SPORTNIEUWS Het bloedige Spoor. DE XV' RONDRIT VAN BELGIE De GALERIJ der MONSTERS Eene stoutmoedige operatie VIJFDE JAAR Nummer 35 BIJVOEGSEL ZONDAG 30 OOGST 1925. Braad is bet Postkantoor te SusbrooL ONAFHANKELIJKEN 15-23 OOGST 8' RitExch-iur-Alzette-Anieremme - 210 km Om 10 u. 35 wordt de kontrool gehe Yen een laatste naamafroepiDg en met nog 34 man staan de jongens in lijn om de 210 km. die Esch-sur-Alzette van Ad seremme scheiden at te leggen. Orde der aankomsten 1. Ronsse Georges in 7 u 22 m. 05 s. 2. Lox op 2 lengten 3. Jan Mertens 4. Louesse 5. Rebry ia 7 u. 22 18 s. 7* RitAnseremmi-Brusiel (208 km.) Het vertrek wordt met een kwartier achterstel gegeven aan de 34 overblijven de renners, welke in de volgende orde aankwamen 1. Mertens Jan in 7 u. 28 m. 25 s. 2. Taverne 3. Ronsse 4. Maes Alex. 5. Castermans Algemeen Klanement u. m. s 1. RONSSE Georges 56 44 26 2. Rebry Gaston 56 46 20 3. Mertens Jean 36 46 56 4. Louesse Désiré 56 51 50 5. Broste&ux Georges 57 03 24 6. Maes Alexander 57 05 27 7. Lox Antoine 57 08 23 8. Van Haelter August 57 10 38 9. Lefevre Henri 57 10 30 10. Mondelaers Emiel 37 28 25 Zoo de rangschikking gebeurd ware per punten 1. Gaston Rebry (4-7 4-1-5-5-9) 35 p. 2. Georges Ronsse (2-4-4-2-20-1-3)36 p. 3. Alex. Maes (4 3-4-10-16-10 4) 51 p. 4. Omer Taverne (4-7-4-39-4-7-2) 67 p. 5. Désiré Louesse (33-7-4-7-5-4-H) 71 p. Kampioenschap van Balfia voor onafhankolükon 1. Gustaaf VAN SLEMBROEK, 34 p. 2. André Verbist 20 p. 3. Emiel Verhaert 27 p. 4. Désiré Louesse 21 p. 5. Henri Dekeeper 18 p. 6. Georges Ronsse 17 p. 7. Dewit en Mondelaers 14 p. 0 Meunier 13 p. 10. Eelen 12 p. 11. G. Rebry 10 p. <2. Martin Léon, Mertens Jan, Vuylsteke en Dewaerheydt elk p. Het is Acbiel Southard, een renner der jonge generatie die den kampioen der vier laatste jaren onttroonde. Ziehier de tijden der deelnemers 1. SOUCHARD, in 2 u 55 m 5s 15 2. Francis Pélissierin 2 u. 57 m. 55s. 2/5 3. Hom. Bellenger in 2 u. 58 m. 58s 4/5 4. H. Pélissier in 3 u. 02 m. 23 s. 5. Laequehaye in 3 u. 05 m. 05 s. Wereldkampioenschappen 1925 te Amsterdam P« Stayers Zondag werd het Wereldkampioen schap verreden over 100 km De einduit slag werd i. GRASSIN R. (Fr.) 1 u. 20 m. 0 s. 4 5 2 Snoeck (Holl.) op 1000 3. Sérès (Fr.) Op 20 ronden 4. Lm art Bi op 24 ronden. Baanliefhebkers Zateidag werd te Appeldoorn over een afstand "an 187 km. het wereldkampioen schap de» liefhebbers op de baan betwist t liep uit ip eene schitterende Belgische sege. Hoeveaers niettegenstaande hij ge- handicapeert door een recente val. be legde de earte plaats, de afstand afleg gende in 3 ure» 35 m. Os tweede was de Franschman^ocher, derde en vierde waren Vandenbe^he en Vauderaar Aan Maurits De Waele de aege te Beigerhoeke Maandag werd de 80 km. koers voor beroepsrenners betwist te Balgerhoeke. De bijval was groot ea de inrichting per fekt. Jammer dat de wegen zoo slecht waren door den regen en dat de renners het grootste gedeelte van den koers op de kalsijde moesten afhollen. Cesar Debaels en Verdyck offerden zich het meest op, telkens komt den groep terug bij. De eerste ronde, zijnde 27 km. werd afgedraaid in 51 m. 40s. de twee ron des in 1 u. 41 m. 20 s. en de 80 km. in 2 u. 40 m. De aankomsten 1. MAURITS DEWAELE, 2 Maes Louis op 30 cm. 3. Van de Casteeie 4 Dosscbe 5. Verdyck 6. Cant7. Decorle 8. De- jaegher 9. Standaert Alfons 10 Van Hyfte. Kotri te Gullegem 60 km. voor Juniors, van Zondag. 16 vertrekkers. Uitslag 1. SEYNAEVE, in 1 u. 50 m. 2. Ven Cayseele, Poperinghe op i lengte 3. Sintobin op 2 min. 4. Degroote. 5. Bau- wens, 6. Maertens, 8. Cuvelier,9. Kallaert Omloop ven Steveie 75 km. Uitslag van den Velokoers van Maan dag laatst te Stavele 1. Desmet, Gits 2. Vancayseele Daniel, Poperinghe 3. Barbry 4. Viaene 5. Pincket VELODROMS Velodroom ven Metieburg Uitslag over 100 km op eigen krachten 2 maal 50 km. 1. VERD1JCK en HECTOR M ARTIN elk 32 p. 3. Van Aken, 31 p. 4. Juul Buysse, 6 p. Op 1 ronde: 5. Mortelmans, 23 p. 6. Standaert Alf 16 p. 7. LucieD Buysse Beekman. Op 3 ronden 9. Gerard Debaets 10. Gbeys. Velodroom ven Moeskroen Uitslagen van Zondag 1 DEBAETS-TEIRLYNCK, 36 p. 2. Brukz-Vangaever, 31 p. 3. Matton-Claer- bout, 15 p. 4 Tayttens-Vanijzere, 22 p 5 Descbaymere-Maelfait 16 p. KempieenscKp ven Zweden De baankoers Rode vaa het Meer Lemar dezelfde aRand nis voor de Olympische koers van 912; werd gewon nen doorG. Skold (oudnere.dkampioen) in 10 u. 29 m 11 voor vensoa en Malm Hierdoor wordt Sbold baankampioen van Zwedea voor 1925. ATHLETIEK Groote Marathon der Sted Kortrijk Deze koers bekwam veel bijval en de volgende uitslagen 1DE F LEUR QU IN iGauloise 17 km. in 1 u. 04 m 06 s. 2. Temmerman (G.) op 1 m. 23.3. Minnaert op 50s 4 Van Steen- land (Yper) op 50 m. 3. Hooi (niet aang 6. Gielen K S 7. Verstraeten (Yper 8 Melis Ber.) 9 I^abeeun (K. S. 10. V&n Sanden (Bar U Christians 12. Lam brechts, 13. De potter, 44 Joiai, 15. Pot- tenberg Beker Kortrijk 1. A R A. GANTOISE 20 p., 2 Kortrijk-Spart. 34 p 3. S C. Yperen 63 p. Derauyter U getchrept Wij hebben gemeld dat de Belgische Luchtvaartbond aan Demuyter eenige da gen tijd had gegeven om zelf zijn ontslag in te zenden als lid der Sportkommissie ten gevolge van zijne leugenachtige en oa- sportive houding bij den uitslag van den Gordon-Bennett- wedstrijd. Demuyter heeft echter daaraan geen gevolg gegeven en aangezien het gestelde termijn verstreken ie, heeft men hem dan maar eenvoudig van de ledenlijst der Sportkommissie geschrapt. Een mornter watervliegtuig De Fransche vlieger Duhamel, komt de eerste proeven te doen met een waar vliegend schip welke 33 m. 50 breed en 21 m. lang is, het beslaat eene opper vlakte van 255 vkm., is voorzien van vier motoren hebbende eene gezamentlijke kracht van 1.600 paarden, wegend in 't geheel 11.000 kilos, en kunnend een ge wicht van 3.150 kilos verplaatsen. Op zijne proefnemingen is het Duha mel gelukt met deze massa van 11.000 kilos tot op 3.300 meters te stijgen. Dit luchtmonster, vervaardigd volgens een plan der zeeluchtvaart kan 4.000 liters essence meevoeren, zonder dalen 25 ureu vliegen, en in stil weder 4.000 kilometers afleggen aan gemiddeld 160 kilometers per uur. GEERAERTS welke zooals wij melden te Berlijn geklopt verklaard werd door Grimm, leverde een zeer scboonen kamp en werd ten onrechte uitgesloten als hij eene zege in handen hadna den match deed zich een heftig krakeel tus- schsn Grimm en Rik Senten voor. ANDRE GERMAIN zal waar schijnlijk op 30 September te Brussel uit komen tegen den Engelscbman Fred Bul lions CLEMENT de felle Europeesche balfzwaargewichtenkampioen, richt eene uitdaging aan alle Europeescbe zwaarge wichten, bijzonderlijk aan Humbeeck en Paolino. Geraakt die zijne zinnen kwijt t TE OOSTENDE wordt voor 28 dezer eene boksmeting met de deelname van Aodre Germain aangekondigd. FOOTBALL. - BOKSEN HARRY GREB werd het slacht offer van een autoongeval hij is tame lijk erg gekwetst en heeft daarbij twee ribben gebroken. CHARLIE WEINERT zal in den loop der maand September te New-York uitkomen tegen den Canadeesohen zwaar gewichtenkampioen Jack Renault. TE BRUSSEL zullen naast de fi- naalkamp der kompetitie der 10 stones, Woensdag aanstaande in de zaal Lyrique drie liefhebberskampen en de beroeps kampen Androt-Van Boxelaeren Deglinne- Mergé doorgaan HENRY DUPONT zal te Londen op 14 September uitkomen tegen Ernie Izzard en op 27 derzelfde maand in weer wraak tegen Alf. Simmonds. JAAK HUMBEECK is voor t begin van 't volgend seizoen in onder handeling voor drij groots kampen te Berlijn tegen Jack Townsen, te Lissabon tegen Santa en te Turijn tegen Barbaresi. TE MILAAN zullen zich Woens- dag aanstaande de zwaargewichten Braida en Bertazollo bekampen over 12x3 min. BRE1TENSTRAETER - KOER- NER welke te Hamburg moest doorgaan is uitgesteld geworden wegens een handblessuur van Koerner en zal op 6 September ter Velodroom van Trepow bij Berlijn plaats hebben. DESCHEEMAEKER daagt De- bleyser uit in een kamp waarvan de uit slag zou uitwijzen wie de challenger zou zijn voor den titel van kampioen. Daaruit zou een kamp tusschen den overwinnaar en den titelhouder Mootreuii voortsprui ten DARTON schikt ook nsar Amerika te vertrekken tezamen met Devos. op t einde van t seizoen. BENNY LEONARD oud-wereld kampioen der lichtgewichten, schikt bin nenkort herop te treden en zou Goodrich de neuwe wereldkampioen ontmoeten. PAUMELLE werd als officieel cballiDger van Romerio voor den Frao scben titel der welters erkend. SC1LLIE zou zinnen» zijn binnen kort naar Amerika in te schepen HEBRANS heeft geteekend om op 4 October, te Oran (Noord-Afrika) in weerwraak uitte komen tegen Ascencio gedurende dezelfde meeting zouden Fer naad Delarge tegen Xavier en Jan De large tegen Tenders tea strijde trekken Seiaoen 1925-26 De matchen beginnen op 6n September voor Afdeeling, Promotie en 2* Afd. 3* en 4* Afdeeling beginnen den eerste Zondag van October de Scholieren den eersten Zondag van .November. In Yper zullen al de uitslagen van West Vlaanderen, de uitslagen van 1* Afdeeling en van promotie om 6 ure bekend zijn in het Hótel des Brasseurs Statieplaats, te Yper. Deze, die buiter Yper wonen, kunnen de uitslagen verkrijgen m'ts voorafgaande overeenkomst met den Heer Ever Baete, Hótel des Brasseurs te Yper. Er zal geen gevolg gegeven worden aan aanvragen van personen die de uit slagen niet vooraf aanvroegen, daarom verwittigen wij de vrienden dat zij hunne voorzorgen moeten nemen indien zij wil len ingelicht worden. i F iii i in - m Korte Inhoud van Wij bevinden ons in een dorp met sneeuw bedekt te midden van de Sierra de Guadarraroa. In een antiek verblijf dat op den gevel een wapenschild voert, droomt een kind. Het is Qfelia. Zij ver loor hare oqders en leeft daar met haar Grootvader. Zij bemint een bloode knaap met fijn besneden gelaat, welke vroeger door Gitanos werd aangenomen en met hen in de bouwvallen van het kasteel kampeert. Stilletjes gaat zij heen en ver voegt hem weldra, xooalszij trouwens da gelijks doet, aan den voet van de kruissen van de Piedad. Hij meldt haar het aan staande vertrek van den troep en beider wanhoop is groot. Zij besluiten van bij den grootvader een laatsten stap aan te wenden Deze is echter een edel en oud C&stiijaan vol autoriteit, en nooit zal bij deze vereeniging dulden Bij het vallen van den nacht vlucht Ofilia heen eo, aan de goort van het dorp, onder de neer dwarrelende sneeuw, vindt zij, deD jonge ling. In een kapel zweren zij, voor de Hei lige Maagd, elkaar steeds trouw te blij ven en onbekommerd om het lot, schrij den zij hand in hand de blanke wildernis in... De tijd ging voorbij. Een groote leven digheid vervulde Toledo. Een schilder achtige ruitersgroep van een nieuwe me nagerie trok de tragische straten door welke door Le Greco vereeuwigd wer den.Op de wagens geven de verschillen de kunstenaars aan bet publiek reeds een crverncht vsd w at bet schouwspel van he den avond zal zijn. Ripuett s, de beroem de fantasist, rijdt vooraan op een ezel ge zeten en weet door z*jQ grappigheden eo potserijen, al de toegeloopea mucha- chos te vermaken. Op de laatste w agen is Ralda, de ster van het gezelschap en met sobere gratie doet zij enkele dans passen. Het is avond Het schouwspel zal een aanvang nemen en voor de estraden blij ven de sombreros en de inantilies staan Men stelt de artisten voor, welke ieder op hun beurt, een kleine proef van hun kun nen komen geven. Men meldt insgelijks de Galerij der Monster waar men tus schen de poozen de meest buitengewone natuurwonderen zal kunnen bezichtigen De patroon zelf, de beroemde temmer Buf falo, zal in vrijheid zijne leeuwen, zijne beren en zijne hyenas vertonnen. Ralda zal dansen te midden van hare witte gei ten, vol gratie 6n sierlijkheid en Riquett s zal het publiek aan het scbatteren bren gen door zijn grappigheid en een lactaop- wekkende pantomine. Achter al deze lichten en al dit ge rucht, verbergt zich echtereen drama Riquett's en Ralda zijn niemand an ders dan de vluchtelingen van vroeger, welke na veel leed en menige ellende, onder het ruwe juk van den Temmer ge vallen zijn. Een kindje werd hen geboren. Hunne jeugd heeft hen de vriendschap hun ner gezellen doen verwerven, Maar de bekoorlijkheid van Ralda heeft Sventi, de jongen van de menagerie aangetrokken en bovenal Buffalo, welke haar steeds vervolgt met zijn liefdebetuigingen. Dezen, avond was de alcoolische bruut meer aandringend dan ooit en op het oogenblik dat na de parade, Riquett's zijg wagentje wil vervoegen, ziet hij er Buffalo wankelend uitkomen, welke van Ralda, die ontzet van schrik was een kar watsslag in volle gezicht ontving. Als dronken van woede, zweert de temmer zicht te wreken en terwijl het publiek de danseres toejuicht, hitst hij een leeuw op welke hij op haar toejaagt. de menigte huilt van vrees. Riquett's komt bij tijds om het verscheurende dier af te maken. Men draagt Ralda weg welke in bezwij ming viel en die gansch met bloed be smeurd is. De misdaad van Buffalo is door zijn vrouw gezien geworden. Violet te, een arm gebroken wezentje, door de geweldplegingen van haar man als ver nietigd. Zij zal spreken hij bedreigt haar met den doodzij zwijgt en blijft sprake loos wanneer de politie een onderzoek komt instellen Buffalo wordt opnieuw kalm, ten einde de ontvangst niet te moe ten teruggeven, moet bet schouwspel doorgaan. Hij stuurt Violette naar Ri quett's met geld hetgeen deze aanvaardt om zijn vrouw te kunnen redden. Met een verscheurd hart verlaat hij Ralda welke nog steeds niet tot het be wustzijn is gekomen en met een gepijnd gemoed klimt hij op het tooneel. Ondanks zijn leed en diepe smart weet de arme grappenmaker het gelach op te wekken en de bravo's te doen uitbarsten. De paDtomine is geëindigd. Riquett's kan niet meer verder, want de onrust en het leed is in hem. Leeft Ralda nog? Hij spoedt zich naar haar toe. De dokter is bij baar De wonden zijn gelukkig veel lichter dan hij vreesde. Alsdan besluit Riquett s deze hel te ontvluchten Hij wil niet langer deze martelingen blijven door staan. Dat dan het geld, zoo pijnlijk ver diend hen ten minste diene om te ont vluchten Ginds in het dorp zal de groot vader hen wel ontvangen, door het kind overwonnenDe arme Violette moe digt hen aan, al de makkers vergezellen het wegrijdende wagentje en wenscben hun alle heil en geluk toe. Plotseling komt Buffalo toegesneld. Hij wil ben achtervolgenhen terugbren gen...... Alsdan springt Violette toe: Moordenaar huilt zij, en voor allen schreeuwt zij de waarheid uit. De afgrij selijke, ontzettende waarheid. Bleek en woedend strekt Buffalo de ruis'.en uit, doch allen werpen zich op hem en slueren hem mee naar de straf, de vergeiding En op de baan. terwijl de dag op komt, verwijdert het karretje zich, de twee jongelieden meevoerende naar de zon, het geluk Nieuwe ramp in Frankrijk. Twee sneltreinen in botsing te Laroche. VIER DOODEN', DERTIG GEKWETSEN' Er gaat weer geene week voorbij in Frankrijk, zonder dat er daar eene spoor wegramp gebeurt. Zondag avond was het op de spoorlijn Parijs-Lyon-Middelland- scbe Zee, dat twee sneltreinen op elkaar gebotst zijn. De express Parijs-Tarascon-Cette was ten 7 ure 35 uit de statie vaa Parijs weg- gestoomd en moest een eerste halt hou-f, dsn te Larocbe-Migennes. Op twee kilo meters van Laroche kreeg de lokomotief defekt en moest stoppen. Langs dezelfde spoorbaan was tien minuten na Parijs-Cette, de sneltrein Pa- rijs-Aix-Ies-Bains weggestoomd. Ook deze trein moest te Laroche een eerste halt houden. De eerste trein stond nog altijd «in pan» op 2 kilometers van Laroche, daar de machinist de feil niet kon ontdek ken. En de sneltrein van Aix-les-Bains was in aantocht. Niemand had eraan ge dacht noodseinen te maken of de reizigers te doen uitstappen.De express «aderde in vollen vaart. Het gevaar werd eerst be merkt wanneer het te laat was. Eene schrikkelijke botsing had plaats. De aan rijdende lokomotief was heelemaal ver wrongen. Zij had verscheidene Wagons van den eersten trein verbrijzeld. Onmiddelijk werden de reddingswerken ingericht door de ongedeerde gebleven reizigers. Weldra kwam er ook hulp vaa de naburige steden Laroche en Sens. Ver- schillige geneesheeren dienden de gekwet sten de eerste zorgen toe en deden ze dan per arabulantiewageü naar het gasthuis overbrengen. Drie reizigers waren op den slag dood gebleven. Een dertigtal zeer erg gekwetsten werden in het gasthuis verzorgd. Talrijke andere lieden liepen min erge verwondingen op. Zondag nacht is van uit Parijs een bij zondere trein met dienstpersoneel en op- ruimingsroalerieel ter plaatse gestoomd. De werken om de sporen vrij te maken werden met grooten spoed doorgedreven. De diensteer sneltreinen Parijs-Lyon heeft door deze ramp groote vertraging geleden Maandag bezweek in het gasthuis nog een der slachtoffers. Zondag morgen is een vreeselijke brand uitgebroken in de barakken waarin de verschillende postdiensten van Hazebroek gevestigd zijn. De ramp werd veroorzaakt door een kortsluiting. Het alarm werd gegeven, om 4 ure 's morgens, door den statieoverste van Hazebroek, die dadelijk de eerste hulp inrichtte. De pompiers waren spoedig ter plaatse en gelukten er in het vuur te over meesteren om 7 ure 30. De omringende huizen en barakken konden gevrijwaard worden. De barakken waar het vuur woedde, werden volkomen vernietigd. Niets kon er gered worden. De schade overtreft het miljoen. De telegrammen in den nacht aangekomen, alsook de post van Zaterdag namiddag werden de prooi der vlammen. De telephoonlijnen en telegraaflijnen van Rijsel naar Kales, Boulogne, St-Omaars, Londen, Duinkerken en Parijs werden ten deele verwoest. Men arbeidt ieverig om de verbindingen te herstellen. Uit Cambridge Massachusetts) wordt gemeld dat heelmeesters dezer stad in eene buitengewone stoutmoedige operatie gelukt zijn. De 14 jange Eoith Leave-ns leed aan etterende hartzweer. De genees heeren hadden alle hoop opgegeven om de ongelukkige te redden. De heelmeesters hebben het hart geopend eo gezuiverd. De operatie gelukte volkomen en thans is het meisje op goede weg naar de genezing. DE GAZET VAN POPERINGHE Kampioenschap van Frankrijk Tegen alle verwachtingen in werd de groote favori Francis Pélissier, geklopt in het baankampioensehap van Frankrijk, betwist Zondag morgen te Rambouillet, over 100 km. LUCHTVAART.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 3