Het Goudbloempje van Leuven De ZOON van de SAHARA O O ♦PAL A C K-T H EATERY perstraat3 8* OO Verwelkte Zoenen Het Werk van Dynamite H et KJnd=Koning Jules LENOIR Kwaliteit A A Gebruiksaanwijzing Voor Lachebekken. bet",mSfi Lorainen-Bier D.G.C. Goed Nieuws Limousine-Auto, 20 plaatsen DE BEDELARES VAN ST. SULPICE MANS en Vrouwvelos Bericht aan de Landbouwers Zaterdag om 8 ure en Zondag om 4 en 8 ure. Groot bedeodaagseh drama in o deelen met Irène Riek. Buitengewoon tooneelspel der Woestijn in 7 deelen. Drama van Liefde Hartstocht en Haat. Om de zoon van de Sahara voort te brengen heeft men gebezigd 8000 Kamee- len, 2500 paarden, tooneelen uit de harems, schoonheden uit de woestijn, een re giment van Spahir, Senegaleesche troepen, Slavenmarkten en Arabische danseressen Medewerking van 12500 Araben. Deze film is geheel in de Saharawoestijn gedraaid. Maandag om 8 ure Groote Film uit het verre Westen in 5 deelen met ^HOOT GIBSON L'ENFANT-ROI o LOUIS XVII Groote historische film in 8 tijdvakken naar den beroemden roman van Pierre Gilles Gebruik voor alle Plakwerk Het bestuur spaart waarlijk geen moeite ua de twee praehtfilmen De aanval op Zeebrugge» en «Credo-lk geloof» kondigt het reeds een film aan, die voorzeker al wie eenigszins smaak vindt in tooneel of cinema aantrekken zal. Inderdaad op Maandag 23 dezer draait men den groo- ten band door Xavier de Montespin, schrijver van «De Brooddraagster»». Het is een beroemd diauiadat eertijds op onzen Stadsschouw burg veel bijval genoot. Het stuk in 12 deelen wordt op één avond uitgespeeld Liefhebbers van tooneel neemt de gele genheid waar. Tóekomende week geven wij den kor ten inhoud van dit alomgckend volks drama. VELOMAKER Casselstraat, POPERINGHE. Groote Keus van alle Af erken alsook OCCASIE VELOS aan voordeelige prijzen. Alle herstellingen worden spoedig ge daan. Alle Velos worden bij mij gemaakt en zijn Twee Jaar gewaarborgd. Om goede en vaste boter te kernen is het hoogst noodig de koe van allen inwen dige brand te zuiveren. Dit bekomt gij door het gebruik van den Bleen- en Zuiverdrank van A.MONTEY- NE aan 2 fr. het pak. Depot Apotheek 11. Notredame,Lroo- te MarktPoperinghe. REMY'S KOUDLIJM is een wit poeder, dat met koud water gemengd een stevige en klevende pap vormt. Plakwerk dat met REMY'S KOUDLIJM uitgevoerd wordt is volkomen bestand tegen alle vochtigheid en schimmel. REMY'S KOUDLIJM is neutraal, en ontkleurt de gevoeligste tinten niet, In een drooge plaats geborgen kan het poeder jaren lang bewaard worden zonder beschimmelen, noch bederven. REM\ S KOUDLIJM kan in eenige oogenblikken bereid worden, en bespaart dus veel tijd en moeite. ftiiiimsn REMY'S KOUDLIJM A.A. wordt gebruikt voor het plakken van papier behangpapier photographisch papier, prenten, inpakpapier, étiquetten, enz. enz. REMY'S KOUDLIJM A.A. wordt verkocht in pakken van EEN KILO en van EEN HALYEN' KILO. Ieder pak draagt het gedeponeerd fabriekmerk Leeuwenkop Vraagt bij uwen leverancier KOTDLIJM REMY A.A.. Gij zult er de groote voordeelen van inzien, en hein steeds voor uw plakwerk gebruiken. Voor orders en bestellingen zich wenden tot Wat hij dacht Een schildersknecht viel van het dak, doch kwam er zonder ernstige kwetsu ren af. Wat dacht je wel toen je naar be neden viel, vroeg zijn baas, die ook aan hetzelfde huis aan het schilderen was. Toen ik het raam van de eerste verdieping passeerde dacht ik Dat had de baas ook wel beter kunnen afwerken was het antwsord. VRUCÏ1TBOOMEN Hoog en halfstam.pyramiden en leivormig in grooten voorraad Specialiteit van Rozen alle gekende soorten in voorraad, zoowel HOOG- als LAAGSTAMMIGE. Groote keus van eigen kweek bloemen en planten voor huis en perken- versiering. Dagelijks frisse he bloemen. Groensel- en Bloemenzaden in beste variëteiten. René RA BAD Zoon Hofbouwers Veurnestraat, 54, POPERINGHE. en allen die begeeren een Plezierreisje te doen aan goedkoopen prijs, in een nieuwe Doet uwe aanvragen op voorhand, ten einde op uwen gestelden dag en uur te kunnen uitgaan. Zich wenden bij Cyrille HOSDEY, Rekhofstraat, 25,'i% Poperinghe. Tél. 8 25-10. Elk zegge 't voort. Mengelwerk van «DE GAZET VAN POPERINGHE (IC Wees gezeten, Senor, hernam De f.remer, den Spanjaard eenen stoel aanbiedend. Hebt ge den noodigen tijd om mij te aanhooren meester Zoo het niet lang duren moet. Sertor. want dezen middag verlaat ik Leuven voor verscheidene dagen. Molinardi zag den geleerde verrast aan. Onwillekeurig dacht hij aan de onheilspellende woorden van den beul en in hem ontstond de vrees dat die reis wellicht een geheime vlucht kon zijn. Maar op het rustig en kalm gelaat van De Cremer was geen 9chrik of angst te lezen. De edelman zette zich naast hem neder. Aan welke omstandigheid heb ik de eer vac uw Isszoek te danken. Senor vroeg De Cramer na een poos Ge schijnt ontroerd te zijn. Wat ge mij te zeggen heb moet dan wel gewichtig zijn. MoliDardi, nu het beslissend oogenblik gekomen was, voelde zich niet op zijn gemak. De woorden wil den hem moeilijk uit de keel. Na een oogenblik stotterde hij Inderdaad, nooit was ik zoo beklemd van ge moed als thans en... nu ge toch maar over weinig tijd beschikt, is 't mij onmogelijk u het doel van mijn komst hekend te maken O, zooveel haast is er niet bij. Senor, zei De Cremer glimlachend. Spreek maar vrij. en moest ik, o n u genoegen te doen. mijn reis eenige uren vertra gen ik zal het u niet ten kwade duiden. lie Spaanscbe edelman streek met de hand over zijn puntbaard en vervolgens, het hoofd verheffende. zegde hij, moeite doende om zijn ontroering te ver bergen Ik heb u over iets te onderhouden, dat mij reeds lang op het hart drukt en dat ik onmogelijk van mij kan afschudden. Ik verzoek u dus mij welwillenc te aanhooren. Ge maakt mij nieuwsgierig. Senor. Gij wordt als een der ge'eerdste mannen onzer eeuw aanzien, ging de Spanjaard nu stoutelijk voort De kunstvolle voortbrengselen uwer handen worden door koningen, prinsen en graven gekocht en hoog geprezen. Uw kaarten en wereldgloben worden naar verre streken verzonden en door mannen van talent gewaar deerd. Het is waar, dat het u veel moeite en geestesin spanning kost om uw kaart te vervaardigen, de gron den te bestudeeren en af te meten, de plaat te graveeren en het afdruksel zuiver en ongeschonden te maken., maar het moet u toch een groote vreugde zijn, uw ar beid door de geleerde wereld bekroond te zien. Is he zoo niet. meester Geert De Cremer bezag zijn bezoeker met verbaasde oogen Ge overdrijft, Senor, laohtte hij. Ik werk om het brood voor mij en mijn huisgezin te verdienen en tracht mijn arbeid zoo goed te doen, dat het publiek er over tevreden zij. Ziedaar alles. Maar ik begrijp niet... Geduld, meester, viel de Spanjaard hem iQ de rede. Tw ideaal is de kunstmaar veronderstellen we nu eens dat, ondanks uw noesten arbeid, ondanks uw onafgebroken denken eu zoeken de geleerde wereld u den rug toekeert en al uw hoop, den droom van uw 'even. vernietigt. Wat zou er dan in u omgaan Zou er dan geen oogenblik komen van wanhoop, van ver- 'wijfeling. die u tot onzionige daden zou ven «eren. meester Geert De Cremer bezag zijn bezoeker meer en meer ver wonderd Senor Molinardi, zegde hij, uw taal wordt mij duister. Ik kwel mij het hoofd om I eenigszins te begrijpen, waar gij met uw vergelijking Maar, mijn arme vriend, zei De Gremer op me- naar toe wilt. Het is wel waar. dat het voor mij een groo delijdenden toon, weet ge dan niet, dat de adel geen te voldoening is, door de geleerde wereld om mijn werk grooter schande kent, dan zulke raisvarbintenissen beloond te worden, maar waarom de sombere voorspie- Ja dat weet ik. zuchtte Molinardi. geling, die op mij toch geen betrekking kan hebben En gij zoudt een onedel meisje willen huwen Neen, meester Geert, hernam Molinardi, maar Onedel meisje lachte de Spanjaard bitter schie- gij kunt verhoeden dat die voorspiegeling mijn deel lijk het hoofd verheffende, een engel van reinheid en wordt. lieftalligheid!... Weihoe riep de aardrijkskundige verbaasd uit Is de zielenadel niet duizendmaal meer waard dan ge zinspeelt op u zelfEen ongeluk zou u kunnen tref- een blazoen, dat vaak bezoedeld is door de verfoeilijk- fen, zegt ge ste gmweldaden Neen, neen, ge bedriegt u, zoo ge Ja, meester Geert ik loop in den kop met een denkt dat ik mij door de vooroordeelen van den ge- hoop, waarvan mijn levensgeluk afhangt; ze betreft boortestand van een gedroomd huwelijk zou laten af- noch mijn studiën aan het Alma Mater noch welkdanig schrikken. ideaal van kunst of wetenschap, maar de liefde vaneen Ik bemin dit meisje te vurig om terug te deinzen jonge vrouw, die ik meer dan het leven ben in. voor haar dorpere geboorte, en de dag waarop ik met De Cremer knikte met het hoofd, ten teeken dat hij haar bij het altaar zou mogen neerknielen, zou de ge- eindelijk begreep waar zijn bezoeker iö ronkende, duis- lukkigste in mijn leven zijn. tere volzinnen naar toe wilde. De edelman was al sprekende rechtgestaan het Molinardi vervolgdevuur der begeestering kleurde zijn bruine wangen rood. Ik heb in Leuven een meisje leeren kennen, dat Meester Geert, ik ben rijk, dat weet ge. en zal mij letterlijk betooverd heeft door haar schoonheid, aan mijn vrouw een onbezorgd leven kunnen schenken, haar lieftalligheid en haar reine deugd. Maanden lang Ik zal haar liefhebben, gelijk ik mijn moederlief heb,en heb ik mijn liefdegevoel in het hart verborgen srehou- haar met mijn degen tegen spot en verachting verde den. maar die geheimhouding wordt mij te zwaar. Ik digen... Ha, Meester Geert, verstoot mijn bade niet, kan het niet meer verzwijgen. maak mij niet ongelukkig... Ik... ik bemin hit Goud- De Spanjaard zweeg een poos. en hield het hoofd bloempje van Leuven, naar den grond gebogen. Wie zegt ge riep De Cremer, richtstaandi uit. Is dat meisje edel van geboorte vroeg De Cre Iw pleegdochter, deschoone Kathelijne. il glimlachend om de zonderlinge houding van In zijn koortsige opgewondenheid drukte da edel- den jongen dweeper. man de handen van den geleerde in d« zijn# «n varrolg- Molinardi schudde ontkennend het hoofd. de met tranen in de oogen Mem toe. meester Geert, dat ik de echtgenoot van uw aangenomen kind word, ik zal eeuwig uw schulde naar blijven. De Gremer stond een oogenblik in gedachte* rer an gs om meer Zij is een burgermeisje Ja. En weet dat meisje De Spanjaard antwoordde niet op die vraag. Is uw liefde van zulten aard. dat er een huwelijk JzonkeD zou uit voortspruiten l O. wis en zeker. Vervolgt J, Frank Taters en Juliette Montfort slijten de eerste jaren ran hun huwelijk in geluk en voor spoed, een rooskleurige tuekotnst laeht hun toe. Frank wordt uit zijn dienst ontslagen, en Juliette, een goede zangster treedt op het tooneel om in het onderhoud te voorzien. Zij geuiet een overgrouten bijval, en weldra onderdrukt de zucht naar meerderen roem alle andere eldele gevoelens, tot zelfs de liefde tot haar man. De beroemdheid heeft het huiselijk genot verbrijzeld. Op een avond doet de politie een inval in een drankhuis ten einde aleolol te ontdekken. Ieder een moet zijn naam kenbaar maken, en 's anderdaags berichten de dagbladen dat Samuel Marman bestuurder van het tooneel, en Juliette Montfort er tegenwoordig waren Harde slag van Frank die zijn vrouw van trouweloosheid betieht. Samuel echter ontdekt dat ziju secretaris het was die twee valsche namen heeft opgegeven. Juliette en Frank kcereu naar hun dorp terug, waar Frank opnieuw zijn plaats op het werk inneemt Frank en Juliette zijn weerom gelukkig. Zelfs bewijst de geboorte van een kind dat de zoenen nog niet geheel en gansch verwelkt waren. Zoon van een Fransch officier is Kaoul le Breton opgevoerd door een Araab, Cassim Amineh. die hij denkt zijn vader te zijn. De moeder van Kaoul is de gevangeue van Cassim gebleven, maar ze heeft aan een vertrouw baar persoon een brief kunnen overhandigen, waariu de ware afkomst van haar kind staat. Teruggedreven, tijdens een aanval van een Fransch leger, wordt Cassim Arnrneh gedood, en voor het lichaam van denman, die hij alsziin vader aanziet, zegt hij Deze moord zult ge duur betalen Daardoor bedreigt hij den Kolonel Barbier, wiens dochter hij gevangen houdt aam van tien man. die hij alsziin vader aanziet, zegt hij f[t hij den Kolonel Barbier, wiens doch ■P n Ü.»i3, Kaoul le Breion«lie te Algiers woont, is verliefd geworden op een Kuropeesch meisje Barbara Langham, nicht van een rijke vreemdeling, waarvan zij de naam heeft aangenomen. Kaoul heeft ecu mededinger in den persoon vau Kapitein Jean Duval, Barbara geeft de voorkeur aan Kaoul. maar dan vertelt Jeau haar dat Raoul een Araab, eu zij verstoot den mart die zij op T punt stond te beminnen. De stammen staan weder op «n Raoul neemt ziju plaats tusschen'de Muzulinannen in. Hij weet niet dat de kolonel Barbier, vader van Barbara, kapitein Duval en Barbara zelf vanaf de eerste oogenblikkeu van den opstand in zijn macht zouden zijn. Zij worden gevangen genomen en de ko lonel en de kapitein zien Barbara als slavin op de o|>eubare plaats verkoopeu. Maar het is een goed heid van Kaoul, die Barbara in 't geheim afgekocht heeft en waardoor ze zich nu in zijn macht be vindt, maar deze voelt voor hem niets dan verachting lntusschentijd is het den kapitein Duval gelukt te ontvluchten hij gaat om versterking en het gelukt hem Barbara en haar vader le verlossen alsook Kaoul gevangen te nemen. Kdoeh, doudelijk gekwetst tijdeus den strijd, overhaudigdt de kapitien, alvorens te sterven. aan Barbara een brief. Het is «leze brief, vroeger door de moeder van Kaoul geschreven, eu die de ware afkomst van Raoul inhoudt. De hinderpaal is uit den weg geruimd, en Barbara en Kaoul sullen gelukkig zijn, Bill Forest, «en oud Sammy, een held van Chüteau Tierryen Argonne, is z«er volksgezind te Bacheville, zijn geboortedorp. Twee plichtvergetende policiehediemlen, Slayton en Dobritge, die een geheime stokerij bezitten en vreezen dat de sherif, Robert Millard hen knippen zal, raden Bill aau zich in de verkiezing tegenover den sherif, te selton. Bill, de oud-soldaat wordt met een groote meerderheid gekozen. Geheel verheugd over den uitslag denken de twee politiemannen Bili gemakkelijk om den tuin te leiden, toen op het aandringen van de lieve Alice Millard onze Bill zijn plicht vervult en de ge heime stokerij aanslaat, in een vervolging wordt Bill in een afgrond van veertig meters neerge stort. Men want hem dood, maar daar hij geen letsel bekomen heeft zet hij zijn vervolging voort op het muildier Dynamite eu neemt de twee bandieten gevangen. Uil dankbaarheid huwt Alice Bill. 7TIJDPERK De samenzwering der vrouwen. Ter dood veroordeeld. Kersen en Mrs Atkins worden naar de Coneiergerie gebracht, maar op thermidor werden Robespierre en zijn bloeddorstige bende overwonnen. De poorten der gevan genissen worden geopend, net is de verlossing onzer helden. In het gevang heeft Mrs Atkins kennis gemaakt met Josephine de Beatiharnais, wie zij belang inboezemt voor den jongen Lodewijk XVII. Daar Josephine de vriendin is van Barras vernemen Mrs Atkins en Fersen een zonderling nieuws Barras en Mallory bereiden zelfde ontvluchting van het kind-koning, ten einde het aan «len graaf de Provence, broeder van Lodewijk XVI over te le veren, die uit heerschzucbt het kind zou doen verdwijnen. Zal Fersen dit misdadig plan kunnen dvars- boomen 8* TIJDPERK Lazare Hoche. Fersen, M. Atkins en eenige verkleefde vrien den ontvoeren Lodewijk XVII Maar in de ver volging werdt raet Mallory een hevig gevecht geleverd waarbij de ellendeling het leven ver liest. Fersen, het kind en de vrienden vallen in de handen der Republikeinsche soldaten. Niemand heeft het kind herkend, toen in tegenwoordig heid van Hoche het kind zich verraadt. Zal Hoche den kroonprins naar Parijs terug sturen om er zijn martelaarslevente herbeginnen Neen. de edelmoedige soldaat eischt slechts van Fersea"den eed dat hij geene pogingen doen zal om Lodewijk XVII den troon van ziju vader te doen beklimmen, en laat daarop iedereen los En terwijl het kleine zieke kind, door Barras en Mallory in den Tempel gebracht, sterlt, ver trekt de ware afstammeling der koningen van Frankrijk voor altijd in ballingschap. EINDE. REMY'S KOUDLIJM gemaakt door de FABRIEKEN REMY, Wijgmaal (Brabant). Men laat langzaam het POEDER A.A. in het koude water glijden, terwijl men het mengsel voortdurend in eenzelfde richting omroert hierdoor verkrijgt men in eenige oogenblikken een dikken en sterken lijm.. De v« rh 'uding van het t>- gebruiken water hangt af van de plakwerken die men uitvoeren wil (daar het poeder A.A. echter lo maal zijn GE WIGHT aan water opslorpt, kan men het produkt zoowel voor zware als voor lichte plak werken gebruiken.) REMY'S KOUDLIJM kan even goed met warm als mot koud water bereid worden. Zijn eigenschappen blijven onveranderd. Gebroeders DUPONT, Yperatraat, 2, te Poperinghe. (bij de post). Aanleggen van hoven en parken,prijs op aanvraag Trouwers, Maatschappijen, Scholen, (Luxe Toe-voiture) door Lod. SCHELTJENS.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1925 | | pagina 4