t It ANSI t e it 3 CAISSE CO.YIYIERCIALEde ROLLERS Opgepast Burgerstand van; Hond de \Y ereld. In 't Binnenland. Palace-Theater, Yperstr.38Pop. 4 Van alles wat. "eTsmZiui! Lorainen-Bier D.G.C. S.K.ROESELARE-F.C.POPERINGHE POSTZEGELS i:001 ™r-n™laart D Gompies de quinzaine - Période du 12 au 25 Novembre 1924 - 4,75 o)o Wij herinneren dat Heer Forrest L., Aigemeene bestuurder der Bank TRANS IN TER en Hoofdagent van het Gemeente krediet vau Belgie zich ter beschikking houdt van de belanghebbende om inlich tingen te geven over het uitgeven van de kasbons aan een jaar 5.50 H vrij van lasten van 't Gemeentekrediet van Belgie De inschrijvingen mogen nedergelegd worden in alle kantoren en bij alle agen ten der Bank TRAN SINTER. Men weet dat de ingeschrevene sommen bij het Gemeentekrediet van Belgie door de Stad Poperinghe bij 't Gemeentekrediet zullen bekomen zijn ten einde de electrifi catie van de Stad mogelijk te maken. In het voorgaande nummer zijn de waarborgen der plaatsingen bij het Ge meentekrediet van Belgie medegedeeld geweest. WISSELKOERSEN. |8v9. 89.es! 95.07 i-" 10.7i 306.1 36Sl00 399 11 90.11 95.60 -281.12 20.7 20.7 20.73 109.27 02. 557.50 Te Nawashany, distrikt Majara(Pen- ah) in Engelsch-Indié, werden een 60 tal ïuizen dooreen brand in ascb gelegd. Uit iet onderzoek blijkt, dat het vuur toeval- ig ontstaan is. Daar de toestand in die streek zeer gespannen is tusschen Hindoes en Muzulmannen, verwijten dezen elkaar den brand gesticht te hebben. De historische katholieke kerk van St. Paul, bij Montreal (Canada) werd Zaterdag nacht door een geweldigen jrand vernield. Over deze ramp worden jeen bijzonderheden gemeld. De vlootoverheid van Brest, Fran krijk, heeft bericht ontvangen dat de visschersloep Troix Amis van de haven van Audierne, vergaan is in de Baz de Sein. De vier visschers die aan boon waren Clet, Coplet, J. Lonarn, J. Vichon hebben den dood gevonden in de golven Te Barcelona is een geregeld gevech ontstaan, tusschen eene kleine bende gewapende mannen, die zich in de rich ting der kazernen begaf, en de policie Zes der bandieten konden aangehouden worden, waarvan drie handgrenaten en dynamielkardoezen in Dun bezit hadden Wat later werden nog twee andere kwaad doeners aangehouden, na een verwoer gevecht, tijdens welk een policieagent ge dood en een andere gekwetst werden In het huishouden van de echtge- nooten Pelloux, in de Fransche gemeente Sainte-Marie d'alloix, waar elf kinderen zijn, was er twist ontstaan. De oudste zoon, een 17 jarig kerelken, gaf zijn va der verscheidene geweldige stampen op den onderbuik, zoodal de getroffene bi hoogdringendheid naar het gasthuis van Grenoble moest gevoerd worden, waar hij kort nadien stierf. De jonge vader moorder is aangehouden. De Cenisbergmijn te Solingen (Duitschland) staal in brand. Het vuur is ontstaan door de ontploffing van een ben zinevergaarbak. Heel de stad Solingen is in een zee van zwarte rookwolken gehulc De pompiers van al de omliggende ste den zijn ter plaats gesneld. Het getal slachtoffers is nog niet gekend. M. Jules Carlier, een landbouwer der gemeente Neufmaison, wilde een stier overmeesteren, toen het woedende beest plots op hem toesprong en hem ten gronde wierp. De ongelukkige man werd vervolgens door een geweldigen hoorn- stoot den buik opengereten. Hij bezweek eenige oogenblikken lalcr. Te Boston, Engeland, is Zaterdag Mad. Anna Sharp, een der oudste Engel- sche vrouwen en die den 22 Juni laatst haar 106e jaar had bereikt, overleden. De eeawelinge heeft onder zes verschil lende vorsten geleefd, en zij telde nog 76 afstammelingen in leven. Tot hare laatste oogenblikken had de eerbied waardige ouderlinge een uitstekend ge heugen bewaard. Een schip van 170 ton La Nor- mande der haven van Portrieux, is. aan de klippen van Heaux-de-Brenat. door den storm tegen eene rots geslin gerd. en letterlijk in twee geslagen. Daar de reddingsloepen door den wind meege voerd waren, sprong de bemanning, van reddingsgorders, in zee. Van de zes op varenden konden alleen de kapitein en een matroos, verscheidene uren later door visschers vaa Pleubian gered wor den zij bevonden zich op eene klip, die zij al zwemmend bereikt hadden de ongelukkigen waren half dood van de koude. Hij lijk van den stuurman is aan den vuurtoren, van Creachlemaout, nabij Tré- guier, opgevischt. Twee rekels waren io het bosch van Doumont (Frankrijk) door inbraak in de kapel van den Suisse gedrongen en hadden er de schilderijen stuk ge sneden. de kandelaars van het altaar e -Dien en ie offerblokken open geraamd De _endarmerie heeft de gemeene schui mers bij den kraag gevat. Het zijn de ge- na omden Andre en Emile Valentin, 27 en 23 jaar. Zij zullen loon naar werken krijgen. De Keizer der Armen L'Empereurdes Pauvres Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M. N0TREDAME Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Lijfrentkas De Voorzienigheid Op vandaag. Zondag 16 November, zullen de leden huuue storting komen doen, wel ke geboren zijn in de maanden Februari en Maart Zij moeten zich begeven ter Gemeente school vanaf 9 tot 11 uren. Dat niemand ten achteren blijve. Nog eenigen van de maanden December en Januari hebben Zondag laatst vergeten te komen. Dat ze zich haasten, want we kunnen geene storting aanveerden binst de week. Zondag toekomende is er betaling voor de leden geboren in April en Mei. Bericht. Om het Sladsbestunr in staat te stellen te antwoorden op eene vraag van den heer Hoofdslaatskommis- saris voor oorlogschade, worden de in woners van Poperinghe dringend ver zocht, binnen de 10 dagen,op het stadhuis te Poperinghe (Bureel van het Sekrela- riaat) de aangifte te komen doen van hun ne eigendommen, welke door oorlogscha de vernield of beschadigd werden, en tot heden toe nog niet hersteld zijn, of waar voor nog geene toelating tot heropbouw is aangevraagd. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen l^den. wij hebben hun nochtans genoeg de MONÓ POEDERS aanbevolen. Te koop bij H Noireéame, Groote Markt. Poperinghe, in doozen wan 1.75 fr. en van 3.00 frank. Bericht 10.000 kilo appelen in gekomen van alle soorten. Zooals Bel fleur#- Fransche Neuren enz. per 25 kik) genomen 1 fr. en per honderd 90 fr. Bij Verhellen bijgenaamd (Borren) Komstraat, 36, Poperinghe. Lijdt U nan de maagbeproef eens Apotheker Verrrandere's Were MAAGPILLEN. verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. 2a:q?e peur favorisor les transactions lateraaüoaaies Bank tot bevordering van internationale handelszaken Alle Bankverrichtingen aan de beste voorwaarden Geldbelegging op zicht, kort en lang termijn Vreemde munten aan de voordeeligste koersen Aigemeene Bestuurder voor 11 'est- Vlaanderen FORREST L. AGENTSCHAPPEN HULPKANTOREN. POPERINGHE Groote Markt, 28. Telefonen 89 90. Anciennement G. DE LAERE A Co, Sociétè Anonyme affiliée a la BANQUE de BRUXELLES - Capital 200.600 000 - Réserves 55 650.000 Een groote Nul. Na het succes dat verleden jaar behaald werd met het Eindexamen is ook het welgelukken van de opvoering Een groote Nulverze kerd. s Het is de ultra-komieke geschiedenis van Doktor Grundel die niet zal trouwen lenzij hij eersteen groote Nul wordt, maar aan meisjes groote nuls wil bezorgen en ten slotte zelf groote nul genoeg wordt om te trouwen. Een fijn spel zoo raadselachtig als ko miek dat het Eindexamen zal overtreffen. Het schoonste Kerstgeschenk is wel een Corset D. W. de nieuwe model len met elastiek op de rug zijn uitmun tend. In onze Stadsschouwburg. Zondag, Maandag en Dinsdag laatstleden heeft de Maatschappij De Roeysche Barbaristen drie prachtige vertoonigen opgevoerd met het hartroerend drama De Kleine Jacques ook was het niet te verwonderen dat de thans opgeschikte zaal voor iederen avond te klein was. Zonder onderscheid, werden de rollen door eenieder, goed vertolkt, wij hebben verscheidene nieuwelingen bemerkt, die zich allerbest uit den slag wisten te trek ken. Proficiat ouden en jongeren, op die wijze moet men vooruit gaan, want hier in Poperinghe zijn de tooneelliefhebbers talrijk. Het blijspel Daar is Mijnheer was even fijn weergegeven, alles gebeurde er zooals het nogal dikwijls in de groote steden het geval is, oh die soldaten Barbaristen gij haalt eer van uw werk, de toejuichingen der aanwezigen, waren niet onverdiend. Eenen gulharligen proficiat aan den heer Cam. Beddeleem (tooneelmeester), alsook aan de Juffers Cuypers en Van de Wouwer dewelke wij reeds meermalen hebben kunnen bewon deren. Een die er bij was. In Januari geeft de Maatschappij Roeysche Barbaristen 4 prachtige vertooningen mei De twee Straatjongens boeiend drama, gevolgd door het blijspel Schrik van Soldaten. Oude Gazetten 1 fr. de Kgr. ten bur. dez. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt u lot André Cossey, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich ting. prijs en bestek zal geven. Inbraak. Verleden Zaterdag hebben des nachts stoutmoedige dieven binnen gebroken in het klooster der Zus ters Penitenten. Alle deuren, kassen en lessenaars werden opengebroken. Het spaargeld en verschillige kleedingslukken der kinderen w erd ontstolen. In de kapel werden twee koperen vazen gestolen. Daar de daders rond 4 ure 's morgens door eene zuster verrast werden, moes ten zij op de vlucht gaan en konden al het gestolene niet mede nemen. Eenige der verdwenen goederen werden in den hof terug gevonden. De daders zijn niet gekend. Een streng onderzoek werd in gesteld. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ters aangeprezen. OuderdomspensioenenDe ouder domspensioenen van het 4e kwaartaal zullen uitbetaald worden als volgt voor de belanghebbende wier naam begint rnet een der letters A tot D inbegrepen op Maandag!" dezer voor deze wier naam begint met de letters E tot S inbegrepen op Dinsdag 18 en op Woensdag 19 voor de overige. De belaalingen zullen telkens plaats hebben van 1 lot 3 uren. De ontvanger E Larabrix. Bericht Wilt gij een goede lan taarn koopen voor velo of moto aan geua- digen prijs, wendt U bij Maurice Devos, 9, Yperstraat Poperinghe. Bedrog Sedert eenige weken had een handelaar |in konijnenvellen on dervonden dat er klijtaarde in de vellen zat. Vrijdag morgend ontdekte men den bedrogpleeger. De handelaar diende eene klacht in en procesverbaal is opgemaakt. Westvleteren. Er is alhier brant uitgebroken in de woning van Alois Bar bier. Huis en stallingen stonden weldra in lichte laaie zoodat deze plat brandden Behalve de hennen en het verken konden de andere staldieren gered worden. Dank zij de werkzame tusschenkomst der ge- buren konden de aanpalende gebouwen gevrijwaard werden. De slachtoffers zijn brave, werkzame lieden met zes kinderen waaronder een tweejarige tweeling. Wel hebbende dorpsgenooten zullen doormilde giften de slachtoffers gedeeltelijk trachten schadeloos te stellen. Oostende. Zaterdag werd de ge naamde Camille De Yuyst te Mariakerke aangehoudenen naar het policiebureelder Leopoldplaats gebracht. Hij werd reeds sedert eenigen tijd door policie en gen darmen opgezocht verdacht van talrijke diefstallen en aftruggelarijen. Hij heef dan ook dadelijk bekend dat hij sedert 14 dagen uitsluitend van diefstal leefde. Hi wordt verdacht de dader te zijn van den aanslag op de nachtwaker vanSnaeskerke. Kortrijk. Woensdag kwart voor 3 ure, had aan den hoek der'Pieter Tack- laan en Doornijkwijk eene botsing plaats tusschen een automobiel en een wielrijder de genaamde Emiel Samyn, Antonius- straat. Hij werd ten gronde geworpen, ge kwetst aan beide handen en het rijwiel is ganseh ontredderd. Klacht is ingediend, en een onderzoek is ingesteld. Roesela re. Henri Debrauwere. wonende St- Jorisstraat en werkende bij Capelle, steenweg naar Ardoye, was werkzaam aan liet laden van stukken lood op de auto van zijn meester, toen een stuk lood op den kleinen vinger van zijn rechterhand terecht kwam, waardoor de top verpletterd werd. Ardoye. Op bevel van bet parket is alhier een meisje aangehouden, dat haar pasgeboren kind in den grond ge dolven had, De wetsdoktors zijn gelast met de lijkschouwing.De betichte beweert dat het kind dood ter wereld kwam. Luigne De autowagen van R. Sa- blanc uitMoeskroen, botste zoo'geweldig op den auto van Delbecque R. uit Kortrijk dat de vrachtauto er boven op geklommen was, zoodat de andere ganseh verbrijzeld werd. Gelukkig waren de geleiders on gedeerd gebleven. Valsche tweefrankstukken Talrijke stukken van twee frank, in nikkel met 1923 als jaartal, wor den op de markten en in de winkels van de Brusselsche omgeving in omloop ge- jracht. De nagemaakte geldstukken zijn in koper,J doch werden met een dunne aag nikkel bedekt. Zij zijn moeilijk op het gezicht te herkennen, maar hun me taalklank is sterker. Talrijke valsche stukkeu werden reeds door de politie in beslag genomen en men spoort ijverig de valsche munsters op. De Huishuurwet. Een der eerste kwesties die aan de Ka merleden zal onderworpen worden, zal ongetwijfeld de nieuwe Huishuurwet zijn Men weet dat de Senaat, nadat de Kamer de tegenwoordige Huishuurwet eenvou dig bekrachtigd had, het beloop der huis huren op 150 t. h. waarde van 1914, in plaats van 100 t. h., bracht. Het schijnt dat er onderhandelingen aan gang ziju, om een soort van vergelijk te treffen 1251. h. in plaats van 150 t. h. Voor de Oud-strijders. De afgezwaaide oud-strijders ontvingen een vergoeding van 200 frank voor de aanschaffing van een burgerpak. Maar de oud-strijders, die recht hadden op een vergoeding voor oorlogsschade, zagen het bedrag van deze laatste vergoeding verminderd met bovenbedoelde en reeds uitbetaalde 200 frank. Titans heeft het departement van Eko nomische zaken besloten aan degenen, die dus feitelijk de kleedingstoelage niet ontvingen, dit bedrag uit te betalen. (Scholieren) deze Match zal doorgaan op het KOTJTER-terrein te Poperinghe HEDEN ZONDAGr om 2 ure. POPERINGHE, van 7 tot 14 Novem. 1924. Geboorten 288 Pinceel Robert, z. v. [lie en Ivonne Deraedt 289 De Corte ules, z. v. Camille en Julia Heze 290 .amond Laura, d. v. Julien en Irma Tytgat 291 Claeys Urbain, z. v. Andre en Angele Yerghote. Overlijdens 212 Bruneel Louise, 73 j. wed. v. Isidore Yercruysse, Bruggestr. 213 Bruneel Joel, 13 d., z. v. Jules en rma Slosse, sectie C. 214 Deraeve Daniel, 8 d., z. v. Jerome en Julia l'lrich, sectie L. 215 Dewaeghemaecker Philomene, 79 j., ongeh., z. b., St-Michiel straat. 216 Roy Emile, GO jz. b. echtg. v. Marie Rousere, Casselslr. Huwelijken; 95 Creus Robert, 20 j., metseren Taffin Estelle, 24 j., werkster v. Pop. 90 De Roo Julien, 26 j., slachter en Deschodt Marie, 21 j., z. b., b. v. Pop. 97 Beun Geraid, 22 j., koopman en Ryckewaert Julia, 24 j., z. b, b. v. Pop. 98 Sterkens Gustave, 27 j., Ingenier brouwer, v. Merckxem, en Duflou Marie, z. b., v. Pop. 99 Rondue Charles, 47 j landwerker, v. Ylamert. en Oreel Louise, 47 j., huish., v. Pop. 100 Deroo Elienne, 24 j., landbouwer en Lebbe Maria, 22 j., z. b. v. Pop. 101 Couttenye Henri, 24 j., schoenmaker v. Vlamertinghe en Catteeuw Rachel, 22 j.z. b., v. Pop. Petroleum in Frankrijk. In September j. 1. werd in het departe ment van de Hérault, nabij Gabian, een pelroleumbron aangeboord, welke om streeks 40 liter per uur leverde. Thans heeft men de boring voortgezet en is men er in geslaagd 1 kubieke meter per uur te bekomen. Verongelukte mijnwerkers in Engelanc Uit het jaarverslag van het iqijnbeheer blijkt, dat in 1923 in Engeland 1.293 ar beiders gedood en 211.119 gewond wer den. In 1922 waren er 196 dooden en 26.481 gewonden minder ten burecle dezer. Hen Goudader. De Engelscbe bladen melden, dat werk lieden bij het verrichten van graafwerk in den tuin van een Chineeschen plant kundige te Melbourne, hoofdstad van Australië, tegenover het tentoonstellings park, in het hartje van de stad goud korrels gevonden hebben, tot een geza menlijk gewicht van 25 oneen. De vondst heeft groote beroering ge wekt in de stad.Er zijn reeds verscheiden slaims afgepaald en vergunningen aan gevraagd. De Duitsche kolonies. Kanselier Marx eischtde koloniën terug en Engeland geeft reeds toe. Engeland zi genesteld in de vroegere Duitsche kolo nie van Kameroen. De regeering van Londen heeft nu beslist dat de Duitschers hunne gewezen eigendommen terug mo gen aankoopen, en zich dus ook terug in Kameroen mogen vestigen. Dat is de eerste stap naar de herneming van Ka meroen voor het Reich. Dotatiën De begrooting van de Dotatiën omvat een krediet van 12 millioen 348.693 fr. tegen 12 millioen 491.334 fr. in 1924 er is dus een vermindering van 142.841 fr De zaak De Man. De Man is Zaterdag opnieuw voor de Raadkamer verschenen, bijgestaan door zijne advokaten. De kamér heeft het aan houdingsmandaat voor een maand be krachtigd. De advokaten van De Man zijn onmiddelijk in hooger beroep gegaan. Bloemwerken voor alle gelegenheden Dagelijks frissche bloemen Bloeiende planten TUILEN, GERBEN d KRONEN René RABAU Zoon Bloemisten Yeurneslraat, 54, POPERINGHE. Cinema- PALACE-Schouwburg Aan het Publiek. ME IN VRAAGT s eftige meid bij mijnheer Yan Alleyn- nes Steurstraal te Yper. SPORT FOOTBALL. schoenen en toebehoorten bij A. Cossey- Van Mol, rechtover 't gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan genadige prijzen. WIELRIJDEN. Zondag had er in den Winiervelodroom van Parijs eene 100 km. koers plaats voor Beroepsrenners. Al de beste ploegen na men er aan deel De uitslag 1. Van Kempen-Van Nek (Holl.) 43 punten 2. Van Hevel-Deruyter (B) 30 Op een ronde": 3. Brocco-Sergent (Fr) 26 4. Degraeve-Thys (B) 21 Electrificatie. WAARDEN A luster Jaw Berlijn Bukarest Chrisliania Keulen Kopenhagen (ieiiève Italië Londen Madrid Montreal New-York New-York cible#. Parijs Prague Stockholm WISSELKOERS der WEEK Maan j Dins Woen. Don i SÏ5.50I8Ï9.15 304.50 36.T75 20.68 20.69 109.38 I 61.85 555.87 Naar de beroemde roman vau Félieiei^Chauip- gaur. Groole Volksfilm in 6 tijdperken met Léon Mathot en Krauss beroemde vertolker van Mon- to-Cristo 3* Tijdperk. De Fakkela Korte Inhoud Mare Anavan, weggejaagd uit bet dorp, besluit eene van die weldoeners te xiju, die de rijkeu baateu, en welke de aruieu liefhebben. liij beeft een triomfantelijke intrede te Parijs per luchtschip door vliegtuigen omgeven. Ieder een juicht hem toe. Mare heeft zich tot eeu werk- dadige missie bereid Geluk brengen aan deze die bet verdienen en aan de rijken en gelukkigen weer recht vragen voor deze welke door hei gedwarsboomd worden. Hij komt de armen op zonderlinge wijze ter hulp maar kweekt daardoor tallooze vijanden die alles in het werk stellen om sijn ondergang te veroorzaken, anderen die met zachte middelen niets meer kunnen verkrijgen,rekenen nog slechts aan hardheid om hun ideaal te hereiken. Onder deze individuen rekent zich Jean Sarrias. beeld houwer,de oom van Silvette.Sarrias bemint twee wezens de zoon gesproten uit ziju eerste huwe lijk en zijn tegenwoordige gade, die hem lief en getrouw is. Maar hij heeft ook een vreeselijke iiaat, deze zan de hooge maatschappij, die hij zou willen straffen voor zijn ourecht en baldadigheden. Daarvoor, rekent hij op de politiek, die hem iu de gelegenheid zal stellen door een slag hare voornemens te doen instorten. In de stilte, en de eenzaamheid, koopt hi wapens, muuitie, met het geld dat hij van heel den ontvangt, en verandert langzamerhand zijn huis in eeu echt arsenaal. Silvette, van haar vader verjaagd omdat zi lusschenk warn om Mare te redden, heeft zich bi haar oom gevestigd. Zonder hem gezegd te hebben dat zij hem liel heeft tracht Silvette de vereeniging te bewerken van den schepper der goedheid, Mare, en deze der baldadigheid, Sarrias. Maar deze laatste, reeds zooveel malen teleur gesteld, betrouwt zich niet op Mare, de sociale millioenenrijke, wit Rij voor een liefhebber aan ziet. Maar Silvette kan niet langer haar geheim bewaren, en zij maakt aan haar oom deze eigen aardige idyle bekend. Deze vreemde historie trekt zijn aandacht en hij wil nu die man kennen welke zoo'n lange tijd als een ongelukkige iiccft geleefd. Mij gaat hem met Silvette vinden. De twee mannen twisten. Geen van beiden wi zijn gedacht laten varen, maar toch worden zij vrienden. Beiden, dragers van toekomend licht zoeken van den nacht, dag te maken, elk met het middel dat hem eigen is.Sarrias wil van zijne handelwijze, vaak af te keuren, niet afzien en Mare Anavan volhoudt, van zijn kant,te gelooven aan twee machten Liefde en zon. Naaml Venn. Kap. 5.000.000 Maatsch. Zetel GENT. Hoeskroen R. JeToureoiug, 109.Td.I79 Viurne Ooststraat, 64 Oixmude Heer H. Hillkhkant. Stadsekr. Couckelaere Heer Alois Hosten, Mokker WytschaeU Heer J. FouRNtKa, Burgem. Beveran Heer J. Tahon, Gem.sekretaris Noordschoota II. M. Baillell, Gem.sekr. Woes ten Heer A. Vanhocttk, Gem.sekr. Reninghelstil. F. Camulynce,Gem.sekr. Rousbrugge H. A.Claeyssoone, Gem unt^ Loo Heer V. Camerlynck, Gem.outvau. Crombeke Heer C. Decae, Gem.out vaug. Westoutre Heer A. Declerüj, Bellestraat Nieuwkerke Heer L. Lkm.ure, Bellestraat NieuwpoortHeer H. Morel, Marktstraat Coyghem Heer G. Delecllsk Proren H. E. Delaya, alle Zoud.voortu. Watou Gem.huis, alle Woensd. voorin. Leysele H. E. DKVKtZER.alle Dinsd.nam. Stavele Juff. Loosen, alle bond. voorin Kent gij reeds Het Kind der Zonde Hebt gij de eerste vertooniDg niet bijgewoond Om u in de gelegenheid te stellen dit pracht werk. vol grootsche zedeleer, de hoofdrolten ver tolkt door Belgie's grootste tooneeispelers Poldi Sorel en Louis De Vriendt. te komen zien. vergeet niet dat ze terugkomen op Woensdag 26 November, in de Schouwburg PALA'.E. Ongetwijfeld zal dien avon i de groote zaai van de Palace bomvol zijn. Van nu af zijn reeds vele plaatsen op voorhand genomen. Football CIubjPoperinghe[ Door een prachtig weder begunstigd, was er Zondag laatst een talrijk publiek opgekomen om den derbymatch bij te wonen, welke na een scboone en harde strijd de overwinning gaf aan Poperinghe met 2-0. Het wa* 2.15 wanneer scheidsrechter Grymonprez de match deed aanvang nemen. Gedurende den eersten time was het spel schoon verdeeld, waar beide keepers zich bijzonder onderscheidden, ook was er niet aangeteekend wanneer de rust wierd gefloten. Na de herneming nochtans nam Poperinghe de boven hand, en na 10 minuten spel, gaf onzen rechtsbuiten de leiding aan onzen Club. Remy-Sport deed al het moge lijke om den gelijkmaker binnen te zenden, maar tever geefs, want onze verdediging was op hare hoede, 10 min. voor het einde deed onzen links binnen den engelschen keeper voor de tweede maal den bal uit zijne netten halen Nog menige schoone aanvallen van onze rood-gelen wer den door den keeper prachtig gered, en het einde kwam met eene welverdiende overwinning voor Poperinghe. Ganseh onze ploeg was goed op dreef, bij de engel schen was de keeper de beste. Onze Scholieren waren niet zoo gelukkig, daar zij met 4-1 verloren te Yper, wij hadden nogtans meer verwacht maar weet ge wat er de schuld van is, jongens Ge moet rapper spelen en niet staan te zien wat eenen tegenstrever zal doen, ge moet zelf op den bal gaan en rap overgeven, zijt dat eens indachtig, dan zie ik u meer malen als overwinnaar uit den strijd komen. Ons 1ste gaat heden Zondag naar Thielt om er de lei ders van 't klassement te ontmoeten, onnoodig te zeggen dat het er lastig zal gaan, nochtans, het ware de le maai niet dat zij Thielt eene klopping toedienen, zullen zij nu gelukken mogelijk, maar ik geloof meer aan een punten- verdeeling. Onze Scholieren krijgen het bezoek van S. K. Roese- lare en zullen waarschijnlijk de puntjes aan Roeselare laten, ten ware zij rapper zouden spelen dan in Yper. Uitslagen van Zondag 9 November Poperinghe-Remy Sport 20 Dixmude-Thourout 1 5 Thielt-Heule 21 Ghistel-Heyst 04 Afdeeling Scholieren Yper-Poperinghe 41 F.C. Brugge-S.K. Roeselare 13 C.S. Brugge-Courtrai Sport 42 KLASSEMENT IIP AFDEELING G. G. V. G. V. T. P. Thielt 6 5 0 1 17 4 11 Thourout 6 5 1 0 20 6 10 Heule 6 3 2 1 12 9 7 Poperinghe 6 3 2 1 7 14 7 Dixmude 6 3 3 0 22 14 6 Heyst 6 2 3 1 8 12 5 Remy Sport 6 1 5 0 11 19 2 Ghistel 6 0 6 0 4 25 0 internationale match Frankrijk-België België 3 Frankrijk 0 Dinsdag laatst had dezen belangrijken Footballmatch te Brussel plaats voor ruim 30.000 toeschouwers. De wedstrijd eindigde met de overwinning der Belgen met 3-0 Remy Sport Thourout Heden Zondag, om 2 ure, gaat deze belangrijke match door op het terrein van Remy Sport, Doornstraat. Heeren Spelers Koopt uwe football- 100 km. koers te Parijs

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2