Brouwerij N1ASSCHELEIN Burgerstand van PM aM SHOTTEN van HAN en van ROCHEFORT Van alles Vat Drinkt "MAS-CAR" bier Drinkt"MAS-CAB"bier Burgers, Nurin oeners, Herbergiers, wendt U ter die U de besteen smakelijkste bieren zal bestellen aan de genadigste prijzen STERK, allerbest bruin bier: 9 fr. de bak van 12 flesschen. GERSTEN, allerbest blond bier: 10 fr. de bak van 12 flesschen. 10 fr. de bak van 24 kleine fltsschen. ÏV1AS-CAR, het fijnste speciaal blond 17 fr. de bak van 12 flesschen. 15 fr. de bak van 24 kleine flesschen. CHRISTMAS, Scotch Type 24 fr. de bak van 24 kleine flesschen. Dezelfde bieren kunnen U besteld worden in presvaten van 100 en 50 liler' aan STERK 0.85 fr. de liter. GERSTEN 1.00 fr. de liter. SPECIAAL MAS CAR 1 50 fr. de liter. Speciale en voordeelige prijzen voor Brouwers en Bierhandelaars, voor het leveren van bier in flesschen en presvaten. Huis van Vertrouwen Yperstraat, 63, Poperinghe. VERSIEREN EN BEHANGEN RIJKE MODERNE BEHANGPAPIEREN STOORS GORDIJNEN TAPIJTEN -- I~r—rij mm mm fiiiTiTiiigi ltfflfrifrn,i A jnsswiüüA «WiWI ons te ver brengen, ten andere de leden der feestcommissie, zoo zij het noodig oor- deelen, kunnen altijd nog bevoegde mannen raadplegen in zekere gevallen. Wij hebben bericht ontvangen van den H. Gouverneur, dat, tegenstrijdig aan een vorige beslissing door de hoogere overheid genomen, de kleine steden en gemeenten der provintie voor het inrichten der eeuw feesten eene toelage zullen bekomen, zij komt overeen aan 0.50 per inwoner. Alleen lijk wordt er vereischt dat de gemeenten in hun budget ten minste eene gelijke som inschrijven. H. Lefebvre. Blijft het Schepencollege nog altijd bij het gedacht den 1 I Juli als geen officieel feest te willen aanzien. 1 302 is toch ook eene belangrijke gebeurtenis in de geschiedenis van ons land. Schepen Vandooren. Is dat nu een nieuw voorstel of enkel eene opwerping H. Carpentier. Heeft die vraag betrek met de eeuwfeesten H. Lefebvre. Min of meer. Schepen Vandooren. In dit geval geloof ik wel dat zekere klas van Vlamingen met u niet 't akkord zouden gaan om het vieren van den 1 I Juli te doen afhangen van de eeuwfeesten. H. Carpentier. Wij Vlaamsche Nationalis ten zijn van zulk gevoelen, wij vieren den I 1 Juli niet in verband met de Eeuwfeesten der onafhankelijkheid van Belgie. Wij zijn Vlamingen, met Belgie hebben wij niets gemeens. H. Burgmeester. De feestcommissie zal daarover beslissen, maar ik oordeel dat gij en H. Lefebvre daarover in 't geheel niet *t akkoord gaat H. Brutsaert. Verleden jaar deed ik het voorstel de Leeuwenvlag aan het Stadhuis te hangen op 1 I Juli, maar de meerderheid van den Raad verwierp mijn voorstel. H. Burgmeester. Ik heb dan ook mijne verwondering uitgedrukt dat de H. Brutsaert aan zijne woning zelf de leeuwenvlag niet uitsteekt op dien. H. Brutsaert. Ik steek toch de Belgische vlag uit. H. Burgmeester. Op het Stadhuis ook. H. Brutsaert. Van u is het maar voor de kermisdagen alleen. H. Burgmeester. De kermis heeft dien dag daarmede niets te zien. Op 1 1 Juli ste ken wij als gewoonte de Belgische Vlag uit. Op het Stadhuis zoudt gij willen wat ge bij u zelf niet aanvaard. Nog enkele woorden worden over deze zaak gewisseld, waaruit men kon besluiten dat het gedacht van H. Lefebvre geen bijval geniet bij zijne collega's van den raad. Inrichten der Commissie en samenstelling ervan behalen algemeene goedkeuring bui ten de H. Carpentier die zich onthoudt om reeds bekende redens. MEDEDEELINGEN. Er wordt lezing gegeven van een brief waarbij het Bestuur van Bruggen en Wegen een voorloopig pro jekt opgemaakt heeft over de kwestie der overwelving van de vaart op de Groote Markt. H. Burgmeester. Maandag aanstaande heb ben wij eene bijeenkomst met hoogere amb tenaren van dezen dienst, die ons nuttige mededeelingen zullen doen. Op verzoek van den H. Burgmeester geeft de Secretaris nog lezing van een anderen brief, waarbij de H. Conducteur van Yper aan het Stadsbestuur laat weten dat de kwestie van rioleering ook ver gevorderd is en dat men weldra tot eene oplossing zal geraken. Na nog eenige opmerkingen van verschil lende leden, wegens trottoirs en graviers, wordt de zitting geheven om 7.45 uur. «SrtiYiWT i' Autobus POPERINGHE-DE PANNE Ik heb de eer het geacht publiek kenbaar te maken, dat ik vanaf 1 JUNI tot 30 SEPTEMBER, een regel- matigen AUTOBUSDIENST, inricht, tusschen Poperinghe-De Panne (over Crombeke, Stavele, Isenberghe, Wul- veringhem, Bulscamp, Veurne) Dage lijks vertrek uit Poperinghe 8.00 12.30 16.30 Aankomst in De Panne 9.30 14.00 18.00 Vertrek uit De Panne 1 0.00 1 4.30 1 9.30 Aankomst in Poperinghe: 1 1.30 16.00 21.00. WYLLEMAN Arthur, Noordstraat, 5, Poperinghe. Tel. 188 BEURSKRONIEK Laat ons deze week de Beurs aan haar eigen zeiven overlaten, want het geraakt vervelend altijd hetzelfde te moeten herha len. De neiging wijst naar omhoog en niet tegenstaande schokken en tegenslagen, dient men zich te overtuigen dat wij gedurende eenigen tijd de uitbreiding dezer beweging zullen te zien krijgen. Deze kronijk wil ik aan twee punten toe wijden de Koloniale tentoonstelling van Antwerpen en het onderzoek van zekere overwegingen, welke betrekkelijk het koper in het verslag van de B. S. A. Chartery Cy voorkomen. Eene wandeling in de Antwerpsche Ten toonstelling is eene Beursbeoordeeling en nog wel bijzonderlijk voor wat de koloniale Rubriek betreft. Daar deze rubriek gestadig gebruikt wordt om over den Congo te han delen, zullen wij dus met de oogen eene wandeling door deze instellingen doen, met het gedacht ons de feiten in te prenten die de werkzaamheden wedergeven met de fond sen uitgevoerd die er in gesteken worden pnder vorm van aankoop van titels. Beginnen wij met een bezoek aan de be stuurlijke tentoonstelling der Kolonie. Om de krachtinspanning te kunnen afmeten, is het noodig een oogslag te werpen op den vermaarden brief, waardoor Stanley aan den onbekenden gentlemen de hulp en de le vensmiddelen afsmeekte, welke hij binnen de vijf dagen van doen had. Lees met aan dacht op de documenten door de H. Hobran bijeengezameld, zij maken de verheerlijking uit van de baanbrekers van het eerste uur. De toewijding en de zelfsopoffering dezer laatsten hebben van den Onafhankelijken Congostaat in vijftig jaren tijds eene voor spoedige kolonie gemaakt die nievers ge- J evenaard wordt. Om de beradenheid te kunnen waardeeren in de doordrijving van deze krachtinspan- ning gevoerd is het noodig te Terveuren den brief le lezen van Leopold II toen hij aan de aanvallen der Engelschen bloot gesteld wierd. Als deze laatste voorzeker met een 1 belanghebbend doel de congoleesche gruwel daden ten bate namen, herrinnerde de Ko ning hen de geschiedenis van den strooihalm en den balk en deed hen begrijpen dat men niet in weerde wint alswanneer men onge gronde aanvallen wil uitbuiten. De uitslag van deze pogingen en van deze koppige en hardnekkige wilskracht zal men terugvinden in deze terugblikkende oogsla gen, welke het bestuur getrouw heeft willen wedergeven. Wat een afgrond ontwaart men niet tusschen het tijdstip der inlandsche oor logen, der verwoestingen en plunderingen en den tegenwoordigen toestand. Kalmte bij den inlander en voorspoed I Wat weldaden door onze beschaving bijgebracht, bekam- ping der ziekten en andere plagen waaraan de bewoners te ver van onze europeaansche middenpunten nog te lijden hebben. Ziedaar uitslagen 1 Als men deze tegenstellingen be ziet is men verplicht de aanhoudende pogin gen te bewonderen van deze die in het Par lement of elders nog zich toewijden om van dag tot dag den gezonden toestand aldaar te verbeteren en zoo het mogelijk ware perfekt te maken. Bij deze uitslagen door de Beschaving ver kregen, kon men de wonderen waardeeren door onze uitbatingsvennootschappen beko men in eene streek wiens rijkdom op alle gebieden zijns gelijke niet vind. Men dient met fierheid te zien op een stand als deze van de Union Minière wiens eenvoudigheid zonder zoek naar veel indruk bescheiden zijne macht tentoonsteld door twee ontzagwekkende pyramiden van Koper en hierdoor al het mogelijke doet om de menigvuldige manieren van gebruik dezer grondstof te doen begrijpen. Welken vooruitgang in de tentoongestelde vervoermiddels, zij bewijzen de doorzichtig heid van onze bestuurmannen. Hoe zal de geest der bezoekers door in beelding niet beinvloed worden, wanneer de bezoekers in werkelijkheid de uitbating zul len kunnen gade slaan van eene diamant of gouduitbating. Men begrijpt gemakkelijk de geestdrift en de betoovering die het publiek aanpakt ten opzichte der uitbreiding dezer nijverheidstakken, zooals de Kasai, de Kilo- Moto, de Minière Lacs. Onvoorzichtig was men voorzeker bij de schatting dezer titels. Men dient zich te her inneren dat de Katanga bij het overlijden van onzen Grooten Vorst maar aan I 000 fr. stond. Hebben wij deze titel niet aan 190 duizend fr. gezien I En bij tientallen jaren wie weet, of zien wij hem nog niet hooger gekwoteerd. Bezoekt het paviljoen van de Lloyd Beige 't is een buitengewone uitnoodiging. De bekomen uitslagen van de Ciments du Katan ga en de Trabeka en al de andere schoone zaken bezien, is verstaanbaar dat men zeer optimist moet zijn over de uitbreiding van de Congo, niettegenstaande den groeitegen slag. Verlaten wij Antwerpen en zijn pracht voor vandaag, en werpen wij een oogslag op het rapport van de Chartered stichter van de Rhodesia, onderneming waarvan de Comité Spécial du Katanga afgenomen werd. De plaats ontbreekt ons om er verder over uit te wijden en onthouden wij zijn uitleg over de kwestie van het koper, om de con clusie der Union Minière toe te passen. Ik vertaal Het gebruik van koper ver hoogt ongeveer van 90.000 tonper jaar,wat voor het wereldlijk verbruik 2 miljoen ver tegenwoordigd, een verhoog dus van 270000 ton. Onder de voortbrengers van koper, zijn er onder de bijzonderste (Union Minière) die hun voortbrengst verhoogen. Zij zijn slechts gering en veel mijnen zien hun leven bepaald en kunnen maar voortdoen met een hoogen prijs van het metaal. De overvoort- brengst zal moeten komen van het Noorden der Rhodesie. Zoo onze schattingen slecht zijn, zal de oorzaak de inkoopprijs zijn. In dit geval zullen wij voortbrengen aan een prijs meer dan 1 /3 lager dan de wereldprijs. Terloops, haal ik aan dat de Union Minière alleenlijk lagen ontgint, rijker aan koper dan gelijk welke mijn van Rhodesia. De middelmatige houding der Beurs doet mij één woord zeggen Orders Niet meer, niet min dan vroeger. Dus is hun invloed niets op de beursstemming. Waarom deze zakking Eerst en vooral door de wil van een groote X, die wil voortgaan het publiek afkeerig te maken en het wil medeslepen om in te schrijven op de Young obligatien. Waarom heb ik de rijzing vroeger voorzien, verleden week Omdat men staat miek op de uitgifte der Young Obligatien den 2 7 Mei. Is het slechts uitgesteld voor enkele dagen Ja I Waarom nog zakken Omdat verschil lende belangrijke zwakheden de markt van Parijs hebben aangeraakt en alhier vereffe ningen hebben uitgelokt, 't Is het ongeval in het hernemingstijdstip. Dat is alles. Voor dezen die beschikbaars hebben, zou ik hen smeken het te gebruiken. Terwijl de massa in aftocht is, kiest uwe prooi. De kwoteering is ervan vol. En de gelegenheden van, met de goede weerden, goede zaken te doen, zullen met den dag verdwijnen. Koopt gelijk welke weerde van eerste klas en ver koopt, Renten, Obligaties. Zoo na het plan Young het disconto, zooals waarschijnlijk, zakt, zullen wij zien wie gelijk heeft, LOUIS OSSTYN Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, IXELLES. Telefoon 468.68 VOORLOOPIGE BUREELEN TE POPERINGHE, GASTHUISSTRAAT, 36 De h. L. Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur namid dag tot 7 uur 's avonds. DE REVOLVERBANDIETEN DEMOOR en BERCHMANS VEROORDEELD De Brusselsche revolverbandieten, Demoor en Berchmans, die verschei dene politieagenten hebben gekwetst, waaronder één tot werken onbekwaam is gebleven, zijn deze week voor de assisen van Brabant verschenen. Beide werden veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid en tot 150.000 fr. scha devergoeding aan de burgerlijke par tij. Men weet dat de bandiet Demoor zich bij zijn aanhouding twee kogels in het hoofd joeg en blind is gebleven. LANDBOU WERS Een aangenaam bruin bier kan Ubesteld worden aan een voordeeligen prijs. BERICHTEN van 't STADSBESTUUR STADSNIEUWS. Zondagrust. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag na noen alleen M. NO 1 REDAME. Maandag 9 Juni, 2e Sinxendag, al leen M. VANDEPLAS. Alle Apotheken zijn gesloten van 1 2 ki tot 1 Ei u en na 8 u. 's avonds. Daar zijn er nog die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en aan de Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 fr. en van 12.00 fr. Wolafslag. Bij Alf. Wallyn, Veurnestraat, 23, Poperinghe, word er een afslag van 20 gedaan op alle Inlandsche Wol. Combatschieting. Vrijdag had aan de pers van St Sebastiaan een merkweerdige combatschieting plaats tusschen de PIH. Gaston Pauwels, Em. Decrock en Léon Covemaeker. De match bestond in het schieten naar de vijf oppervogels, Pauwels en Decrock elk 50 en Covemaeker 100 scheuten. Buiten veel professors verwachting werd de match gewonnen door Cove maeker, die den oppervogel, zijdvogel en kalle afschoot in 96 scheuten. Na de combat moest er juist nog betaald worden, want alles was reeds vroeger opgeëten geweest. Of er op de tanden gebeten werd. Er werden nog geen bogen gebroken. Dolle koei. Woensdag voor middag voerde een landbouwer eene koei thuis ter beenhouwerij Sohier, Veurnestraat. In het binnenrijden der straat werd opeens de koei dol en sprong de wagen af. Met moeite kon men het stuwe beest aan den lantaarn der Groote Markt vastmaken, waar men het dier, om verder ongelukken te vermijden, ter plaatse af miek. Melkdroppei. Plet Bestuur van den Melkdroppei laat weten dat de gewone raadpleging van den Maan dag 9 Juni, verzet is op den Dinsdag 1 0 Juni, aan de gewone uur. Stadhuis. Er wordt herinnerd dat de bureelen van 't stadhuis slechts 's voormiddags toegankelijk zijn voor het publiek. ABEELE Kermis. Ter gelegenheid der jaarlijksche kermis zullen volgende muzikale feestelijkheden plaats heb ben. Sinxen-Zondag, om 4 uur, ont vangst der muzieken van Godewaers- velde en Watou. Om 4.30 Concert door 't muziek van Godewaersvelde en om 5.30 uur, door 't muziek van Watou, met volgend programma Marche du Centenaire Une nuit d'été, valse Belle Coma, mazurka Guillaume 'Teil, fantaisie L'Errante, schottisch. Sinxen-Maandag, om 3.30 uur, ont vangst van 't muziek van Watten (80 uitvoerders) en dit van Boeschepe. Om 4.30 uur, Concert door de mu zieken van Boeschepe en Abeele (sa men) Programma Rip, groote fan taisie Tourbillon, valse La Mascotte opéra-fantaisie Polka-Sérénade. Om 5.30 uur, Concert door 't muziek van Watten, met als programma En fan fare, pas-redoublé Les Francs-Juges Hans, joueur de flute Les Tonneliers Fantaisie pour basse (soliste M. Eug. Vasselle) Valse Bohème Sambre et Meuse. WOESTEN Groote Schieting SINKSEN-MAANDAG 9 JUNI 1930 Inscchrij ving in Den Vetten Os bij C. Boudry, van 1 tot 1.45 uur. In leg 1 3.50, terug 1 0 fr. Begin om 2 uur. YPER In het water gevallen. Vrijdag morgen rond 1 0 uur, was Hilaire Note- baert, 64 jaar oud en gehuwd, gaan zitten op een der vestingmuren aan de Rijsselpoort, toen hij, lijdende aan een zenuwkwaal, slecht kwam en van bo ven neder in het water viel. De muur is daar minstens twaalf meter hoog. Een visscher die aan den overkant van het water stond, hoorde roepen om hulp doch kon niet te weten komen waar het vandaan kam. Een veloman die daar voorbijreed zag den drenke ling en verwittigde de geburen en de politie. Zij kwamen aangedraafd met een lange koord en Godderis, glaswer ker liet hem nederzinken en gelukte erin den ongelukkige de touw rond het lijf te binden en met behulp van de boven op den muur staande mannen werd hij opgetrokken en naar het hos pitaal gevoerd. Godderis zwom dan de vesting uit. Zulke daad verdient een belooning. VEURNE. Overreden. Vrijdag kwam de genaamde Joseph Facquenaye, met zijn bespannen paard en kar geladen met hout, van de Nieuwherberg naar Yper. Onderweg is hij van zijne kar gevallen daar eene plank van het hout waarop hij gezeten was begaf. Hij kwam terecht onder de kar, die hem over het lichaam reed en hem twee ribben brak. Hij is door een auto naar de kliniek overgebracht alwaar hij ver zorgd werd en vervolgens naar zijne woning gevoerd werd. Zijn toestand is geruststellend. Weekeindkaarten De Sinxenmaandag wordt gelijkge steld met de Zondagen voor het beko men en benuttigen van de biljetten heen- en terug voor het einde der week zoogenaamd «Weekeindkaarten» die afgeleverd worden met 25 ver mindering op de normale prijzen der tarieven. Die biljetten kunnen benut tigd worden als volgt bij de heenreis Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 Juni, heel den dag bij de terugreis Zondag 8, Maandag 9 en Dinsdag 1 0 Juni heel den dag. Bij het aanvragen van hun biljet geven de reizigers uitdrukkelijk op, dat het weekeindbiljetten geldt. Een dwergenhuwelijk Te Hautmont (Noord-Frankrijk) had een eigenaardig huwelijk plaats. De echtgenoot Léon Decaen, 33 jaar oud, geboren te Genets, in het depar tement van het Kanaal, meet 1 meter 18 en weegt 35 kilo. De echtgenoote Simonne Flament, 28 jaar oud, van Hautmont, meet I meter 6 centimeter en weegt 25 kilo. Als bijzonderheid te vermelden.dat de ouders en de verdere bloedverwan ten van de jonggehuwden allen van normale gestalte zijn. Beide dwergen werken in de cirken en zullen binnen korten tijd te Parijs optreden. Het hu welijk der Lilliputters was geheim ge houden om een grooten toeloop van nieuwsgierigen te vermijden. m EugDondeyne-Gesquière EN ALLES WAT DEN STIEL BETREFT. Lincrusta Linoleum Stragula Zeer voordeelige prijzen AAN DE LANDBOUWERS Door gewonnen inlichtingen, genomen hij de Hoogere Overheid, wordt ons verzeke ring gegeven dat voor de houders van stie ren op grondgebied van Poperinghe en omliggende gemeenten eene bijgevoegde stierenkeuring zou plaats hebben, indien meer dan zes stieren ter keuring aangeboden zijn. Die keuring zoil op liet laatst van deze maand plaats hebben, dag en uur later te bepalen. De houders van stieren, die nog niet ter keuring aangeboden zijn geweest en wonende te Poperinghe of in omliggende gemeenten, worden vriendelijk verzocht, zonder verwijl hunnen naam te komen aan geven ten bureele van het stadssecretariaat te Poperinghe, indien zij begeeren hunnen nog niet gekeurden stier aan eene keuring aan te bieden. OVER DE OVERSTROOMING Om alle misverstand te vermijden en de kwaadaardige tongen in te toornen der per sonen die alle omstandigheden te baat ne men om twist en tweedracht onder de bevol king te zaaien, wordt ten stelligsten beves tigd dat de overstrooming van 30 Mei laatst niet te wijten is aan het laattijdig trekken der sluisdeuren, dewelke reeds ganscli open gezet wierden om 4 uur 's morgens en niet om 6 uur, zooals sommigen liet ten onrechte beweeren de overstrooming kon niet ge schieden door het water dat in deze streek viel en de sluisdeuren waren reeds gansch open vooraleer het water bij massa toe stroomde. De overstrooming had voor voorname oorzaak het buitengewoon geweldig onwe der dat over de streek van Hazebrouck los barstte, aldaar alles vernietigende en de overvloedige waters met geweld naar onze Vleterbeek toejoeg, aldus alle landen en hui zen overstroomende te Boeschepe en Abeele in de nabijheid der beek gelegen. Verders is het storten in den waterloop door de aan- palers, van alle vuilnissen, voortkomende van verbrandingen, van kolen, van het huis houden en zelfs van herbouwingen, voor een groot deel de schuld dat er soms overstroo mingen bestaan, zonder te rekenen dat bijna al degene die een eigendom bezitten aan de Vleterbeek palende, hen eertijds of onlags grond van dien waterloop toegeeigend heb ben om te dienen voor hoving of om er een gebouw op te zetten. Poperinghe van 30 Mei tot 5 Juni 1930 GEBOORTEN 1 74. Spenninck Elza, d. v. Te en Verdonck Maria, Reninghelst. 75. Plancke Jeannine, d. v. Camille en Mahieu Emilienne, Proven. I 76. Matten Mariette, d. v. Camille en (Jeuleers Romanie Bruggestraat. 177. Debruyne Paula, d, Hilaire en Baeroo Sylvie, Vlamertinghe - 78. Berteloot Raphael, z. v. Georges en Valckaert Rachel, Leysele. I 79. Nevejans ierre, z. v. Camille en Dhondt Madeleine, Boeschepestraat. 1 80. De Corte Camille z. v. René en' Goudenhooft Madeleine, Pot- testraat. 181. Beudaert Paula, d. v, Achiile en Durant Emma, Proven. 182. Geeraert Suzanne, d. v. Edmond en Bamelis Madeleine, Sektie A. 183. Depuydt Be atrix, d. v. Romain en Dewulf Bertha, West Vleteren. 184. Coupillie Daisy, d. v. Maurice en Mahieu Emilienne, Hondschoote, OVERL1JDENS 87. Deroo Camille, 61 j., werkm., echtg. van Clays Emma, Potte- straat. 88. Ozeel Maria, 39 j., huishoud ster, echtgenoote van Loncke Camille, Gast huisstraat. 89. Dehouck Georges, >4 j., verkman, ongehuwd, Sektie E. 90. De- berdt Maria. 3 Et jaar, dochter van Léon en Ollevier Irma, Sektie B. 91. Merleve- de Emile, 36 jaar, landwerker, ongehuwd, Sektie A. HUWELIJKEN: Lorio Désiré, 28 jaar, werktuigkundige van Watou en Baron Ra chel, 34 j.( fabriekwerkster van Poperirigli 36. Vandooren Michel, 23 jaar, to ambte van Antwerpen en Dupont Germain 30 jaar, z. b. van Poperinghe. 37. Lale- man Gustave, 23 jaar, landbouwer van West Nieuwkerke en Gesquière Judith, 20 jaar, landbouwster van Poperinghe. Beleefde uitnoodiging aan Vrienden en kennissen de Plechtige Mis te willen bijwonen op Zondag 8 Juni 1930, om 8 V2 uur, in O. L. Vrouwkerk voor Charles-Louis DOCHY en Huisvrouw en kinders Hilaire, Sylvère en Marie. Vanwege de familie Vanbeselaere Quaghebeur. Verdelging der mannelijke en wilde hopplanten. De Heer Minister van Landbouw verzoekt ons Gemeentebestuur bij plakbrief, door Hem aan ons Bestuur gezonden, aan de belanghebbenden ter kennis te brengen dat, krachtens K. B. van 5 Augusti 1926, de verdelging der mannelijke hoppeplanten verplich tend is in al de gemeenten, waar hop verbouwd wordt. Voor de rechterlijke arrondissemen ten Veurne en Yper is er nochtans een uitzondering, waarbij voorloopig ge duld wordt één enkele mannelijke hop plant te laten bestaan op een hopakker van minstens 1 200 staken of leidraden twee mannelijke hopplanten op een hopakker van ten minste 2 700 staken of leidraden, drie mannelijke hopplan ten op een hopakker van ten minste 4000 saken of leidraden, vier manne lijke hopplanten op een hopakker van ten minste 6000 staken of leidraden. De mannelijke hopplanten, waarvan hierboven spraak, moeten staan in de buitenrij van den leidraad, die den Zuider-, Zuid-Wester, of Westerzoom van den hopakker vormt, en mogen slechts aan één enkele staak of leidraad vastgemaakt zijn. De verdelging geschiedt ten gunstig- sten tusschen 1 5 Mei en 1 5 Juni. De verdelging der wilde hoptelingen mannelijke of vrouwelijke, moet ten allen tijde geschieden. De overtreders van de voormelde beschikkingen zullen voor de recht banken vervolgd worden. Voor het Stadsbestuur Bij bevel De Secretaris, De Burgmeester M. Couttenier. N. LAHAYE. STAD POPERINGHE. Heer Jules Vandekerckhove en kin ders, noodigen vrienden en kennissen uit op de Gezongen Jaarmis welke op Maandag 9 Juni, zal gezongen worden om 7 uur, in St Janskerk, tot lafenis der ziel van Vrouw Lucie BLANCKAERT De Familie DEHOUCK-BONDUEL- LE, bedankt vrienden en kennissen om den blijk van deelneming betoond bij het afsterven van Heer Georges DEHOUCK Deze die bij vergetelheid geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. GROOTE KERMISFEESTEN in de Pottestraat. ZONDAG 8 JUNI 1930, om 3 UUR Wandelconcert door een afdeeling der Koninklijke Philharmonie. MAANDAG 9 JUNI (2° Sinxendag) GROOTE VELOKOERS 50 km. voor onderbeginnelingen 400 FR. PRIJZEN Groot Bal in de tent van M. Theeten. GROOT BAL met Accordeon, Jazz-band en Viool In den Klemop bij Jules Ostyn, bijgenaamd de Bomme, Crombekestr. Leening der Verwoeste Gewesten. 4 °/o 1921 Zaterdag morgen heeft in de Nati onale Bank van Belgie te Brussel de 76' trekking plaats gehad der leening van de verwoeste gewesten 4 t.h. 1 92 1 Serie 70717 n. 5 wint 250.000 fr. Serie 1 7024 n. 7 wint 100.000 fr. Series 1 75 I 1 n. 18 1 7024 n. 4 en 184.024 n. 14 winnen elk 50.000 fr. i De andere nummers der aangeduide series zijn uitbetaalbaar met 250 fr. iM BEZOEKT DE Het grootste Natuurwonder der wereld Maatschappijen, scholen, gelieve acht c gen op voorhand te schrijven aan Bestuui der Grot, Han o/Lesse, voor het bekomen van vermindering, 60 vermindering voor de talrijke gezinnen, op vertoon hunner kaart. UITSTAP NAAR RIJSSEL op Sinxen-Maandag 9 Juni 1930 ter gelegenheid van de buitengewonen Carnavalstoet Verplaatsing per autobus met kus sens. Vertrek om 11 uur, zeer stipt, van de Groote Markt. Prijs 1 7 fr- per persoon. Plaatsen te verkrijgen bij de heeren Van Bruwaene Gaston, Groote Markt en Bruneel Hector, 62. Veurnestraat. DRINKT MAS-CAR BIER VERMAKELIJKHEDEN ZONDAG 8 JUNI 1930 Een koppel schoone kaders te verhollen bij René Deman ln den Faubourg Doornstraat Gegeven doof Georges Pittelioen. MAANDAG (2" SINKSENDAG) Konijn van 4 kilo te verhollen, bij Cam. Theeten 'n de Blauwe Duif Gegeven door M- Clabau. Begin om 9 uur. Vet konijn van 5 kilo te verhollen door den uil, van 9 tot 12 uur voormiddag, bij de Boninte Crombekestraat. Gegeven door Ph&' railde van Modeste's.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 2