Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. I93I Vlaamsch-Katholieke Kerk Ouderdom pensioenen Gemeentekrediet van België öuitenlanö ZONDAG 4 JANUARI 1931, WEEKBLAD 25 CENTIEMEN CDe ^azei van cfoperinqhe De Gezinsvergoedingen A. CROUSEL ZOON ELFDE JAAR. NUMMER 1. ABONNEMENTEN Jaar, in stad I 2 fr 1 per post 16 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «o» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrpkt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon I80 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikeU worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. aan hare geachte Lezeressen en Lezers. Nogeens zijn we een nieuw jaar inge treden Een jaar, net als alle andere, onverschillend van alle reeds vervlo- gene, dat ons geluk en voorspoed moet brengen, doch tevens ook ongeluk en tegenspoed voorbehoudt. Mocht het U, geachte lezers, meer met het eerste bedeelen I 930 Ook dat behoort tot het ver- ledene Hoeveel geliefde wezens onder ons, zijn helaas niet verdwenen daar tegen, hoeveel nieuwe niet ontloken Dat is de euwige en onvermijdelijke gang van het leven Mocht l 93 l U allen voorspoedig en gelukkig wezen! Mocht het ons een ein de brengen aan de wereldcrisis, die ook onze streek niet onbeproefd heeft gelaten Mocht het eene hervatting brengen voor den handel en de nijver heden, tot heil van allen, en tot wel vaart van het gansche land Dit zijn, beste Lezeressen en Lezers, onze vurigste wenschen voor het pas ontloken jaar. De Gazet van Poperinghe Naar een Toen we in een verloren hoekje van «Het Volk» van Gent, dat nochtans ondersteund wordt door het bisdom, een bericht van den bisschop van Gent vonden, waarin het incident van de protesteerende geloovige flaminganten in de l 2 uren-mis in Sint Baafs ver klaard werd, dachten wij aan een ge sprek. Voor eenige weken deelde een strij dend katholiek uit het Waalsche land ons mede dat de bisschoppen bang wa ren hardhandig op te treden tegen de fronters omdat zij een schisma vreezen. Een journalist moet veel kunnen hoo- ren, zien en niet zwijgen. We kennen de katholieke flaminganten en we ant woordden dat wij absoluut sceptisch waren. Nochtans leert de geschiedenis dat de Vlamingen, wier rotsvast geloof be zongen wordt door katholieke dichters, niet altijd vast in de schoenen gingen wanneer het hun geloof betrof. Langs Vlaanderen kwam immers het protes tantisme, in onze gewesten. Bedoeld katholiek bevestigde zijn meening met een paar voorbeelden. Weihoe, de fronters beweren dat zij de beste katholieken van Belgie en de gansche wereld zijn en zij zouden een eigen Kerk oprichten waaruit niet al leen t Fransch, maar ook 't latijn zorg vuldig zou gebannen worden Wan neer men de daad- van bespottelijke dweepzucht in St. Baafskerk te Gent, in den eigen tempel van den bisschop verneemt, begint men zich af te vragen of onze zegsman niet gelijk heeft en of Vlaanderen een groot Gheel wordt Men kan er bijvoegen dat de tijd reeds ver gevorderd is als de bisschop zelf zich verplicht acht een mededee- ling aan de pers te zenden. Het is de eerste maal dat een massa katholieke geloovigen in een katholie ke kerk een manifestatie van oneerbie dige afkeuring inricht, opstaat in vol le mis en de kerk verlaat ten teeken van protest tegen de tweetaligheid. Wat heeft de taal met den godsdienst te maken Het geestelijk gezag wordt meer en meer vertrapt door hen, die het moeten eerbiedigen en we komen in het Vlaam sche land tot toestanden als in den Llzas. Daar moet Mgr. Ruch, de bis schop van Straatsburg, gedurig strijden tegen de nationalistische katholieken van zijn bisdom. Hij heeft het zelfs aan den stok met een aantal priesters, die in opstand zijn tegen hem, zooals met Haegy. Zal men dit ook in de bisdommen Gent en Brugge zien Wie durft zeg gen Neen Het schandaal van Gent is des te erger daar het niet spontaan, maar zorgvuldig voorbereid was. En door wie Het is dus een voorbedachte daad. Zoover is men gekomen dank aan de laksheid der overheden. Hier weze bijgevoegd dat men ka tholieke Vlamingen de protesteerende katholieken heeft nooren goedkeuren. Een Engelschman, die reeds lang het Vlaamsche land bewoont, sprak met veel lof over de Vlamingen. Hij zegde dat zij echter goed gedisciplineerd moeten zijn of dat zij gemakkelijk als de leren en de Polen in anarchie of wanorde vervallen. Tucht is sedert den oorlog uit het Vlaamsche land gewe ken. De overheden zijn aan hun plicht te kort gekomen of anders zouden be lachelijke grimassen als die in Sint Baafs te Gent ondenkbaar zijn. Zoolang het frontisme louter poli tiek was, hebben de bisschoppen maar zwakjes gereageerd. Maar nu dat de kat op de koord is geraakt en in den tempel Gods miauwt nu dat de fron ters zich aanstellen als «protestanten» kan het episcopaat zich niet meer bij woorden bepalen. Toen de Stevenis- ten in Belgie en oud-katholieken in Holland en Duitschland ontstonden, heeft het hoogste gezag moeten ingrij pen. Zal het ook gebeuren als een nieuwe taaiketterij of een taaischisma begint Juist valt het schandaal voor in de hoofdkerk van Mgr. Coppieters, die bij de katholieke flaminganten en de fronters doorgaat als een bij uitstek Vlaamschgezinde bisschop. Het is een zaak tusschen dien pre laat en de nieuwsoortige protestan ten maar de buitenstanders mogen wel wijzen op een toestand die be denkelijk schijnt voor de Kerk in de Vlaamsche bisdommen. En nochtans is de geestelijkheid on der den invloed van zekere christelijke democratische blaadjes tegemoet ko mend voor de flaminganten in zoover re dat zij Fransche gebeden heeft ver boden. Het is nog niet voldoende. Het Fransch moet uit de kerken, kapellen, kloosters, scholen en godshuizen gebe zemd worden en als dit gedaan zal zijn zal het de beurt zijn aan het latijn. En het schisma is dan geboren. In welke gekke wereld leven wij toch D. N. G. (L.) DRINKT MAS-CAR BIER BESTAAT ER OORLOGSGEVAAR? Eene Vraag, die nog al dikwijls gesteld wordt De voormalige secretaris van Staat, Kellogg, die per s.s. Bremen uit Euro pa te Amerika was aangekomen, heeft over den algemeenen politieken toe stand het volgende verklaard De Europeesche staatslieden doen niet mee aan het gepraat over oorlog in de landen van Europa. Dat gepraat is een gevolg van de economische de pressie. Die staatslieden hebben er ook niet over gesproken, die vraagstukken op te lossen door middel van een oor log. Eevenwel kan niemand voorspellen dat er nooit meer oorlog zal komen. Kellogg kon echter op grond van zijn indrukken constateeren. dat er nog nooit een tijd was, waarin de Euro peesche staatslieden zoovele stappen hebben ondernomen om een oorlog te vermijden en vreedzame middelen toe te passen voor de bijlegging van hun geschillen. Men had hem voort zijne meening nopens den uitslag der Duitsche ver kiezingen gevraagd en of de binnen- landsche toestanden in Duitschland neit op een naderend conflict wezen, blij had die vraag ontkennend beant woord, want hoe zou Amerika er ook thans uitzien als iedereen voor goede munt zou nemen wat gedurende een verkiezingscampagne beweerd wordt? De belangrijkste Europeesche vraag stukken waren op het oogenblik de be lastingen- en ontwapeningsvragen, als mede het probleem der werkloosheid. Het beste middel tot verzekering van den vrede was de doorvoering van de beperking der bewapening te land, en Kellogg bleef er bij, dat de geallieer de mogendheden verplicht waren tot ontwapening. Hij was in dit opzicht vol goede hoop en vast vertrouwen en dacht, dat de Europeesche volkeren deze verwachting deelden. Binnen één of twee jaar zou een ontwapenings conferentie plaats vinden. Op de laat ste vraag of hij meende dat Rusland een bedreiging voor den vrede vormde antwoordde Kellogg, dat hij aan zul ke praatjes geen de minste aandacht schonk. TOEPASSING DER WET VAN 4 AUGUSTUS 1930 Het is van den I Januari 1931 ai dat, trapsgewijze, de wet van 4 Au gustus 1930, tot veralgemeening der gezinsvergoedingen, in werking zal treden. Zijn bij deze wet betrokken, al de loontrekkenden (ongeveer 2.200 000) alsook al de Belgische werkgevers (on geveer 400.000), zoowel van de nij verheid, den handel en den landbouw als van de vrije beroepen. Omtrent 800.000 werkliedengezinnen zullen van die wet genieten. Hieronder geven wij in 't kort, de bijzonderste bepalingen der nieuwe wet en der uitvoeringsbesluiten Al de werkgevers die gewoonlijk één of meer personen aan den arbeid bezigen, met uitsluiting van diegenen welke bij hun werkgever inwonen, zijn onderworpen aan de wet. Ten aanzien van den werkgever, moet het bezigen aan den arbeid als gewoonlijk aanzien worden, niet alleen wanneer gansch het jaar door wordt gewerkt (bij voorbeeld in de werk huizen), maar insgelijks wanneer er slechts op sommige tijdstippen van het jaar wordt gewerkt (bij voorbeeld seizoenwerken) In alle geval veronderstelt de werk verschaffing eene arbeidsovereenkomst of om het even welke andere dienst- verhuring. De familievergoeding wordt niet rechtstreeksch door den patroon uit betaald. Deze moet zich aansluiten bij eene kompensatiekas, in dewelke hij zijne stortingen doet, en deze kas dan zorgt voor de uitbetaling. Alleen aan de openbare besturen, de openbare instellingen en de instel lingen van openbaar nut werd mac i- tiging verleend, 't zij door de wet, het zij bij koninklijk besluit, om recht streeksch de vergoedingen uit te keeren 't is te zeggen zonder verplichtiging om bij eene kompensatiekas aangeslo ten te zijn. Buiten deze gevallen van recht- streeksche uitbetaling, worden de uit- keerende organismen in vier groepen verdeeld 1 De kompensatiekassen voor ge zinsvergoedingen aangenomen door de Regeering. Het zijn de kassen die op initiatief van de patroons gesticht wer den. Zij zijn op dit oogenblik ten ge- talle van 67. 2) De bijzondere kassen voor ge zinsvergoedingen. 3) De hulpkas voor gezinsvergoe dingen van den Staat (Lakenmakers- straat, 19 Brussel) waarbij van rechts wege aangesloten worden de werkge vers die geen deel uitmaken van een der aangenomen of bijzondere kassen. 4) De nationale kas voor gezins vergoedingen. Dit is het centraal orga nism dat geene werkgevers groepeert, maar wel de drie groepen van kassen waarover hooger spraak is. De Stortingen van de Patroons Iedere werkgever moet voor elk zijner arbeiders een bijdrage storten van 65 centiemen per dag werkelijk geleverden arbeid. Is de aan den ar beid gebezigde persoon eene vrouw, dan bedraagt de bijdrage 35 centiem. Wat betreft de werkgevers die bij een Bijzondere Kas aangesloten zijn, kan bij koninklijk besluit het bedrag dezer bijdragen op hoogstens 1.10 fr. voor de mannen en 0.60 fr. voor de vrouwen gebracht worden. Buiten deze stortingen moeten de werkgevers ook een gedeelte betalen in de beheerkosten van de kas waarbij zij aangesloten zijn, alsmede eene bij komende bijdrage voor het voorzorgs fonds der kas. Deze bijkomende bij drage is gelijk aan 5 t. h. van het ge zamenlijk bedrag der bijdragen, die nende voor het uitkeeren der vergoe dingen. Geen bijdrage is verschuldigd voor: 1De arbeiders, die bij hun patroon inwonen 2. De personen, die nietv ge regeld werken 3. Schoonmaaksters 4. De personen van vreemde nationa liteit, die wegens niet-gelijkstelling met de nationale arbeiders, het voordeel van de wet niet genieten, De Tusschenkomst van den Staat Het zijn de Belgische patroons dus die den last (omtrent 400 miljoen) der gezinsvergoedingen zullen dragen. Niet de minste bijdrage wordt aan de arbeiders gevraagd. De Staat zal tus- schenkomen voor een jaarlijksche toe lage van 30 miljoen. Bedrag der Vergoedingen Het bedrag der maandelijksche ver goedingen is, bij artikel 18 der wet, als volgt bepaald voor één kind, 1 5 frank voor twee kinderen 35 frank voor drie kinderen, 75 frnnk voor 4 kinderen, 145 frank voor vijf kinde ren, 245 frank verder nog 100 frank voor ieder der volgende kinderen. L. „ccü'i g.?-va! mag een einde ge-- maakt worden aan het uitbetalen der vergoedingen, vooraleer het kind den ouderdom van 1 4 jaar heeft bereikt. De gezinstoelagen worden tot hun achtiende jaar behouden voor de kin deren die, om dagkursussen van be roeps- en algemeen onderwijs te vol gen, geenerlij beroep uitoefenen, al sook voor hen, die gebonden zijn door een leerkontrakt. Kinderen die wegens lichamelijk of geestesgebrek niet in staat zijn een am bacht uit te oefenen genieten de ver goeding zonder ouderdomsgrens, mits ze wezenlijk ten laste zijn van een per-, soon, die werkzaam is bij een aan de wet onderworpen werkgever. Datums van inwerkingtreding der wet Om technische redenen was het on mogelijk geweest de wet toepasselijk te maken op eenzelfden datum voor al de werkgevers. Ook zal de wet traps gewijze in werking komen, tusschen den 1 Januari 1931 en den 1 Januari 1932. Op 1 Januari 1931 treedt de wet in werking voor 1. Het personeel der openbare besturen, der openbare in stellingen en der openbare inrichtingen 2. Het personeel van de nijverheids-, handels- en landbouwondernemingen of andere die, op 1 November 1930, meer dan 250 arbeiders telden. Op 1 April 1931 voor het perso neel van de ondernemingen die, op 1 November 1930, meer dan 100 arbei ders hadden. Op I Juli 1931 Het personeel van de werkgevers die op 1 November 1930 meer dan 10 personen aan den ardeid gebruikten. Op 1 October 1931 voor het per soneel van de werkgevers, die op 1 November 1930 meer dan 5 arbeiders hadden. Op I Januari 1932 voor de werk gevers die, op I November 1930, 5 personen of minder aan den arbeid hadden. WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK Vrijdag avond, na afloop van den Ministerraad, verklaarde M. Grinda, Fransch minister van Arbeid, dat een groot gedeelte der zitting gewijd werd aan de studie der kwestie van de werk loosheid, die zich in Frankrijk ook be gint te doen gevoelen. Er zijn ongeveer 10.000 werkloozen bij ons, zegde hij. Dit getal is nog be trekkelijk gering, wanneer men het vergelijkt bij het getal werkloozen van andere naties. lll!l!lllllllllll!IIIHI!!l>IIIIIIIIII!lll!llllllllll!!ll!!lllllllllllllllllllllllll!lll!llllllllll!llllllllllll!IIIII!lll DRINKT MAS-CAR BIER NIEUWJAAR EN POSTDIENST Het Beheer van den Postdienst vestigt de aandacht op het tarief voor prentkaarten voor Nieuwjaar en voor naamkaartjes. Dit tarief is thans vast gesteld als volgt Prentkaarten en Nieuwjaarskaarten: a) zonder brefwisseling 0. 10 voor Belgie, 0.25 voor Congo, 0.10 voor Luxemburg, 0.35 voor Nederland, en 0.35 voor alle andere landen. b) met een beleefdheidsformule 0.25 voor Belgie, 0.25 voor Congo, 0.10 voor Luxemburg, 0.35 voor Ne derland en 0.35 voor alle andere lan den. c) met gelijk welke geschreven mel dingen (bloot) 0.40 voor Belgie, 0.60 voor Congo, 0.40 voor Luxemburg, 1.00 voor Nederland, 1.00 voor alle andere landen. Naamkaartjes a) zonder geschreven briefwisseling 0.10 voor Belgie, 0.25 voor Congo, 0.10 voor Luxemburg, 0.35 voor Ne derland, 0.35 voor alle andere landen. b) met een beleefdheidsformule van ten hoogste 5 woorden 0.25 voor Belgie, 0.25 voor Congo, 0.10 voor Luxemburg, 0.35 voor Nederland en 0.35 voor alle andere landen. c) met gelijk welke geschreven mel dingen 0.40 voor Belgie, 1.25 voor Congo, 0.75 voor Luxemburg, 1.50 voor Nederland en 1.75 voor alle an dere landen. PARLEMENTAIRE VRAGEN Vraag vari den heer Butaye aan den heer minister van Sociale Voorzorg Wil de heer minister zoo vriende lijk zijn, mij te laten weten 1.) Hoeveel aanvragen er tot heden door gebrekkelijken werden gedaan, om hulp te genieten van 't fonds der gebrekkelijken 2.) Hoeveel dier aanvragen er wer den afgewezen 3.) Waarom die aanvragen werden afgewezen Met nadere bepaling en getal aangaande de verschillende reek sen dier afgewezen 4.Lloeveel zal worden uitbetaald in 1930 Antwoord 1Op 1 0 December, waren 40.500 aanvragen om toeken ning der tegemoetkomingen voorzien bij de wet van 1 December 1928, bij de commissie toegekomen 2.) Op dien datum waren 9000 aan vragen verworpen 3.) Deze verwerpingen zijn te wij ten aan het feit dat de belanghebben den de door artikel 3 der wet ver- eischte voorwaarden niet vervullen, inzonderlijk aangaande de behoeftig heid en den graad der bestendige werkonbekwaamheid ofwel nog om re den dat de aandoening waaraan de aanvragers lijden, geene gebrekkelijk- heid is in den medikalen zin van het woord. Daar de dienst die verwerpingen niet heeft gerangschikt volgens de redenen die ze rechtvaardigen, is het mij on mogelijk de gewenschte statistiek aan den achtbaren heer volksvertegen woordiger te verschaffen 4.) De vereffening der tegemoetko mingen zal ongeveer 1 8 millioen kos ten voor 1929 en 36 millioen voor 1930. Vraag van den heer Hermans aan den heer minister van Verkeerswezen Hoeveel arbeiders waren werkzaam in den dienst der Belgische spoorwe gen in de jaren 1924 en al de jaren na den oorlog Wanneer werden Italiaansche grond werkers aangeworven bij de spoorwe gen Hoelang bleven dezen in dienst Antwoord De sterkte van het per soneel van het vroeger beheer van de Staatsspoorwegen is opgeheven in het jaarlijksch overzicht van de verrich tingen, dat bij de wetgevende Kamers werd ingediend ter uitvoering van ar tikel 6 der wet van I Mei 1834. De sterkte van het door de Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwe gen gebezigd personeel wordt vermeld in het jaarverslag over de exploitatie. Volgens die bescheiden, omvatte het personeel Einde 1913 64.396 werklieden.( Einde 1920 82.561 werklieden. Einde 1921 79.597 werklieden. Einde 1922 78.259 werklieden. Einde 1923 80.226 werklieden. Einde 1924 82.728 werklieden. Einde 1925 82.412 werklieden. Op 31 Augustus 1926 91.075 werklieden (daarin begrepen de uit sluitend in den Zomer gebezigde werk lieden Einde 192 7 76.509 werklieden. Einde 1928 78.828 werklieden. Einde 1929 83.390 werklieden. De Nationale Maatschappij der Bel gische Spoorwegen neemt geen vreem delingen op in de kaders van haar per soneel. Wegens een tekort aan Belgi sche arbeidskrachten, is zij nochtans in 1929 genoodzaakt geweest enkele vreemde werklieden, uiteraard als tij delijke krachten, aan te nemen met het oog op de uitvoering van haar pro gramma van werken tot vernieuwing van de sporen. Al deze werklieden zijn thans afgedankt. Sommige werken aan het spoor wor den aan private ondernemers toever trouwd. Dezen zijn vrij in het aanwer ven van de arbeidskrachten die zij voor die werken noodig hebben. Vraag van den heer Romsée aan den heer minister van Financien Zou de heer minister mij ter kennis willen brengen 1.) Hoeveel muntstukken van 5 en I 0 frank in omloop werden gesteld op I 0 December 2.) Hoeveel dezer muntstukken van een Nederlandsch inschrift voorzien zijn Antwoord 1.) 30.000.000 frank in stukken van 5 frank 38.520.000 frank in stukken van 1 0 frank. 2.) Voor de helft van beide soor ten met Nederlandsch opschrift. De personen Vrij-Verzeker den geboren in 1866 die nog niet gestort hebben,moeten in den loop van hun verjaringsmaand in 1931, de vrouwen eene storting doen van 36 frank en de mannen van 108 frank. Deze geboren in 1867, 1868, 1869, 1872, 1873 en 1874, die ook niet ge stort hebben, mogen ook in 1931 hun achterstellige stortingen doen en dan voort storten tot aan hun 65e jaar. Te beginnen van Januari 1931 wordt het ouderdomspensioen gebracht op 3200 frank indien het om beide echtgenooten gaat, en op 200 frank zoo de gerechtigde echte-loos, weduw naar, weduwe of gescheiden is. Voor de personen die in 1931 moe ten beginnen storten, zullen de jaar lijksche stortingen 60 frank zijn voor de vrouwen en 1 20 frank voor de man nen, wel te verstaan voor de vrij ver zekerden. Deze geboren in 1870 en 1875 zijn dus verplicht hun eerste storting te doen in hun verjaringsmaand in 1931. Wat de verplichte verzekerden be treft, 't is te zeggen de persoonlijke storting van wege den handarbeider en de bijdrage van den werkgever, zullen geregeld worden volgens de we- kelijksche winsten. VOORBEELD Afdeeling 3. Wekelijksch salaris Som Bedrag Bedrag door verzekerde van de van de ontvangen persoonlijke werkg. storting bijdrage Tot. 1. minder dan 50 fr 2.50 2.50 5 2. 50.01 tot 75 3.50 3.50 7 3. 75.01 tot 100 5.00 5.00 10 4. 100.01 tot 125 6.50 6.50 13 5. 125.01 tot 150 8.00 8.00 16 6. 150.01 tot 175 9.50 9.50 19 7. 1 75.01 tot 200 1 1.00 1 1.00 22 8. meer dan 200 12.50 12.50 25 Deze wet treedt in voege met 1 Juli 1931. Nadere inlichtingen kunt gij beko men bij Achille Lermyte, Vlaming straat, 3, Poperinghe. Nieuwe Uitgave van Obligaties 5 zonder lasten aan 97 Kostelooze Inschrijving bij 14, Guido Gezellestraat (Schaalstraat) POPERINGHE Agenten van het Gemeentekrediet HET INDEXCIJFER Liet inclex-getal vastgesteld op 15 December, is fel gedaald. Voor het Rijk bedraagt het nog slechts 859 pun ten tegen 872 op 15 November. Er is dus een algemeene vermindering van 1 3 punten. Ziehier de verschillende getallen Dec. Nov. Antwerpen en omg. 890 908 Brussel 908 922 Gent 833 850 Luik 841 858 Prov. Antwerpen 870 887 Brabant 865 880 West-Vlaan deren 840 849 Oost-Vlaanderen 842 858 Henegouwen 883 896 Luik 847 859 Limburg 856 866 Luxemburg 865 876 Namen 862 873 Het stabilisatie index-getal voor het Rijk bedraagt 108,8 punten tegen in November 1 1 0,2. Noodlottige Boksmatch te Rijssel Tijdens een boksmatch, in de «Salie des Ambassadeurs» te Rijssel, was de Rijsselsche bokser Dujardier handge meen met den bokser hontaine, van Caudry bij de derde herneming viel hij met den nek geweldig op een der palen van den ring en werd stervend naar het gasthuis gedragen. Droevig ongeluk te Rijssel Mad. Maria Zuanetti, 54 jaar, van Italiaansche afkomst, wonende te Rijs sel, die sinds eenigen tijd aan geestes krankheid leed, heeft naphta op hare

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1