Caisse Commerciale de Kouiers In t Binnenland. van aiies wat [Burgerstand var alle slach van NIEUWE Meubels VER MA K E LUK HE bij Maurice Devos, il Boesc&e«F In den koolput van den Careau, in Nieuw Zuid-Wal es, is een dak. ingestort en vier mijnwerkers werden onder de puinen bedolven. Toen men de ongeluk- kigen kon bevrijden, hadden zij opgehou den te leven. Een handelaar van Hamburg zou, in overeenstemming met de Soviets, wa pens en schietvoorraad naar Angora en aan de Kiflijoen zenden'. Een huis van Kopenhagen zou van het goevernement van Angora eene bestelling van wapens, voor eene som van 4.400.000 pond ontvangen hebben. Te Morlaix, Frankiijk, zijn door de vliegende brigade twee Belgen aangehou den,de gebroeders Jules en Jaak Debioles oaderscheidelijk 23 en 35 jaar oud. Beide kerels, internationale dieven, werden se dert geruimen tijd door het Belgisch ge recht opgespoord. In afwachting dat zij zullen uitgeleverd worden heeft men ze Ij het gevang van Morlaix opgesloten. Een medeplichtige der twee voornoemde kwaaddoeners, een zekere Victor Doyen, is aangehouden te Pleay, in Morbih&n. M. Schrameck.Fransch minister van binnenlandscbe zaken, is Dinsdag avond toen hij het gebouw van dit ministerie verliet, verrast en omvergereden gewor den door een taxi. De minister is bewus teloos naar huis gevoerd. Een 20-tal personen, woonachtig te Marseille, hadden een pleziertochtje ge maakt op zee. Bij den terugkeer, toen zij op ongeveer 200 meters van de kust wa ren, klonk hun bootje om en zonk. Van de 20 opvarenden, verdwenen er drie in de golven. Twee drenkelingen die opge pikt werden, bezweken aan een beroerte De vijftien anderen konden behouden aan wal gebracht worden. Maandag avond, toen de reizigers trein uit Meinersdorlf de groote statie van Chemnitz binnen reed, is een der wagons door eene verkeerde wisseltrek king omgevallen. Het zat stampvol reizi gers. Drie dezer werden op den slag ge dood twaalf anderen hebben min of meer erge verwondingen bekomen. ELECTRIC1TEITSDIENST Bericht. Al deze die den electrieken stroom begeeren kunnen zich met hun plan aanbieden in de bureelen gevestigd Doornstraat (gasgesliehl) open van 8 to 12 en 2 tot 5 uren. ■■«■■■gg™—W! Duivenmaatschappij RECHT en VREDE KAMPI O ENSCHA P van de Fransch-Belgische Grens Vlucht BLANDAIN (48 km.) 1DAmour Ad. 2. Dehaene Th. 3. Bon duelle Mich 4. Dewancker J. 5. Bonduelle Maur. 6. Masschelein O. 7. Dewachter R 8. Masschelein O. 9. Dewancker J. 10 Verfaillie O. 11. Bonduelle Michel. 12 Dupont S. 13. Noppe M. 14. Deplaedt L 15. Liebert E 10. Dupont S. 17. Dewach ter R. 18. Debeir 19. Cappoen G. 20 Doom M 21. Dupont R. 22. Decoker J 23. Belaen H. 24 Odul E.25. Dehaene Th Klassement na de 1* Vlucht 1. Dewancker Jerome 13 punten 2. Masschelein Oscar 14 2 Bonduelle Michel 14 4. Dewachter Richard 24 5. D Amour Adolf 27 O. Dehaene Tbeopbile 27 7. Dupont Sylvain 28 8. Bonduelle Maurice 31 T» 9. Verfaillie Oscar 36 DuivenmaatschappijDE VERBROEDERING RONDE VAN BELG IE I* Vlucht HAELTERT (91 km.) 1. Thorez E. 2 Truant J. 3. Lava A. 4 Yerhaeghe H. 5. Labaye G. 6. Dec rock J 7. Sohier L. 8. Durieux A. 9. Vanbrnaene G 10. Truant 11 Gok#.tere A. 12 Devos R 13. Grens H. 14. Vaoboucke A. 15. Vanboucive J. 16. Dobbelaere J. 17. Ver poot E. 18. Creus H. 19. Dewickere R 20. Verdonck M 21. Coudron H. 22. Yer- meersehC. 23. YanhouckeJ. 24. Brabandts A. 23. P-*'-achter R 20. Depreeuw J. 2" Bourgois E. Klasse ment na de l' Vlucht 1. Thorez Edmond 29 punten 2. Truant Julien 30 m Lava A dn en 31 ft Creus Hector 31 Yerhaeghe Henri 32 Vf 6 labaye Georges 33 T» 1tX* JiSlUBIw 34 s S jhier Louis 35 9 Durieux AL 36 0 Het GEHEIMZINNIG HUIS EINDE. VROEGER BANK VAN POPERINGHE Voorheen G. DE LAERE 4 O. aangesloten bij de BANQL'E DE BRIXELLES Kapitaal 200.000.000 Reserven 55.650.000 HALFAUANDEL1JKSCHE REKEINIINGEINf tijdperk: var» 12 tot 26 October 193S S,00 o Rekeningen 6 maanden S,3S o/o Rekeningen 1 jaar 5,50 o/o Elektriciteit. Alvorens uwe in richtingen te doen aannemen, wendt u tot André Cossev, Groote Markt, 12, Pope- ringhe, die u, zonder de minste verplich ting, prijs en bestek zal geven. Mosselen. Canaille Hosdey laat weten dat hij alle Dinsdag eene ronde zal doen in stad met versche Phillepijnsche mosselen aan 1 fr. de kilo. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M VANDEPLAS Alle Apotheken zijn gesloten van 12^ tot 1 ure. en na 8 ure s avonds. Daar zyn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rbraatiek, en aan Grippe wiilea lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen Te koop bij H N«rtdime. Groote Markt, Poperinghe, in doosen van 2.00 fr. en van 3.50 frank. Lijdt U aan de maag. beproef eens ipstheksr Vermaadert s Ware MUGPILLEW, verkocht bij Apotheker H. NOTREDAME Groote Markt. Poperinghe. Versche mosselen. Vanaf Dins dag aanstaande kan men bij Remy Tally, perstraat, ai'ijd versche mosselen ver- ge",;;*s r rijgen, komen NESTOR LEBBE laat weten dat hij zich komt te stellen als MEES TER-KLEERMAKER BOESCHEPESTRAAT, 121, POPERINGHE GEDIPLOMEERDE SMJDER - Schoone keus van allerhande Mansstoffen -- Aanvaard ook alle werk. Bericht. Aan het publiek wordt bekend gemaakt dat de heer Declercq Alidor-Victor eene aanvraag heeft inge diend om een regelmatige autodienst in te richten tusschen Locre-Poperinghe, heen en terug, voor personenvervoer. Al- wie daartegen opmerkingen wenscht te maken, moet die indienen op het stadsse- cretariaat voor 15 October 1925. Einde der staking. Sedert Woensdag zijn de onderhandelingen met de horloge van St-Bertenskerk afgeloopen en deze doet voort haar weldoend werk tot eenieders genoegen en gemak. WOESTEN Uit de merkwaardige diergaarde alhier, sedert 1920 ingericht, en alomgekend om zijne kostelijke verzameling, is seder eenige dagen een luipaard onlsDapt hetgeen tot heden geheim is gebleven. Zoodra het feit gekend was, baarde he groote onrust onder onze iuwoners en de ze van het omliggende. Eenige moedige burgers hebben het op zich genomen nie te rusten vooral het beest in zijne kooi te hebben teruggebracht. Men verzekerd hel beest gezien te heb ben te Brielen, te Bisschote, te Kortrijk,te Brugge, en te Yper in 't Voelvolkkazerne WATOU Maandag morgend stond Jules Moerez met zijn gespan bij de bakkerij van Jules Lebbe op de plaals, toen zijn paard alop- eens verschrikte en op zij sprong met he gevolg dat het gespan terecht kwam in de vitrien van de bakkerij. De man be kwam eenige lichte kneuzingen. Dinsdag laatst gebeurde hier een pijn lijk ongeluk. De landbouwer Gaston Thorez wilde aan de bindmachien werken terwijl zij in werking was. Hij werd ge troffen aan het hoofd en aan de armen Zijne hoofdwonde is gelukkiglijk niet ge vaarlijk, zijn rechterarm is in twee plaat sen gebroken. YPER Zondag morgen, was M. Prosper Crave, handelaar, wonende in de Boter straat, zich aan t oefenen op het sport plein van de Augustijnenstraat, in 't vooruitzicht van den footbalmatch welke in den namiddag zou gespeeld worden. Door eene verkeerde beweging schoof hij uit en viel mei het ongelukkig gevolg dal hij de schouder brak. Een dokter die zich op het sportplein bevond heeft den onge lukkige per auto naar huis gevoerd eu hem verzorgd. COXYDE Een 13-jarige knaap had een buisje ge vonden, ging er mede in den kelder van de ouderlijk woning en stak een brandend stekje aan het tuig. Eene ontploffing volg de en de knaap, erg gekwest over gansch het lichaam, moest per auto naar eene kli niek te Duinbergen gevoerd worden. Halewijn (Fr. VI.) Verleden week werd op een 500tal meters van de statie, achter den Vert Gaion op de spoorlijn bet lijk gevon- van een persoon. Het boofd was van de romp gescheiden. De verongelukte werd lierkend als zijnde de genaamde Lucien Vanheule. wever. 25 jaar, wonende bij zijne moeder in de Turbigostraat Zijn vader, in leven gemeenteraadslid, is ios- bij ongeluk aan zijn einde HARELBEKE Dinsdag namiddag is alhier een schrik kelijk automobielongeluk gebeurd. Een handelaar uit Brussel kwam met zijn auto uit Kortrijk gereden. Op het einde der Kor- trijkstraat was het 3-jarige dochtertje Jacqueline Van Averbeke al spelende uit de ouderlijke woning geloopen. Het kind werd door den auto verrast en ten gronde geslingerd Het was vreezelijk gekwetst en bloedde uit neus en mond. In deerniswek- kenden toestand werd het in de ouderlijke woning gedragen, waar een geneesheer het is komen verzorgen. De gendarmen hebben een onderzoek ingesteld. Het kind is daags nadien overleden. KORTRIJK Vanacker Maurice, autogeleider in dienst en wonende bij Jules Gerard, Vee markt, ging in eene herberg der Graan markt. Toen hij eenige minuten daarna buiten kwam, was de deken die in den auto lag, verdwenen. Van lieden af Volledige Uitverkoop van aan PRIJS VAN FACTUUR, bij Maurice Honduelle-Durnortier POPERINGHE, van WEVELGHEM De gendarmerie is alhier afgestapt om eeu onderzoek in te stellen over geldsmok kelarij gepleegd op de Hollandsche grens Verscheidene aanhoudingen werden reeds gedaan. Vaderen zoon L.., uit de Statie straat, werden aangehouden en naar he gevang van Brugge overgebracht. PLOEGSTEERT De 17-jarige Antoinette Van Damme werd Woensdag in de achterkeuken le venloos gevonden. Al de kraantjes van het gazvuur waren opengedraaid. Een ge neesheer die een uur lang de kunstmatige ademhaling toepaste kon de levengeesten niet heropwekken. MOESKROEN Tijdens eene woordenwisseling heef August De M..., Dinsdag een ergen mes steek toegebracht aan Jules Verhoeven die in de linkerzijde getroffen werd. De gekwetste werd naar het gasthuis over gebracht. MEENEN Vrijdag namiddag heeft de politie Elisa S..., 24 jaar oud, aangehouden voor erge feiten. Na dooreen geneesheer onderzoch geweest te zijn werd zij voor eenige jaren naar het gesticht te Brugge overgebracht GHELUWE Dinsdag morgend rond 11 ure, brak eensklaps een geweldige brand uit in de hofstede der weduwe Deleu-Lietaert en kinders. De vrouw die lam is, bevond zich in de woning en de zoons waren op he land aan den arbeid. Toen een der zoons den rook zag opstijgen, kwam hij aan stonds toegeloopen. Paard-en koeistallen stonden reeds in laaie vlam. Gelukkig wa ren de koeien in de weide en de paarden op het veld. De pompiers van Gheluwe waren weldra met hun brandalaam ter plaats en gelukten er in de woning, als ook de strooischelven die in de nabijheid tonden te vrijwaren. Van destalingen en de schuur blijven slechts een puinhoop over. Eene groote hoeveelheid hooi en strooi, alsook 5000 kilos mest werden vernield. Het is dank aan het moedig op reden der pompiers en toegesnelde per sonen dat hier alles de prooi niet werd der vlammen. rqESELARE ure, hadden ge- Twiit A Donderdag avond, pond gebuurrrouwen mist, en n beiden wonende slai.edreel ge- hncM.Ban.no.De broeder ran V... en n kwamen er tusschen en de ™!E.Ï" «f'rden er gewelddaden ge- S* V.. een .lag op bet voor- hoofd kreeg die eene diep« Heropening der Kamer Nog een maand en de Kamer zal hare werkzaamheden hernemen. De eerste zit ting moet voorgezeten worden door den ouderdomsdeken, M. Straus, doch daar deze niet zal terug zijn vao zijn reis in Japan, zal M. Colaert, katholiek volksver tegenwoordiger voor Yper en Kamerlid sedert 1884, in den voorzitterszetel plaats nemen. Er word beweerd' datM. Brunet niet meer de hernieuwing van zijn mandaat Yan Kamervoorzitter zal aan vaarden, vooreerst omdat hij al zijn bedrijvigheid aan de balie wil wijden en voorts uit gezondheidsreden. Minister Tschoffen. Daar de gezondheidstoestand van M Tschoffen, minister van justicie, niet ver beterd, schijnt het meer en meer waar schijnlijk dat hij, bij de heropening der Kamers, ontslag zal moeten nemen. Men spreekt van M. Cyrille Van Overbergb kristen demokraat, als zijn opvolger. De Wetgevende Kamers De Senaat en de Kamer van Volksver tegenwoordigers zullen hunne werkzaam heden hernemen op Dinsdag 10 November ten 2 ure. De aardappeloogst in 't Waasland Sedert eenige dagen zijn de landbou wers in deze gewesten druk bezig met aardappelen uit te doen. Men mag nu gerust zeggen dat deze oogst dit jaar overvloedig isook in de Nederlandsche Folderstreken weten de landbouwers niet waar blijven met hun aardappelen, die van heden af overal verkocht worden aan 20 tot 25 fr. de honderd kilos. Dit is voor de bevolking een gunstige prijs en kooplijk voor de burgerij en werkman. Vrijstelling van werkelijken legerdienst De besluurskommissie, ingesteld bij artikel 57 der militiewet, brengt ter ken nis van de belanghebbenden dat, behou dens de bij de wet voorziene beperkingen van den werkelijken dienst zijn vrijgesteld A) De milicianen van 1925, geschikt voor den gewapende dienst, eerst opge roepen van gezinnen met meer dan tien kinderen B) De milicianen van 1925, en kel geschikt voor den hulpdienst eerst opgeroepenen van gezinnen met meer dan vijf kinderen C) De milicianen van 1925 enkel geschikt voor den hulpdienst, van wie ten minste twee broeders bij 't leger hebben gediend D) De milicianen van 1925, enkel geschikt voorden hulpdiens van wie een broeder onder dienst over leden is of drager is van de frontstrepen E) De milicianen van 1925, enkel geschik voor den hulpdienst, van wie een broeder bij 't leger heeft gediend, en die tot een gezin met meer dan zes kinderen behoo ren. De papieren geldomloop Het bedrag van den papieren geldom loop welke op 24 September tot 7.581 millioen gevallen was, is gedurende de laatste dagen dier maand weer toegeno men en beliep op 1 October tot 7.760 millioen. Postchecks Einde September 1925 waren de aan geslotenen ten getalle van 152,228. Ge durende de maand beliepen de boekingen op de rekeningen tot meer dan tien mil jard tweehonderd miljoen frank die zich verdeelden als volgt Storting fr. 1,600,173,887.67 Overschijvingen 7.061,926,711,92 Checks aan houder 703.612,278.61 naam en verscheid. 990,359,361.66 Totaal fr. 10,256,072,239.86 Totaal sedert 1 Jan. fr. 94,356,948,248.24 Werkloosheid in Belgie Het onderzoek naar de onvrijwillige werkloosheid in Belgie tijdens de maand Augustus 1925, gaf de volgende voorloo- pige uitslagen 135 verzekeringskassen tegen onvrijwil lige werkloosheid, groepeerend 596.134 leden, telden 5 September laatste werk dag van de laatste week der maand Augus tus 5636 verzekerden ("t zij 0. 95 t. h. van het totaal die volledig werkloos waren Deze verhouding was van 1.11 t. h. de vorige maand en 0.7 t. h. in Augustus 1924. Waren daarenboven bij tusschen- >oozen werkloos, 18.434 verzekerden t zij 2.92 t. b. tegen 4.02 t. h. de vori ge maand en 2.4 t. h. in Augustus 1924). Het getal verloren dagen tijdens deze maand beliep 322.303, het zij 208 per dui zend verzekerden en per week, tegen 137 de vorige maand en 85 in Augustus 1924. De stakende werklieden zijn in deze cij- 2 tot 9 October Geboorten 232 Cleenewerck Simoi d. v. Maurice en Maria Verslype - Masschelein ADna, d. v. Oscar en L Lenoir 234 Storme Julienne, 1 Marcel en Rachel Papegaey Overlijdens: 183 Deleu^Emeret^ j., herbergierster, echtg. v. Henri Le: sectie G. Huwelijken 72 Pittillioen Daniel metsersgast en De Graeve Anna, i naaister, b v. Pop. 73 BI anti.., Hector, 21 j., metsersgast en Clabaui 21 j., werkster, b. v. Pop. 74 E: Cyrille, 22 j., werkman van Waterviie; Boutton Maria, 29 jwerkster v. Pop 75 Phlypo Jerome, 36 j., werkman ec Beer Madeleine, 32 j.werkster, b. v 1 76 Derycke Maurice, 29 jlandb.. Ruyssen Martha, landb., 24 j.b. v. F 77 Derycke Omer, 27 j., landb, Ruyssen Anna, 23 j., landb., b. v.Pop Beloften 125 Pinceel Albert, suik» bakker en De Jaegher Alice, werkster v. Pop. 127 Devos Maurice, land. en Lazoore Adrianna, landb., b. v.p 127 Ferrand Remi, beenhouwer v.P en Blondeau Germaine, z. b., v. Bever»; f Vrienden en Kennissen worden Le!?- uitgenoodigd de PLECHTIGE JAARMIS te willen bijwonen, die zal gezou worden, Woensdag 14 October om 's morgens, in de parochiale Kerk 0. L. Vrouw, tot lafenis der ziel van 1 Charles-Ludovicus B0TTE2 GRONDKREDIET van Belg Naam. Ven. gesticht in 183b Als gevolg tot de wijzigingen onderp gaan door de financieele markt, I GRONDKREDIET van BELGIE heefti uitgave besloten van Grondpande. Obligation, aan 5 of 10 jaar gevende; jaarlijks interest op van 6% vrij vso huidige en toekomende lasten. De geldbezitters moeten hunne u dacht vestigen op deze uitgave. Den intrest van 6% NETTO is bi'/ dan een interest 7 brulto en venltv den drager tegen alle gebeurlijke ver: ging van belastingen. De voorwar: zijn zeer voordeelig gezien de buiteer wone zekerheid der gezegde obligs'. aan korten termijn, die nooit betwisti weest is sedert 20 jaar. Voor inlichtingen en inschrijving wende men zich bij FORREST L. Gr: Markt, 9, Yper - Groote Markt, 28, F ringhe - Toerkoenjestraat,199,MoESK? Zondag 11 October 192-> «In 't Vlaamsch Huis», bij Willy Du Groote Markt. «Inde Vischmarkt», bij Alois Dera- Bertenplaats, van 5 tot 9 ure. Gegu door Eugène Degryse. «Café Rubens», bij Camille Yerstrsc Hondstraat, van 6 tol 10 uren. Geg? door Oscar Keignaert. In de Afspanning «'t Brouwers!* bij Jer. Lepinnois, Gasthuisstraat. Oppervogel 100 frank - Ieder Zijd 50 fr. - Ieder Kalle 25 fr. - 30 geprint de vogels van 12 fr. - Inleg 11 fr. - Te? 3 fr- Inschrijving van 12 tot 12 3 4- Begin om 1 uur tot 5 uur. Zondag 11 Zondag 13 October «In de Kloef», bij Lucien Van«*f Ouderdomsteenweg. «Groote Prijs loppestreek». 220 fr. Prijzen en 4 E Metalen. Begin om 2 ure. Eerste lot zifting, tweede Zondag bekorting dere inlichtingen zie plakbrieven. Zondag 1 November 19- zijnde (A LLERHE1LIOEX fers slechts vermeld als verzekerden hun Algemeene Prijskamp-Tentoonste s tt-iaxin V-- eeu »i«« vV HHIH met een stomp voorwerpwerkloosheid werd niet gerekend, daar w onde veroorzaaktedeze vrijwillig wal. STAD POPER1NGHE - Groete Fr»B»che film naar de beroemde roman ran Jules Mary in 20 deelen 2 weken. Deae roman verscheen in het Belgisch dag blad Le Soir De film ii een echte vertolking van bet oor spronkelijk werk, en munt uit door zijn prach tige photo's en zijn grootste tooneelschikking. Korte Inhoud Te Öasses-Brugères wonen twee vrienden, twee gewezen speelmakkers Lucien Villandrit, eigenaar van een weverij, en Henri Corradin, zijn bestuurder. Beiden zijn verliefd op Regine, «enige dochter van hun gebuur den generaal de Bettigny, maar Villandrit wordt boven Corradin verkoren, wal deze woedend maakt. Van dat oogenblik baat Corradin zijn gewezen makker Na het huwelijk van Villandrit tracht Corradin het geluk der echtelingen te verbreken en ver klaart aan Lucien dat zijn vrouw betrekkingen onderhoudt met een ouden bankier, een vriend des huizes. Eens dat Marjory, de bankier, een familiejuweel aan Régine ten geschenke geeft, wordt hij door den jaloerschen Villandrit het huis uitgejaagd, en dit niettegenstaande de srneekingen zijner vrouw. De zaken van Villandrit zijn niet schitterend en hij heeft fiuantieële hulp noodig wat hij ge makkelijk bij Marjory vindt. Marjory ziek wordend en het geluk van Regine beoogend schrijft haar een brief waarin hij onder ander zegt Uw echtgenoot komt slechts binnen twee dagen terug, kom eens tot mij, ik zal de kuechten wegsturen, zoodat wij alleen een geluk kig uur zullen kunnen slijten.... enz. Corradin ontneemt den drager den brief, over handigt hem zelf aan Regine, verneemt er den inhoud van. en bemachtigt opnieuw den brief om zijn wraaklust te voldoen. Marjory verwacht te vergeefs Régine die uit vrees niet gaan durft. Villendrit komt terug, Corradin doet hem den brief vinden, en na de lozing ervan begeeft hij zich vol woede bij Mar jory die juist een bundel papieren in het vuur werpt Lucien grijpt ze en ziet zijn eigen schuld bekentenis. Hij staat verstomd. Marjory haalt uit zijn zak eeu welgevulde geldtasch en zegtAl vorens te sterven had ik Régine willen zien om haar te zeggen dat ik over haar geluk waak, dat het fabriek van faling gered is...> Lucien laai hem niet uitspreken 011 verwijt hem dat Régine zijn bijloopster is, Marjory valt in bezwijming, en roept Régine is in gevaar Zij is mijn dochter Heb medelijden met haar en met mij Régine komt er intusschen bij en beiden loopen hulp halen, maar toen zij terug komen vinden zij nog slechts het lijk, het hoofd half onder water Wie is de moordenaar? Men vindt de gelJ- t isch, die Lucien vol banknoten gezien heeft, ledig. Men heeft dus gemoord om te stelen. Op eens Villandrit schrikt want hij herinnert zich de woorden van Marjory die hem verklaarde dat Corradin zijn grootste vijand is. Een geneesheer stelt vast dat Marjory niet verdronken is maar versmacht is geweest. Lucien verdenkt Corradin en vreest een echte ramp, wat hij zijn vrouw mededeelt. Onder het avondmaal stelt Corradin veel belang in het verhaal der moord en drinkt buiten zijn gewoonte veel wijn In de buurt woont een houtakker Ruydeberg genaamd, die veel van photo's houdt en zijne portretten verkoopen gaat om zijn zoon Pascal een goed onderricht te bezorgen. Ruydeberg heeft den moord bijgewoond, heeft de misdaad in por tret genomen in de hoop ermede een groote som geld te trekken. Villandrit intussohen van moord beticht wordt aagehouden. Corradin tracht Regine te bekoren, die hem laat begaan in de hoop den plichtige te ontdekken. Ruydeberg verhaalt aan Corradin dat hij de misdaad getrokken heeft en dat men hem goed herkend wijl hij den aanslag pleegt en de geld tasch ledigtvoor een groote borgsom belooft hij te zwijgen en de photo's te vernietigen. Cor radin weigert te betalen en spant alle middelen in om de portretten te bemeesteren. Intusschen ontvlucht Villendrit het gevang, en komt vermomd in dienst van Corradin onder den naam van Jean Cceurderoit. Zijn dochter Chris- tiane herkent hem en deelt het mede aan hare moeder en haren vriend Pascal die alles in het werk stellen om de onschuld van Villandrit en de plichtigheid van Corradin te bewijzen. Ruydeberg bemerkt de liefde van Pascal voor Christiana en schrijft een brief gericht tot Mr Villandrit waarin hij verklaart een onschuldige te hebben laten veroordeelen en waarin hij de photo's steekt die Corradin beschuldigen. De brief mag maar na zijn dood geopend worden. Ruydeberg wordt door Corradin om het leven gebracht. Villandrit maakt zich aan Corradin hekend en doet den moordenaar aanhouden. STnr.HiaïTinTT'T Lii'ii n" nliii Ontvluchting Verzchrikt Ongeluk Schouderbreuk Ontploffing Ongeluk Omvergereden Diefstal Yperstraat, 41, Poperinghe Aanhouding Verstikt Messteek Aangehouden Brand Leest en verspreidt DE GAZET YAN POPERY Eersten Taf TE VERBOLLEN DOOR DEN U Konijr Schoon Konijr Wekelijksche Estaminet den Vrije* PROVEN Groote Schieticf Groote Trabollicl van Reisduiven

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 2