Lezers Burgerstand van: Kond de W ereld. \Y" Truwanl Zoon DE ZEPPELINS IN SPANJE PJSTZEGELS Caisse Cuiutneiviale tie Routers In '1 Binnenland. Crédit Lvonnais Palace-Theater, an alles wat. qjj Twee bandieten drongen te South- Bend (Vereenigde Staten) in eene herberg en meenden er al de verbruikers hun geld te doen afgeven. Een vreeselijk gevecht werd geleverd. Een der dieven kreeg een slag met een hamer, dat hij als een blok ten gronde stuikte. Twee personen wer den met revolverschoten afgemaakt en vijf werden erg gekwetst. De tweede bandiet kon vluchten in de naburige bosseben waar de bevolking klopjachten ingericht beeft om hem in de handen te krijgen. In de nabijheid van de Servische hoofdstad Belgrade is Zondag de sneltrein Velesstip uit de sporen gesprongen. Ver scheidene wagons kantelden om. Vijftien reizigers werden gekwetst, waarvan zes doodelijk Een onderzoek is ingesteld, daar er kwaadwilligheid in het spel is. In da Gemeente St. Leonard, bij Rij- sel, woont het gezin Ménuge, in eene barak door de Eugelsche achtergelaten. Het leef de er letterlijk omringd van ratten. Ter wijl de ecbtgenooten Ménuge dezer dagen aan den arbeid waren, sliep hun kindje van 6 maanden oud in de wieg. Opeens hoorden zij het wichtje erbarmelijk schreeuwen. Toegesneld zagen zij ver scheidene ratten in de wieg zitten. He kindje wa» over gansch het lichaam gebe ten en niettegenstaande de beste genees kundige zorgen is het in de vreeselijkste pijnen, ten gevolge van bloedvergiftiging, overleden. Uit de Chineesche haven van Kanton was ean Amerikaanse!) schip afgevaren Aan boord bevonden zich een vijftigta passagiers waaronder zes bandieten geluk waren er zich tusschente sluipen. Eens het schip in zee, haalden de bandieten hun wapens te voorschijn en dwongen den stuurman naar een inham der kust te va ren. Daar werden al de mannen aan wa gebracht. De vrouwen mochten aan boord blijven. De bandieten gaven dan den stuurman bevel terug te varen naar Kan ton. De mannen werden door de schelmen meegevoerd naar het binnenland. -omt zien naar onzen nieuwen bazar, waar ,er met St Maerten, St Ni klaas en Kerstdag een overgroote keus SPEELGOED zal uitge staid zijn, ook is er bij ons nog te verkrij gen gleis en glas, verlakt, zeemvellen, korken, reisartikelen, malen en eetzakken vogelpiken en pijlen, schouwgarnituren in brons, marber en gleis. Vlaamsche poterij en aardewerk, schoone keus van vazen en geschenken in fanlaisie beelden en globben, panders, vogelmuiten, lan- teerns, spiegels en allerhande bazar artikelen. Alles aan zeer voordeelige prijzen Bazar In de Gouden Bol Gasthuisstraat, 3, POPERINGHE Bijhuis van het huis Casselstraat, 22. Men weet dat Duilschland, krachtens het vredesverdrag van Versailles,verplicht was gansch de Zeppelingswerf van Fried- richshafen, zijnde eene oorlogsnijver heid. af te breken. HettReich kreeg uitstel tot na den bouw van den luchtreus Z. R 3 die onlangs aan Amerika werd geleverd. Van de afbraak der werf van Friedrichshafen is echter geen spraak ge weest, liever, de werf werd te Fried richshafen afgebroken om naar Spanje overgebracht te worden, en heel deDuit- sche Zeppelinbouwnijverheid met mate riaal kapitaal en ook met personeel wordt als bij tooverslag Spaansch. Zoo zijn de Bondgenooten ontwapend tegen den Zep- pelingbouw, die,ofschoon schijn-Spaansch toch in werkelijkheid Duitsch blijft. De ingenieurs zijn Duitschers, de mekanos en vele werklieden zijn Duitschers, tal rijke stuurlui zijn Duitschers. Het kon trak! met Spanje bepaalt, echter, dat al de Duitschers, na vijf jaar verblijf in Spanje, Spaansche burgers zullen worden. Zoo is de zaak fijntjes geklonken. De Zeppelingwerf wordt gebouwd te Sevilla Dit werk zal rond de twee jaar in beslag nemen, De Duitsche ingenieurs en vliegers die nog geen kontrakt hebben met Ameri ka. worden aangeworven te Sevilla voor het bouwen van zeppelins. De overste der Spaansche luchtvaart heeft verklaard, dat mer beginnen met vier luchtschepen te maken van 130.000 kubiek m^ter, elk be wogen door negen motors van 400 paardenkracht. Het eerste toestel zou in den loop van 1027 afgewerkt zijn eo gereed voor den lucbt- dieost lusschen Spanje en Zuid-Amerika namelijk van Sevilla naar Bnenos-Ayres. De werf te Sevilla zal de gróótste zijn van he 1 de wereld. Alle landen der wereld zuilen er luchtschepen kunnen bestellen Bij de werf wordt ook een aluminiumnij- v rheiden een hydrogeenfabriek gevoegd. Er wordt tevens gewerkt aan het bouwen van eene uitgestrekte nieuwe wijk met e n duizeotal werkmanshuizen. roor verzamelaars, ten bureele dezer GEVONDENs Eene som geld. op den steenweg van de Leeae naar de Dasdreef. De eige naars mogen zich begeven bij Hilaire Yanbecelaere. -OOT5O OCO 6 8 aO <r Zij die vergiffenis schenkt De Stervende Steden o Hel Kind der Zonde. Op 21 Januari 1925 VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE A O, aangesloten bij de BANQUE DE BRUXELLES Kapitaal 200.000 OÖQ Reserven 55.050.000 Raopicessckap «Ronde vas Pepenagae» bij G. Siltert, Groote Markt. Zondag 7 December UITSLAG 208 duiven. 1. Desaegher Hector 4 m. 2. Sterekx Cyrille 3 m. 3. Torfs Jean 5 m. 4. Itoeykens Jean 5 m. Op.; 5. Debyser Jerome 4 m. 6. Pouseele Nestor 3 ui. 7. Creus Hector 3 m. 3 p. 8. Yanbru- waene Gaston 3 m. 9. Bouduelle Maur. 3 m. 10. Decorle Maurice 2 m. 11. Schaballie Maurice 1 m. Prijsvlucht uit Le Touquet bij li. Dewickere, Veumestraat. Zondag 14 December Inschrijving Zondag morgend van tot 8 ure. Loslating om 10 u. 30 rn Gewoon spel. m Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open lot middagheden Zondag nanoen alleen M. KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 12^ tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Diefstal. Maandag avond tus sehen 6 en 7 ure werd ten nadeele der chtgenooten H. Blanckaert-Cossey, wo nende bij den Havermuis, eene som geld ontstolen, ongeveer 400 fr. Een slreng onderzoek is ingesteld Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt ulo Vndré Cossey, Groote Markt, 12, Pope- linghe, die u, zonder de minste verplich ling, prijs en bestek zal geven. Daar zijn er nog die aan hoofdpiju Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 1.75 fr. en ^an 3.00 frank. Bericht Wilt gij een goede lan taarn koopen voor velo of moto aan gena digen prijs, wendt U bij Maurice Devos, 0, Yperslraat Poperinghe. Doe bij voorkeur uwe bestellingen bij de leve- M i ranciers welke reklaam maken in De Gazet van Poperinghe. Lijdt U aan de maag, beproef eens Apotheker Vermandere's Ware MAAGPILLEN, verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt, Poperinghe. Bericht. Gezondheid gaat boven geld en goed vraagt overal Pops Bron nen Water en Limonades door alle Dok ter* aangeprezen. Het schoonste Kerstgeschenk is wel een Corset D. W. de nieuwe model len met elastiek op de rug zijn uitmun tend. AGENDAS ALMANAKKEN 1925 bij ons verkrijgbaar. Stadsschouwburg. Op Zondag H, Maandag 12, Dinsdag 13 en Woens dag 14 Januari a.s. geeft de maatschappij Roeysche Barbaristen» vier prachtige verlooningen De 2 Straatjongens, boeiend Drama in 8 tafereelen en tot slot Schrik van Soldaten, Blijspel met zang in 1 Bedrijf. Kaarten op voorhand te bekomen bij Me We Denut-IIuys, Casselstraat, 38. Dranoutre. Schoon voorbeeld. Alhier werd den gemeentetelephoon in openbare aanbesteding uitgegeven. Alzoo is dit nuttig maar kostbaar ding niet totaal ten laste der gemeentekas, te meer daar deze kassen overal erg verkoud zijn. Loc re. Het zal hier eerlangs streng verboden worden rijwielen in den nacht op de markt in bewaring te leggen. Tortje past op geen bagage in openlucht. Clytte Reninghelst. Op 21 en 22 December belangrijk concert. Een groep goed geoefende mannen zullen een schoon concert uitvoeren die veel bijval beloofd Eere aan deze moedige inrichters. Kemmel. Nog wat geduld. Lang zaam verdwijnt de moozemarkt. Volop is men bezig met de besteeniging. Schoon en nuttig werk. Verders beloofd men stellig voor naaste jaar de herstelling van al de gemeentewegen. Dank, met de aanstaande kiezingen voor Kamers en senaat zullen wij al de kandidaten wat door de staatsbanen doen loopen opdat ze ook eens te Brussel zich zouden herin neren dat er herstelling noodig is. Hoopvol. Oude Gazetten 1 fr. de Kgr. ten bur. dez. Yper. Dezer dagen zijn de dieven duchtig aan 't werk geweest. Nadat zij bij deBijseIpoort,een Engelschmandie van de kinema kwam, aangerand hadden en zij ne brieventesch met een vijf honderd fr afhandig maakten, braken zij in bij Geu lenaers, in de Thouroutstraat bij Perty bakker, in de Dixmudestraatbij Depuyd beenhouwer aan den hoek van den Lan gen Meersch en eene herberg van de Sta tiestraat. De Ypres-League van Londen heef aan het syndikaat Y'per-Vooruit, dertig wegwijzers geschonken welke op de be roemde slagvelden zullen gesteld worden Zij dragen de Engelsche benamingen welke onder den oorlog gebruikt wierden Aan de statie zal een algemeen plan opge steld worden ten dienste van de Engel sche toeristen. Gheluvelt. Maandag laatst werd erdoor Cyrille Decroix, jachtwachter voor Jufvr. Keingnaert de Gheluvelt en dooi Eugeen Billiet, jager, een schoonen vos gescholen. Het beest heeft eene lengte van 1 m. 30 cm. en een gewicht van 8 kgr Gheluwe. Maandag droeg Joze Devos, metsersgast, een vracht kareel steenen op den schouder, toen hij plots uitgleed en zoo ongelukkig viel dat hij erg gekwetst werd. Wervick. In eene herberg der Mo tenstraat had er een vechtpartij plaats tussehen de genaamden Leonard Lema hieu, Achille Baert, en Augustin Pauwels alle drieinde gemeente woonachtig. Le- mahieu kreeg het grootste deel der vuist slagen. Na de vechtpartij was zijn gelaa vol bloed. De gendarmeriekommandant M. Martens heeft het onderzoek gedaan. Meenen. Zondagavond is een on bekende kerel in den beenhouwerswinke van Trog, Statiestraat, gedropgen en heeft er uit de uitstaling een groot stuk vleesch gestolen. De diefstal werd slechts Maandag morgend vastgesteld. De 15-jarige Maurits Devrieze, wo nende Rijselstraat, was per rijwiel naar zijn werk te Halewijn gereden. Over de Leiebrug rijdende en zich mijdende voor de sporen van den tram werd hij langs achter door een auto gevat en te gronde geslingerd. De jongen, die in bezwijming bleef liggen, werd met een diepe wonde aan het hoofd opgenomen. Zijn rijwie was gansch ontredderd, is ingesteld. Kortrijk. Maandag morgend stel de meester metser Firmin andenburie wonende St. Denysstraat, en die langs de Félix van Elsaslaan aan hel bouwen is vast, dat er aldaar uit de inopbouwzijnde huizen verscheidene balken en andere voorwerpen gestolen waren. Klacht is in gediend. Twist ontstond in de herberg van Üesmedt, Vlasmarkt. De gebroeders L., van Ceurne, stoorden daar rustige ver bruikers. Zij werden door den baas aan de deur gezet. Een der gebroeders L. sloeg uit gramschap een ruit aan stukken De politie werd verwittigd en de kerels die te diep in 't glas gekeken hadden, werden aangehouden. Ze zullen met moe der Justitia af te rekenen hebben. Een onderzoek Oostende. Een ongemeen gewel dige brand heeft Maandag nacht gewoed in een gebouw van de Kaai straat. Het vuur nam seffens een groote uitbreiding en wanneer de pompiers ter plaats kwa men, was er aan geen blusschen te den ken. Zij moesten zich dan ook bepalen bij de vrijwaring der andere huizen. Het ge houw is totaal uitgebrand. De schade be oopt ruim 75,000 fr. Naamlooze Vennootschap Gesticht in 1863 Kapitaal heel en al verschooten 250.000 000. De Bureelen en Geldkassen ran het Agentschap Hazebrouck zullen verplaatst worden vóór den 15 December aanstaande, 61. Sleutelstraat. =0* SPORT FOOTBALL. Cl WT 3e Afdeeling. Uitslagen van Zondag laatst Alle Bank- en Beursbewer- Inschrij vingen. van alle koepons of biljetten. Bewaring van titels.Verhuring van brand kassen. Scholieren. Uitslagen van Zondag laatst V. 0 1 1 0 1 1 1 0 0 0 V. 31 24 34 10 10 9 18 1 Heden Zondag, om 2 ure 1037 543 P- P- 103 p. kingen. Betalingen Zondag speelde de Brusselsche Entente tegen Fulham (Londen) en won met 2-0. Maandag laatst had de landenwedstrijd Engeland-Belgie plaats te Birmingham (Engeland). De Belgen verloren van 4-0 WIELRIJDEN. Zondag avond is deze koers afgeloopen met de overwinning van den Australische- Hollandsche ploeg Mac Namara - Van Kempen. Het klassement. 1Van Kempen-Mac Namara 2. Waltbour-Giorgetti Op één ronde. 3. Marcel Buysse-Goossens Op twee ronden. Rockier-Stockholm o. Benezatto-Taylor 6. Deruyter-Belloni Op drie ronden. 7. Dewolf-Stockelynck 8. Goullet-Mac Beath Gastmann Lawrence Er werden 3811 kilometers afgelegd. ATHLETIEK. Zondag laatst bad er een internationale loop wedstrijd over 14 km. plaats te Barcelona Spanje) waar onze andgenoot Degraxde de Belgische kleuren is gaan verdedigen. Het weder was prachtig. 117 mededin gers vertrokken en slechts 100 kwamen aan. Na de 9e kilometer was de Italiaan Speroni met Degrande aan de leiding, POPERINGHE, van 5 tot 12 December 1924. Geboorten 343 Jeanne Delalande,d.v. Leon en Maria Laconte 344 Duflou Lucienne, d. v. Lueien en Maria Naudts 345 Amez Marie,d. v. Arthur en Rachel Dequeker 346 Boweher Jenny, d. v. William en Maria Carron 347 DeRycke Frangoise, d. v. Julien en Maria Declercq 348 De Rynck Paul, z. v, Maurice en Germaine Truant. Overlijden»: 231 Toussain Sophie,77 j., z. b., wed. v. Henri YanEecke, seclie A Huwelijken: 413 Lermytte Maurice, 22 j., staatsbediende en Mollet Maria, 24 j., z. b b. v. Pop. 444 Gackiere Jules 37 j., landwerker en Lefever Sidonie 43 j. landb., wed. v. Rene Delanghe, b. v. Pop. Beloften 465 De Rynck Sylvain, werkm. en Delanghe Maria, z. b., b. v. Pop. 466 De Wulf Marcel, werkm. en Debruyne Alida, huish., b. v. Pop. 467 Melis Julien, werkm. v. Pop. en Declercq Augusta, werster v. Rumbeke. RENINGHELST, der maand November 1924. Geboorten: 1. Carrein Joseph, z. v Maurice en Wicke Emma 2. Clarisse Jerome, z. v. Florent en Bonte Margareta 3. Deconinck Roger, z. v. Jules eu Wydein Marie 4. Senechal Agnes, d. v.Marcelen CoevoelMarie 5. Lefebvre Lucien, z. v. Daniel en Soetaert Marie. Huwelijken 4. Deberdt Henri met Depuydt Marie, b. v. Ren 2. Rosseel Maurice v. Poperinghe metDegryse Lucia v. Ken. 3. Bau Marcel met Goemaere Maitha, b. v. Ren. 4. Jacob Jeremie met Lefebvre Agnes, b. v. Ren. Overludens 4. Braem Rosalie, 68 j., echtg. v. Gouwy Henri 2. Gouwy Irma, ong., 24 j. JL I DeFamiliën Emile Vincart-Bouckaert en V'andevoorde - Vincart, bedanken Vrienden en Kennissen die tegenwoordig waren in den Lijkdienst van mevrouw Elodie BOUCKAEl^T 11 io 9 7 5 4 2 0 Heden Zondag, om 2 uren Scholieren. Om 40 uren Algemeen entraine-i ment voor ALLE spelers. Vrienden en Kennissen worden vrien delijk uitgenoodigd het Solemneel Jaargetijde te willen bijwonen die zal gezongen worden op Maandag 15 December om 9 uren in St. Bertinus Kerk tot lafenis der ziel van Lievin DAVE MEDEDEEUNGEN VAN HET STADSBESTUUR De militieplichtigen van 1925, in den vreemde verblijvende, zullen voor het Wervingsbureel moeten verschijnen op 17 Maart 1925. Nochtans, zoo er onder hen zijn die er groot belang bij hebben om naar Belgie terug le keeren op een ander tijdstip dan dit in het bevel tot ver schijning bepaald, kunnen zij, mits zich te wenden tot het bestuur der plaats waar zij geteld werden, aangenomen worden tot een geneeskundig onderzoek, op gelijk welk een der vergaderingen die, lusschen den 2 Januari enden 31 Maart aanstaande zullen gehouden worden. Ter toepassing van art, 82 van hetkies- wetboek, heeft het College van Burge meester en Schepenen de eer kenbaar te maken dat de kiezerslijsten voor 4925- 4926 bepaald gesloten worden op 10 December 4924, en van heden af tot 10 Februari 1925 ter inzage van het publiek berusten op het Stadsecretariaat en op het Politiekommissariaat. Poperinghe, den 45 December 1924 359 248 224 639 327 85 P- P P- P- P P Onze suikeruitvoer De regeering heeft beslist dat er 60 p. c. der suikeropbrengst van den oogst van 1924-1925 zal mogen uitgevoerd worden. Voor den vorigen oogst was de uitvoer 50 p. c. De opbrengst van dees jaar is 30 p. c. hooger dan deze van verleden jaar. De papieren geldomloop In de week van den 27 November op 4 December is de papieren geldomloop aan gegroeid met 16 millioen. Het algeheel bedrag op 4 December was 7,619 railj. frank. De Kopervoortbrengst Het verbruik van koper in 1924 is ge schat op 1.369.147 ton tegen 4.367.336 ton in 1918. Men denkt dat het normaal zou moeten beloopen tot i.954.971 ton. De mijnen, gezien de tegenwoordige voortbrengst, zouden in dergelijke ver meerdering niet kunnen voorzien, en men doe» ongelukkiglijk aan de He kilomeS|~ "fuik zal deed Degrande een val waarbij hij het moest opgeven. De aankomsten waren Ij 1- Speroni (Italië) in 54 minui. 8 sec. 2. Palau (Barcelona) - 3. Bertini (Italië) "j4. Belmunl (Barcelona). moeten verminderd worden. De elektrieke nijverheid slorpt thans meer dan de helft op van de wereldvoort- brengst aan koper, en men denkt dat zij binnen kort de twee derden zal kunnen opslorpen. Geile qui partlonne Hurricane's gal Treurspel iu 10 deeien Super Speeial der First National Pictures Hoofdvertolkers DOROTHY PHILIPS WALLACE BEERY Korten Inhoud Lola, dochter vari een zeeroover der Stille Zee, had buiteu de «Tahiti Belle», zeilschip dienende tot deu sluikhandel, ook het onafhankelijke en opvliegend karakter haars vaders geërfd. Zij kent uoch wet, noch schrik en geen enkel man is er in gelukt haar hart te veroveren. De «Tahiti Belle», terug der Chineesche wateren, zal binnen eeuige dagen San Francisco binnen vallen. Plots wordt er een vreemdeling iu het ruim aangetroffen. Deze man, Steele O Connor, heeft zich voor matroos doen doorgaan. Op het zicht van deze man, vindt Lola, altijd zoo onver schillig jegens hare omgeving, een nieuwe aan trekkelijkheid iu het teven... en een bekoorlijke idvle ontstaat tussehen de twee jonge lieden... 4laar de betrachtingen van Lola zullen van korten duur wezen, want, op de vooravond van de aanlegging te San Francisco, zeilt een schip van de zeepolicie do «Tahiti Belle» tegen en Steele, geheim agent, legt beslag op het zeilschip in naam der Vereonigd# Staten Een gevecht tussehen de twee bemauuingen laat aan Lola, Chris Borg en Sing, de kok, too in een sloep te ontvluchten. Tussehen de eigendommen die Lola van haar vader erfde, bevindt zich het «Paleis van het Geluk», eene te San Francisco zeer bezochte kroeg dit speelhuis bood haar het zekerste toe vluchtoord aan, evenals aan hare medegezellen Heilige dagen later zoekt Steele zonder uilste diegene die al zijne gedachten inneemt. En aij .verdeelt tussehen hare liefde voor Steele en den haat die zij voelt voor zijn verraad, weet niet wat doen zich wreken of... vergeven. Het adres van den verrader vernomen hebbende, be geeft Lola zich naar Steele om zich te wreken en zij gaat den man doodeu die zij bemint... Maar Steele doet haar verstaan dat hij niets gedaan heeft dan zijn plicht tegenover zijn land. Op hetzelfde oogenblik treedt de "erloofde van Steele binnen Lolt beeft zich verborgen en ver neemt dat zij binnen kort zullen huwen. Zinne loos van jaloeraehheid, doet zij bare mededing ster J oplichten en scheept zij zich in op de «Samoadie zij een weinig te voren gekocht had, Chris Borg staat aan bet hoofd van eene der sluw ■te bemanningen. Maar gedurende den eerstvol- genden nacht woedde een hevige storin en ver scheidene mannen kwamen 011». De dag daarop, door wroeging gekweld, besluit Lola naar San Francisco terug te stevenen... Maar Chris Borg wilde verwezenlijking van zijn plannen en droo- men een verlaten eiland... een koninkrijk, vrouwen.... Hij weigert terug te keeren en doet de twee vrouwen opsluiten. De verdwijning van de «Samoa» en de bekentenis van den chauffeur die medegeholpen heeft lot de ontvoering van Phyllis klaren het geheim op en Steele bekomt de toe lating de vermetele en roekelooze l«ola te ver volgen. Een» torpedoboot doorkruist de zee om de «Samoa» terug te vinden en Steele, aan boord van een watervliegtuig, bemerkt het spookschip aan den gezichteinder. Dank aan de T. S. F. ver wittigt hij de torpedoboot en deze neemt de «Samoa» onder vuur. Aan boord van de «Samoa» regelt men de ver dediging en op het oogenblik dat het watervlieg tuig het schip wil overvliegen, wordt het getrof fen en valt in zee. De torpedoboot komt in volle snelheid toegestroomd en de verwarring, teweeg gebracht aan boord van het zeilschip, laat aan Steele toe er op te klimmen en in do kamer te dringen waar Chris zich in tegenwoordigheid bevindt van de twee weerlooze vrouwen. Een vreeselijke strijd ontstaat er tussehen de twee mannen en Chris, een revolver grijpend, wil zijn viiand vermoorden maar Lola werpt zich tus sehen beide mannen en wordt zelf gekwetst.doch zij heeft den man gered die zij nog steeds bemint Chris wil zijn w raak koelen maar hij zelf wordt verslagen door de matrozen van de torpedoboot die het zeilschip overrompeld hebben. Teruggeke v I te San Francisco huwt Steele Lola, terwijl Phyllis de luitenant der matrozen zal huwen die haar het leven gered heeft en die zij in het geheim beminde. met Hknry GALEEN in de hoofdrol Een zeer aandoenlijke film. waarvan het begin speelt te Weenen vóór den oorlog, en waarin het geluk eener familie door den geesel van 1914-18 vernietigd wordt. Een ramp in een werkhuis, de armoede te Weenen een zeeslag en allerhande gebeurtenissen boeien de aandacht van den ver rukten toeschouwer. Trisey, de eenige erfgename van "de aloude fa milie Colalto is verloofd met haren neef Rainer, alhoewel zij verliefd is op Eggerton, een jonge Amerikaansche scheikundige die haren vader, professor aan de hoogeschool, in zijn werk bij staat. Eggerton doet eene groote ondervinding op ontploffingsgebied, en wijst het aanbod af hem door Gorsky. een groote Oostenrijksche nijveraar gedaan, omdat hij zijne uitvinding niet tot oor logsdoel wil omwerken De oude generaal Colalto wil dat zijn dochter Trisey haren neef huwt. maar Trisey trouwt met Eggerton en vlucht met hem naar Aruerika. De oorlog is gedaan. Trisey door de uitvinding van haar man in welstand Terkeerend ontnam bericht van de armoede harer familie. Seffens richt Eggerton een hulpcomiteitin om de armoede in Europa te lenigen. Op bevel van bet Ameri- kaaoseh Bestuur komt Eggerton met zijn familie ter plaatse om de giften uit te deelen. K m huldebetoog valt hun te beurt, hun die al les in het werk gesteld hebben om de uitsterven de steden te doen herleven. V oor de 3e maal zal dittooneclsucces hier op gevoerd worden. en dat op algenieene aanvraag 'nrioodïg van dit kunstvol stuk hier den lof te maken, want het talrijk publiek dat de tweede opvoering bijwoonde betoonde door zijn onop houdend toejuichen genoeg hoe verdienslvol het stuk is. Een uitgeleien orkest zal de uitvoering inleiden. Dat dezen die waarlijk Iets puiks op tooneelcel ied willen zien de gelegenheid niet verwaar; >zen. en bijzonderlijk dat de liefheb- Kers uit het omliggende p tijd hunne plaatsen bespreken, wan» de zaal zal nog eens vol loopen en talrijk zijn dezen die het een derde maal zul len bijwonen. HALFMAANDELUKSCHL REKENINGEN tijdperk: van IO December tot 26 December 5,00 o o Rekeningen 6 maanden 5,25 o o Rekeningen I jaar 5,SO o o t Football Club Poperinghe 2—0 0-3 2-1 4-1 Thourout-PoperÏDghe Gbistel-Reniy Sport Dismude-Thielt Heyst-Heule We hebben dus, verleden Zondag, niet een niet volledig elftal naar Thourout getrokken, en er verloren van 2 0. Hadde ons elftal kunnen op treden gelijk vorige Zondag dan had Thourout voorzeker niet op de puntjes moeten denken. Op techniek gebied was het spel Zondag zeker flauw huiten eenige schoone phascn, zagen wij in het algemeen niets bijzonders, het passenspel liet veel te wenschen, misschien was de glibbe grond daar de oorzaak van. Thourout heeft wat meer geluk gehad dan wij, en heeft 2 flauwe goaltjes kunnen aauteekenen, 0-0 had beter het voork-«men van den mateh weergegeven. KLASSEMENT 111« AFDEEUNG G. G. V. G. V. T. P. Thourout 10 8 2 0 27 8 16 Thielt 10 6 2 2 27 15 14 Dixmudc 10 6 4 0 32 21 12 Heul* 10 5 4 1 16 14 11 Poperinghe 10 4 4 2 18 25 10 Remy Sport 10 4 6 0 21 26 8 Hey»t 10 3 6 1 13 18 7 Ghistel 10 1 9 0 8 36 2 Heeren Spelers Koopt uwe football- schoenen en toebehoorten bij A. Cossey- Van Mol, rechtover '1 gasthuis. Gij vindt er de meeste keus aan genadige prijzen, Poperinghe-Stade Kortrijk 13 Yper-S.K.Hoeselare 4-1 Courtrai Sport-Meenen 0 C.S.Brugge-F. C.Brugge 33 De scholieren hebben eveneens de vlag moeten strijken voor Stade Kortrijk, maar volgens men beweerd verdienden zij ruimschoots de overwin ning.alleenlijk deafwezigheid van den officieelen scheidsrechter was de oorzaak van de flederlaag, KLASSEMENT SCHOLIEREN C.S. Brugge Kortrijk Sport F.C. Brugge C.S. Yper Stade kortrijk Poperinghe r .C. S.K. Rouselare S.C. Meenen G. 6 6 6 6 6 6 6 6 G. 5 5 4 3 2 2 1 0 2 3 4 5 6 G. I T. 6 8 6 16 12 28 29 27 op Remy Sport terrein, Remy Sport-F.C Heule Internationale Matchen De Zes-dagen van New-York P. Heden Zondag gaat ons eerste naar Hcyst, en zal moeten voltallig optreden of anders zullen zij van hunne pluimen laten. Onze scholieren zullen voor de tweede maal del puntjes zien de reis maken naar Kortrijk. daarj Courtrai Sport een goed getraineerd elftal bezit. F.C.Poperinghe-Courtrai Sport op Kouter-terrein. Militie. Bericht. Kiezerslijsten.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1924 | | pagina 2