IS uiten la nd g Brouwerij MASSCHELEIN ir>r> c r> l a n 0 Van alles Vat KKUUKmtUUKUKKUKUKKUKKKUnmm GROOT BAL GEZELLIG BAL STATIE-KERMIS H Burgers, Neringdoeners, Herbergiers, i DE OORLOGSSCHAT VAN EEN DUITSCH KOLONEL. Een drietal weken geleden kwam een sierlijk gekleede lieer van rond de der tig jaar te Orchies, nabij Dowaai, en begaf zich bij M. Lacquement, eigenaar van een stuk land, dat hij volstrekt wilde koopen. Hij beweerde Elzasser te zijn en verklaarde dat hij hier een villa wilde bouwen. De eigenaar wei gerde zijn stuk land te verkoopen. De bezoeker bekende dat hij een Duitscher was, Baldann genaamd, erfgenaam van een Duitschen kolonel. Deze had in zijn testament geschreven dat hij onder de oorlog in dat stuk land een schat van gouden punten en juweelen had be dolven. Het gen>eentebestuur van Or chies werd daarvan ook verwittigd door het konsulaat van Munchen. Er werden dan ook opdelvingen aange vangen. De Duitsche erfgenaam heeft 100.000 fr. beloofd aan de armen van Orchies. AUTO MET 15.000 FRANK TABAK AANGESLAGEN. Twee tolbedienden der brigade van Roncq, zagen 's nachts in de rue de Lille een auto die in volle snelheid van de grens kwam gereden. De voerder gehoorzaamde niet aan de gebruike lijke bevelen tot stilstaan en reed door volle snelheid. Er werd dan een toestel aangebracht op de baan om de banden te doen springen. De voerder bemerkte den hinderpaal wel, doch kon niet tij dig meer stoppen. Drie banden spron gen, waardoor de auto een geweldige sprong maakte en twaalf meters verder omsloeg. De twee inzittenden sprongen uit den auto en zetten het op een loo- pen, achtervolgd door de tolbedienden die echter het spoor verloren van de smokkelaars. In den auto werd 231 kilos vreemde tabak gevonden voor eene waarde van ongeveer 15.000 fr. De tabak en de auto werden aange slagen en verbeurd verklaard. KIND RAZEND GESTORVEN. Te Marseille, waar de gevallen van razernij sedert enkele weken bijzonder talrijk zijn, werd een knaapje enkele dagen geleden door een razenden hond gebeten. Het kind werd naar het insti tuut Pasteur overgebracht, doch volgde de voorgeschreven behandeling niet. Thuis gekomen kreeg het kind plots een aanval van razernij en bezweek in de ijzelijkste pijnen. GRAFSCHENNIS IN OOSTENRIJK. In het kerkhof van Schoenma, in Oostenrijk, werd des nachts het graf van aartshertog Johann en aartsherto gin Anna opengebroken. De misdadi gers konden echter de kisten niet open krijgen. In de streek wordt verteld dat de aartshertog begraven is met zijn gouden degen en met al zijn eeretee- kens, welke één schittering van bril lanten waren. Ook de aartshertogin zou met al hare juweelen begraven zijn. HEROPENING DER KLASSEN Alle schoolbenoodigheden, zooals Schrijf boeken, Farden, Klasdagboeken, Leien, Pot- looden, Griffels, Pennen, enz. zijn te ver krijgen bij de Gebroeders Dupont, Yperstr. BEURSKRONIEK 1 7-9-30. De Duitsche kiezingen zijn voorbij Overwinning der wraaknemers en der communisten, uitsluitelijk te danken aan den opgroei der nieuwe kiezers, ten getalle van 4 millioen, en die voor de uitersten stemden. Duitschland bevindt zich voor een kruis straat ofwel, dank aan den steun van het Centrum, naar rechts hellen ofwel terug- keeren tot de koalitie van Weimar. Men voorzag zekerlijk de overwinning van Hitier, doch niet in zulkdanige verhoudingen en 't is de reden waarom de beurs ingevallen is bij het vernemen der uitslagen. Na vier-en-twintig uren overweging, zoowel in Duitschland als in het overige van Euro pa, heeft men hervat en de gebeurtenissen hebben beoordeeld geweest zooals het be hoorde. In volle economische crisis, pas na het vertrek der bezettingstroepen, is het heel natuurlijk dat de uitdrukking van misnoegd heid der eenen en de vreugde bij de anderen de jonkheid naar de uitersten gedreven heeft. Doch al deze vraagstukken zijn voor Duitsch land dezelfde gebleven en het zal zich voort moeten inrichten, zoowel buiten- als bin nenlands. Van daar uit, is het zich niet wagen met te denken dat niets belangrijks veranderd is zooniet ware het tot zijne schade. En vanaf Dinsdag heeft de vastheid hare rechten hernomen en de koersen der ter- mijnmarkt gingen in hoogende mate, wat een onmiddelijke internationale nijging weer kaatst, terwijl de vrees, voor één dag, eeni- ge comptante verwezentlijkingen bijbracht. Vair hooger had wilt men de rijzing en zij zal er komen. Het gaat er ditmaal niét meer over zuivere lokale bewegingen al de beurzen vervoegen zich op de zelfde ma nier. Men geeft den pessimist gelegenheid zich op alle punten te mispakken, want de slechte uitleggingen zijn van hun tijd niet meer. Te Wall-st reet is men meer optimist en men hecht geen te groote beteekenis aan de zwakheid van het graan, dat te wijten is aan sovietische handelswijze. De duitsche obligaties waren Maandag flauw en wel met reden. Is het ten ander niet goed de groote duitsche geldleeners voorzichtig te zien wor den. Na de herneming vervast te hebben is Londen op weg naar nieuwe lauweren. Liet succes der aanhangers van Hitier zou wel i noodlottig kunnen worden voor de politiek der werkerspartij en de nieuwe kiezingen, welke men voor dezen winter voorziet, zullen aan den overkant der Noordzee de behouds- gezinden terug aan het bewind brengen. Wat Frankrijk betreft, de volledige tegen slag der obligaties van het Youngplan, die ten andere met 12 °/o verlies bij hun uit- gevingsprijs gekwoteerd staan, en de uit slagen der kiezingen van Zondag laatst, bren gen de radikaal-socialisten tot nadere wer- kelijkheidsgevoelens. Dank aan Duitschland is de Briand-politiek verslagen, en een nieu we richting naar een vaster politiek zal ertoe leiden de toestand gezonder te maken. Na al deze inachtnemingen te hebben uit gedrukt, laat ons tot de beurs van Brussel komen. Ik verontschuldig mij, deze week niet te kunnen voortgaan met de vertaling van de belangrijke redevoering van Sir Robert Wil liams in de Zambezia. Ik had ook, volgens mijn gewoonte, het bilan der Kasai, in het lang en het breede nauwkeurig willen bespreken. Gebrek aan plaatsruimte verhinderd het mij. Om herhalingen te vermijden, zal ik toch aanhalen dat de Minxère de l'Aruwimi-Ituri voor de eerste maal dividend uitdeelt. Wat min gierig aan inlichtingen dan ge woonte, zegt het rapport dezer maatschappij, (filiaal der Kasai, die 68 der titels bezit) ons dat men een belangrijkegoudader ont dekt heeft. De vermindering van goud, niet tegenstaande men met reden denkt de ver bindingsmiddelen uit te breiden is gekomen van 97 op 168 kgr. deze van het diamant van 107 op 242 karaat. De aderopzoekingen weerhouden inzon- derlijk onze aandacht en wij hopen onze werken in al onze ontginningen uit te brei den. In de mijn van Senguli, waar drukke boringen gedaan werden, bespoedigen wij bijzonderlijk de werken, om reden der zeer bevredigende uitslagen die wij er bekomen. Wat de Minière du Kasai aangaat, zij deelt dezelfde koepon uit als verleden jaar en heeft 1 77.000 karaat voortgebracht te gen 140.000 in 1928. Ik heb genoeg gezegd over de filialen waarvan, niet de hoop, maar de werkelijk heid elkeen genoeg in 't oog springt. Later zal ik terug komen op het bilan zooals het voorgelegd werd, mij opmerkingen veroor- loovend. Als wanneer ik bevestig dat de Kasai een onzer beste koloniale waarden is en dat zijn koers zeer ver is van een streepke der for tuin die ze bezit te weerspiegelen, dan is het gezegd dat de gebeurtenissen mij weldra ten volle gelijk zullen geven. Mijne lezers hebben, met mijnen raad te volgen, langen tijd de gelegenheid gehad ware kansen te doen. Ik kom tot de Sogefor. In het begin ge loofden vele personen dat deze titel, waarover ik zelden sprak, een parel ging worden. Ik heb, aan dubbele koersen dan deze, den raad gegeven te verkoopen. Aan 1 600 fr.aarzel ik niet te zeggen dat hij te duur is. Alswanneer gij, aan bespottelijke koersen van 50 fr., gij het recht Sogelec kunt aan- koopen, dat gij titel voor titel aan 540 fr. kunt onderschrijven, en dat gij daarbij nog recht heeft op 75 superdividend, dan is het een grove fout de Sogefor niet te ver wisselen tegen Sogelec. Ten tijde der onderschrijving Geomines, heb ik een raad gegeven die aan velen toe gelaten heeft een uitstekende zaak te doen. In dit geval is de kans veraf hooger. Zoo gij u aan I 600 fr. een Sogefor aan schaft, titel beladen met een zware last en met 40.000 stichtersaandeelen, dan kunt gij u, rechten inbegrepen, 2 2/3 Sogelec beko men. Alswanneer gij 30 fr. koepon zult op strijken in Sogefor, dan zult gij in Sogelec 78 fr. trekken. En zoo gij verder wilt gaan in het zoeken van den koepon met de su perdividend, weet dan dat, terwijl de Sogefor 50 aan de stichtersaandeelen toekent, er enkel 25 voorbehouden is aan de divi dend acties der Sogelec. Wat is de Sogelec Het is de maatschappij van electrische stroomuitdeeling die volgt op de Coloniale d'Electricité, waarvan zij de uitbatingen van Elisabethville en Likasi- Panda overgenomen heeft. Moet het gezegd, dat bij het eerste bilan dat in December I 930 zal gesloten worden, er een breede winst zal zijn Men vraagt naar aanwijzingen Hier zijn er Deze uitgifte, zonder lawijd, welke nie mand aanwijst, zal een der kansen van 1930 uitmaken. Zij is een teeken des tijds. De kapitaalsverhoogingen zullen weldra terug verschijnen en zij zullen even aanbelangend zijn. Toen men aan één frank, het recht Engle- bert verkocht, wie had durven denken dat de titel, weinig weken na de onderschrijving, 1500 fr. hooger ging staan dan de prijs der onderschrijving I De dragers der acties Buenos Ayres zul len weldra goed nieuws vernemen onder den vorm van stichting eener Argentijnsche maat schappij die enkele tot nog toe onmogelijke bewerkingen zal toelaten. Niettegenstaande de verdwenen Lloydd Commercial, is deze titel goedkoop. Men kan hetzelfde zeggen van de Transelgaz, en dit zonder vrees van gissing. En zoo zullen stilaan, deze die geloof heb ben gehecht aan valsche vertellingen, die nu reeds tegengesproken zijn, zich beginnen te beklagen geluisterd te hebben naar den raad van iemand die ze niet kenden en die opeens uit zuivere liefdadigheid, zich had toegelegd op het uitleggen dat, na een val van 60 tot 75 de titels nog te duur waren. Kortom, het optimisme heerscht en zal zoo gauw niet achterblijven. (Verboden nadruk) L. OSSTYN. LOUIS OSSTYN Geagreëerde Wisselagent Louis Lepoutrelaan, 68, IXELLES. Telefoon 468.68 Vj? wendt U ter is d ie U de beste en smakelijkste bieren zal bestellen w aan de genadigste prijzen STERK, allerbest bruin bier 9 fr. de bak van 1 2 flesschen. GERSTEN, allerbest blond bier 1 0 fr. de bak van 1 2 flesschen. 10 fr. de bak van 24 kleine flesschen. MAS-CAR, het fijnste speciaal blond 1 7 fr. de bak van 1 2 flesschen. 15 fr. de bak van 24 kleine flesschen. CHRISTMAS, Scotch Type 24 fr. de bak van 24 kleine flesschen. Dezelfde bieren kunnen U besteld worden in presvaten van 1 00 en 50 liter, aan STERK 0.85 fr. de liter. GERSTEN 1.00 fr. de liter. SPECIAAL MAS-CAR 1.50 fr. de liter. Landbouwers Een aangenaam bruin bier kan U besteld worden aan een voordeeïigen prijs. Speciale en voordeelige prijzen voor Brouwers en Bierhandelaars, voor het leveren van bier in flesschen en presvaten. DOOD VAN BARON LEMONNIER] BURGERSTAND VAN I Poperinghe, van 12 tot 18 September. e, Donderdag in den nacht is baron Lemon- ^rnrv^n-rr\T o i h t, i n j. I GEBOOR1LN 311. Hauspie 1 herese, d. nier, schepen en volksvertegenwoordiger van* 0, c. c i a Bi i i 1 i lj.. v. oeraphin en L.orle oidonie, oektie A. russel, aan een hartkwaal overleden. Hij r was te Bergen, den en behoorde tot de liberale denkwijze 14 Juni 1892 werd hij tot Kamerlid gekozen. artkwaal overleden. Hij 0 n ,v M 1 T iQZA i 312. Denys Martha, d.v. Dionys en Mahieu I Z Januari I860 geboren i - p. XY/.n 1.1* i j ia Ida, Jfejktie H. 3 13. Deraedt Willy, z.v. liberale denkwijze. Den y*-r r.c IN Maurice en Meersseman relicie, bektie 13. STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek FI. NOTREDAME. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en aan de Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans ge noeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. BOTSING. Dinsdag namiddag toen de kar van den vuilnisdienst de Gasthuisstraat kwam uitgereden kwam zij in botsing met een auto die de Gasthuisstraat inreed. Wat lichte schade aan den auto was den uitval. VOORLOOPIGE BUREELEN TE POPERINGHE, GASTHUISSTRAAT, 36 De h. L. Osstyn is ten dienste van het publiek iederen Zaterdag van 3 uur namid dag tot 7 uur *8 avonds. WISSELKOERS VAN DONDERDAG Londen, 34.83 Parijs, 28.13 New-York, 7. 1 5 Amsterdam, 288.4 I Geneve, 1 39.1 1 Oslo, 37.49 Italië, 192.47 Kopenhagen, 191.70 Stockholm. 191.85 Praag, 21.24 Weenen, 101.10 Berlijn, 170.87. Het beste, duurzaamste en meest modern schrijfmachien is bij aller wete de nieuwe REMINGTON waarvan, men de laatste Vertegenwoordiger Félix GERARD, 58, Veurnestraat, 58, POPERINGHE. BALLONWEDSTRIJD VOOR KINDERS. Tot heden 19 September zijn volgende kaartjes teruggezonden geweest, voor den wedstrijd van Zondag laatst 4 Lannoye Albert, uit Tourcoign (Noord) 5 Artois Madeleine, uit Nechin (Heneg.) I 0 Van Gheluwe Désiré, Wattrelos (N.) 25 Deman Arthur, Mourcourt (Flenegouw) 39 Devacht Firmin, Leers (Noord); 47 Gaüquie Alice, Wattrelos (Noord) 51 Devos Arthur, Wattrelos (Noord); 54 Vitse Hubert, Leers (Noord) 72 Hacklé Lucien (knechtenwees) Melreux (Luxemburg) 77 Liétaert Louis, Molembaix (Henegouw) 86 Saelen Jeanne (meisjewees) Wattrelos; 109 Onbekend, Roncq (Noord) 131 Onbekend, Courcelles (Henegouw); I 48 Fluyghe Daniel, Wattrelos (Noord) 155 Vitse Valère, Poperinghe, Yperstraat 159 Bollengier Isabelle, Gerpinnes (Hen.); 166 Vandevoorde Sylvain Grandmetz (Hen.) 1 73 Verhellen Marie, Ramegnies (Hen.) 183 Verstraete Madeleine, Ransart (Hen.); 185 Delobel Em. (knechtenwees) Familleureux (Flen.) 187 Boudry Michel, Molembaix (Hen.); 199 Sohier Robert, Pecq bij Doornijk 207 Couwet Clara, Wattrelos (Noord) 226 Benoot Roger, Nechin (Hen.) 244 Billiet Maria (meisjewees) Wattrelos; 265 Dumelie Augusta, Nieppe (Noord) 268 Hallynck Alice, Tourcoign (Noord) 28 I Temperville Maria, Poperinghe, Yperstr. 284 Onbekend, Wattrelos (Noord) 286 Bouve Lucien, Wattrelos (Noord) 288 Huyghe Simonne, Meenen (barakken) 308 Morisse Paulette (meisjewees), Nechin; 309 Vangheluwe Maria (meisjewees), Estampuis (Flen.) 0 Peperstraete Maria (meisjewees), Ladeuze (Hen.) 319 Deweerdt Maurice (knechtenwees), Leers (Noord) 320 Loncke Marcella (meisjewees), Marcinelle (Hen.) 326 Hauspie Marié (meisjewees), Ghatelet (Hen.) 33 I Pattyn Valère, Wattrelos (Noord) 341 Artois Marcel, Kajn (Flen.) 350 Dobbelaere Maria, Houdeng (Hen.) 395 Devroe Jozef, Ath (Hen.) 502 Decorte Roger, Biesme (Namen) 506 Sterckx Simonne, Strepies (Hen.) Toekomende week zal den volledigen uit slag bekend gemaakt zijn met de rangschik king der prijzen. YPER. Brand. Zondag morgen, om 6 J/2 uur, huilde het noodsein over de stad. Brand was uitgebroken in de wollefabriek, gelegen op het Zaalhof en toebehoorende aan den Heer Polfliet, wonende Tempelstraat. De brand woedde geweldig en ware er geen beste blusschersmateriaal voor handen ge- I weest, zeker zou heel de buurt in de vlammen opgegaan zijn. Gélukkiglijk na een half uur werkens was alle gevaar geweken. De schade is groot. Eene hoeveelheid wol en pluimen Schielijk overleden. Zaterdag avond gevoelde Pauline Bol, zich onpasselijk. Zij had nauwelijks den tijd om op een stoel te worden neergezet, of zij was een lijk. Zij was bezweken aan een hartkwaal. RENINGHELST. Plaats van Onderwij zer. Open plaats van onderwijzer in de Lagere Gemeente-Knechtenschool. Schrifte lijke aanvraag in te dienen met de vereischte bijlagen bij het Gemeentebestuur tot den 23 September 1930. DIXMUDE. Naklank der Opstootjes. De onderzoeksrechter van Veurne, gelast met het onderzoek betreffende de opstootjes te Dixmude ter gelegenheid der inhuldiging van den Yzertoren, had iri zijn kabinet vier Gentsche extremisten ontboden. De vier martelaars teweeg weigerden te verschij nen, zoolang, zegden zij, als er geen maat regelen zouden genomen zijn tegen de anti- vlaamsche vliegers, die de troebels hadden uitgelokt Daarop heeft de rechter een opleidingsmandaat tegen hen uitgevaardigd, en de weerspannigen werden uit hun woonst gehaald. Voor den onderzoeksrechter ge bracht, weigerden alle vier op zijn vragen te antwoorden, er bij voegend dat zij eerst de verzekering moesten hebben dat er ver volgingen ingespannen zijn tegen de vlie gers. De vier extremisten werden daarna in vrijheid gesteld. GHELUWE. Auto-Ongeval. In ons nummer van verleden week hebben wij het vreeselijk auto-ongeval gemeld, waarbij C. Tallieux, biervoerder, 35 jaar oud en vader van twee kinderen erg gekwetst werd. Wij melden ook dat hij in bedenkelijken toestand naar eene kliniek te Meenen was overge bracht. Dinsdag is arme man er aan zijn bekomen wonden bezweken. De plechtige begrafenis had Zaterdag onder grooten volks toeloop plaats. Brand. Zondag nacht brak brand uit aan een der groote schelven, staande dicht de hofstede van den landbouwer Desmedt. Op 100 meters dezer hoeve stonden de rogge en haverschelf in laaie vlam. De bewoners, gewekt door het vuurgeknetter, waren on machtig het vernielend element tegen te houden. De pompiers, verwittigd, snelden spoedig ter plaats en gelukten erin de tarwe- schelf, staande op 5 meters van de twee laaiende, te vrijwaren. De andere werden gansch vernield. De schade bedraagt 20.000 fr. Men vermoedt kwaadwilligheid. VEURNE. Versmoord. Vrijdag na middag was de jongeling L. Van Hee, aan het baden in de vaart van Veurne naar Duinkerke. Na reeds eenigen tijd te hebben gezwommen, slaakte hij opeens een kreet en verdween in de diepte. Seffens sprong een makker in het water, maar zijne pogin gen tot redding waren vruchteloos, daar de drenkeling niet meer boven kwam. Eenigen tijd nadien kon het lijk worden opgehaald. De politie kwam de gewone vaststellingen doen en deed het lijk naar de ouderlijke woning overbrengen. De jongeling was 1 9 jaar oud en studeerde te Kortrijk KORTRIJK. Van zijn kamion gevallen. Woensdag namiddag bevond zich Frans Casteleyn, paardengeleider, met een jong paard ingespannen in een lichte kamion, in de Spinner3traat. Het rijtuig willende in stappen, sprong het paard eensklaps vooruit, waardoor Casteleyn omgeworpen werd en bleef liggen. Het paard zette zijnen weg voort Langs den steenweg van Ardoye komende, liep het zeer snel. De genaamde Valère Couvreur, zich in deze straat bevindende, sprong naar den kop van het dier en lukte er met groote moeite in het tot staan te brengen. Intusschen was Casteleyn, die over veel pijnen kloeg, opgenomen geworden en kon na eenigen tijd met zijn rijtuig voort rijden. DADIZEELE. Hoefslag. De 65-ja rige Leopold Geerlandt, hoeveknecht bij M. Pype, heeft van een paard dat hij moest vasthouden een hoefslag gekregen. De ge neesheer stelde verscheidene kneuzingen vast zoodat de man enkel weken werkonbekwaam zal blijven. MEENEN. Laffe autovoerder. Dins dag morgen reed Reymond Joseph, 35 jaar oud, wonende te Gheluwe, naar zijn werk te Meenen, toen hij door een auto gevat en ten gronde geslingerd werd. Hij werd ver scheidene ribben gebroken en bekwanj kneu zingen over gansch het lichaam. Na ter plaats eenige zorgen te hebben pntvangen kon hij naar zijne yvoning worjen overgebracht. De autogeleider had, toen hij het ongeval be merkte, de vlucht genomen. Een streng on derzoek is ingesteld. MERCKEM. Pijnlijk ongeluk. De voerman Leon Caulier, uit Houthulst, was met zijn 1 I -jarig zoontje naar hier gekomen en had beide paarden onder bewaking van den knaap in eene weide gelaten. De jongen 1 wilde een der dieren verder drijven, doch dit bracht hem een hoefslag toe die hem trof in volle gelaat, waardoor hij achterover In 1 894 niet herkozen keerde hij den 1 2 November I 902 in de Kamer terug en zetelde er sindsdien onafgebroken. Den 20 Maart 924 werd hij gekozen tot ondervoorzitter der Kamer. Den 19 October werd hij gemeenteraads lid van Brussel gekozen, in 1895 niet her kozen keerde hij in den raad terug den 1 5 October 1899. Sinds Januari 1905 was hij schepen van Openbare Werken der hoofd stad. 1 ijdens den oorlog gedroeg M. Lemonnier zich op voorbeeldige wijze. Hij was het die de zware taak van Burgmeester der hoofd stad waarnam tijdens de gevangenschap van M. Max. Krachtdadig bood hij het hoofd aan den vijand en werd op zijn beurt maan den lang in Duitschland opgesloten. Den 25 October 1918 keerde hij te Brussel te rug en nam het bestuur der Stad opnieuw in handen. Op I I November had hij het genoegen aan het volk van Brussel, dat op de Groote Markt samengestroomd was, de bevrijding van de hoofdstad aan te kondigen. In 1919 werd hij Groot-Officier der Leo poldsorde. In 1921 werd hij door den Ko ning tot baron verheven. Zijn plaatsvervanger in de Kamer is M. Foucart, gewezen burgmeester van Schaer- beek. In den gemeenteraad is het M. Bosquet. 314. Dedrie Paula, d.v. André en Pittel- lioen Martha, Sektie L. OVERLIJDENS 136. Desmytter Lucie, 70 jaar, huishoudster, echtg. van Van Cay- seele Richard, St Janskruisstraat. 13 7. Selschetter Mathilde, 63 jaar, kloosterzuster, Gasthuisstraat. HUWELIJKEN 66. Vangheluwe Cyrille, 2 1 jaar, bediende en Turkery Madeleine, 2 I jaar, z.b. b.v. Poperinghe. 67. De Backer Jéróme, 38 jaar, timmerman en Hauspie Antoinette, 32 jaar, naaister, b.v. Poperin ghe. 68. Mahieu Jules, 30 jaar, bediende van Clercken en Laheye Germaine, 23 jaar, z.b. van Poperinghe. BELOFTEN 105. Braet Jules, passteibak- ker en Vanuxem Marie, z.b. b.v. Poperinghe. 106. Dequeker Romanus, zinkbewerker van West-Vleteren en Worm Marguerite, z. b. van Poperinghe. f Vrienden en Kennissen worden vriendelijk uitgenoodigd op de Plechtige LIJKDIENST en BEGRAVING van Heer PETRUS RYCKEWAERT op MAANDAG 22 SEPTEMBER 1930, om 8 y2 uur voormiddag in de parochiale kerk van St. Bertinus. Vergadering in 't Gasthuis, om 8 uur. DE OORLOGSSCHULDENKWESTIE BURGMEESTER AFGEZET. STATIE-KERMIS POPERINGHE. in de tent van Maurice Benouwt, staande nevens de herberg van Camille Cordenier. Zal Engeland stappen doen bij Amerika om ze te verminderen Te Washington werd ontroering ver wekt door de mededeeling dat sir War ren Fisher en M.Thomas Jones, adjunkt secretarissen bij het Engelsch kabinet, beraadslaagd hebben met de ambte- Het Staatsblad van 18 September geeft naars van het Amerikaansche minis- melding van het Koninklijk besluit van 4 terie van financies en dat zij last heb- September 11. waarbij M. Ramaekers, als ken jnzjchten te peilen der Ameri- burgmeester van Wommerson afgezet wordt. i j caansche regeering aangaande eene M. LIEBAERT OVERLEDEN. vermindering der oorlogsschulden. De Woensdag morgen is M. Liebaert, Staats- twee Engelsche persoonlijkheden heb- minister aan de gevolgen van een Iongont- ben onlangs over die aangelegenheid steking overleden, in ;t kasteel van Terlinden Qok een geheime bespreking gevoerd verblijfplaats van zijn zoon. xt v i 1 a Van 1890 tot 1919 zetelde hij in de te New-York met de grootste Amen- Kamers als volksvertegenwoordiger voor het kaansche bankiers. arrondissement Kortrijk. Men denkt te Washington in de offi- Verscheidene malen miek hij deel uit van cieeje middens dat Engeland eerlang de regeering, namelijk als Minister van Nij- r- verheid en als Minister van Financies. ln Europa een reusachtige inspanning In 1925 werd hij als senator voor Kort- zal doen om te bekomen, dat de oor- rijk-Yper gekozen, tot hij in I 929 vaarwel logsschulden in hun geheel zullen inge- zegde aan het politiek leven. krompen worden. MM. Jones en Fisher M. Liebaert behoorde tot de Katholieke partij. Hij werd door den Koning tot baron weigeren uitleg te geven over hunne verheven. zending, maar langs halfambtelijken weg hebben zij te verstaan gegeven, dat M. Mac Donald om zijn politiek belang te dienen werkt om ontlasting Z.eelieden zagen in de haven van Duin- i i 1 1 kerke een lijk op het water drijven en brach- Van oorlogsschulden te Verkrijgen voor ten het op de kaai. Op het lijk werden Engeland. Londensche dagbladen ver papieren gevonden op naam van Gaston De klaren echter dat de reis van MM. Jo- Rooze 32 jaar oud geboren te Brussel en nes en pisher jn de Vereenigde Staten er gehuisvest, Platelstraat. Het komt zeer i r. i i verdacht voor dat het lijk met de handen Seen uitstaans heeft met de schulden- samengebonden was bij middel van eene kwestie, koord. Ook heeft het parket van Duinkerke een onderzoek bevolen. LIJK VAN BRUSSELAAR OPGEHAALD TE DUINKERKE. EUPEN-MALMED Y. Heden Zaterdag is het tien jaar geleden Om alle misverstand te voorkomen, verzoek ik den lasteraar die tegenover dat de grondgebieden van Eupen en Mal- mij Zondag laatst zulke valsche be- medy officieel aan Belgie terug gegeven zijn schuldigingen uitgesproken heeft, bij geweest. de eerste gelegenheid die ik hem daar- TABORA. toe geef, in te trekken ook in het Vrijdag werd de verovering van Tabora toekomende, 't zij in mijne tegenwoor- door de Belgische koloniale troepen her- djgheid of niet, mij nog lastig te Vallen dacht. Den 19 September 1916, s morgens, tli r i i- na verwoede gevechten, kwamen de vijan- met al Z1Jnf Valsche beschuldigingen, delijke onderhandelaars Schoen, secretaris ^Zooniet zal ik hem rechterlijk doen ver- van den goeverneur van Duitsch-Oost-Africa volgen, en Weber, distrikt-commissaris, de plaats overgeven. De veldtocht in Africa kostte het leven aan 25 7 Belgische officiers en onderofficiers, aan 2500 inlandsche onder officiers en soldaten en aan 20.000 inlandsche dragers. UITSLAG DER AANBESTEDING VOOR DEN BOUW VAN EEN MOEDERHUIS TE YPER. Delhem, Yper 1.078.217 Muylle, Git3 1.166.643 Mahieu, Yper 1.194.000 Vandekerckhove-Debruyne 1.260.000 Madelein, Boesinghe 1.279.600 Planckaert, Passchendaele 1.3 72.065 Soete, Yper 1.386.000 Gobin, Oostende 1.408.000 STATIE-KERMIS POPERINGHE ZONDAG 28 SEPTEMBER EN MAANDAG 29 SEPTEMBER MET PICK-UPP. in de Groote Zaal van het Hotel du Pavilion bij P. Verly. Prachtige laatste nieuwe Dansairs door gekende Jazz-Orkesten. Algemeene Ingang 2.00 fr. Jéróme Dewancker, hovenier. DRINKT MAS-CAR BIER fiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiuuitiiiiiiüiHuuiiiiiiniuiiinuuiiimiiMiiuiiHMiiiiiiuuiuiRiiyiuiuujii 1830 STAD POPERINGHE. 1930 en ter gelegenheid der Eeuwfeesten met de welwillende medewerking van het Stadsbestuur, de Koninklijke Philharmonie en de Turn-Club De Onvermoeibaren VERMAKELIJKHEDEN ZONDAG 21 SEPTEMBER 1930. TE VERBOLLEN DOOR DEN UIL EEN KONIJN In de blauwe Duif bij Camille Theeten, rochianen. Pottestraat, gegeven door Camille Verbieze. ZONDAG 5 OCTOBER 1930 LUISTERRIJKE TRABOLLING ZONDAG 28 SEPTEMBER 1930 Duivenvlucht uit ARRAS, door de zorgen der Duivenmaatschappij «De Verbroedering» bij Em. Decrock. Inkorving Zaterdag 27, van 7 tot 1 1 uur. Namiddags door de Koninklijke Phil harmonie GEZELLIG NAMIDDAGFEEST. Om 3 Zi uur Vuurvogelschieting. Om 6 uur Prachtig CONCERT. Van 4 J/2 tot 6 uur MASTKLEMMING, talrijke schoone prijzen. Om 8 J/2 uur 's avonds Buitengewoon NACHTFEEST, gegeven door de Turn-Club De Onvermoeibaren PROGRAMMA Oefeningen door de Knechten- en de Meisjesafdeelingen PYRAMIEDEN EN BALLETTEN KOORDDANSEN EN ACROBATIE PLASTISCHE BEELDEN MAANDAG 29 SEPTEMBER 1930. Om 9 Zi uur voormiddag in St. Janskerk, Plechtige JAARMIS, voor de overledene Pa- Om I Zl uur namiddag, aan de pers van St. Sebastiaan, Groote HANDBOOGSCHIE- TING. Inleg 25 fr. Terug 20 fr. Om 3 uur namiddag RINGSTEKING per nieuwe modellen kan bezichtigen bij de is in de vlammen opgegaan. De oorzaak is Gebroeders Dupont, Yperstraat, 2, Pop. onbekend. in bezwijming viel en bloedde uit neus en gegeven door de Maatschappij «De Lustige n mond. De voorste tanden waren afgeslagen Bolders» in de overdekte tra, bij J. Coutte- ,9'. - Z Pr,Jzfn. 70-50-40-30-25-20 en de kaaksbeenderen geschonden. Na de nler Casselstraat, In St. Gérard». 250 fr.* '5-15-10-10-5-5-5. Inleg 2 fr. eerste geneeskundige zorgen heeft men het prijzen. 100-70-50-30. l'eletons van 4 man. Voor verder inlichtingen raadplege men slachtoffer naar eene kliniek overgebracht. Inleg 2.50 fr. per man. Begin om 1.30. de plakbrieven. 1

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 2