WESTELIJK FRONT GEEN NIEUWS Nijverheidsblad voor Popermghe en omstreken. öutter>Iar>D Nieuwe Belastingen i ZONDAG 3 MEI 1931. WEEKBLAD i 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 18. ABONNEMENTEN Jaar, in stad 12 fr. S> per post 16 fr. 3> Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «O» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE FOSTKANTOOREN De Postabonnenten In Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. —iiwiuma ■inname Uitgevers-Eigenaars Postcheckrekening Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. De Ontwerpen der Regeering Dinsdag heeft Minister Houtart, de ontwerpen neergelegd om aan het land nieuwe fiskale hulpbronnen te bezor gen, ten einde het evenwicht van de begrooting te verzekeren. De volgende wijzigingen worden aan het belastingsstelsel gebracht Belasting op het inkomen Gron d b elasting. De kadastrale inkomsten welke moe ten ten grondslag liggen aan de grond belasting voor 1931, worden met de helft vermeerderd, tenzij voor wat be treft de gebouwen waarvan het kadas traal inkomen is vastgesteld in betrek king, 't zij van een huurprijs bepaald na den 1 April 1926, 't zij van de verkoopbare waarde op dien datum of op een lateren datum. Aanvullende persoonlijke belasting De belastbare grondslag van de aan vullende persoonlijke belasting wordt vastgesteld met op het tótaal der in dexen-uitgaven, de volgende coëffici ënten toe te passen 1.5, wanneer dit totaal de 50.000 fr. niet bereikt 1.75, wanneer dit totaal bevat is tusschen 50.000 en 75.000 fr. 1 .9, voor een totaal tusschen de 75.000 en 100.000 fr. 2.1, voor een totaal tusschen de 100.000 en 125.000 fr. 2.3, voor een totaal tusschen de 125.000 en 150.000 fr. 2.5, voor een totaal tusschen de 150.000 fr. en meer. Overdrachttaks, enz., Het bedrag van de overdrachttaks, van de faktuurtaks en van de taks op het verhuren van roerende zaken, als mede op het vervoer, behalve waar die 2 per duizend bedraagt, worden verdubbeld. Dus 2 p.h. voor de over drachttaks. Erfenisrechten Het ontwerp verhoogt de rechten voor de erfenissen vanaf 6 miljoen, volgens eene tabel die de rechten in rechte lijn aanduidt (vanaf 5 t.h. echtgènoote zonder kinderen (vanaf- 1 1.50 t.h.). broeders en zusters (van af 1 7.50 t.h.), oomen en neven (vanaf 22 t.h.), grootoomen en kleinneven (vanaf 27.50 t.h.), alle andere perso nen (vanaf 35 t.h.). T olrechten Vanaf 29 April wordt de tabel der inkomsten van de wet van 8 Mei 1924 gewijzigd voor de produkten der dis tilleering van de lichte olies voortko mend van de steenkool of minerale teerstoffen, zooals benzol, toluol of tolune, solven, naphta, xylol, benzol regie, smeerbenzol, enz. (distilleeren- de produkten tusschen 75 en 175 gra den celsius en eener dichtheid minder dan 0.95 en bij 15 graden Celsius). Het betreft vooral de essencen. Krachtens de wet van 7 Juni 1926 zijn die produkten onderworpen aan een recht van 80 fr. den hektoliter dit bedrag werd op 70 gebracht door de wet van 13 Juli 1930. De regeering is de meening toegedaan dat er geen ernstig beletsel is om dat recht heden op 1 fr. den liter te brengen. Nochtans zou het beperkt recht van 30 centiem per liter behouden blijven voor de es sencen bestemd voor de nijverheids behandeling van grondstoffen. De ben zols zijn aan hetzelfde recht onder worpen als de essencen de taks wordt dus ook van 70 centiem op 1 fr. de li ter verhoogd. Artikel 9 van het ontwerp zegt dat die nieuwe rechten toepasselijk zijn vanaf den 29 April 1931, bijgevolg daags na de neerlegging van het hui dige ontwerp. Deze voorzorg is onont beerlijk om te beletten, dat de over- groote hoeveelheden oliën die zich in de stapelhuizen onder douanestelsel bevinden, in allerhaast in verbruik zou den verklaard worden onder het voor deel der huidige rechten, in welk geval de opbrengst der nieuwe rechten gedu rende verscheidene maanden op het spel zou staan. Accijnsrechten Het accijnsrecht op de bierfabrica- tie is vastgesteld op 1.50 fr. per kilo opgegeven grondstof. Vanaf 29 April 1931, worden de paragrafen I, 3. 7 en 8 van artikel 4 der wet van 13 Juli 1930, door de volgende schikkingen vervangen op de hierna vermelde minerale oliën, in het land bekomen door de behandeling van de ruwe petrool of der produkten ervan afgeleid, wordt een vast accijns- recht gesteld als volgt a) Oliën eener dichtheid van minder dan 0.78 bij 15 graden Celsius (petroolethers en es sencen) 65 frank per hektoliter b) Oliën eener dichtheid van 0.78 tot be neden 0.83 bij 15 graden Celsius (pe trool voor lampen) 30 fr. den hek toliter. De agenten van het beheer der dou anen en accijnzen hebben het recht om zonder bijstand of gelijk welke machtiging, al de lokalen te bezoeken, inbegrepen de afhankelijkheden, waar de minerale oliën bedoeld in paragraaf 1 gefabrikeerd worden of opgestapeld zijn. Elk beletsel tot uitoefening van dit recht wordt beschouwd als dienst weigering en gestraft met eene boet van 5000 tot 25.000 fr. V erbruikstaks Vanaf den datum welke door de re geering zal bepaald worden, zal het bedrag der evenredige verbruiksrech- ten op de sigaretten vastgesteld wor den op 20 tot 60 t.h. van den ver koopprijs in 't klein, volgens een roos ter welke door den minister van fina- cies zal opgemaakt worden. IIDIIIIllllllllltl BESPARINGEN IN ONZEN CONGO De regeering heeft zich ook genood zaakt gevoeld besparingen in de kolo nie te doen ter oorzake van de heer- schende wereldcrisis, welke ook onzen Congo vreeselijk teistert. De openbare macht moet het onder meer verduren. Twee duizend zwarte soldaten, enkele honderden officieren zijn afgedankt, maar tot nog toe is geen enkele blanke officier getroffen. Aan hoogerhand is men van mee ning dat de gewapende macht der ko- onie te talrijk is volgens de binnen- en buitenlandsche behoeften van onze bezittingen. Vroeger was zij aangevoerd door een luitenant-kolonel. Heden telt men drie generaals, vijf kolonels en veer tien majoors. Dit komt omdat men na den oorlog generaal Van Emmeren, een bekwaam officier, een kans heeft willen geven. Thans is hij met verlof. Hij is vervangen door generaal Deco- ninck, terwijl men nog generaal Weber in de kolonie telt. Vroeger was de kolonie bedreigd door Duitschland, dat van een koloni aal keizerrijk in Midden-Afrika droom de en er op uit was de Portugeesche, Belgische en Fransche bezittingen in Centraal-Afrika bij de zijne te voegen: Kameroen, Oost-Afrika en West-Afri- ka. Maar thans is dit gevaar verdwe nen. De Engelschen hebben begonnen hun koloniale troepen in Afrika te ver minderen. Waarom kan Belgie hetzelf de niet doen, des te meer daar er al tijd reservisten en ook voldoende blanke reserve-officieren ter plaatse zullen zijn. De noodkreten die men hoort slaken, zijn dus niet gegrond. De minister van koloniën, die alleen ver antwoordelijk is en wiens vaderlands liefde niet kan verdacht worden, heeft niet zonder hartzeer de troepen in Con go moeten inkrimpen, des te meer, daar die troepen flinke soldaten zijn, de beste onder de inlandsche van A- frika. DRINKT MAS-CAR BIER EEN RADIO IN ZAKFORMAAT VOOR DE ENGELSCHE POLICIE De policie van Brighton heeft thans na eene proefneming van een jaar met een radioapparaat,een miniatuur toestel voor draadlooze ontvangst laten ver vaardigen, dat in alle opzichten goed voldoet. Het staat onomstootelijk vast dat dit toestel zeer goed bruikbaar is en een gewichtige dienst kan bewijzen. Het is slechts een kwestie van tijd, maar binnen kort zal iedere Engelsche politieagent clie op patrouiljedienst is in de gelegenheid zijn om van af den publieken weg in draadlooze verbin ding te komen met zijn hoofdkwartier. Het miniatuurtoestel weegt slechts I kgr. en kan gemakkelijk worden op geborgen. Men verwacht wel dat het apparaat dat thans bij de Engelsche politie in Brighton in gebruik is bij de politie in Engeland zal worden inge voerd. Op die manier zal er over ge heel Engeland een onzichtbaar net ge spannen worden, waaruit zelfs de meest geslepen misdadigers niet kunnen ont snappen. GENEESKUNDIGE RUBRIEK DE SUIKER IN DE VOEDING Wij hebben de belangrijke rol van van de suiker in de werking van het lichaam aangetoond. Iedere beweging brengt een verbruik mede van orga nieke suiker die we verbranden zooals een motor benzien of kolen verbrandt. Ons hart klopt doordat de hartspier bij eiken slag een weinig glucose ver bruikt wij ademen, doordat onze a- demhalingensspieren gevoed worden met organieke suiker evenzoo is het gesteld met onze maag, onze ingewan den, met de groote en kleine bloedva ten en met al de andere organen, aan wier bewegingen telkens de glucose ten grondslag ligt. Natuurlijk is de hoe veelheid suikerverbranding steeds in verhouding tot den te leveren arbeid, juist zooals bij de brandstof der moto ren. Dus, voor iedere krachtuiting is or ganieke suiker of glucose, noodig. En, we herhalen het, we moeten deze glu cose in voorraad hebben in de spieren en de lever onder vorm van glycogeen. Laat ons eens onderzoeken vanwaar zij komt, waar wij haaf kunnen vinden. De natuur stelt rijke hulpbronnen tot onze beschikking, waaruit we, he laas, niet altijd voldoende nut halen. Velen, zelfs in de werkende klas, ma ken misbruik van vleeschspijzen en eieren. Zooals we reeds gezien hebben,kan men door eiwitstof geen kracht ont wikkelen, of liever, het is een nutte- looze verspilling aan de eiwitstof wils- en werkkracht te vragen. De eiwitstof in de voeding dient vooral tot ontwikkeling en herstelling der versleten weefsels. Zetmeel en suiker, t.t.z. de kool hydraten brengen de machine iri wer king. Hierin worden ze benuttigd, zoo als een minerale brandstof, en al bran dend brengen ze slechts water én kool zuur voort, die wij door de ademha ling uitwerpen. Geen asch, geen afval die onze aders of onze nieren kunnen bevuilen. Brood houdt het meest koolhydra ten in. In zekeren zin is het brood, bij alle volkeren die het nutten, geheiligd. Brood is het symbool van het volmaakt voedsel. Het bevat alle noodzakelijke voedingsbestanddeelen eiwitstoffen onder vorm van gluten, en zetmeel dat macht en kracht ontwikkelt. Nevens het brood wordt de rijst ge rangschikt, die, gezien zijn groot voe dingsvermogen, veel te weinig verbruikt wordt verder alle tarwedeegen, en de aardappelen, die, arm aan eiwitstof, toch een goede dosis zetmeel bevatten. We laten de voedingsrijke boonen en erwten ter zijde, doordat deze, om wille van hunne toebereiding en van zekere hinderlijke bestanddeelen, dan slechts in geringe mate kunnen ver bruikt worden. Men zal het mischien vreemd vinden dat wij de melk aan het hoofd van het gesuikerd voedsel plaatsen. Maar dit voedsel-type, waarin het wicht al het noodige vindt tot zijn voeding en groei bevat, behalve zijn room, zijn kaas- en eiwitstof, zeer veel suiker of lactose, die een groote rol speelt. Voor de melksuiker is, evenmin als voor de an dere suikers waarover het hier gaat, spijsvertering noodig, terwijl daaren tegen het zetmeel van brood, rijst, aardappelen, enz., groote gedaantever anderingen moeten ondergaan vooral eer suiker te worden. Melksuiker, fruitsuiker, beetsuiker, rietsuiker, zelfs suiker van biermout, wordt onmidellijk, na een gemakkelij ke omzetting in glucose, in het bloed opgenomen. Zij kan dus dadelijk door de organen verbruikt worden. Hoe verkeerd is het dus, suiker als snoep te beschouwen. Kinderen en ou de menschen houden veel van suiker. Waarom Omdat in beide levensuit einden de spijsvertering geringer is, en omdat snoep voor de kleinen en voor grootvader echt voedsel is, waarvoor hun spijsverteringsorganen geen arbeid moeten leveren, Is suiker slechts snoeperij Waar om gaf men er dan aan de soldaten gedurende hun afmattende marschen onder den oorlog, en wanneer van hen een groote krachtinspanning gevergd werd Wat is dan de druppel van Murphy, die iedere seconde een druppel suiker water giet in de ingewanden van een gevaarlijke zieke, van een gekwetste die op geen andere wijze kan gevoed worden Wat zijn dan die onderhuidsche en Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. «o» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. intraveineuse inspuitingen van opge loste suiker (glucose) toegediend aan stervenden, aan ongelukkigen wier hart dreigt stil te staan, waarvan de nieren niet meer werken, waarvan heel het organisme schipbreuk lijdt Snoeperij Neen Eerste klas voed sel dat we niet genoeg gebruiker, want het brengt ons kracht zonder spijsver- teringsarbeid eerste-klas voedsel, want het is aangenaam van smaak, en vermengt zich wonderwel met allerlei spijzen. Men verbruikt haar in «natura»Mei vindt ze in fruit. Men voegt ze toe aan konfituren, vruchtenmoes, rijst, meel, op allerlei manieren, de eene heerlijker dan de andere. Vermengd met cacao bekomt men chocolade. Ze zoet onze koffie en thee. Zij helpt alle soorten drankjes en onsmakelijke medectjnen innemen. En men durft ze lasteren Ze ver oorzaakt de suikerziekte, zegger brave luidjes. Welke vergissing Overtollig suikergebruik is hoege naamd geen factor van suikerziekte. Van suiker worden de tanden slecht! Nog een verkeerd gedacht. De tanden bederven doordat zij bij gebrek aan grondstof over geen voldoende weer standsvermogen beschikken tweedens bederven zij, omdat zij niet rein gehou den worden, en het eten dat in den mond achterwege bleef, erin verzuurt. Maar de suiker is er voor niets tusschen. Er blijft bij een degelijk onderzoek van al deze geschiedenisles niets over. Meel en zetmeelvoeclsel, suiker en gesuikerd voedsel, moeten in onze voe ding de voornaamste plaats, die zoo lang door vleesch en eieren werd in genomen, Verkrijgen, omwille van hun matigen prijs, omwille hunner onscha delijkheid voor ons organisme,omwille van hun lekkeren smaak, en vooral om de voorname rol die ze spelen in onze levensverrichtingen. Dr Fabrice. DE VERNIELING DER DUÏTSCHE PAPIERMARKF.N Een accoord nopens de marken Zooals men zich herinneren zal werd er op de conferentie der experten te Parijs in 1929. gevolgd door de bijeenkomsten te Den Haag, tusschen de Duitsche en Belgische afgevaardig den een accoord gesloten ter regeling van de terugbetaling door Duitschland van de marken, die nog in Belgie waren Bij die accoorden werd ook besloten tot de vernieling der Duitsche marken in ons Land berustende en die door bijzondere annuïteiten, loopende tot in 1965, door Duitschland afbetaald zullen worden, Er zijn in het geheel 144.176.205 briefjes, die gezamenlijk een waarde vertegenwoordigen van 3.864.62 7.888 mark. Naar de papierfabriek van Genval Donderdag werd het eerste gedeelte van de nog in de kelders vande Nati onale Bank te Antwerpen berustende 50.32 7 kilogr. Duitsche Marken naar Genval vervoerd. Deze werden in 2 1 8 kisten gevuld. Verder werden er dan groote hoeveelheden Duitsche bank briefjes in 65 zakken verpakt. De platte wagens van de Noordsta tie door tractors gesleept, voerden ie- dermaal een dertigtal kisten mede. De kisten wogen gemiddeld 165 k. en de zakken ongeveer 60 kilos. Vier groote wagons van den spoor weg van I 5 ton werden volgeladen door de werklieden, die beweerden nog nooit zooveel last gehad te hebben met geld De verzegelde wagons werden op bet spoor gebracht om naar Genval vervoerd te worden, waar de marken tot inpakpapier zullen omgewerkt wor den. De overblijvende marken Er blijft thans in de Nationale Bank te Antwerpen nog een aanzienlijk ge deelte der marken liggen, die echter nog niet verpakt zijn. Ook te Brussel, waar een klein 40 ton meer marken lagen dan te Antwer pen is het vervoer nog niet afgeloopen. Alle dage rijden vier vrachtautos recht streeks naar de papierfabriek van Gen val. Intusschentijd is men in de fabriek te Genval reeds aan het werk gegaan, daar er gemiddeld per dag ongeveer 1 5 ton marken zullen kunnen verwerkt worden Het schijnt dat de Duitschers des tijds voor hun geld, papier gebruikten van goede kwaliteit gansch uit vodden vervaar digd werd, en dat dan ook de fabriek na de noodige zuivering, voor het wegnemen van den gekleurden druk, een zeer homogene pap zal be komen, waaruit stevig inpakpapier te bereiden is. PALACE-THEATER POPERINGHE. Tel. 93 VANAF VRIJDAG 8 MEI ALLE AVONDEN OM 8 U. ZONDAG NAMIDDAG OM 2 EN 4.30 UUR. SLECHTS VOOR EENIGE DAGEN. OPBRENGST DER WEDRENNEN Volgende vraag werd aan den mi nister van Financies gedaan Gelieve mij te zeggen 1Flet aantal agentschappen voor weddenschappen op wedrennen toe gelaten in het land met aanduiding van de gemeenten waar zij bestaan 2. Flet aantal en de belangrijkheid der weddenschappen die zij ontvangen hebben 3. Het bedrag der taxes geind door den Staat De minister gaf volgend antwoord 1. Tijdens het jaar 1930 hebben er 48 agentschappen van weddenschap pen op de wedrennen gewerkt in de volgende gemeenten Brussel 1 5 St. Gilles 4 Elsene 3 Anderlecht 1 St. Josse ten Noode 3 Schaarbeek 1 Molenbeek 2 Water- mael 1 Antwerpen 5 Oostende 3 Gent 1 Charleroi 2 Bergen 1 Luik 3 Verviers 1 Spa 1 Namen 1. 2. Het totaal der weddenschappen bedroeg hetzelfde jaar 81.300.00 fr. Het aantal dezer weddenschappen is niet bepaald. 3. Het bedrag der taxes daarop door den Staat ontvangen bedroeg, 4.496.046 frank. Sommige der agentschappen aange geven onder 1bezitten in het land bij huizen ten getale van 122 de taxe op de weddenschappen in deze bij huizen aangenomen, wordt betaald door de houders der agentschappen en is dus begrepen in het bedrag vermeld onder 3. M. HERRIOT, HERKOZEN ALS BURGMEESTER VAN LYON DE FRANSCHE REPUBLIEK Naar de verkiezing van den nieuwen President M. Gaston Doumergue tot President der Fransche Republiek verkozen zijn de op 13 Juni 1924, dertienden clag der dertiende legislatuur, verloopt zijn mandaat op 1 3 Juni aanstaande. De nationale vergadering moet bijgevolg eerlang bijeengeroepen worden om over te gaan tot de verkiezing van een Staatshoofd dit in de voorwaarden door de grondwet voorzien. De bijeenroeping dier nationale ver gadering, eene maand minstens voor het wettelijk termijn der macht van het Staatshoofd, moetende plaats vin den, is het op den 1 2 Mei ten laatste dat de bijeenkomst van het kongres moet gehouden worden. Die betiteling van kongres om de nationale ver gadering aan te duiden, is onjuist daar die in de grondwet niet voorkomt. De bepaling van den datum der bij eenroeping der Kamers voor de ver kiezing van d.cn Voorzitter der Repu bliek zal in ccn volgenden minister raad gebeuren. De voorzitter van den Raad moet naar het gebruik en gezien 't souverein recht van de nationale ver gadering het bijeenroepingsdekreet te- genteekenen dat in het Staatsblad ver schijnt een tiental dagen vóór de bij eenkomst, dit om toe te laten alle noo dig zijnde maatregelen te treffen. M- Herriot werd Zondag met 39 stemmen op 56 stemmers, terug tot burgmeester van Lyon herkozen, dit in tweede stemming. Bij de eerste stemming bekwam hij 26 stemmen te gen 24 gegeven aan M. Février (soci alist). Daar M. Herriot verklaarde deze stemming niet te aanvaarden, die hem geene voldoende meerderheid gaf om het ambt te kunnen vervullen, bad de tweede stemming plaats, na eene be raadslaging, waartoe hij door de socia listische partij uitgenoodigd werd. WAPENS EN MUNITIE Hieronder geven wij eenigen over het wetsontwerp aangaanc vervaardiging, den handel en hei gen van wapens en den handel in m nitie. Worden alleen gemachtigd vuurwa penen of onderdeelen daarvan te ver vaardigen, te herstellen of daarin han del te drijven, munitie te vervaardigen of daarin handel te drijven, zij die, de aangifte hebben gedaan van wapens- of munitiehandelaar, of van wapenma ker. Worden geacht verboden wapenen te zijn dolken en dolkmessen, met uit sluiting van jachtmolssen, degenstok ken en geweerstokken, knotsen, vouw- geweren boven kaliber 20, geweren waarvan de loop of de kolf in verschil lende deelen kunnen wórden uiteen ge nomen en alle verdoken of geheime aanvalswapenen, die niet als verweer- wapenen of oorlogswapenen mochten beschouwd zijn. Worden geacht vuurwapenen te zijn met uitzondering van pistolen en revol vers, alle vuurwapenen met getrokken loop of blanke wapenen die kunnen dienen voor de bewapening der troe pen Worden geacht jacht- of sportwa- penen te zijn degene die tot geen van bovenstaande kategorien behooren. Wapenen van twijfelachtig model, worden bij Koninklijk besluit in een van bovenstaande kategorien gerang schikt. Niemand mag verboden wape nen vervaardigen, herstellen, te kóóp stellen, verkoopen, uitdeelen, invoeren of vervoeren, opslaan of dragen. Alle verboden wapenen worden in elk ge val in beslag genomen, verbeurd ver klaard en vernietigd. Het is verboden zonder wettige reden een oorlogswa pen te dragen. Het voor handen hebben van oor logsvuurwapenen is aan particulieren verboden behoudens machtiging van wege den Goeverneur der Provincie. Worden verboden alle kollektieve oefeningen bestemd om bijzonderen te onderrichten in het hanteeren van oor logswapenen. De Goeverneur der provincie kan deze evenwel toelaten op sommige be paalde dagen en plaatsen, met nadere aanduiding van de plaats waar de wa penen en de munitie middelerwijl in bewaring moeten gegeven worden. Dragen van een jacht- of sportwa- pen is enkel toegelaten aan wie een wettige reden kan doen gelden. VERLAGING DER WEDDEN Het wetsvoorstel der regeering waarbij de wedden der leden van den mijnraad, der bestendige afvaardigin gen, van het onderwijzend personeel en de geestelijkheid worden verlaagd, werd verleden week door de Kamer- afdeelingen onderzocht. Het gaat er om die wedden met 6 t.h. te vermin deren, zooals gedaan werd voor de Staatsambtenaars. Flet ontwerp werd aangenomen met 58 stemmen tegen 39 en 1 onthouding De afdeelingen hebben ook een on derzoek besteed aan het ontwerp waar bij de wet van 2 7 Juni 1 930 op de pen sioenen wordt gewijzigd. Dit ontwerp heeft voor doel de pensioenen in de zelfde maat als de wedden te vermin deren. Het werd aangenomen met 61 stemmen tegen 44 en 5 onthoudingen. Geweldige Brand te Bordeaux Zondag ontstond er brand in eene garage te Bordeaux. Men kon het vuur niet meester en het gebouw werd ten gronde vernield; alsook twintig autos die er in stonden. De schade is zeer belangrijk.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1