BANK VAN POPERINGHE. ABDIJSIROOP In l Binnenland. BANK VAN KORTRIJK Hoe men Bouwkundige wordt. Van alles wat. Burgerstand van: heTsmS Lorainen-Bier D.G.C POSTZEGELS Héros Beige MAURICE LESAP Tusschengemeentelijke Sehoo van flbeele - Prijsdeeling. Financieële Inlichtingen. ZOMERFEEST Oorlogsschade. HET JACHTRECHT Palace Th e at e rY perstr. 3 8Pop. Wij hebben de eer te laten weten aan klieoten en lezers dat wij van heden al voor Oostvleteren, Elverdinghe en Woes- ten een hulp-agentschap openen die zal gehouden worden door - Heer ARTHUR VANHOUTTE - Gemeentasekretaris, WOESTEN. Voor alle bewerkingen en inlichtingen wendt U tot onze Agentschappen en hulp kantoren. WISSELKOERSEN. 19.95 19.9s. 19.90 19 M Oud-Strijdersbcsd EENDRACHT De u Eendracht" geelt, zooals telken jare, een prachtig Zomerfeest op 14 September aanstaande. Om i y, u., inschrijving in 't lokaal. Om 2 ure, vertrek in stoet, Vlag in top, van het lokaal naar de plaats der feestelijkheden. Vuurvogelschieting - Tuinbolling Prijskamp op den Vogelpik, enz. 400 Fr. PRIJZEN VRIJE TRIBUUN, ln\Je laatste sitting der Scheidsrech terlijke Kommissies rati tiet Arrondisse ment Yper toerd de schade weerde 1914 als volgt vastgesteld voor- navermelde personeel Wij ontvangen volgenden brief met bede hem in ons eerstkomende nummer te willen intasschen. Jongeling die niet weet welke loopbaan inslaan maakt u bouwkundige, t Is beel eenvoudigMooiziet eens wel rondom u en tracht een jong meisje te huwen waar van de vader op de eene of andere manier eenige oude werkmaushuisjes in bezit beeft gekregen. Die moet niet groot zijn en ook niet veel waarde hebben zijn ze in slechlen toestand, des te beter voor de kunst van bouwen aan te leereu aan slechte huisjes valt er immers dikwijls te herstellen juist wat ge hebben moet. Door 't huwelijk zal de goesting naar t bouwen reeds in 't bloed geraakt zijn en zult dus met veel iever aan t werk kunnen vallen. .Niet lastig ook... Dij moet enkel... zie, Slaat de herstellingswerken van schoonpapa goed gade. Bemerkt waar hij een nieuwe houten zulle doet insteken waar hij een piakinuurke herstelt, eeu vensterraam versehoeidt, eenige nieuwe pannelatten insteekt of wat nieuwe pau- oen oplegt enz.... enz.... Gebeurt het dat er groote herstelling uoodig is bijv. dat een onderlat voor een geiten- of konijnen stal aangebouwd wordt, dat zal uiet wei nig bijdragen voor uwe volmaking. Hebt gij zelf eenig huisje, maar dal is niet volstrekt noodig, op die kunt ge zelf eens uwe kunst beproeven, en in twee, drie jaar, zijl gij bouwkundige, nevens de beste van t laud. 't Is klaar als twee en twee vier is, wie een dergelijk werk als hooger genoemd heeft zien doen, kan groote huizen, scho len, kerken enz. herstellen. Maar ge lacht zeker, hoor ik 1' vragen Lachen, Lachen lezer, neen 't is heel gemeend De uitslagen hebben bewezen dat er reeds dergelijke bouwmeesters bestaan, die voor niemand in... hoe is datwooid ah ja... coraprelentie moeten onderdoen Al de oude-mode Bouwkundige kunnen misschien wel nieuwe gebouwen stellen maar van oude gebouw en kennen ze niels Wilt ge goedkoope herstelling Allen naar den nieuwen bouwmeester. Een die er op de hoogte van is. Buiten de verantwoordelijkheid der Bed YPER. A. Lommez 4o4o WEST-NI EU WK KB KK. W e Desmet-Maes Emma 4(>3 WYLSGHAKTE. Hinders Hiele 37420 Aelbroucq Cyriel 2305 MEESSEN. We Turck 1303 Debailleul Zusters 10810 Keypens Ferdinand 12060 Eeckhout Desiré 12034 Maatschappij JOSG POPBUKGE Het bestuur noodigt zijne talrijke Leden uit op het eerste uitstapje naar De Panne welke het op touw zet Zondag 7 Sept. De reis wordt gedaan per auto en de kosten ervan worden gedekt door de ka> der Maatschappij. Wij hopen stellig op eene algemeene oj> komst. Het vertrek heeft plaats om 9 ure teer stipt, van het Lokaal Palace Hotf.l De Leden die begeeren mede te gaan moeten zich laten inschrijven in 't Lokaal vóór Vrijdag 5 September. N. B. Indien er ziju die begeeren lid te worden zij kunnen zich inschrijven en betalen slechts hun jaargeld voor toeko mend jaar. Het Bestuur. Asthma AKKERs Stadsnieuws. Zoiulagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 12# tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. ElektriciteitAlvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt ulo André Cossey, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. or verzamelaars, ten bureele dezer. Treinen Met 1* Oktober aan staande zal trein 2812 van Brussel Noon die hier vroeger toekwam weer Pope ringhe als eindbestemming hebben in plaats van Yper met aankomst 16.18 u en ook onder nummer 2819 naar Brusse Noord weerkeeren om 17.37 u. zonder te moeten veranderen te Yper alwaar 't nu voorvalt dat de trein vertrokken is als men te Yper toekomt met 3682 zonder de aansluiting Ie verzekeren uit Haze broeck Poperinghe. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Militie. Lichting van 1925 Bericht. Zijn verzocht zich bij he gemeentebestuur aan te melden tusschen 1 en 31 Augustus 1924 om er het ver- eisehte formulier in te vullen, om hun aanvraag sehrijftelijk in te dienen (liefst per aangeteekenden brief) bij den Burge meester binnen dien tijd D Dein 1906 of 1907 geboren jonge lingen. die vragen om vóór het binnen roepen hunner klasse te mogen dienst nemen (vervroegde oproeping.) 2* De miliciens dér klasse van 1925 en de bij deze klasse gevoegde verdaagden, die ora een uitstel vau onbepaalden duur verzoeken (onbepaald uitstel voor de {miliciens deelmakende eener familie van minstens zes kiDderen) 3« Die om een uitstel van één jaar ver zoeken. 4* Die om een onbepaald uitstel ver zoeken krachtens art. 85 litt. B. 5- Die om eene ganscbe of gedeelte lijke dienstontheffing verzoeken. N.B. Na 31 Augustus zullen geene aanvragen meer aanvaard worden. L'fdi taan de maag, beproef eens AptWker fermaidere's Wars WAAGPILLEII, verkocht bij Apotheker H NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Naamlooze Maatschappij KAPITAAL Telefoon 66 - Schaalstraat, 6, POPERINGHE. - 1 OOO.OOO. - Postcheck. 1750. BERICHT. Wij hebben de eer uwe aandacht te roepen op rft Geldbeleg gingen in onze Bank gedaan Geldplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffers. Aankoop en verkoop van alle Beurswaarden. Aflevering van Checks voor Beige en in den Vreemde. Uitbetaling van Koepons vrij van Bankloon. Wisselbewerkingen aan de voordeeiigste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekjes, waarop sommen kunnen gestort w orden van gelijk weik bedrag aan den intrest van 3 tot 5 volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot 12 ure. Tel. 18. HULPKANTOREN: Vlamertingbe, bij Mr Thevelln, alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij Me Weduwe Nevejan, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot 12 ure en Nieuwkerke, bij Mr Goldenuoofut, alle Maandag van 9 tot 12 ure. N. B. De titularissen van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te witten inbrengen voor bet regelen der intresten. Ongeval De voddenkoopman Emiel Temperville, reed Zaterdag door de Noordstraat met paard en wagen. Ook zijn vrouw had plaats genomen op het ge span. Plots brak een der wielen en Tem perville stuikte ten gronde. De wagen ing hem uog over 't lijf en de ongelukkige werd erg aan 't hoofd gekwetst en een schouderontvricht. Men heeft hem iu zorg- vvekkenden toestand naar 't gasthuis over gebracht. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ters aangeprezen. Rookt de sigaretten te verkrijgen bij Auguste CHAERLE- VEKSTHAETE St-Jans kruisstraat, 27, Poperinghe. Combatschieting Donderdag na middag, had eene hevige Combatschieting plaats, aan de pers van Sl-Sebastiaan tusschen de Heeren Leon Covemaeker en mile Decrock. De strijd ging om 2 van 3 in 3 maal 30 scheuten dat maakt een totaal van 90 scheuten. De Heer Covemaeker won 2 van de 3 manchen en werd als glorierijke overwin naar uitgeroepen. Proficiat Leon en tracht nu zoo voort te doen. .Mot voldoening hebben wij bemerkt dat Mieltje ook zeer sterk geseholen heeft Nu er moest toch iemand verliezen anders was er niet te eten. N. P. Doodelijk ongeval Vrijdag na middag rond 1 uur gebeurde op de tramstatie eeu doodelijk ongeluk. De genaamde Henri Bothé, 73 jaar oud wonendein de Doornstraat, ging naar de tramstatie om er een eolis te verzenden, toen hij alopeens door een manreuvree- rende machien medegesleept werd, met het ongelukkig gevolg dat de man onder een wagon geraakte en de tv.ee beenen werd afgereden. De ouderling werd in zorgwekkende toestand naar het gasthuis overgebracht, alwaar hij rond 6 u. 30 overleden is. Dickebusch Donderdag morgend had alhier onder grooten volkstoeloop de plechtige lijkdienst plaats tot lafenis der ziel van Mijnheer Cyrille Thevelin, over leden in den jeugdigen ouderdom van 23 jaar.De jongeling was door al de inwoners alomgeaeht en telde vele vrienden in het omliggende. Allen hadden eraan gehouden eenen laatsten blijk van genegenheid te betoonen voor den te vroeg afgestorvenen vriend. Wij bieden aan de achtbare familie onze rechtzinnige gevoelens van deelneming in den rouw die hun komt te treffen. Watou. Onderwijs. Openstaan de plaats van gemeenteonderwijzer. Zich te bevragen aan 't gemeentebestuur voor 15 September. De Panne Eene vrouw die een bad aan 't nemen was aan het einde van den dijk langs Coxyde, was op 't punt te verdrinken toen M. Joris, onderwijzer te Brussel, haar ter hulp sprongen na veel moeite aan wal bracht. De geredde moest dadelijk te bed gaan. Het dochtertje van den redder was vader in het w ater gevolgd en ging op zijn beurt megesleurd worden toen een ander man het kind op het droge kon brengen. Twee meisjes die eveneens aan *t baden w aren en dit tooneel zagen voelden zich ongesteld worden en werden eveneens bijgestaan door M. Joris. Oostvleteren. Verleden week kw am alhier zeker heerschap,bezoek bren gen aau het Kerkhof zoogezegd met zen ding, het bezoek en toezicht over de graven dei- Gesneuvelden van 1914-18 vergezelt van den grafmaker der gemeente. Plots zag de gr. gr. gr. groote heer o liever broeder Rudolf van Gent, op he graf van onze parochiaan Dejonckheere Leonard, en vrouw Marcel Luyssaert bloemen prijken van allergrootste zeld zaamheid, dewelke die gr. gr. gr. broeder Kudolf deed uittrekken, onder bewering dat zelfde sehoonc bloempjes, rijk bi overweging van zulke schoone daad van herinneringen eerbied aan Man en Vrouw gestolen waren, en deed ze planten op een en ander graf der Gesneuvelden. Nu volgt de vraag. Mag men dat graf schenderij noemen,strafbaar door de wet Allo, Burgemeester van Oostvleteren eeu klein onderzoek, zulke schanddaden mogen niet ongestraft voorbijgaan nog geduld worden. Eerbied voor de dooden. We rvik Door de gendarmerie werd proces-verbaal opgemaakt tegen vier kereltjes van 12 tot 14 jaar, die looden darmen hadden gestolen. Ten nadeele van Henri Vermeulen spoorwegbediende, werd door een onbe kende, een som van 80 frank gestolen. Gheluwe.Bij den h. Bruno Dornez lepersehestraat, werden twee Engelsche geweren, alsook 19 patronen aangeslagen Dornez had in zijn tuin de kat doodge schoten van zijn gebuur Leon Bonte. Wingene. Twee vlasmijten, toe behoorende aan landbouwer Ganck. wer den een prooi der vlammen. De schade is zeer belangrijk. Er is echter verzeke ring. Meenen. Maandag namiddag kwam de genaamde Tiberghien, handelaar, wro nende Yperstraat, met zijn automobiel waarin ook zijne vrouw, twee zonen en dochter hadden plaats genomen, van Wer vick terug. Gekomen aan het gehuch Slokal en willende zich mijden vooreenen auto die in tegenovergestelde richting kwam afgereden, brak de stuurstang en Tiberghien kwam met zijnen auto in eene beek nevens de baan te recht. Aide inzit tenden werden ten gronde geworpen en gelukkig maar licht gekwetst. De auto werd Dinsdag morgend met veel moeite uit de beek getrokken. Belgisch Schoolschip. Een radio-telegram van het schoolsebip l'Avenir meldt dat dit schip zich den 23 dezer op de hoogte van Funchal (Ma deira) bevond. Alles wel aan boord. De adetten waren in de gelegenheid hunne jrieven naar Europa te zenden. Het adres voor het opzenden der cor respondentie naar TAM PA (Florida) zal kortelings bekend gemaakt worden. Terloops zij vermeld dat de eerstko mende ingangsexamens voor het School schip aanvang nemen op 11 September 1924. Inschrijvingen worden gedaan tot den an September. Voor nadere inlichtin gen, wende men zich tot de Association Maritime Beige, Naamlooze Vennootschap 25, Jordaenskaai, Antwerpen. De h. Moyersoen, minister van rikonomische Zaken. De h. Moyersoen, gewezen minister van Arbeid en Nijverheid, heeft er in toege stemd den h. Yande Vijvere als minister van Ekouomische Zaken op te volge Hij zal den gebruikelijken eed voor den Koning bij diens terugkeer, op het einde van de volgende week, afleggen. De Dagbladen in New-York. De stad New-York bezit nu meer dag bladen in vreemde talen dan in het En- gelsch. De oplage van de Engelsche dag bladen bedraagt ongeveer één millioen exemplaren. Dan volgen 5 joodsche dag bladen met 390.000 exemplaren alsdan 2 ltahaansche (175.000 ex.) 3 Duitsche (110.000 ex.)2 Russische (72.000 ex,) 2Grieksch (55.000 ex.) 5 Slovikische- Serben en Croates (55.000 ex.)2 hon gaarsche (47.000 ex.) 3 Poloonsche (20.000 ex.) 1 fransch (17.000 ex.) Tcheck (12.000 ex.) en 1 Spaansch (7.000 ex.). Er dienen nog 3 Araabscbe dagbladen bijgevoegd te worden, met 9.000 exem plaren. Opeisbare Verpachting van voor 3 naeenvolgende jaren in te gaan den l September 4924 Op omtrent 422 ha. landen bosschen gelegen te Poperinghe en Watou Toebehoorende aan de Burgerlijke Godshuizen van PoperiDghe De verpachting wierd als volgt over geslegen 4e Lot35 Ha. tusschen de Proven-en Woestensteenweg aan M. L. van Merris voor de jaarlijksehe som van 405 fr. 2e Lot89 Ha. tusschen de Woesten- en Ypers teen weg aan M. de graaf de Laubespin voor de jaarlijksehe som van 270 frank. 3e Lot58 Ha. tusschen de Yper- en Boeschepesteenweg aan M. Cyrille llosdey voor de jaarlijksehe som van 415 fr. 4e Lot220 Ha. tusschen de Boeschepe en Provensteenweg (42 Ha. bosch) aan M. Edward Huys voor de jaarlijksehe som van 760 fr. Filiaal der Société Générale de Belgique Kapitaal Fr. 350.000.000 HALFMAANDELIJKSChE REKENINGEN Tijdperk van 25 Augustus tot 10 September 49SO 0)o POPERINGHE, *an 22 tot 29 Oogst 1924 Geboorten: 215 Heyte Felix, z. v. ules en Maria Pannekoecke 216 Jejonckheere Jeanne, d. v. Hector en Anna Cappelle 217 Clabau Frans, z. v. Alidore en Julie Kesteleyn 218 oene Rachel, d. v. Cyrille en Estalla Ollevier 219 De Corte Marcella, d. v, lene en Madeleine Goudenhooft 220 lannebouvv Paul, z. v. Joseph en Ida ioone 221 Yandenberghe Henri, z. v. Gaston en Noemie Verdonck - 222 Gesquiere Hoger, z. v. Ileron en Louise Yandaele 223 Meersdom Herman, z.v ules en Valerie Gesquiere. Over tijdens170 Dehuysser Julie, 73 huish., wed. v. Charles Peperstraete, sectie G. 171 DeConinek Gustave, 63 pottebakkersgast, echtg. v. Hortense Boutez, Arendstr. Huwelijksbeloften 102 Ingelaere Joseph, leersnijder, v. Pop. en Tailiieu Irma, winkeldochter, v. Reninghelst 103 Üurnez Gerard, aardewerker, v. 1 Becelaere en Collez Martha, werkster, v. J >op. 404 Debyser Georges, smid, en Sergier Julia, z. b., b. v. Pop. 10;i Pattyn Joseph, werkm., v. Yper en Creus Agnes, werkster v. Pop. Iaat weten dat hij zich opnieuw stelt als Photograaf, te Proven (dorp). Op aanvraag begeeft hij zich ten huize en op alle werken. Provinciebestuur van West-Vlaanderen Op Vrijdag 22 laatstleden had de plech lige prijsuitdeeling plaats aan de leerlin gen der Tusschengemeenlelijke Knechten school. De Gemeente Overheden van Watou alsook die der Slad Poperinghe hebben dit feestje met hunne tegenwoordigheid vereerd. Voor de stad Poperinghe waren aan wezig de Heeren J. Vandooren Schepene van Onderwijs en Mr Couttenier Stads Secretaris. Voor de Gemeente Watou de Heeren E. Devos, Burgemeester en V. Haghedooren, Gemeenteraadslid, E. H. Persyn, onderpastoor te Abeele had de uitnoodiging ook welwillend aanvaard. Tal van Ouders hebben er aan gehou den hunne kinders te vergezellen en 't is te hopen dat 't volgend jaar er nog meer zullen aanwezig zijn. Mr J. Yierstraete, bestuurder der School hield eene toespraak, waarin hij aan de Ouders uitlegde vat Onderwijs en Op voeding zijn. Hij sprak hun over de Samenwerking van huis en school Met veel nadruk toonde hij aan dat deze samenwerking onontbeerlijk is wil men in zake opvoeding goede uitslagen beko men. Verders waarschuwde hij de Ouders voor een te hoogen dunk van hunne kinderen. Mogen de Ouders goed begre pen hebben wat de Meesters en Overhe den van hen verwachtten. Daarna sprak M. J. Vandooren een zeer schoone rede uit. over de betrekkingen die bestaan tusschen Overheid en School. Betrekkingen zegde Hij, welke wij nau wer en nauwer zullen toehalen voor het welzijn der kinderen en der Ouders. Zeer schoone woorden, welke de betrokkene besturen reeds in daden hebben omgezet Bewijs de prachtige inrichting der nieuwe voorloopige school. En meer en beter zal volgen, beloofde Hij. Hem zij innig dank gezegd. Na eenige liederen gezangen en stukjes opgezegd te hebben, ontvingen de kinde ren uit de handen der Heeren Overheden een welverdiende belooning. Om te eindigen, ziehier den uitslag 48 Jaar Yerheecke Jozef, Pop-Abeele 2« Dequidt Roger, Watou-Abeele 3* Yerheecke Marcel, Pop-Abeele 4« Vanhamme Jozef, 5* Vanneste Georges, Watou-Abeele 6* Brijsbaert Marcel, Na een woord van E. II. Onderpastoor, vertrokken de kinderen blijgezind in verlof Nog eens aan allen besten dank en tot 't volgende jaar. De Gouverneur der Provincie West- Ylaanderen brengt Ier kennis der belang hebbenden dat, door besluit van 18 Juli 1923, de Provincieraad van West-Ylaan- j deren het Provinciaal Veefonds, ingesteld tot het verleenen van vergoedingen aan eigenaars der dieren voor het verbruik ongeschikt verklaard en bedolven of ver nield in het vilbeluik van Thourout, te re kenen met 31 December 1923 afgeschaft heeft. De laatste begrooting van het Yeefonds is dus deze van het dienstjaar 4923, lui- dens artikel 2 der wet op de rekenplichtig- heid van 45 Mei 1846 zal dit dienstjaar ge sloten worden op 31 October 1924 wat aangaat de betaalbaarstelling der uilga ven, Bijgevolg moeten al de sommen die door het afgeschaft Veefonds nog zouden te be talen blijven,aan het Provinciebestuur ge- reklameerd worden vóór 20 October eerst komend, opdat zij vóór het het einde der zelfde maand zouden kunnen in uitbetaling gelegd worden. De Gouverneur. Baron Janssens de Bisthoven Leest en Verspreidt De Gazet vaa Poperiaglie (V1LLE MAUDITE) Korte Inhoud Antony bemint Bebby, een onderwijze res idealische maar verneemt dat een an der, schooner dan hij, meer succes heeft bijzijn ideaal. De arme bloemen, die hij voor haar had meegebracht ten bate zijner liefde zijn slechts het toonbeeld van ge luk wenschen. Want hij had Bebby lief en zelfs zijn leven waren van geen tel als hij maar wist dat zij gelukkig was. De dag kwam dat Antony, welke tim merman was, een wiegje maakte, in het welk al zijn weemoed borg, en met zijn bevende handen bracht hij het bij Bebby en had het genoegen, van er het kindje in te leggen, dat zij op de wereld had ge bracht- Antony wenschte haar geluk, en wanneer hij terug thuis kwam, was het hem of het wiegje dat hij had gemaakt de doodkist was van zijn geluk- en hij vertrok ver van deze die hij beminde, om rond te dwalen van dorp tot dorp, wach tend op het einde van zijn geluk en het begin zijner vreugde. Bebby wordt weduwe en is verplicht opnieuw de taak van onderwijzeres aan te nemen, om inden onderhoud van haar zoon en haar zelf te voorzien. De publieke opinie keert zich tegen haar. omdat zij aan haren zoon meer geleerdheid geven wil dan aan de andere jongens van 't dorp Dat is te veel voor Bebby, langzamer hand ondermijnt haar gezondheid, en zachtjes gaat zij een ander wereld lege- moet. En nu leven wij mee, de talrijke ver wikkelingen welke zich voordoen.de gang van het leven van den zoon, wees gewor den en Antony, die, deze die eens zijn alles was, maar niet vergeten kan. Hij ver schijnt terug op het tooneel op het oogen- blik dethet orkaan op het punt staat alles te vernietigen, wat een zijn dorp uitmaakte Bij de kalmte, die intreed, komt ook het geluk voor hem. Hij neemt Jacques aan als zijn zoon en beiden gaan een beter le ven tegemoet. Medegedeeld door de Bank TRANSINTER. WAARDEN WISSELKOERS der WEEK Maau Dins. Woen- Dond. Amsterdam 77* 774.75 773.50 776.— Berlijn Bukarest ULrisliauia >75.75 277.— 276. - 277.50 Keulen kopenhagen 3i3.- 324 50 321.50 324^25 Geitêve 372.- 375.25 374.25 377. - Italië SH 50 H8.02 68.57 88.77 Londen K9.95 550 89.60 90.- Madrid 26ti.-~ 265.50 264.50 265.75 M ut real 20.06 New-York 19.97 19.9! iO.Gh New-York c&bies. 19.93 20. 19.95 20.10 Parijs 108.15 108.32 i 08.2 ft 108.10 Prague 60.— 60.12 59.15 60.05 Stockholm 892- 581.— 531 - '531.75 Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de borat en bij de ademhaling, maak dan de taaie slijm los met de beproefde Akker's Abdijsiroop. Gij ruit dan spoedig bevrijd rijn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd bij bronchiet, kink hoest, slijmhoest, griep, influenza AJïe Apetfceikcw Per French h ".5*? i Ü'J f h. 12.— Z 1000 tr. fr 20- Ersckt «is* L LAKKER. HoaliW^S, BelgtC: R-2e Best, Awrwerpe». A4 FAMILIE CINEMA De groote superproductie van Harry Millarde de meester in tooncelschikking de zelfde welke "maman„ op touw zette.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2