i De nooüiys slaap der Kinderen! Burgerstand van: >^tr Rond de Wereld. Laisse Connnerciale de Roulers In l Binnenland. Het Kind der Zonde KOSTELOOS St Eloi II St Niklaas I Suiker uit graan. ABDIJSIROOP Billard d'occasion 210 Wielrijders,past op Palace-Theater, Ypersir, 38 Pop. TREIN BOEKJES WISSELKOERSEN' ])e Keizer der Armen VRUCHTBOOMEN ALMANAKKEN SCHEURKALENDERS AQENDAS-MEMENTOS voor 1925 ten bureele van dit blad. Zaterdag heeft zich in de Noordzee, tengevolge van den rnist, een aanvaring voorgedaan tusschen destoomaloep Louise Suzanne, en de Engelscbe boot New- Georgia. De Louise-Suzanne heeft zware avarij opgeloopen. Zij wordt in haven van Boulogne met onrust verwacht. Men weet niet of er personen zijn omgekomen De sneltrein Straatsburg-Parijs was gekomen tusschen de gemeenten Méry en Chateau-Thierry, toen de machinist, M. Hély, eens even wilde naar de seinen kij ken. De dikke mist belette hem te zien dat de trein eene brug naderde. De machinist werd het hoofd afgerukt, dat op de baan rolde, terwijl het lichaam op de lokomtief plofte. De S4 jarige Belg Ernest Deliège, landbouwarbeider te Dammartin, heeft twee zijner landgenooten, met name Georges De Schoone, 20 jaar oud, en Leopold Bauters, met messteken zwaar gek west. Deliège is in de gevangenis te Meaux opgesloten. In de puinen van het oud kasteel van Ornay-lez-Reims (Frankrijk) heeft men het ijselijk verminkt lijk gevonden van zekeren Leo Lehonte, 53 jaar. De man leefde sinds den wapenstilstand van de opbrengst van het koper, dat hij op de oude slagveldon ging zoeken. Men denkt, dat de ongelukkige aan zijn nood lottig einde gekomen is toen hij nog ge laden houwitsers hanteerde. Op het vliegveld van Coronella heeft de onderofficier Alba met revolver schoten luitenant Cuaghole gedood. Wat aanleiding tot deze misdaad is geweest, weet niemand. Alba is evenwel als zeer opvliegen bekend en is reeds meermaals wegens onkrijgstuchtelijke daden gestraft. Uit Rive-de-Gierverneemt men, dat een verzakking in de mijn van Lorette het leven gekost heeft aan een der arbei ders. Een andere mijnwerker is licht ge kwetst. Om 8 uur s avonds is brand uitge broken iD een staalfabriek gelegen aan de haven van de Ebro. Een paviljoen is vernield. De schade is zeer aanzienlijk. Er zijn geen slachtoffers. Van groot belang in de opvoeding is het [vraagstuk Hoelang moet t kind slapen. Voor de heele kleintjes wordt dit wel I geregeld. Wanneer de kleuters vijf zes jaar zijn, dan begint men minder te letten |op het aantal rusturen. Het schoolgaande kind heeft veel rust [noodig, omdat er gedurende den dag veel gevergd wordt van zijn hersentjes en lichaamskracht. Over t algemeen slapen stadskinderen minder dan buitenkinderen. jMen gaat 's avonds nog eens de stad in, winkels zien of op bezoek, 's Morgens uitslapen kan niet want de school begi vroeg. Veel ouders nemen hun kinderen mede naar theater of cinema. Het is niet te verwonderen dat het kind s morgens loom en afgemat is, en op school maar I half oplet. Maar sommige ouders zeggen dat ze |wel hun kinderen moeten meenemen, I want er is niemand om hen op te passen tijdens hun afwezigheid. Wel eenvoudig zelf thuis blijven. Als men een huisgezin sticht bedenkt toch goed dat men steeds niet kan voldoen aan pret. Een jong meis je denkt dat het huwelijk haar vrij maakt Ze verlangt naar kinderen. Het k«nd brengt een plicht mee van alle opoffering om zijnentwille en vooral het offer van vermaak. Het moet tot een bijzondere I belooning behooren dat het kind eens mag vergezellen naar een feestje-cirkus o kermis. Het jonge schoolgaand kind moet om 8 uur later om 9 uur naar bed. Even streng ook zijn op het onmiddelijk opstaan Dit is een moeilijk punt vooral op den lastigen leeftijd van 14-15 jaar. Men is geneigd de kinderen dan lui te noemen maar dat zijn ze niet. Het is een natuur lijk verschijnsel gedurende den groeitijc en het pubertijdsjaren. Het is daarom ook hier verkeerd op dien leeftijd veel huiswerk en lessen op te geven. Hier moet de onderwijzer aan denken of zoo hij 't niet doet moeten de ouders er tegen opkomen. Beter is 't de jongen of 't meisje een jaar de klas te laten verdubbelen dan hun geest te ver rijken of vol te stoppen ten koste van hun lichamelijke ontwikkeling. Er is meer re den omtrosch te zijn op blozende wan gen van onze gezonde kinderen dan op d( goede getuigschriften van bleekneusjes Ook de meisjes van 17 18 jaar mogen gerust acht i\ negen uur slapen. Zij zul len er veel sterker van worden en frisc rn uitgeslapen uitzien. ALLERNUTTIGSTE GESCHENKEN verkrijgbaar ten bureele van dit blad. i Asthma AKKER*. A 'eApwK«km Per Flew- i HQg* fr 7.50 i 550 (- h 12.— i 1000 gr. fr. 20—. JLvseKt omre V.-i'eeke- -jf L I. AK KER Hoofdrfepir Be"g><: R. «fe Beu',, Antwerpen. [Een nieuwe bereiding van malto.e Suiker uit graan belooft binnenkor het nieuwste product op de Amerikaan sche ontbijttafel te worden. Het chemise bureau van het Amerikaansch departemen van landbouw heeft een methode gevon den om uit korentzetmeel een voor de compsumptie geschikte suikersoort, mal tose, te vervaardigen, die veel zoeter is dan glucose. De bewerking is niet afhankelijk van chemicaliën, maar gelijkt in veelopzich ten op de natuurlijke omzetting van zet meel in suiker, zooals die in cellen van levende planten en dieren plaats vindt Het graanzelmeel wordt allen in warm water gemengd, waaraan mout is toege voegd. Het product wordt aan hetzelfde proces van verheldering en verdamping onderworpen, dat voor de verkrijging van rietsuiker noodig is. Dat mout deze verwerking heelt, was a jaren aan de chemici bekend, maar is to' dusverre niet geschikt voor toepassing op groote schaal en voor de markt. In de praktijk waren de resultaten zeer onzekervaak werd al het materiaal on bruikbaar De oorzaak van al deze moei lijkheden is nu door den heer H. C. Gore ontdekt en de vervaardiging van maltose uit graan op commercieele basis, word als zeer goed mogelijk beschouwd. Het is gebleken, dat de mislukking der vroegere proefnemingen te wijten is aan teveel waterstof-ionen (eleetrisch geladen atomen), die een zuren smaak veroor zaken. Het is noodzakelijk, dat de be werking plaats grijpt bij een zorgvuldig gecontroleerde proportie der waterstof ionen. Maltose is wel een suiker, maar niet hetzelfde als riet-of beetwortelsuiker of als glucose Zij is driemaal zoeter dan glucose en heeft ongeveer drie-vijfde van de zoetheid van rietsuikermaltose is even gezond en voedzaam. In de Vereenigde Staten worden thans jaarlijks ongeveer o.000.000 ton sucrose uit riet en beetwortelen gebruikt. Hier van zijn 2.800.000 ton geïmporteerd. Bovendien wordt ongeveer een millioen ton glucose gebruikt In een koren rijk land als Amerika moet het dus een aan lokte^* dt'Dichee.d zijn, de goedkoope maltose uit binnenlandseh graan te kun nen bereiden. VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE A O, aangesloten bij de BANOUE DE BRUXELLES Kapitaal 200.000 000 Reserven 3o 650.000 Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open ot middag heden Zondag nanoen alleen M. NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van tot 4 ure, en na 8 ure 's avonds Diefstal Dinsdag avond werd diefstal gepleegd bij Michel Saesen, Statie plein. Er werd rond de 700 fr. ontstolen. De gendarmerie heeft een ieverig onder zoek ingesteld. Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wenmnföl Andrè Cossev, Groote Markt, 12, Pope- ringhe, die u, zonder dé" minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. Lijfrentkas a De Voorzienigheid Op vandaag, Zondag 30 November, zullen de leden hunne storting komen doen, wel ke geboren zijn in de maanden Augustus, September. October en November. Na vandaag zetelen wij niet meer, ver mits al de leden, geboren in de dndere maanden reeds gestort hebben. Indien sommige leden zouden veron achtzaamd hebben hunne storting te doen zij moeten zonder uitstel, er vandaag komen. Zij moeien zich begeven ter Gemeente school vanaf tot 11 uren. Dat niemand meer ten achteren blijve. Het schoonste Kerstgeschenk is wel een Corset D. W. de nieuwe model len met elastiek op de rug zijn uitmun tend. StadsschouwburgOp Zondag 21, Maandag 22 en Dinsdag 23 December zal de Maatschappij Langhoirs-Victorioen opvoeren De Brusselsche Straat zanger, drama in 6 Bedrijven. En tot slot: De Weerwolf, blijspel met zang in 1 bedrijf. Bericht Wilt gij een goede lan taarn koopen voor velo of moto aan gena digen prijs, wendt U bij Maurice Devos, 1), Yperstraat Poperinghe. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nolredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en van 3.00 frank. Bericht10.000 kilo appelen in gekomen van alle soorten. Zooals Bel fleurs- Fransche Neuren enz. per 25 kilo genomen 1 fr. en per honderd 00 fr. Bij Verhellen bijgenaamd (Borren) Komstraat, 36, Poperinghe. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPILLEN. verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water cn Limonades door alle Dok ters aangeprezen. Woesten Karei Palfliet, jongman oud 65 jaren, kwam Zondag nacht om ure thuis, in de hofstede waar hij knecht is. Waarschijnlijk door den donker mis leid is de mensch van de trappen geval len en daar blijven liggen. Daar hij het bewustzijn verloren had en men het ergste vreesde, heeft men hem per auto naar het gasthuis van Yper gevoerd, waar bij nader onderzoek men eene schedelbreuk bevond. Zijn toestand is zeer onrustwek kend. Westouter Dinsdag laatst is er alhier een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Camille Loncke, w onende in de Komstraat te Poperinghe was bezig op obussen te kloppen toen er eene schrikkelijke ont ploffing gebeurde. Loncke wierd erg ge kwetst opgenomen en naar het gasthuis >an Yper overgebracht. De mao is aldaar Woensdag overleden. Proven De 14 jarige knaap Mau rice Devos was Zaterdag aan de statie alwaar er dit seizoen druk verkeer is w egens het verzenden van suikerbeeteu De knaap die onbedachtzaam rondkeek werd op zeker oogenblik door een wagen gevat en aangereden. Hij moest door een geneesheer verzorgd worden die vast stelde dat de knaap het dijbeen gebroken was. Komen Vrijdag namiddag rond 5 ure is brand uitgebroken in de spinnerij Ducarinck Rembry. Het vuur had den tijd niet groote uitbreiding te Demen, want tegen dat de pompiers ter plaats w aren, had het personeel reeds den brand ge- bluscht. Vijf getouwen werden door het vuur beschadigd De schade is nogal aan- zienlijk. Het werkvolk zal niet moeten 1 verletten. C Ie rek en Vrijdag werd het dorp in rep en roer gesteld door het kleppen der brandklok. Op de hofstede van het klooster was een brand uitgebroken waar schijnlijk door het fornuis veroorzaakt. De brandspuit iu 1921 reeds aangekocht iwam nu voor het eersl te pas en de vrij willige pompiers bekampten met bijval het vuur, dat dan ook kon gebluscht wor den. Echter waren toch reeds de nieuwe zwijnstallingen vernield. Meenen Henri Devolder, 50 jaar oud, wonende in eene barak, Yperstraat, kwam dees dagen eene herberg der Ko- ingstraat binnen en werd er door eene vrouw, zijnen geldbeugel, inhoudende 85 frank, ontfutseld. De bazin dit ziende, stekte haar bij den kraag, nam haar het geld af en gaf het aan Devolder terug. Klacht is ingediend. Zondag avond kwam de genaamde Alfons Crombez, wonende gehucht Ba rakken en die niet aan zijn proefstuk is, aan het Belgisch tolhuis en zocht twist tegen de beambten, die hij uitschold en bedreigde. Daarna liep hij de stad in alle voorbijgangers lastig vallende en bedreig de, en waar hij den politieagent Henri Denorme,tc lijf viel. Een gevecht ontstonc Met behulp van eenige toegesnelde pet so nen werd de woestaard in eenen auto gestopt en naar de wacht gevoerd. Men was genoodzaakt hem aan handen en voe ten vast te binden. Hij werd in de dron kenmanscel opgesloten. Maandag werd hij terug in vrijheid gesteld met verschei dene processen op den hoop toe. Oude Gazetten 1 fr. de Kgr. ten bur. dez Kortrijk Donderdag namiddag rond 2 ure, is alhier in de schrijnwer kerij der gebroeders Acke, Groeninghe veldstraat, een droevig ongeluk gebeurd Een der werklieden, de genaamde Jules Busschaert, wonende te Harelbeke, ge huwd en vader van een kind, werkende aan de zaagmachien, werd met de lin kerhand in een der raderen gevat he lichaamsdeel is erg verpletterd. Na de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd hij naar een heelkundig gesticht der Rudastraat overgebracht, waar men gansch de hand heeft moeten afzetten. Oostende Een inwoner der Ko ninklijke straat, die een groot vertrouwen stelde in zijne meid, is bedrogen gewor den. De meid ontvreemde stuk voorslu allerlei huisgerief en bracht het bij een groentenverkoopster. Deze vreezende in die diefstallen betrokken te worden, heef ze aan de politie bekend gemaakt. Lauwe Zaterdag is het parke alhier afgestapt, om een onderzoek te doen over eene erge zaak. Een welge kende Lauwenaar werd aangehouden en naar het gevang van Kortrijk overge bracht. Dadizeele. Sedert eenige weken zijn eenige schilders aan het werk in de kerk alhier. Woensdag brak eensklaps de stelling en drie werklieden werden medegerukt. Een hunner is erg gewond Na ter plaats de eerste zorgen ontvangen te hebben, werden zij naar Brugge over gebracht. SPORT FOOTBALL. Football Club Poperinghe Uitslagen van Zondag 23 November Se Af dee ling. POPERINGHE, van 21 tot 28 Novem.1924 Geboorten 297[ Jeugember Roselte,d. Jeremie en Antoinette Bailleul 298 Capoen Berlha, d. v. Theophile en Lucie ^arpentier 299 Gekiere Joseph, z. v. ustin en Irma Talpe 300 Huyghe Alice d. v. Maurice en Julienne Fossaert 301 Therssen Roger, z. v. Camille en Julie Gesquiere. Overlijdens 224 Duflou Emma, 61 j., ïerbergierster, echtg., v. Arthur Schmidt Bruggeslr. 225 Logie Louis, 84 j., werkm., echtg. v. Aloïsia Quaghebeur, Juinkerkstr. 226 Allard Marie, 48 j., nuish., ongeh., Casselstr. 227 Bruneel Gustave, 57 j., schoenmaker, wed. v. Je Byser Louise en echtg. v. Delforche Silvie, Crombeekstr. Huwelijken: 106Dehaene Theophile, 29 j., leurder en Yerwaerde Ivonne, 21 j. eurster,b.v. Pop. 107 Samyn Alberic 31 j.,handelaar en Vandepitte Berlhe, 22 j. jijzondere, b. v. Pop. - 108 Du Moulin Henri, 25 j., werkman v. Clercken en Lebon Valentine, 21 j., werkster, v. Pop. 109 Hoflack Leon, 33 j., werktuig kundige, wed. v. Maria Vanloot en Van- nieuwenhuyze Ivonne, 27 j., z. b., b. v. Pop. Beloften 162 Gackiere Jules, landw. en Lefrvere Sidonie, weduwe van Bené Delanghe, b. v. Pop. Na de eerste voorstelling alhier der model opvoering van Het Kind der Zonde was het niet moeilijk te voorspel len dat bij de tweede uitvoering de zaa bomvol zou wezen. De voorstelling over trof zelfs de eerste. Alles wierd nu bege leid door een prachtig symphonie orkest en wij bekennen volmondig ons publiek nooit zoo diep ontroerd te hebben gezien. Het succes was overweldigend. Wij ver nemen dat het bestuur van Palace en op verzoek van velen in onderhandeling is getreden voor eene derde opvoering, waarvan de datum later bekend zal wor1 den. waaischijnlijk in den loop van Januari. ME IN VRAAGT Meid een weinig keuken kennend. In- lichtingen ten bureele dezer. Meid voor alle werk voor rond Januari bij M. Lebbe-Leupe, gasthuistraat, 26, Poperinghe. Heeren Spelers Koopt uwe football schoenen en toebehoorten bij A. Cossey Van Mol, rechtover 't gasthuis. Gij vind er de meeste keus aan genadige prijzen Scholieren. Heden Zondag terrein Kouter om li uren Scholieren. ATHLETIEK. Cross du Soir Q Heden Zondag word de jaarlijksche veldloop over 7 km. Cross du Soirte Brussel be twist. Onze Poperingsche athleten, Vandenbroele en Lietaert trekken er met veel moed op Onze vroegere kampioen Vandenbroele zal er de gelegenheid hebben zich de eere plaats te betwisten met de beste belgische athleten, waaronder Degrande, Vandevel de. Vandeputte, Alavoine, enz. Georges zal wel weten zijne vroegere kwaliteiten opnieuw te doen uitschijnen, want tegen woordig staat hij goed in form,Donderdag laatst op entrainement legde hij 9 km. af in 30 m. 12 s. wat een flink resultaat is. Félix ook mist niet aan entrainement, Donderdag deed hij 6 km. in 21 m. 25 s., zoodoende zal hij te Brussel voor velen niet moeten onderdoen. Zondag avond rond 5 ure,zal de uitslag bekend zijn in De Blauwe DuifYper straat, 48, bij makker Félix. j.p. Indien ge soms per rijwiel naar Frank rijk wilt gaan en ge zonder moeite de grenzen wilt doortrekken moet ge eene bijzondere kaart hebben. Deze kaarten zijn te bekomen tegen inschrijving in het lokaal van den Velo-Club-Poperinghe op Zondag 30 November, tusschen 1 i en 12 ure 's morgens. Degene welke zulke kaart begeeren wenden zich daarheen, voorzien van hun rijwiel alsook een portret. Het Bestuur De Pnrijsche Eiffeltoren Voor de vijfde maal sinds de tentoon stelling van 1889 is de Parijsche Eiffel toren geheel overgeschilderd. Honderd arbeiders hebben daartoe 40,000 werk uren noodig gehad, terwijl er, ten einde den toren in zijn nieuw kleed te steken, 30,000 kilos verf zijn gebruikt. Ditmaal is het gevaarte geel geverfd. Volgens deskundigen is deze verf uitste kend tegen weersinvloeden bestand en veel langer houdbaar dan vorige verflagen De laatste beschildering heeft twaalf jaar gehouden. De kleur ervan was grijs. L'Empereur des Pauvres 5° Tijdperk. Korte De Storm. Inhoud C*~ C* Hoog en halfstam,pyramiden en leivormig in grooten voorraad Uitgebreide Soorten Collectie haagplan ten, sierboomen en struiken Specialiteit van Rozen alle gekende soorten in voorraad, zoowel HOOG- als LAAGSTAMM1GE. Groote keus van eigen kweek bloemen en planten voor huis en perken- versiering. Dagelijks frisse he bloemen. René RABAU& Zoon Hofbouwers Yeuruestraat, 54, POPERINGHE. Aanleggen van hoven en parken,prijs op aan traag WAARDEN WISSELKOERS der WEEK Maan Dins. Woen. Dond. Amsterdam 827. - 831.87 833.621 830.37 Berlijn Bukarest Christiania 304 50 306.62 306.75 305.-- Keulen i Kopenhagen 363.50 363.25 362.25 359- Geuève 398.— 399- 399.50 397.15 Italië 89.87 89 75 89.87 89.37 Londen 95.17 95.62 95.90 95.40 Madrid 2»4.75 282.25 483.37 282.— Montreal 20.61 20.70 20.69 20.58 New-York 20.59 20 67 20.67 20.58 New-York cables. 20 60 20 68 20.69 22 57 Parijs 109.12 108.97 109.02 109.25 Prague 62.25 62.42 62 25 61.15 Stockholm 553.25 556. i 552.75 Alwie een «boBnemml neemt voor het jaar 1923 op oaa blad, ontvangt het vaa nu tot nieuwjaar. Aartei dua niet> Wanneer Uw teven dag en nacht vergald wordt door benauwdheid op de borst en bq de ademhaling, maak dan de taaie slijm los met de beproefde Akker's Abdijsiroop Gij zult dan spoedig bevrijd zijn van die angstige benauwdheid. Ook beroemd by bronchiet. kink hoest. slijmhoest. gTiep. influenza. HALF.MAANDEL1JK8CHE REKEMNQEN tijdperk: van ÏO December tot 2b December 5,00 o o Rekeningen 6 maanden S,2A o o Rekeningen 1 jaar 5,50 o o Ghistel 4 Poperinghe 3 Dixmude 1 Heule 0 Rerny Sport 6 Thielt 3 Heyst 0 Thourout 1 Ghistel klopte dus ons eerste door 4-3, volgens men mij vertelde was deze nederlaag niet ver diend, en gansch het elftal speelde goed, maar de onkaus, en ongelukkig genoeg, de scheids rechter waren de oorzaak dier nederlaag daar lij Ghistel 2 van de 3 penaltij's cadeau heeft gegeven, maar daarmee al zijn de puntjes gaan vliegen, spijtig genoeg, want't waren kostelijke Hoor eens jongens, de moed niet verloren, gij lebt u op voortreffelijke manier weten te verde digen, en gij hebt niets verloren bij uwe talrijke supporters. Hoog de harten. KLASSEMENT IIP AFDEELING G. G. V. G. V. T. P. Thourout 8 7 1 0 25 7 14 Thielt 8 5 1 2 23 13 12 Dixmude 8 5 3 0 26 15 10 Heul. 8 4 3 1 14 10 9 Poperinghe 8 3 3 2 13 21 8 Heyst 8 2 5 1 9 16 5 Remy Sport 8 2 6 0 18 26 4 Ghistel 8 1 7 0 8 30 2 A vendre Drap et billes trés bon état avec queus et porte-quens. Visible Frontière Belgique Prix 1500 francs Ecrire timbre 0.75 Joseph Bertein biüardier, Hondschoot® (Hord) V. G. V. T. P. 0 0 23 3 8 1 0 22 3 6 1 0 47 7 6 2 0 8 16 4 2 i 6 9 3 2 1 4 15 3 3 0 17 20 2 4 0 4 20 0 het bezoek van Club lieden Zondag zal het feest zijn op den Kouter, laar wij twee belangrijke matchen zullen te zien krijgen. Ons eerste ontmoet de F. C. Dixmude, en zal moedig strijden om de overwinning te beha len, daar die 7-0 hun nog op het harte ligt bij hun bezoek te Dixmuide, mannen doet uw best en toont eens dat ge eerlijke en sportieve spelers zijt, en moet ge de vlag strijken, ge moet gedwee het recht van den sterkste kunnen verdragen, a' was het nog zoo lastig, onthoud dit goed, en die dit niet kan is geen echte sportman Zoodus Zondag moedig ten strijde, van't begin lot 't einde dan blijven de puntjes hij ons. Poperinghe 2 Meenen 1 C. S. Yper 0 C. S. Brugge Stade Kortrijk i F. C. Brugge 3 S. K. Roeselare 2 Kortrijk Sport 3 Onze scholieren hebben den goeden strijd ge streden, met Meenen te overwinnen van 2-1, niet zonder moeite, want Meenen wist zich goed te verdedigen, en 't was enkel in de laatste minuut dat onze mannekens de winning goal markeerden 1-2 had beter het spel weergegeven. Spijtig dat ze nog somtijds vergeten dat, om goals te maken den hal moet in de nelten geraken, en om in de nelten te geraken dat men moet shotten, jongens denkt er op Zondag, want 't zal noodigzijn KLASSEMENT SCHOLIEREN G. G. C.S. Brugge 4 4 F.C. Brugge 4 3 Kortrijk Sport 4 3 Poperinghe F.C. 4 2 Stade Kortrijk 4 1 C.S. Yper 4 I S.K. Houselarc 4 1 S.C. Meenen 4 0 De scholieren krijgen Brugge, en alhoewel zij hun hardnekkig zullen verdedigen, zullen zij toch de lauweren moeten laten aan Brugge. F. C. Poperinghe F. C. Brugge Om 2 uren 38 Af deeling. F. C. Poperinghe F. C. Dixmude Onze reserven trekken naar Abeele om daar het I elftal te ontmoeten. Vertrek om 1 uur. Naar de beroemde roman van Félicien Chainp- saur. Groote Volksfilm in 0 tijdperken met Léon Malhoten Krauss beroemde vertolker van Mon- to-Cristo Hl Gelijk een wervelwind vaak een mooie dag verbrijzelt, zoo komt de oorlog de droomen van zachtheid en broederlijkheid van Mare Anavan verbrijzelen. Het land, dat zich liet sussen door het muziek van twistzoekers, richt zich op als één man, en zonder rekening te houden dat het vergelen heeft met een schild te bedekken biedt hetde bloote borst aan den vijand.Allen doen hun plicht, de vaderlandslievende!! als de anderen, deze die hun land haatten. Sarrias is een der eerste, niettegenstaande zijn ouderdom en zijn zoon welke zich in Engeland ophield komt in der haast terug, nu dat het alleen nog betreft te sterven voor zijn land. Mare Anavant, luitenant der jagers te voet doet zijn plicht op eerlijke wijze, terwijl Silvette met hel geld dat de keizer der armen haar naliet een sanatorium achter het front heeft opgericht. Silve, de vader van Silvette, wiens zoon door den vijand gefusilleerd werd, heeft ook dienst in 't leger genomen om de dood van zijn zoon te wreken. Al deze helden zijn door het noodlot vereenigd maar de kans verwijdert hen zeer spoedig. Sarrias welke zijn zoon wilde redden, die gedood wordt, is slachtoffer eencr ontplof fing die hem blind maakt. De vader Silve valt. Mare Anavan wordt doodelijk gekwetst. Silvette, de zachte Silvette, is slachtoffer van een eerlooze, die haar onschuldig veroordeelt, omdat hij een oogenblik de sterkste was. Maar de omstandigheden,eerst nadeelig.keeren zich ten goede de vijand onderbreekt zijn voor uitgang. blijft ter plaats, om dan weer terug te trekken lot op den dag dat hij overwonnen wordt en genade vragen moet. Sarrias komt terug, de liefde van Cleraence beproeft hem de zachtheid van het licht te doen vergeten, maar welke vreeselijk noodlot voor een kunstenaar te beeldhouwen in zijn werk plaats, in het donker gedompeld. De lafaard, die Silvette ten onder bracht oogst zijn daad. Zij is moeder geworden. Niettegen staande zijn liefde, zijn goedheid en rechtvaar digheid vergeeft Marc met weemoedig hart haar de fout. na lange twijfel. (KLEIN FORMAAT) bevattende de uurtabels van alle lijnen van het Belgisch spoorwegnet, uiterst gemakkelijk om op zak te dragen, verkrijgbaar ten bureele dezer aan 1.50 fr. het stuk.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2