SPORTNIEUWS ffV FOURRUREN DE VOGELS VIJFDE J AAK Au aimer 38 BIJVOEGSEL ZONDAG *20 SEPTEMBER 1925. 1)1 IYENKHONIEK Een goede vangst UIT AMERIKA Ad-nii-ni-stra-tie C.BATTHEU-GHESQUIÈRE, In den Gouden Ballon WIELRIJDER Dinsdag laatst had die jaarlijksche baankoers plaats te Gits en liep over 100 km. De Eerelijst 1913 Maurits Lefere (Roeselare) 1914 tot 1920 Niet geloopen. 1921 Garemeyns Oscar, Oost-Hoose- beke. 1922 Aimé Dossche. 1923 Hector Martin. 1924 Hector Martin. Het is 3 uur juist als het vertrek gege ven wordt aan de 33 volgende renners llanschaert, Parret, Dekeyzer, Logghe, Leon Martin, Vandenberghe Alberic, Rebry Parmentier, Deschepper, Wauters, Vuyl- steke, Delannoy, Laureyssens, A. Mertens Van Slembrouck, Willemyns Goris, Der vaes, Van Isterdael, Geldhof, Maurits en Juul Knockaert, Jan Mertens, Armand Van Bruaene, Verscheuren J., Van Isen- berghe, Moons, Remy Maes, Tallieu, Sey- naeve, Verbist, Van Iseghem, Buysse Cyriel, Van Hee, Demuyck, Callens. Vanaf de I® ronde wordt het peleton getrokken door Parmentier en Rebry. In de 4» ronde heeft Rebry bandbreuk doch komt reeds in de 6® bij. In de 7® ronde geven Logghe en Deschepper op, hier loopt Van Iseghem in. Dervaes leidt de 9® ronde, kreveerl in de 10 en loopt in met de 12®. In de 14® ronde geeft C. Buysse op, Van Hee eveneen in de 17® alsook Callens en Van Isterdael in de 19® De orde der aankomsten 1. JOSEPH DERVAES, 100 km. in 2 u. 31 m. 2. André Verbist, op lengte 3. Jan Mertens, op lengte 4. Jef Wouters 3. Alf. Seynaeve 0. Van Slembrouck 7. Rebry en Van Bruaene9. Martin Leon 10. Laureyssens Parmentier deed een ergen val in den sprint en moest dooreen geneesheer ver zorgd worden. Woensdag laatst werd te Antwerpen het Belgisch Interclubkampioenschap ver reden, per ploegen van vier renners voor iedere ingeschrevene Club. Het kampioenschap werd veroverd door den Wielrijdersdub Arizona met Dervaes, Ronsse, Deschepper en Delannoy ALGEMEEN KLASSEMENT u. m. s. I. Wielrijdersclub Arizona 4 45 35 2. Cyclist Pesant CL, Luik 4 51 46 3. Maldeghem Sportif 4 56 34 4. Colonial Sp., Gent 5 00 41 5. Wielerclub De Schelde 5 10 25 6. Brussel Sportif 5 02 38 7. Leuven Sportif 5 03 38 8. Gembloers 5 05 03 9. Cureghem Sportif 2 03 20 10. Hollogue 5 07 00 1. Beaudaux in 4 uren 49 m. 33 s. 2 Sadi Lepart 3. Decroix 4. Saodéres 5. Fancaux 6. Lenoir 7. Gallatini 8 Derimacker 9. Faussonne 10. Bianchi. Voor onderbeginnelingen 28 vertrekkers Moreels Gaston. Ceurne 2. Dermoux OP 4 minuten 3. Rao on 4. Werbrouck 5- De Forteri 6. Desmedt7. Demeyer 8- Vangeembergen 9. De Bisschop. Koers voor juniors 1. Sintobin 2 '•curdebeke 3. Viaene: 4. Lefebvre 5. aodaele 6. Van Walleghem 7. Vande Casteele. De koers voor juniors, ter wijken de Féliehystraat, Vanden Bogaerdelaan en Heye. Donderdag 10 September betwist, gaf den volgenden uitslag 1Deolet A Pousele 2. Dheedene Bruno, Zulte 3 Seynaeve Maurice, Gulleghem 4. Van Gaveren Maurice, Einelghem 3. Pyneket Odo, Beytbem 6. Vancavseele Daniel, Poperinghe 7. Seys Valeer, Rumbeke 8. Verhulst Henri, Moorslede. Schoone strijd tijdens heel den koers dat niettegenstaande het uiterst slecht weder. De afstand, 't zij 60 km. werd afgetrapt in 2 uren. 80 kilometers 27 vertrekkers 1. Vermeersch 2. Vanden Driesscbe 3. Vanden Bulcke 4. Viaene 3. Vancavseele 60 kilometers 25 vertrekkers 1. Vancayseele Daniel, Poperinghe en al de premiön 2. Degrysc, Roeselare 3. Pyneket, Beylhem 4. Coppens, Yper Aimé Dossche Kampioen Donderdag laalst werd te Coolscamp dit kampioenschap over 100 km. betwist. Om 2 ure 51 m. zetten de volgende ren ners aan Decorle, Van Bruaene, Dejaeg- ïer, Lucien Buysse, Huyvaert, Daemers, Oant, Mortelmans, Van Hyfte, De Waele, Gaston Debaets, Hellebaut, Fons en Vic- or Standaert, Van Hecke, Dossche, Ver meulen, Maes L. en Verscheidens Leon Devos, die zijn rugnummer af haalde, is dus niet vertrokken. Waarom? Mysterie. De orde der aankomsten 1AIME DOSSCHE, 100 km. In 3 u. 05 m. 2. Maurils Dewaele, op lengte 3. Cant Rerai, op 2 m. 55 s. 4. Maes Louis 5. Hellebaut; 6. Van Hyfte; 7. Decorte 8. Mortelmans 9. Van Bruaene 10. Huy vaert 11. Debaets Gaston 12. Van Hecke, allen wiel in wiel 13. Vermeulen op 1 ronde Match Italo-Franco-Belgo in 3 reeksen Eerste reeks 100 km. op de baan tegen het uurwerk 1. Souchard-Bellenger (F.) in 2 u. 44 m. 19 s.2. Aymo-Arduino, in 2 u. 48 m. 23 s 3. Benoit Ad.-H. Martin, in 2 u. 52 m. 33 s.4. Vermandei (alleen. Egg gaf op) in 3 u. 03 m. 42 s. 4. Binda- Brunero (opgegeven). Tweede reeks pisteronde tegen het uurwerk (400 meters) 1. Souchard-Bellenger (Fr.), 57 s. 3 5 2. Benoit-H. Martin, 59 s.3. Aymo-Ar duino, 39 1 5s. Derde reeks Achtervolging I. Benoit- H. Martin 2. Bellenger-Souchard 3. Aymo-Arduino. Algemeene rangschikking 1Bellen ger-Souchard 2. Benoit-H. Martin 3. Aymo-Arduino. Van Hevel, Henri Suter, De Ruyter, Egg, Aymo, Benoit, Lucien Buysse, Yer- dyck, De Wolf, Stockelynck, Alavoine, Brocco, Bellenger.Lacquehay.Blanc-Garin Cuvelier, Huot, Faudet, Gobillot en Mulon. Fr&ncies en Charles hebben hunne in schrijving gezonden voor het Criterium Koersen achter motos. De Franscben kloppen de Duitschers. 1® manche, 20 km. 4. Grassin, in 16 m. 41 s. 2. Lewanow 3. Sawall4 Parisot 5. Miquel6. Dobe. 2® manche, 30 km. 1. Grassin, in 25 m. 41 s. 2. Parisot3. Miquel4. Sa wall 5. Dobe 6. Lewanow 3® manche, 50 km. 1. Sawall, in 47 m. 46 s. 2. Grassin 3. Miquel4. Dobe5. Parisot 6. Lewanow. Klassement: 1. Grassin, 4 p. 2. Sa wall 8 p.3. Miquel en Parisot, elk 11 p. 5. Lewanow, 14 p.6. Dobe 15 p. Frankrijk, 26 p.Duitschland, 37 p. Van Hevel, Bellenger, Gerard Debaets, Marcillac, Hector Martin, Lacquehaye, Souchard, IISuter, Brocco, Henri en Francis Pélissier. (Deze 3 laatsten mogen deelnemen als zij hunne gangmakers laten kennen Dinsdag avond). Invallers Cuvelier en Bevl. Werden dus niet aangenomen Sérès, Louet, Pelissier Charles. Bericht aan de inrichters om den sym pathieken Lcander zijn eigendom terug te bezorgen. BOKSEN In zijnen naam deelt manager Louis Nolf ons mee dat Kets graag Theo Suys zou willen bekampen. boksmeeting te Gent zoo n domme streek uithaalde zal niet meer boksen naar zijn manager Schockaert bericht. Best ook. want zulke figuren kunnen gemist. GEERAERTS is ook naar Portugal vertrokken om er Zaterdag aanstaande den Franschman Mangeot te bekampen. erg aan het oog gekwetst zoodat men vreest dat hij den boksersüel zal moeten vaarwel zeggen. FOOTBALL. Cl. Meenen-S. V. Veurne 4-0 Dar. Blankenberghe-S.K. Nieuwpoorl 2-0 Thoorout-Stade Kortrijk 3-1 C. S yper-F. C. Knocke 2-5 F. C. Tbielt-S. V. Blankenberghe 1-4 S. K. Roeselare-Wevelghem 5-0 A. A. Moeskroen-F. C. Roeselare 2-2 Eerste afdeeling Daring C. B.-A. A. La Gatitoise 5-0 Union St. GilIoise-AnUverp F. C. 3-2 Beerschot A. G.-S. Auderlecht 1-1 Berchem Sport-H. C. Mechelen 4-1 Racing Gent-C. S. Brugge 1-3 F. C. Brugge-Standaert C. Luik 4-0 Tilleur F. C.-C. S. Yerviers 0-2 Uilslag van Zondag laatst Remy Sport-Poperinghe 2-1 Heden Zondag speelt ons 1® elftal om 3 ure op ons terrein tegen de 3® Special van C. S. Yper. Ons 2® elftal speelt te CasseL De gendarmerie van Walcourt heeft bij zekeren Van Laelhem, te Thy-le Chateau, huiszoeking gedaan en gevonden 1. Opgesloten in een afhankelijkheid buiten het hok, de volgende duiven zon der eigendomsbezit8021138 168026 590049 2911023 1M0856 724916 4488833 638052. 2. In het hok ook zonder eigendoms bewijs8040036 156204 694419 2314965 80234484 8043261. Waarom worden dergelijke onderzoe ken niet meer gedaan Duivendieven Dagelijks hoort men klagen door de duivenliefhebbers, dat bij iedere wed vlucht een groot deel duiven niet meer terugkomen. Het is een bekend feit dat er in ons laod vele gewelenlooze perso nen zijn, die zich vergrijpen niet alleen aan 't vangen der reisduiven, maar die ze in de vlucht neerschieten. Wat gebeurt alle jaren inzonderheid in zekere Waalsche streken. Het Brusselsch en Leuvensch parket houdt zich thans wederom met een der gelijk geval bezig. Een duivenlielhebber van Bertem bad vóór eenige weken verscheidene duiven ingeschreven voor een prijsvlucht uit Noyon. Drie duiven bleven acbler. Einde der vorige itfaand Juli, w erd de rijkswacht van Lessen ingelicht, dat een inwoner dezer stad zich bezig hield met het van gen en ophouden van hem vreemde dui ven en deze na zekeren tijd op de markt bracht. Een huiszoeking werd gedaan en na bevestiging dat hij geen andere bok had dan het bezochte, ontdekten de gendarmen een geheim hok, waarin gevaDgene ge ringde duiven zaten. Deze werden aan geslagen en proces-verbaal opgemaakt en het parket zet daarover het onderzoek voort- Wie weet hoeveel dergelijke duiven- deiven en onmenschen men niet zou aan treffen, kon de Federatie in samenwer king met de gendarmerie, hokbezoeken doen gansch het land door En dat het een noodzakelijkheid is, dat dit eens of morgen gebeure, bewijzen de bijna dagelijksche feiten. Prijsvlucht voor duiven van iOOOm ijlen De Belgen onderscheiden zich. De «North Star Flyin Club» van Chica go, heeft een prijskamp gegeven uit Cas per Wvo, 1000 mijlen. De duiven zijn in geschreven en verzonden Zaterdag laatst, 4 Juli, 132 duiven namen er aan deel, waaronder er 58 zijn die toebebooren aan de Belgische liefhebbers van Chicago, als volglL. Conserie 2, AL Jansens 3, J. Lambrecht 4, A. Vereruysse 4, B. Mar tens 2. Ed. Dewildc 1, W. Pijper 2, E De- zutter 2, Fr. De Wijzc-Smet 1P. Punt 3, J. DeGeeter 2, H. Vandeputte 3, R. Ke- stcloot 2, J. Kesteloot 2, R. Dujardin 3, A. Vanden Rempst 4, J. Huvaere 1, H. Windels 2, G. Jozef 3, J. Desmet 1, Fr. Pauwels 1, Alp. Burm 3, J. Despienter 1, H. Maes 1, J. Jansens 2, L. Deveirmat2, J. Vandenbossche 1. De duiven werden gelost op 15 Juli, om 6 ure s morgens door de Heeren van de Koophandelskamer van Casper Wyo. Hier volgen de namen der prijswinners en de snelheid der duiven. 1. Fr. Dewyze-Smet. 2 d., D.u. 27 m. 2. R. Kesteloot, 2 d. 10 u. 13 m. 3. AL Dekrick, 3 d. 5 u. 15 m. 4. Franck Kochler, 3 d. 8 u. 31 m. 5. ülto Himski, 3d. 11 u. 25 m. 6. Jules Desmet, 4 d. 1 u. Hm. 7. Arns en Burm, 4 d. 3 u. 40 m. 8. Gebroeders Sidors, 4 d. 6 u. 38 m. 9. Al. Dekrick, 5 d. 1 u. 17 m. 10. Fr Pauwels, 5 d. 10 u. 18 m. Zoodat de Belgen tamelijk wel gedaan hebben mei hunne duifkes. Een zilveren coupe ter waarde van 35 dollars door de Maatschappij geschon ken werd aan den winner toegekend. Zich steunend op een officieel bericht van den minister van Landbouw, laat het bestuur van den toldiengt te Rijssel geen jongen binnen, gekocht in Belgie, omdat alb en de duiven bestemd voor de los Ialing» mogen toegelaten worden. Maar waarom laat dan de toidienst iederen dag duizenden duiven toe in Frankrijk voor de hallen en voor de schietingeo en dit ondanks de bescherro- wet van 1925 WETENSWAARDIGHEDEN. Koopt bij Camille BATTHEU GHESQUIÈRE. uwe Yperstraat, 13-1S, (Vervolg) De regelmatige ontw ikkelingfgescbiedt in alle vogeleieren, maar met wat onein verscheidenheid, als men in de bijzonder heden treedt!... De eerste kiem, waaruit het nieuw levende wezen moet ontstaan, is gelijk voor alle eieren, maar in de ont wikkeling is er voor iederpfönder ooifTT falen, een eigen gang: zag men ooit uit een heonenei een kieksken te voorschijn komen met zwemvliezen aan de] pooten gelijk een jonge eend, of met zulke lange beenen als het jong van eenen reiger, of met klauwen en bek, zoo krom als die van het jong dat uit een arendei breekt Niettegenstaande dat men in de samen stelling der eieren geen verschil vindt,zal men nochtans uit musscheneieren niets dan musschen zien komen, en uit die der nacbtegaals, zwaluwen,koninkskensenz., niets dan nachtegaals, zwaluwen, ko ninkskens enz. Ik heb daar aanstond het uitbreken of uitpikken der jonge vogels genoemd de wijze waarop dit geschiedt, verdient aan merking, zooveel te ineer dat men daar niet altijd een juist gedacht van heeft men zegt dat eene hen hare kiekens uit pik of uit hunne schaal verlost, als zij tot de noodige ontwikkeling gekomen zijn. Hel geschiedt zoo niet. Ik heb ook nog broeihen gespeeld, 't is te zeggen, bij middel van een vat met lau w water,eieren weken lang, juist zoo warm gehouden als eene hen het doet, en nooit heb ik onder vonden dat de kiekens, jonge eenden of patrijskens hulp noodig hadden om uit schaal vrij te geraken zij breken ze zeü met een scherp, snijdend puntje dat op hunnen bek staat en geene andere be stemming heeft want, korten tijd nadat zij ter wereld kwamen, valt het af. Niet alleen braken zij uit zonder mijne hulp maar als ik ze wilde helpen, was mijne tusschenkomst meestendeels schart voor het diertje. Zulke kunsttoestellen om eieren broeien zijn heden, gelijk eenieder veel in gebruik. Maar wie zou h gelooven dat er vogels zijn die ooi dike knepen kennen, en eenen nest weten te maken, warm genoeg om hunne eieren uit te broeien, zonder dat zij er blijven op zitten Die kunstenaars bestaan noch tans, en er zijn er zelfs van meer dan eene soort. Zij behooren allen tot Austra lië, eene wondere streek, waar de ge- leerden op natuurgebied menige zaken aantroffen, welke men te vergeefs elders zou zoeken. Van grootte, maaksel en doening gelijken deze vogels iets of wat aan hoenders en kalkoenen, vanwaar een der soorten bij de engelsche kolonisten de struik-kalkoen heet, omdat hij meest in het struikhout te vinden is. Eenige weken voor den legtijd gaat dit gevogelte zoo hevig aan het scharren,dat er op eene geheele plek grond geen pijlke gras meer te vinden is. Al wat zij losge rukt hebben, vergaren zij, met veel afge- valen bladeren daarbij, in een grooten-, hoogen hoop, waarmee men van tot vier karren zou laden. Hierin ontstaat verhit ting, even als in een mesthoop, en het is bij die warmte dat de eiers zullen uitge broeid worden. Als de tijd van leggen daar is. trekt de hen naar den vuilnishoop en schart er een hol in, ter diepte van eenen balven meter of nog meer het ei wordt er in geleid en het hol gestopt met bladeren. Drij, vier weken nadien komt uit den boop een struisch kieken gekro pen, dat van den beginne af in staat is van in zijn onderhoud te voorzien. Foei zal de Lezer wellicht zeggen, wat vuile uestEen verhitte metshoop W elnu, ik beken dat ik ook meer gratie vind in denesten, welke de vogels onzer streken bouwen. Vooral onder de kleine soorten zijn er die van de wieg hunner jongskens echte kunstgewrochten maken. (Wordt voortgazet) Officieel Baankampioenschap van Vlaanderen te Git» voor onhafhankelijken. Jozef Dervaes i» kampioen Interclubkampioenschap van Belgie Dervaes doet den minsten tijd W. C. Arizona wint Parijs-Amiens (voor liefhebber») Wevelghem 65 km. Te Coolscamp Te Iseghem Poelcapelle We»t-Roo»ebeke Het Baankampioenschap van Vlaanderen te Coolscamp voor beroepsrenners. VELODROMS Velodroom van Turijn - Het PRINSENPARK van Paiijs heeft voor Zondag aanstaande volgende renners aangeworven. - OOK DE PELISSIER'S Henri Berlijn TEERL1NCK van Lauwe is door M Pattyn de vertegenwoordiger der rij wielen Bury in Vlaanderen aangeno men om toekomend jaar de kleuren van Bury als juniors te verdedigen. HET CRITERIUM DER ASSEN Maandag avond hebben de koerskommis- sarissen vergaderd van het Criterium der Assen dat heden Zaterdag te Longchamps (Parijs) betwist wordt achter tandems. Werden aangenomen LEANDER GHYSELS heeft zijn valies met kleederen en alle benoodigheden uit de ronde van Belgie nog niet terug. SCILLIE zal op 11 October te Ber gen den Italiaan Di Placido als klient krijgen. JULIEN KETS heeft sinds enkele weken de oefening hernomen. STEPPE de Luiksehe oud-liefheb ber zal op 23 dezer te Brussel uitkomen tegen de Antwerpenaar Wilms. TIMMY MILL1GAN werd nu toch Kuropeesch kampioen in vervanging van Fratlini uitgeroepen. PETIT BIQUET het Luiksch won ders! ijl zal op 26 dezer te Brussel zijn eerste optreden doen als beroepsbokser, dat tegen Cortvriendt. TYNCKE-ETIENNE werd defini tief afgesloten voor 10 October. Voor dezelfden .avond worden voorzien. De Corte-Balpi en Carpentier-De Coninck. Dat wordt een der puiksle meetingen welke hier te Genl reeds te zien kregen. EUGEEN STEPPE, onder bet ma nagerschap van Arthur Wijos, heeft ge- teekend om op 30 dezer uit te komen in de Varia legen den jeugdigen Waal Del- hanne. DARTON, onze wellercracklaat weten dat hij in de welter-eategorie blijft Waarschijnlijk zal Leo, op 3 October te Charleroi heroptreden, denkelijk met Frankrijk s welterkaropioen Romerio als tegenstander. GALLANT, welke bij de laatste DUPO.NT werd te I.ondeo geklopt door nitsluiling in round 6 wegens te lage slag tegenover Ernie II Zoard. VERBECHT welke binnenkort te Londen moest debnteeren, werd onlangs Gewestelijke Kampioenschappen Provincie West-VIaanderen Tweede af deeling Kampioenschap van Belgie Football-Club Poperinghe in het oyd bekend hnls ran volle vertrouwen, waar Gij overtuigd zijl vellen tekoopen van eerste kwaliteit en garanti. daar te door het huis self bewerkt worden en dat Gij alle Foarruren met waar borg kunt koopen. Ik heb evenals vroeger jartn een overgroote hoeveelheid Four- rnren in <le nieuwste modellen gemaakt. Zoo een keus is nergens te vinden. Ik heb Opposum Skung vellen gekocht, rooals er geen schooner bestaan, en er eene hoeveelheid FOURRUREN van ge- aaktin al Se modellen renard. cols, écharpen, en*, van eer ste kwaliteit. Skung naturel in ielfde modellen, ook renard croisé. coré. chanpon, subliné. alaska. marmot en a"e an dere vossen, pakmi, putois d Australië, murmel, castor wit. rwart. marron, konijn Al deze vellen gemaakt volsrens laatste nieuwe modellen kunnen cn v Tokens elie'e ge maak; w - len Alle Herstellingen worden aan de voordeeligsle prijeen gedaan. Onnoodig te zeggen ;al Ge nergens heter koop zult bediend worden, daar alle vellen garanti verkocht worden en door het hnis zelf bewerkt zijn, bijgevolg ONMOGELIJKE KONKURENTTE Zooals vorige jaren durf ik Uw bezoek, hetwelk U geenszins tot koopen verplicht, om er mijne overgroote keus te bezichtigen.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 3