vi'lM OTtBurgerstand van: Caisse Commerciale de Kouiers In t Binnenland. Limousine-Auto, 20 plaatsen Oe Gazet van Poperinghe Onderscheiding in Muziekkunst Oe Zaak Remy De Man WISSELKOERSEN. Goed Nieuws De Alkoolwet standigheid betoond hebben, men ziet dat de Turovereenigingen machtig veel bij brengen Yoor de opvoeding, den plicht en de vaderlandsche fierheid die de jeugd noodig heeft. Onder het geleide Yan hun Voorzitter en verscheidene bestuursleden hebben onze turners den Maandag eene belang wekkende wandeling gedaan. Eerst heb ben zij de Bon Marehe bezocht, alsdan het Leger Museum. Welke bewonderingsgal- men hebben wij al niet hehoord als wan neer men het Museum van Natuurlijke Wetenschap bezocht, toen men al die jonge gezichten gevestigd zag op die mil- lioenen verschillende vogels en dieren waarvan ma zelfs het bestaan onbekend was. Wat was hunne verbaasdheid groot, wanneer zij al die groote gebouwen be wonderden, zooals het Koninklijk Paleis, de St. Gudulakerk, het Justiciepaleis, de Koninklijke Biblioteek.de Beurs, de Munt schouwburg, enz. enz. Na deze schoone wandeling deden onze jongens eere aan de geurige spijzen, ter hunner eer opgediend in het gasthof van onzen vriend Jules. Hun eetlust was uit muntend. 't Is dan ook met geestdrift dat onze jonge vrienden 's avonds op den trein stapten om in hunne geliefde geboortestad terug te keeren, uiterst tevreden aan de 60e verjaring van onzen Belgischen Turn bond te hebben deelgenomen, ook zijn wi ervan overtuigd dat zij nog lang hun aan genaam verblijf in de hoofdstad, in he geheugen zullen bewaren. Een woord van hulde verdienen wel de heeren bestuursleden, die hun onophou dead met alles gelastten, ten einde he verblijf aangenaam en leerzaam te maken Wij houden eraan de eensgezindheid en de ware vriendschap te betuigen, welke onder turners en bestuursleden onzer maalschappij heersehtte, dit zijn zeldzame gevoelens in deze zelfzuchtige tijden welke wij thans doorworstelen. 868 515.6! 397^50 21.6 102.98 64.25 582.50 uc uuucwaaiuc uvct wcycii Verleden week deed een Volksvertegen woordiger de volgende vraag aan den heer Minister van Spoorwegen. Wil de heer minister zoo goed zijn mij te zeggen a) Hoeveel ongevallen er sedert den wa penstilstand plaats hadden aan de onbe waakte overwegen b) Hoeveel met doodelijke gevolgen, hoeveel met gevolgen van invaliditeit c) Hoeveel huizen van overwegwachters staan onbewoond en bouwvallig. Denkt de heer minister niet dat het noo dig is het grootste deel der onbewaakte overwegen terug onder bewaking te stel len Antwoord a) Het getal ongevallen aan onbewaakte overwegen, van den wapen stilstand af tot op 0 dezer maand Juli be draagt 245, alle ongevallen inbegrepen, namelijk die, overkomen aan personen vee. gespannen, auto's, enz. b) Zes en zestig ongevallen hadden doo delijke gevolgen 42 verwekten ernstige verwondingen. c) Zeven en zeventig waahterswoningen alhoewel bewoonbaar, zijn niet bezet13 zijn in staat van verval en kunnen niet be woond worden. Onderrichtingen zijn gegeven om het h^rbewonen van de eersten te bespoedigen en om uit te zien wat er best met de twee den kan worden aangevangen W at het weder onder bewaking stellen van de onbewaakte overwegen betreft dient opgemerkt dat de daardoor verwek te jaarlijksebe uitgave ongeveer 1 2 miljoen frank zou bedragen. Welnu, bet is te recht vaardigen de bewaking af te schaffen aan weinig belangrijke overwegen waar vol doende zichtbaarheid is om te voorkomen dat de oplettende voorbijgangers,al sturen zij een voertuig, zich doer een trein laten verrassen. De zichtafstanden veranderen volgens de snelheid der treinen en daaren boven wordt rekening gehouden met de topografische bijzonderheden en de ge- hoorebijzonderheden van den bedoelden oserweg. Deze overwegen zijn ten andere voorzien van een stelsel van palen, ge schilderd in zeer zichtbare kleuren,zoodat z de aan lacht van den voorbijganger wekken Ik moet daarbij voegen dat op dit oogen ic k een aandachtig onderteek van ai de onbewaakte overwegen geschiedt en dat de no dige u igaven rallen gedaas worden om. zoo noodig. het zicht op de sporen t or da voorbijgangers uit te breiden. Verder werd den nub;ster gevraagd dat hij de mogelijkheid zou willen on derzoeken een bevel te geven opdat de okomotieven aanhoudend fluiten bij het naderen van een barreel, naar het voor- oeeld der buurtspoortreinen in den door- ocht van een dorp. Ook w are het niet nutteloos te onderzoeken of zelfde be hoedmiddel niet in gansch het land kan oegepast worden.» Daarop antwoordt de minister, dat de machienisten niet mogen aan hun bezig- ïeden onttrokken worden door de ver plichting om aan de overw egen te fluiten Zij moeten al hunne aandacht vestigen op het voeren van hunnen trein en op het inachtnemen van de seinen van allen aard welke langs de lijn tot beveiliging, van den loop der treinen geplaatst zijn. In alle geval is het dringend noodig dat het ministerie de middelen onderzoekt om het aanstoomen der treinen aan de overwegen beter en duidelijker aan te kondigen dan thans het geval is. VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE O, aangesloten bij de BANQUE DE BRUXELLES Kapitaal 200.000.000 Reserven 55.650.000 2a onze Staats Middelbare School. Uitstap naar De Panne Zaterdag laatst begaven de leerlin gen onzer Staats Middelbare School zich naar De Panne. Vol geestdrilt ving de reis aan en welgemoed land de men in de statie van Adinkerke aan. Na een bezoek aan de kerkhoven van Adinkerke en Moeder I.ambic, kwam men in De Panne aan. Langs een zijweg door de schoone duinen en na een groet aan het Standbeeld, kwam men eindelijk aan de zee. Wat een vreugd voor die begeesterde kna pen, wat een schouwspel voor die kinderen die nog nooit den Oceaan bewonderd hadden. Wat een leven en wat een gejoel, wat een blijheid en wat bewondering. 's Namiddags, werd door de groo- ten een wandeling gedaan tot aan Coxyde en den Iloogen Blikker, wijl de kleinen in volle duinen hun hartje lust gaven om vervolgens in de zee biootvoets te baden en te spelen. Ook was het geheel tevreden en verheugd dat na een wel doorbrach ten dag de terugreis aangevangen werd en dat de lustige jeugd welge zind te Poperinghe terugkwam, Een reis die langen tijd in ieders geheugen blijven zal, en die de leer lingen reeds smachten doet naar eene nieuwe reis, die, hopen wij het, in het volgend schooljaar zal belegd worden. Gezellig Feest. Donderdag laatst was de Middel bare School in feest ter gelegenheic derwijzend personeel en de leerlingen aan hunnen geachten Bestuurder toe stuurden. Onder het zingen van Naar wijc en zijd werd de heer Bestuurder in hun midden ontvangen, waarna in naam der leerlingen een redevoering afgelezen werd door Beun Robert leerling aan het hoogste jaar, en in naam der Leeraars een vaarwel toe gestuurd werd door den heer DeCor- dier. Na die twee prachtige redevoe ringen waarin al het goede door den Heer Suber gesticht herinnerd werd waarin men zijn onverpoosd werk en zijn weergaloozen ijver voor den bloei der school kenschetste, werd in aller naam door Emile Yerhaeghe, leerling van de Voorbereidende Afdeeling, aan het geacht Schoolhoofd eenen prachtigen bloemtuil overhandigd. Geheel ontroerd bedankte de h.Suber al dezen die het hunne bijgebracht hadden om hem deze laatste hulde te brengen, en beloofde nog al te doen wat hij kan om allen met raad en daad bij te staan. Na de plechtigheid werd de bloemruiker aan den voet van het standbeeld neergelegd. Om ri ure werd op het stadhuis overgegaan tot de uitreiking der di ploma s door vier leerlingen van het hoogste jaar bekomen. De Heer Be stuurder herinnerde de leerlingen die de school reeds verlaten hebben en zich allen eene goede bediening aan geschaft hebben, of op punt zijn hun ne hoogere studiën te voltrekken, en een hoogen rang in de samenleving te bekleeden. De heer Vandooren, Schepen van Onderwijs, beloofde alle hulp van het Stadsbestuur om dit bloeiend gesticht altijd en overal bij te staan, en ver klaarde dat binnen kort zou aange vangen worden met het in orde brengen der nieuwe school, welke x>r het toekomende jaar zal gereed zijn. Daarna werd aan de volgende leer- eerlingen het diploma van Middel baar Onderwijs overhandigd Met de grootste Vrucht 80 100 p. Beun Robert. Renmsbelst 6898 op 7700 p 6422 op 7700 p Vargheluwe Cyr. Pop Met Vrucht 50 vaode!aiioiUe Et Pop Pop. Lahousse Urb. too p. 4653 op 7700 p Stadsnieuws. Zondagi-ust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot i ure, en na 8 ure 's avonds. Militie. - Lichting 1926. Aan vragen om onbepaald uitstel, om uitstel voor een jaar, om vervroegde oproe ping, zulke aanvragen moeten binnen de maand Augustus door de belang hebbenden gedaan worden, op het stads- secretariaat, alwaar men ook alle ga- vraagde inlichtingen daarover zal ver strekken. Onbepaald uitstel in de familiën, die minstens zes kinderen tellen en wier inkomen een bepaald bedrag niet overtreft mag één zoon aanspraak maken op onbe paald uitstel (d.w.z. geen dienst doen in vredestijd) uitstel voor één jaar wordt om velerlei redenen (studiebelang, enz.) verleend. Vervroegde oproeping aan de jongelingen, geboren in 1907 en 1908, kan, indien zij zulks vragen, toegestaan worden hun diensttermijn te doen met de klas 1920. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoog de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Nolredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozeu van 2.00 fr. en van 3.50 frank. Uilslag der prijskampen in de Middelbare School VOORBEREIDENDE AFDEELING Eerste jaar Larou Achille, Poperinghe Tweede jaar (Folcque René (Kemp Achille Derdejaar: (Thery Adrien (Verhaeghe Km. Vierdejaar: (Cuvelier Maur. (Suffis Leopold Vijfde jaar (Üecrock Roger (DeGruyter Ach. Zesde jaar Verdonck G., Reninghelst. MIDDELBARE AFDEELING 1. i-.- r\„ u.i iof Tweedejaar Derache Guslave, Rousbr Derde jaarBeun Robert, Reninghelst. Hebben het uitgangsexamen bekomen Met de Grootste Vrucht 80/100 p. Beun Robert, Reninghelst 6898 op 7700 punten. Vangheluwe Cyrille, Poperinghe 6452 op 7700 punten. Met Vrucht 50/100 p. Vandelanotte Etienne, Poperinghe-Abeele 4653 op 7700 punten Lahousse Urbain, Poperinghe 4579 op 7700 punten Aan allen onze beste gelukwenschen Trouwers, Maatschappijen, Scholen, en allen die begeeren een Plezierreisje te doen aan goedkoopen prijs, in een nieuwe (Luxe Toe-voiture) Doet uwe aanvragen op#voorhand, ten einde op uwen gestelden dag en uur te kannen uitgaan. Zich wenden bij Cyrille HOSDEY, Rekhofstraat, 25 Poperinghe. Tél. 8 25-10. Elk zegge 't voort. Ouderdomspensioenen. De ouderdomspensioenen van het 3e kwar aal zullen uitbetaald worden als volgt )p Maandag 3* Oogst voor de belang hebbende wier naam begint met een der etters A tot D inbegrepen op Dinsdag voor dezen wier naam begint met een der letters E. tot S. inbegrepen en op Woensdag 5* Oogst voor de overige. De betalingen zullen telkens plaats heb ben van 1 tot 3 uren. De ontvanger, E. LAM BR IX. Lijdt U aan de maag. beproef eens pathsker Vermsrsdere s Ware KAAGPILLEM verkocht bij Apotheker H. NOTREDAMK Groote Markt, Poperinghe. Wij Kunne g bieden OH Rijicielongetal. Zondag werd didens de velokoers langs de Reningheist- scbensteenweg. Cyriel Key gnaert. wonende in de Priesterstraat, bij bet loopen over den steenweg door een der wielrenners .v-Q gevat en omvergeworpen. Hij bekwam <<p /ïtlu p verscheidene erge wonden en werd aan de bekroonden en lukvretiscban ers. onze welgemeende erge deerlijken toestand overgebracht delbreuk. in naar het gasthuis Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt u tot André Cossey, Groote Markt, 12, Pope ringhe, die u, zonder de minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. Pompiers Uitstap Naar wij ver nomen hebben neemt ons Stedelijk Pom pierskorps heden Zondag deel aan de pompiersfeesten te Yper. Donder schermen. Van heden af zal ik mij gelasten 'met het plasseeren van Donderschermen, ook alle herstellin gen, waarborg werk en spoedige bediening Julien Vandevoorde, Meesenstraat N. 15 Poperinghe. Wulverghem! Saklanh der Karmis. Donderdag 23 11. vele lief hebbers op de bolling van Wulverghem- Kermis, want er was immers een schaap te verhollen, die gewonnen werd door een bakker dézer gemeente. De gelukkige winner gezien den gezondheidstoestand van het beestje had het goede gedacht op gevat dit nogmaals te verhollen te geven bij C. Dewitte Zwijnebak den Zondag 2611. met de gelegenheid van den-opsluit der kermis, waar dus vele liefhebbers voor de inschrijving tegenwoordig waren Den tweeden winner, een Dranouternaar, ging het schaap den Maandag komen af halen, onder tusschen wierd het arm beestje onpasselijk en niettegenstaande de begte zorgen verergerde dezes toestanc zoodanig dat het noch gaan noch slaan meer kon en men den eigenaar per tele foon verwittigde. Deze gaf immers geen teeken meer van leven. Zekere René, bij genaamd Karriot, van West-Nieuwkerke een beestenkenner, die de doode kan doen verrijzen en de zieke het vel afstrop uit medelijden voor het dier is naar he gemeentemagazijn een doodekleed (zak gaan halen en heefl het met den lijkwagen van den Zwijnebak huiswaarts gevoerc de komplimenten achterlatende, dat den eigenaar het vel mag komen halen. Den tweeden winner zou waarachtig welhaast minst kans gehad hebben- Zicht- Speelkaartenten bureele dezer Y per. Op derden Oogst zal er over segaan worden tot de inhuldiging van he oorropgêaenhtePKeu an rovtc ttuKr torh« legerafdeeling. Het staat aan den Clapham Junction, 't Is te zeggen aan de kruiskal sijde bij den zandberg. Eeneafvaardigin van een hondertal mannen der zelfde Ie gerafdeeling zal de plechtigheid bijwonen Op denzelfden dag zullen de Engelsche officieren en kadetten van de Junoir Divi sion en het Officier Training Corps, staan de onder het bevel van generaal B. Colvin een bezoek brengen aan onze stad, waar zij verscheidene grafsteden zullen gaan groeten en kronen nederleggen. Marcel Pauwels, 25 jaar oud was Zaterdag op zijn land te Rixchote bezig met spitten, toen hij op eene granaat te recht kwam. Hij haalde die boven en ter wijl hij ze in de handen had, ontplofte die met zulk een schrikkelijk geweld dat de linkerhand heel vermorzeld was en dat de rechterduim heelemaal afgerukt werd. Dadelijk werd het slachtoffer overgebracht naar het gasthuis om er verzorgd te worden. Leest en verspreidt Wervick De genaamde Pieter tomaen, die Zondag wegens landlooperij aangehouden werd, is nu veroordeeld ge werden om drie jaar ter beschikking te staan van het Staatsbestuur. Komen. Op aanklacht van een mj- veraar uit Toerkonje hebben de policie- kommissarissen van Komen en Wervick lij verscheidene werklieden huiszoekin gen gedaan, zulks met het oog op het opsporen van eene aanzienlijke hoeveel heid ontvreemde wol en zijde. Een pro ces-verbaal werd ten laste der oneerlijke werklieden opgesteld. Oostende Commander Ken Worthy id van het EDgelsch lagerhuis, is aan het strand van Oostende, erin gelukt twee baadsters, van Italiaansche nationaliteit e redden, toen zij op 't punt waren te verdrinken. Gheude uit den Aéro-Club van Belgie gesloten. De Raad van Beheer van de Aéro-Club van Belgie hield een bijeenkomst, w aarop h. Leon Gbeude uitleg gaf over zijn optreden in Spanje. Naar aanleiding daar van werd besloten hem uit den Aéro-Club sluiten Die reden die aangegeven wordt is een door den b. Gbeuda geschreven brief, Ontslag van den Voorzitter der Kamer Woensdag heeft M. Brunet, socialis- isch Volksvertegenwoordiger voor Char- eroi,zijn ontslag als voorzitter der Kamer gegeven. Het besluit van M. Brunet blijft onw ederroepelijk. Het korte haar. De politie van het Italiaanseh stadje Reggio Emilia, had dezer dagen met een moeilijk probleem, of juister gezegd, met een onvindbaren boosdoener te kampen Bijna iederen dag werden de politie wan daden ter kennis gebracht van een soort Jack the Ripper die in den donkeren avond zijn snood bedrijf uitoefende en meisjes en jonge vrouwen de bruine lok ken of blpnde krullen ontroofde. Het raad selachtige en voor de politie wanhopige was, dat men dien lokkensnijder maar niet e pakken kon krijgen. Geheel Reggio Emilia sidderde bij de gedachte aan dien geheimzinnigen Jack, die onvindbaar bleef. Doch, al is de leugen noch zoo snel.... De meisjes van Reggio vielen door de mand, eerst een, toen nog een en daarna het geheele korps van het haar beroofden. Het bieek, dat de jonge damen dolgraag kort haar wilden dragen, doch dat de ouders dat hadden verboden. Slim als vrouwen doorgaans zijn,besloten de meis jestoen zelf hun haar in het geheim af te knippen, ten einde zoo aan de nieuwe mode te kunuen meedoen. En om ouder lijkebestraffingen te ontgaan, zouden zi allen, netjes overeen aantal dagen ver deeld, thuis het verhaaltje vertellen van den man, die hem in het duister had aan gevallen. Maar toen het aantal geheimzin nige te groot werd, kwam het komplo uit en daarmee verdween de onbekende Jack the Ripper van het tooneel. Ëlcctrificatie van AVestvlaanderen Over twee jaar werd een krediet van 9 miljoen gestemd voor de electrificatie der provincie, waarvan 5 millioen bestemt was voor de werken van lage spanning ten voordeele van alle gemeenten en miljoen voor de inrichtingen van hooge spanning in de verwoeste gewesten. Bij middel van deze 4 miljoen heeft men 115 km. luchtlijnen en 32 km. onderaard sche lijnen aangelegd. l)e werken zijn ver gevorderd. De 15 September aanslaande, zal men in staat zijn de Moëres te bevoorradigen en wat de andere gemeenten betreft,denk men in December of Januari aanstaande gereed te zijn. Een nieuwe leening van 4 miljoen is aangegaan met de Bestendige Afvaardi ging voor de uitbreiding der lijnen en zoo voorziet men de mogelijkheid voldoening Ie kunnen geven aan 14 gemeenten in de streek van Oostvleteren. Slechts het Ypersche is ver van bevoor- deeligd 1 I)e kantonale kiezingen in Frankrijk Zondag hadden de balloteeringen plaats voor de kantonale kiezingen, in Frankrij Voor wat de departementsraadsleden be treft, moest er voor 199 zetels herstemd worden. Bij de eerste kiezing was er in 1296 kantons een defenilieven uitslag be reikt. Drie senators en twintig volksvertegen woordigers waren kandidaten voor de balloteerkiezingen. Ziehier de algemeene uitslag der kan tonnale kiezingen, rekening houdend van de herstemmingen konservatieven en li beralen, 130 zetels republikeinen 263 linsche republikeinen 239linksche re publikeinen 239 radikale republikeinen 147; radikalen en radikaal-socialisten 513 socialistische republiekeinen 63 socialisten 144 kommunisten 6. Volgens eene statistiek wordt de kie zing als volgt opgemaakt het Karte wint 133 zetels 6 radikalen, 72radikaal- socialisten 3 socialistische republikeinen en 52 socialisten. De verliezen van de oppositie zijn kommunisten 10 behoudsgezinden, 14 republikeinen, 61 linksche republiekei nen, 48. POPERINGHE. van 24 tot 31 Juli 1925 Geboorten 183 Top Roger, z. v, Maurice en Maria Van Cayseele 184 )enys Godelieve, d. v. Julien en Ze* )evos 185 Pilgrims Jean, z. v. Ernest en Maria Lebbe. Overlijdens 138 Delbeke Jeanne, 21 z. b., ongeh., sectie D. Hoorelbeke amille, 64 j., werkm., wed. v. Emelie Sedeyn, Doornstraat 140 Vermeulen Charles, 69 j.werkm., echtg. v. Silvie Verhaeghe, sectie A. Voor de Herbergier» Onlangs heeft M. Janssen, minister van ioancies aan de agenten van den fiskus een rondschrijven gezonden om hen aan e manen geen proces-verbaal meer op te maken ten laste van de herbergiers die veroordeeld zijn om alkool in huis gehad hebben en die voortgaan met hunne ierberg open te houden. Er is door zekere herbergiers een ver keerden uitleg aan dit besluit gegeven,en zij meenden dat zij voortaan alkool in huis mochten hebben, op voorwaarde van dit ortnat niette verkoopen. Daar is niets van. De herbergiers die zich in booger gemeld geval bevinden blijven altijd strafbaar met groote boet, doch het SLUITEN van hunne herberg mag bevo len worden indien zij alkool VERKOCHT hebben, en NIET wanneer zij slechts de wet overtraden met alkool IN HUIS TE HEBBEN. Verleden Zondag 26n Juli wierd de be volking onzer stad op 't onverwachts in beweging gebracht door eene aangename verrassing. Zaterdag 23n Juli, liet Jufvrouw Van Steenkiste, professor in muziek, per tele gram ten stadhuize weten, dat de Heer Joseph DELBAERE, de le prijs kwam te behalen, met onderscheiding, in solfège, voor den Hoogeren Jury van België, en dat hij 's anderdaags met de trein van 7 1/2 ure te Poperinghe terugkwam. Seffens wierden alle middelen in het werk gesteld om die terugkomst plechtig te vieren en Zondag avond dus om 7 1/2 ure was de Koninklijke Philharmonic aan de statie, gevolgd van talrijke vrien den en kenissen. De bekroonde en zijne jongere zuster, bekwamen daarenboven, in zelfde wed strijd, een diploma met voldoening voor pianospel. üe aankomst was eenvoudig doch treffend. Grootvader Heer Alois Delbaere had er aan gehouden, bij de aankomst, de eerste te zijn om zijne gelukwenschen, aan zijne kleinkinderen uit te drukken j samen met de Vader, Heer Jéröme Del baere, de familieleden die de stad bewo nen, een aantal Notabelen der stad, vrien den en kennissen. Eene deftige Braban- Conne begroette de twee bekroonden, waarna de stoet, muziek aan 't hoofd, on der het spelen eener dreunende marehe, de laureaat en zijne zuster Jufvrouw Marie-Jeanne DELBAERE, omringd door den Heer Burgmeester, zijne achtbare Dame en verscheidene Nolabelen der stad plechtig naar het Stadhuis geleidde. I)e heer Burgmeester, na eene korte doeltreffende aanspraak waarin Hij de Familie Delbaere geluk wenschte en de muzikale kunst waardeerde, bood aan ieder der twee bekroonden, in naam der stad, een prachtigen bloemtuil aan. De heer Dr Ilrutsaert, bij afwezigheid van den Voorzitter, heer Notaris Cassiers nam ook het woord in naam van den Katholieken Kring, om lof en eer toe te sturen aan de twee gelukkige mededin gers. Aan ieder wierd ook een prachtigen bloemtuil overhandigd. Deze twee treffende aanspraken had den de Familieleden en de omstaanders in 't algemeen diep bewogen. Daarna sloot deze plechtigheid met een warmen handdruk aan de gelukkige be kroonden en familieleden, dewelke de gesneuvelde medeburgers iu hunne vreug de toch herdachten met seffens na de feestelijkheid den schoonsten bloemtuil aan den voet van het Standbeeld neder te leggen. Deze onderscheidingen strekken tot eer aan Jufvrouw Van Steenkiste, onze gewe zen stadsgenoote, Proffessor in muziek, dewelke met een ongew oon talent en be drijvigheid, hare leerlingen weet op le leeren in de schoone kunst van muziek. Aan haar dus komt een deel der eer toe en wij wrenschen haar dus gulherlig onze beste en gevoeligste gelukwrenschen. Moed dus achtbare jeugd volgt in kunst de stappen na van onze bekroon den strijd voor het goede en het aange name en blijft steeds indachtig dat de muziekkunst van de opvoeding meer en meer deelmaakt en de schoonste is der kunsten en vermaken. S. en K. DANKBETUIGING. Aan al degene, Heerenen Damen,Vrien den en Kenissen die deel genomen beb- >en aan het onthaal van Jozef Delbaere en in 't bijzonder aan M. en Mevrouw den Jurgemeester herlelijken dank. J. Delbaere. Boterpapier ten bureele dezer MAWW Men vreest voor een sche- j w aarvan de inhoud smadelijk is voor de Door deze toelichting is alle misver- j leden der Sportkommissie xan den Club. stand opgelost. Voor het Beroepshof van Gent. Maandag laatst heeft het Beroepshof van Gent uitspraak gedaan in afw ezigheid van betichte R. De Man. De man werd verwezen tot 3 jaar ge vang en 300 fr. boete of i maand en tot iet betalen eener schadevergoeding van 50.000 fr. aan vader Maquet, die zich als burgerlijke partij had aangesteld. Het Hof jeveelt ook de onmiddelijke aanhouding van De man. Zoodra De Man van de uitspraak had kennis genomen heeft hij zich aanstonds igevangen gegeven. Dinsdag heeft men jhern te St. Gillis opgesloten. WAARDEN Amsterdam Brlijn (iOOgoudm.) V it»»ne fie million) C.liristiania (oslo) Vartovia Kopenhagen Genéva Italië Londen Madrid Montreal New-York New-York ciblt». Parijs Prague Stockholm WISSELKOERS der WEEK Maan Dina. Woen. 49ö!— 420.37 79.70 105.10 813.3 809.00 515.25 403!- 505.- 120.62 79.05 105.20 314.25 21 «7 102.20 04.12 582.12 21.65 102.37 61 25 581.62 868.50 514.87 3ÜH!50 506.50 420.12 79.20 105.10 313.50 21.64 102.45 63 87 580.75 Dond 869.— 516. 399.25 497.15 421.- 79.02 105.23 314.12 MALFMAANDELIJKSCHE REKENINGEN tijdperk: van ÏO tot 25 Augustus 1925 5,50 o o Rekeningen 6 maanden 5,25 o 0 Rekeningen 1 jaar 5,50 o 0 i c t 1 w LGENADIGE PRIJZEN.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 2