ZOMERCARNAVAL REMINGTON Burgerstand van Brouwerij MASSCHELE1N öinnenland Drinkt "MAS-CAB" kier BOTTEN van KAN es van ROCHEFOR! Burgers, Neringdoeners, Herbergiers, wendt U ter die U de besteen smakelijkste bieren zal bestellen aan de genadigste prijzen STERK, allerbest bruin bier: GERSTEN, allerbest blond bier: lü fr. de bak van 12 flesschen 10 fr. de bak van 24 kleine flesschen. MAS-CAR, het fijnste speciaal blond 17 fr. de bak van 12 flesschen. 15 fr. de bak van 24 kleine flesschen. CHRISTMAS, Scotch Type 24 fr. de bak van 24 kleine flesschen. Dezelfde bieren kunnen U besteld worden in presvaten van 100 en 50 liter, aan STERK 0.85 fr. de liter. GERSTEN 1.00 fr. de liter. 21 SPECIAAL MAS GAR 1 50 fr. de liter. LANDBOUWERS Een aangenaam bruin bierkan U besteld worden aan een voor deelt gen prijs. Speciale en voordeelige prijzen voor Brouwers en Bierhandelaars, voor het leveren van bier in flesschen en presvaten. Huis van Vertrouwen EugDondeyne-Gesquière, Yperstraat, 63, Poperin ghe. VERSIEREN EN BEHANGEN RIJKE MODERNE BEHANGPAPIEREN STOOR S GORDIJNEN TAPIJTEN Zeer voordeelige prijzen Veurnestraat. Lion d'Or te Rijssel, midden een blok van oude huizen. De pompiers waren spoedig ter plaats en zetten I 2 spuiten in werking. Rond 8 El uur Bad men de hoop weldra den brand meester te zijn. In gansch de wijk moest het ver keer onderbroken worden. Ten slotte werd het vuur gebluscht en men heeft geen ongevallen van personen te be treuren. De oorzaak van den brand is niet gekend. De aanzienlijke schade echter is door verzekering gedekt. irtittiïiiiTi' STAD POPERINGHE. OP ZONDAG 1 JUNI 1930, om 4 u. gegeven door het Stadsbestuur, met de medewerking van de stedelijke maatschappijen. 7,000 FR. PRIJZEN EN PREMIEN De deelname van belangrijke groe pen is verzekerd, waaronder De Sneeuwvlokken door de Liefdadig heids - Maatschappij Poperingfie- Vooruit Na den stoet zullen verscheidene muzieken een Concert geven op de kiosk der Groote Markt. Om 9 uur s avonds, CHORALE UITVOERING, door Poperinghe- Vooruit Autobus POPERINGHE-DE PANNE fflrrm~wim"Ti^ Hevige brand te Rijssel yen or een voorteeken van en men wacht op Zondag aanstaande naar het antwoord van Vrijdag morgen rond O uur ontstond J J'heg,- Tardieu, om met zekerheid den poli- brand in eene fabriek van scheikundige j tieken omkeer te kunnen bepalen. Het produkten en vernis, gestaan place du schijnt dat de radicaal-socialisten het moede worden de hefboom van het bestuur niet meer te kunnen hanteeren, en men voorziet mogelijks voor Juni een uitgebreide samen trekking. Kan zulks zich verwezentlijken, zoo wordt dit het vertrekpunt van de be trachting naar een rijzing ter Beurs, welke door eenieder met een gemakkelijk te begrij pen ongeduld sedert twee jaren verwacht wordt. Het spreekt van zelfs dat de vastheid voor Frankrijk op alle domeinen hierdoor zou verzekerd worden, wat de rijzing ter Beurs zou medebrengen. Voor wat de grondstoffen betreft, nie mand twijfelt of wij zijn aan de laagste prij zen en de kansen voor herleving zijn menig vuldig. Men bemoeit zich min met Amerika, zelfs daar niettegenstaande er nog altijd tee- kens van drukking zooals minder op brengst der ijzerwegen te bespeuren val len, verklaren bevoegde personen, zooals de Voorzitter van de Bethleem Steel dat de metaalnijverheid naar betering wilt. Andere voorname mannen gaan zelfs zoo ver van te beweeren dat alle goede weerden in 1931 of begin 1932 hunnen hoogsten koers zullen terugvinden. Ziedaar een op timistisch gedacht Om te eindigen met deze voordeelige voor spellingen, wil ik nog steunen op de bedrij vigheid van deze die op de laagte speculeeren Boven de hierboven aangehaalde friten, be staat er nog de Beurstechniek. Men moet op zekeren dag weder inkoopen. Daar ligt de knoop. Het is onbetwistbaar een financier van Parijs schreef het onlangs tot een groot beursblad, dat men zich op weg begeeft naai den boom. Verrassingen kunnen daar uit vortspruiten en de normale koers kan daar door overschreden worden, zulks is maar logiek. Mijne lezers zullen niet verwonderd wezen van te vernemen dat de Crédit foncier Africain verplicht is eene kapitaalsverhoo- ging aan te gaan, alsook eene verplichtende leening. Men staat nu aan 800. Ik raadde den ver koop aan hoogeren koers aan, er dient we- dergekocht, de titel is voor niets. Deze handelszaak kwam tot stand op de basis van 50 fr. per pond sterling. Ik ken al de gronden door haar te Elisabethville aan gekocht, gij moogt mij gelooven, 't zijn van de beste. Ik laat alle andere schattingsele menten van kant en ik mag u verzekeren dat het eene zottigheid is aan zoo eenen spotprijs te willen verkoopen. Heeft Congo eene crisis doorstaan, de gronden zijn nochtans van de twee derden niet gezonken zooals de titel zelf. De gele heid is voordeelig. Koopt de titel, koopt het recht en laat de liefhebbers van vaste in komens hun gebrek aan vooruitzicht over. Ter loops dient gezeid dat ik mijnen veld tocht voortzet ten voordeele der verwisseling van alle weerden met vast inkomen tegen de actiën onzer goede weerden. Zulks wijst zich aan. Zoo men op de Beurs der weerden weinig verhandelingen doet, is het alleenlijk omdat het onmiddelijk profijt van vele tusschenmannen bestaat in hunne klienteel te richten naar obligatiën, welke men met specualisten in deze zaak hebben de leening volle handen op de markt werpt. Onze der Stad Antwerpen gewild, weldra krijgen zij eene leening der Stad Brussel. Zoo zal men voortdoen en de benauwde menschen zullen er op verzot zijn net alswanneer buiten alle voorzichtigheid, zij hun lieten medeslepen 't zij door gelijk welke uitgifte. Men veste de menschen alle slach van bloem- tjes op de mouw, zooals de oprichting te Yper van belangrijke leertouwerijen en met zulke beweringen was men toch fier. Eenie der las zulk nieuws in sommige weekkro- nieken I Deze dolheid naar titels met inkomsten zal voorbij gaan als alle andere 1 De bedrijvigheid blijft besloten in onze groepweerden. De Union Minière, de Kilo- Moto, de Interfina en bijzonderlijk de Mi nière Grands Lacs, zijn de voornaamste I Ik prijs ze nog altijd ten hoogsten aan.Voor wat de Union Minière betreft, zal men weldra belangrijk nieuws vernemen, laat ons ge duldig wachten. Om wat reden houd men zich met deze weerden bezig en met geen andere. Omdat de beroepsmannen het meest doen en dat de komptantkoers de echte toestand der markt niet weerspiegelt. Eene kleine vraag brengt hoogte bij een klein aanbod het tegenovergestelde, uit reden er te weinig ware op de markt is. En zoo komt het klaarblijkend dat de herleving van het komptant voorgaandelijk moet geschie den door de stijging der groepweerden. Onnoodig elders de reden te zoeken van wat alsnu gebeurd, daar zal men noodzake lijk eer3t beginnen rijzen. De finantieele syndikaten die met de markt spelen, zullen op het gepast oogenblik eenige orders op de komptantmarkt werpen en dat zal het teeken zijn van den vooruitsprong der markt Op de termijnmarkt gaat de voorkeur nog altijd naar de Kasai, Tanganyika en de Sidro. Men bestatig veel verhandelingen van deze laatste en men verwacht nog een ge voelige stoot, want er dient medegeholpen tot de plaatsing der nieuwe titels. Het overzicht dezer korte week is aldus volledig en zooals de Beurs van Woensdag laatst, eindigen wij met eene oprechte opti mistische noteering. LOUIS OSSTYN Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, 1XELLES. Telefoon 468.68 9 fr. de bak van 12 flesseben. lijks had hij den dorpel overtreden of dadelijk sprongen hem twee kerels op 't lijf. Daar de aangevallene zich duch tig verdedigde tegen zijne aanranders werden hem de kleederen van 't lijf getrokken en zijn brieventesch met pa pieren en geld werd gestolen. De da ders zijn gekend en proces-verbaal is tegen hen opgemaakt. «PP BERICHTEN van 't STADSBESTUUR STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag na noen alleen M. KESTELYN. Alle Apotheken zijn gesloten van 1 2 Ei tot 1 Ei u en na 8 u. 's avonds. Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat ik vanaf 1 JUNI tot 30 SEPTEMBER, een regel- matigen AUTOBUSDIENST, inricht, tusschen Poperinghe-De Panne (over Crombeke, Stavele, Isenberghe, Wul- veringhem, Bulscamp, Veurne) Dage lijks vertrek uit Poperinghe 8.00 12.30 16.30 Aankomst in De Panne 9.30 14.00 18.00 Vertrek uit De Panne 1 0.00 1 4.30 1 9.30 Aankomst in Poperinghe: 1 1.30 16.00 21.00. WYLLEMAN Arthur, Noordstraat, 5, Poperinghe. Tel. 188. VOOR DE DUIVENLIEFHEBBERS Daar zijn er nog die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en aan de Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 fr. en van 12.00 fr. Wolafslag. Bij Alf. Wallyn, Veurnestraat, 23, Poperinghe, word er een afslag van 20 gedaan op alle Inlandsche Wol. Oproeping voor het leger De zen die hunnen oproepingsbrief nog niet zouden ontvangen hebben, wor- i den verzocht hun ten Politiebureele te komen aanbieden. Deze week werd in de Kamers d nieuwe wet op de duivenvluchten ge stemd. Deze luidt als volgt Wat de duivenprijskampen -aan gaat wordt de taks op 4 t. h. van het bedrag der belastbare toewijzingen be paald en wordt het van bewuste belas ting vrijgestelde maximum van toe wijzingen van 75 tot op 500 frank per duif en per vlucht gebracht. Onder door den minister van finan cies nader te bepalen voorwaarden, mag kwijtschelding worden verleend van de taks in verband met toewijzin gen andere dan in metalen of papieren geld, welke voortkomen van giften en gedaan worden ter gelegenheid van met philanthropische doeleinden in gerichte duivenprijskampen De taks wordt bepaald op 1 0 t.h. van de sommen of andere toegekende prijzen, voor prijsvluchten toegekend, wanneer de terugkeer der duiven niet op een Zondag geschiedt DRINKT MAS-CAR BIER BEURSKRONIEK De weerden blijven op hunne stellingen en samenspannen van kwaadwillige en val- sche nieuwstijdingen heeft in de eerste dagen dezer week den toestand der Beurs ten gronde niet aangetast. Het vooruitzicht eener Beurs van enkel drie zitdagen en van het einde der maand, waren ook van aard niet om de bedrijvigheid niet te bevoordeeligen. En wil men den ech ten toestand wedergeven men dient nogthans melding te maken van de pogingen door de beursmannen aangewend. De redevoeringen van den Duce en het valsch gerucht van de ontscheping van Ita- liaansche troepen te Scutari vooreerst, kwa men hun ter hulp. Zulks was maar van kleine dienst, want van 's anderdaags reeds werd de geschiedenis der ontscheping door het Italiaansch gezantschap van Parijs gelogen straft. Voor wat de schuldige redevoeringen be treft moet er rekening gehouden worden van de geschiedenis van het fascisme dat zich van tijd tot tijd zekere afwijkende taal ver oorloofd, welke zelfs in een vredelijk atmos feer mag toegelaten worden. De handlangers dienen aan den gang ge houden en daarbij heeft de Duce wel laten verstaan dat zijne regeering een regiem is en niet de weerspiegeling van eene parle mentsmeerderheid. Het duitsch-poolsch incident bracht ook zijne bij. Om maar een enkel oogenblik te kunnen gelooven dat Duitschland ruzie met een gebuur zou willen zoeken ware een slecht oordeel willen vellen over de tegen- woordigë tijdsomstandigheden. Missichien zal binnenkort 't een of 't ander persagent schap voor den dag komen met een geschil tusschen Bulgarische en Yougoslavische ben den. 't Is aan 't orde van den dag I Jn Frankrijk moet men met genoegen be- statigen dat radicaal-socialisten strekken tot i hel afwerpen van het juk der socialisten. De 1 redevoeringen van den laatsten Zondag ge"j' VOORLOOPIGE BUREELEN TE POPERINGHE, GASTHUISSTRAAT, 36 De h. L. Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur namid dag tot 7 uur 's avonds. in Het beste, het duurzaamste, het gemakkelijkste, het meest modern Schrijfmachien. Agentschap Gebr. DUPONT Yperstraat, 2, Poperinghe Komt zien naar de laatste nieu we modellen, altijd in magazijn Nieuwe koningen. Donderdag laatst hadden bij onze handboogschut- ters, de jaarlijksche koningschietingen i plaats. In St. Sebastiaansgilde werd de ko~ 4 ningvogel neergeveld door H .Adolf j Vandecasteele. In Willem-Teil was IJ. Alf ons Ver- j faillie de gelukkige. I De Maandag ervoren was het ins- gelijks koningschieting bij onze aloude kruisboogschuttersgilde. Hier wist onze behendige fijnmikker Heer Georges j Dauwe, den koningvogel neer te halen. Onze beste gelukwenschen aan al onze nieuwe koningen. Stadhuis. Er worcft herinnerd dat de bureelen van 't stadhuis slechts 's voormiddags toegankelijk zijn voor het publiek. Onweder. Vrijdag namiddag rond 5 uur, brak een geweldig onweder uit boven de stad. De donder bromde geweldig en de bliksem flikkerde. Het werd opeens donker als 's avonds. Ten duurde echter niet lang en na een fer me stortvlaag herstelde alles zich. De eerste kenmerken van den zomer. Onderscheiding. De bronzen Medalie der Orde van Leopold II, werd toegekend aan Jufvrouw Alice Baes, van Poperinghe. Onze beste gelukwenschen. LOCRE. Keizer. Maandag had alhier de jaarlijksche koningschieting plaats bij de handboogschutters van St. Sebas- tiaan. De prachtvogel werd op mees terlijke wijze neergeveld door H. Em. Huyghe van Westoutre. Daar het voor het derde jaar achtereen is dat Emile koning schiet, werd hij tot keizer der maatschappij uitgeroepen. Bravo, Emile, proficiat. YPER Feest der Invalieden. Zondag laatst hadden alhier groote Vaderland- sche feesten plaats ter gelegenheid van het tienjarig bestaan en van het Eeuw feest van Belgie's Onafhankelijkheid, 's Morgens werd in St. Maartenskerk, eene mis gezongen voor de gesneuvel den. 's Namidag's werd een optocht gehouden waaraan 90 maatschappijen en 7 muzieken deelnamen. Onder deze was de Koninklijke Philharmonie van Poperinghe, die om 6 uur, een prachtig Concert heeft gegeven op de kiosk der Groote Markt. Veel liefhebbers waren opgekomen en aan toejuichingen ont brak het niet. Een vuurwerk sloot 's avonds de feestelijkheden. Aanranding. Zondag avond, om 1 0 uur, kwam een jongeling uit eene herberg op de Groote markt. Nauwe- THIELT. Begin van brand. Maandag is er begin van brand ontstaan in een zij gevel van den halletoren, voorloopig bewoond door twee daklooze gezinnen Sanders en Vanhecke. In het deel be woond door dit laatste gezin was het vuur ontstaan. De arme lieden vlucht ten in nachtgewaad, terwijl de kinde ren door geburen werden buiten ge bracht. Gelukkig kon het vuur spoedig uitgedoofd worden, doch de inboedel van het gezin Vanhecke is nagenoeg opgebrand. DRINKT MAS-CAR BIER GULLEGHEM. Burgmeester aangehouden. De burgmeester Evarist Van Ooteghem, die in Februari laatst, zijn gemeente ontvlucht was met aanzienlijke geld sommen, heeft zich Vrijdag morgen in de gendarmerie van Kortrijk gevangen gegeven. Woensdag avond, rond 8 uur, kwam een persoon uit de statie van Kortrijk langs den onderaardschen tunnel van de Pieter Tacklaan. De statiebediende aan wie hij zijn kaartje gaf, herkende hem als de verdwenen burgmeester van Gulleghem. De burgmeester trok langs de Bloemistenstraat in de richting van Gulleghem. De statiebediende verwittigde de politie. Deze stelde een onderzoek in doch zonder uitslag. Het parket van Kortrijk werd ook verwittigd en begaf zich naar Gulleghem. Alles was echter vruchteloos. Vrijdag morgen rond 8 uur, kwam Van Ooteghem in de gen darmerie van Kortrijk en gaf zich ge vangen. Na ondervraging werd hij onder aanhoudingsmandaat in het ge vang van Kortrijk opgesloten. OOSTCAMP. Pijnlijk ongeval. De statiewerk man Vindevogel, wilde Maandag, in de statie alhier, op een voortrijdenden goederentrein stappen om er nog een pakje op te werpen. Hij deed echter een misstap, viel ten gronde en werd een been gebroken en ook de knieschijf ontwricht. Het slachtoffer werd naar een gasthuis te Gent overgebracht. NATIONALE STRIJDERSBOND EENDRACHT Heden Zondag Klachtenbureel open van 10 El tot Zl uur- Aanvraag Frontrente en achtergelaten Burgers- kleederen. Het Bestuur. Verdelging der mannelijke en wilde hopplanten. De Heer Minister van Landbouw verzoekt ons Gemeentebestuur bij plakbrief, door Hem.aan ons Bestuur gezonden, aan de belanghebbenden ter kennis te brengen dat, krachtens K. B. van 5 Augusti 1926, de verdelging der mannelijke hoppeplanten verplich tend is in al de gemeenten, waar hop verbouwd wordt. Voor de rechterlijke arrondissemen ten Veurne en Yper is er nochtans een uitzondering, waarbij voorloopig ge duld wordt één enkele mannelijke hop plant te laten bestaan op een hopakker van minstens 1 200 staken of leidraden, twee mannelijke hopplanten op een hopakker van ten minste 2 700 staken of leidraden, drie mannelijke hopplan ten op een hopakker van ten minste 4000 saken of leidraden, vier manne lijke hopplanten op een hopakker vair ten minste 6000 staken of leidraden. De mannelijke hopplanten, waarvan hierboven spraak, moeten staan in de buitenrij van den leidraad, die den Zuider-, Zuid-Wester, of Westerzoom van den hopakker vormt, en mogen slechts aan één enkele staak of leidraad vastgemaakt zijn. De verdelging geschiedt ten gunstig- sten tusschen 1 5 Mei en 1 5 Juni. De verdelging der wilde hoptelingen mannelijke of vrouwelijke, moet ten allen tijde geschieden. De overtreders van de voormelde beschikkingen zullen voor de recht banken vervolgd worden. LOONBOEKJES De wet verplicht de Werkgevers aan ieder hunner Werklieden een loon- boekje te geven. Deze boekjes kan men verkrijgen bij Gebr. Dupont, Yperstraat, 2, Pope ringhe. Prijs 0.75 fr, het stuk. EN ALLES WAT DEN STIEL BETREFT. Lincrusta Linoleum Stragula Poperinghe, van 23 tot 29 Mei 1930, GEBOORTEN 169. Deroo Lucienne, d. v. Jan en Maria Lebbe, Sektie A. I 70. Vanpeteghem Madeleine, d. v. Norbert en Ida Lebbe, Sekite G. 171. Dehuyssere Lucienne, d. v. Robert en Irma Buatraen, Vlamertinghe. 172. Dewachter Michel, z. v. Cyrille en Maria Vaneecke, Woesten. 173. Oda Paula, d. v. Evarist en Bertha Cappoen, Reninghelst. OVERL1JDENS 79. Beckers Marguerite- Isabella, weduwe van Lélix van Merris. 80. Merlevede Petrus, echtg. van Sophie Butaeye, Rekhofstraat. 8 IGesquiere Lu- dovica, eehtgenoote van Jules Tillie, Sektie C, Elverdinghesteenweg. 82. Bouthé Silvia eehtgenoote van Jules Lemahieu, Abeelest. 83. Bakker Ludovica, weduwe van Henri remperville, Gasthuisstraat. 84. Reynaert Karei, echtgenoot van Clotilde Thoor, Brug- gestraat. 85. Dedrie hranciscus, echtge noot van Regina Vitse, Sektie G. 86. Bottez Franciscus, weduwaar van Rosalie Clabau, Gasthuisstraat. HUWELIJKEN Devos Marcel, 22 jaar, van Proven en Papegaey Alice, 20 jaar, van Poperinghe. Plaatsing van kleine Kinderen. Door de hoogere Overheid wordt de aandacht van het stadsbestuur ge trokken op het feit dat de moeders, voor het voeden van hunne kinderen, zeer dikwijls verwaarloozen de ver- eischte waarborgen voor de gezond heid van het kind te nemen bij de plaatsing en zoo het leven van het kind grootelijks in gevaar stellen. Zij plaat sen de kinderen bij familiën die reeds zelf vele kinderen hebben, die in eene slechte ongezonde woning, met over bevolking wonen, of zelfs waar besmet telijke ziekten onder de leden heer- schen, o. a. de tuberculose. Niets kan meer de sterfte van het kind veroorza ken. De wet van 5 September 1919, op de kinderbescherming, geeft opdracht aan het Nationaal Werk voor Kinder welzijn, een bijzonder toezicht uit te oefenen op de kinderen in voeding o bewaking geplaatst. Dit Nationaa Werk geeft kostelooze raadplegingen ten huize en desnoods verzorgingen. Krachtens artikel 1 2 van voornoem- wet, mag niemand kinderen mits ver gelding in bewaring of in voeding houden, zonder bemachtiging van het Schepenkollegie der plaats waar het kind moet verblijven. De moeders, die kinderen in voeding of bewaring houden, worden dus be leefd doch dringend verzocht ten bu- reele van het secretariaat, zoohaast mogelijk de namen dier kinderen te komen aangeven, in belang der kin deren zelf en om onaangenaamheden te vermijden, welke de toepassing van artikel 12 der wet van 5 September 1919 voornoemd kan veroorzaken aan de nalatige belanghebbende personen. Alwie in het vervolg kinderen in bewaring of voeding aanneemt, is ver plicht dit tijdens de aanveerding aan het stadsbestuur kenbaar te maken. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING (Vaccinatie) Het Collegie van Burgmeester en Schepenen laat aan de bevolking we ten dat de Koepokinenting kosteloos zal toegediend worden aan al de be- hoeftigen die het begeeren, op DON DERDAG 5 JUNI en VRIJDAG 6 JUNI 1930,telkens van 16 tot 18 uur, ten huize van den Heer Dokter Devos, Veurnestraat, Poperinghe. Voor het Stadsbestuur Bij bevel De Secretaris, De Burgmeester M. Couttenier. N. LAHAYE. STAD POPERINGHE. GROOTE KERMISFEESTEN in de Pottestraat. ZONDAG 8 JUNI 1930, om 3 UUR Wandelconcert door de Koninklijke Muziekmaatschappij De Philharmonie. MAANDAG 9 JUNI (2n Sinxendag) GROOTE VELOKOERS 50 km. voor onderbeginnelingen 400 FR. PRIJZEN Groot Bal in de tent van M. Theeten. VERMAKELIJKHEDEN ZONDAG 1 JUNI 1930 Groot Bal. De Familie Cam. SOH1ER-TAHON nodigt beleefd Vrienden en Kennissen uit tot de GEZONGEN MIS welke zal plaats hebben op Maandag 2 Juni, om 9 uur in de kerk van O.L. Wouw, tot zielelafenis van H. en Vr. Cam. SOHIER-TAHON en overleden Kinders. BEZOEKT DE Het grootste Natuurwonder der wereld Maatschappijen, scholen, gelieve acht da gen op voorhand te schrijven aan Bestuur der Grot, Han o/Lesse, voor het bekomen van vermindering, 60 vermindering voor de talrijke gezinnen, op vertoon hunner kaart. D U I VENVLUCHTEN,^ ARRAS van Zondag 25 Mei 1930. 63 km. 579 duiven los om I 3.40 uur. Aankomst Eerste duif om 2.47 uur. Laatste prijs om 3.42 uur. Snelheid per minuut Eerste duif 934 meters. UITSLAG I. BOURGEOIS E. 2. Legrand C. 3. Vermeulen J. 4. Leuwers N. 5. Devos A. 6. Missiaen M. 7 .Fache M. 8. Deraedt A. 9. Delbaere J. 10. Blondeel A. M. Blondeel A. 12. Vandermarliere M. 13. Amez A. 14. Bourgeois E. I 5. Schaballie M. 1 6. Descamps A. 17. Vercruysse O. 18. Suffys J. 19. Ver- meesch C. 20. Intervuyst D. 21. Top A. 22. Dehaene Th. 23. Vandevoorde C. 24. De- raeve H. 25. Derynck C. 26. Derynck C. 2 7. Verschaeve N. 28. Delava M. 29. De- coker J. 30. Missiaen M. 3 1Vandevoorde C. 32. Depoorter L. 33. Roffiaen J. 34.Boutez G. 35. Louis F. 36. Leuwers N. 37. Sohier M. 38. Vermeulen J. 39. Geldhof C. 40. Coutigny J. 4 IDebyser J. 42. Vermeulen J. 43. Roffiaen J. 44L Salomé J. 45. Gerber L. 46. Roffiaen J. 47. Dewachter G. 48. Lequien J. 49. Maerten L. 50. Durieux A. 51. Dc- crock C.52. Dewancker J. 53. Houwen G. 54. Leuwers N. 55. Deplaedt L. 56. Deberdt L. 5 7. Vercruysse O. 58. Dalleine G. 59. Durieux A. 60. Vandermarliere M. 61. Du- pont G. 62. Lequien J. 63. Provo N. 64. Vandevoorde C. 65. Vanbruwaene G. 65- Leycher H. 67. Creus A. 68. Dalleine G. 69. Leycber H. 70. Vandevoorde C. 71. Leycher H. 72. Delbaere J. 73. Sohier M. 74. Dumelie M. 75. Huys J. 76. Liétaert N. 77. Loncke M. 78. Battheu R. 79. Suffys J. 80. Devos J- 81. Carron P. 82. Deberdt L. 83.Vandromme R. 84. Bourgeois E. 85. Loncke M. 86. Wul- Iepit P. 8 7. Clabau H. 90. Deraedt M. SERIEN Van 8 duiven Vandevoorde C., van 7 duiven Suffys J. van 6 duiven De haene Th. van 5 duiven Durieux A. j van 4 duiven Vandermarliere M. van 3 duiven Vermeulen J. en Roffiaen J. van 2 duiven Blondeel A., Bourgeois E., Derynck C., Leu wers N., Vercruysse O., Lequien J., Leycher H. en Sohier M. DOURDAN, van Maandag 26 Mei 1930 265 km. 23 7 duiven los om 9.3 7 uur. Aankomst Eerste duif 1.29 uur. Laatste prijs om 2.07 uur. Snelheid per minuut Eerste duif I 132 meters. UITSLAG 1DESCAMPS A. 2. Des camps A. 3. Dalleine G. 4. Devos A. 5. Zyde M. 6. Derynck C. 7. Staelens A. 8. Lamond J. 9. Lamond J. 10. Vanbruwaene P. II. Battheu R. 12. Leuwers N. 13. Battheu R. 14. Decroc-k E. 15. Huys J. 16. Vandermar liere M. 1 7. Schaballie M. 28. Vandermar liere M. 19. Clabau L. 20. Legrand C. 21- Houwen G. 22. Blondeel A. 23, Schaballie 24. Depoorter L. 25. Moncarey A. 26. Van devoorde C. 27. Techel A. 28. Derynck C. 29. Devos A. 30. Moncarey A. 31. Vande voorde C. 32. Depoorter L. 33. Sansen Ch- 34. Doom M. 35. Desender J. 36. Paltyn VI. 37. Clabau R. 38. Turkery C. 39. Damour VI. 40. Lequien J. 4 IDalleine G. 42.Pinceel VI. 43. Vermeesch C. 44. Huys J. 45. De wachter R. 46. Techel A. 47. Wullepit Pr. 48. Marey R. 49. Vanbruwaene G. 51. Hof- ack L. 52. Derynck C. 53. Liétaert N. 54- Descamps A. 55. Deseure H. 56. Marey R- 57. Carpentier M. SERIEN Van 4 duiven Vandevoorde C. In de Lelie bij Hector Benoot '^att^eu van 3 duiven Derynck C. eI> Descamps A. van 2 duiven Lamond J-> ^atl dermarliere M., Schaballie ML, Moncarey A. en Depoorter L. Devos A-

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 2