Burgerstand van: Aan de HOPPE KWEE KERS Binnenland n alles Vat Belgische Film-Universiteit Drinkt "MAS-CAR" bier Militie - Lichting 1930 Driakt "MAS-CAR bier" BEVRSBBON1JK Engelsche Bedevaart B, F". U. Het Middenbestuur van B.F.U. bericht ons dat, tengevolge van verschillende omstandigheden, een lichte wijziging aan de toetredingsvoorwaarden tot de B.F.U. volstrekt noodzakelijk geworden is, na melijk Toetreding met een eerste kaart 60 fr. voorheen 45 fr. Toetreding met een bijgevoegde kaart 40 fr. voorheen 30 fr. Toetreding met een leerlingenkaart 30 fr. voorheen 20 fr. Deze prijsverhooging aal in het eerst volgend nummer van Korlbarichten verschijnen. De leden, die op het einde van het ver- loopen speeljaar hunne toetredingskaar ter vernieuwing aan het Bestuur aange boden hebben en tengevolge dezer prijs verhooging hunne inschrijvingen zouden willen wijzigen, worden verzocht Bestuur ervan te verwittigen vóór MAANDAG 5 OOGST eerstkomende. Wie voor dezen datum geen wijziging zal aangevraagd hebben, zal aanzien wor den als zijnde regelmatig ingeschreven voor het tweede jaar. Daar wij overtuigd zijn dat onze leden over de voorstellingen uiterst tevreden zijn en het belang en de nuttige strekking ervan naar waarde hebben leeren schat ten, durven we verhopen dat zij hunne groepeering zooveel mogelijk y.ullen trouw blijven. Zelfs durven we vragen dat ze hunne vrienden met dit werk van maat schappelijken vooruitgang zouden bekend maken met voor hen een uitnoodingskaart tot de eerstkomende vertooning bij het Bestuur aan te vragen. We durven daarenboven verzekeren dat de programma's van het 2® jaar nog in waarde en belang zullen stijgen. Naar alle waarschijnlijkheid zal de eerste vertooning van het tweede jaar doorgaan op den laatsten Woensdag van September. Het Bestuur. Een nieuw Geweer-granaatwerper BELGISCHE UITVINDING Een 22-jarige kandidaat onder-luite nant van het 12® linie, M. Ilenri Paupier, van Namen, heefteen nieuw geweer-gra naatwerper uitgevonden, alsmede eene nieuwe granaat, welke voordeelig de hui dig gebezigde granaat V. B. zal vervan gen. Deze nieuwe granaat werd reeds den 5 Januari laatst gebreveteerd voor alle landen, en werd voor de eerste maal beproefd in het manoeverplein van Ans. Sedert dan werden met het nieuw geweer granaatwerper nog verscheidene proef nemingen gedaan, welke gunstige uitsla gen hebben opgeleverd. De nieuwe uitvinding biedt de volgen de voordeelen de granaat weegt 450 gram, het zij 25 gram minder dan de V.B.; het geweer heeft eene werpkracht van 350 tot 400 meter, tegen 180 meter van het thans gebezigde de V. B. kon op haren loop door den vijand gevolgd worden, terwijl de nieuwe granaat, door hare groote snelheid, onzichtbaar blijft Deze kan ook zonder den ontploffer, ge bezigd worden om brieven over te wer pen. De uitvinder zet zijne navorschingen voort om de werpkracht van het geweer op 500 meter te brengen. WOESTEN j Schieting Op Zondag 4 Oogst 1929 Laatste en 2® Groote Schieting - Opper- vogel 80 fr. - leder Zijdvogel 40 fr. - Ieder Kalle 20 fr. - Alle vijf schutters een primé van 12 fr. - Inleg 11 fr. - Te- fr. - Inschrijving in't lokaal van tot 1 3/4 uur. - Begin om 2 uur - Ein-] de rond 7 uur. VRIJE TRIBUUN Wij ontvangen volgend artikel met bede het in ons eerstkomende nummer wel te willen inlasschen. rug 8 Schab^.lekkende Katholieke Daad Het Kollegie van Burgmeester en Sche penen der stad Poperinghe, Gezien artikels 12 en 88 van het Lan delijk Wetboek van 7 October 1886, Gezien hel Koninklijk Besluit van Juni 1926 betreffende de vernietiging der mannelijke hopplanten, Gezien het Koninklijk Besluit van 28 Juni 1929, wijzigingen brengende aan dit van 5 Juni 1926 voormeld, Op aanzoek van den heer Gouverneur der Provintie, BRENGT TER KENNIS Art. 1 - Het is verboden in de hoptui nen en hopvelden mannelijke hopplanten te behouden of aan te planten. Art. 2 - In alle gemeenten, waar hop geteeld wordt en binnen een streek zelf van een kilometer over hunne grenzen, zijn de eigenaars, pachters of rechtheb benden verplicht!, de wilde hopplanten uit te roeien of te doen uitroeien op alie gronden, waarvan zij, met gelijk welk, recht, genot hebben. Art. 3 - Dezelfde verplichting van de wilde hopplanten uit te roeien is opgelegd aan de agenten en aangestelden van wa ters en bosschen voor de aan het bosch- beheer onderworpen eigendommen, aan de ambtenaren en agenten van Bruggen en Wegen, van Staatsspoorwegen, Tele fonen en Telegrafen, van Buurtspoorwe gen en van den Provincialen Dienst, voor alle wegen,buurtwegen .gloeitogen grach ten en bermen die aan hun toezicht on derworpen zijn. Art. 4 - Bij afwijking van art. 1 wordt er alhier voofloöpig één enkele manne lijke hopplant gedoogd per hopveld van ten minste 1200; staken of opgaande leid draden, twee mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 2700 staken of opgaande leiddraden, drie mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste Tijdsbestek voor het indienen der aanvragen om vervroegde oproeping, één jaar uitstel, of onbepaald uitstel. Moeten hunne aanvraag indienen op het stadhuis binnen de maand Augustus 1929. A) De jongelieden, behoorende tot de lich ting 1930 (geboren in 1910, alsook die gene, welke door uitstel of verdaging bij de lichting 1930 gevoegd worden). 1°/ Die onbepaald uitstel (vrijstelling) wenschen te bekomen, als behoorende tot een gezin van zes of meer kinderen, waarvan nog geen enkel onbepaald uit stel heeft bekomen. 2°/ Die, voer studiebelang, beroepsbe lang, enz., één jaar uitstel, of hernieu wing van uitstal wenschen te bekomen B) De jongelingen, geboren in 1911 of 1912, die verlangen hun dienst te doen met de klas 1930. N.B. - De aanvragers gelieven het trouw boekje hunner ouders mede te brengen naar het stadhuis NATIONALE STRIJDERSBOND EENDRACHT Klachtenbureel open Heden Zondag van 10 tot li% uur, voor aanvragen «Ver goeding voor achtergelaten Burgersklee- derenen «Frontrente». Vriendelijk verzoek uwe militaire pa pieren mede te brengen. Het Bestuur Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open [tot middag; heden Zondag nanoen alleeü |M. NOTREDAME. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn [Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, [Poperinghe, in doozen van 6.00 fr. en van 10.00 frank. Chicorei Talpe verbetert de koffie. Eereteeken Op het Stadssekre Itariaat berust het brevet en eereteeken van het Burgerlijk Kruis 2® klasse 1914- 1918, voor PREVOT HENRI, Poperinghe. 4000 staken of opgaande leiddraden, vierlDe belanghebbende gelieve deze stukken mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 6000 staken of opgaande leid draden. Art. 5 - De mannelijke plaoten, bij art. 4 bedoeld, mogen alleenlijk staan op de buitenste rei leiddraden van het hopveld langs den Zuid-, Zuid-West- of Westkant en slechts aan éön staak of één opgaande leidddraad vastgemaakt worden. Art. 6 - De overtreders aan boven staande Koninkli jk Besluit zullen de straf fen oploopen, v®orden door art. 88 van het Landelijk Wetboek voornoemd. Aldus door het Schepeckollegie der stad Poperinghe vastgesteld in zitting van 25 Juli 1921k M. Couttenier N. LAHAYE Ite komeu afhalen. [Mevrouw Wed. Maurice PRIEM-LEH0UCK Gasthuisstraat, 44, Poperinghe heeft de eer het geacht publiek van Poperinghe en Omstreken ter kennis te brengen, dat zij, als vroeger, alle werken zooals, behangen van papier, plaatsen van linoleum, vermaken van zetels, enz. laai uitoefenen. WESTVLETEREN Eereteeken Bij Koninklijk besluit van 15 Juli 1929 wordt de Gouden Eere penning der Orde van Leopold II verleend aan den heer Ilenri-Auguste Alleweireldt, Kerkbaljuw in de kerk van St. Martinus te Westvleteren, sedert 60 jaar. YPER Gesprongen Vrijdag morgen om 9 uur is er eene groote buis der waterlei ding gesprongen op de Statieplaats bij Skindies gasthof op een half uur tijds was de straat op geheel hare breedte on dermijnd en de steenen werden opgebla zen, zoodat alle verkeer op dit belangrijk kruispunt heelemaal onderbroken werd Gelukkiglijk kon de waterleiding dadelijk gesloten worden en zoo werden er verde re ongelukken vermeden. Er zal eene week moeten gewerkt worden om het aangebrachte kwaad te herstellen. Botsing Zondag namidag om 4 u kwam Barbez, autovoerder, met zijn rij tuig de Groote Markt afgereden, toen een jongeling van Zantvoorde met zijn velo doorwilde en zoo ongelukkig viel dat hij onder den auto terecht kwam. Gelukkig- lijk had de koelbloedige autovoerder het ongeluk zien aankomen en zwenkte, an ders had het erger kunnen vergaan. De jongeling werd opgenomen met bezeer den schouder, en dadelijk naar den dok ter gevoerd die hem verzorgde. Brand Zondag avond toen de pom piers Ihuis kwamen van Komen waar ze een feest waren gaan bijwonen, luidde het noodsein over de stad. Brand was uit geborsten in de stallingen van de herberg de Hazewind aan de Kaai. 't En duurde niet lang eer de mannen ter plaats waren en gelukkig mag het heeten want zonder hunne spoedige tusschenkomst was heel de blok in laaie vlam opgegaan. VEURNE Boetprocessie Veurne's aloude boet processie is Zondag nogmaals uitgegaan bij prachtig weder. De stoet werd ten 3 u. 30 namiddag samengesteld op het ter ras achter het Justiciepaleis en in de Sin- te-Walburgakerk. Hier trokken de talrij ke boetelingen de boetekap aan en na men den zwaren last op die ze door de straten zullen dragen. Langs den weg welke de processie volgde, verdrong zich een zeer talrijke en ingetogen menigte. Prinses Marie-José aanschouwde de pro cessie van op het terras bij het kloostei der Blauwe Nonnen. POELCAPELLE Inhuldiging De gemeente is Zon dag in vaderlandsche feeststemming op gegaan ter gelegenheid van de plechtige onthulling en inhuldiging van het oor- logsgedenkteeken. 's Voormiddags ten 10 ure werd eene plechtige hoogmis gezon gen voor de gesneuvelden. Ten 11 ure, in tegenwoordigheid van geestelijke en burgerlijke overheden, had de wijding plaats van het gedenkteeken. 's Namid dags vormde zich een grootsche stoet be helzende 17 oudstrijdersbonden met vlag, drie muziekkorpsen, toog de optocht door de bevlagde straten naar de Markt, waar de plechtige inhuldiging van het gedenk teeken plaats had. De vaderlandszinnige dag werd met een muziekfeest besloten. ALVERINGHEM Diefstal Op het gehucht «Nieuwe Herberg» zijn dieven binnengedrongen op de hoeve van den landbouwer Deghee Ie. Zij stolen er een zeventigtal hennen en kiekens. Naar het schijnt hebben de schelmen hunnen buit per auto wegge voerd. De policie heeft een onderzoek ge opend. GITS Brand Maandag ontstond brand in de hoeve van landbouwer Demunck-Cays, wonende gehucht Berg. De schuur en de stallingen werden de prooi der vlammen het vee kon gered worden. De pompiers hadden veel moeite om het woonhuis te vrijwaren. De aangerichte schade is aan zienlijk. RUMBEKE Velokoersen Op Zondag 4 Oogst, koersen voor beroepsrenners. Huldiging der mannen van de Ronde van Frankrijk Snelheid 2 reeksen en finaal met Wauters, Deneef, Vermandei, Goossens. Achtervolging Hector Marlin-Desmedt Albert tegen Demuysere-Bebry, Haesen- donckx-Martin Leon tegen Geldhof-De smet Ger. 100 km. Ploegkoers (5 klassementen) 1. Wauters Joseph-Ver- mandel Bené 2. Hector Martin-Goosens Pieter 3. Desmedt Albert Deneef Roger 4. Ilaesendonck Leon Martin 5. Demuy- 'sere Jos.-Rebry Gaston 6. Geldhof Mau- In de Provintiale zitting van Vrijdag 26 laatstleden verwierf de Anti Belgi sche Roomsch Katholieke Vlaamsche Nationalistische Politieke Groep, dank zij de medestemming der katholieken, buiten onthouding drie hunner leden, de toekenning van een krediet van 250.000 fr. tot opbouw van het Yzer standbeeld te Diksmuide, voor Vlaamsche Oud Strijders. Schande Driedubbele schande voor katholieken, die met soortgelijke daden de lage streken der afscheidspoliliek steunen, en zich maar het minst met de volksmassa bekommeren, die ze nochtans als verantwoordelijke beheerders, hunner gelden aanstelde,in het openbaar bestuur. Hier herinneren we, aan dezen die het soms vergeten of nooit gekend hebben, dat er te Diksmuide maar plaats kan zijn, voor een enkel standbeeld van den Yzer, en t is dit, der OUD STRIJDERS Oud Strijders Vlamingen, Vorst en Land getrouw Oud Strijders Walen, tweede voor naam, hoe schoon, onzer beider ge liefd Belgie POPERINGHE, van 26 Juli tot 2 Oogst 1929 GEBOORTEN 233 Sinave Monique, d. v. Oscar en Bercyne Marie, Wytschaete 234 Samyn Elisabeth, d. v. Gamille en Lauwers Marie, Ploegsteei t 235 Minne Anna, d. v. Gamille en Kesteraan Alida, Westoutre 230 Quaghebeur Simonne, d. v. Daniel en Dehuysser Maria Veurnestr. 237 Deroo Robert, z. v. Firmia en Dcleu Marguerite, sektie C 238 Paesschesoone Maria, d. v. Hector en Persoone Marguerite, sectie A 239 Danheel Irma, d. v Jerome en Poisonnier Rachel, sectie G. 240 Proot Herman, z. v. Uerni en Geldof Eugenie, Iloogstade. OVERLIJDENS 142 Vandenberghe Richard, 33 jmetsersgast, echtg. v. Verclyte Marguerite, sektie K 143 Delanote Florinlin, 40 j., ontvanger der egistratie, echtg. v. Donce Lydie, Boe- schepestr. 144 Moncarey Etienne, 47 handelaar, echtg. v. Vantours Julia, Gasthuisstraat. HUWELIJKEN: 47 PittillioenGeorges, lj., wever, en Riem Jeanne, 23 j dienstmeid,b.v. Pop. 48 Vancaeyzeele erome, 25 j., landbouwer, v. Watou en Adria»n Julia, 23 j., z. b., v. Pop. BELOFTEN 79 Georges Van den bussche, handelaar, v. Anderlecht en ?eys Blanche, z. b., v. Pop. Ten strengste ontkennen we het recht aan die anti-Belgische politieke groep, de naam van Vlaamsche Oud Strijders, le ontleenen, om er des te gemakkelijker, hunne lage drift mede te voldoen. Wanneer een Oud Strijder steun maakt op het voorrecht aan dezen loffelijken naam gehecht, 't zij om veroveren van rechten, of vereeren van roemrijke'ge sneuvelden, kan en mag dit alleenlijk ge schieden, in vaderlandschen zin, en bui ten alle politiek. Vlaamsche Oud Strijders Brullen de Leeuwen en opspraak maken z'er van om des te gemakkelijker den ongeletterde te bedriegen, en den niet strijder te ver blinden, ze beiden mee-sieurende, in hun ne vuile politieke groep, alzoo op die wijze hun afscheidsprogramma dienende Vlaamsche Oud Strijders Antwoor den we Buiten alle politiek, Godsdiens of taalkwestie, wanneer het onze rechten geldt, of 't vereeren onzer lieve strijd makkers, gevallen, als koren gemaaid voor ons geliefd, en onafhankelijk Belgie land. Vlaamsch Oud Strijder Zeg ik En veel beter dan U In onze rangen was het niet, dat men die laffe overloopers vond, ook geen verraders, aanhangers OBzer vijanden, of door Duitschland betaalden, om onze brave en weerlooze strijdmak kers in verzamelplaatsen der loopgraven, of rustoorden der tweede lijnen, te doen in 't bloed neerstorten. Zulk brood eten we niet, en willen, noch zullen nimmer Hollandsch verknoeiden of Duitsch ver knechten zijn. (g. Maud.) Ve PROVINCIAAL C0RGRES DER [KROOSTRIJKE GEZIflpR TE VEGRRE Op 4 OOGST 1929 houdt het provin- Iciaal verbond der K.-G. zijn jaarlijksch (provinciaal congres der K.-G. te VEURNE waar de bloeiende plaatselijke afdeeling te dezer gelegenheid de plechtige wijding [en inhuldiging van haar BONDSVAAN- DEL zal vieren. riee-Desmedt Gerard. Begin om 3 uur stipt. De handel van Congo In 1928 bedroeg de invoer in Congo 774,654,000 kilo, eener waarde van 1,841,523,760 fr., 'tzij onderscheidenlijk 190,572,000 kilo en 144,225,996 fr. meer dan in 1927. In 1928 bedroeg de uitvoer 257,633,469 kilo, eener waarde van 1,227,867,419 frank, 'tzij onderscheiden lijk 34,367,407 kilo en 172,628,170 fr. meer dan het jaar tevoren. Onze buitenlandsche handel Gedurende de verloopen maand Juni is de invoer van België gestegen tot 36 milj. 768.499 metrieke kwintalen, hebbende eene waarde van 3.043.044.000 frank tegen 32.973.527 metrieke kwintalen, waarde 2.731.535.000 fr. voor de maand Juni 192,8. Voor den uitvoer bedragen de cijfers voor dezelfde maand 80 085.360 metrieke kwintalenwaarde 3664.388000 tegen 24 727.247 metrieke kwintalen in Juni 1928. 420 uren vliegen. De amerikaansche vliegers Jackson en O'Brien, hebben met hun vliegtuig, dat tijdens de vlucht bevoorraad werd, 420 u. 21 m., 't zij 7 1/2 dagen, de lucht ge houden. De afgelegde weg wordt geschat op eene ronde der wereld. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Halfrechtstreeksche Pleiziertrein tusschen POPERINGHE-QOSTENDE aan halven prijs voor Heen- en Terugkaarten Donderdag IS Oogst 1929 Oostende V. 7.27 - Dixmude 7.35 - Woumen 7.43 - Merckem 7.50 - Noordschote 8 04 - lteninghe 8.10 - Oostvleteren 8.20 - Westvleteren 8.30 - Crombeke 8 50 - Jagershof 19 00 20 05 20.15 20.25 20.35 20.40 20.55 21.00 21.08 21.18 21.35 Poperinghe V. 7.10 Jagershof Crombeke Westvleteren Oostvleteren Reninghe Noordschote Merckem Woumen Dixmude Oostende 9.50 - Poperinghe Prijs voor PoperiDghe 1® Klas 22.50fr 2® Klas 16.00 fr. Geen stilstand aan de Statiën die hier boven niet vermeld zijn. Kaarten op voorhand worden afgeleverd in de Statiën te Poperinghe, Oostvleteren en Dixmude. In de andere dorpen kan men ze bij het personeel der treinen aanvragen. Hkt Bestuur Wekelijksche Esteminet ln «Ons Huis» Yperstraat, bij Joseph Couttenier, den Maandag avond. Mededeeling. Hierbij wordt bekend gemaakt aan de geachte verbruikers der Gliieorei m TIEGHEPI-DOPONT, llousselarc dat dit merk alleenlijk in pakken van Kilo verkocht wordt en niet in balen of zakken, noch uitgewe- gen. Dit om te beletten dat andere chicorei voor dit merk doorga. Op Zondag, 18n. Augustus aanstaande, zullen ongeveer 150 Engelsche Bedevaar ders uit Yorkshire in onze stad verblij ven tot den Donderdag derzelfde week. Het Comiteit van dien Bedevaart roept de medewerking van ons stadsbestuur in om, zooals verleden jaar, de hulp onzer bevolking te bekomen, mils betaling, om aaa deze bedevaarders kost en inwoon te verschaffen binst hun verblijf. De inwoners, die zoo goed zijn te wil len beantwoorden aan de nederige vraag der bedevaarders, worden vriendelijk uit- genoodigd hunnen naam zoohaast moge lijk te willlen aangeven ten bureele van het Secretariaat der stad met het getal personen, welke zij kunnen of begeeren te herbergen De vergoeding, die door het Comiteit der Bedevaarders zal betaald worden per dagen per persoon, is als volgt Slapen {2,5Q fr. Morgenmaaltijd7 fr. Avondeten 12 fr. De goede uitslag, verleden jaar ver worven, de vriendelijkheid der bede vaarders, hunne welgemanierdheid en goeden inborst verzekeren dit jaar don goeden uitslag van den oproep Het Stadsbestuur. is)- I "IBüiüiïi ■■iii.iiii.mi immiiinii 'nii mm i—nii Bij-bevel De Sekretaris, De Burgemeester en Schepenen, -I—. .iiïiïiiTigi Gelukkig dut de politieke crisis in Frankrijk losgebroken is gedurende dagen dat de Beu|s3i\ rust verkeerde. 't ls spijtig dat de h. Briand zijn kabinet niiet uitgebreid heeft door leden der radikale-soïiali- slische linkerzijde er in op le nemen, alhoewel hij hij machte is om de vereffening der oorloos- laken te Den Maag voort te zetten en voor Fran- krijk de noodige verbintenissen aan te gaan. Van een andere kant kan men ook begrijpen dal de radikaal-socialisten, die gedurende dertig ja ren in 's lands zaken de bovenhand bezaten,na maar alleenlijk met weerzin als figuranten had den willen optreden. Aan mijne lezers beloofde ik verleden week mededeeling te geven der verklaringen door Sir Robert Williams afgelegd in de vergaderingen Ier Tanganyika en der Zambezia Exploring. Ik zal zijne woorden letterlijk vertalen tenein de u te laten zien dat ik klaar in deze zaken zag alswanneer ik herhaalde malen deze titels aan- bevool. «Uwe maatschappij bevindt zich in eenen zeer sterken finantieele toestand met groote reserven voorzien. Voordezen sloeg zij munt van de groote winsten welke zij kon te gel de brengen, wat haar toelaat fondsen in handen te hebben om aan voordeelige voorwaarden nieu we plaatsingen te doen». Merken wij terloops op dat het bezit van de Zambezia bestaal uit twee miljoenen half pon den voor een kapitaal van 81)0.000 ponden, du-. meer dan Sponden per titel. Alle deelnemingen zijn volop afgelost, de niet gekwoteerde weer den zijn aan pari geschat of er onder en de ei gendommen in Afrika zijn betaald. Ik ga voort met de verklaring. «Wat betreft de Rhodesia-Katanga wieus titels binnen kort ter Beurs van Brussel zullen opgebracht worden, geloof ik dat voor de enkele mijn van Kanshanshi er voordeelige uitslagen zullen bekomen worden ten gevolge \aa lui gunstig gevolg der reeds gedane ontginnings werken. Gij zult daarbij ook opgemerkt hebben dat wij grootelijks uwe deelneming in Tanganyika vermeerderd hebben. Ik ben overtuigd dat deze handelwijze zeer shim is en in de toe komst voorzeker goede voordeelen zal voortbrengen (Verledene week bepaalde ik dit verboog 74.000 titels, wat voor gevolg heeft dat hetto- taal getal titels van de Tanganyika die in de portefeuille van de Zambezia berusten, 3D i.OOO Voor de twijfelaars herhaal ik dat deze woor den uitgesproken wierden op 27 Juli 11. op dt vergadering der Zambezia. Voor al wie dit aandachtig leest zullen deze verklaringen duidelijk genoeg voorkomen Dt personen die over liggende geld beschikken r. f zulke titels bij ta koopan en deze die er nog gee ne bezitten van er zich aan te schaffen, zij vet den door eene kwijnende en verzwakte mark: aan zulkdanige ongelooflijke lage prijzen gelioi den, dat men het zich weldra zal berouwen «i ten profijte niet genomen te hebben. Alswanneer men de redevoeringen van SarS bert Williams leest, aan wiens koppigheid erI dient hulde gebracht le wurJen, 10.ju nk- j stonul over het vermogen der Angola streef.I onder ander. Voor iemand, als ik, die de gek-1 genheid had Lobito te bezoeken, is mee vei-f plicht te zeggen gelijk de kapitein van de Steal mer wiens woorden Sir Robert Williams tiei-1 haalde «De Heer was verplicht een dag rust i f nemen na zoo een kunstwerk geschapen te hel- ben». Indien eene haven, op het uiteinde een spoorbaan welke Midden-Afrika doorkruistpdtl rijkste mijnstreken der wereld verbind, zoif prachtig is, dan dient hij het werkvermogen>-r ner streek te spijzigen en eene bron van otipf vr| naarde rijkdom te worden. Laat aan onwelenden de vrees over (fat hef overgroot getal titels een beletsel van rijnin,;' kan zijn. Een dag zal komen waarop de groots voldoening de geduldigste zullen beloonen. getal is van weinig tel, op wat er dient 't is het kapitalisaticcijfer dat ongelooflijk lac| staat. Alswanneer iedereen zich verwachte aan dj verhooging van bet discontovoet te Ronde», ij bet in Belgie dat hij op 5gebracht wordt, r.J langen tijd op 4 geweest te zijn. Wat zal dein) vloed ter Beurs zijn Niets Geloof ik. Deze daa j is eene verzekering tegen de vreemde banker j die voorzeker bij ons veel te veel papier aantkf den. Ten andere die rentevoet was geenszinsJ bezifdin onze handel. Het bewijst dat wij ons bevinden vooreen»:' kerhjke wensch tot rijzing. Dat men de liowM der termijnrnarkt bezie en men zal er van nïrt tuigd zijn. En ook, binst den kwijnenden M stand die wij doorworstelt hebben, dat menjjj herinnere dat de vermindering van de rentu» geenszins een verhooging bracht. De Securities overschrijdt wat men wacht. Ik kan niet genoeg tegen eene iniuei$lf[ waarschuwen die op de tegenwoordige k<x#| laattijdig zal zijn. De bladen zullen erover «p^g ken, maar er blijft weinig to winnen, meest! te verliezen. Ik verkies de Tubize die 21)60 fr. waank H als de Securities 3000 fr. bereikte. Ik pointeer de Sidro vatbaar voor eenegf»;' beweging. Waarom zou*inen niet hoogen in i weerde die de Mexico en de Barcelona aan»1'} langen. De eenheid is gedaan, meri mag hon dat de koersen van 3000 fr. rap zal overscir#| worden. De Kasai is, van al de lokale waarden, él die tegenwoordig van de breede markt gei Zij bewaart verrassingen voor hare aanhang Moet ik herhalen dat het zeker is dat deze li'l veel meer waard is. Dat is natuurlijk. Mm1" een titel een schoon gebaar te zien schetsen. i«llli men niet zien dat zijn toestand bloeiend is ti>! dat de titel in goede handen is. Ik ben van oordeel dat zijne technische v'1 waarden thans vervult zijn. Dit is op eene manier zeggen dat de Beur de redeneering geen goede vrienden zijri.Éii'i is dikwijls waarheid. De Epipain waarden wegen voor het Mf blik. Men is er zienlijk niet. De Comptantmarkt is niet voordeelig. 1>< ders blijven uiten het is slechts na lal meuh" kunnen werken dat bij zal hernemen Teffl dig wachten dezen die titels, die niet vatbaard voor rijzing, te duur gekocht hebben en jij

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2