Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Buitenland Het Raderwerk van het Young-Plan ZONDAG 29 JUNI 1930. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN TIENDE JAAR NUM"."*R 26. ABONNEMENTEN. I J a:'» r in stad, thuis besteld 1 2.00 fr. 1 Jaar buiten stad, met de post 15.00 fr. 1 Jaar Congo 25.00 fr. 1 Jaar Frankrijk 25.00 fr. I Jaar Amerika 30.00 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN. AANKONDIGINGEN. Op i° en 2" bladzijde 0.75 fr. de regel. Op 3° en 4'' bladzijde 0.65 fr. de regel, met minimum van 3.00 fr. Rouwberichten 0.75 fr. de regel, met mi- i nimum van 5.00 fr. Bijzonder tarief voor Notarissen en Deurwaarders. Voor dik wijls te herhalen reklamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn vooraf te betalen. GAZET VAN POPERINGHE De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening N' 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. OS Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. De uitgifte der herstelleening Wij staan aan den vooravond van de uitgifte van de belangrijkste leening die ooit in de international geschiede nis der volken is uitgegeven. Binnen kort zal het publiek in verschillende landen worden uitgenoodigd om deel te nemen in de eerste snede der her stelleening, en daardoor mede te wer ken aan de mobiliseering der oorlogs schuld van Duitschland aan de over winnende landen. Deze herstelleening is een recht streeks uitvloeisel van het Young-plan, dat op 1 7 Mei het sinds 1924 bestaan de Dawesplan verving. Volgens het Young-plan bedraagt het totaal bedrag der Duitsche scha deloosstelling 1 1 5 milliard goudmark, in 59 jaar te betalen en wel gedurende 37 jaar in jaarlijksche annuiteiten die van 1.7 miljard tot 2.4 miljard mark opklimmen, en daarna gedurende 22 jaar in annuiteiten van ongeveer 1.6 miljard mark. In bepaalde omstandigheden kun nen deze verplichtingen van Duitsch land verminderd worden, in de eerste plaats indien de Vereenigde Staten hun vorderingen op de overige credi- teursstaten van Duitschland verminde ren en voor zoover de annuiteiten der laatste 22 jaar betreft, indien de Bank voor internationale Betalingen winst maakt. De jaarlijksche annuiteiten, door Duitschland te voldoen, bestaan uit itv^ee deelen. Een onbeschermd deel, groot 701.8 millioen mark, dat in den loop van 20 jaar geleidelijk vermin dert tot 675 millioen mark en daarna 612 millioen mark gehandhaafd blijft en een door de overdrachte bepaling beschermd deel. Volgens deze overdrachtsbepaling, kan Duitschland, indien de overdracht der annuïteit in vreemde valuta de Duitsche valuta in gevaar brengt, van deze verplichting gedurende zekeren tijd worden vrijgesteld en aan zijn verplichtingen voldoen djoor, voor zoover het beschermde deel betreft, dit bedrag aan de Internationale Bank in marken betalen. De taak der Internationale Herstelbank Het Young-plan voorziet niet alleen in het vaststellen der Duitsche schade loosstelling, doch ook in een regeling der overdracht der jaarlijksche annui teiten van Duitschland aan de credi- teurlanden. Deze taak, die tot nu toe werd vervuld door den algemeenen agent voor de Herstelbetalingen, word nu overgenomen door de nieuw-opge- richte Internationale Herstelbank, met dit verschil, dat waar Duitschland on der de Dawes-regeling kon volstaan met betaling in marken aan den alge meenen agent voor herstelbetalingen, die eenerzijds voor de overdracht in vreemde valuta aan de crediteurlanden volgens bepaalde regeling had zorg te dragen. Duitschland nu aan de bank zlf, voor zoover ten minste de over drachtsbepaling niet van kracht wordt in vreemde valuta moet betalen. De Haagsche Conferentie heeft te vens de Internationale Herstelbank de taak opgelegd om te zorgen voor de commercialisering der Duitsche schuld, die niet door de overdrachtsbepaling beschermd wordt. En zoo kunnen wij dezer dagen de uitgifte der eerste snede van de her stelleening, groot 300 millioen pond sterling, door de Internationale Her stelbank tegemoet zien. Is deze uitgifte in zekeren zin een nieuwigheid door haar voorgeschiede nis en bestemming, zij is bovendien een nieuwigheid in de financieele ge schiedenis, doordat hier een verant woordelijke schuldenaar ontbreekt. De herstelleening wordt uitgegeven door de Internationale Herstelbank, doch deze is slechts tusschenschakel. Zij draagt de opbrengst der leening af aan de crediteurlanden van Duitsch land ter vervanging van bepaalde door Duitschland te bepalen annuiteiten.De ze crediteurlanden worden zeer zeker geen schhuldenaar en evenmin is dit het geval met Duitschland. De kwestie der waarborgen Duitschland stelt zich in geen enkel opzicht waarborg voor de herstellee ning. Slechts de uitdrukkelijk gegeven belofte om aan zijn verplichtingen der schadeloosstelling te voldoen door het betalen der jaarlijksche annuiteiten, waaruit dan weer rente en aflossing der herstelleening betaald worden, j vormt tot nu toe den eenigen waarborg jvoor deze leening, die in 35 jaar wordt i geamortisseerd. Welke verdere waar borgen nog van Duitschland geëischt zullen worden, waarover men nog on derhandelt, zal eerst na uitgifte van het prospectus bekend worden. Duitschland verklaart tot nu toe dus alleen, dat het zijn verplichtingen uit de oorlogsschuld voortvloeiende zal nakomen, doch geenszins, dat het voor de hoofdsom en rente der herstellee ning waarborg is. Tusschen beide verklaringen ligt een groot verschil. De waarde van een vor dering wordt zeer sterk beïnvloed door twee factoren. De wil van den schulde naar om te betalen en de mogelijkheid van den schuldenaar om aan zijne ver plichtingen te voldoen. Wat het eerste punt betreft kan een Duitschland, dat de herstelleening als eigen leening erkent, méér vertrouwen in de waarde der obligaties geven dan ieen Duitschland, dat slechts verklaart dat het de hem opgelegde oorlogsscha deloosstelling zal betalen. Men moet niet vergeten, dat de oorlogsschuld door Duitschland uit den aard der zaak steeds als een tribuut zal worden beschouwd, waarvan de zedelijke ver plichting tot betaling nooit zoo sterk gevoeld zal worden als het geval zou zijn tegenover een door hem gesloten leening. Zoolang dus deze herstellee ning, hetzij door Duitschland, hetzij door de crediteurlanden wat rente en aflossing betreft niet volstrekt gewaar borgd wordt, kan zij niet met andere leeningen op één lijn gesteld worden en blijft zij, ondanks alle pogingen om een anderen indruk te vestigen, in de politieke sfeer zweven. De rol door de politiek gespeeld Dat de politiek bij de uitgifte der herstelleening een zeer groote rol speelt, blijkt trouwens nog eens duide lijk bij de bepaling van het bedrag dat in de verschillende landen zal worden uitgegeven. Door het Young-plan werd de kwestie der oorlogsschuld vastge koppeld aan de kwestie der geinteral- lieerde schulden. Door de herstellee ning wordt een deel der Duitsche oor logsschuld gemobiliseerd en uit de aan de verschillende crediteurlanden toeko mende bedragen worden de vorderin gen van Amerika op deze landen be taald. Zoowel de verschillende credi teurlanden als Duitschland hebben het grootste belang bij het slagen der her stelleening Duitschland omdat het van de eerste snede tevens een deel, 1 00 millioen, als krediet krijgt toe wezen volgens den opzet eveneens van de volgende sneden en omdat het meent, dat rentevoet en uitgifte- koers der herstellleening den maatstaf zal vormen voor de voorwaarden waar onder het in de verdere toekomst kre diet zal kunnen verkrijgen de credi teurlanden omdat zij hierdoor hun intergeallieerde schulden op eenvou dige wijze kunnen verffenen. De grootste belanghebbenden bij de commercialiseering van het onbe schermde gedeelte van de Duitsche schuld zijn echter de Vereenigde Sta ten, die hieruit hun vorderingen op de overige crediteurlanden betaald krijgen. Doch nu doet het wel eigen aardig aan, te zien, dat de Vereenigde Staten van deze snede der herstelling niet meer willen opnemen dan 82 millioen en zelfs dit bedrag te hoog vinden, terwijl zelfs het gerucht gaat, dat de banken dit bedrag in porte feuille zullen moeten houden, omdat het publiek er niet wenscht op in te schrijven Wel wil AmerikaanscW regeering haar vorderingen op de overige crediteurlanden gaarne betaald zien, doch blijkbaar gevoelt zij zich bezwaard indien voor een belangrij ker gedeelte haar vorderingen op de crediteurlanden vervangen moeten worden door deelneming van haar staatsburgers in de herstelleening. Ook Engeland, dat tegenover de commer cialiseering der herstelschuld eenigzins een teruggetrokken houding aanneemt omdat het bij de betreffende onder handelingen een veer heeft moeten la ten door zich ten gunste van Frankrijk met een geringer percentage uit de niet beschermde annuiteit tevreden te stellen, weigert voor veel meer dan 40 millioen, het bedrag dat het uit de leening zal ontvangen, in te schrijven. HET PENSIOEN DER VOLKSVERTEGENWOORDIGERS HOE KONING CAROL ZIJNE TAAK OPVAT Het bureel der Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft bepaald de kwestie van de pensioenen en der we duwe van volksvertegenwoordigers ge regeld. Men weet dat sinds nieuwjaar de bijdragen der volksvertegenwoordigers voor hun pensioen is gebracht op 1 800 fr. Het pensioen is vastgesteld op 10 duizend fr. na 1 0 jaren mandaat met een verhooging van 750 fr. per jaar voor elk bijkomend jaar. Het maximum van het pensioen werd vastgesteld op 25.000 fr. Het pensioen wordt toegekend op den ou derdom van 55 jaar. Het pensioen der weduwen van de volksvertegenwoordigers bedraagt de helft van dit dat hun echtgenooten zou worden toegekend. Het minimum van dit pensioen werd van 6 op 10.000 fr. gebracht. De weduwen der gewezen volksver tegenwoordigers, welke tot hiertoe al leen recht hadden op een pensioen zoo hun echtgenoot overleed tijdens de 6 jaar volgend op hun verloopen man daat, zullen recht op het pensioen blij ven behouden, onafhankelijk het tijd perk van het overlijden van hun echt genoot. Voor dit pensioen zal er een bijzonder afhouding geschieden, op de stortingen gedaan door de volksverte genwoordigers. mmm saam DRINKT MAS-CAR BIER Provincie West-Vlaanderen PROVINCIALE PRIJSKAMP VOOR GEITEN EN SCHAPEN De Sociale Afdeeling der Eeuwfees ten, richt, met medewerking van het Provinciaal Verbond van Geiten- en Schapenkweeksyndikaten, een groote Provinciale prijskamp voor geiten en schapen in, op 5 Juli aanstaande te Roeselaere. Al de kweekers kleingebruikers van West-Vlaanderen kunnen aan dezen prijkamp deel nemen. Er zijn 10.000 fr. prijzen in geld uitgeschreven bepevens kunstmetalen en diploma's. Plet doel van dezen prijskamp is de werklieden aan te moedigen om hun vrije tijd nuttig aan te wenden door zich toe te leggen op kleinveekweek. De geit en het schaap zijn de koei van den werkman. Hun onderhoud vergt weinig kosten en niet veel zorg. Daartegen geven ze gezonde en voed zame melk en loonen zoo dubbel de moeite van den kweeker. Ten einde alle kweekers zooveel mo gelijk aan te zetten aan dezen prijs kamp deel te nemen zal er buiten de bovenvermelde prijzen aan al de deel nemers eene vergoeding voor verplaat singskosten, van 5 fr. per aangeboden dier worden uitbetaald. Aan deze die van buiten het grondgebied der Stad Roeselaere komen zal er daarbij nog eene vergoeding gegeven worden van 100 fr. per groep van minstens 1 0 dieren van 150 fr. per groep van minstens 1 5 dieren van 200 fr. per groep van minstens 20 dieren. De prijsuitdeeling zal plaats hebben op het Stadhuis te Roeselaere in aan wezigheid der Hoogere Overheid on- middelijk na den prijskamp. Allen verderen uitleg en program ma's zijn te bekomen bij den Pleer d'Artois Henri, Secretaris der Sociale Afdeeling, Meenenstraat, te Iseghem. Koning Carol heeft een interview toegstaan aan den correspondnt van United Press waarin hij een uiteen zetting heeft gegeven van zijn plannen in zake de leiding der staatszaken en de opvoeding van prins Michael. Carol heeft zijn lachend joviaal ui- i terlijk verloren, nu hij koning is ge worden. Hij zat ernstig met gefronste wenkbrauwen, maar met glanzende oogen, waar de wilskracht uitstraalt, te werken aan een met honderden pa pieren bedekte schrijftafel. Koning Carol droeg de witte marineuniform voor hem stond een portret van zijn zoontje. De correspondent vroeg U heeft medegedeeld van plan te zijn als een grondwettelijk vorst te regeeren. Hoe moet men dat verstaan Toen ik den eed van trouw op de grondwet aflegde voor de Nationale Vergadering, aldus het antwoord, be loofde ik de grondwet en de wetten van het land te zullen eerbiedigen. Ik wil het land volstrekt volgens de grondwet regeeren. Ik geloof in de de mocratie in de hoogste beteekenis van het woord. Ik ben er van overtuigd, dat constructieve democratie, zooals die in Amerika in de practijk wordt toegepast, bijdraagt tot de bevorde ring van de dynamische krachten van het volk. Ik wensch het geheele re- geeringsstelsel in het land te moderni- seeren. Ik zal trachten nieuwe metho des en een yooruitstrevenden geest in te voeren, in overeenstemming met de tradities van het Roemeensche volk. Ik ben een vijand van de bureaucratie en bewonder de Amerikaansche werk wijze. Ik hoop dat vele Amerikaansche methodes met succes in Roemenie kunnen toegepast worden. Verder zegde de koning nog naar aanleiding van de opvoeding van prins Michael op ernstigen toon, terwijl zijn stem trilde Ik wil een mensch en een man van hem maken. Hij zal de zelfde opvoeding en opleiding ontvan gen als de andere kinderen van zijn leeftijd HET BELGISCH RASTREKPAARD TE YPER ONGELOOFLIJK ...EN TOCH WAAR Gedurende de Kermisdagen bij C. Brabandts, Café des Alliés Yper straat, komt opnieuw de vermaarde Zangersgroep GERARDINO met de talentvolle medewerking van Troep FLORENTINO Ongehoorden bijval! Lachen! Lachen! Ingangsprijs 2.50 fr, IN DEN MINISTERRAAD Het pensioen der Invalieden De regeeringsleden hebben Maan dag namiddag vergadering gehouden, voor de definitieve regeling van het nieuw pensioen der invalieden. Het blijft beslist dat het huidig pensioen, voor de frontinvalieden alleen, zal ver hoogd worden met 50 p.c. Deze ver hooging zal het land eene meerder en onvoorziene uitgave van meer dan 1 50 millioen kosten. De Alkoolkwestie De regeering heeft het wetsontwerp over de alkoolkwestie opgemaakt. Dit ontwerp bepaalt dat de verkoop per liter mag gebeuren in alle winkels, uit genomen in de kooperatieven. De her bergier mag geen alkool in huis heb ben. Kweekmerries en Merrieveulens Dinsdag hebben te Yper de om- schrij'vingsprijskampen voor kweek merries en merrieveulens plaats gehad. Ziehier de uitslagen Ie Prijskamp. Merrieveulens van 2 jaar (8 mededingsters) Eerste prijs 1 00 fr. en zilveren eeremetaal, Baelde Ch. Dranoutre tweede prijs, 75 fr. en bronzen eeremetaal, aan Lampaert Em. Yper derde 50 fr. en bronzen eeremetaal, aan Leuridan V. Ploeg- steert Steenlandt Em. Vlamertinghe Coene M. Dickebusch Lemahieu R. Vlamertinghe. IIe Prijskamp. Merrieveulens van drie jaar (3 mededingsters) eerste 125 fr. en zilveren eeremetaal aan Quaghe- beur Pierre, Poperinghhe tweede 1 00 fr. en bronzen eeremetaal aan Dochy J. Elverdinghe Depaepe C. West- Nieuwkerke. IIIe Prijskamp. Kweekmerries (6 mededingsters Eerste prijs, 300 fr. en zilveren eeremetaal aan Coene M., te Dickebusch tweede 200 fr. en bron zen eeremetaal aan Sinaeve R., Voor- mezeele derde 100 fr. en bronzen eeremetaal aan Nuytten Augustin te Vlamertinghhe. De bewaringspremie van 1000 fr. betaalbaar per jaar en bij vierde ge deelte voor de merriën 5 jaar en ouder die eene omschrijvingspremie behaald hebben eerste termijn aan Remery E. Staden tweede termijn aan Devoogt E., Brielen derde termijn aan Coene M., Dickebusch. Prijskampen der Stad Yper Dinsdag heeft de stad Yper hare jaar lijksche paardenmarkt en prijskampen gehouden. 1° Prijskamp. Ruinpeerden van drie jaar en daarboven eerste, gulden eeremetaal en 40 fr. aan We. Huyghe, Reninghelst tweede, zilveren en 35 fr. aan Sinaeve R., Voormezeele der de aan Vanderhaege C., West-Rooze- beke vierde aan Wed. Cailliau, Lan- gemark vijfde aan Deblonde Jules, Langemark zesde aan Haegedoorne J., St. Jan. lle Prijskamp. Paarden van 30 maanden, Eerste prijs, gulden eereme taal en 40 fr. aan Comyn E., St. Jan tweede, zilveren en 35 fr. aan Allaert Ch., Langemark derde aan Dereeckx Fl., Dranoutre vierde aan Vandecan- delaere E., Wervick vijfde aan Wed. Loncke, Poperinghe zesde aan Van de Casteele J., Poperinghe zevende aan Carey A., West-Nieuwkerke. Ill0 Prijskamp. Paarden van 1 8 maanden. Eerste prijs, gulden eereme taal en 40 fr. aan Parret Ch., Houthem tweede, zilveren eremetaal en 35 fr. aan Wed. Lelieur, Poperinghe derde, aan Nuytten A., Vlamertinghe aan Dierickx Fl., Dranoutre aan Verhaeghe A., Boesinghe Leening der Verwoeste Gewesten. 5 1923 Vrijdag morgen, ten 10 uur, heeft de 85" trekking plaats gehad der lee ning 5 t.h. 1923, der Verwoeste Ge westen. Reeks 154318 n. 1 wint het lot van 1 millioen fr. reeks 325941 n. 3 wint 100.000 fr. reeks 590040 n. I, reeks 8721 1 n. 2 en reeks 284065 n. 4, win nen elk 50.000 fr. De andere nummers dezer reeksen zijn uitbetaalbaar met 550 fr. vierde vijfde, e, zesd aan Lemahieu Hon., Poperinghe. IV' Prijskamp. Flengstenveulens Eerste prijs, gulden eeremetaal en 30 fr. aan Wed. Termote, Elverdinghe tweede en derde niet toegekend vier de, aan Coene M., Dickebusch. V" Prijskamp. Merries van 3 jaar en daarboven. Eerste prijs, gulden eeremetaal en 50 fr. aan Steelandt E., Vlamertinghhe tweede, aan Wed. Termote, Elverdinghe derde, aan Verbrugghe H., St. Jan. VI" Prijskamp. Merries van 30 maanden. Eerste prijs, gulden eereme taal en 40 fr. aan Vandepaepe C., van West-Nieuwkrke. VII® Prijskamp. Merries van 1 8 maanden. Eerste prijs, gulden eereme taal ne 40 fr. aan Gouwy E., Brielen tweede, aan Verbrugghe H-, St. Jan derde, aan Comyn Ch., West-Nieuw kerke vierde aan Demuyt M., Brielen VIII" Prijskamp. Merrieveulens. Eerste prijs, gulden eeremetaal en 30 fr. aan Delvoye Petrus, Poelcapelle tweede, aan Leuridan V-, Ploegsteert; vierde, aan denzelfden. DRINKT MAS-CAR BIER Vliegmeeting te Rijssel. Tijdens de vliegmeeting van Zondag té Rijssel, is een vliegtuig, geloodst door M. Maus, van de Vliegersclub van Brussel, omgekanteld tengevolge van snelheidsverlies. M. Maus werd naar het gasthuis overgebracht, waar men vaststelde dat hij gelukkiglijk niet erg gekwetst was. De graaf de Lambily die hem vergezelde, kwam er met wat kneuzingen vanaf. Zijn broertje neergeschoten. Een 1 1 -jarige knaap, Emile Guerin, uit Laugerais, nabij Redon (Frankrijk) had een jachtgeweer weten te bemach tigen, en al spelende trok den haan over. Het wapen dat geladen was ging af en de lading trof zijn 5-jarig broer tje in volle borst. Het knaapje was op den slag dood. Pas op voor kersensteenen. De Zwitser Guanini, 40 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen, wonende in de Fransche gemeente Montceau-les-Mines, had een groote hoeveelheid kersen geëten, zonder er de steenen uit te verwijderen. Wat la ter kreeg de man hevige krampen een dokter werd bijgeroepen, doch te ver geefs. Enkele uren later is de man in de hevigste pijnen bezweken. Gevaarlijke Onbewaakte Overwegen Het is ditmaal in Frankrijk. Zondag kwam M. Wattier, groentenkoopman te Chimay, vergezeld van zijne vrouw, per automobiel een onbewaakte spoor overweg," té Laon, overgereden, toen de auto door een trein verrast en ge deeltelijk vernield werd. De echtge nooten Wattier werden nogal erg ge kwetst en moesten naar het gasthuis van Laon overgebracht worden. Een schip met verdoovingsmiddelen De opzieners der opsporingen van het fiskaal bedrog hebben in de haven van Marseille 38 kisten ontdekt, inhou dende verdoovingsmiddelen, cocaïne, heroïne en morphine. Deze kisten wer den in de haven aangebracht door den Italiaanschen steamer Italia ko mende uit Stamboul. Er zijn niet min dan 1.100 kilos verdoovingsmiddelen voor eene waarde van drie tot vier millioen frank. Het onderzoek heeft niet kunnen uitwijzen wie de verzender is, noch voor wie de verdoovingsmid delen bestemd zijn. Arbeider door den electrischen stroom gedood De 34-jarige arbeider W. Van den Broeck, was aan den arbeid in een der lokalen van de school der Eerw. Broe ders, te Roosendaal, Holland. Door het aanraken van eenen beschermden electriekdraad, werd de ongelukkige door de strooming gedood. Het duur de nog geruimen tijd, vooraleer de monteur, die samen met den werkman aan den arbeid was, de stroom kon afsnijden. Het slachtoffer laat eene vrouw na met vijf jeugdige kinderen. Knaapje doodgereden Een autokamion, behoorend aan de brouwerij Delvigne, te Duinkerke, en gevoerd door André Descholinster, af komstig uit Belgie, en woonachtig te Roosendael, reed 's avonds over het foorplein te Duinkerke. De 10-jarige Jean Garcia, zoon van een bokser, werd verrast en onder de wielen ge sleurd. De arme knaap werd het on derlijf vermorzeld en gedood. De me nigte wilde den voerder te lijve. De agenten hebben Descholinster naar het centraal commissariaat opgeleid. Fransche mijnen gesloten. De maatschappij der Noord-Fran- sche koolmijnen van Vendin-Bethune, kondigt aan dat de uitbating dezer mijnen op 30 Juni aanstaande wordt stop gezet. De koollagen van deze mijnen zijn uitgeput en de uitbating was sedert eenige maanden in deficiet. De arbeiders van deze mijnen zullen niet door werkloosheid getroffen zijn, daar zij te werk zullen gesteld worden in de koolputten van Marles en Bruay. Het bestuur der koolmijnen van Ven-

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 1