Aan onze Lezers Gaisse Gommerciale de Roulers Bal fmaandalijkschs Meningen 4.50 0 SPAARKAS 4 °lo Burgerstand van: öinnenlanö Bericht aan de Herbergiers Drinkt "MAS-CAB" bier Vreeselijke Spoorramp te Namen Var» alles Vat Priakt "MAS-CAH" bier BEURSKRONIJK Belgische Film-Universiteit mm VERMAKELIJKHEDEN. Louis OSSTYN Z ''STHMA mmmoop CC Een huidvetterij vernield Dinsdag namiddag ontstond te Henin- Lietard (Fransch-Noorden) brand in de huidvetterij Devred. liet vuur brak uit in een lokaal, waar een kuip smeer stond, waarin uit een schouw een vonk was ge spat. De vlammen namen een snelle uit breiding en, spijts de bemoeiingen der pompiers, werd de huidvetterij heelemaal vernield. Tijdens de bluschwerken ward de pompier Daraiens erg gekwetst. Hij bevond aich op een dak met een spuit, toen hij door het glazen dak eener veran dah ten gronde stuikte. In de vernielde gebouwen was een groote partij koop waar voorhanden. Men raamt de schade op 2 miljoen fr. Het Postbeheer zal in de eerste dagen de kwittanties ten huize onzer Abonnentea aanbieden. Daar deze slechts éénmaal worden aangeboden verzoeken wij vriendelijk onze abon- nenten, hunne huisgenooten ervan te willen verwittigen, zoo zij geene storingen in de ontvangst, van ons blad willen ondergaan. Zoo als onze lezers verleden week reeds hebben kunnen bemerken zijn we met een nieuw mengelwerk be gonnen, namelijk de welgekende en boeiende roman van Lew Wallace BEN=HUR, vertaald door M. .1. G. Devos. Nieuwe abonnenten voor 1930, ontvangen van NU tot Nieuwjaar, ons blad KOSTELOOS, alsook op aanvraag de reeds verschenen num mers van BEN-HUR. In tegenstelling met alle andere dag- en weekbladen blijft de prijs van ons blad onveranderd aan :2ö centiemen. Een jaarabonnement voor België kost 15.00 fr. voor Frank rijk 25.00 fr. (5 Belga's)voor Ame rika 30.00 fr. (6 Belga's). Men abonneert zich op De Gazet van Poperinghe in alle Belgische postkantoren, en op onze bureelen Yperstraat, 2, Poperinghe. Tel. 180 Geeft dus 15.00 fr. aan uwen briefdrager en ge zult ons blad ont vangen tot 31 December 1930. Gebroeders Dupont. Alle herbergiers worden dringend ver zocht hunne jaarlijksche aangifte te ko men onderteekenen tea kantore van den Ontvanger der Belastingen (Stadhuis) - Zulks moet geschieden voor Nieuwjaar. De Ontvanger, J. C. GESQUIERE. Bo F, U. WOENSDAG 18" DECEMBER 1929 om 8 uur zeer stipt 29e VERTOONING - PROGRAMMA n. 22 4) Actualiteiten. 2) Schrijver Cyr. Buvsse - 3) Noord- AfrikaAlgerie en Tunis - 4) Vulkanische uitbarsting Vulkaan Kilanea - 5) Kunst nijverheid Aardwerk en porcelein - 6) ltaliaansch Zwitserland - 7) Verstand der Planten - 8) Finantieele uitrusting van Congo - 9) Tooneelwisseling. Het Bestuur. Verbroedering der Oud Strijders van het 1ste en 21slB Linie (Afdeeling Westvlaanderen te Oostende). Uittreksel uit het bijvoegsel van het Staatsblad van 26® September 4929 - n° 854 - Titel 4 4 - Leden van de Verbroede ring - art. 9 - «Mogen enkel als werken de leden aanvaard worden, de oud strij ders, die deelgemaakt hebben van het eerste en een en twintigste Linie, alsook van het 4st* LinievesÜngsregiment, gedu rende het tijdperk van af 4® Oogst 4944 tot 11* November 4918.» De toetredingen aan den bond, worden ten alle tijden aangenomen, hetzij op het sekretariaat, 32, Sehoienstraat, of in het Lokaal, n° 58, Kapelstraat te Oostende. Voor het Bestuur, De Schrijver-Schatbewaarder, VANDENHAUTE, 32, Sehoienstraat Oostende. 55 w o 55 W W Oh 55 w 55 fcö i H 30 QJ S3 Voorheen G. De Laere O N.V. Vrij van Commissieloon Vrij van Belasting. tn H oc 53 33 e*3 2 5 O P3 3 Stadsnieuws. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 12^ tot 1 ure, en na 8 ure 's avonds. Daar zvjn er neg die aan hoofdpijn Migraine,Rhumatiek, en aan Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozea van 7.00 fr. en van 12.00 fraak Biljartprijskamp. Zondag 1.1. had In de Nieuwe Stad Veurne bij R. Dewickere-Liétaert, een biljartprijskamp plaats. Er waren 40 deelnemers. Prijzen werden als volgt behaald 1. Gustave Vandeperre Arthur Samyn 2. André Botthé Ernest Legrand 3. Maurice Vasseur d- Félix Orbie 4. Félix Maerten d Remi Dewickere 5. Joseph Suffys d- Julien Carron Een 6® prijs gegeven door H. Félix MAERTEN, werd behaald door Joël Sa myn d Marcel Papegaey. De Hoogste Serie in de eerste ronde werd gespeeld door Arthur Samyn met 17 punten. Winter Deze week speelde de winter ons van z'n perten. Twee drie dagen was het een oprecht stormweer en Donderdag middag bromde de donder en bliksemde het als in den Zomer terwijl een hevige hagelbui ons de ooren deed intrekken. Stormweder Deze week was het een echt stormweder. Op vele plaatsen der stad werden boomen uitgerukt en van vele huizen eenige pannen weggeslin gerd. Gelukkiglijk bepaald zich nog alles bij kleine schade en hadden wij geen menschelijke ongelukken te betreuren. In Yper en op vele andere plaatsen was het veel erger, aldaar gebeurden verscheide ne erge ongelukken. YPER Doolaards Dinsdag nanoen dool den er twee vreemde kerels rond, zekere Paul Parein, van Herseeuw, 27 jaar oud en Emmanuel Spéchel, 29 jaar van Parijs. Daar ze naar hunne zelfstandigheidskaart gevraagd werden, verklaarden ze beiden zonder middelen van bestaan te zijn. Ze werden dan beiden naar hst policiebureel opgeleid. De eene werd naar Iloogslrae- ten gezonden en de andere over de grens gezet. GHELUVELT Botsing Dezer dagen kwam Bailleul Henri, landbouwer te Veurne, met zijn auto uit de richtiDg van Meenen gereden. Op het grondgebied van Gheluvelt, en waarschijnlijk door eene verkeerde zwen king, botste hij met geweld op den auto van M. Dumortier. Beide voertuigen zijn erg beschadigd, doch persoonlijke onge lukken zijn niet te betreuren. MOORSEELE Dure rijwielplaat In Aprilmaand werd Synaeve Polydore in overtreding genomen met een rijwiel dat nog voor zien was met eene oude taksplaat. Daar hij de boete aan den h. toeziener niet wil de betalen, werd hij voor den policie- rechtbank te Meenen gedaagd, en hoorde zich verwijzen tot het betalen eener boete van 50 fr. ongeminderd de kosten die hem nog te betalen blijven aan den heer Toeziener. BEVEREN A/IJZER Vergissing De 70-jarige landbou wer Isidoor Van Taem, wilde een teugje jenever drinken en bij vergissing nam hij de nicotineflesch. Hij dronk doch was spoedig onderhevig aan de hevigste pij nen. Geen hulp kon nog baten en na en kele minuten was hij een lijk. ST-JULIJNS Aanranding Silveer Vansupiines werd 's avonds door een drietal kerels aangerand en erg geslagen op het hoofd met een harnas en met een mes. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwamen geburen toegesneld, zij droegen hem bin nen waar hij verzorgd werd. Het parket kwam de zaak onderzoeken en tegen de aanranders is proces-verbaal opgemaakt- DOTTENIJS Botsing De h. Mullie, burgmeester, kwam per auto langs de Kortrijk steen weg gereden toen hij opeens op een on verlichte wagen botste, bespannen met 2 paarden en toebehoorende aan Wed. Bur geoois van Cooighem. Door den hevigen schok bolde de auto op het tramspoor. Ook op hetzelfde oogenblik kwam een tweede auto aan, die de eerste aanbeukte. Gelukkig zijn geene persoonlijke ongeluk ken te betreuren, doch de schade aan beide auto's is zeer groot. De gendarmen stelden een onderzoek in. ICHTEGHESV1 Bezweken Over eenigen tijd had de 20-jarige boerenzoon M..., wonende Mitswege, een steek gekregen van een greep. Uit de wonde was geen bloed ge vloeid. Hij gaf er dan ook geen acht op en deed zijn werk voort alsof er niets ge beurd was. Doch plots verergerde de wonde en zoo erg dat er 't vuur inkwam De jongeling is aan de wonde bezweken. OOSTENDE In een waterput Sedert Woensdag was de familie ongerust over de geheim zinnige verdwijning van Mad. Marie Nae- sens, 52 jaar, uit de Koordenstraat, te Oostende. Zij werd sedertdien vruchteloos opgezocht. Donderdag middag kwam men op het gedacht, peilingen te doen in den waterput van het huis der vermiste. Men vond er haar lijk. De policie heeft een onderzoek ingesteld. INGELRflUNSTER Verbrand De echtgenoote Jules Spriet, van de wijk Zandvleuge, had een ketel met kokend water op den vloer ge zet in de keuken, terwijl zij om koud wa ter ging, trok haar kindje 18 maanden oud den ketel om en bekwam zulke vree- selijke brandwonden dat het niettegen staande de beste zorgen gestorven is. RUDDERVOOROE Wildstroopersdrama In den nachl van Zaterdag op Zondag gebeurde alhier een vreeselijk drama. Drie wildstroopers waren aan het fezanten stroopen in de bosschen van Ridder Vande Walle en wer den door jachtwachter De Caluwé be trapt. De Caluwé gelukte erin de vluch tende wildstroopers in te halen. Een schot knalde en een der stroopers was getrof fen, het was zekere Jules Decloedt, 17 jaar oud. De jachtwachter ging nader, toen alopeens Decloedt twee revolver schoten loste op De Caluwé die doodelijk ten gronde stuikte. Het slachtoffer was 40 jaar oud en vader van 6 kinderen. De cloedt werd naar het hospitaal overge bracht. De twee andere wildstroopers werden den Maandag morgen aangehouden. PLAATSS strijken. JEMEPPE Ze schoten naar de musschen De 9-jarige Ilippolyte Denghen en de 14-ja- rige Nicolas Dekerf van Jemeppe, ver maakten zich Zondag namiddag op een eenzame plaats met naar de musschen te schieter, Denghen had een revolver. Ze ker oogenblik werd Dekerf door een ko gel in 't hoofd getroffen en plofte neer. De andere sloeg onverwijld op de vlucht. De kerf was erg gekwetst en werd naderhand opgenomen door voorbijgangers, die hem naar eene kliniek van Seraiog deden voe ren. Het slachtoffer is er 's avonds over leden. Denghen werd ondervraagd begon te loochen, maar eindigde met te beken nen. Men heeft hem opgesloten ter be schikking van het parket, dat Maandag voor onderzoek ter plaals afstapte, BREEDENE Val E en ondernemer van Oostende was bezig het dak te herstellen van de electriciteitsfabriek van de kust. De on gelukkige viel door een dakvenster van eene hoogte van vier meters op het dek set van een stoomketel. Men bracht hem erg gekwetst, naar eene kliniek. VRAAGT 10 doodsn, 80 gekwetsten Dinsdag morgen rond 7 ure, heeft zich een spoorwegramp voorgedaan aan den inkom der statie van Namen. De halfrecht streeksche reizigerstrein 1902 die uit Schaerbeek vertrekt ten 5 u. 16, met bestemming voor Aarlen, is al daar ten 658 ontriggeld op den samen loop der lijnen Charleroi—Thienen. De lokomotief klonk op zijde en een wagon van derde klas schokte zoodat hij dwars over het spoor ging liggen, terwijl de 2 volgende wagons over den eersten bolden om vervolgens verbrijzeld neer te ploffen. Al de andere wagons sprongen uit de riggels. Het getal dooden bedraagt 10 en onge veer 80 gekwetsten. De treinoverste en de stoker zijn onder de dooden. De ma chinist werd uit het machien geslingerd en is licht gekwetst. De oorzaak der ontriggeling 't|Parket van Namen is kort na de ramp ter plaats afgestapt voor het gebruikelijk onderzoek. Hieruit bleek dat de trein met overdreven snelheid reed op het oogen blik van de kromming in te slaan. BELrOOINIING Impermeable achtergelaten in herberg, tegen belooning terug brengen ten bu- reele dezer. Koudegolf in Amerika Over den Amerikaanschen Staat Minne- soto heeft een sneeuwstorm gewoed, die 36 uren aanhield. Daarna trad een gewel dige koudegolf in vijf personen zijn tol hiertoe reed» bezweken aan bloedopdraüg Gelukkige Visscher De genaamde Chamet, marktkramer te Le Teil (Ardeche), Frankrijk, was met de lijn aan het visschen op den boord van de Rhóne. Opeens zag hij een pak draaien rond de kurk van zijn lijn. Hij kon het met zijn stok op het droge brengen. Het pakje, dat zorgvuldig toegebonden was, bevatte een hoop titels van de Compagnie Minière, ter waarde van 82,000 frank. De gelukkige visscher deelde zijne won derbare vischvangst mede aan den poli ciekommissaris van het stadje. rouw, om te wasschen en Adres ten bureel. Zondag 15 December 1929 O HERBERGKERMIS «In den Ouden Hazewind», bij Wed. Elie Muyllaert-Heze, Boescheepstraat. «Au Cheval de Bronze», bij Guillaume Onraedt, Yperstraat. «In de Faisant», bij Jules Couwet, Noordstraat. MUZIEKAVOND «In St-Barbara», bij Gaston Houwen, Watoustraat. DUIVENTENTOONSTELLING «In Westvlaanderen», bij Omer Melis, Noordstraat, der duiven van Paul Van- bruwaene en Nestor Goudezeune. Jaarlijksche KAMPIOENBOLLING bij Rene CAPPOEN Inschrijving van heden af. - Op Don derdag 19 December, LOTING om 7 uur 's avonds. - Zondag 22 December 1929, BOLLING om 1% uur stipt. POPERINGHE, van 6 tot 13 December 1929 GEBOORTEN 380 Gerber Wilfried, z. v. Joseph en Vanloot Irma, Boesinghe 381 Deniere Anna, d. v. Michel en Vandevyver Blanche 382 Leuridan Ludgarde, d. v. Maurice en Woutters Maria, Ooslvleteren 383 Butin Roland z. v. Daniel en Samyn Agnes, Gasthuisstr. 384 Kesteman Maurice, z. v. Victor en Deneire Jeanne, Casselstr. 385 Gadëyne Sirnonne, d. v. Camille en Zulma Mostrey, sektie K. 386 Claeys Marie d. v. Andre en Verghote Angèle, sektie D 387 Lobeau Joseph, z. v. Maurice en Meersseman Marguerite, sektie A. 388 Viaene Maria, d. v. Achille en Frère Bertha, sektie D. OVERLIJDENS: 204 Delboo Helene, 78 jz. b., wed. v. Delplace Eusebius, sektie B. 205 Titeca Anna, 19 d., d. v. Joseph en Oreel Irma, Tien Geboden 206 Lezy Frans, 10 d., z. v. Raimond en Marquis Martha, Bruggestraat. HUWELIJKEN 94 Pittellioen Julien, 24 j., leurder, en Bruneel Augusta, 22 j., fabriekwerkster, b. v. Pop. BELOFTEN 137 Devinck Joseph, paswerker,v. Pop. en Steverlynck Martha dienstmeid, v. Reninghelst. f Vrouw Weduwe Arthur OREEL-BAL- LYN en lvinders, bedanken Vrienden en Kennissen, om hunne tegenwoordigheid in de JAARMIS van d'Heer ARTHUR OREEL ABEELE - De Muziekmaatschappij «Si Cecile» te Abeele, noodigt beleefd de Familie, Vrienden en Kennissen uit van Wijlen Heer MAURICE LOBEAU Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, IXELLES. Telefoon 468.68 Voorloopige bureelen te Poperinghe, Gasthuisstraat, 36. De b. L. Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur na middag tot 7 uur 's avonds. AKKER'* Redders Longen O0 NH ■6 B -U. gewezen Eerelid tot het bijwonen der PLECHTIGE MIS die zal gezongen worden voor den be treurden Medebroeder, op ZONDAG 15 December, om 10 uur ter Kerke Abeele, met medehulp van het Muziek van Abeele. Het Bestuur. 10-12-29. - Gedurende de zitting van Dinsdag laatst liet de verwachte verbetering van de markt haar eindelijk gevoelen. Zekere beroeps- mannen, door lange ondervinding bekwaam ge steld om zoo juist mogelijk den staat van zaken te begrijpen, hadden zekerheid over de algemee- ne schikkingen en dus ook over de wending van de markt. Mag men hierdoor seffens besluiten dat eene algemeene herneming zeker is? Toch niet. Wie zich met de klienten bemoeid heeft seffens kun nen bestaligen dat menigvuldige verkooporders sedert Maandag ingetrokken werden, maar dat deze vernietiging van orders ook niet door koop orders vervangen werden. Men diene zich met weinig tevreden te stellen, bijzonderlijk in deze tijden. Iloe zou het anders kunnen zijn, nu op een oogenblik dat men zich voorbereid tot de vervaldag van 't einde des jaars de inschrijving in Parts de Réserve, en alswanneer de banken zoeken om op hun bilan een overgroot beschik baar in gelde te kunnen inschrijven. Het vreemde alleen zou deze jaarlijksche strek king kunnen hinderen en niets wijst tot nu toe aan dat zulks niet kan gebeuren. Bijvoorbeeld in Engeland onder ander zijn de vervaldagen van einde Maart en Juni belangrijker dan deze van December. In België schijnt de politieke toestand voldoen der, de verklaringen van het nieuw Ministerie worden overal wel onthaald, bijzonderlijk in wat de fiscale ontlastingen betreft. Wat zal er in Amerika gebeuren? De gedachten zijn er verdeeld en zoo sommigen, zich voegende naar het officieel optimism, van meening zijn dat de medecijn genoeg gewrocht heeft, andere, en zij vormen de meerderheid, geloven dat er te New-York nog onbegrijpelijke hoogte en laagte sprongen te verwachten zijn. Voordozen heb ik nog aangeraden van rente titels en obligaties te verwisselen tegen weerden met veranderlijk inkomen, ik deed alsdan opmer ken dat de neiging van het publiek daaraan te genstrijdig bleef. Ik geloof dat het publiek binnen korten tijd ongelijk zal hebben. De groote barik- organismes hebben besloten de koepons te ver- hoogen, de kwoteering staat vol titels die een hooger inkomen opleveren dan de rentetitels. In zulke omstandigheden weet een omzichtige kapi talist profijt te trekken uit eene wijze wisselbe- rekening. In de ministerieele verklaring zal men wel ge lezen hebben dat de Eerste minister doet uitschij nen dat de Staat voortaan ten zijnen laste me nigvuldige verplichtingen zal nemen die hij tot nu toe door de koloniale zaken deed afdragen. Zulks is maar recht, want de Staat mag niet de belastingen innen, groote dividenden opstrijken zonder zijn deel le moeten nemen in liet onder houd van het inlandsch handenarbeidskapitaal dat hem het zekerste van zijn inkomen toebrengt Het is zeker dat al de nieuwe Afrikaansche Staten, 't zij de Congo, 't Afrikaansche Fransch Evenaargebied of Marokko aan eene te rappe uit breidingscrisis lijden. De ontwikkeling breidt zich uit en het is nog te vroeg om daar kansen te beproeven, ook wachten de kapitalisten om hun ne keus te doen tot dat de ziekte aldaar hare zwenking genomen heeft. Zulke crisissen komen regelmatig terug en zij brachten aan de belang hebbende landen altijd voordeel bij ten nadeele van jongere handelszaken, slecht gebouwd en reeds bij hunne inrichting zwaar belast. fn d« beurs ziet men zulks door oenen staat van vermoeinis die de titeldragers aantast door zware verliezen gekrenkt en die geene hetere lij den kunnen afwachten. Maar wie gaf gehoor aan den wijzen raad als wanneer deze tweede klas ti tels hun hoogste punt bereikt hadden en wie be zit er nu koelbloedigheid genoeg om mot goede weerden terechtbrenging van domheden af t0 wachten, die in tegenovergestelde!) zin begaan wierden. Toen de koersen omtrent het dubbel waren der huidige kwoteeringen, dan heb ik de verkoop aangeraden van Chem ins de fer et Enlreprim, Aan den koers van 1800 fr., schijnt de titel aan een belangstellende koers te zijn teruggekomen, want, in welingelichte middens, zegt men dal de koepon van 44 fr. op 60 fr. netto zal springen. Men zal zich insgelijks herinneren dat ik erop steunde de Economique aan it000 fr. te verkou- pen. Ik denk dat de Electrobel rond 6300 fr. in portefeuille te steken is. Vooraleer men verzekerd is over de koepons van menige Electriciteitsioaardenis het voorba rig zich te engageeren, niettegenstaande de groo te dalingen. Betreffende de Sofia, toen ik de verwisseling ervan aanraadde, tegen l'nion Minière, op den voet van twee voor drie, zal men bemerken dat dusdanige bewerking toegelaten had de koers van 13500 per titel te verdedigen, alswanneer hij nog slechts aan 8600 fr. staat. De neiging naar Metaalwaarden is kalm. Men moet niet terugkoopen wat men verkocht heeft. Had ik gelijk, verleden week, in de rubriek der Koolmijnen Gosson Latjasse aan stippen Ik denk dat de Laura en Yereeniging een waakzaam oog verdient. Men kondigt officieel de betaling der achter stallige koepons in Qhemins de fer du Congo aan. Ik heb genoeg aangeraden belang te stellen in deze belangrijke zaak en men heeft nog de bewe ging van hoogte, welke ongetwijfeld moet ko men, niet begonnen. De Stichter komt langsom belangstellender. Wanneer de achterstallige koe pons zullen vereffend zijn, 't geen in 1031 zal zijn, en als men rekening houd van het getal miljoenen noodig om die achterstallige koepons te betalen, dan zal men zich afvragen Wat is er noodig om een koepon van duizend frank te be talen aan de Stichtersaandeelen Juist de som van 4 miljoen 800.000 frank II 't Is een strooi in de tegenwoordige winstuitslagen welke nog zullen verhoogen, niettegenstaande de vermoede lijke vermindering der in voege zijnde tarieven, daar deze afslag zal overeenstemmen niet tot in dienststellen der nieuwe lijn, waarvan de uitba- tingskosten veel geringer zullen zijn. Voor deze die slecht ingescheept zijn met do Katanga aan hooge koersen, ziedaar eene zekero verwisseling, zoo men geduld heeft. De eene als de andere geven weinig of geen koepon, maar vooraleer de Katanga een inkomen van duitend frank zal kunnen geven, zal er voorzeker een heele tijd verloopen, terwijl de C/iemin de fer du Congo er binnen twee jaren zal toe komen. En ik stap stilzwijgend over al de andere mogelijk heden van dezen titel. Men spreekt er niet van en 't is des te beter. Deze titel bevindt zich niet in handen van den speculateur hij ligt in de portefeuille der ken ners die tijd hebben en die weten waar het doel zich bevindt. Ziedaar een titel welke geen inkomen geeft en welke men zonder vrees van missen magaan- koopen. Alswanneer ik hier spreek van mogelijk inkomen, dat men mij geen woorden toeeigen welke niet de mijne zijn ik spreek van inko men door verwisseling te bekomen. Daar ik dit woord kom te laten vallen, moet men zekerlijk aan het onvermijdelijke toegeven: men moet met verlies een titel verkoopen welke de g'ewenschte zekerheid van herneming biedt om zich deze aan te schaffen waarvan de herne ming: zeker is. De beurs zal hare bedrijvigheid door dit middel hernemen. De Termijnmarkt is gezuiverd men heeft er de koersen op een zulk laag peil gebracht, dat ee ne herneming eruit zal spruiten. Zij zal afhangen van de houding der vreemde plaatsen. Reeds ziet men titels als de Sidro gevoelig hernemen De Kolonialen hebben een belangrijke herstelling ondergaan de kapitaal Helio doet opspraak van zijn achtergang de Canadeesche hervinden hun ne kleinteel. Kortom men zet zich met min wan trouwen terug aan het werk men doet zaken en dit is een goed teeken. Als andere middelen niet ge holpen hebben Uw Asthma- aanvallen minder benauwd en minder veelvuldig te maken, wend U dan in vertrouwen tot het middel, waarop nog nooit tevergeefs een beroep is gedaan bij ziekten der luchtwegen A j h' Alle Apotheken. Per tlcsch 1 fr. 14.50. fr. 24.50 én fr.39.50.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1929 | | pagina 2