Grooie Zaal TiCTOBIfl - PflLBCE BANK VAN POPERINGHE. Burgerstand van: In l Binnenland. BANK VAN KORTBIJ K Groot Bal met nieuwe Dansen.v,u"' wezens CACAO. Naklank van een Turnfeest. Examens van 't lager Onderwijs Öe Beroepschool Financieële Inlichtingen. VRIJE TRIBl L S. WISSELKOERSEN. Nieuws uit Kemmel.| Palace Theater, Ypersfr. 38, Pap. I Kï en'jXdm ParmeS®-' Heli I ER.VAKEUJKHEDEN Zondag 7 September 1924. Wij hebben de eer te laten weten aan klienten en lezers dat wij van heden af voor Oostvleteren, Elverdinghe en Woes ten een hulp-agentschap openen die tal gehouden worden door - Heer ARTHUR VANHOUTTE - 9emeentesekretaris, WQESTEN. Voor alle bewerkingen en inlichtingen wendt l' tot onze Agentschappen en hulp kantoren. Trekkingen Verwoesten Gewesten 4 1921 (l-9-i4) Reeks 120440 n.19 isterugb. d. 250.000 149776 n.3 is terugb. d. 100.000 43490 n.9 - 13o440 n.43 43400 n.7 tijn terugb. d 50.000 Stad Brussel 1902 Reeks 15020 nil is terugb. d. 100.000 a 383 n.9 is terugb. d. 1.000 24038 n.6 is terugb. d. 500 23709 n.17 isterugb. d. 500 Banque Nationale (1ste halfjaar; 115. Ateliers de la Meuse 106 25 tiois Communal 76.50 Carrières Riez et Coussez cap 4.25 La Louisiana (Saldo) 42.50 Sykyn 40 Compagnie des Bronzas (s&lo) 59.50 Flandria 25.— Norfolk 17,50 Brazil Traction 1 dollar Wij ontvmgen volgenden brief met bede deze in ons eerstkomende nummer te val ten mlasschen. Cie Cougu Le Peignr Usines de Moncheret Pr. Chirn. Auvelais Wagons-Lits Charb. Ressaix Brux. Electricité Filatures Schwartz Uitgave Beige van den 18/8 tot 5/9 20/8 5/8 1/0 4/8 1/9 21/9 14/8 5/9 5/9 5/9 10/9 15/10 30/9 30/9 STAD VPER. Alle Zondage en Maandag Schoonen Hieuwen Orgel MORTIER. Watou. Onderwijs. Openstaan de plaats van gemeenteonderwijzer. Zich te bevragen aan 't gemeentebestuur voor 15 September. Men weet dat cacaobooneu de pitten zijn der vrucht van een Amerikaanschen boom, waaruit de cacaoboter eu choca lade bereid worden. Deze boem, die in de voornaamste ge deelten van Amerika tiert,wordt ongeveer 20 voet hoog en draagt tweemalen 's jaars vruchten, die in grootte en vorm de me loenen zeer nabij komen, gewoonlijk twee of drie duim in doorsnede zijn en door gaans 25-30 pitten in een witte mergel achtige stof gewikkeld, bevatten Onze lezers zullen voorzeker in «De Poperiogbenaar van Zondag laatst het artikel gelezen hebben, dragende voor titelNaklank over het liberaal turn feest. Wij vinden dat de schrijver van dit walgend artikel, kiemen van rotheid moet bezitten, tot in het merk van zijne been deren en zelf dus niet moet deugen om zulke veroudersteilingeu te doen. De Ka tholieken in Poperingbe zijn de laatste niet om hun misprijzen opent lijk uitte drukken over den schrijver en zijne proza. Ons gedacht is niet van te lang uit te breiden over het artikel, het ware de laffe schrijver ervan te veel eer aandoen. Zijne modder kan de jonge turneressen niet be vuilen, iedereen is hierin Stad 't akkoord om te verklaren dat die werkmanskin deren zoo goed opgevoed zijn als deze van den schrijver van het artikel of deze van den uitgever van het blad, uit reden dat zij naar dezelfde Kloosters ter school gaan en aldaar op gelijke wijze onderwezen worden. Wij zullen alleenlijk uit dien stinkpot wat brokken met de tang uitrapen om er eenige woorden over te zeggen. t. Al wat gemengd is deugt geicoon- lijk niet al te veeldaarmede komt de schrijver te berde en hij geeft tot voor beeld het gemengd wereldweezengestieht van Cempuis. dat met den naam van ver- kenskot van Cempuis betiteld wierd. Rechtuitfgesproken wij zijn niet meer bewonderaar van dat gesticht als van de smeerpoetsers der vrije school van Ranst of elders, die onlangs door de rechtban ken van Belgie veroordeeld wierden voor unisexueele zonden. Daarom vinden wij het ongepast een bijzonder geval te nemen voor algemeenen regel. Men moet waarlijk van alle eer beroofd zijn om eene toepassing van zulk geval bij de turners alhier te willen vinden Bij de Zusters van den Braband, bestaat er ook eene gemengde sqjiool, knechtjes en meisjes zitten daar tot aan de 14 jaar op dezelfde banken, waie het niet eene wraakroepende zonde, moest men aan die brave kloosterlingen, die zich aanondor wijs en opvoeding met hart en ziel toe wijden, toeroepen, al wat gemengd is deugt gewoonlijk niet al te veel. Voelt De Poperinghenaarnu de hatelijke kant van zijne fiere! houding. 2. Knechtebrakken Dat zijn zeker van die vrome turners die met hun vlug lief optrekken naar den interprovintialen turn wedstrijd te Gent, alwaar er maar alleen Katholieke maatschappijen aan- veerd wierden. Of zijn dat misschien van die vrome wittebroeken, die, na het be zoek aan de grot van O.L.V. van Lourdes bij de Paters, 's avonds late nog altijd langs de St-Sixstraat, hunne oefeningen een 3. Ijeve de vrije liefde (schrijft hij nog). Amay 1 wat sport is me dat nu 't Is waarschijnlijk van die zweedsche gymnastiek, welk iederen avond uitge oefend wordt op de Square, van 8 tot 10 of 14 ure, volgens het programma kort of lang is Onnoozelare van een schrijver, zijt gij niet gewaar, dat gij in uw eigen licht staat, gij spreekt van koorden in het huis van een verhangenemochten uwe mees ters, u muilebaoden, vooraleer gij nog veel meer kwaad berokkend aan Kerk en Kring. Het overige van het artikel scheppen wij op met het vuilblek en alswanneer het paard van Stad zal voorbijtrekken zullen wij het op zijne kar ijdelen Wij besluitenJaloerschheid en niets anders, ziedaar waarmede de schrijver van het artikel gekweld is. Meisjesturners vallen in de smaak van het publiek, dat ondervinden de Katholieken, onder ander Naamlooze Maatschappij KAPITAAL: 1.000.000. Telefoon 66 Schaaistraat, 6, POPERINGHE Postoheck. 1750. BERICHT. Wij hebben de eer uwe aandacht te roepen op dc Geldbeleg gingen in onze Bank gedaan Geldplaatsing in loopende rekening. Verhuring van Brandkoffers. Aankoop eu verkoop van alle Beurs waaiden. Aflevering van Checks voor België en in den Vreemde. Uitbetaling van Koepons vri, van B&nkloon. Wisselbewerkingen aan de voordeligste koers. Kredietopeningen en leeningen van Geld op Beurswaarden. Geldplaatsing op Spaarboekje*, waarop aommen kunnen gestort worden van gelijk welk bedrag aan deo intrest van 3 Ni tot 5% volgens den duur der storting. Bureel te Rousbrugge-Beveren bij M. Jules LOUWAGIE, Groote Markt, open alle dage van 9 tot 12 ure. Tel. 18. HULPKANTORENVlamertingbe, bij Mr Ihevelin, alle Woensdag van 9 tot 11 ure. Watou, bij M* Weduwe Nevejan, Kleine Markt, alle Donderdag van 9 tot 12 ure en Wieuwkerke, bij Mr Goudenhoofdt, alle Maandag van 9 tot 12 ure. N. B. De titularissen van spaarboekjes worden vriendelijk verzocht hun boekje te willen inbrengen voor het regelen der intresten. Loore-Westouter. Eengrootge- tal leden der handboogmaatschappijen onzer lieve dorpen waren Zondag 11. te Bailleulter schieting, na broederlijke ont vangst en goeden uilslag, hertelijk verzet Velen onder ons zijn niet meer gewoon aan 't gebruik van een Bistro daar bij ons dit ter herberg verboden is door Ëmielke 's wet uit Brussels Cirk, en na een paar glaasjes Fine Fleur waren er die hun Chef de File verloren had den, anderen die, bij het te huis komen, fiets, schietalaam, enz., vergeten hadden zelfs meer, er waren er ook die schade on dergaan hadden aan kleedij en voorgevel. Souvenir de Bailleul Oostvleteren. Het ligt geenszins in onze bedoeling den Heer Burgmeester aan te vallen, nopens de zaak onzer gra ven wij hebben zelf alles geregeld met dien broeder in kwestie. Zoodus blijft de Hear Burgmeester gansch buiten de zaak. Broeder Rudolf zal bij zijn eerste bezoek niet meer spreken van die zeldzame bloe man I selvverk van den kerktoren de vaderland sche driekleur wapperde. Bespoltingen en beschimpingen waren aan 't dagorde De Raat van Vlaanderen te Berlijn zal ze goed beloonen. 2.) Volgens in den beginne lofrijk ge bruik, hebben Zondag laatst eeiiigen on zer leeuwen in Bedevaart geweest naar de Graven aan de treurige Yzerboorden Loffelijke daad, zelfs plichtsvol voor eiken oud-strijder, zoo het enkel ware met in zicht bezoek te brengen en er te bidden op de plaatsen van ellende en wreede dood. Helaas l ondervinding van weleer had het velen anders geleerd, daar ge zouddenkende,ondervindingrijkeen koene makkers het niet geraadzaam vonden mede te gaan. Enkele, gelukkiglijk wa ren bij hun terugkeer als razend in plaats van zieltogen, en kraamden allerlei dom migheden uit vloeken was geen erg meer, men gebruikte woorden da ongelukkiglijk velen niet verstonden., zooals staatsgevaarlijk, enz. en men vie uit tegen personen die 't geluk hebben eenige woorden te verstaan der taal onzer geburen. Die verdwaalde, nog niet be grijpende sukkelaars, beelden zich in da men met Vlaamsch alleen de wereld be heerschen zal, terwijl verstandiger wa verder zien en weten, door ondervinding van vroeger, dat onzen Vlaamschen bo dera niet zijne overbevolking voeden kan en niet vergeten hebben wat weleer klein was, als hond of citroen behandeld wierc verfoeid, verstooten, vervolgden onmee- doogend uitgebuid, reddeloos overgelaten aan hun. lot, niet alleenlijk in 't Fransch of Latijn, maar vooral in 'l Vlaamsch Goede raad Begint de misbruiken uit te roeien rondom U vooraleer te hoog te springen en toont l' wat heldhaftiger in omstandigheden dichter bij U. Vervolg voor de liefhebbers. Ken Vlathing zonder masker die de Vlaamsche slavernij vreest. Buiten verantwoordelijkheid derRedaktie Stadsnieuws. Zondag-rust. Allo Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M. KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Stadspom piers 't Is op heden Zondag dat de leden van het Korps der Stadspompier hunnen jaarlijkschen uit stap doen. Dit jaar hebben zij de Panne gekozen als doelpunt hunner wandeling Mochten zij door een gunstig weder be- vooideeligd worden. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendtu lot And ré Cossev, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich te Wervick en Iseghem, alwaar zij meis- De cacaoboom werd door de inboorlin-1 jesturngroepen ingericht hebben. Hier in I ting, prijs en bestek zal geven gen van Amerika reeds lang vóór de ont-1 Poperinghe hebben de Katholieken van de dekking van dat werelddeel aangekweekt! geestelijke overheid tot nu toe geene toe- Zij maakten van de pitten een soort var, I fating bekomen, daardoor hunnen afgunst drank, hoewel het niet duidelijk blijkt, op jen spijt. welke wijze deze bereid werd. Sedert on -1 Dat de ouders der turners zich over het heugelijke tijden werden in eenige gedeel j artikel van De Poperinghenaar niet te ten van Amerika de zaden als geld ge j veel bekreunen, 't is eenen raad welk wij br Jikt. Ihun geven. Maar w illen zij in het vervolg Gedenkteeken Men is dees week begonnen aan het delven der grondvesten van den muur bachten het gedenkleeken wij vernemen dat dit werk met spoed zal voorgezet worden. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn H HHH Migraine. Rhmatieb, en aan Grippe willen De drank, uit de bereide cacaobonnen Ij D soortgelijk geval, zelf h»n cas defen-l Ujden. wij hebben hun nochtans genoeg «:_j'deeren, wij vinden er geen bezwaar in. Onvermoeibare inboorlingen of cacaoboter vervaardigd en onder den naam van chocolade bekend, is een navol ging van de uitvinding der Amerikanen Inzonderheid bereidden de oude Mexikanen die dezen drank ehocolatii noemden, ait cacaoboooen een chocolade, die zij met water verdunden en daarna met meel van Turksch koren (maïs) en specerijen (*a neel en vanille) mengden. De Greoolscbe dames waren langen tijd zoo verzot op dezen drank, dat zij zich dien zelfs, in de kerken door haar slavinoen lieten toedie nen. Toen zij in 4306 de suiker leerden kennen, mengden ze er ook deze door. De P Spanjaarden brachten de chocolade naarl i Op 14 g>> i.i Europa over. «aar men nu jaarlijns mH-l Oreek voorloepig vertoevende kluchtspe li oenen ponden cacao en chocolade ver ers. met zo gezegen leeuwenmoed, Ikunnen beletten dat op bet voltooid met-! Wij ontvangen volgenden brief Het dorp door den wereidkrijg ver-| jmaard, nu door de Kermis met scboone feesten opgeluisterd, zal ons oord de we reld door gekend blijven. Nauwelijks is i m nd- en klauwzeer verdwenen, rijst "ene andere plaag aan den gezichteinder de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Hoiredame, Groote Markt, PoperiDghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ter* aangeprezen Stalen Boog Zondag laatst had bij deze aloude maatschappij de jaarlijk- sche combat plaats tusschen 12 onzer sterkste scherpschutters en twaalf niet minderwaardige Ardoyenaars De combat duurde 3 uren en onze Poperinghenaars, niettegenstaande den feilen wind, wisten toch vier vogels neer te halen terwijl de Ardoyenaars bros naar huis moesten trekken. Zondag 21 September return matsch. Statiekermis Ter gelegenheid van statiekermis zal er Groot.Bal gehou den worden in de prachtige tent van Mauri ce Benauwt (Theeten) staande op den grondj van M. Cara. Cordenier. Prachti ge orgel spelende alle laasle nieuwe dan- sairen. Elk zegge 't voort. Lijdt U aan de maagbeproef eens Apotheker Vermandere s Ware MAAGPILLEN, verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe Leerplicht Over eenige dagen hield de heer vrederechter van dit kanton eene zitting uitsluitelijk voorbehouden aan de overtredingen aan de wet op den leer plicht. Een twintigtal huisvaders van Rening helst en Westoutrc tegen wie er proces verbaal werd ojigemaakt wegens nalatig heid hun aan voornoemde wet te vervoe gen wierden veroordeeld tot boeten van 15a 25 fr. waarvan verscheidene onvoor waardelijk. Ken huisvader wierd zelfs wegens hervalling veroordeeld tot vier dagen gevang dit ook niet voorwaarde lijk. Het strekt ter eere der bevolking van Poperinghe dat geen een huisvader dezer gemeente is moeten vervolgd zijn. Huisvaders zorgt dat uwe kinders re- matig de school volgen want de wet word streng toegepast voor de nalatige ouders. Statiekermis Met statiekermis luisterlijke inhuldiging der prachtige zaal van Pierre Varly, Hotel du Pavil ion statieplein, «n ter dier gelegenheid prachtig Bal met uitstekende orgel spelen de de laatste nieuwe d&nsairs. Elk zegge 't voort. Teekenschool De leerlingen der stedelijke teekenschool doen op heden De leerlingen van het Klooster der Zus- ters Beuediklienen die zich aanbooden op liet examen van 't lager Onderwijs zijn bekroond uitgekomenElf leerlingen [bekwamen een diploma van 3n Graad en Elf leerlingen bekwamen een diploma |van 4a Graad. In de Beroepschool (slechts begonnen Isedert Januari 1924) twee leerlingen bekwamen een diploma in wetenschappe lijk Onderwijs. Eere aan wie eere toekomt en de beste Igelukwenschen aan leerlingen en meeste ressen. POPERINGHE, van 29 Oogst tot 5 Sept. 1924 Geboorten 225 Suffys Walther, z. v Camille en Marie Bruynooghe 228 Cossev Fernand, z. v. Albert en Marie- Jeanne Van Mol. Overlijdens 175 Bottez Henri, 73 j., echtg. v. Julie Petillon, Doornstr. 178 Bortier Jules, 81 j., landbouwer, echtg., v. Marie Metsu, sectie L. 177 Claevs Camille, 48 j., haarkapper, echtg. V Rachel Dondeyne,Yperstr. 178 Verpoot Albert, 12 j., scholier, sectie C. Huwelijk 72 Gylhiel Marcel, 37 j., rijtuigmaker, en Aliaeys Elisa, 28j.,z b., b. v. Pop. Beloften 106 Soper Harold, autoge leider, en Tally Angèle, z. b., b. v. Pop. 107 Leys Maurice, handelaar, en Boone Maria, z. b., b. v. Pop. 108 Devacht Omer, ijzerwegbediende, en Deman Blanche, z. b., b. v. Pop. 100 Vermeulen Gaston, aardew., en Devioek Agnes, naaister, b. v. Pop. RENINGHELST, van 1 Juli tot 1 Sept. 1924. Geboorten Lamerant Albert, z. v. Leon en Eugenie Grimmonprez De- puydt Lucien, z. v. Rene en Gontierlnua Yaudevivere Maurice, z. v. Henri eu Germaine Leclereq Poissonnier Geor ges, z. v. Joseph en Irma Boudry Govaere Andrea, d. v. Alidore en Durv Marguerite Yannoole Ivonne, d. v. Emile en Madeleine Boudry Carton Roger, z. v. Cyrille en Julienne Dumoulin Bril Agnes, d. v. Jules en Maria LouchaertDujardin Julien, z. v. Itene en Clara Laleman Vandevivere Andrea d. v. Georges en Maria Malbrancke Colpaert Maria, d-. v. Alberic en Camilla Dejonghe Lins Alice, d. v. Maurice en FAMILIE CINEMA Zaterdag O om 8 u. om 1 4 en Zondag 7 Sept. i en 8 ure. De Man met bet ijzeren Masker Meesterwerk van Al. Dumas, in 10 d. Vertolkt door de beste Fransche moderne artisten. Korte Inhoud. De proloog speelt zich af onder de re geering van Lodewijk XIV aan het Frqn- sche hof. Een profeet kondigt de geboor'e aan van een tweeling vanwege Anna van Oostenrijk. De Kardinaal Richelieu, in vloedrijk man, ziet in deze geboorte een strijd voor het bloeiend Frankrijk, en doet een der kinderen van Anna van Oosten rijk verdwijnen. Hij plaats dit kind bij den pastoor Laplage. Twintig jaren zijn verloopen. Den pastoor heeft het kind groot gebracht, zonder hem zijne geheim zinnige geboorte kenbaar te maken. Den tijd der Huguenoten breekt aan en deze komen, door lusschenkomst van Gaston d'Aubigny op de hoogte van de schurke rij van Richelieu, en met deze hoveling trachten zij het verloren kind terug te vinden hetgeen hen dan ook na vele moei lijkheden gelukt. Maar de verstooteling, met naam Bertrand wordt door de hand langers van Richelieu gevangen genomen en in het gevang opgesloten, waar hij na lange pijniging bezwijkt. Zijn broeder, opvolger van Lodewijk XIV kan nog al leen zich het hoofd ontblooten voor zijn lijk. Bij deze historie komt nog de mooie liefdegeschiedenis van Etiennette en Ber trand, welke het drama een kleur geeft van zon en van leven. Maandag 8'eti Dinsdag 9 Sept. om 8 u. De Zoon van den Zeeroover Het grootste en belangwekkendste Zondag een uitstapje naar Brugge.alvvaar l°t hiertoe op het doek gebracht zij eenige merkweerdigheden op gebied! 'n 12 episoden, van Louis Leuii'fade van bouwkunde en schilderkunst gaan bezichtigen. Vertrek per autocamion om 6 ure van de Groote Markt, de reis ge schied langs Dixmude. Mochten de leerlingen nut trekken uit deze reis en mochte het weder gunstig zijn Proven. Onderwijs De beide scho en van Proven hebben opnieuw eenen jrachtigen uitslag behaald in de examens 7 leerlingen van de Gemeentejongenschool en 13 van de aangenomen Meisjesschool lebben er deel aan genomen, en allen heb- den welbekenden volksroman schrijver In dit stuk toont de schrijver ons de verwikkelingen van bet leven van de mensch, hij wil zijn roman, die in de kleinste deelen der wereld, bekoringen en bewonderingen vond, tot in het diepste aller harten laten weergalmen door bem op het doek te brengen. De artisten welke in dezen band voorkomen, zijn door hem zelf gekozen, en zij kwijten zich bewon- deringswaardig van hunne taak. Wij hebben er den wereldberoemden Vanmeenen, z. v. Remi en Marguerite Vandooren Lucien Delestrez, z. v. Jerome en Leonie Deprince Debert [.Maria, d. v. Maurice en Maria Vankera- inel Taillieu Jules, z. v. Achille en Madeleine Lamerant. Overlijdens Vandevivere Maurice, 2d. Dehaudt Emma, 79 j., wed. v. Urouxault Narcisse Camerlynck Euge nie, 77 j., echtg. v. Camerlynck Achille. Huwelijken Denuwelaere Gentil en Devreye Adrienne, b. v. rteninghelst Behaeghel Remi en Nauwinck Martha, b. v. Reninghelst Carbon Camille, v. Dickebuseh, en Deramaut Marguerite, v. Reninghelst Legrand Rene, v. West- louter, en Dhont Alice, v. Reninghelst Deruttere Henri en Declerq Julia, b. v. Reninghelst Louchaert Florentin en Vansteelant Marina, b. v. Reninghelst Chaerle Michel en Vanacker Martha, Renin -1- 1 De familie Claeys-Dondeyne, bedankt Vrienden en Kennissen voor den blijk van deelneming in den rouw die hen komt te treffen met het afsterven van den heer CAMILLE CLAEYS De Beroep of Vakschool, pas eenige maanden gesticht bij de Zusters Benedik- tienen te Poperinghe, is eene allernuttigste instelling voor de meisjes en vrouwen die in lateren leeftijd zoo verheugd zullen zijn te kunnen een kind bestieren lijk het b6hoort ea ook orde, vrede en welvaart zullen medebrengen aan den huiselijken haard. Hier volgt nu ten inzage van eenieder een korten uitleg over de verschillige leergangen van de Vakschool. 1) De Avondschool die aanvangt met In October tot ln April den Dins dag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 6 tot 8 uren men leert er naaieD, snijden, borduren, huishoudkunde, enz. Men wordt er aanveerd vanaf 14 jaar tot onbepaalden ouderdom. 2) Leergangen voor snijden al leen (rond de 50 lessen). Dit geschied 2 maal te week van 2 tot 4 uren. Men aanvaardt vanaf 15 jaar tot onbepaalden ouderdom. 3) De eigenlijke Beroepschool men mag daar beginnen vanaf 13 jaar vol. De Vakschool bestaat uit 2 deelen die ben een diploma bekomen met daarbij I Biscot, den fijnen komiek uit «Parisette» I tegelijk moeten gevolgd worden 1) weten eene eei volle vermeldiag voor de proeven in de fransche taal. In zitting van de gemeenteraad van 2 dezer, werd de heer Jeróme Debergh, van Loo, onderwijzer benoemd in de Ge meenteschool van Proven, in vervanging van den heer Achiel Vuylsteke, die zijn ontslag ingediend heeft na eene lange en verdienstelijke loopbaan in het onderwijs doorgebracht te hebben. De Wees en nog vele andere films wij zien er ook Sandra Milowanoff, de liefelijkste jongste rol, die «Parisette» vertolkte. Laten wij ook den dramatischen artist, den beer Aimé Simon Gerard, niet vergeten, in de rol van den zeeroover. Het is een band vol levendigheid, zon der daarbij overdreven te zijn, een band Waarin bet leven een lied is, en een lied een leven. Filiaal der Société Générale de Belgique Kapitaal Fr. 350.000.000 De Bank gelast zich met het uitvoeren van alle Bank-, hebben twee in dej Beurs- en NVisselverrichtingen aan de beste voorwaarden. HALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN 4.50 o)o Luisterlijke Gaaibolling. In den Transvaal bij Julien Lermytte lom 2 ure. 120 fr. Prijzen. Gewone voor- Waarden. OICKEBUSCH. Groote Schieting Inleg 11 fr. terug 8 fr. Inschrijving m t Lokaal van ii tot t ure. Begin van 2 tot 7 ure. schappelijk onderwijs, 2) snijden, linneD, kleermaken, enz. De volledige leergangen bestaan dus uit 3 graden van elk 2 jaarLagere Be roepschool, middelbare en hoogere of normale. Na het diploma in wetenschappelijk onderwijs bekomen te hebben, kan men een Staatsdiploma van snijden en kleer maken bekomen en na 2 jaar stage, kan men verkrijgen het diploma van onder wijzeres in eene beroepschool. Iedereen zal dus wel verstaan dat er hier nu sprake is van 3 verschillige takken die ingericht zijn en druk gevolgd ten eerste de Avondschool, ten tweede De leergangen voor snijden alleen en ten derde De Vakschool met volledige leergangen. Inschrijven vóór den 21 n September den Vrijdag van 9 tot 12 uur. De meisjes die verleden winter naar de Avondschool kwamen doen best te laten weten datzij delessen voort zullen volgea- Medegedeeld door de Bank TR AN SIN TER. Af te knippen koepons WAARDKN WISSELKOERS der WF.F.K M DüT|ToT^bond". Amslardam 770.78 763.25 761.— 772.50 Berlijn Bukaresl Christian)* 275.40 *72 50 273. 276.— Keulai) kopenhagen 326.- 322.35 324 50 331.75 Genève 374.50 371. - 371.50 378.- Italië 88.13 R7.25 87.28 88.25 Londen 80.40 88.55 88.38 89.50 Madrid 265.- 260.75 260.75 264. Montreal 19J0 19.72 19.75 20.05 Naw-York 19.02 19.73 19.69 26.03 New-York ciblas. 19.115 19 "72 19.70 20.03 Parija 107.70 107.— 106.35 106.20 Prague 00. if 59.01 59.37 60.- Stock holm 529 62 521.28 524.50 832.37

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2