Burgerstand van: BAL BAL Aan de HOPPEKWEEKERS Drinkt "MAS-CAR" Mer Binnenland De flop-wereldoogst in 1929 Drinkt "1IAS-CAB" bier Van alles Vat BEUBSKBONIJK HOPPEKWEEKERS Militie - Lichting (930 VEURNESTRAAT-KERMIS Eene schram veroorzaakt de dood Over eenigc dagen had Mad. Leon Boar, huishoudster te Dhose zich een schram aaa den arm gemaakt terwijl zij een zak opensneed. De vrouw bekommer de er zich niet om. Doch onverdraaglijke pijnen vérpliehtten haar naar het gasthuis te gaan, waar men haar den arm afzette. Het was echter al te laat, want de vrouw is overleden. van Poperinghe's grondgebied Deze die hunne Kaart nog niet terug gezonden hebben voor het opgeven hun ner Hoppeblokken gewas 1929, daar de optelling moet gedaan worden, willen zij zekere moeilijkheden vermijden, zij zijn verzocht ze aanstonds op te geven aan het Bestuur der Hoppesehaal. Nieuws voor da duivenliefhebhers au... Verleden weak kwam er een duif terug bij een liefhebber van stad, de twee poot jes gevat in een groote vogeltrape, ze is zichtbaar in het lokaal Devos en de eer lijke, slimme zetter van zulke speeldingen kan ze gratis terug krijgen. Zeg, is er nog wat te verdienen met dat stieltje De Maatschappij van stad doet een dringenden oproep aan de bevoegde over heid en aan alle weldenkende immers, em mede te helpen in het bestrijden van zulke stieltjes. 100 fr. Belooning aan dezen, die een duivenschieter of duivendief, kunnen doen straffen Mevrouw Wed. Maurice PRIEM-LEHOUCK Gasthuisstraat, 44, Poperinghe heeft de eer het geacht publiek van Poperinghe ea Omstreken ter kennis te brengen, dat zij, als vroeger, alle werken zooals, behangen van papier, plaatsen van linoleum vermaken van zetels, enz. laat uitoefenen. Het Kollegie van Burgmeester en Sche penen der stad Poperinghe, Gezien artikels 12 en 88 van het Lan delijk Wetboek van 7 October 1886, Gezien bet; Koninklijk Besluit van 5 Juni 1926 betreffende de vernietiging der mannelijke hopplanten, Gezien het Koninklijk Besluit van 28 Juni 1929, wijzigingen brengende aan dit van 5 Juni 1926 voormeld, Op aanzoek van den heer Gouverneur der Provintie, BRENGT TER KENNIS Art. 1 - Het is verboden in de hoptui- nen en hopvelden mannelijke hopplanten te behouden of aan te planten. Art. 2 - In alle gemeenten, waar hop geteeld wordt en binnen een streek zelf van een kilometer over hunne grenzen, zijn de eigenaars, pachters of rechtheb benden verplicht, de wilde hopplanten uit te roeien of te doen uitroeien op alle gronden, waarvan zij, met gelijk welk, recht, genot hebben. Art. 3 - Dezelfde verplichting van de wilde hopplanten uitte roeien is opgelegd aan de agenten en aangestelden van wa ters en bosschen voor de aan het bosch- beheer onderworpen eigendommen, aan de ambtenaren en agenten van Bruggen en Wegen, van Staatsspoorwegen, Tele fonen en Telegrafen, van Buurtspoorwe gen en van den Provincialen Dienst, voor alle wegen,buurtwegen,gloeiingen grach ten en bermen die aan hun toezicht on derworpen zijn. Art. 4 - Bij afwijking van art. 1 wordt er alhier voorinopig één enkele manne lijke hopplant gedoogd per hopveld van ten minste 120Ö slaken of opgaande leid draden. twee mannelijke hopplanten per hopveld van ten niiaste 2700 staken of opgaande leiddraden, drie mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 4000 staken of opgaande leiddraden, vier mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 6000 st aken of opgaande leid draden. Art. 5 - De mannelijke planten, bij art 4 bedoeld, alleenlijk staan op de buitenste rei leiddraden van het hopveld langs den Zuid-, Zuid-West- of Westkant en slechts aan ét a staak of één opgaande leidddraad vastgemaakt worden. Art. 6 - De overtreders aan boven staande Koninklijk Besluit zullen de straf fen oploopPQ, voorzien door art. 88 van het Landelijk Wèiboek voornoemd. Aldus door bet Sctiepenkollegie dei- stad Roperingha vastgesteld in zitting van 25 Juli 1929. M. Couttenier N. LAHAYE j STAD POPERINGHE VEURNESTRAAT-KKRMIS ZONDAG 11 OOGST 1929 Duivenvluchten uit Dourdan en Ar ras, vooruit 8600 fr., verdeeld volgens programma. Om 3 uur namiddag: Groote Tuin- bolling aan verscheidene tuinen, 225 fr. prijzen - Inleg 1 fr. voor 2 bollen en 1 glas bier. DONDERDAG 15 OOGST 1929 Om 2 uur namiddag GROO TE VELOKOERS voor Beginnelingen afstand 50 km., 300 fr. prijzen, inleg 5 fr., terug 2 fr. voor rugnummer. Om 2.30 uur Luisterrijke Gaai- bolling ter herberg «De Lelie», bij H. Benoot - Oppervogel 30 fr. - Ieder Zijd vogei 15 fr. - Ieder Kalle 7.50 fr. Inleg 4 fr. voor 12 bollen - Terug 1 fr. Om 3 uur Prijskamp op de Trek tafel, 25 fr. prijzen, ter herberg «In den Sultan», bij J. Techel, inleg 1 fr. Om 5 uur Groote Vuurvogel- schieting, 300 fr. prijzen aan de dub bele schoten 200 fr., aan de enkele 100 fr. Inleg 2.50 fr. voor 2 schoten. Om 6 uur Prijskamp in Bieden gegeven door de «Vereenigdc Kaarters», ter herberg «De Witten Hert», bij Rene Malbrancke, 80 fr. prijzen, inleg 1 fr. Kostelooze Prijsloting in de Danstent ran Maurice Benauwt Iedere in- gangskaart is geldig voor de prijsloting (Zie plakbrieven) Tijdsbestek voor het indienen der aanvragen om vervroegde oproeping één jaar uitstel, of onbepaald uitstel. Moeten hunne aanvraag indienen op het stadhuis binnen de maand Augustus 1929. A) De jongelieden, behoorende tot de lieh ting 1930 (geboren in 1910, alsook die gene, welke door uitstel of verdaging bij de lichting 1930 gevoegd worden) 1°/ Die onbepaald uitstel (vrijstelling wenschen te bekomen, als behoorende tot een gezin van zes of meer kinderen, waarvan nog geen enkel onbepaald uit stel heeft bekomen. 2°/ Die, voor studiebelang, beroepsbe- Iang, enz., één jaar uitstel, of hernieu wing van uitstal wenschen te bekomen. B) De jongelingen, geboren in 1911 of 1912, die verlangen hun dienst te doen met de klas 1930. N.B. - De aanvragers gelieven het trouw boekje hunner ouders mede te brengen naar het stadhuis. NATIONALE STRIJDERSBOND EENDRACHT Klachtenbureel open Heden Zondag van 10^ tot 11^ uur, voor aanvragen «Ver goeding voor achtergelaten Burgersklee- deren en Frontrente». Vriendelijk verzoek uwe militaire pa pieren mede te breDgen. Het Bestuur. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 12 tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar sign er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 6.00 fr. en van 10.00 frank. Chicorei Talpe verbetert de koffie. Groote Velomatch Maandag 12 Oogst om 4 uur namiddag zal M. O. O. vérgezeld van M. J. D., den weg van Yper naar Poperinghe afleggen per velo in 18 minuten. Vertrek om 4 uur aan Yper statie en aankomst om 4 u. 18 m. bij Albert Beau- drez, rechtover Poperinghe-Statie. Ouderdomspensioenen De uit betaling van het 3® kwartaal 1929 zal zal plaats hebben op het stadhuis (Kan toor van den Ontvanger der Belastingen) op MAANDAG a. s. 11 dezer, van 2 tot 4 uur namiddag. De Ontvanger :-J. G. GESQUIERE. Pr ij suit deeling Donderdag 15 Oogst om 3 uur namiddag heeft in de eeslzaal vau hel Stadhuis de Plechtige Mjsuitdeeling plaats voor de leerlingen der Gemeenteschool. Koningbolling Maandag laatst had de jaarlijksche Koningbolling plaats in de maatschappij De Lustige Bolders De h. Julien Couttenier bolde Koning YPER Engelsche Kadetten Donderdag morgen, ten 41 ure, zijn 600 kadetten van het Engelsch leger te Yper aangeko men. Met muziek voorop trokken zij van de statie naar den Zegeboog, waar eene kroon werd nedergelegd met de gebrui kelijke plechtigheid. Ten 3 ure verlieten de kadetten de stad. Autobotsing Maandag namiddag kwam Dokter Billiau uit de Houtstraat de Dixmudestraat ingereden, juist op het oogenblik dat een autocar, welke een twin tigtal EDgelsche toeristen vervoerde, voorbijreed. Eene botsing deed zich voor, waardoor de autocar zijne richting ver loor en op een muur botste. Vier Engel sche toeristen door glasscherven licht ge kwetst werden ter plaats door Dokter Billian verzorgd. Beide autos bekwamen wat schade. WULPEN Omvergereden De genaamde V. Vandeputle keerde rond 10 ure 's avonds per rijwiel huiswaarts, toen hij op zeker oogenblik hard door een wielrijder aan gereden werd, die zonder licht uit tegen overgestelde richting kwam. Hij werd erg aan het hoofd gekwetst en zijne reis gezellen namen hem op en droegen hem naar het Kapelleken. Na verschillende uren buiten bezinning gebleven te zijn kon het slachtoffer per auto huiswaarts gevoerd worden. Mededeeling. Hierbij wordt bekend gemaakt aan de geachte verbruikers der Gfiieorei vp TlEGHEfn-DöPöHT, Rousselare dat dit merk alleenlijk in pakken van Kilo verkocht wordt en niet in balen of zakken, noch uitgewe- gen. Dit om te beletten dat andere chicorei voor dit merk doorga. VLAMERTINGHE Autobotsing Zaterdag nacht kwam een autokamion van Brussel, bezeten met een veertiental personen, langs de baan van Yper naar Vlamertinghe gereden, toen hij door een anderen autokamion aangereden werd. De chauffeur van den tweeden auto miek van het harregewar gebruik om zich uit de voeten te maken. Mad. Eyxelberg uit Schaarbeek is erg gekwetst, verscheidene ribben, een arm en linkerheup gebroken, haar schoon dochter is den linkerarm gebroken. Bei den werden naar het hospitaal van Yper overgebracht. fransche gesneuvelden rusteD, ging de stoet naar het gedenkteeken dat, na ver scheidene redevoeringen, onder 't spelen der Brabanqonne plechtig onthuld werd. Talrijke bloemengarven, waaron der eene prachtige vanwege onze Vorsten werden Lij het standbeeld neergelegd. KORTRIJK Aangereden - Woensdagavond rond 8 uur kwam Zulma Vankeersbilck, wo nende gehucht Het Hooghe, per velo uit de Guido Gezellestraat gereden. Aan den hoek der Groeninghestraat kwam zij in botsing met een voorbijsnorrenden auto en werd ten gronde geslingerd. De auto- geleider, zich niet bekommerend om zijn slachtoffer, reed voort maar werd wat verder door ooggetuigen tot stilstand ge dwongen. Het nummer werd opgenomen Intusschen had men de vrouw die ge kwetst was over gansch het lichaam, op genomen en in eene naburige woning ge dragen alwaar een geneesheer haar ver zorgde. Een onderzoek is door de policie ingesteld. De week-eind-ticketten De Nat. Mij der Belgische Spoorwegen herinnert eraan, dat de week-eind-ticket ten, afgeleverd worden op Zaterdag en Zondag, om 't zij Zondag 't zij Maandag, voor de terugreis gebezigd te worden. De week-eind-ticketten, die Zaterdags afgeleverd worden, zijn dus niet geldig op dien dag voor de terugreis. Zooals men weet geven de week-eind- ticketten recht op 25 vermindering. De hop-wereldoogst voor dit jaar wordt geschat als volgt België 55.200 centner, voor Frankrijk 108.394 centners, Engeland 307.197 id Kust Amerika 264.000, Kanada 16.000, Australië 21.000, Duitschland 230.000, Bohemen 240.000, Polen 70.000, Joego slavië 145.090, Rusland 30.000. Dit geeft op 76.769 hektaren het goed middelmatig wereldgewas van 1936 pond per hektaar. Tomkola der Tentoonstellingen in 193D De verkoop van de loterijbriefjes van de 5® uitgifte (reeks E) der groote tombo la van de Tentoonstellingen verloopt in de beste voorwaarden. De trekking van deze reeks zal geschie den op 22 Oogst aanstaande. De achterblijvers moeten zich dus haas ten, want de voorraad is bijna uitgeput. De uitbetaling der loten geschiedt en kele dagen na de trekking, zonder afhou diDg van eenig fiskaal recht. Donderdag 15 Oogst 1929 UITSTAP m AUTOBUS NAAR OOSTENDE mum u Inschrijving van heden af bij Aloïs Verwaerde, Yperstraat, 46, Poperinghe.Tel. 72. Vertrek om 8 1/2 uur NIEUWPOORT Duitsche heethoofden Zaterdag namiddag waren een 150 lal Duitsche boy-scouts te Nieuwpoort-Baden aangeko men. Op de markt plantten zij de oude keizerlijke vlag en zongen, terwijl hun muziek speelde, het «Deutschland Ober alles» en «Uns Vaterland muzz grosser sein». De policiecommissaris nam de uit dagende vlag in beslag. Zes Duitsehers trokken hunne dolken en bedreigden den commissaris.Het parket van Veurne werd verwittigd. De Duitsehers werden uit het land verdreven. MOESKROEN Doodelijke val Het 7-jarig knaapje Teylaert was 's nachts in de ouderlijke woniDg, Marlièrestraat, van de trappen gevallen, en had daarbij vreeselijke kwet suren over heel het lichaam opgeloopea. Het arme kind werd naar eene kliniek gebracht waar de geneesheer noodig oor deelde het de schedelboring te doen onder gaan. Ondanks de beste zorgen is de on gelukkige kleine er overleden. COXYDE Fransch-Belgisch Feest Zondag werden hier het fransch militair kerkhof en het gedenkteeken aan de gesneuvelden van Coxyde plechtig ingehuldigd. Na een H. Mis tot zielerust der gesneuvelden, werd een stoet gevormd welke naar het militair kerkhof toog. Verscheidene rede voeringen werden uitgesproken. Na de inhuldiging van dit kerkhof, waar 116 POPERINGHE, van 2 tot 9 Oogst 1929 GEBOORTEN: 241 Depouvre Simonne, tl. v. Justin en Crombez Irma, Crombeke 242 Graeschepe Simonne,d.v. Maurice en Aunothé Maria, seklie G. 243 Willy Declerck, z. v. Omer en Gomeyne Irma, sektie L. 244 Maerten Suzanne, d. v. Nestor en Dequeker Augusta, seklie G. 245 Vandenbilcke Paula, d. v. Nestoren Uecock Maria, West-Vleteren 246 fttlellioen Georgette, d. v. Theophile en Vanhee Ivonne, Moeskroen 247 Maria Verstraete, d. v. Henri en Debeir Irma, Boomgaardstraat. HUWELIJKEN: 49 Devos Andre, 24 j. andwerker, v. Proven en Godelieve Dumon, 20 j., fabriekwerkster v. Pop. 50 Dallequin Albert, 27 j., timmerman, en De Goninck Anna, 26 j., naaister, b.v. op. 51 Wemaere Marcel, 25 j 25 j., hoofdonderwijzer, en Dezeure Alice 20 j z. b., b. v. Pop. 52 Verhaeghe Achille, 48 j., timmerman en Top Helene 35 jz.b., b v. Pop. 53 De Schuytter Joseph, 25 jlandbouwer v. Crombeke en Wicke Rachel, 20 j z. b v. Pop. BELOFTEN 80 Alleweireldt Julien, schrijnwerker en Gomeyne Blanche, onderwijzeres, b. v. Pop. Wekeiijksche Estaminet In «Ons Huis» Yperstraat, bij Joseph Couttenier, den Maandag avond. STAD POPERINGHE VEURNESTRAAT KERMIS ter herberg «In de Stad Veurne», bij J Lava-Liétaert. MAANDAG 12 OOGST 1929 Om 4 uur pamiddag, Groote PRIJS- BOLLING voor Vrouwspersonen. Om 8 uur 's avonds, Prijskamp in Zang voor de Vrouwpersonen. DONDERDAG 15 OOGST 1929 Om 6 uur 's avonds, Prijskamp in Zang voor de Manspersonen. Erg Miljoenenschandaal ia hel Ypersche Een erg schandaal in zake oorlogsscha devergoeding tot wederbeleg zou aan het licht gekomen zijn.Tot nog toe zijn er geen aanhoudingen gedaan. liet onderzoek wordt ieverig door de gerechterlijke bri gade van Gent voortgezet. Het betreft hier een ambtenaar van den dienst van herbeleg, die van de geteister- den een percent zou geëischt hebben op de sommen, welke hun, door zijn ambte lijke bemiddeling, als oorlogsschadever goeding uitbetaald werden. In vele geval len beliep het percent hoog. Deze afzetterijen zouden reeds sedert jaren gepleegd zijn, bijzonderlijk in het gewest van Yper, Wervick, Komen, Wytschaete en langs de Eransche greDS. Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen Halfrechtstreeksche Pleiziertrein tusschen POPERINGHE-OOSTENDE aan halven prijs voor Heen- en Terugkaarten Donderdag IS Oogst 1929 Poperinghe Jagershof Crombeke Westvleteren Oostvleteren Reninghe Noordschote Merckem Woumen Dixmude Oostende V. 19.00 20.05 20.15 20.25 20.35 20.40 20.55 21.00 21.08 21.18 21.35 7 10 - Oostende 7.27 - Dixmude 7.35 - Woumen 7.43<- Merckem 7.50 - Noordschote 8 04 - Reninghe 8.10 - Oostvleteren 8.20 - Westvleteren 8.30 - Crombeke 8.50 - Jagershof 9.50 - Poperinghe Prijs voor Poperinghe 1® Klas 22.50fr 2e Klas 10.00 fr, Geen stilstand aan de Statiën die hier boven niet vermeld zijn. Kaarten op voorhand worden afgeleverd in de Statiën te Poperinghe, Oostvleteren en Dixmude In de andere dorpen kan men ze bij he personeel der treinen aanvragen. Het Bestuur met Jazz-Band en Violen, door de Gebr. MODEST, bij Theophile GOUSSEY Lelie bij met Jaz-Band door Jérome Ramout ter herberg "In de Hector BENOOT. Briefjes van 10.000 frank Naar we vernemen zal de Nationale Bank van België nu bepaald, binnenkort, overgaan tot het uitgeven van bankbrief jes van 10.000 fr. of 2.000 Belga. De studies omtrent de kleur en het wa termark zijn nu geëindigd. Een volledige beschrijving vaa het briefje zal weldra medegedeeld worden. De gezondheid van M. Poincaré De toestand van M. Poincaré is zoo voldoende mogelijk. De geneesheeren hebben echter nog geen dalum vastgesteld waarop de gewezen voorzitter van den raad de kliniek zal kuBnen verlaten om naar zijne woning weer te keeren. Nieuwe Oceaanvlucht van den Graff-Zeppelin Donderdag morgen verliet de bestuur bare ballon Graff-Zeppelin zijn han- gaar te Friedrichshafen, met bestemming voor Amerika, waar hij Zondag behouden is toegekomen. Dr Eckener, bevelhebber van het lucht schip, verklaarde zich uiterst tevreden over de reis, welke 93 u. 1 m. heeft ge duurd en over een afstand van 9255 km. liep. Al de passagiers betuigden hunne tevredenheid over de medegemaakte reis en verkiezen deze ver boven eene reis per boot of per vliegtuig. Aan boord waren onder ander een chimpansee en een goril la, alsmede 600 kanaries, waarvan er en kel drie tijdens de reis bezweken. De Motorwagens Het is wel eens belangwekkend na te gaan in welke mate het aantal voertuigen met mekanische stuwkracht sedert een tiental jaar heeft toegenomen. In 1914, toen de oorlog uitbrak, waren ei onge veer 13.200 motorwagens. Toen de toe stand in 1921 meer normaal werd bolden er 33.856. In 1922 was het getal geste gen tot 49.464, en dan groeiden de cij fers snel aan 69.404 in 1923 93.098 in 11924 116.137 in 1925 121.996 in 1926 j en 130.645 in 1927. WVWAV - Bij bevel De Sekrcfauis. Be Burgemeester en Schepenen, Algemeens toestand 7-8-29. In haar geheel versterkt de markt hare goede strekkingen en men mag zeggen dat men de vastheid ervan nog wil doen vooruitgaan. liet Bankverlo!' te Londen heeft de bedrijvig heid dor Engelsche markt stopgezet, deze zal maar toekomende week hernemen. Te Parijs werd de strekking naar vastheid, al daar waargenomen in de verloopen week, niet behouden men schijnt de Conferentie van Den Haag te vrezen. Een voorwendsel te meer om op deze plaats de neiging tQt herneming der zaken te beletten. Te Berlijn wordt het werk hervat en vastheid is er overheerschend. In Amerika, waar men over eenige maanden een krach vreesde, gedraagt de markt zich op perbest. De economische toestand van het 1 and levert het bewijs dat de Amerikanen het goed meenden. In alle andere landen is er voor hel oogenblik geen enkel voornaam feit te melden, Egypte uit gezonderd, die op liet punt slaat met Engeland beslissende schikkingen te nemen voor wat hét politiek statuut van liet land betreft. Termijnmarkt. Er dient opgemerkt te wor den dat al de bedrijvigheid alsnu draait op de uitheemsche weerden. De Canadeescha weer den genieten meest bijval Brazilian Traction en Barcelona slaan tegenwoordig opbel voor plan dit niet de Securities die rap de hoogte ingaat. Ik herinner u, voor wat deze laatste aan gaat, mijne aanmaningen tot voorzichtigheid wil men geene bittere teleurstellingen oploopen. Langs eeno andere zijde teekent de Sidro zich goed af. Talrijke verkopingen gaat de optimis tische verklariugen te gemoet welke men ter ver gadering zal afleggen. Voor deze weerde voorziet men nog beter. DcTubize bewaart hare hevige partijgan gers. Men mag zich aan alles verwachten met weerden van zulkdanig beursgebied, daarom is het voldoende den weg na te gaan welke in zoo korten tijd afgelegd werd. De Tanga sedert eeuigen tijd verlaten, schud zich ook wakker, men zal nog veel beter van de ne weerde bekomen. Wat de Beunos en Constantinople betreft, de welingelichte middens zijn 't aceoord om te verklaren dat de tegenwoordige koersen nog zul len veel verbeteren. Van do groep Soflna spreekt men niet veel lof. De Kasaï heeft hare koers van 800 fr. ver sterkt en houd zich gereed om op haar gemak een nieuwen stap vooruit te springen. De Rubberwaarden houden goed sland, Menkeut mijne meening over deze weerden. Zoo lang de grondstof door eene wezentlijke rijzing zich niet doet opmerken, dient er gewacht le worden liet gepast oogenblik schijnt nog niel gekomen. De Petrolweerden en deze Groep Empain blijven op hunne stellingen. Zooals ik het voorzag wordt het geld duurder op likwidatiedagen. Volgens een beursaxiooiii beteekent zulks dat het geld gebruikt wordt ei zulks blijkt immer een kenteeken van rijzing, voor zooveel men in redelijke palen blijft. Wel nu, volgens er ter Beurs aangenomen wordt, staan wij verbeneden dit kritiekpunt. Ik besluit dat de waargenomen verOTtem vooruit zal gaan niettegenstaande de confereniu De titels hebben te veel gedaald en liet beste ka- teeken der goede koop der weerden op de Ter mijnbeurs, is de verkoop van weerden tip Comptant om op de termijnmarkt levering Ie nemen. Mijne voorzeggingen van de vorige weken worden bierdoor bekrachtigd, t is alleenlijk bin nen eenigen tijd dat de goede uitslagen van bet beursoptimisnie zich zullen laten gevoelen. Komptantmarkt. Altijd hetzelfde gebrek as» orders 1 Op die manier kan de wisselkoers niet I stijgen. Wat in sommige gevallen eene zekere herneming kan toelaten, 't is het ophouden va» den verkoop, dit is reeds iets. ünnoodig al de rubrieken te overloopen laai ons zekere bijzondere gevallen van nabij onder zoeken. Men mag deelnemen aan de drijfkrachlweerde» van de groep Sofina. Bij de twee reeds aangr haalde termijnweerden Beunos'en Constant nople zal ik voegen Electricité en Gaz de Lisbonne die kwijnt beneden vroeger hoof gekende koersen. Ik zou mij onthouden van den aankoop va» Metaal-en Koolmijnwaarden alhoewel men nog al geerne zegt dat alles daar zeer goed dria» Dat een nijveraar, die zich om de beurskoers?' niel bemoeid, alles met een goed oog ziet alhoe wel zijne zaken eene crisis doorstaan, dat voldoe hem persoonlijk, maar de actihnbezittcrs hebber» andere redens van overweging. Onder de Trustrubriek maak ik alsnu uit zondering voor Electricité en Traction. M<» mag deze titel weer aanknopen zond de 60001» Men zal zich herinneren dat het aan 13.0001» was (recht aangehecht) dat ik dikwijls de ver koop ervan aanbevool. Men heeft aldaar grond ontwerpen in 't vooruitzicht. Onder de Bouwnijverheidsweerden mag man zich met Ciments de Visé bezig houden,'li- eene voortreffelijke zaak wiens portefeuille van Ciments du Katanga titels goed voorzien is- In de rubriek de Scheikundigen zion wij Sidac met moeite den prijs van 8000 en 7000&- bereiken, 't was bij overdreveneopgewopdentw Jat ik aan 12.000 fr. tof verkoop aandrong. Met veel genoegen stip ik onder de (voloniaif rubriek de Ceace aan, zij wierd 1er Beurs ge- kwoteerd na een lang tijdstip van ongevoeligheid Dikwijls deed ik de gaven van deze weerde uit schijnen en nog raad ik ze vurig aan. Aan pari s er geen gevaar, men kan geen missing begaan alswanneer men hare finantieele besclienniij' kent en als men weet dat voor liet verlopen® finantieele dienstjaar een bijgevoegde winst val» omtrent 2.000.000 verzekerd is. De Cie Industrielle Africaine en de Sobel- kat staan rond de 160 fr. ten is daarom gee» reden om ze aan te koopen integendeel. Aan 1)00 en 025 fr. heb ik de verkoop i lezer tib-ls aan geraden. Moest men op het verledene terugkeer»» men zou zich herinneren dat ik de redens aan haalde om er van af te blijven, 't was op li»1 oogenblik dat men hier in destreek do openbar' verkoopirig dezer laatste titels niet veel gerueW uitbazuinde. De verschillende kategorien der Union Mini»»' gaan vooruit, traag maar zekerMen heeft II.MN'

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2