MANEBLOEM Zeven jaar ongeluk Maandag geen vertooging Hei Spook van u piouiin Rouge De Fransche Politiek. De socialistische partij van het Seine- departement heeft te Parijs eene belang rijke vergadering gehouden. Er moest beslist worden of de socialisten, ja of neen, aan de regeering zouden deelne men. Do bestendige kommissie der partij had verleden Zondag eene zitting gehouden, om de dagorden op te stellen welke de algemeone vergadering zouden voorgelegd worden. Er waren twee dag orden. De eene was voor de deelname aan de regeering, mits aan den partij raad de zorg over te laten vast te stellen wanneer het gunstig oogenblik voor deze deelname zou aangebroken zijn. De tweede dagorde verwerpt radikaal het grondbegin der deelname, maar eischte dat de socialisten alleen het be wind in handen zouden nemen. Beide dagorden werden op de alge- meene vergadering voorgelegd. De eer ste werd zeer koek onthaald en verwor pen, terwijl de tweede aangenomen werd met 2087 stemmen tegen 1571. M. Letroquer was de verdediger der eer ste motie, terwijl M. Montbard de twee de voorstond. Deze laatste behaalde de overwinning. Op t slot der vergadering ontstond er nog een hevig incident. M. Zyrolski stel de voor dat de socialistische partij een dagblad zou uitgeven, ten einde de roo- de lezers te onttrekken aan de invloed van andere bladen. Deze motie was gericht tegen het blad van M. Renaudel, het orgaan van het linkerblokMRenau del trachtte zijn blad te verdedigen,doch hij werd overschreeuwd door het gehuil van de Internationale. De motie Zyrolsky werd met eene groote meerderheid gestemd oude-wonderploeg Debaets-Persvn, die, ter dezer gelegenheidjterug samengekoppeld wer den en bekwaam zijn den koers,welke eigen lijk 145 uren;bedraagt met een ronde voor sprong te winnen. RENE VERWANDEL vertrekt naar de Azu- reukust waar de gansche [ploeg Opel» ge durende enkele weken gaat"rusten. IN MEI 1926 zal de velodroom van Enghien openen. De piste meet 300 meier en is aan gelegd op aarde. DE ZES-DAGEN j van Breslau gaan door van 10 tot 16 Februari. Klaas Van Nek is reeds vast aangeworven. HET MERK Ravat-Wonder is ook ingeschre ven voor Parijs-Robaais, met Jules Van Hevel Verscheuren, Van Hyfte, Dewaele, Bouillet. Een mooi vijftal 1 GERUSTSTELLENDE berichten komen uit Frankrijk van Henri Wynsdau, die een darm ontsteking had en erg schijot geleden te heb ben. Henri ziet ook alle kleuren sedert ettelijke maanden. WIJ VERNEMEN nog over het Criterium der^Assen, te Oostende, dat de koers betwist zal worden in het park Maria-Hendrika en de benaming zal krijgen van Groot Criterium van OostendeDe prijzen zijn 5,000 3,000 2,000 1,500 1,200 1,000 800 500 hetzij 15,000 fr. Het schijnt dat dit evenement op 6 Juni zöu plaats hebben en dat de Nation Beige eene schaal zal geven aan den winner. FAUDET-CHOURY zijn reeds aangeworven voor de Parijsche Zesdagen. THOLLEMBEEK is aangeworven voor de Zesdagen van Parijs. De Graevc is in gevor derde onderhandelingen voor dien koers. M. BUYSSE-THOLLEMBEEK rijden op 24 Januari te Dortmund. ATHLETIEK Veldloop te Vorst 1. DEGRANDE Léon 2. Viseur (20 sec.) 3. Battumville (lm. 20 sec. op 60 m. (eerste junior) 4. Alavoine (20 sec.)5. Gauthier (1 m. 25 s.) Veldloop te Aalst 1. DEGREEF ALOYS (R.C. Lokeren) 2. Wuyts Leonard (S.A. Anderlecht) 3. Gode- froid (Eendracht Geeraardsbergen) 4. Van Cauwenberghe (A.C. Geer.)5. Jacobs (S.C. A.)6. Goetleven (S.C.A.) 7. Suleyman (R. C.B.) 8. Blondeel9. Stevens 10. Tombeur Veldloop te Namen 1. L1NSEN 2. Langenus 3. De Lathou wer, alle 3 van Berchem Sport, in 33 m. 4. Bertrand (Stade Namurois) 5. Draaly (S. N.) 6. Cattelaia (Gosselies)7. Verbist, (Berchem) 8. Germain (Waver) 9. Serwy (Charleroi)10. De Meyer (Berchem). De cross van Ghent Femina club 1. IDA DEGRANDE (Club Brugge); 2. Meulebroeck (Robaais) 3. Van Steenlandt (Rust-Roest Brugge) 4. Clicteur (Club Brug ge) Everaert (Brussels) BOKSEN HENRI DUPONT won Woensdag laatst, op eene boksmeting te Molenbeek, met de punten van Leukemans na 10 rounds. DE VOLGENDE boksraeeting te Ant werpen is vastgesteld op 2 Februari met Hobin en Humbeek in de hoofdkampen. HARRY SCILLIE Kampioen van Europa bantam gewicht) overwon Calloir met de punten. DUIVEN VERZENDINGEN De verzendingen der jonge duiven kunnen niet genoeg in het oog worden gehouden. Wij vestigen hierop de aandacht der liefhebbers opdat zij tijdig de noodige maatregels zouden kunnen bespreken, en daartoe is het doode seizoen het best gepaste tijdstip. Wanneer de jongen ingekorfd worden is het 't tijdstip waarop de meeste ziektekiemen ont staan, tot rijpheid komen en menigmaal vree- selijke gevolgen verwekken. Welnu, en dit wordt alle jaren vastgesteld, de jongen worden aangetast, als zij op reis meegegeven worden. Ten andere dat kan men gemakkelijk nagaan vergelijkt ze met hunne soortgenooten, die thuis zijn gebleven en over geene ontberingen van licht en lucht hebben te lijden gehad. Dat is het onloochenbaarste bewijs dat de smet ting in de manden gebeurt en derhalve is het onze plicht daarop de welwillende aandacht van de belanghebbenden le vestigen. Reeds hebben we de gelegenheid gehad de gevaren aan te toonen van een groot getal duiven in de manden te korven en niettegen staande wordt, door sommige maatschappijen daaraan den brui gegeven. Wij kunnen zeggen dat is begrijpelijk doch voegen er onmiddelijk bij: 't is niettemin onverschoonbaar en onver geeflijk. Het is begrijpelijk, omdat de verzenders trachten hun getal te beperken om de lasten te besparen welke de Fransche regeering ge legd heeft op het brutogewicht der verzen dingen en op den terugkeer der ledige manden Juist dat is de hoofdzaak, zooniet de eeni- ge oorzaak, waarom we alom die te groote getallen duiven in de manden vaststellen. En dit is des te meer ongehoord en onverstandig zoodra de verzendingen naar Frankrijk ge beuren en de duiven ten minste twee nachten in een onbenijdenswaardigen toestand in de manden moeten vertoeven. Onlangs hebben we vei zendingen gezien, waarvan elke mand ten minste 50 duiven be vatte. De arme vogels waren opeengeperst als haringen in een ton, ze konden zich draaien noch roeren en zullen ongetwijfeld moeilijk drinken bekomen hebben. Kunt ge u voorstellen, beste lezer in welke staat uwe afstammelingen, waarop ge al uw hoop gevestigd hebt, zich moeten bevinden ten minste gedurende 36 uren En als ge u dat enkel een oogenblik kunt voorstellen, zult ge toch niet meer verwonderd opkijken als zij bij hunne terugkomst half ontkleed zijn en een besnotten neus of waterige oogen ver- toonen. Herinnert ge u allen nog hoe wij sedert den oorlog zijn geteisterd geweest van al die besmettelijke kwalen, die gansche hokken hebben verwoest en tot ondergang gedoemd. Welnu, hetzelfde gevaar dreigt ons, hetzelfde onheil vervolgt ons en wij mogen niet ont waken eer het te laat is. Ondanks de groote en onrechtvaardige las ten, die op de verzendingen drukken, toch moeten wij in de eersle plaats ons bekomme ren met wat ons liefst en duurbaarst is, namelijk het bestaan van ons nieuw geslacht zijne opleiding, zijne opvoeding, zijne toe komst. Eerst en vooral moeten alle liefhebbers hunne^zorgen wijden aan het inkorven der jonge duiven en nauwlettend toezien in al de maatschappijen en bonden, dat nergens het getal de maten te buiten gaat. Wij nemen aan 40 per mand in Belgie en beneden Parijs, een 30 tal als de verzendingen den Vrijdag gebeuren, verderop 25 tot 20 voor de allerverste vluchten. Iedereen, zal met ons instemmen dat die getallen redelijk, verre van overdreven zijn en deshalve drukken wij den wensch uit dat ieder onbevoordeeld per soon daar de hand zal aan houden. Zaterdag om 8 u. en Zondag om 4 en 8 u. Groot liefde en'avonturendrama in 5 deelen. Het is een liefdegeschiedenis in Mexiko af gespeeld die boeit en verrukt door zijne] lieve tafereeieu en zijn overdreven gevoelens. Door zijn schoone en heldere photo's kan de film niets dan den toeschouwer boeien. Groote super komiek in 5 deelen met den betreurden Max Linder, den ongeevenaarden meester in lachen. Max Linder in 7 jaar ongeluk neemt zijn einde met 7 jaar geluk. Aanstaande week Zat. en Zondag een schitterende film De socialisten tegen Regeeringsdeelname

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1926 | | pagina 4