ervan zal moeien gevoegd zijn bij hel inschrijvingsbulletijn waarvan hierachter spraak is. De prijskampspremicn en de jaarge deelten der bewaringspremicn zullen uit betaald worden na den prijskamp volgen de op dien in welken zij verleend ol voortgezet werden. Om de uitbetaling te bekomen, moeten de eigenaars de merriën voor den keur raad brengen die zal vast te stellen heb ben of zij bij voortduring de hoedanig heden van goede voortteelsters bezitten Kr wordt op deze bepaling uitzondering gemaakt, als de merrie niet vóór deD keurraad kan wedergebraeht worden,ten gevolge van dood of ongewil. behoorlijk door eenen aangenomen veearts vastge steld en bevestigd door den burgemeester der plaats alwaar het ongeval gebeurd is. De kweekers die voornemens zijn paar den aan te bieden, moeten minstens tien dagen vóór den dag der vergadering bij het provinciebestuur le Brugge, eene tabel indienen, aanwijzende de naam, plaats en geboortedatum, het volledig signalement en den oorsprong der dieren, welke zij voornemens zijn aan de jury voor te slellen, alsook het nummer w elke de paarden bij hunne inschrijving in het Stadboek gekregen hebben. Be Gouverneur, °P ue grtx Frankrijk Sei Autsasbielssae/dk te Cassei. V Wij hebben het schrikkelijk automo bielongeluk gemeld, dat den 8 Mei laatst -He baan van Cassei, in Noord gebeurd is. en waarbij vier persooeu gedood en drie anderen ge kwetst werden. Een dezer. M. John Meison 34 jaar oud, fabriekant te Roebaais. is aan de gevolgen zijner wonden overle den. De twee andere sekw-etsfen verkee- ren oog in zeer onrustwekkende*» toestand De Engebehman Anderson, woonachtig te Ryssel. die den auto voerde welke de botsing veroorzaakte is thans buiten ge vaar. f lij werd ontboden bij den onder- zoksrerhter te Hazebrouek. die een aanhoudingsbevel tegen hem uitvaardigde M. Anderson werd dan door een genees heer onderzocht, die bevond dat bij nog. zo _en noodig heeft. Hij is voorlooptg naar hel gasthuis van Hazebrouek ge-j bracht. Stadsnieuws. Zomlagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. NOTREDAM E. Alle Apotheken zijn gesloten van ii.% tot 4 ure, en na 8 ure 's avonds. Verlichting. Daar de muziek maatschappijen der stad dezen zomer nu en dan een Coucert zullen geven voor de bevolking s Zondagsavond zoo heeft bet gemeentebestuur besloten de Kiosk der groote Markt door electriciteit te doen verlichten. In afwachting dal de stad zelf zulkda- nige verlichting bezit, zal een bijzondere de eleetriciteitkracht leveren. Naar w uit goede bron vernomen hebben gaan de onderhandelingen doorstiet gemeentebe stuur, nopens het aanleggen der electrieke verlichting goeden vooruitgang en men mag eene goede oplossing verw achtende zijn tegen deu naasten winter. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rbmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONÓ POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nobredame, Groote Markt Poperinghe, in doezen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. De PhilharmonieZondag laatst was er feest in Ons Huister gelegen heid der toekenning van den titel van Koninklijke Maatschappij aan den Muzi kalen Kring De Philharmonic 's Namiddags deed het muziek een wandeling door eenige stralen der stad Er was vuurvogelschieting voor de uit voerende leden in de Bruggestraat en de Yperstraat. 's Maandags avond om 9 ure was ei groot dansfeest voor de werkende- eere- en leden der maatschappij. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPILLEN verkocht bij Apotheker It. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Velo-Club. Zaterdag II. had de eersle algeineeue vergadering plaals van onzen onlaugs heringerichten Popering schen Velo-Club. Ken dertigtal leden waren aanwezig, en hebben overgegaan lot het kiezen van een bestuur welke voorloopig de leiding van den club waarneemt. De club telt reeds ruim vijftig leden en nog altijd komen er inschrijvingen bij Vooruit dan wielrijders, vult de rangen het geld uwe belangen en den bloei van onzen club De inschrijvingen worden aanvaard in het lokaal liet '/traantje bij J. LENOIR, Casselstraat. J. P. Bericht. Gezondheid gaal boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ter» aangeprezen. Koningschieting. Donderdag laalsl had de jaarlijksche Koningschieting plaats aan de Pers van- St. Sebasliaan. Met de tweede scheut heeft den Heer Uemi Licvois den Koningsvogel neerge veld. Onze beste gelukwenschen. Aan de Pers van Willem-Teil, wierd len Koningvogel neergeveld door den Heer Pierre Vandemoortele met zijne vijfde scheut. Onze beste geluk wenschen. Vraagt overal bet lekker Bier van 't Patersvatje, Combat. Woensdag avond werd een combat gebold tusschen acht van de sterkste Poperingsche krabbers, 't was wel laat toen ze begonnen zijn, maar hun leuze luidt Hoe later begonnen, hoe vroeger gedaan. Daarbij, met zulk een weder, doen ze alles met de koelte,en nog was Julien, hunnen chef. in zulk nen hitte dat hij hem in zijn hemd moest zetten De strijd was bitsig maar toch hebben de meeste krabbers gewonnen uit oorzaak van een geheim akkoord tusschen chefs. Binnen kort. Revanche.... i p. Pijnlijk ongeval. Woensdag namiddag gebeurde in de Bruggeslraal een pijnlijk ongeluk. Zekeren Van Gom- pernotle Cyrille. 49 jaar oud en gehuwd, wonende te Roeselare. was werkzaam aan den opbouw van het groot hoppemagazijn van M. G. Vanhoenacker. toen hij ten ge volge van een misstap van de stelling op een venster en alsdan op den grond neer viel. De ongelukkige werd aanstonds op genomen en naar bel gasthuis overgebracht De man klaagt over inwendige pijnen en zijn toestand is n g onrustwekkend. Overtredingen. Deze week werd aan verschillende moto en autorijders, proces-verbaal opgemaakt, wegeos het nelrijden, alsook aan verscheidene die het taksregie ment nog niet voldaan had den. Westoutre Twee vermaarde shutters van Poperinghe hadden Maan dag tw ee leden ouzer nederige schutters gilde op eenen C mhatuitgenoodigd. Na een verwoede strijd kw am Poperinghe er van af met eene verdubbelde neder laag. Spectator. Naanilooze Maatschappij KAPITAAL 1 OOO.OOO. Telefoon 66 Schaalstraat 6. POPERINGHE Postcheck. 1750. :HT. cht te roeien op de Geldbeleg- BERIC Wij hebben de eer mee aandi gingen in onze Bank gedaan: I Geldplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoff er». Aankoop en verkoop van alle Beurswaarden. Litbetaling van Koepon» vrij van Bankloon. Wisselbewerkingen aan de voordeeligste koers. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tut 12 ure. Tel. 18. HULPKANTOREN Vlamertinghe, bij Mr Thevellx, alle Woensdag van 9 tot 41 ure. Watou, bij Me Weduwe Nevejax, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot 12 ure en Nieuwkerke, bij M' Goiük.vmoofut, alle Maandag van 9 tot 12 ure. N. B. De titularissen van sppuuboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te willen inbrengen voor het regelen der intresten. Kern mei. Verdraagzaamheid pe- rel van christene beschaving wordt hier ter plaats vervangen door afgunst en hooginoéd. Laagherlig gaan hier enkele vuile tongen tewerk. Beurtelings worden inwoners komende van andere gemeenten beknibbeld en in hunne eer aangevallen, over enkele weken was het de beurt van een in Kemmel geboren ieverigen en eer lijken bouw vakman wat dezes handels- zake betreft nu is het de beurt van eeu braven handelaar, erkomstig van eene oude en welgekende familie der gemeente. Al deze geruchten zijn, alhoewel ter gend en eerrovend, louter valsch. Alzoo brengt men hier ter plaats de onverschil ligheid aan zijn toppunt en bewerkt men de dood van algemeen belang. Zooals al de stralen der gemeente worden enkele vuile tongen slechter en immer slechter. Wie durft nogmaals Dranouter. Alhier werd opplcch- lige w ijze het monument ter eere van de gesneuvelden onthuld, in aanwezigheid van verscheidene oud-strijdersbonden en andere vereenigingen, alsmede de school kinderen. Twee redevoeringen werden uitgesproken, waarna door de school kinderen een gelegenheidslied werd ge zongen. Het feest werd besloten dooreen Vlaamsche Leeuw Veurne Zaterdag, rond den mid lag, heeft de wind hier hevig gewoed in het Venrneveld. Nabij Adinkerke werden er talrijke barakken van het Albertfonds beschadigd een werd geheel het dak met de zoldering afgerukt, terwijl de vrouw en hare kinderen aan het noen malen waren. Het is de barak van Gyriel meel. Van eene andere werd een gedeelte van het dak afgerukt, en een derde op geheel hare grondvesten verschoven. De vrouw Ameel is licht aan de hand ge kwetst. Twee kinderen zijn ook door den wind in de vaarl geworpen, doch konden door een schipper gered worden, ^an verscheidene huizen zijn de daken bescha digd. Roesseiaere. Zondag avond, rond 7 1)2 ure, ontstond er twist in hel huisgezin Duyvejonck,wonende Rumbeke steenweg, tusschen vader en zoon. De vadei bekwam een messteek in den rech ter bil en de zoon een steek in den rechter arm. Een geneesheer, ter plaats geroepen heelt de wonden toegenaaid. Meenen. De 13-jarige Meulemans Emile, wonende me Verte, le Halewijn, was naai Meenen gekomen. Aan de brug der Rijsselstraat viel hij in t water. Ken werkman snelde loe, doch 't w as reeds te laat. De jongen was in de diepte ver dwenen.Zijn lijk is niet kunnen opgehaald worden. Lauwe O. Naert, 40 jaar onlangs uit Amerika teruggekomen,stond opeen ladder tegen den gevel van een huis der Leiestraat. Hij raakte een elektriscben draad aan die voor het huis loopt en stort te dood neer. Lichtervelde De bliksem is tijdens een onweder geslagen bij V. De- marez, op het Hooge, in de met vlas opgevulde schuur waarin zich ook een dorschmachien bevond. Alles is de prooi der vlammen geworden. De schade wordt beraamd op 20.000 frank. Er is geen ver zekering. In de Hazelstraat is ook eene tweewoonst ganseh afgebrand. Beernem. Bij de kinderen Blomme alhier, werden "s nachts een 20 tal konij nen gesloten. Een onderzoek is ingesteld men is op het spoor der daders. Verkeersongelukken in Amerika. in den loop van het jaar 4923 hebben 30.000 mensehen in de Vereenigde-Staten den dood gevonden bij verkeersongeluk ken van allerlei aard. De auto's hadden (laarhij de meerderheid. Verder werden nog 900 000 personen gewond terwijl de stoffelijke schade 0.730.000 dollar heeft bedragen. De werkloosheid in Engeland. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp betreffend het verleenen van kredieten voor de werkloozen besproken. Spijts het verzet van M. Torn Sbaw, minister van Arbeid, werd met 339 stemmen tegen de afschaffing gevraagd der kredieten voor zonder werk zijnde jongens en meisjes, tusschen de 14 en 10 jaar oud. In tweede lezing ging die afschaffing er door me 233 stemmen tegen 435. De Limburgschc kolenmijnen. In het proces Coppeé wordt vaak ge sproken van Winterslag, als zijnde de eerste en voornaamste Limburgsche ko lenmijn. Ook de andere mijnen zijn ijverig aan het werk. Dat werd hier trouwens vroe ger reeds uiteengezet. Maar nog is er niet gewezen gewor •len op het aantal mijnwerkers, die in Limburg aan hun brood komen. Dit aan lal bedraagt thans reeds ruim 42.000 Daar zijn natuurlijk niet alleen Kempe naars onder. Er zijn namelijk ook vee Walen en nog meer buitenlanders. Italic is voornemens zijn vloot en zijn marinebasis uit te breiden. De Tribuua verzekerd, dat men daarbij uitsluitend met defensieve bedoe lingen te doen beeft. Natuurlijk.... t Is overal het zelfde vooisken. Algemeene ontwapening blijkt langs om meer een droombeeld te zijn. Amundsen naar den Noordpool. Boald Amundsen, de Deensche ontdek kingsreiziger, zal een nieuwe tocht wagen naar de Noordpool. De reis zal gedaan worden met groote vliegtuigen van een nieuw inodel, dertig deelnemers zullen er zijn. Men schikt te vertrekken van Pisa (Italië) naar de Spitz- berg. om in ééne vlucht 3.700 kilometers af te teggen. In het eiland Danes (Spitzberg) zal een basis gereed gemaakt zijn en een ijsbre- ker op de luchtvaarders wachten. Aan boord van den ijsbreker zullen machtige radio-telefonische instellingen geplaats zijn, ten einde in bestendige voeling te blijven met de vliegers. Voorts zal een groote voorraad levens behoeften in het schip bijeengebracht zijn Men rekent binnen anderhalve maand de tocht te kunnen aanvangen. DE GAZET van POPERIMGHE 'Of Oneele deze* cV r7,7 Fransch-Belgische konventie. De konventie, den 30 November 1924 e Parijs tusschen Frankrijk en Belgie ge- eekend, betreffend den bijstand aan de behoeftigen der twee landen, zal met 4 Juni in voege treden. In uitvoering dezer konventie zullen de in Frankrijk verblij vende Belgen die, uit hoofde van onvol doende inkomsten, denken recht te heb ben op hulp, verpleging in gasthuizen of overbrenging naar Belgie, zich voortaan moeten wenden niet tot het Belgisch ge zantschap te Parijs of tot de Belgische konsuls in Frankrijk, maar tot de munici pale overheid hunner verblijfplaats. Vanjlangs om grooter Tot hiertoe bezaten de Vereenigde Staten van Amerika den grootslen be stuurbaren militairen ballon ter wereld in Duitschland wordt er thans een tweede gemaakt, die eerlang deu Atlantisehen Oceaan zal oversteken. Deze week heeft de Britsche hoofd minister aangekondigd, dat Engeland van zijneu kant een reusachtig lucht schip Iaat bouwen dat tweemaal zoo groot zal zijn als de thans bestaande Zeppelin. Het vliegtuig is bestemd tot den luchtdienst tusschen Engelaad en Indié. Gelukken de proefnemingen, dan zouden zes zulke reuzenluehtschepen gebouwd worden. De besparingen op den spoorweg. Bij w ijze van proef zal met ingang van 1 Juni, al het werkliedenpersoneel dat in de staties gebezigd wordt (laders, ran geerders, wisselwaehters, ovei wegwaeh ter, lampenisten, rijtuigpoetsers, enz.), behoudens enkele zeldzame uitzonderin gen, afhangen van den Exploitatiedienst bijgevolg onder het uilsluitend bestuur van den titularis der statie geplaatst zijn. Deze maatregel moet een redelijk en vollediger benutliging van het personeel mogelijk maken, zonder vooraf overleg te moeten plegen tusschen verschillende overheden. Deze proef zal in een zekei aantal staties geschieden, namelijk te Antwerpen, Luik, Brussel-N., Bergen, Ans, Charleroi, enz. Congo als afzetgebied. In Congo wonen 42 tot 44 miljoen raen- sehen over een oppervlakte van 80 maal zoo grool als deze van Belgie. Voor Belgie is op handelsgebied nog heel wal le ver richten in Congo, des te meer, daar de buitenlandsche mededinging er reeds vas ten voet heeft gevat. Eenige cijfers too- nen dit nader aan. In 4924 werd voor 270 miljoen waren ingevoerd, waarvan slechts 42 miljoen uit Belgie. Kalanga voerde in 1922 4 49.700.220 Ion in voor een waarde van 93,342,302 frank. Belgie leverde daarvan 14.807.02! ton voor 19.730.251 frank. Belgie neemt slechts de derde plaals in wat betreft den invoer van bier, na Ne derlanden Duitschland terwijl Engelam 13 miljoen kaloenstoppen naar Congo uit voerl, bedraagt dit cijfer voor Belgie slechts 7 miljoen. Belgie levert aan Congo voor 4 341.000 frank ijzerwaren, doch Rhodesië voor 3.045.OOo fr. en de Ver eenigde-Staten voor 4.399.000 fr. Opeen lotaal van 8 miljoen levert Belgie slechts 2.800.000 frank. De koloniale jaarmarkt te Antwerpen biedt aan de Belgische nijverheidslieden en handelaars een geschikte gelegenheid om hun handelsbetrekkingen met de Bel gische kolonie uit te breiden. Herdruk van het boekje der posttarieven Een nieuwe uitgave van het boekje der posttarieven, waarin, benevens bedoelde tarieven, de voornaamste telegraaf- en telefoonreehten alsmede die voor de kleine pakken vermeld staan, is van 1 Juni aan staande af.tegen 25 centiem het exemplaar in al de postkantoren te koop. Dit boekje is eveneens verkrijgbaar bi. de bestellers op dienstronde en bij de spoorwegbedienden, die met den verkoop van het Officieel Treinboek belast zijn. De Belgen in Ruanda en Urundi. In liet verslag, aan de kamers overge maakt, op hel bestuurder Afrikaansche gewesten Ruanda en Urundi, komt de sla- tiestiek voor der blanke bevolking. Op 116 blanken in Ruanda,zijn er 53 Belgen 28 Franschen,8 Hollanders. 43 Duitscbers 7 Zwitsers, enz. Op 460 blanken in Urun di telt men: 4 40 Belgen, 48 Franschen, 40 Hollanders, 7 Grieken, 7 Duitschers, enz. De Belgen vormen dus de meerder heid der blanke bevolking in die twee provincies. Belgisch en vreemd bier. In België werden in 4922.45,367,846 hettoliters bier gebrouwen. Er werd in gevoerd 29,976,94 hektoliters Duitsche lieren 20,893.20 Fransche bieren 407,340,03 Eugelsche bieren 22,528,80 lollandsch bieren 3,564,65 Tcheko-Slo- waksche bieren. Manneer men het Eo- gelsch bier gemiddeld berekent aan 1 fr.50 ïer halve filer, dan komt men voor de he aling tol de wisseling van 322 millioen fr. in ponden. Daarin zou wel wat verande ring mogen komen, zooveel temeer dat onze nationale brouwten voor vreemden drank niet moeten onderdoen. POPERINGHE, van 23 tot 30 MeiJ 924. Geboorten443 Kemp Fabien, z. v, Sylvere en Godelieve Cornille 444 Policy Maria, d. v. Achille en Irma Kino - 143 Verdonck Maria, d. v. Nestor en Marguerite Vancalis 446 Beheyt Jean- nine, d. v. Henri en Flora Lobeau 4 47 Defrancq Genoveva, d. v. Julien en Marguerite Borrey. Ocerlijdens 113 Bouten Charles, 88 z. b., wed. v. Kegina Deschodt, Cas- selslr. 144 Boone Jules, 32 j., z. b., ongeh., sectie A415 Van Bruwaene Jeanne, 33 j., z. b., ongeh., Noordstr. 116 DeConinck Elisa, 4 j., d. v. Gaspar en Maria Delbeke, sectie 1. llmcelijk: 40 Indervuyst Alphonse, 23 j., metsergast, en Dehaene Jeanne, 20 j., z. b., b. v. Pup. Beloften: 08 Denorme Jules, landw., wed. v. Zoé Worm, en Ghesquire Louise herbergierster, wed. v. Yandecasteele Augusle, b. v. Pop. 69 Carlé Camille, ijzervvegbediende, v. Pop. en Delurck Martha, naaister, v. Kousbrugge 71) VerwaerdeMarcel, landb. v. Oostvleteren en Lermyte Martha, z. b., v. Pop. 71 Top Prosper, landb. v. Proven, en Soenen Elisa, z. b. v. Pop. 72 Baes Maurice, stoker v. Ueninghelst en ZydeBerlha, z. b., v. Pop. M. Grindell Matthews, de Engelsche uilvinder van den -doodelijken straal is uit Parijs weergekeerd te Londen, waar hij een onderhoud moet hebben met den minister der luchtvloot. Van dit onderhoud zal afhangen of de doodelijke straal naar Frankrijk zal gaan of in Engeland zal blijven. «Ik ben in der haast weergekeerd, zegde hij, om de be lofte te houden, welke ik den minister der luchtvaart had gedaan, van mijn ge heim in den vreemde niet bekend te maken, alvorens de Engelsohe regeering geraadpleegd te hebben.Ik heb in Frank rijk een aanbod gekregen, niet van de reget ring, maar van etn 1 orsliuctiehuis. Ik waardeer ten zeerste het aanbod van sir. Samuel Instone, maar, gezien den aard mijner uitvinding, wenschte ik liever dat de Engelsche regeering recht streeks mijne uilvinding zou koopen. Ik moet ook betreuren dat men mijne uit vinding den doodelijken straal heeft genoemd, want zij kan zoo wel genezen als dooden. Haar ontzaglijk belang mijns inziens, ligt in het feit dat zij den oorlog kan dooden. Ik geloof dat de Duitschers ook iets in dien aard hebben uilgevonden ofschoon niet zoo volledig als het mijne. Graaf Visart de Bocarmé overleden. Donderdagochtend,6 uur, is graaf Ame- dee Visart de Bocarmé, burgemeester van Brugge na eene langdurige ziekte over leden. Geboren te Sle-Kruis, op 4 November 1833, sludeerde hij in de rechten aan de Leuvensche universiteit en werd in 4864 als advocaat tot de balie toegelaten. Graaf Visart werd op 42 Januari 4864 voor hel eerst als volksvertegenwoordiger gekozen 12 Augustus van het zelfde jaar verloor hij zijn zetel, om hem van 9 Juni 1868 tot voor twee jaar ononderbroken te bezetten. In Oktober 1875 werd hij te Brugge tot raadslid verkozen en in 1876 tot burge meester benoemd. Het personeel van Posterijen. Op het feest der Belgische Posterijen,te Brussel, werd een overzicht gegeven van het aantal leden waaruit het personeel van Posterijen bestaat. Het telt 5.414 ambtenaren en beamb ten 8-800 brievenbestellers 4.800 bo ventallige brievenbestellers600 werk lieden. Saam 46.614 agenten. Het aantal ontvangerijen bedraagt 829 er zijn 632 hulpontvangerijen en 85 ge mengde postkantoren. Saam 4346. Het Uitvoerend Komiteit der Zonen en Dochters der Strijders van 1830 hebben aan de Wetgevende Kamers steun ge vraagd voor een verzoek van gerechtig heid en van menschlievendheid.Zij vragen lat het krediet van 24.000 fr. door de Kamers den 2611. gestemd ten volle zou verdeeld worden tusschen degenen welke junne rechten en den bekrompen toestand waarin zij thans verkeeren. kunnen be wijzen en dit onafhankelijk van het ouder domspensioen, en dat bij het overlijden van een deelnemend kind van een Strijder van 1830,en len einde hem eene degelijke >egrafenis te verzekeren,een hulpgeld van 300 frank maximum aan de familie zou verleend worden. In 1923 waren er nog 300 tot 325 Strij derskinderen in leven, waarvan 4 wedu wen. In 1924 zijn er nog ten hoogste 283 vinderen en 2 weduwen dus kan men jerekenen, gezien den ouderdom van eik nog levend kind, dat de sterfte voor 1925 Baron Janssens de Biathoven. Aflevering van Checks voor Belgi en in den Vreemde. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekje», waarop sommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan den intrest van 3 tot 5% volgens den duur der storting. Leest en Verspreid Filiaal der Société Générale de Belgique Maatschappelijk vermogen Fr. 350.000.000. Disconteering en inning van handelsefFekten Vraagt hare bijzondere tarieven iare hooge bescherming, het net harer agentschappen en deze harer zuster- >anken in het binnenland, de nauwe betrekkingen met al de groote corres pondenten van den vreemde, laten haar toe de bestkoopste tarieven aan te bieden. Voorschotten op waren.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2