12 *5 Doe dit voor mij I.. DE KETTING lil Koers naar het geluk IN DE IJSKOUDE WOESTIJN hecrlijk-levende landouwen, besproeid met jeugdig-verkwikkende zonnedroppels Wie heeft ooit de moedig-doorworstelde miserie der beklemmende onzekerheid Alleen de 48 keikoppen met de zonnig roze hoop op t ge- zieht beleefden heel de gamma der emoties, tijdens de urenlange Chevrolet-weerbarstig- heid. De miserie begon in Yperen en klom creseendo tot bij het onooglijk maar lieve dorpje Dudzeele, na ons intusschen tientallen minuten gestolen te hebben te West-Roos- beke en aan den Gitsberg En wanneer we om 4 u. 40 op 9 km van Heyst voor de zooveel- ste maal plat vielen, was het laatste spran keitje hoop waaraan we ons mordicus vast klampten verdwenen. Verdwenen al die naief-schoone illusies over 'n prachtvoetbal- partijtje verdwenen de stil-iogetogene hoop op n mogelijke zege onzer kleuren We ston den daar willoos en ontmoedigd en die moreele ineenzakking werd oog geweldiger wanQeer we van onze materieel-gelukkiger Ford-supporters vernamen dat F.C. Heyst ons 'a prachtontvangst had weggelegd. En we zagen die machtsontplooiing van 'n booger- op-willende club die lente-stemmige ruikers we hoorden de verkwikkende opmarch hun- aer fanfare..., maar we droomden en de on genadige realiteit had ons uitgeschud op 'n physisch-interressant dorpje der noordkust. Wanneer we om 5 ure moreel-ontredderd wegtuften hoopten we nog ongestoord te kunnen droomen tot in Poperingbe maar pas was brugge in 't zicht of de 5e uitgave was persklaar. We stonden daar radeloos op 60 km. van ons tehuis. Dan begon de «cross» tot aan Brugge statie. Hoeveel km. we daar opaten weet ik niet, maar wat ik weet is dat de koers ellendig lang en geweldig-vermoei- end was. En wanneer we omöu. 40 troepen- sohouwing hielden van degeweldig-dampende keikoppen die de koers zegevierend geëin digd hadden, telden we tien man. De verdere terugtocht verliep normaal. In Kotselare werd onie greep versterkt door 3 eenheden, die via Brugge de reis tot Roesel&re in 'n comfortabele Ford afgelegd hadden. Kwart over negen vlogen we bij Daniel binnen. Onnoodig te zeggen dat de bende daar rap uit mekaar stoof. Kwart voor elf landden de supporters wat die van de reis denken weet ik niet, maar ze zullen toch heel zeker waar voor huQ 5 frank gekregen hebben. Om half twaalf kwam de laatste sukkelaar binnen ome Chevrolet die zoo maar 4 keer plat ge vallen was in 't naar kuis komen, 'n Vijftal overlevenden werden behouden binnenge bracht. Een enkele speler bereikte Heyst, onze piot die in Dudzeele om 4^ ure het stoomstrammetje nam. Joël vertel ons dan n keer uw ervaringen. Kn na zoo n relaas een paar beschouwin gen. Vooreerst n hartelijk proficiat voor Heyst, de kampioenen. Tevens n Hartelijk dankwoord voor den heer scheidsrechter Van Sever en voor bestuur en spelers van groen en wit, om de bereidwilligheid waarmee ze ons n uur uitstel verleenden. En nu voor onze jongens. We worden on- meedoogend door het Fatum vervolgd. We hebben reeds n vrij aanzienlijk bilan van tegenspoed en onkans. Onze kas gaat faljiet met zoo n verplaatsingen. Maar boven al die materieels miserie, steekt torenhoog de vlagge der vriendschap, der kameraadschap en die moreele troost, die zedelijke verkwikking, die ons onbewust dichter bij elkaar brengt, is de heerlijkste bekroning van ons onverpoosd werken. KEIKOP. BOKSEN NIET DESCAMPS maar w el Al. Fran cis is manager van Frankrijk s bantamkam- pioen Kid Francis geworden. Deze zal in April Sciilie ontmoeten voor den Europee- scben titel. ONZE nationale welterkampioen Hobin komt gew eldig in actie nu zijo kapitale ont moeting met Darton om den titel nadert. Piet werd gevraagd uit Parijs om er op 7 April tegen Lafineur uit te komen. De onderhande lingen zijn gaande. ATHLETIEK DE CROSS DER VI-NAT1ES De cross der VI Naties heeft voorzeker eene schoo- ne propaganda daar gesteld A Vft voor de athetieksport in 7X1 L Belgie, want de opkomst te Stockel was bijzonder groot en de meeting werd opgeluisterd door de tegenwoordigheid van Z.M. den Koningen den Kroonprins. Het Kampioenschap van Belgie der juniors De Koning en de Kroonprins zijn daar Om 2 u. 50 komen de Koning en de Kroon prins fel toegejuicht, plaats nemen in de koninklijke Loge. Om 2 u. 45 wordt het vertrek gegeven aan 79 Juniors. Bij de eerste doorkomst is het peleton reeds erg uitgeschakeld en Van Belle is aan den kop DE AANKOMST 4. VAN BELLE (Anderlecht) in 23 m. 2/5 s. 2. Minnaert (Gantoise) op 400 meters 3. Leaerts (Stade Leuven)4. Marechal (Union) 5. Barbc (Union)6. Nieuwelynckx 7. Quel- leterre 8. Christiaens (Koitrijk)9. Hulsens 40. Lejoi INTERCLUBS KLASSEMENT 4. UNION ST. G1LL0ISE, 38 p. 2. Stade Leuven, 64 p. 3. Daring C.B. 422 p. 4. Ottignies, 34 p. 5. Sparta, 4 48 p. 6. White Star, 462 p. De groote koers Overwinning van Harper Om 3u. 22 komen de ploegen, onder het spelen der nationale liederen, post vatten tegenover de groote tribuun. Om 3 u. 34 wordt het vertrek gegeven en na 250 meter komen ze voorbij met Lange- nus voorop. DE AANKOMST 1. HARPER (Engeland) in 44 m. 4 7 s. 2/5. 2. Guillemot (Fr.), op 200 meter. 3. Marchal, (Fr.) op 40 meter. 4. Dolqués (Fr.)5. Mitchell (Sch.)6. Chapuis (Fr.)7. Rodenay (Fr.) 8. Norland (Fr.) 9. Thierrce (Fr.); 40. Muggudge (E.); 14. Bedell; 42. Cotterell43. Wright; 44. Price; 15. Bontemps46. Stevenson; 47. Degraade 18. Matcalffe 49. Ryan 20. Hamond. INTERLANDEN RANGSCHIKKING 4. FRANKRIJK, 32 p. 2. Engeland, 62 p. 3. Schotland, 401 p. 4. Land van Wales, 188 p. 5. Ierland, 192 p. 6. Belgie, 496 p. DUIVEN De duivenliefhebberij in Frankrijk Uit het jaarverslag van den Nationalen dui- venliefhebbersbond van Frankrijk blijkt dat deze in 4915 telde 21,357 leden. In 1920 be droeg dit cijfer slechts 7876, hetgeen wel getuigt van den voortdurenden groei der duivenliefhebberij in Frankrijk. In 1926 zal het ledental ongetwijfeld 25,000 overtreffen. Op het jongstleden en jaarlijksch duiven- liefhebberscongres, gehouden te Parijs, na men deel aan de zitting de generaal Patou, de kapitein Bergeret, de kapitein Haman, de scheepsluitenant Regnier, de kapitein Derome de kapitein Dh naut, allen officieele verte genwoordigers van het Fransch landsbestuur die daar ook een actief deel aan de bespre kingen namen. In Frankrijk begrijpt men het overgroot nut dat de reisduif in tijd Yan oorlog kan af leveren, en daar waardeert men den kost baren vogel, den onaf scheidbaren gezel in nood en druk, die, spijts het helsche mitrail leurs vuur of donderend kanongebrul, in de achterlinies de nijpende mare gaat overbren gen, waardoor het leven van honderden of duizenden opgeofferde jonge levens, zullen voor dezen dag toch gespaard blijven. In Belgie is er van hooger hand geene be langstelling voor de duivenliefhebberij en het overgroot nut dat de reisduif kan opleveren. De belangstelling van hooger hand in Belgie heeft maar ingang gaan vinden van den oogenblik dat zij een belasting van 4 frank per ring konden doen afbetalen dat hun al jaarlijks 5 miljoen frank opbracht, daarbij kwam dan de 40 op de prijskampen in de week en nu krijgen we nog de 3* op de prijzen boven de 400 fr. enz. Wat de bescherming der reisduif betreft bescherming tegen den ongehoorden en schandaligen duiventrafiek die op de Fransche grenzen plaats grijpt, bescherming voor onze arme duifjes, die onder meer te Spa, te Oostende, onder het moordend lood vallen, daar is vast en zeker van hoogerhand in Belgie geen belangstelling voor, ondanks al de protesten die verleden jaar uit naam der 450,000 Belgische duivenliefhebbers aan de Wetgevende Kamers gezonden werden. Zat. om 8 ut e en Zondag om 4 en 8 u. Groote cow-boy film in 5 deelen met den bekenden JACK HOXIE in de hoofdrol (Pais (fa pour moi Een zeer schoon tooneelspel in 7 deelen met de lieveling artisten REGINALD DENNY en LAURA LA PLANTE. Zeer vermakelijk Nu eeus treurspel dan een blijspel mengt deze film den lach met de aandoening, den angst met de vreugd. Met een wonderbare behendigheid spriDgt Brock, de held van het stuk, met een weergalooze stoutmoedigheid op en af een voorthollenden trein, zeggen dat het de artisten zijn van course infernale is genoeg. Verzorgde looneelschikking en wonderbare photo's. Maandag 2* Paaschdag om 4 en 8 uur Groot avonturen drama in 5 deelen met Buck Jones in de hoofdrol. In het bevrozen en koude Alaska wordt hetjwonderbare drama afgespeeld van een goudzoeker die na fortuin gemaakt te hebben en na slaaf geweest te zijn van het geld het goed pad des levens opnieuw bewandelt. Wonderschoone Noordsche tooneelen. (La Chaine) Groote superproductie fox-film in 8 deelen met JANE GREY en ROBERT HAINES. tooneelschikking van Harry Millarde Niet altijd brengt rijkdom voorspoed aan in den huiskring maar dikwijls leidt de over vloed tot waanzin en uitzinnige begeerten die geluk en min verbannen, tot dat armoede opnieuw de liefde ontvalmt om het heil onder bet echtelijk dak weer te schenken. Een echt schoon familiedrama dat alle toe schouwers tot bet einde toe in bewondering brengt.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1926 | | pagina 4