Burgerstand van: Aan de HOPPEKWEEKEBS Drinkt "MAS-CAK" bier öinncnlanö Van alles Vat BEURSKRGNIJK Louis OSSTYN Tombola der Tentoonstellingen in 1930 Engelsche Bedevaart der Yorkshire's Militie - Lichting 1930 mm Twee vrouwen verrast door de zee Twee vrouwen van Rijssel, Mad. Ber- tal, echtgenoot van M. Bertal, den popu- lairen omroeper van Radio-Nord en Mad. Simons, namen een bad te Petit-Fort Philippe, bij opkomende tij. Opeens lichte eene geweldige baar hen op en zij wer den door de strooming meegesleurd. Mad. Simons kon nog gelukkiglijk bij tijd wor den gered. Mad. Bertal is verdronken. Jongeling in zee verdronken Een jongeling van Asnières, Marcel Gauoet genaamd, 17 jaar, was te Le Portel bij dalende tij aan 't baden, in ge zelschap zijner ouders. Opeens werd hij door een golfslag eenige meters ver in zee getrokken. De jongen begon te zwemmen, geraakte de strooming mees ter en ging vasten grond bereiken, toen een nieuwe golfslag hem nog verder in zee slingerde. De ongelukkige jongen ver dronk onder oogen zijner ouders, die hem vruchteloos poogden ter hulp te ko men. Meisje erg verbrand te Carmaux De kleine Suzanne Larroque, 7 jaar, wonende te Carmaux, Toulouse, was met eenige kinderen aan het spelen in het waschhuis toen zij eensklaps den voet sette op een waschkuip met kokend wa ter gevuld. Het deksel klonk zoodat het meisje met den voet in het water terecht kwam en erg verbrand werd. Ia het wa ter was eene hoeveelheid waschpoeder opgelost zoodat de wonde vergiftigd was. Het meisje is twee dagen later in de af grijselijkste pijnen overleden. EERETEEKEN Bij Kon. Besl. van 24 Juni 1929 is aan den politie-agent EERDEKENS Jacques, de Burgerlijke Medalie van 1» Klas toege kend voor meer dan 35 jaar dienst Aan den heer PATTYN Henri, stads- werkrrian, werd het Nijverheidseereteeken van 2e Klas toegekend, voor meer dan 25 jaar dienst. Onze beste gelukwenschen. J)e Fransche Flopplanters De Vereeniging der Kopplanters van Frankrijk heeft Zondag in de landbouw- zaal van llazebrouck onder het voorzitter schap van M. A. Radou, haar algemeene vergadering gehouden Men onderzocht den hachelijke» toestand der planters ten gevolge van den huidigen slechten ver koop. Men hoorde verslagen en voor drachten van M.M. Badou J. Degerendel ondervoorzitter der interparlementaire kommissie van hopverweer ter Kamer Weill, raadsheer van den uitvoerhandel, algemeen sekretaris der Unie van de hop vereenigingen van Frankrijk ;-Brechenoux landbouwleeraar. De woordvoerders hadden het over de gepaste maatregelen ter voorkoming der inzinking van de koersen. De vergadering stemde eenparig den wenscb, dat er een wetsontwerp zou neergelegd worden, waarbij de invoerrechten op de buiten- landsehe hop van 125 op 250 fr. de 100 kilo zouden gebracht worden. Het Kollegie van Burgmeester en Sche penen der stad Poperinghe, Gezien artikels 12 en 88 van het Lan delijk Wetboek van 7 October 1886, Gezien het Koninklijk Besluit van 5 Juni 1926 betreffende de vernietiging der mannelijke hopplanten, Gezien het Koninklijk Bestuit van 28 Juni 1929, wijzigingen brengende aan dit van 5 Juni 1926 voormeid, Op aanzoek van den heer Gouverneur der Provintie, BRENGT TER KENNIS Art. 1 - Het is verboden ia de lioptui- nen en hopvelden mannelijke hopplanten te behouden of aan te planten. Art. 2 - In alle gemeenten, waar hop geteeld wordt en binnen een streek zelf van een kilometer over hunne grenzen, zijn de eigenaars, pachters of rechtheb benden verplicht, de wilde hopplanten uit te roeien of te doen uitroeien op alle gronden, waarvan zij, met gelijk welk, recht, genot hebben. Art. 3 - Dezelfde verplichting van de wilde hopplanten uit te roeien is opgelegd aan de agenten en aangestelden van wa ters en bosschen voor de aan bet bosch- beheer onderworpen eigendommen, aan de ambtenaren en agenten van Bruggen ea Wegen, van Staatsspoorwegen, Tele fonen en Telegrafen, van Buurtspoorwe gen en van den Provincialen Dieast, voor alle wegen,buurtwegen .gloeiingen grach ten en bermen die aan hun toezicht on derworpen zijn. Art. 4 - Bij afwijking van art. 1 wordt er alhier voorloopig één enkele manne lijke hopplant gedoogd per hopveld van ten minste 1200 staken of opgaande leid draden. twee mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 2700 staken of opgaande leiddraden, drie mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 4000 staken of opgaande leiddraden, vier mannelijke hopplanten per hopveld van ten minste 6000 slaken of opgaande leid draden. Art. 5 - De mannelijke planten, bij art. 4 bedoeld, mogen alleenlijk staan op de buitenste rei leiddraden van bet hopveld langs den Zuid-, Zuid-West- of Westkant en slechts aan één slaak of tva opgaande leidddraad vastgemaakt worden. Art. 6 - De overtreders aan boven staande Koninklijk Besluit zullen da straf fen oploopen, voorzien door art. 88 van het Landelijk Wetboek voornoemd. Aldus door het Schepenkoilegie der slad Poperinghe vastgesteld in sitting van 25 Juli 1929. M. Couttenier N. LAHAYE De verkoop van de loterijbriefjes van de 56 uitgifte (reeks E) der groote tombo la van de Tentoonstellingen verloopt in de beste voorwaarden. De trekking van deze reeks zal geschie den op 21 Oogst aanstaande. De achterblijvers moeten zich dus haas ten, want de voorraad is bijna uitgeput. De uitbetaling der loten geschiedt en kele dagen na de trekking, zonder afhou ding van eenig fiskaal recht. Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 12^ tot 1 ure, eo na 8 ure 's avonds. Daar zijn er nog die aan hoofdpijn Migraine, Rhmatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 6 00 fr. en van 10.00 frank. Chicorei Talpe verbetert de koffie. C, GOUSSEY F. LIÉTAERT Garenstraat, 7, Poperinghe laten weten dat er bij hen wekelijks eene Jonge Koeibeest uitverkocht wordt, aan prijzen buiten alle concurrentie. Bij zonderheid voor feestmalen en bruiloften. Elk zegge 't voort. Brand Maandag avond rond 7 uur ontstond een begin van brand in de fabriek Yander Smets, gelegen dichtbij Abeele statie. Het noodsein werd aan stonds gegeven en de pompiers onzer stad snelden er naartoe. Gelukkiglijk had men er het vuur kunnen blusschen met het plaatselijk bluschalaam, zoodat onze pompiers niet ter plaats moesten gaan Alles bepaalde zich bij wat stoffelijke schade. Ruzie Zondag ontstond, in eene herberg der Yeurnestraat, ruzie onder eenige bedronken kerels. De policie sloot er twee in den amigo op en de orde was hersteld. Proces-verbaal werd opgemaakt Bedanking lk houd eraan de talrijke liefhebbers die bij mij op de Dui- venprijskampen hebben komen spelen, hartelijk te bedanken. De eenige liefhebbers die zooveel re- klaam gemaakt hebben voor den Dour- dan van Yper, worden insgelijks in het vriendelijke bedankt. Remi Dewickere. ABEELE Val De handelaar, Henri Duponf, kwam per moto langs hier voorbij gere den, toen gekomen aan de Steenen Brug hij opeens het evenwicht verloor en 4 tot 5 meters verder geslingerd werd. Geluk kiglijk bekwam hij geene al te erge kwet suren. VEURNE Ontvlucht Men zal zich berin neren dat er, verleden Winter, veel te Coxyde-De-Panne gestolen werd. Zekeren Descampg, van Coxyde, werd voor deze eiten aangehouden en jn het gevaDg van Veurne opgesloten, in afwachting de slui- ing van het onderzoek. Zaterdagavond, begon Descamps het verblijf daar al wat te lang te vinden, te meer daar hij alleen in het gevang verbleef. De kerel ransel de den bewaker af en nam de vlucht, naar me» denkt over de grens I KOMEN Botsing De autocar der vervoerfir- ma Oct. Conieur, die dagelijksch werk lieden heen en weer voert, kwam rond 18 u. 45 des avonds op het gehucht «Witten Oven» voorbijgereden met een vijftigtal werklieden en bestuurd door Leon Bolle van Waasten. Op zeker oogen- blik kwam het voertuig in botsing mei de auto van de firma Lesieur, waarin vier personen zaten. De schok was viij hevig gelukkiglijk zijn toch geene persoonlijke ongevallen te betreuren doch beide voer tuigen leden er door stoffelijke schade die voor het eerste voertuig op 400 fr. en voor het tweede op 1500 fr. geschat werd. Diefstal Vrijdagnacht heeft men ten nadeele van Collie Albert, vlashande laar, een ijzeren riggel gestolen ter waar de van 100 fr. Het zwaar stuk ijzer lag in den hof. De veldwachter Goemaere, heeft een onderzoek geopend, en zoekt de da ders op. Mededeeling. Hierbij wordt bekend gemaakt aan de geachte verbruikers der G&iCOPBi Y0N TIEGHEPI-DUPOHT, Rousseïare dat dit merk alleenlijk in pakken van Kilo verkocht wordt en niet in balen of zakken, noch uitgewe- gen. Dit om te beletten dat andere chicorei voor dit merk doorga. MEENEN Brand In een koffiebranderij van den h. Brutsaert, brak een begin van brand uit langs den achterkant van het gebouw. De pompiers waren spoedig ter plaatse en het vuur kon gedoofd worden. De schade bedraagt enkele duizenden franks. De oorzaak is onbekend. ST-JELYN (bij Yper) Gedenkteeken Het gedenkteeken dat ter eere der Engelsche Gesneuvelden op het gehucht «Het Wieltje» opgericht werd, zal den eersten Zondag van Sep tember ingehuldigd worden. De plechtig heid zal voorgezeten zijn door Maarschalk Plumer die voor deze streek geen onbe kende meer is. CASTER Brand Terwijl de landbouwer Vin- devogel met eene machien aan het dor- schen was, onstond er door het heetdraa- ien van den as brand. Op een oogwenk stond de hopper gerst die men aan het dorechep was in laaie vlam. Onmiddel lijk vielen de vyerkbeden het vernielend element aan, en gelukten erin na buiten gewone krachtinspanning, de ylammen uit te dooven. De schade is belangrijk doch door verzekering gedekt. DE PANNE Gouden bruiloft Zondag heeft men alhier de gouden bruiloft van negen echtparen gevierd. Na een «Te Deum» werden de jubilarissen in stoet naar het gemeentehuis geleid, wja.ar zij geluk ge- wenscht werden door M. den burgemees ter. KORTRIJK Werkongeval Maandag namiddag rond 1 uur, werd de genaamde Victor Craeynest, 71 jaar, werkende bij de fir ma Decoene Gebroeders, Laan der Weg gevoerden, met de linkerhand tusschen een der raderen van zijne snijmachien gevat en de hand afgesneden. Hij werd naar het heelkundig gesticht overge bracht. BLANKENBERGHE Dieven Des nachts zijn dieven in het depot der reisgoederen gedrongen, hebben er eenige koffers opengebroken en beslag gelegd op nieuwe kostumen,welke zij ruilden tegen hun afgedragen kleedij die ter plaats bleef. De schuimers zijn er uitgetrokken zonder andere voorwerpen te ontvreemden. De politie zou hen op het spoor zijn. Zondag 18 Augusti, aankomst der Engelsche Bedevaarders, rond 5 uur na middag, komende per autocars van Zee- brugge. Maandag 19 Augusti, vertrek der Bedevaarders per autocar om 7 uur 's morgens, Groote Markt, naar Bailleul, Estaires, La Bassée, Lens.Arras.Bapaume Poziers, Beaumont, Bethune, llazebrouck en terug naar Poperinghe. De Bedevaarders noenmalen dien dag te Beaumont-Stamel. Om 8 1/2 u., Kunst-Concert op de Groote Markt, gegeven door het muziek van den Katholieken Kring, nederlegging van kronen aan het Standbeeld der Ge sneuvelden. PROGRAMMA van het CONCERT 1. Les Cadets, marsch 2. De Belgische Natie, openiogst. (P.Benoit 3. Pasquinade, (A. De Boeck 4. Carmen, fantasia (G. Bizet 5. Gavotte Klonsignpre (P. Gilson 6 LesPêcheurs de Perles,fantasia, (G. Bizet God save the King Brabanponne - Vlaamsohe Leeuw. Dinsdag 20 Augqsti, vertrek per autobus naar en in den secteur van Yper Bezoek te Yper aan het Menin Gate,waar eene prachtige kroon zal nedergelegd worden. Terugkeer naar Poperinghe om i uur. - In den namiddag blijven de Be devaarders in Poperinghe. Woensdag 21 Augusti, vertrek per autobus naar Brussel en terug in Pope ringhe rond 8 uur 's avonds. Dpn^erdag 22 Augusti, vertrek per autocar om 7 qur naar Meersen, Armen- liers, Laventie, Neuve-Qhapelle (bezoek aan het Indian Memorial), Bethune, No tre Dame de la Lorette, Caestre, Abeele en terpg in Poperinghe pip 7 uur avonds, Om 8 1/2 u., Kunst-Concert op de Groote Markt, door de Koninklijke Phil harmonie. Dezen avond wordt een afscheidsmaal tijd door de Bedevaarders aangeboden aan het Bestuurder slad Poperinghe. PROGRAMMA van het CONCERT 1. Salut a la Belgique, marehe (Maque 2. Rigolletto, fantaisie sur l'Opéra (Verdi 3. Retour des Troupes, morceau de caraclère (Eilenberg 4 Matin, Midi et Soir, ouverture (Suppé Fillette et Grand' Mère, historiette (Hymans Carmen, fantaisie de l'Opéra (Bize Le§ Amourettes, suite de valses (Gung' Nationale Liederen. o. Den Vrijdag 23 Augusti, vertrekken de Bedevaarders in den morgen per auto car naar Oostende, Zeebrugge, alwaar zi inschepen om huiswaarts te keeren. POPERINGHE. van 9 tot 16 Oogst 1929 GEBOORTEN 248 Milleville Roger, z. Gaston en Vanhove Bertha, Babbelaar- straat 249 Raevens Jean, z. v. Gaston en Vanhabost Anna, Boomgaardstr. 250 Vanderslichelen Bernard, z. v. Henri en Debeuf Sabine, liouthem 251 Dedrie Suzanne, d.v. Andre en Pittillioen Martha, seklie L. 252 Maes Willy, z. v. Arthur en Kesteman Jeanne, sektie K. BELOFTEN 81 Fouqueur Edouard, werktuigkundige v. Boubaix en Delbeke Agnes, z. b., v. Pop. 82 Vermeulen Jerome, onderwijzer, en Delva Germaine z. b., b. v. Pop. -- 83 Morrisse Albert, timmerman en Bonduelle Maria, z. b b v. Pop. 84 Cardoen Antoon, landbou wer v. Gheluwe en Blanckaert Rachel, z. b. v Pop. f Heer Statieoverste, Mevrouw GHEY- SELINCK en Familie, noodigen Vrienden en Kennissen uit naar het PLECHTIGE JAARGETIJDE welke zal gezoDgen worden op DINSDAG 20 OOGST, om 10 uur, iu St-Janskerk, ter zielelafenis van fflejuffer ROSETTE GJtEYSEIilJtCK mmt In de Spaarkas De spaarstortingen bedroegen in Juli laatstleden 208 miljoen frank en overtrof fen de terugbetalingen pjet meer dan 1,03 miljoen. Sinds 1 Januari van dit jaar zijn de spaarinlagen met ongeveer 587 miljoen frank toegenomen. Den uitvinder van den gasmotor te Aarlen herdacht Donderdag hadden te Aarlen de her denkingsfeesten plaats van Etienne Le noir,uitvinder van den gasmotor. In 1822 in een dorpje bij Virion geboren, veptrok hij aan zijn 16 jaar naar Parijs, waar hij eerst als kellner, later als emailleerder, zijn brood verdiende. Intusschen studeer de hij voort en in 1862 bouwt hij zijn eerste gasmotor. In 1863 vervangt hij het gaslicht door petroleum, later door ben zine. In 1862 reed de eerste auto door zijn motor bewogen. In 1900 stierf hij arm. Landverhuizing Gedurende den tweeden trimester van dees jaar zijn er te Antwerpen 3.Hl landverhuizers scheep gegaan, aanboord van 50 schepen, waarvan If met Belgisch paviljoen. Oader dje 3.111 landverhuizers zijn er 483 Belgen, 713 Hollanders, 15 Italianen. Het getal inwijkelingen langs Antwerpen in dienzejfden trimester be loopt 2.752. De toestand van M. Poinearé De geneesheeren die M Poinearé ver zorgen, hebben zich Woensdag avond t' akkoord gesteld om hun kliént Donder dag naar zijn woonst, Marbeaustraat, te laten terugkeeren M Poinearé heeft de kliniek Donderdag morgen ten 10 ure 15 verlaten. Hij was vergezeld door Mad Poiücaré en is per auto naar zijn bijzon dere woonsl gereden. Hij scheen in goede gezondheid. De Verloving van den Italiaanschen Kroonprins In de laatste dagen hebben de Itali- g aansche dagbladen eenigszins raadselach tige artikels afgekondigd. De «Corrispon- denza Itomana» o. a. kondigde groote gebeurtenissen voor den aanstaanden Herfst aan. Welke groote gebeurtenissen? De veronderstellingen gaan hunnen gang. Het schijnt nochlans dat de Corrispon- denza het wisselen van bezoeken tus schen den Paus en den Koniag bedoelt, of ook wel de verloving van den Itali- aaDSChen Jtroonprins. De naam van de verloofde is reëds uitgesproken, en te Brussel kent men haar goed. Z. H. de Paus zelf zou het kerkelijk huwelijk, in de Vatikaansche Basiliek, inzegenen. Deze geruchten blijven evenwel ge ruchten, alhoewel zij niet onwaarschijn-1 lijk zijn. Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, IXELLES. Telefoon 468.68 Voorloopige bureelen te Poperinghe, Gasthuisstraat, 36. De h. L- Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur hu- middag tot 7 uur 's avonds. NATIONALE STRIJDERSBOND f' EENDRACHT Klachtenbureel open Heden Zondag van 10^ tot H^uur, voor aanvragen «Ver goeding voor achtergelaten Burgersklee- deren» en «Frontrente». Vriendelijk verzoek uwe militaire pa pieren mede te brengen. De Leden dje begeeren deel te nemen aan de Betooging te Brugge op 25 Oogst a.s. worden vriendelijk verzocht ziph le willen aangeven in het lokaal vpw' Woensdag 21 Oogst. Er is groote prijs vermindering op den spoorweg. HJST BF.STUUK.- Tijdsbestek voor het indienen dt< aanvragen om vetvroegde oproeping) één jaar uitsta), of onbepaald uitstel Moeten hunne aanvraag indienen op het stadhuis binnen de maand Augustn» 1929, A) De jongelieden, behoorende tot de lid' ting 1930 (gebo'ren in 1910, alsook di gene, welke door uitstel of vei daging bij de lichting 1930 gevoegd worded °l Die onbepaald uitstel (vrijstelling) wensphen te bekopien, als behoprend tot een gezin van zes of meer kinderen waarvan nog geen enkel onbepaald# stel heeft bekomen. ï°l Die, voor studiebelang, beroepsbf lang, enz., één jaar uitstel, of hernieo wing van uitstal wenschen le bekomen B) De jongelingen, geboren in I9lin' 1912. die verianeen hun dienst le doe" met de klas 193$. Bij bevel De Sekretaris, De Biirjionittette.T Schepenen, naar POPERINGHE, Algemeen overzicht 13-8-29. - Einde van verlëdene week verhoogde Amerjka nipt 1 haar discontocijfer. In Den Haag gedroeg de heer Snowden zich op eene ongehoorde lastige manier; dit waren de twee punten van allereerste belang welke, een maand vroeger, de ma'kt op zeer ge voelige manier zouden verontrust hebben. Zulks gebeurde alsnu niet, de markt boog de rug onder de slagen, maar zette toch zijnen vooruitgang voort. Dit leverde een kla^r bewijs dat de Hooge Finantie dp rijzing wil en ze doordrijft, dit niettegenstaande dp yerbazing vgn hpt publiek en. de yreesgphtigp lieden die npg jmmpr onder den slechten jndrpk verkeerden van langdurige ingedrukte beprsdagen, Wie nog blijft wachten zal het zich bitter be klagen en dienen gerekend te worden onder de ongelettepdpp dfe te lapt zpljen bandelen. Te slechter voor ben. Londen en Parijs zoowel als Amerika hebben vaste markten. Men merkte op dat Antwerpen bijna gansch de week gesloten blijft, van Voens dag af waren de beursmannen te Parijs en te Brussel dun gezaaid. Vier dagen verlof, dat ziet men maar zelden Wij moeten ons niet katholieker gedragen dan de Paus, de finantieele voormannen hebben de rijzing der koersen van langerbands voorbereid, wij hebben er dus maar ons profijt uit te trekken en hun op te volgen. Sedert maanden heb ik altijd op twee puntjes gesteund ter termijnbéurs stonden de weerden te laag en onze beurs kan maar opnieuw vlot ge raken door de klimming onder de koloniale weerden. De gebeurtenissen leveren bet bewijs mijnpr klijarzicbpgbejd, zjj bevestigen ook wat ikvorenhiejd te weten da'f. er altijd jepipjid ge reed staat om de titels op te koopen die door an dere met tegenzin en goedgunstig buitengewor- pen worden. Mocht hët tot les strekken aan deze personen die magf al te wel gelijken aan de schapen van PanurgeI Termijnmarkt. De Canadeesche weerden genieten de algemeene aandacht. Alsnu geef ik de voorkeur aan de Sidro en de Barcelona op de Brazilian en Securities. Men verwacht nog altoos het herleven van Buenos Ayptis we)k men aan spotprijzen ziet. Deze titel heeft de gewoopte de dfagers ervan moede te ipaken en trekt ipaar vooruit wanneer hij van banden verwisseld is. Zulk oogenbl schEp ik nabij en wie gewicht hepht aan vermin dering van opbrengst ondergaat begoocheling. Zulke gedachfen koesteren pok dpze die met verbazing stpnden te zjen op de Tanganyika die niet wilde rijzen, alhoewel bet koper in prijs steeg. Nu dat dp grondstof maar meer staat aan 84 pond, na bp ven de I0o betaald te zijn geweest, nu stijgt men. Deze spliijnbare onredelijkheid noemt ïpen de Beurs. Wie dapht en nog denkt, dat'cle^e tjtel onmogelijk omhoog kan gaan om dat er vijf miljoen en h9lf van deze titels aan 540 fr. bestpan, staat nief verwonderd over de Brazjlian met acht miljoen titels die indruk wekkende bewegingen ondergaan. Als wanneer de Tang$ aan de kpers van 700 fr. zal gekwot- teerd wprden, zullen zij zeggen dat zulks geen belang heeften deze fabel zal vergeten zijn. Men spreekt van eep zeer groot syndikaat met het stijgen dezer waardp ftemoeif, Londen be gint machtig tusscbep te kprnep en binnen de eerstkomende dagen zal Tanga de meest belang wekkende koersweerde der markt wezen. De Kasaï gaat stil zijnen weg vooruit, sedert vier weken, zonder men er van sprak steeg bij 25% op zijn laagste koers ook in welingelichte middens houd men staan dat deze titel eene schitterende" foëkornst te gepioet gaat. fk zeg het nog aan 1000 fr. zpl iedereen ervan willen. Alsdan zullen mijne tegensprekers verplicht we zen te bekennen dpt zij bunnen vinger in bun eigen oog zullen geplokep hebben niet zich te ont maken van goede papieren aan spotprijzen. Wat wilt ge, elk lacht op zijne beurt. Ik geef lun samenkomst binnen eenige maanden, als dan zullen wij een bilan opmaken van hunne slechte zaken en ook van de onze. Met de rijzing aan te raden der Fransche y/eerdep bad ik ook gelijk. De welvoorziene por- tefefjijles mogen deejneptien dp parïbas Electrlcité Gaz du Nord én Electriclté de la I Seine zijn min aanprijzelijk uit reden dat hunne s?lichter$aancfeelen bun mpleel berokkenen. De Tubize gelijkt nog al wel aan pen koers waard dat lieveling is maar grillig. Het neemt iet vertrek wanneer men bet niet in form ge- oofd en wint toch maar wanneer men hel te goed bezorgd, komt bet maar laatst in zijn stal weder. Van deze titel mag men nog verrassingen verwachten. De Rubberwaarden volgen niet op en wor den tot de kermistafel niet toegelaten', er dient nog gewacht to worden. En alzoo hebben wij de Termijnmarkt geheel in overzicht genomen alswanneer wij er nog zul len bijvoegen dat de gisting in de Eclio niet ver zekerd schijnt en dat de Petrolweerden inde gracht liggen. Komptantmarkt. Ware bet niet dat de Ko loniale rubriek daar is om gelijk bij de terug komst van den verloren zoon, aan bet buis een weinig leven te geven, zou ik moeten verklaren dat er bier niets aan te stippen valt. De komptantmarkt geelt juist weder wal ik sedert verscheidene weken voorzeid heb. Nadat de kwoteering der lange slechte weken zich nu hersteld beeft, dient er met voorzichtigheid eene keus gedaan te worden. Redeneerd bijvoorbeeld niet volgenderwijze ik koop Katanga en Com merce Congo om reden dat de Union Minière om hoog gaatzeg liever ik onthoud mij van Katan ga en Commerce Cong omdat zij te hoog liepen alswanneer de Union Minière stil bleef dus ik moet deze laatste aankoopen. Ter gelegenheid van bet hernemen der groote koloniale weerden koopt eenige Metallurgiques d Hoboken waarop iedereen zich later zal wer pen. Zoo gij in de Congo betrouwen vind, neem er intrest in, want deze titel vertegenwoordigd het voltooien van alles wat de Katanga voort brengt raffineering van bet koper, van liet tin, opbrengst van cobalt en radium. Deze weerde past aan geduldige portefeuilles want het is een titel met veel tpekomst. Iedereen spreekt tegenwoordigover de betaling der veraebterde koepons van Chemin de fer Congo, zulks voorzag ik reeds over 8 maanden. Zonder dralen neemt aandeelen in de A, B. C., Coloniale d'Electricité. Ceace, Haut Congo, Kapitaal Simkat. Niettegenstaande de afslag ware het nog voorbarig u te begeven tot de fili aal weerden van de Crdgeco. De dragers van Co- minex, Secia, Socouele, enz. zijn waarlijk te beklagen over een jaar geleden naar mij niet ge luisterd te hebben. De Citas niettegenstaande groote afkortingen, zal toch nog ten minste de zelfde koepon geven van verleden jaar. De Bras series du Kat3nga snijden bun koepon af en staan boven de 200U fr. Een weiniggedpld en uwe beurt komt ook. De Kilo Moto komt op de termijnmarkt. Dp kans bestaat nog een goede slag te wagen en mijne klienten die op mijn aanraden over korten tijd deze titel aankochten aan 420 fr. moeten liet hun niet beklagen. Er is hier natuurlijk spraak van het a^pdeej. In korte woorden, heb ik een weinig vroeg doen koopen, men komt aan de weerde welke ik aanprees. Het is ten andereu mijne rol bij voor schot de goede gelegenheden aan te wijzen ge durende de slaperige marktdagen. Wie denkt dat een raadsman jn kwestie van weerden een titel zal aanduiden die 's anderdaags reeds vooruit moet loopen, zou aan eene kaartlegster mogen vragen op welk nummer der roulette bij leggen moet. De Zambezia snijdt haar koepon af de lödz. in likwidatie te Londen voor de titels aan drager Hij is betaalbaar met drie shillings »rm, mm ut Belgische en Engelsche lasten. N.B. - De aanvragers gelieven het tro# boekje hunner ouders mede te breng naar bet stadhuis

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2