GROTTEN VAN BAN EN VAN ROCHEFORT mm DRAF&QEESEN 15.000 Fr. PRIJZEN Burgerstand van: De Brouwerij Masschelein GROOT CONCERT Drfaakt "MAS-CAR bier' STAD POPERINGHE. Engelsche Bedevaart Heden Zondag Heropening BEUBSKRONIJK Bestuurlijk Bericht. Schrikkelijk Ongeval te Cortemarck STAD POPERINGHE Lijst der Vermakelijkheden die plaats bekomen hebben om te staan op de Groote Markt met de aanstaande Kermis 1. 0 vermeer-Lagae, Carrousel-Salon - 2. Parreyn-Hector, Suikerkraam - 3. Debeir Jules, Suikerkraam - 4. Depoorter Edouard,Suikerkraam - 5. Debaere Pieter photo-iostantané - 0. Bossuwe Leopold, Suikerkraam - 7. Bruneel Wed. Gustaaf, Koekenkraam - 8. Aerts-Cremer, Nougat- kraam - 9. Mathys Goveruaeker, Gebak kraam - 10. Bossuwe Sylvestre, Speel- goedkraam - 11. Herssens-Callewaert, Speelgoedkraam - 12. Tanghe-Mathys Speelgoedkraam - 13. Willemyns-Raep- saet, The Tunnel Railway - 14. Bossuwe Omer, Suikerkraam - 15. Wed. Driessen, Bouilloir Américain - 10. Wed. Driessen, Maison de rire - 17. Ali baba, Nougat- kraam - 18. IloornaertEugène, Tir Salon - 19 Lemay Louis, The róle tubes - 20 Delaetere, Balangoire - 21 Fenochy, Théatre - 22 Trouvé, Schildpad - 23 Lauwers Leopold, Paardemolen - 24 Lemay Louis, Zwiermolen - 25 Dumon Prosper, Friture - 26 Blomme C Houpla - 27 Consael-Overmeer, Friture - 28 Semay Pierre, Cirk. Koninklijke Muziekmaatschappij DE PHILHARMONIE,, KERiviis-pspflO 8 JUM, om 6 uur. gegeven in het park van het Skindles-Hotel, Gasthuisstraat, 43, onder de leiding van M. Eug. Van Elslande, Ridder in het Orde van Leopold II, Officier d'Academie. EERSTE DEEL 1Salut a la Belgique, marche Maquet 2. Richard III, ouverture P. Gilson 3. Boheemsche Danswijze, Stadfelc 4. Le Cid, fantaisie J. Massenet TWEEDE DEEL 1. Scènes Alsaciennes, J. Massene 2. Sang Viennois, suite de Valses Straus 3. Une Fête a Aranjuez, fantaisie espagnole Demersman Gemeente PROVEN. Opschorsing m Vervoer sa Verkeer. De Burgemeester der Gemeente Proven Gezien de wetten van 1 Augusti 1899 en 1 Augusti 1924 alsook de algemeene verordening van 26 Augusti 1925, op de politie van het vervoer en het verkeer Gezien de herstellingswerken die aan vang genomen hebben op de baan van groot verkeer Proven-Watou Gelet op het Koninklijk Besluit, littera B, datum 26 Augustus 1925 BESLUIT Vanaf Maandag 1 Juli 1929, wordt alle verkeer met voertuigen, bees- tialen en zelfs met velos opgeschorscht en streng verboden op de baan Proven- Watou, van aan de Tramstatie «De Blok- ke» tot aan de herberg «Au Gravier», staatsbaau Proven-Popcringhe. De overtreders aan bovenstaande schikkingen zullen de straffen ondergaan door de wet van 1 Augusti 1899 bepaald. De agenten vermeld door art. 50 van het Kon. Besluit datum 26 Augusti 1925 zijn gelast de overtredingen te bestatigen. Proven, den 26 Juni 1929. De Burgemeester G. VERFAILLIE. Bezoekt cle Hel grootste Mrwooder der wereld. Maatschappijen, scholen, gelieve acht dagen op voorhand te schrijven aan Bestuur der Grot, Han o/Lesse, voor het bekomen van vermindering. 60 vermindering voor de talrijke gezinnen, op vertoon hunner kaart. Het Schepencollege dezer stad verzoekt vriendelijk de personen die de zaak aan gaat, in de eerste dagen der toekomende week, het onkruid dat groeit in de slraten of voetpaden, langs of voor hunne ge bouwen of afsluitingen in het bebouwd gedeelte der stad te willen doen uittrek ken en op hoopjes leggen, dewelke door den reinigheidsdienst zullen weggehaald worden. Voor wat aangaat het kerkhof de per sonen die nog voor de kermis zouden graven kuischen worden ook vriendelijk verzocht het onkruid dat zij zouden uit trekken niet te werpen achter andere graven, maar het te dragen in de leegte op het nieuw gedeelte van het kerkho die nog niet gebruikt is. In gevolge de takswetten op de open bare vermakelijkkeden zijn de herbergiers die zinnens zijn gedurende de aanslaande kermisdagen in hunne herbergen of loka len muziek te laten spelen en te laten dansen of andere vermakelijkheden in te richlen, verplicht er de politie kennis van te geven. Alle muziek, dans, vertooningen, moe ten eindigen met middernacht. (Medegedeeld) ONUS SsSssR Hippodroom GROOTS HEERLIJKHEID WoestoQsteenwsg op Kerinis-Dinsdag 9 Juli, om 2 1/2 uur namiddag Op Zondag, 18». Augustus aanstaande, zullen ongeveer 150 Engelsche Bedevaar ders uit Yorkshire in onze stad verblij ven tot den Donderdag derzelfde week. Het Gomiteit van dien Bedevaart roept de medewerking van ons stadsbestuur in om, zooals verleden jaar, de hulp onzer volking te bekomen, mits betaling, om aan deze bedevaarders kost en inwoon te verschaffen binst hun verblijf. De inwoners, die zoo goed zijn te wil len beantwoorden aan de nederige vraag der bedevaarders, worden vriendelijk uit- genoodigd hunnen naam zoohaast moge lijk te willlen aangeven ten bureele van het Secretariaat der stad met het getal personen, welke zij kunnen of begeeren te herbergen De vergoeding, die door het Gomiteit der Bedevaarders zal betaald worden per dagen per persoon, is als volgt Slapen 12,50 fr. Morgenmaaltijd 7 fr. Avondeten 12 fr. De goede uitslag, verleden jaar ver worven, de vriendelijkheid der bede vaarders, hunne welgemanierdheid en goeden inborst verzekeren dit jaar den goeden uitslag van den oproep. Het Stadsbestuur. Antoine PLAETEVOET, Watou- straat, Poperinghe, laat weten dat hij met Kermis, vanaf 5 Juli, eene schoone Koei zal slachten om te beginnen VRIJ DAG aanstaande uit te verkoopen. Duivenuitslagen Zaterdag U.had de groote jaarlijksche prijsvlucht plaats uit Bordeaux te Yper. Er waren 536 dui ven ingeschreven, waaronder verscheide ne van onze stadsgenooten. Deh. Georges Dave, een onzer oudste kampioenen, behaalde er den le Prü» met zijne alombekende duivin 't Citroentje die nochtans reeds 8 jaar oud is. Wie heeft er die duif nog niet hooren noemen. Ontelbaar zijn de eerste prijzen welke die duif behaalde, zoowel beneden Parijs als boven Parijs. Hieronder volgen eenige der bijzonderste prijzen behaald boven Parijs 2-8-1924 Bordeaux Yper, 546 d le pr. 24-5-1925 Orleans Pop, 236 d. le 4-7-1925 Bordeaux Pop., 104 d. le met 33 minuten vooruit 27-6 1926 Angouleme Pop, 178 d. 10epr. 25-7-1926 Bordeaux Yper, 229 d. le pr. 22-5-1927 Dourdan Pop., 105 d. 2e pr. 2-7-1927 Bordeaux Yper, 715 d. 102e pr 16-7-1927 Dsx Yper, 255 d. 12e pr. 6-5-1928 Dourdan Yper, 474 d. 2e pr. 17-6-1928 Angouleme Yper,502 d. 12e pr 28-7-1928 Bordeaux Yper, 463 d. 45e pr 22-6-1929 Bordeaux Yper, 536 d. le pr Wij gelooven dat weinig duiven over zulke eerelijst beschikken. Wij houden eraan te zeggen dat boven gemelde uitslagen door ons werden na gezien. Diefstal Vrijdagavond betrapte men Vr. D. die bezig was met vleesch te stelen in de Beenhouwerij Theophile Cae- nen. Proces-verbaal werd opgemaakt. PROVEN Groote Schieting Op Zaterdag 29 Juni 1929 (Sint Pietersdag) - Oppervogel 100 fr. - ieder Zijdvogel 50 fr. - Ieder Kalle 25 fr. - 50 geprimeerde vogels aan 12 fr. - Inleg 11 fr. - Terug 8 fr. - In schrijving «In de Kroon», van 12 uur - Begin om 2 u. - Gewone voorwaarden. HQLLEBEKE Botsing Donderdag avond, rond 6 u. kwam de garagist Cyriel Adam met, zijn autobus huiswaarts gereden, waar mede hij fabriekwerkers vervoert. Op het oogenblik dat hij de straat naar Buschbe- ke inreed kwam een andere autobus af gehold, geleid door Victor Decloedt. Ee ne aanreiding willende vermijden deden de geleiders de noodige pogingen, doch niettemin had eene botsing plaats die stof felijke schade veroorzaakte. Eene inzit tende fabriekwerkster, S. Gryson, werd door glasscherven gewond. Lokaal "ONS HUIS Yperstraat, 11, Poperinghe. door den nieuwen lokaalhouder Jos. Couttenier-Verhaeghe Gezellige Samenkomst en beste dranken in ruime en welge schikte gelagzaal. öir>r>er>lar>d Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middagheden Zondag nanoen alleen M.NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MÖNO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 6 00 fr. en van 10.00 frank. Speciale Trein Ter gelegenheid der Kermis van 7 tot 14 Juli aanslaande zal een bijzonderen trein van Poperinghe naar Abeele ingericht worden op de Zon dagen 7 en 14 Juli vertrekkende uit Po peringhe om 20.55 u. Voor de weekda gen kunnen de reizigers voor Abeele over den trein 3695 beschikken, welke insge lijks om 20.55 u. uit Poperinghe vertrekt. De heer Opziener der Treinbeweging, heeft niet aangenomen een trein tusschen Poperinghe en llazebrouck in te richten om reden dat deze verledene jaren een onbeduidende benultiging gehad heeft. Treinuur veranderd De trein vertrekkende uit Poperinghe-statie om 6.20 u. 's morgens, wordt vanaf 1 Juli met 1 minuut vervroegd,en zal voortaan om 6.19 uur vertrekken. Opgepast dus voor de latekomers. Belangrijk De wet van 30 Mei, 1924, gewijzigd door deze van 9 Maart 1929, legt op aan alle handelaars en stiel doeners ter griffie van den Rechtbank Ongeluk De zoon Ghesquière reed Dinsdag namiddag per velo de Yper- slraat op. Hij hield zijne rechterzijde,toen gekomen rechtover de «Werkende Bie», 1 hij uit tegenovergestelde richting een auto zag afkomen, wilde hij, voorzeker door verstrooidheid, naar de andere zijde oversteken. Hij werd door het rechterwiel van den auto gevat en op het gaanpad geslingerd. Bij M. Maes binnengedragen herstelde hij er zich spoedig van zijn schrik. De velo was gansch verbrijzeld. De reactie van een fijne ijskreem, was genoeg om dien jongen, die zeer ontsteld was, rap te genezen. Op aanvraag onzer trouwe klicnten is de saloon open 's Zondags tot 10 uur 's avonds. Ilier volgen eenige soorten die met de meeste zorg en zonder prijsverhooging thuis gebracht worden. Vanille 1.25 Moka Panaché 1.25 Fraises 125 Alaska 1.50 Parfait 2.50 Coupe Maison 2.50 Chocolat Framboises Marie-José Biscuit glacé Mousse Astrid 1.25 1.25 1.25 1.50 2.50 3.00 30. MAES - ROMMENS, Yperstraat, Hector LESY LERMYTTE, her berg «St. Omer», Bertenplaats, Poperin ghe, maakt het geacht publiek kenbaar, dat hij tegen den 1" Zondag van Kermis een beste Vaarze en Zoger zal liitver- koopen aan genadige prijzen. HUIS VAN VERTROUWEN Geachte Kliënten, Vooraleer uwe aankoopen te doen, be ziet onze UITSTALLING waar gij de schoonste keus zult vinden van Stoors, Gordijnen, Meubelpapier,enz. aan de meest voordeelige prijzen. Eug. DONDEYNE GESQUIÈRE, Yperstraat. 63, POPERINGHE. Botsing Vrijdag namiddag rónd i van Eersten Aanleg hunne inschrijving te4 uur, had in de Yperstraat eene botsing vragen op het handelsregister daartoe plaats, tusschen den auto van tyL Linglez bestemd.- Deze pleegvorm moet voor 5 van Brugge en eenen kamion. De apto Juli aanstaande vervuld worden,. van M. Linglez werd nogal er beschadigd. Alle Vrijdag op Poperinghe-Klarkt rechtover de Bank van Kortrijk BEVR0ZEN VLEESCH TE VERKRIJGEN aan 7 - 8 -10 fr. de kilo ROSBIEF 16 fr. de kilo MOEN Uit een kriekeboom gevallen Vrijdag namiddag heeft te Moen een smartelijk ongeluk plaats gehad. De ge naamde Henri Pauwels, groenselier, had bij een landbouwer een boom krieken ge kocht. Volgens overeenkomst moest hij de krieken zelfs plukken. Terwijl hij Vrij dag met dit werk bezig was en op den boom was gezeten deed hij een misstap met het gevolg dat hij Baar beneden stuik te. Een voorbijgauger ooggetuige van het ongeluk, haalde inderhaast een genees heer bij, doch dezes zorgen konden niet meer baten de arme man was enkele oogenblikken naden val overleden. POPERINGHE, van 21 tot 28 Juni 1929 GEBOORTEN 194 Quaghebeur Guido, z. v. William en Forceville Agnès, sectie H. 195 White Miriam, d. v. Albert en Room Martha,Boescheepstr. 196 Agnes Quartier, d. v. Camille en Deberdt Emma Vlamertinghe 197 De Keyser Paula, d. v. Maurice en Baute Ida, Polliochove 198 Ilameeuw Andre, z. v. Henri en Perseone Maria, Westvleteren. 199 Cleenewerck Therese, d. v. Julien en Temperville Bertha, Valkenberg. 200 Vanrenterghem Pierre, z. v. Homeer en Deschepper Irma, sectie I. ÖVERLIJDENS 127 Richers Helena, 69 j z. b., ongeh., St. Michielstr. 128 Vandoorne Desire, 81 j., z. b., echtg. v. Baelde Eugenie, Gasthuisstr. 129 Van Eecke Arthur, 68 j brouwer, echtg. v. Seysen Gabrielle, Noordstr. HUWELIJKEN 41 Maerten Lionel, 27 meubelmaker, en Pareyn Rachel, 23 j.z. b., b. v. Pop. BELOFTEN 65 Yperman Andre, han delaar, v. Pop. en Denecker Alice, z. b. v. Bulscamp. 66 Catrycke Robert, landbouwer, v. Pop. en Gordenier Maria landbouwster, v. Walou 67 Verstraete Maurice, betonbewerker en Ghaerle Irma fabriekwerkster, b. v. Pop. RENINGHELST, van Wei en Juni 1929 GEBOORTEN 11 Delporte Hubert, z. v. Jules en üescamps Madeleine 12 Houwen Maria, d. v. Gentil en Dumoulin Silvie 13 Verkruysse Maria, d. v. Achille en Barbez Adrienne 14 Boudiy André, z. v. Theophile en Gevaere Maria 15 Ilaedekeur Michel, z. v. Camille en Leeuwerck Martha 16 Nauwynck Elisabeth, d. v. Auguste en Vaudamme Maria 17 Hennebel Maria,d.v. Camille en Derebreu Julia 18Nouwynck Robert z. v. Maurice en Dedrie Angele. ÖVERLIJDENS Willemet Leonie, 65 j. echtgenoote v. Hullaert Henri Derekx Euphrasie, 70 j., echtg. v. Lemahieu Charles Wicke Martha, 19 j., overle den te Brugge Parez Jules, 66 j., ongeh., overleden te Poperinghe. Een stadsgenoot gedood, een andere doodelijk gekwetst. Vrijdag 28 dezer, gebeurde te Corte marck een doodelijk ongeval. M. Maurice Lobeau, 44 jaar, en M. Camille Huyghe, 53 jaar, beiden van Poperinghe, waren per moto op weg naar de St Pieters-Paar- denfeesten te Thourout. Bij 't oversteken van den onbewaakten overweg 23, langs de kalsijde IIooglede-Thourout, werden zij verrast door trein 3273, komende om 13.23 uur uit Lichtervelde. De h. Lobeau werd vreeselijk verwond en bleef op den slag dood, terwijl h. Huyghe in uiterst bedenkelijken toestand werd opgenomen en naar het gasthuis overgebracht, waar de doctoors over zijn toestand geen uit spraak konden doen. Beide families wer den met alle mogelijke omxichligheid verwittigd. Het ongeluk zou te wijten zijn aan een huisje en de hooge vruchten, welke het zicht van den ijzerweg belemmeren. Dit schrikkelijk ongeluk bracht groote beroering in onze stad. r> alles Vat De beer Carnoy ziek De heer Carnoy, minister van Binnen- landsche Zaken, wiens ontslag uit de re- geeriug men voorziet, is thans ziek, en dit is misschien ook een reden, die hem ertoe brengt zijn reeds lang genomen be sluit, om zich terug te trekken, bepaald uit te voeren. De geneesheer, die den heer Carnoy heeft onderzocht, heeft hem een tijd rust opgelegd. De minister is bedlegerig. Dood van Senator Genard M. Genard, socialistisch senator van Nijvel, is Maandag avond nagenoeg schie lijk overleden te Court-Saint-Etienne. Hij wap 62 jaar oud. Op vandaag, Woensdag, was de Beurs uiterst zenuwachtig en ontsteld. Zij on derging eene crisis van pessimism, waar- aai; de herneming van zaken 14 dagen geleden ons niet voorbereid had. Alle slechte redens zijn goed om uit buiten ten einde aan de massa de koel bloedigheid te doen verliezen. Die er profijt uittrekken zijn de baissiers of PaardenkoersenDe jaarlijksche paardenkoersen op den Hippodroom der Groote Heerlijkheid zullen plaats hebben op Kermis-Dinsdag 9 Juli, om 2 u. 30 na middag. Er zijn 15.000 fr. prijzen. Alle jare is deze koers een der schoonste der streek. Voor uw bier wendt U tol de III! zij alleen kan U, zelfs gedurende de warmste dagen, aangename en heldere bieren bestellen. Zij is daarin gelukt dank aan het gebruik van de beste granen en fijnste hop en ook dank aan hare móderen installatie, die nu een ijsmachien es ver koelde kelders bevat. DrinktMas-Car, het fijnste Speciaal Gersten, het beste blond Sterk, het smakelijkste bruin. Landbouwers, Als voorheen kunt gij in de Brouwerij Masschelein, een aangenaam bier verkrij gen, aan zeer genadigen prijs. HATIOHALE MAATSCHAPPIJ van Buurtspoorwegen Ter gelegenheid van Poperinghe «Om megang» en de officieele Paardenkoersen op DINSDAG 9 JULI, zal de uurtabel der volgende treinen veranderd worden »n de hierna vermelde bijzondere treinen zullen ingericht zijn Lijn POPERINGHE-VEURNE Op Zondag 7, Dinsdag 9 en Zater dag 13 Juli 1929, zal trein n. 5, één uur verlaat worden vanaf Rousbrugge- plaats, en zal aankomen in Poperinghe om 14.15 uur, in plaats van 13.17 uur. Op Zondag 7, Dinsdag 9 en Zater dag 13 Juli 1929, zal trein n. 12, één uur verlaat worden, uit Poperinghe ver trekkende, Ofn 20.30 uur, in plaats van 19.38 uur. Lijn P0PERINGHE-00STVLETEREN Op Zondag 7 en Zaterdag 13 Juli 1929, zal trein n. 9 uit Oostvleleren ver rekken om 13 10 uur, in plaats van 12.10 uur, aankomst in Poperinghe om 14 uur in plaats van 13 uur. BIJZONDERE TREIN 3p Zondag 7 en Zaterdag 13 Juli 1929 Poperinghe statie vertrek 21.15 uur Oostvleteren aankomst 22.uur Stilstand aan alle tusschenslalicn. liet Bestuur. mannen die den afslag bewerkstelligen door alle middels. Onmogelijk aan iemand te doen geloo ven dat de markt achteruitgaat door o- vervloed van echte aanboden. Dat iede reen zich zelve eens raadplege Ver kocht hij deze week En zoo hij het deed was het niet alleenlijk door de nakende vervaldag of door dwang De portefeuille verkoopt niet. dit feit is onloochenbaar en alswanneer zij inkoopt deed zij het aan eene paal, laag genoeg, omdat liare tusschenkomst enkel kan aanzien worden als veroorzaakt bij eene goede gelegenheid. Ik beweer dat alle slechte redeDs goed zijn in Frankrijk zeggen deze die alles in 't zwart zien dat het Young-plan niet zal goedgekeurd worden Groote betoo ging van Oud-Strijder Zondag laatst te Parijs gehouden, hoop en al 1500 betoo- gers, het meerendeel er onder waren van de Action Franqaise, die alle voorwend sels nemen om hen teg( n de Regeering te verklaren. Te Berlijn steunt men zich op redevoering van h. Streseman, om de moeilijkheid der goedkeuring van het Young-plan te doen uitschijnen. Zelfs in Engeland zou men willen doen gelooven dat de arbeidsregeeriog haar van de kant van Frankrijk zal afkeuren En in Ame rika, voegen deze laatste erbij, wil men zelfde plan niet goedkeuren. Al deze redens volstaan om alle opper vlakkige personen benauwd te maken, want deze laatste echten geloof aan al d« geruchten door dagbladen uitgestrooid die er intrest bij vinden dat hunne ge dachten aangekleefd worden. Laai ons eens eene vergelijking maken tusschen wat nu gebeurt en een onver- schil voor den vrederechter gebracht. De partijen schelden elkander uit en de goe de rechter laat ze maar begaan. Daarna komt hij tusschen om de krakeelders te scheiden en velt een vonnis dat niemand voldoet, maar dat men toch verplicht is te aanvaarden. 't Is hetgeen nogmaals zal gebeuren. Het is voor niemand geen geheim -lu-eer- dat Frankrijk hare regeering zal volgen dat de h. Streseman de openbare mee ning van zijn larid heeft willen voldoen en dat de Foreign Office voortdurend de Engelsche politiek zal verdedigen. De goede nieuwstijdingen maken min invloed dan een steen in 't water gewor pen, en de beursgazetten, sommige toch, oogsten maar minachtig meer in de oo- gen hunner lezers. Deze die er nog geloof aan echten zijn beklagenswaardig. lo zeker dagblad las men in de laaiste week, en zulks op twee verschillende ko lommen «wij voorzagen dat sommige banken hunne koloniale weerden, deze die een voldoende inkomen verschaffen. Dan in de andere kolom «men levert een nieuwe aanval tegen de koloniale weerden, 't zou wel kunnen de laatste wezen vóór de bekendmaking van het bi- Ian der Union Minière» Ehwel, zij dur ven nogal, dezen die zulken onnoozelen prietpraat verkopen en men zou zich wel dienen af te vragen wat zij wel willen als men hun in de laatste 14 dagen gestadig den aankoop van Sogeaf, Comkat, Comindus, enz. zag aanprijzen. Er ontbreekt plaats in zelfde kolommen om nu tegenwoordig het publiek naar Kooimijnwaarden te richten. Zulks was noodig over eenige maanden wan neer nog niets liet voorzien dat deze ru briek op het voorplan ging geraken. Zulks deed ik reeds 8 maanden geleden. Maar dan prees men Geomines, Commer ce Congo, enz. en zulks diende gekocht. Ik zegde zooeven dat goed nieuws voor het oogenblik op de massa geen invloed uitoefent. De Union Minière levert daarvan een slaande bewijs. De cijfers van het bilap zijn versche nen. De schoonste benoemingen zijn on toereikend om den schitterenden voor spoed dezer ondernemingen te betitelen die zich op al de Katanga uitbatin gen voortzet. Wij moeten doen opmerken dat om in 1928, 112.000 tonnen te kunnen opbren gen aan den gemiddelden prijs van 0i pond, het bilan eene vastzetting van 1.400.000 fr. noodig had, t zij 12.000 per voortgebrachte ton koper. De netto winst is van 250 miljoen dus meer dan j 2000 fr. per ton en deze winst is daarbij bekomen na eene afkorting van 102 mil joen het bilan voorafgaande, dus opnieuw bij de 1000 fr. per ton. Op de zeer voor zichtige manier waarop het bilan opge- PBPl!HiRBBH!MMOHBIl

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2