T R A X SIX T E R Lezers Burgerstand van: Hond de Wereld. ABDIJSIROOP In 'l Binnenland. CAISSE COMMERC1ALE de ROLLERS H.Cleenewerck-Vandermarliere TREINBOEK JES Palace-Theater, Yperdr. 38Pop. Asthma ELEKTRICITEIT Wij renden onze lezers terug op het be richt aangaande de elektrificatie van stad Poperingbe. AF TE KNIPPEN KOEPONS Div. Lille Galat» aconipte 2i .25 Cbem. Fer et Entreprises cap. 34.— div. 23,37 Ateliers de Trazegnies 100.Ateliers du Thiriau cap. 51.— fond. 47,22 La minoirs du Chatelet 68.Clouteries Otlet 59,5üCockerill 55,25 Jemappes 40.Gilly 30.H-F de LaLouvière 85 Amereceur 306.Arbre St-Mi- chel 59,50 Lanibusart 68.Noel-Sart solde 935.Strepy 175.10 Glacés d'Auvelais 25O0.— Glacés de Meustier 2550.Verreries des Piges 42,50 Nebida 38,40 fcllec. de la Dendre cap 23,40, ord. 3,55, fond. 3.20 Elec. de Kowne cap. n. 1 4000 41,28, cap. n 4001 a 10.000 20,64, fond. 6,72, ord 7,30 Elec. Est Belgique priv. 38,25, ord 38,25, fond. 96,05 Intercommunal cap. 42,50, fond. 11,27 Elec. Ouest Belgique priv. 29,75, ord. 29,75, fond. 12,49 Vedrin 102.Federated Malay 17,50; Haut-Congo ord. 45.Etablissements De Vriendt cap. 8,50, fond. 42,50 Ex- plqsifs Favier 29,50 Tramways de Lyon F F. 9,20 Obl. Elec. de Lisabonne esc. 2,70 Obl. Brazil Railways 4 sh 11 Bau- rne et Marpent cap. 127,50, fond. 68,70 Faienceries de Saint Ghislain 17.— Banque Coloniale cap. 5.Emailleries de Gosselies cap. 29,75, div. 25,50 ;Ener gie cap. 10,20, fond. 5.95 Houilleres Unies 46,75 Verreries Beiges Jumet cap 10,37, jouis. 4,25 Hévéa 8.50 Chiapas 5.95 Nitrates Rails acompte 6 sh. 2/40 WISSELKOERSEN. Een geweldige brand heeft te Grangesle Bourg, in het Fransch de partement der Haut-Saóne, twee woonhuizen in asch gelegd, toehoo- hoorende aan M. Chevillot en Mad Sarrazin. De vier bewoners der hui zen zijn sedert den brand verdwenen men is zeer ongerust over hun lot. Tot ifogtoe heeft men in de puinen niet kunnen zoeken. Men weet niet door welke oorzaak het vuur aan de hui zen h geraakt. Een schrijnwerker, gebezigd in een in opbouw zijnde huis, Ma Com- pagnestraat te Toerkonje, vond Maan dag in een gracht bij de hoeve Cou- vreur het lijkje van een kind van het vrouwelijk geslacht. Het lijkje was gewikkeld in een versleten vrouwen hemd, en in een papier, waarrond een koord gebonden was. Het kind moet eenige dagen geleefd hebben en het lijkje heeft voorzeker nogal ge rui men tijd in het water gelegen, want het was in volle ontbinding. Men heeft het naar het doodenhuis overgebracht Een onderzoek werd geopend door M. den policiekommissaris Maréchal en het parket van Rijssel, van de zaak op de hoogte gebracht, heeft een wetsgeneesheer van Roebaais, M. Delahousse, aangeduid om de lijkschouwing te doen. Tusschen Brest, Litowsk en Ba- ranowicze, hebben vijftig bandieten een trein aangevallen een spoor wegbediende en een officier werden gedood. In de Frederiks Berggade, te Kopenhagen, Denemarken, werd een politieman door een bandiet neerge schoten, die hem met drie kogels in den rug trof. De moordenaar vluchtte en werd door getuigen van de mis daad achtervolgd, op wien hij de overige kogels, waarmee zijn revol ver geladen was, afvuurde, echter zonder iemand te treffen, Een melkboer, die zich onder de achtervolgers bevond, wist den moor denaar, naar wien hij voortdurend tlesschen wierp, zoo van zijn stuk te brengen, dat hij kon worden neerge slagen en aangehouden. Een koopwarentrein, op weg van Chicago naar Milwaukee (Vereenigde Staten) is op een tram vol reizigers gereden. Door "t geweld van de bot- sing werd de tram letterlijk in twee gebeukt. Er zijn tien dooden en vijf en twintig gekwetsten. T* Peau*ovoerder Lescure, van Rijssel die te Emmerin vermoord is geworden, in de omstandigheden welke wij gemeld hebben,is begraven in het kerkhof van Rijssel. Eene af vaardiging koetsiers en autovoerders is op zijn graf bloemen gaan neer leggen. Daarbij werden redevoeringen uitgesproken door een autovoerder en door den voorzitter van het svn- dikaat. In de Fransche gemeente La Motte-Daveillans, in de mijnenstreek van Mure, is een Italiaansch werk man, Itilio Panna, afkomstig van Bignerol, vermoord gevonden. De ongelukkige, die beschouwd werd als een afgevaardigde van de Itali- aansche fascisten, was door vier mes steken getroffen. Het parket van Gredoble heeft doen overgaan tot de aanhouding van 4 Italianen, die ver klaren communisten te rijn doch alle plichtigheid aan de misdaad loochen. 822.25 !82s 826. z:r - -K 7> 297.75 298 300.- AKKER'. Zotulagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. KESTELYN Alle Apotheken zijn gesloten van 12%' tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Lijfrentkas De Voorzienigheid» Op vandaag, Zondag 9 November, zullen de leden hunne storting komen doen, wel kc geboren zijn in de maanden December en Januari. Zij moeten zicli begeven ter Gemeente school vanaf 9 tot 11 uren. Dat niemand ten achteren blijve. Zondag toekomende is er betaling voor de leden geboren in Februari en Maart. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nofcredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Bericht Wilt gij een goede lan taarn koopen voor velo of moto aan gena- digen prijs, wendt U bij Maurice Devos, 9, Yperstraat Poperinghe. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPiLLEN, verkocht bij Apotheker H. NOTREDAMÉ Groote Markt, Poperinghe. OuderdomspensioenenDe ouder domspensioenen van het 4e kwaartaal zullen uitbetaald worden als volgtvoor de belanghebbende wier naam begint met een der letters A tot D inbegrepen op Maandag 17 dezer voor deze wier naam begint met de letters E tot S inbegrepen op Dinsdag 18 en op Woensdag 19 voor de overige. De betaalingen zullen telkens plaats hebben van 1 lot 3 uren. De ontvanger E. Lambrix. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aanneraeB, wendt u lot André Cossey, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. Bericht 10.000 kilo appelen in gekomen van alle soorten. Zooals Bel fleur.- Fransche Neuren enz. per 25 kilo genomen 1 fr. en per honderd 90 fr. Bij Verhellen bijgenaamd (Borren) Kmstraat, 36, Poperinghe. Oproeping der manschappender klas 1924. van het 2« lime regiment, zul len opgeroepen worden Is den 29 November 1924de verdaag de. de uitgestelde, de militairen der vol gende klassen. toegelaten tot vervoegde indienstreding, en de militairen, geboren van 1 Jan. 1904 tot 23 Juni 1904. 2* Den 31 Juli 1923 de militairen ge boren van 24 Juni 1924 tot 31 December 1904. Rerieht. Gezondheid gaat boven geld en goad vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ter. aangeprezen. Baaqua pour hvmut les transactions Internationales Bank tot bevordering van internationale handelszaken Na ami Venn. Kap. 5.000.000 Maatsch. Zetel GENT. Alle Bankverrichtingen aan de beste voorwaarden Geldbelegging op zicht, kort en lang termijn Vreemde munten aan de voordeeligste koersen Algemeene Bestuurder voor West-Vlaanderen FORREST L. AGENTSCHAPPEN' HULPKANTOREN. POPERINGHE Groote Markt, 28. Telefonen 89 90. Wilt gij voel bediend voorden, doet uwe aankoopen IN DE BRONZEN KLOK bij SMID Yperstraat, 43. 'POPERINGHE. Daar zult gij vinden kloeke Jachtsloven Foyer's de luxe, Calorifers voor salons en herbergen, alle slach van Lands- en Timmeralaam, en Doodkistgerief, Beet- molens De Paepe, Wasch- en Bolerkerns, Keukengerief, alles aan zeer genadige prijzen. Yper. In den namiddag was de 27 jarige Oscar Brusseels uit Gent met zijn vrouw op zoek naar koper. 'I Schijnt, dat de man van zijn stieltje leefde. Op het Wieltje vond hij een granaat, waar van hij den koperen kop wilde afschroe ven. Plots weerklonk een knal die tot hier in de stad gehoord werd, en het ongeluk kig gevolg was, dat de roekelooze in stukken geslagen werd. De vrouw, als verbijsterd bij de gedachten van hetgeen haar overgekomen was, was op de vlucht geslagen.De politiediedadelijk toegesneld was, kon niet anders dan de hier en daar rond liggende stukken in en zak verzame len. Roeselare De genaamde Marie VVyffels, echtgenootó Verfaillie, wonende Handboogstraat, werkzaam zijnde in eene fabriek, werd met haren voorschoot door de dresmaehien gegrepen. Al hare kleede ren waren van het lichaam gerukt. Ge- lukkiglijk had men het gevaar in tijds be merkt en kon men de machien slil leggen. De vrouw had verscheidene kwetsuren en kloeg van inwendige pijnen. Na de eerste verzorging is zij per auto naar hare woning overgebracht. Lauwe. Zekere Clement Ylaminck 75 jaar oud, wonende Lauwberg, kwam van de Plaats op weg naar huis. Dicht bij de hofstede van Camiel Dossy zonk de ouderling eensklaps neder en was een lijk. Door voorbijgangers opgenomen werd hij naar zijne woning gedragen. De man was aan een beroerte gestorven. VRIJE TRIBUUN ->0 Kortrijk Woensdag morgend heeft Marcel Cremmery, wonende Philippe van den Elzaslaan, bestatigd dat dieven ge poogd hebben in zijne woning te dringen langs het rond venster in zijn voordeur, dat zij reeds opengebroken hadden. Men vermoedt dat de dieven door het een of ander gerucht op de vlucht werden gedre ven. 's Namiddags ging Debleeckere Adhemar, autobestuurder, wonende Onze Lieve Yrouvvstraat, bij een agent van dienst op de Groote Markthij had het aangezicht vol bloed en wees aan den agent een anderen autobestuurder aan, die hem zoo deerlijk toegetakkeld had. De agent begaf zich naar den dader, doch deze vertrok in allerijl met zijn auto. Men heeft zijn nummer kuonen op nemen. VERLORENs Portemonnaie, Zaterdag avond bij de Statie. Tegen belooning terug te be zorgen ten bureele dezer. Rond titsri Graf. Doe bij voorkeur uwe bestellingen bij de leve ranciers welke reklaam maken in Ds Gazet van Poperinghe». Do Keizer der Armen L'Empereurdes Pauvres Anciennement G. DE LAERE Co, Société Anonyme affiliée a la BANQUE ds BRUXELLES - Capital 200.000.000 - Réserves 55.650.000 4« CHAPITER De woorden van broederlijkheid die Mare aan Silvette'» vader te hooren geeft, vermeerderen zijn boosheid en doen hem de daarbij Silvette verliezen. Zij onderschept eene bijeenkomst, wel ke Mare met zijn vriend Géuy heeft en verneemt dat de officieele arme in werkelijkheid dertig of veertig maal miUionnaire is. Dit nieuws be droeft haar ten zeerste daar zij niet meer durft denken aau de liefde van Mare en geeuzins de hoop mag koesteren eens ziju vrouw te worden. SPORT -9= FOOTBALL. Ii i Football Club Poperinghe POPERINGHE, van 31 Oct. tot 7 Nov. 1924 PROVEN, der maanden Oogst, Sept. en Oct. Heeren Spelers Koopt uwe football schoenen en toebehoorten bij A. Cossey- Van Mol, rechtover 't gasthuis. Gij vind er de meeste keus aan genadige prijzen WIELRIJDEN. De Zesdagen van Gent Zondag avond is de zesdagenkoers van Gent afgeloopen. De Algemeene rangschikking luidt als volgt Persyn A.-Verschelden (B.) 482punten Van Hevel J.-L. Buysse (B.) 369 Delbecque-Declercq (B.) 133 Thollenbeek-Omeye (B.) 54 op één ronde Aerts-M. Buysse (B.) 478 Verscheuren-Dewaele (B.) 185 Hellebaut-Standaert (B.) 95 Brunier-Lacquehaye (Fr.) 30 op 2 ronden Noël-Putzeis (B.) 243 op 3 ronden Maes-Cant (B.) 442 op 5 ronden Van Kempen-Dejaegher H B 436 Er werden 3699 km. 0.50 m. afgelegd in de 144 uren. De Zesdagen van Chicago Zondag is deze zesdaagsche afgeloopen met het volgende .klassement 1Horan-Walthour (Am.) 623 punten 2. Taylor-Declercq(A. en B.) 107 op een ronde 3. Stockelynck-Giorgetti (B-It) 793 4. Egg-Grenda (Z. en A.) 514 5. Coburn-Gastraan (Am.) 325 6. Dewolf-Goossens (Belgen) 227 op 2 ronden 7. Madden-MacNamara(Am.)883 9 10. 11 Bloemwerken voor alle gelegenheden Dagelijks frissche bloemen Bloeiende planten TUILEN, G ER BEN A KRONEN René RABAU Zoon Bloemisten Veurneslraat, 54, POPERINGHE. PALACE-SCHOUWBURG Kwatta Soldaten. De Keizer der Armen. Aan het Publiek Eer» Groote Nul Op Dinsdag 18 November, om 8 uur. in di v WAARDEN' WISSELKOERS der WEEK Maan Dius Wneo. Dond. Amsterdam ierlijü Bukarest TLristiania Keulen Kopenhagen Jenéve Italië Louden Madrid Montreal New-York New-York cables. Parijs Prague Stockholm 360.501 360- 399 5*0-40U 90 45 90 94.201 94 280 2sü. 20.071 20. 20.74 20 20.75! 20 108.92 108 61.7» 61 552.75,554 830.50 361. n 401. 47 «90 30 y4 12 28U 80 20 ,77) 20 73 20 96*108 62 554 363.50 402.50 90.47 95.10 281.75 20.87 20.H6 8) 20.86 .82 108.98 - 62.12 251558.- - W%1 Wanneer Uw leven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de bont en bg de ademhaling, maak dan de taaie slgm to* met de beproefde Akker'* Abdijsiroop. Gij zult dan spoedig bevrijd zyn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd bg bronchiet, kink hoest, slijmhoest, griep, influenza. Alia Apotheken Pfi Fleet h t 2)0ip It 7.40. t 440 li. 12.-. t 1000 gr. ft 20.- Eiecht OftM hendteekenmgL I. AKKER. HoofddcpAt BelgiS.' R de Beul, Antwerpen StadsnieuWvS. Moeskrosn R. deToureoing, 109.Tel.t79 Veurne Ooststraat, 64 Oumuds Heer H Hillkbraxt. Stadsekr. Coucktlaer. Heer Alois Hosten, Mokker Wjtschaete Heer J. Foukmek. Burgern. Bereren Heer J. Tahon, Gem.sekretaris Noordschoote H. M. Baillëll, Gem.sekr. Woesten :|Heer A. Vanhoutte, Gem.sekr. Reninghalst: II F. Camekly.nck,Gem.sekr. Rousbrugge tl. A.Claeyssoo.nü, Gem out. Loo Heer V. Camerlynck, Gem.ootvau. Crombeke Heer C. Decae, Gem.ontvang. Westoutr# Heer A. Declergj, Hellestraat Nieuwkerke lieer L. Lëxaire, Bellestraat Nteuwpoort Heer H. Morel. Marktstraat Coyghem Heer G. Deleclise Proven H. E. Delaya, alle Zond.voorin. Watou Gem.huis, alle Woensd. voorin. LeyS.ltH. Deykeeër. alle Dinsd.nam. Stavela Juff. Looses, alle Dond. voorin lijk goed onthaald en zonder dralen uitgevoerd. Jleen Silvette denkt daardoor zijn liefde te ver- (Builen verantwoordelijkheid der Redaktie) (KLEIN FORMAAT) bevattende de uurtabels van alle lijnen van het Belgisch spoorwegnet, uiterst gemakkelijk om op zak te dragen, verkrijgbaar ten bureele dezer aan 1.50 fr. het stuk. 't Is het opschrift vso eeo artikeltje dat zekere M. Wate schrijft in De Poperinghenaar van Zondag IL, in antwoord op de opmerkingen omtrent de laatste levens jaren van Dr Depla, over een paar weken in De Gazet van Poperinghe verschenen. 't Was tegen onze goesting dat we de gedachtenis van den overledene bij onze lezers moesten oordeelen naar verdienste. We hadden het niet gedaan, had de activis tische per» de eerlijkheid gehad, welke M. Wate bij ons te kort meent te vinden, 't is te zeggen, hadde die pera aan hare lezers de waarheid ge/cgd, en eenen wegens Isndvetrasd ter dood veroordeelden niet sis martelaar willen doen doorgaan. Net als dat het nu Wate'a zijne schuld is, zoo we ons verplicht zien over die zaak weder te keeren. Eerst en voorst nemen wij nots van dit de geachte heer Wate heeft niet bewezen, noch trachten te bewijzen dat hetgeen we schreven niet de waarheid is en zoo wij het noodig of nuttig achtten aan onze lezera de waar heid, onvervalscht kenbaar te maken, gaat zulks Ons en niet Master Wate sanl Dat de waarheid somt hard is om hooren, zelfs vooreen Vooruitstrevend Katholiek dal is wat anders Akelige farceurs, zegt M. Wate. Hewel, weet ge wie Akelige farceurs waren Wate Dat waren zij die gedurende den oorlog in 't bezette ge bied, onder voorwendsel van hun ideaal na te streven, met den duitsch mede speelden, terwijl hunne Vlaam sche broeders in de vuurlijn door duitsche kogels ol obussen neergeschoten wierden dal waren zij die op het front of in de onderrichtingskampen het sataniek plan der Duitschers hielpen uitvoeren, met de Vlaamsche soldaten van hunne plichten af te houden, en ze tot de sertie op te ruiachen.En weet ge wie nog akelige farceurs zijn Wate 7 Dat zijn deze die deel maken van een zekere Vlaamsche pers welke zich beroemt op pers-eerlijkheid nooit een lakend woord hebben gevonden om het schan- dig gedrag van Borms en O* te brandmerken en zélfs van de Duitschers durven spreken alsof het nooit hunne vijanden waren geweest. Dat, Wate, heeten wij "akelige farceurs,, M Dr Depla was een groot katholiek, zooala er in een land geen honderdtallen zijn en daarom moet een li beraal blad hem aanvallen zegt Wate. Mijnheer, gij zijt niet serieua I Ge weet zoo goed ala wij dat, La Libre Belgique bijvoorbeeld, een blad welke ten minate zoo ernatig en zoo katholiek ia ala het weekblad waarin U schrijft, zoo ik goed geheugen heb, heeft dat groot Katholiek dagblad, van uwen grooten KATHOLIEKEN afgestorvene niet veel goeda neerge schreven. Weet ge Watte.Wate m'n man,ge kunt U beat de ver dediging van dat volk niet aantrekken, want ge komt er zeker niet met eer van af. Zoo ge verstand hebt. Iaat dat potje gedekt, ga kunt uw bladje met nuttiger proza vullen. A. V. V. Naar de beroemde roman van Félicien Champ- saur. Groote Volksfilm in 6 tijdperken met Léon Mathot en Krauss beroemde vertolker van Mon- to-Cristo 2' Tijdperk. De Millioenen Korte Inhoud Mare Anavan, de arme-millioenrijke is te St. Saturnin grebleven, waar men voorgaat hem als deofficieele arme te beschouwen. In zijn wensch van zich nuttig te maken, maakt Mare ontevre dene die bij gelengenheid vijanden zou kunnen worden. De apotheker Bonafede vergeeft hem niet eene van zijne geheime middelen gebruikt te hebben de dokter is kwaad omdat hij zieken ge nezen heeft zonder zijne tusschenkomst. En dan de arme heeft woorden geuit van gelijkheid, hij geeft redevoeringen over princiepen welke slechts terecht komen op het hoofd van deze gelukkigen voor wie de hulp slechts een luxe is en geen plicht. Mare gevoelt dat zijn volksgezindheid vermin derd En daar die groote liefde voor Silvette hem aan deze grond bindt, besluit hij een grooten slag te slaan Hij zal zijne dorpgenooten rijk maken. Hun de grond toonende. welke van het begin tot het einde van "t jaar zich met weelderige en welriekende bloemen bedekt, verzekert hij hem een fabriek van reukwater te bouwen, welke een rijkdom zal zijn van 't land. Iemand van Marseille zou de helft van de fondsen geven als het dorp de andere helft kan bezorgen. Het gedacht is natuur- Gompies ds qaiozaice - Période da 12 as 25 Jtoobre 1924 - 4,75 ojo tezen. Mare gaat zelfs nog verder. Hij doet een hyp- podroom bouwen en raad iedereen aan op een paard te wedden, dat het eerste moet loopen. Ten gevolge van een ongeluk ontbreekt de lieveling echter aan het einddoel en de volksgezindheid van Mare maakt plaats voor de grootste vijand schap. Silvette getroffen door den grooten omme keer welke in het karakter van Mare plaats heeft schrijft hem dat ze hem niet meer bemint en ver zoekt hem het dorp te verlaten. Verwarmd door opstokers, eischen de dorpe- lingen dat de burgemeester Mare verjaagd en het volk gaat hem een slechte poets spelen, indien Silvette zulks niet bemerkt had f; A Uitslagen van Zondag 2 November 111e AFDEEL1NG Poperinghe- Heule Remy Sport-Dismude Thielt-Heyst Ghiatei-Thourout AFDEEUNG SCHOLIEREN Poperinghe-C.S. Brugge 1-8 Yper-Stade Kortrijk 0-0 Courtrai Sports-F.C. Brugge 2-1 S.K. Roeaelare-Meenen 12-0 2-2 4-5 2-2 1-6 Een drawn dua was de uitslag Zondag laatat tusschen Poperinghe-Heule. zeggen we maar rechtuit dat we de meerdere waren en Heule zich gelukkig mag achten een puntje te hebben kunnen mededragen, grootendeela te danken aan hunnen al te Sportieven linesman, die al te partijdig optrad, en waaraan de scheidsrechter te veel gehoor gal, maar ja, hij had nog een eitje te pellen met Poperinghe van vroeger, en...speelt dan maar goed. niets te doen. 5-2 hsd beter het spel weergegeven. Wat er op te merken was in het spel van onzen Club is, dat er goed samenspel geleverd werdt door geheel de ploeg, dat is een belangrijk punt waarop alle spelers hun aandacht moeten gevestigd houden. Zooals te verwachten wss hebben onze Scholieren moeten de vlag strijken voor de C.S. Brugge met 8-1. In den eersten time wisten zij hun goed te verdedigen en zelfs de le goal aan te teekenen. Aan de ruat was de stand 3-1. Na de herneming wist het veel kloeker ge bouwde elftal van Brugge nog 5 maal onzen Keeper te doen visschen. Heden Zondag hebben wij om zoo te zeggen 2 derby'i Onze 3e aldeelingmannen krijgen het bezoek van Remy Sport, match die altijd de gelegenheid gegeven heeft schoon sport te zien, en veel volk aan te lokken op het kouterrein. Wie van de twee de puntjes zal bemachtigen is niet gemakkelijk om op te lossen, indien wij voltallig optreden, geef ik nochtans een lichte voorkeur aan onze rood-gelen. Onze Scholieren integendeel, trekken naar Yper, daar ook zal het een hevige strijd zijn om de puntjes in te palmen. Een drawn zou mij niet verwonderen. Heden Zondag, om 2 uren, Kouterterrein. Match IHe AFDEEL1NG F. C. Poperinghe-Remy Sport te Yper AFDEELING SCHOLIEREN om 10 uren Geboorten 281 Vanderstraeten Sylvatu, z. v. leuri en Irma Keygnaert 282 Coulier Jerome, z. v. Maurice en Elza Plaetevoet 283 Vereaigne Michel, z. v. Jules en Maria Ryckebosch 284 Yerbeke Lucien,z. v. Julieu en Gerarda Bonduelle 285 Gruwez Marie, d. v. Adrien en Helène )euwel 286 Heite Maurice, z. v. Jules en Leunie Denturck 287 Deraeve Daniel, z. v. lerome en Julia Ulrich. Oyerledex' 211 Lermyte Rosalie, 83 j., z. b., wed. v. Charles Ryckewaert, sectie D. Huwelijksbeloten 145 Vermote Jerome, tnelk- voerder,wed. v. Madeleine Van Peperstraete. v. Jop. en Wullems Emma, werkvrouw, v. Proven 146 Rosseel Maurice, landb., v. Pop. en Jegryse Lucie,z. b.,v. Reninghelst 147 Struye ^eon, metser v. Pop. en Deprez Marie, z. b., v. Watou148 Caulier Onier, werkman, v. Pop. en Vandamme Julienne, z. b,, v. Westouter 149 Bustraen Marcel, landb., v. Rousbrugge, en Rustraen Maria, z. b., v. Pop. 150 Samyn Alheric, handelaar, en Vandepitte Berthe, bij zondere, b, v. Pop. 151 Masschelein Emile, tramhediende en üelboo Flora, z.b., b. v. Pop. 152 Debaene Theophile, leurder en Verwaerde Yvonne, leurster, b. v. Pop. 153 Room Jules werkm., v. Reninghelst, en Sergier Adrienne, z. b.,v. Pop. 154 Du Moulin Henri, werkm., v. Clercken en Lebou Valentine, werkster, v. Pop. Geboorten Ryckeboer Eliahne, d. v. Danief en Maria Bossuwe Deianote Joseph, z. v. Prosper en Maria Loneke Bollies Robert, l v. Rene en Elisa Vanhoutte Top Paula, d. v. Jerome en Martha Sys Elslander Louis, z. v. Joseph en Ida I'apegaey Vandenbroucke Leopold,z. v. Jules en Helène Butaye Vermote Martha, d. v. Jerome en Elisa Nowé Devos Maurice, z. v. Camille eu Gabrielle Boury Devloo Maria, d. v. Germain en Alice Decuyper Vanveuren Georges, z. v. Omer en Verliille Louise Decaesteker Martha, d. v. Rerni en Louise Veniere Cornette Paula, d. v. Camille en Irma Delepiere. Ovkrlijdkns Decae Leonard, 91 j., wed. v. Sophie Persyn Demol Emile, 57 j., ecfatg. v. Emma Cossey Top Paula, 21 d., d. v. Jerome en Martha Sys Cappelle Marie-Therese, 84 j wed. v. Charles Vandeputte Baillieu Camille, 4 in., z. v. Aehille en Zoë Declerck Legrand Louis, 73 j., wed. v. Lucie Verhaeghe. Huwelijken Commeyne Omer, v. Wervickcn Vernieuwe Marguerite, v. Proven Vapden Broucke Alphonse, v. Proven en Bustraen Palma v. Rousbrugge Legrand Maurice, v. Proven, en Mortaigne Alice, v. Westouter Lemytte Emile, en Pareyn Irma, b. v. Proven Verhille Georges, v. Provenen Saesen Lydie v. üostvlet. Vancaeyseele Sylvain, v. Popering. en Desniyter Marguerite v. Proven Halm Gerard, v. Proven en Phlypo Madeleine v. Pop. Bouw Maurice, v. Pop. en Deroo Julienne, v. Proven Verbeke Marcel, v. Proven en Vanbesicn Elza, v. Leke Dewippe Henri, wed. v. Rachel Tuyten, en Vermeulen Madeleine, b. v. Proven. C. S. Yper-F. C. Poperinghe KLASSEMENT IIP AFDEELING G. G. V. G. V. T. P' Thielt 5 4 0 1 15 3 9 Thourout 5 4 I 0 15 5 8 Heule 5 3 1 111 7 7 Dixmude 5 3 2 0 21 9 6 Poperinghe 5 2 2 1 5 14 5 Heyst 5 1 3 1 4 12 3 Remy Sport 5 I 4 0 11 15 2 Ghistel 5 0 5 0 4 21 0 'k Ben naar Kwatta Soldaten - gaan zien, en geen oogenblik heb ik mij verveeld, 'k Heb daar eens hartelijk gelachen met al die geestige spreu ken en die boertige kwinkslagen, 'k loecn. en met mij proestte het talrijk publiek van 't lachen Het was waarlijk drie uren schaterlachen, 'k Zie toch zoo gaarne een welgespeeld blijspel en 'k verkies in vele gevallen een blijspel boven een drama, omdat men in het leven zelf reeds treur spelen genoeg aanschouwen kan en dat zoo een blijspel daar eenige uurtjes ons soms zoo vergal de levensgeschiedenis wat verzoeten kan en dat de herinnering alleen nog machtig genoeg is om een weldoende glimlach op de lippen te doen zweven Deze die Kwatta Soldaten niet gezien hebben, zullen het zich beklagen. Op het einde der maand 2' opvoering van het groot succes HET KIND DER ZONDE liefheb bers zorgt tijdig voor uw plaats. Een zeer boeiend stuk met echte prachtzichten omlijst en doorzaaid met de meest afwisselende tafereelen. Rijkdom en luister worden er met kwistige hand ten toon gespreid, wijl daar tegen over de grootste ontbering en de zwarte armoede grijnzen. Mare Anavan, de held van den roman is schatrijk en verkwist losbandig zijn geld in ijdele vermaken, zijn moeder maant hem aan le denken aan de sture werkers die hem zijn fortuin in het zweet van hun aanschijn verschaffen. Na den dood zijner moeder besluit Anavan het leven der werkers te leiden en verlaat alles om het zwerversleven aan te gaan. Hij landt aan op eene gemeente en wordt er door de inwoners als de arme der gemeente onderhouden. Hij krijgt be trekking met Silvette, een zachtaardig meisje door iedereen veracht en verdraagt om haar alie slag spotternijen. Het vervolg van het stuk toont ons den weldoenden invloed van de echte trouwe liefde. Kent gij roeds Het Kind der Zonde Heb gij de eerste vertooning niet bijgewoond Om u in de gelegenheid te stellen dit pracht werk. vol grootsche zedeleer, de hoofdrollen ver tolkt door Belgie's grootste tooneelspelers Poldi Sorel en Louis De Vriendt. te komen zien. vergeet niet dat ze terugkomen op Woensdag 26 November, in de Schouwburg PALACE. Ongetwijfeld zal dien avon 1 de groote zaal van de Palace bomvol zijn. Van nu af zijn reeds vele plaatsen op voorhand genomen. zaal «Palace» opvoering van EEN GROOTE NUL beroemd blijspel, door het Yzr rbloempj' van Kortrijk. onder leidiDg van Staf Bruggen. Een Groote Nulmoet niet onderdoen voor 't Eindexamen en het zegt genoeg dat hot Yzerbloempje dit jaar met dit spel naar hot Landjuweelgaat. waar het verledeD jaar den eersten prijs behaalde. Men bestelle zijn plaatsen 3, 4 en 3 fr.) ranai andaag in Palace-Hotel, want de zaal zal weer- te klein zijn. OOI

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2