Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Buitenland Onze regeering en Duitschland mm WEEKBLAD s 23 CENTIEMEN abonnementen Loonsverlaging als economische ZONDAG 29 MAART 1931. ELFDE JAAR. NUMMER 13. 1 Jaar, in stad 12 fr per post 16 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALI.E BELGISCHE POSTKANTOOREN GAZET VAN POPERINGHE De Postabonnenten In Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bnreel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. B Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN |Per regel 0.75 fr, minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Dear waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De motie, die de Rijksdag op het einde van de verleden week aannam om de teruggave van Eupen-Malmedy te vragen, is een keerpunt van de Duit- sche politiek ten aanzien van Belgie. Zooals reeds gezegd is het de echo van de redevoering van gezel Vandervelde, die, net als voor en gedurende den oorlog, nog steeds door de Duitsche sozial democratie overheerscht wordt, Duitschland heeft naar het teeken van den gewezen minister van Buitenland- sche Zaken gewacht om te handelen Die politiek staat trouwens in verband met de benoeming van dgrj nieuwen Duitschen gezant te Brussel, wiens po litiek hier voor enkele maanden be kend gemaakt werd. Graaf von Lerchenfeld zal een bij zondere opdracht hebben, namelijk de drie kantons aan Belgie te ontnemen, met behulp van de socialisten, fron- ters en, zoo hij hoopt, zekere katholie ken, en tevens de geheime werking' voortzetten om Belgie van Frankrijk te vervreemden. De Wilhelmstrhsse, meent dat de Vlamingen zich zullen legngn pm de kastanjen uit het vuur voor Duitschland te halen. Berlijn meent ook, dat het handlangers zal yirtdgn in zekere ministeries, waar, zeggen correspondenten van Duitsche bladen, zekere ambtenaars zqp anti- Fransch zijn als het maar kan en wen- echen een toenadering te zien tot stand komen, zooala voor den oorlog, tus- schen Brussel en Berlijn. Men weet hoe die idylle die haar climax vond bij het Joezoek van Keizer Wilhelm II aan on ze hoofdstad en haar tentoonstelling, in 9 1 4 geeindjgd Qnnoodig te zeggen dat de Duit- schers hopen hun voordeel te trekken uit den taaltwist en de fronters of ac tivisten hier opzetten om het terrein fe verkennen en ze desnoods als in 1918 te laten schieten wanneer de vre de tusschen Brussel en Berlijn volledig zou heerschen. De ouderen zullen zich herinneren dat Frankrijk's ster Kier vóór 1914 brièrkéjljk verbleekt was, vooral sedert het geknoei van Caillaux tegen Belgie en zijn kolonie. Dit gekonkel is door sommigen nog niet vergeten, des te meer daar Caillaux nog leeft en steeds droomt van een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland op den rug .van Belgie. Pit gevaar is niet denkbeeldig ge- zieq den stap naar den Anschluss en cfe opslorping van Oostenrijk door het Dpitsche Rijk, De ingelichte Belgen denken aan het konkelfoes van Bismarck met Napo leon III, waarvan Benedetti het schaap was zij zien Sadowa voor de oogen, toen Pruisen 4 millioen Duitschers in lijfde krachtens het Fransch nationali teitsprinciep van den keizer der Fran- scheri, die' meende op Bismarck te mo gen steunen om Relgie al® compensatie Voor de door hem geannexeerde dee- len van Hessen, Saksen, Hannover, Nassau, enz., in te lijven bij Frankrijk. De politiek van Caillaux, die in 1911 pnzpn Cormo bedoelde, was ook een evpreenkomst waarvan Belgie en zijn kolonie het gelag zouden betaald heb ben. Overigens leert df se§chiedpfli§ der XV1IF eeuw, dat wanneer Lodewijk XV in 1 756 een bondgenootschap met Oostenrijk had gesloten, wat men in de geschiedenis heet de omkeering der allianties, hij van de Oostenrijksche Nederlanden, dit is het huidige konink rijk Belgie, een ander hertogdom Lor- reinen wilde maken. Volgens het Ver drag van Versailles van toen, moest Hef volgende gebeuren zoodra Sile- zie met I ransche hulp aan F rederik II, leaning van Pruisen, zou qntnorqen ge weest zijn, moest Frankrijk vooraf met Oostende, Doornik en andere versterk te steden, een verbeterde grens beko men. Verder zou het overblijvende deel der Oostenrijksche Nederlanden een onafhankelijk prinsdom worden voor den schoonzoon van 1 .odewijk XV, den infant van Parma. Dé F ran- schi' diplomatie zou aldaar tijd genoeg gehad hebben om dit nieuw Lorreinen den weg te doen opgaan vart het an der .orreinen, waar de schoonvader ^an den koning yan Frankrijk heersch- te, Stanislas Léczinski clie in Polen had geregeerd T.en riai Ljj Frankrijk weid ingelijfd Op lijd en stond zpu het prinsdom Belgie hetzelfde lot on dergaan hebben. Maar die fijn gespon nen diplomatische intrige mislukte. 1 let verlqop yan den nprlpg van zp- ,ven jaar was een Fransche-Qostenrijk- sche nederlaag. Later zag de Fransche minister Vergennes in dat de Belgische gewesten slechts konden bezet en be waard blijven, tenzij na een langdu- rigen Europeeschen oorlog en de Fran sche minister ging niet in op het sluwe aanbod van Jozef II, die een ruiling voorstelde. En Vergennes zag veel klaarder dan het revolutiopnair Frank rijk van 1 792, Napoleon I, Napoleon III en Wilhelm H, in 1914. Het is nu te vreezen dat indien Oos tenrijk door Duitschland opgeslorpt mocht worden, andere landen als Italië en Frankrijk, compensaties zouden vra gen. En wat zoy dan het lot van Belgie zijn, zonder te spreken van Holland, dat eveneens bedreigd zpir zijn Het is gebleken dat Curtius, de op volger van Streseman, niet naar Parijs gegaan is, om er de conferentie der ministers van Buitenlandsche zaken bij te wonen, uit schrik, meent men, dat men er hem juist van compensaties zou gesproken hebben. Het is zichtbaar dat de Duitsche regeering die, zooyls Jacques Bainville schrijft, van de eene zijde op Ffindenburg en de andere op de socialisten steunt, de impulsie yan Hugenberg en Plitler ontvangt, zpoals Wilhelm IJ en Betmann-Hollweg voor- uitgestooten werden door de pan-gpr- manen, die thaps gansch Duitschland zijn, Voor ons, Belgen, is het tpn zeerste belangwekkend de politiek van Ber lijn en Weenen te volgen, en ook de oogen te hebben op die van Parijs rpet Briapd, Pan-Europa worde niet Pan-Germa- nie, met als kern Mittel-Europa, waar van men vóór den oorlog zooveel sprak. Wee Belgie, wee alle kleine landen, als Duitschjantj glaagj. Wee tans, als het er in gelukt ons van Frankrijk te vervreeprden. Alleen in de wereld, zou Belgip de prooi kunnen worden van allerlei loensche combinaties gn er zijn bestaan bij inschieten, Men passé op Belgie niet te verdeelen in een fede ralen staat, want alsdan zou de beko ring te sterk kunnen worden. D. N. G. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DE FAMILIEVERGOEDINGEN Toepassing der Wet van 4 Oogst 1930 De wet van 4 Qogat 1 9 10 heeft de verplichte veralgemeening der familie vergoeding ingevoerd. Deze wet is nu' reeds in voege sedert I Januari 1931, doch alleen voor de ondernemingen met meer dan 250 arbeiders. Opgepast Vanaf 1 April aanstaan de, wordt de toepassing der wet uit gebreid tot de ondernemingen met een getaj van 101 tót 25Q arbeiders of bedienden. 31 Qp 1 JuH aanstaande wordt de wet van kracht in ondernemingen met 1 1 tot 1 00 arbeiders of bedienden. Op 1 October aanstaande, voor de ondernemingen met 6 tot j 0 afbpide.rs en pp I Januari I 932, voor de onder nemingen met I tot 5 arbeiders. Al de patroons moeten zich bij eene Kas aanfluiten Deze wet legt al de patroons de verplichting op zich vóór deze datums aan te sluiten bij eene kompensatiekas voor familievergoeding, in dewelke zij moeten storten 65 centiemen per mannelijken arbeider en 35 centiemen per vrouwelijk lid van hun personeel, per dag werkelijk geleverden arbeid. Deze kompensatiekassen staan on der toezicht Van den Staqt, en zorgen voor de nithefahng dpr vergoedingen aap de farriilies. De patroons, die zich bij zulke vrije kompensatiekas niet willen aansluiten, worden van rechtswege aangesloten bij de Flulpkas van den Staat, in de welke zij dezelfde bijdragen moeten storten, en bovendien nog eene bijzon dere hUdrage V.ócu de 'beheerskosten, wat nieJj frèt geval is VPOV de vrije kassen. De Vergoedingen De koyn^pnsaj-iekassen moeten de volgende vèrgoedingen uitbetalen per maand j 5 fr. voor het Ie kind 20 fr. voor het 2e 40 fr. yoor het 3e 70. fr. voor het 4e, en 100 fr. voor elk kind van het 5e af. Dit zijn minimumvergoedin gen. De kompensatiekassen kunnen deze verhoogen, indien hunne middelen hef toelaten. In het jaarverslag der «Société Ge nerale de Belgique .komt een gedeel te voor, dat heel wat stof zal opjagen. De leiders van genoemde machtige financieele inrichting hebben namelijk het loonvraagstuk aangesneden en zich daarover aldus uitgelaten Het vraagstuk der loonen is zon der twijfel een netelige kwestie, maar daarom niet onoplosbaar. De meening dat men op duurzame wijze het welzijn van den werkman met het stelsel van hooge loonen zal vestigen, behoort tot het rijk der utopieën. De toestand in Amerika is daarvoor een klinkklaar bewijs. De werkgevers daarjëntegen,, weten zeer goed, dat werk van een slecht-bezoldigd werkman niet zoo productief is, ak (Jat van een werkman, die tevreden is met zijn arbeidsvoor waarden. FJet vraagstuk pipet volstrekt in gezonden zin en vooral in goede ver standhouding van patroons met werk lieden opgelost wordep, Loonsverlaging wordt meer en meer noodzakelijk, vooral nu in vergelding daarvoor -vermindering van leyensdiHU'te is ingetreden. Over al valt daling van groothapdelsprijzen vast te stellen en in verband hiermede ook daling yan kleinhandelsprijzen derhalve zal de koopkracht der wer kende klas niet verzwakken Uit dit alles vallen drie groote waar heden te halen. Eerst en vooral, het stelsel der hoo ge loonen is iq Amerika failliet gesla gen en reeds lang onbruikbaar geble ken om in Belgie den economischen toestand gezond te houden of gezond te maken, Tweedens, het stelsel der lage loo nen is zeker zoo verwerpelijk als het andere. Floe men het ook uitlegd en hoe men het soms anders zou willen, een feit is, dat de loonen altijd naar verhouding tpoejeri zijn van den be- drijfstöestand. Ten derde, de huidige toestand op de wereldmarkt eiseJn dringend, dat Belgie zijn verkoopsprijzen naar be neden drukt, wat niet mogelijk is. zon der loonsverlaging, vyelke m den grond geen verlaging, is, aangezien de levens duurte dan ook weer zal verminderen. Dit zijn waarheden, die fel worden bekampt, omdat zij schijnbaar ingaan tegen het eigenbelang van velen. Stel len wij echter in de wereld niet vast, dat de grootste waarheden het meest bestreden worden, wat weer bemoedi gend is voor hen, die de waarheid die nen. BELGIE EEN BONDSTAAT Herziening der Grondwet De Vlaamsche Nationalisten, HH. Vos, Declercq, Romsée, Leuridan en Debeuckelaere, met instemming hun ner andere kollegas der Frontpartij, hebben, Dinsdag, op het Bureel der Kamer een zeer omstandig Wetsvoor stel tot Grondwetherziening neerge legd. Het betreft de inrichting van Belgie in een Bondstaat de Staat Vlaande ren en de Staat Wallonië, met behoud van het Koningschap en de Erfopvol ging, het inrichten eener Vlaamsche en Waalsche Kamer, twee Senaten en een Bondsvergadering, bestaande uit 2 1 Vlamingen en 2 1 Walen. Brahand wordt verdeeld volgens de talen die in de gemeenten gesproken worden, maar de stad Brussel zou van den Staat VIppnderen deel uitmaken. M©n zegt niet wanneer het voorstel zal besproken worden, IN DE STAATSMIDDELBARE ONDERWIJSINRICHTINGEN ONZE FINANCIES EUPEN EN MALMEDY Verklaring van Minister Hymans Dinsdag laatst legde M. Hymans, minister van buitenlandschp zaken de volgende verklaring af in de Senaat Op de dagorde yan den Senaat staat de behandeling vermeld van een wetsontwerp, houdende eene schikking betreffende de gemeenschappelijke grens van Belgie en Duitschland, te Aken den 7 November 1929 ondertee kend. De Senaat zal weldra in Paasch- verlof gaan. Daarom dring ik aan op dat dit wetsontwerp voor het uiteen gaan der Hooge Vergadering zou ge stemd worden. Ik maak van de gele genheid gebruik om aan den Senaat eene korte verklaring te doen, nopens de onlangsche stemming eenpr motie, door den Dpitschen Rijksdag -motie die groote ontroering verwekt heeft ten VQordeele yan de terugaanhechting van de gewesten van Eupen-Malmédy bij het Duitsche grondgebied. Deze motie heeft de'openbare meening diep geschokt, vooral na de redevoering die ik de gelegenheid had te houden bij de bespreking der Begroójing van Bui tenlandsche Zaken, en waarin ik aan toonde "en bevestigde cjat Belgie eene politiek yan vrede en goede verstand houding volgt. De houding van den Duitschen Rijksdag kan ons niet ver ontrusten. Ons recht ri qnaqntastbaar. Duitftyhlaud heeft in volle vrijheid het Rijnverdrag kunnen bespreken en het ondertepkpn»! in den geest yan het. Ver drag van Versailles^. Ffe.t heeft alzoo de verbintenis aangegaan onze grenzen te eerbiedigen. Belgie handhaaft het «sta tu quo De Belgische regeering zal geen betwisting, dulden, noch bespre king, in verband met da Belgische grens en het Belgisch grondgebied, Deze rede were! langdurig toege juicht, Maandag avond hebben de leden der regeering een belangrijken minis terraad gehouden- De grootste besp/eking liep over den fmancieelen toestand, die geens zins schitterend is. De belastingen bren gen niet genoeg op om de begrooting in evenwicht te houden. Minister Hou- tart heeft dan ook voorgesteld 1De qyqidraehttaks, welke verle den jaar van 2 op 1 per honderd ver laagd werd, voor sommige artikels te rug te verhoogen van 1 op 2 p.h., de verbruiksartikelen van dagelijksche behoefte zouden er niet in voor komen doch tabak, sigaren en sigaretten zul len verhoogd worden, alsook andere prachtartikelen. 2. Er zal ook eene binnenlandsche leening van 1 miljard uitgegeven wor den, tót dekkiug yan het tekort der begrooting. 300 miljoen voor Landsverdediging In zelfde ministerraad werd ook be slist eene leenïng van 300 miljoen aan te gaan voor de nationale verdediging. Afslag van Wedden en Pensioenen De regeering heeft het koninklijk besluit onderteekend betreffende de verlaging met 6 p.h. der wedden van de Staatsagenten. Zij heeft ook hare goedkeuring ge hecht aan twee wetsontwerpen 1. tot verlaging met 6 p.h. der wedden van magistraten, geestelijken, pnd'erwijzers enz. Z. tot verlaging, met 6, p,hvan de pensioenen. Volgende vraag werd aan den heer minister van Kunsten en Wetenschap pen gesteld Naar men mij verzekerde zullen de leerkrachten der Staatsmiddelbare onderwijsinrichtingen een dezer dagen verplicht worden den grondwettelijken eed af te leggen. Zou ik mogen verne men wat aanleiding heeft gegeven tot het vervullen van deze formaliteit Waarom die moet vervuld worden wanneer deze leerkrachten reeds jaren dienst tellen De registratie van de akte kost geld; wat zou er gebeuren met belangheb benden 1Die weigeren den eed af te leggen 2. Die den eed afleggen maar weige ren de registratiekosten te betalen Zal men ze kunnen afzetten, wan neer zij ook b.v. twintig jaar dienst tellen De minister gaf volgend antwoord Ter voldoening aan artikel .39 der wet van 1 Juni 1850, zijn al de leden van het administratief en het onder wijzend personeel verplicht den eed af te leggen, voorgeschreven bij arti kel 2 van het decreet van het Nationaal Congres van 20 Juli 1831, zoodra zij een benoeming hebben bekomen. Het registreeren van de eedafleg gingsakte is. voorzien bij artikel I der wet van 31 December 1888. Ieder ambtenaar die zou weigeren den eed af te leggen en de registratie rechten te betalen, zou als ontslagne mer beschouwd worden. terwijl de overige liberaleLagerhuisle- den niet aanwezig waren. Naar wordt gemeld is Lloyd George voornemens aan den tegenwoordigen toestand definitief een einde te maken en zal hij aan de partij een ultimatum stellen. De rechtervleugel der liberalen heeft intusschen een vergadering gehouden, waarin werd besloten zich beslist tegen verderen steun aan de regeering te verzetten. In verband met de geruchten over een eventueel toetreden van Lloyd George tot de regeering, wordt opge merkt, dat door den dood van Vernon Hartshorn, een plaats in het kabinet is vrijgekomen. Het is overigens be kend dat Mac Donald een hervorming van zijn kabinet overweegt. Illll!!llllllllllllllllllllllll!llllllllll!lllllllll!lllll!lllll!llllllllllll!llllllllllllll!llll!ll!ll!lll!llll!l!llltin DE GEMEENTEN EN DE OUDERDOMSPENSIOENEN DRINKT MAS-CAR BIER EEN ONDERVINDING OP SPORTGEBIED, DE DRIE RIJKSTEN TER WERELD Te New-York is een onderzoek in gesteld naar de vraag, wie de rijkste man ter wereld, is, Gebleken is daarbij, dat het moet zijn de Nyzan van Hyderabad, dip in zijn paleis voor een wja^rde van 100 miljoen pond sterling aan gemunt en ongemunt goud heeft opgepot. Dit is ongeveer twee derden van den oogen- blikkelijken goudvoorraad van de Bank van Engeland. Juweliers, die zijn kost baarheden geschat hebben, stellen de waarde daarvan op 200 miljoen pond sterling. Hieronder zijn niet begrepen de staatsjuweelen, die eveneens eene fabelachtige waarde vertegenwoordi gen. Eén ding dg Nyzan nooit. Hij belegt zijn geld niet in effecten en dit is misschien wel een der hoofdoorza ken van zijn rijkdom. Daar hij vreest, dat zijn schatten hèm lastig zouden worden, indien ze maar steeds blijven aangroeien, derft hij gaarne de. rente er van. Soms geeft hij geschenken, die hem ongeveej. 15.00(j pond kosten. De rijkste Amerikaan, en dus op één na de rijkste pian (er wereld, is John, D. Rockefeller. Het vorige jaar betaalde hij 7.435.170 dollars aan in komstenbelasting. Zijn inkomen werd geschat op 12.500.000 cjpllars, waar uit deskundigen, grjeideii, dat zijn ver mogen 250 miljoen dollars bedraagt. De bankier $;tuart Chaae evenwel, schat het op 600.000.000 dollars. Maar dan ook blijft Rockefeller npg ver achter bij den Nyzan. De Fords, ynder en, zpon, volgen onmiddellijk op, John D. Rockefeller. Henry Fold heeft 2.467.945 inkomst- belasting betaald. E.dsel F ord heeft op Henry voor een rijken vader te heb ben. De inkomstenbelasting van William Wrigley, de kauwgomkoning, bedraagt 1.254.420 dollars. Voor de eerste maal werd in 1902 een wielrïjderskoers ingericht, over een afstand van 100 km., namelijk door het dagblad Le Vélo Te dien tijde was er reeds spraak van de voedingswaarde van de suiker, maar daar werd toen niet veel geloof aan gehecht. Tusschen de deelnemers was er nochtans een die zich een tijdje tevoren trainde, terwijl hij dagelijks 1 5 klontjes, suiker verorberde. Hij kwam een der eersten aan. Datzelfde dagblad organiseerde het jaar nadien een loopkoers op een af stand Van 20 km. Talrijk waren de deelnemers, onder dewelke ook elf werklieden van de Cie des Chemins de fer du Nord Het bestuur van ?jeze. maatschappij deelde een vlugschrift uit aan hare werkUyttun waarin zij hen aanspoorde izich een veertien dagen lang te trainen en daarbij dagelijks 100 a 125 gr. sui ker te eten, grootendeels bij de mor genkoffie den dag van den wedstrijd zelf zouden ze, twee uren voor den aanvang der koers, 30 klontjes suiker eten, en gedurende efën loop zelve om het half-uur nog 3 a 4 stukjes. De elf loopers van dy. Cië du Nord werden bij cle vijftien eersten gerangschikt. Sindsdien erh t de sportsmen het nut van de suiker, en waardeeren ze de groote diensten die zij hun bewijst. Want suiker is een niet te versmaden hulpmiddel om het weerstandsvermo gen der spieren in stand te houden, en om op de snelste wiize verloren krachten te herwinnen. Aan den minister van Sociale Voor zorg werd volgende vraag gesteld Krachtens artikel 2 der wet van 22 januari 1931 vallen de ouderdoms pensioenen en de aanvullende ouder domspensioenen geheel ten laste van den Staat. Doch, krachtens artikel 6 van het koninklijk besluit van 15 Juni 1928, zijn de aandeelen der gemeenten in het aanvullend ouderdomspensioen voor 92 7 en 1928 per vierden afgehouden in 1929, in 1930, in 1931 en in 1932. Zullen de gemeenten die achterstel- lige aandeelen voor 192 7 en 1928 nu nog moeten betalen in 1931 en in 1932 Of vallen die aandeelen nu ook ten laste van den Staat De minister gaf volgend antwoord: Overeenkomstig de onderrichtin gen van den heer minister van finan cien, zal elke invordering betreffende de aanvullingspensioenen van 192 7 en van 1928 worden geschorst tot op het oogenblik dat wij zeker zullen zijn van de eventueele stemming van het wets-' ontwerp (artikel 3) tot wijziging van de wetgeving omtrent de belastingen op het inkomen. Leening der Verwoeste Gewesten» 5 1923 Trekking van 20 Maart De 94° trekking der leening van de Verwoeste Gewesten 5 t.h. 1923 heeft Vrijdag plaats gehad. De uitslag is S. 070-794 n. 3 uitbet. met 500.000 fr. S. 316.011 n. 3 uitbet. met 100.000 fr. S. 075.193 n. 2 uitbet. met 50.000 fr. S. 224,192 n. 2 uitbet. met 50.000 fr. S. 253.075 n. 2 uitbet. met 50.000 fr. De andere nummers van de uitge komen reeksen zijn uitkeerbaar met 550 frank. illl!lill!l!lll!!lllllll!llli!![llliy!ll!llii!!!lllillllllllllll!ttl1!!lllllllllll!llllllllinil>lil>ll! HOE SPAART MEN TIJD DE POL ITIEKE TOESTAND IN ENGELAND Zal Lloyd George in het Labour-Kabinet treden. Volgens te Londen in omloop zijnde geruchten bestaat de mogelijkheid, dat Lloyd George tot het kabinet Mac Do nald zqj toetreden, zulks als gevolg van de crisis, die in de liberale partij aldaar is ontstaan en die wellicht tot een splitsing dezer parfij zou kunnen leiden. Deze splitsing zou zich volgens een der liberale bladen aldus gaan vol trekken dat een deel der liberalen met de Labour-regeering een definitieve overeenkomst sluit ten aanzien van het wetgeve_nde programma, terwijl de rechtervleugel der liberale partij naar de conservatieven zou overgaan. De oorzaak van de nieuwe wrijving in de partij is in het feit gelegen, dat bij de jongste stemming over de par- leme.Jita.ire vertegenwoordigers der U- niversiteiten 19 liberalen voor en 16 tegen de regeering hebben gestemd, De grootë meerderheid der men- schen zeggen gedurig dat ze niet uit hun werk geraken en tijd te weinig, hebben in werkelijkheid hebben ze tijd te veel. Maar de helft van hun tijd gaat verloren in het overleggen hoe ze. hun tijd zullen gebruiken. Er zijn namelijk twee soorten van menschen dezen die gelukken en de zen die mislukken. De eerste oorzaken van deze twee levensresultaten zijn niet zoo zeer de ongelijke verdeeling. der bekwaamheden er is natuurlijk een verschil, maar in het algemeen wordt een gemis der eene min of meer goed gemaakt door een betere ontwik keling der andere. En dit dan terzijde gelaten, blijft er als oorzaak van suc ces of mislukking, hoofdzakelijk dit over de mate van het werk dat men afwerkt, of anders uitgedrukt een goe de (of slechte) tijdsverdeeling. Het aantal uren dat men werkt, komt hier minder in aanmerking maar wel de manier waarop men gedurende deze uren werkt. Als men sommige menschen ziet werken zou men volstrekt niet geloo- ven dat het vraagstuk zoo belangrijk is. Auto in een Kanaal Te Narbonne (Trankrijk) is een au to in het kanaal gestort. De vijf inzit tenden, graaf d'Artois, de chauffeur, de kamerknecht van den graaf, een be heerder van goederen en diens doch ter zijn verdronken.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1