Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Hfl S o i t e r> land Ons aantal Parlementairen Maurice LES AP ZONDAG 12 OCTOBER 1930. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN TIENDE JAAR» NUMI/ÏER 41. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Het aantal volksvertegenwoordigers Ingevolge de laatste volksoptelling, die in 1929 plaats had, telt Belgie nu méér dan 8 millioen inwoners. Aangezien het aantal volksvertegen woordigers rechtstreeks afhangt van het aantal inwoners, is het duidelijk dat uit de vermeerdering der bevol king ook een verhooging moet voort spruiten van het aantal leden der Ka mer. Volgens berekeningen, die elkeen kan doen, zal het aantal volksvertegen woordigers vanaf 1932 tweehonderd en één bedragen in plaats van 187, zooals tot hiertoe het geval is. De vermeerdering komt ten goede aan de arrondissementen Antwerpen en Brussel, die elk vier zetels méér krjigen en aan die van Turnhout, Nijvel, Kort- rijk, Aalst, Thuin, Luik, Namen en Tongeren-Maesyck, die elk één zetel méér te verdeelen zullen hebben. Er is daartegen vermindering van één zetel in de arrondissementen Veur- ne-Dixmude-Oostende en Neufchateau Virton. Het aantal blijft gelijk voor de ar rondissementen Mechelen, Leuven, Brugge, Roeselaere-Thielt, leper, Gent- Eecloo, Audenaerde, Dendermonde, St. Niklaas, Mons-Zinnik, Doornik-Ath, Huy-Waremme, Verviers, Arlon-Mar- che-Bastogne, en Dinant-Philipville. In 't geheel bekomen de Vlaamsche arrondissementen dus 8 nieuwe zetels, de Waalsche 2 en het tweetalige Brus sel 4. Het aantal senators Wanneer het aantal volksvertegen woordigers stijgt, stijgt ook het aantal senators. Inderdaad is de Senaat samengesteld uit een aantal rechtstreeks gekozen senators. Het aantal is de helft van het aantal volksvertegenwoordigers. Ver mits er nu 201 volksvertegenwoordi gers zouden zijn, zou het aantal sena tors dan al 1 00 bedragen. Hierbij dienen gevoegd de provin ciale senators, door de provincieraden aangeduid, a rato van minstens drie per provincie, één per 200.000 inwo ners in elke provincie, alsook één voor elk overschot van minstens 125.000 inwoners. Volgens de nieuwe telling zouden de provincies in 1932 dan krijgen Antwerpen 6 provinciale senators Brabant 8 Westvlaanderen 4 Oost- vlaanderen 6 Henegouwen 6 Luik 5 Limburg, Luxemburg en Namen elk 3 te zamen 44 in plaats van 40 zoo als nu. Eindelijk komen daar nog bij, ge coöpteerde senators, waarvan het aan tal de helft bedraagt van de provin ciale senators, 't zij 22 in plaats van 20. De Senaat zou dus bestaan uit 1 00 gewone, 44 provinciale en 22 gecoöp teerde senators, 't zij 153 in 't geheel in de huidige Kamers. En hunne wedden De personaliteiten in de politieke partijen, die door de verhooging van het aantal zetels in beide Kamers, kans krijgen om er in te geraken, zullen zeker met vreugde de verhooging van het bevolkingsgetal van ons Land heb ben vernomen. De vergrooting van het aantal leden Van het parlement, brengt nochtans nieuwe uitgaven mede, die ten slotte de bevolking te betalen heeft. Zoo zullen de 1 4 nieuwe volksver tegenwoordigers, ieder van 42.000 fr. 588.000 frank aan vergoeding trekken en de 13 nieuwe senators ieder van 28.000 fr. 364.000 frank trekken, te zamen 952.000 frank. Erbij gerekend de omslagen, het pa pier en de drukwerken, die deze nieu we parlementsleden gratis ontvangen, een dik millioen Aan onze inlichtingen hoeft noch tans bijgevoegd te worden, dat deze Verhooging niet automatisch zal intre den, en dat de Kamers daarvoor een speciale wet moeten stemmen. werd tot hiertoe sedert den Wapen stilstand en de eerste bijeenroeping van het kiezerskorps het aantal parlements leden niet meer verhoogd. Dit legt uit, dat indien nu tot zulke heraanpassing zou overgegaan worden het aantal ineens zoo merkelijk zou stijgen, als wij het uitleggen. Daar een verhooging van het aantal parlementsleden aan de politieke par tijen toelaat méér hunner mannen een postje aan de hand te doen, moeten we er niet erg aan twijfelen, of het ver- eischte eindje wet gestemd zal worden. EEN NEW-YORKSCH VIZIOEN in den BON MARCHE te Brussel. BLOEMIST Westouterstraat, POPERINGHE laat weten dat hij een Duizendtal Prachtige witte CHRYSANTHEMEN te koop heeft in Potten, te beginnen van 3 bloemen tot 1 5 bloemen per pot. Alle dagen zichtbaar en verkrijg baar aan genadige prijzen. Komt zien en Oordeelt. illl DE WERELDKRISIS In zijne redevoering voor de jaar- lijksche vergadering van het Verbond der Amerikaansche bankiers, drukte president Hoover zich uit als volgt Wij hebben een zwaren schok on dergaan en ons ekonomisch systeem in de war gebracht, doch het grond-ak- tief der natie is ongeschonden onze inkomsten zijn niet verminderd en onze reusachtige toerusting, onze weerga- looze inrichting voor de voortbrengst en de verspreiding staan voor het meerendeel sterker dan over twee jaar. De inzinking is algemeen en zijne oorzaken en gevolgen treffen de Ver- eenigde-Staten slechts gedeeltelijk. Ons land heeft zich in een buitenmatige beursspekuleering geworpen, spekulee- ring die een jaar geleden ineenstortte en overvloedige verliezen berokkende, De onmiddelijke oorzaak van de in zinking der waarden, voegde de pre sident erbij, is zonder twijfel de uit slag geweest van de daling der prijzen welke gevolgd is op de overvoor- brengst der bijzonderste grondstoffen vooral in de vreemde landen. De voort brengst der caoutchoucnijverheid, van den koffie, het graan, de voortbrengst van de suiker en deze van het katoen, in een minderen graad, hebben het wereldverbruik overtroffen. De voort brengst van zekere metalen, zooals het koper, de zink, is zelfs buitenmatig groot geweest. Deze overvoortbrengst had voor het grootste gedeelte plaats buiten de Vereenigde-Staten. De daling der prijzen heeft het aan koopvermogen beperkt in vele landen namelijk in Australië, tengevolge van de daling van het koper, den zink en het zilver in Indie en in China, ten gevolge van de daling van het zilver in Canada, wegens de daling van het graan in Java, wegens de daling van de suiker efi in Oost-Indie, wegens de daling der caoutchoucprijzen. Deze oorzaken en andere nog heb ben in menig land een zekere politieke beroering teweeggebracht. Door een zeer beperkte navraag naar vervaar digde produkten uit Europa en de Ver eenigde-Staten, zijn er ekonomische troebels ontstaan, met als onvermij delijk gevolg de staking. Doch de aanpassing der prijzen, die eveneens onvermijdelijk was, geschiedt slechts zeer langzaam. Vele dezer koopwaren staan beneden het peil, waarop eene voldoende voortbrengst kan gehand haafd worden voor de normale nood wendigheden der wereld, en bijgevolg zullen deze vroeg of laat moeten aan gevuld worden. Daar de huidige inzinking en hare gevolgen overal gevoeld worden, is het noodig dat wij wachten tot de kalmte ingetreden is in het ander we relddeel. Andere naties zijn zwaarder getroffen dan wij. Wij zullen ze weer moeten bijstaan en met hen samen werken. President Hoover deed vervolgens uitschijnen dat de andere naties in 1922 in een meer dreigenden warboel verkeerden dan nu, op gebied van po litieke en van ekonomische stevigheid. De firma Vaxelaire-Claes heeft Brus sel begiftigd met een gebouw, waar binnen men zich te New-York kan wa nen. Tenminste, zoo was de indruk van de voornaamste journalisten des lands die de heeren Vaxelaire hadden uit- genoodigd om deze formidabele in stallatie te bezoeken, en die daarna hun gasten waren aan een ontbijt, dat een ware millionnairs-luxe was, of schoon in dit gebouw binnen het be reik van iedereen. Dit bezoek gold ditmaal minder de afdeelingen waar alles te verkrijgen is, wat men zich maar kan voorstellen, dan wel de bijzonderste installaties voor restaurant, waaraan een reusach tig succes ten deel valt. Toen men rond het middaguur aankwam, vond men op de onafzienbare galerijen alle tafels bezet, en toch was het een wonder, hoe vlug en geruischloos door lieve meisjes iedereen bediend en tevreden gesteld werd. De «coulissen» als we het zoo eens noemen mogen, van deze restauratie, evokeeren het best het beeld van de kookinrichtingen, op een ontzaglijken transatlantieker, maar dan in 't nog héél groot. Zij vormen op zichzelf al een heele wijk. Kamers vol conserven, vol glazen, vol borden, een ware fabriek van «hors d'ceuvre», een compleete charcuterie, een pralienenfabriek in volle actie, een arsenaal voor het vervaardigen van zoowat 20.000 taarten en patee kens per dag, een vleeschhouwerij als voor een kazerne, dan de afdeeling van wild en gevogelte, zalen vol vrouwen die groenten aan 't kuischen zijn, en tenslotte de bakkerij, met een dozijn ovens als ketels voor een groot schip. En 't schoonst van al... die heele installatie is boven op het gebouw, zoo dat overal de frissche lucht erdoor heenwaait, en tot in de kleinste hoek jes de meest voorbeeldige zindelijk heid heerscht Wij zagen daar onder onze oogen alles bereiden wat ons straks zou wor den voorgeschoteld, en het is dus niet te verwonderen, dat we aan tafel gin gen met een appetijt, gescherpt als een scheejrmes. Maar laat ons nu enkele bijzonder heden en cijfers geven, die door de be minnelijke geleiders werden verstrekt, en die nog maar een flauw idee kunnen leveren van de ontzaglijkheid dezer nieuwe onderneming. De werken, die gebeurden onder de leiding van den bouwmeester Maughe werden door de aannemers Hargot en Somers voltrokken, op zulke wijze, dat op geen oogenblik het vrije gaan van de clienten in de winkels werd ge hinderd. De werken van afbraak werden in gezet in Augustus 1 928 en dadelijk be gon men met het aanleggen van bij zonder stevige fondatie-werken gezien den aard van den grond op deze plaats 750 palen werden als basis in den grond geslagen, om het gebouw dat 30 millioen kilogram weegt, te onder steunen. Tien maanden nadien, bereikte het gebouw reeds zijn 4e en 5e verdieping. De nieuwe magazijnen van den Bon Marché hebben een verkoopoppervlak te van 23.500 vierkante meters, ver deeld over 7 verdiepingen en 2 kel derverdiepingen, terwijl de reserven en werkplaatsen 10.052 vierkante meters beslaan. Breede trappen, vier groote liften, een escalator, die het gelijk vloer met de 4e verdieping verbindt, hebben tot hiertoe niet volstaan om de steeds grootere en voortdurende opko mende clienteel op gemakkelijke wijze te bedienen. Daarom is men dan ook dadelijk begonnen met bet aanleggen van twee nieuwe liften. Men bedenke dat eiken dag 8 tot 1 0.000 personen den escalator gebrui ken, zekere dagen is dit aantal zelfs vedubbeld. 0 En onwillekeurig moeten we dan na denken, dat in den beginnen in 1 860, de «Bon Marché» een magazijn was, met kleine afmetingen, op den hoek der Nieuwstraat en der Bleekerijstraat. In 1884 na eerste verbouwingen, was de oppervlakte 484 vierkante meter. De 3e verdieping in haar geheel is voorbehouden voor een nieuw voe dingsdepartement. Dit werd ingericht door de meest vermaarde specialisten en het moet niet onderdoen, wanneer mén het vergemakkelijkt met het beste wat in dit genre bestaat te Londen, Parijs en Berlijn. De toonbanken sluiten nauw aan el kander aan, en men vindt er tentoon gesteld koffie en thee, conserven, specerijen en kruiden, beschuiten en suikergebak, voedingswaren en regiem specialiteiten, alsook vleeschwaren, visch, wild, gevogelte, boter, eieren en kaas, vruchten en groenten, voorjaars groenten, voorbereide plats, en einde lijk nog wijnen, patisserie, een soda fountain en een koud buffet. Gemiddeld wordt het departement der voeding op de 3e verdieping, eiken dag bezocht door 1 5 tot 20.000 kli- enten. Op de 4e verdieping zijn de restau raties ingericht een groot modern salon, een salon Louis XVI en een Rotisserie provengale Eiken middag kunnen er twee dui zend diners opgediend worden. Er zijn van 2.500 tot 3.000 bezoekers eiken dag, voor het thee-concert, tusschen 3.30 en 6.30 uur, en deze massa be langstellenden vind een gezellige plaats in de ruime salons. Natuurlijk vergt deze dienst heel wat personeel en het economaat van de restauratie beschikt over 260 mannen. in de Patisserie zijn dertig mannen voortdurend aan het werk om de ont zaggelijke kwaliteiten van 25.000 stuks kleingoed te leveren. In het geheel bezigen nu de groot- sche magazijnen ongeveer 6.000 be dienden en werklieden. De meubilee- ringswerkhuizen alleen benuttigen al 600 mannen. De automobieldienst bevat niet minder dan 50 rijtuigen. M. POINCARE TERUG IN DE POLITIEK In sommige kringen neemt men aan, dat M. Poincaré thans weer spoedig op het politiek tooneel zal verschijnen. Ook dat in verband met de gebeurte nissen in Duitschland een wijziging in de buitenlandsche politiek van Frank rijk verwacht moet worden. Zelfs wordt beweerd, dat M. Tar- dieu, nu het nationalisme in Duitsch land weer oplaait, niet zal opzien tegen een breuk met Briand. Tot nu toe werd Briand op het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken ge laten wegens diens aanzien in het bui tenland om de belangrijke rol, welke hij ter bevordering van de politiek van verzoening en ontwapening vervulde. Ook de Parijsche correspondent van de «Times» meldt dat de overwinning van het nationalisme in Duitschland een soortgelijke beweging in Frankrijk tengevolge zal hebben. lil lUIKlIIIIUIIIIIIlllllllllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIUllilllllHIIIIllllllillllllllinillillUIIIIIII DRINKT MAS-CAR BIER ffliBHMffiiiiüiiiaffliniHiiimHiiuiiHQumiiiiiiiiiiiiiiiiiisiimMUHiiiiöiimuiiiiiiiuuuüui MUSSOLINI aan 't WOORD te Rome. Ter gelegenheid van de opening van den Nationalen Corporatieven Raad» van Italië heeft Mussolini een belang wekkende rede uitgesproken. Mussolini verklaarde dat in de vijf maanden sinds de Nationale Raad is ingesteld, de toestand ernstiger is ge worden. De crisis in Amerika, in Octo ber van het vorige jaar, heeft de zaak verscherpt. Voor wat Italië aangaat, zijn er vier onmiskenbare verschijn selen en wel het aantal geprotesteerde wissels, het aantal faillissementen en «surséances» van betaling, de toene mende werkloosheid en de verminde ring van de inkomsten van den Staat. De Staat kan dezen stand van zaken niet werkloos aanzien. Vandaar dat hij heeft ingegrepen tot instandhouding van de werven van Cosulich in Istrie en van verschillende andere belangrij ke nijverheden in verschillende deelen van Italië. Mussolini weet heel goed, dat de slechte omstandigheden in Ita lië tot het uiterste worden uitgebuit door de anti-facisten buiten Italië. De regeering heeft evenwel haar vinger op den pols van de natie en Mussolini durfde wel te zeggen, dat vele van de ondernemingen, die failjiet gegaan zijn geen beter lot verdienden. Het mee rendeel daarvan is ontstaan in of na den oorlog. Het is nutteloos en onre delijk om wonderen te verwachten. Die heeft zelfs president Hoover niet kun nen verrichten, die de machtigste man is in het rijkste land ter wereld Men vraagt vaak hoe lang de crisis duren zal. Als er geen onvoorziene en onherstelbare gebeurtenissen opdoe men als een oorlog en Mussolini verzekerde dat Italië alles gedaan heeft en alles zal doen om oorlog tevoorko- men gelooft hij dat men den dage- raad al ziet gloren. Men moet echter zijn ongeduld weten te bedwingen. De tijd van herstel zal op zijn minst drie jaar bedragen als men het althans wa- 1 gen mag een tijd te voorspellen voor den overgang van de huidige benarde omstandigheden tot een toestand van betrekkelijken welstand. i gebouwd. De woningbouw van over heidswege zal echter in toenemende mate worden vervangen door het pri vaat initiatief. den slotte verklaarde Dr Dietrich, dat Duitschland, misleid door het toe- stroomende buitenlandsche kapitaal de laatste jaren boven zijn stand heeft ge leefd. De mogelijkheid is echter voor handen om de huidige moeilijkheden te overwinnen. STAALHELMEN-BETOOGING TE KOBLENZ. Zondag hebben ongeveer honderd twintig duizend Stahlhelmen door de straten van Koblenz in Duitschland gedefileerd. Tijdens de vergadering die erop volgde heeft de leider der Stahlhelmen M. Seldte, eene redevoering uitge sproken waarin hij de noodzakelijk heid afkondigde der herziening van de verdragen en verklaarde dat het Mar xisme in Pruisen moest bestreden wor den. De gewezen Kroonprins zou zich ook hebben laten inschrijven bij de Stahlhelmen van Silezie en Branden burg, die hem als eerelid hebben op genomen. Illl DOOPSEL VAN PRINS BOUDEWYN Heden Zaterdag 1 1 October ten 1 1 uur voormiddag, zullen in de kerk van St. Jaak-op-Coudenberg te Brussel, de officieele doopplechtigheden plaats hebben van Prins Boudewyn. Zullen op de plechtigheid aanwezig zijn prins en prinses Karei van Zweden, ouders van prinses Astrid prins en prinses René de Bourbon prinses Napoleon en haar zoon prins Napoleon prins en prinses Axel van Denemarken prins en prinses Olaf van Noorwegen. De Koning zal peter zijn en Prinses de Bourbon meter. DRINKT MAS-CAR BIER iimirami!ffiiiiiiffliiiiiiiriiyiiiiiiiiiiiiiHi!ii«iiiiiiii8iti« DE POLITIEKE TOESTAND IN DUITSCHLAND. De Duitsche rijksminister van Finan cien Dr Dietrich, heeft in een radiorede het economisch programma der Duit sche regeering toegelicht. Dr Dietrich verklaarde aat alle punten van het programma onrniddelijk in uitvoering zullen worden genomen met uitzonde ring van de financieele regeling met de landen, die eerst op 1 April 1 932 van kracht kan worden, na de herinrichting van het belastingswezen. De minister verwacht, dat de werk loosheid in Februari 1931 haar hoog tepunt zal bereiken. Het programma is er op voorbereid, dat de huidige crisis in ieder geval tot 1 April 1932 zal voortduren. Wordt de conjuctuur gun stiger, dan mag deze niet door grootere openbare uitgaven gedrukt worden. Daarom wordt reeds thans het maxi mum dier uitgaven voor de eerstvol gende drie jaar vastgesteld. Wat het belastingssysteem betreft, verklaarde Dietrich, dat noch de leek, noch de vakman uit den warminkel van wetten en verordeningen wijs kan wor den. Daarom is vereenvoudiging hier van het grootste belang. Met de betrekking tot den woning bouw zegde de minister, dat het in practijk moeilijk is gebleken de nieuwe woningen die drie of vier kamers tellen te verhuren daarom moeten er wo ningen met een en twee kamers worden Poging tot inbraak te Roncq Woensdag nacht zijn inbrekers langs den hof in de woning gedrongen van M. E. Duprez, notaris te Roncq Fransch Noorden. Zij geraakten in het bureel van den notaris, waarin ook het brand- koffer staat. Deze poogden dit te ope nen, doch zij werden in hun oneerlijk stieltje gestoord en mochten het zonder buit afstappen. Men stelde de poging tot diefstal slechts 's morgens vast. Erge brand te Haelewijn Vrijdag 11. rond middernacht brak brand uit te Haelewijn in de verffa- briek der Gebroeders Capelle, fabriek gestaan op een 550 tal meters afstand der grens. Personen die huiswaarts keerden zagen vlammen uit de fabriek opslaan en verwittigden aanstonds de bewakers. De pompiers werden ontbo den en deze snelden ter plaats. Er was echter geen blusschen aan. De vlam men woedden verschrikkelijk. Vaten verf ontploften en machienen spron gen in stukken, rookwolken dwarrel den op en de vlammen stegen kronke lend torenhoog. Alles wat zich in de fabriek bevond, werd de prooi der vlammen. Men heeft hoegenaamd niets kunnen redden. Alleen de zwartge brande muren zijn blijven staan. Het fabrieksgebouw was 70 meters lang op 90 meters breed. De aangerichte scha de wordt op 2 miljoen geraamd, doch er bestaat verzekering. De* oorzaak van den brand is niet gekend. Uit sneltrein gesprongen en gedood Donderdag nacht, toen de sneltrein Kales-Bazel in de richting van Abbe ville stoomde en juist de statie van Eta- ples voorbij was, werkte het noodsein. De trein stopte en reizigers verklaarden dat een man uit een der wagons ge sprongen was. Zijn lijk werd gevonden Het is een genaamde Joseph Forrer, 34 jaar oud, wonende te St. Gallen in Duitschland. Men heeft op den doode een pasport voor Argentina gevonden. Vreeselijke botsing te Toerkonje Maandag namiddag heeft eene vree selijke botsing plaats gehad op den hoek der Blanche Porte en Dragon straten, tusschen een autokamion eener firma van Loos, gevoerd door den 29 jarigen Albert Tenhuyze, van La Ma deleine en het motorijwie/1, gevoerd door Marcel Pynket, 23 jaar oud, van Dadizeele, en waarop ook zijne vrouw Zulma Vanhoutte, had plaats genomen Door den schok werden de motorij ders ten gronde geslingerd. M. Pynket werd met eene schedelbreuk opgeno men en bezweek nog denzelfden avond in het gasthuis. De toestand zijner vrouw die aan het hoofd en de handen gekwetst is, is geruststellend. De plaat selijke politie heeft een onderzoek in gesteld en het parket van Rijssel ver wittigd. Autobus met 70 arbeiders verongelukt In de buurt van Niederzuehrn, in Duitschland, is een autobus waarmede 70 arbeiders naar hun werk werden ge bracht, van den weg gevallen, toen de chauffeur voor een uit tegenoverge stelde richting komende wagen wilde uitwijken. Acht arbeiders werden ern stig, gedeeltelijk levensgevaarlijk, ge kwetst en 35 andere lichter gewond. Liever dood dan aangehouden De autogeleider Oscar Trehoux, van Rijssel, was naar Abbeville gegaan en werd er ten huize van bloedverwanten betrapt op den verkoop van gesmok- kelden tabak. Liever dan zich te laten aanhouden schoot hij zich een revol verkogel in de hersens. Hij plofte dood ten gronde. ABONNEMENTEN. 1 Jaar in stad, thuis besteld 1 2.00 fr. I Jaar buiten stad, met de post I 5.00 fr. 1 Jaar Congo 25.00 fr. I Jaar Frankrijk 25.00 fr. 1 Jaar Amerika 30.00 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN. V AANKONDIGINGEN. Op l* en 2° bladzijde 0.75 fr. de regel. Op y en 4° bladzijde 0.65 fr. de regel, met minimum van 3.00 fr. Rouwberichten 0.75 fr. de regel, met mi nimum van 5.00 fr. Bijzonder tarief voor Notarissen en Deurwaarders. Voor dik wijls te hei halen reklamen, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn vooraf te betalen. De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Po8tcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat tér beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. Inderdaad alhoewel er geregeld tel- kenjare volkstellingen plaats hebben,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1930 | | pagina 1