^pllVUooZ) Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. jtdQCdl/ öuitcnlanö m ZONDAG 31 MEI 1931. WEEKBLAD i 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 22. NIEUWE WET OP DE MILITIE DE WERKLOOSHEID IN ITALIË LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE HET INDEX-GETAL PALACE-THEATER Yperstraat, 38 Poperinghe. arHAUftiCET ZAL DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR ONTHOOFD ZIJN? DRINKT MAS-CAR BIER De bliksem op eene hoeve Branden met miljoenen schade in Noord-Frankrijk Door kokende soep verbrand Lijk opgevisch te. Halewijn ABONNEMENTEN I Jaar, in stad I 2 fr. per post I 6 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. 2> Amerika 30 fr. «o» MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN GAZET VAN POPERINGHE De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat Ken bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met miné mum van 5.00 fr. - Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur» waardera. Voor dik' wijls te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Ziehier de voornaamste bepalingen van het wetsontwerp tot wijziging van sommige bepalingen der wet op de militie, de werving en de dienstver plichtingen, zooals het door den Se naat is aangenomen en door dezen aan de Kamer is gezonden I. In de plaats van artikel 1 0 ko men de volgende bepalingen a). leder militieplichtige, met ten minste vijf broeders of zusters in leven, heeft op zijn aanvraag, recht op een onbepaald uitstel, op voorwaarde dat 1Geen zijner broeders, als lid van een kinderrijk gezin, van den aktieven dienst werd vrijgesteld, onbepaald uit stel kreeg of werd ontheven 2. Dat de vader, de moeder (of de met dezen gelijkgestelde personen) niet voor de aanvullende persoonlijke belasting zijn aangeslegen 3. Dat het gecumuleerd inkomen van vader en moeder (of van de met dezen gelijkgestelde personen), niet hooger is dan 10.000 fr. in de gemeenten met minder dan 5000 inwoners of 12.000 fr. in de gemeenten met 5000 tot en zonder 30.000 inwoners of I 5.000 fr. in de gemeenten met 30.000 inwoners en meer. Deze maxima wor den verhoogd met een vijfde per per soon ten laste, doch de verhooging wordt, welke de kategorie der gemeen te zij, opgevoerd tot 4000 fr. voor elk der derde en vierde kinderen en tot 6000 fr. voor elk der kinderen vanaf het vijfde. Bij gebrek aan vader of moeder (of van met dezen gelijkgestelde personen) houdt men rekening met de inkomsten van de met den milicien samenwonen de broeders en zusters. b). Voor het inkomen, wordt re kening gehouden met 1 Het voor de bedrijfsbelasting aan gegeven brutobedrag der wedden, loo- nen, en pensioenen, onder aftrek van 25 t.h. tot 18.000 fr. en van 19 t.h. boven deze som. Het voor de bedrijfs belasting aangegeven nettobedrag der bedrijfsinkomsten van anderen aard, onder aftrek van 1 0 t.h. 2. Het inkomen van als stille ven noot belegde kapitalen in andere han dels-, landbouw- en nijverheidsonder nemingen dan maatschappijen op aan spelen 3. Hef inkomen van vaste goederen; Wanneer twee broeders tot een zelfde lichting benooren, komt de prioriteit op uitstelaanspraak den oudste toe. De genietende van een onbepaald uitstel wordt in ieder opzicht behandeld zoo als de militieplichtigen der klasse, Waaraan hij wegens zijn leeftijd ver bonden is. 11. In de plaats van artikel 1 1 littera b) 2, komen de volgende be palingen Vrijstelling van dienst wordt verleend 2, Aan hem, die de onmisbare steun is van vader en moeder of van een dezer, of, zijn deze overleden, van zijn grootouders of van een dezer, ofwel van een of meer ouderlooze broeders of zusters. Om een militieplichtige als onmis bare steun zijner familie te kunnen aanzien Moet het door hem inge bracht bedrijfsinkomen voor het on derhoud van het gezin onmisbaar zijn; Moet de vader of de grootvader over leden of zestig jaar oud zijn Mogen de vader, de moeder (of dezen krach tens artikel 17, 1gelijkgestelde per sonen) niet vóór de aanvullende per soneele belasting zijn aangeslagen Mag het gecumuleerd inkomen van va der en moeder (of van de met dezen gelijkgestelde personen) niet hooger zijn dan een derde van de bij artike 10 a) gepaalde maxima. zal voortduren. De verslaggever vraagt dan ook dat het gouvernement, vooral voor den Winter van 1931-1932, maat- egelen ten voordeele van de chomeurs zou nemen. Kamerlid Mazzini haalt aan dat er in 1929 een gemiddeld getal van 300.000 werkloozen waren, met een maximum van 499.000 in Februari en een minimum van 193.000 in Juni. In 1930 klom dit gemiddeld geta tot 425.000, met een maximum van 629.000 in December en een minimum van 322.000 in Juni. Ondanks al d maatregelen door de Regeering geno men klom, in 1931, het getal werk loozen tot 722.000 in Januari, 765.000 in Februari en 707.000 in Maart. Het verslag voorziet dat de tegen worvrdigé krisisniet spoedig ia\ kun hen tp boven gekomen wórden. D foestarid in zekpre nijverheden, name lijk in de bouwnijverheid, dqet voor zien dat de werkloosheid tot in 1932 DE CRISIS IN DUITSCHLAND Er is geen mensch, die niet op de roogte is van de ontzettende verwoes tingen die de wereldcrisis reeds in Duitschland heeft veroorzaakt. We le zen er dagelijks de vreeselijkste be- ichten over. Nochtans is het in de groote steden nog niet zoo gemakke- jk zich een gedacht te geven van den omvang der catastrophe, als op het platte land, waar alles beter zichtbaar is, en waar de menschen er niet zoo zeer op uit zijn hun toestand te ver- Dergen, zooals de stedelingen uiteraard er zaak doen. In Saksen en Silezie vind men overal ezelfde troostelooze toestand Van vier fabrieken die men ziet zijn er drie waarvan geen rook uit de schoorstee- nen komt en waarvan de ijzeren poor ten zorgvuldig gesloten zijn. En van e vierde fabriek zal men u zeggen er wordt maar drie of vier dagen per week gewerkt. Het begeleidingsver schijnsel in elk dorp, in elke kleine stad ziet men den ganschen dag jonge crachtige mannen in scharen rondstaan en babbelen, of op het trottoir kaart spelen de yloek van de onvrij willige werkloosheid. Treurig is het schouwspel van den andbouw terwijl vroeger bijna let terlijk geen vierkante meter grond in Duitschland ongebruikt was, en de boer zich de moeite gaf, zelfs het dorste plekje zandaarde, met vlijt te dwingen vruchten te dragen, ziet men thans, dat landstrooken van verschillende rektaren van den vruchtbaarsten grond Dlijven braak liggen. De boer zegt de prijzen die ik in geval ik geluk eb krijg, zijn de moeite niet waard en als ik ongeluk heb, worden de wis sels van de opkoopers niet eens geho noreerd als ik dan het veld laat braak iggen, heb ik tenminste nog het pro fijt, minder belastingen te moeten be talen. Onderweg op de landwegen ziet men honderd maal per dag in lompen gekleede daglooners met hun families, alleen of in groepen van twintig, dertig menschen. De nood der werkloosheid drijft ze van dorp tot dorp, pp zoek naar werk. Tet eenige wat ze gewoonlijk vinden is een slaapgelegenheid in een schuur. Want, terwijl deze menschen vroeger wegens landlpoperij zouden gein'ter- neerd worden, wat bij de huidige tij den te vepl geld zou kosten, zijn de gemeenten thans op grond van een staatsverordening verplicht, eiken werk ooze die zich meldt, gedurende één of twee nachten slaapgelegenheid bij de boeren te geven. Deze bekomen daarvoor van hun gemeente 10 pen ningen per persoon. Terneergeslagen winkeliers (waar van de clienteel door de werkloosheid 50 tot 65 verminderd is), hand werkers zonder bezigheid, en hoteliers met de meest moderne maar leeg- blijvende hotelkamers, volledigen den indruk van den troosteloozen toe stand van het land. DE BEGROOTÏNG VAN LANDBOUW VOOR 1931. Namens de Kamerkommissie heeft M. Merget een omstandig verslag uit gebracht over de Begrooting van Land bouw voor het dienstjaar 1931. Deze begrooting voorziet eene totale uitgaaf van 87 miljoen 634 duizend 1 12 fr., waarvan 3 miljoen 535.000 frank uit zonderlijke uitgaven. De verslaggever brengt 'nulde aan de verstandige en voorbeeldige werk zaamheid van onze Vlaamsche en de Waalsche landbouwers, die in staat zijn al de moeilijkheden van hun be roep te overwinnen, op voorwaarde dat zij dezelfde middelen als hunne buitenlandsche mededingers kunnen gebruiken. De Regeering moet hen ook doelmatig helpen. M. Merget handelt verder over de groote beteekenis die de landbouw in de ekonomische bedrijvigheid van het land heeft. Een vijfde van de bevol king is bij het akkerbedrijf betrokken en de produktie kan gerust de verge lijking doorstaan met de nijverheids voor tbrenging. De ruim 4 miljoen ton aardappelen, voortgebracht in 929, vertegenwoor digen eene som van 2.309 miljoen 500.000 frank; de 747,000 ton haver een som van 1.139 miljoen 750.000 frank. De melkproductie wordt bere kend op 2.543 miljoen 500.000 frank De voortbrenging van rundvleesch op 1.617 miljoen 500.000 fr. die van varkenvleesch op 1.549 miljoen 500 duizend frank de eierproduktie op 2.425 miljoen 500.000 frank. De verslaggever somt vervolgens de maatregelen op, getroffen om den land bouw aan te moedigen, alsmede om de planten- en veeziekten te bestrij den. Verder houdt hij zich bezig met het landbouwonderwijs. Veertig ten honderd van de school plichtige jongens volgen landbouwon derwijs, dat in 1928-1929 gegeven werd in 678 scholen. Voor de meisjes daalt de verhouding evenwel op 10 ten honderd, wat door ekonomische en psychologische redenen kan worden verklaard. Het aantal leerlingen voor het naschoolsch land- en tuinbouwon- derwijs voor jongens bedroeg 12.891 en dat van het huishoudkundig onder wijs voor meisjes 2.5 76. Dat van het landbouwonderwijs in vakscholen voor jongens 7.434 dat van het huishoud kundig landbouwonderwijs voor meis jes 8 1 9. Hieruit leidt M. Merget af, dat door alle middelen bij de jonge meisjes een grooter belangstelling voor het land bouwonderwijs dient ppgewekt te wor den. Rondreizende landbouwscholen zijn uitmuntende middelen tot de ver spreiding van het landbouw-beroeps- onderwijs voor de meisjes, en de ver slaggever vraagt dan ook de noodige kredieten ervoor. Zondag 19 Juli 1931 zal te Veurne in tegenwoordigheid van Koning Al- Dert, het. eeuwfeest gevierd worden, van de aankomst van Koning Leopold in Belgie. Een gedenkplaat wordt geplaatst op iet huis, waar onze eerste Koning den 7 Juli 1831 afstapte. In de archieven van Veurne berust het verslag der be raadslagingen van den gemeenteraad Detreffende de ontvangst van Leopold George-Christiaen, Frederik van Sak- sen-Coburg. De ontvangst geschiedde op het huidige grondgebied van De 3anne. De Vorst werd op de Fransch- 3elgische grens ontvangen door den reer Desauvage, minister van Binnen- andsche Zaken en hij werd aan de poorten der stad gegroet door de ge meenteoverheden, de maatschappijen en de bevolking van Veurne. De Ko ning begaf zich in het huis van den h. Olivier, kolonel der burgerwacht, waar een ontbijt werd gegeven door de stad aangeboden. Van Veurne vertrok Leopold I voor zijn triomftocht naar Brussel, waar de sleutels der stad hem werden overhan digd. Deze gebeurtenis zal door Veurne en De Panne plechtig gevierd worden. VEEL GRAAN IN RUSLAND Door het Ministerie van Nijverheid werd het Index-getal, voor het Rijk, op 1 5 Mei vastgesteld op 8Q3 punten, tegen 808 printen pp, I 5 April, dus opnieuw eene daling van vijf punten. Voor de groote agglomeraties en voor de Pronvincies, zijn de getallen als volgt Mei April Antwerpen 831 834 Brussel 841 854 Gent 768 777 Luik 778 788 Provinciën Antwerpen 810 814 Brabant 807 813 Westvlaanderen 795 797 Oostvlaanderen 783 787 Luik 783 790 Henegouwen 823 826 Limburg 802' 809 Luxemburg §2(3, Namen 805 81 1 Het stabilisatie index-getal voor het Rijk, beloopt 102 punten. Zich niet bekommerende met het surplus van graan dat gevreesd wordt met den aanstaanden oogst, heeft men in Rusland 100.000.000 hektaren land bezaaid, een derde met tarwe en het overige met maïs, rogge haver en vlas. Een hectare komt overeen met twee acres en half. Met het jaar J93,3„ het vijfde vol gens het Vijfjarig plan moeten er dan 40.000.00;0 hectaren roet graan be zaaid worden. De oogst belooft overvloedig te we zen maar er wordt een tekort gevreesc aan landbouwmachienen. Het maken dier rnachienen is maar ten halve gelukt. Men verwachtte vee meer rnachienen. Er waren er 31.150 besteld en enkel 14.591 werden gele verd. Er zullen er moeten ingevoerc worden waarschijnlijk uit de Vereenig- de Staten. Dit jaar waren er 50.000.000 hec taren bezaaid geweest door collectieve farms, 7.000.000 door staatsboerde rijen en het overige was gewonnen bij onafhankelijke boeren. Er zijn nu veel meer collectieve hoe ven ingericht geworden, waardoor de grooten oogst verwacht wordt. EEUWFEEST ONZER DYNASTIE DRINKT MAS-CAR BIER NAAR EEN DERDE KEIZERRIJK IN DUITSCHLAND. DE GRAANCRISIS OP DE WERELDMARKT. Hoe zij moei opgelost worden Tijdens de Graanconferentie ver klaarde Mac Keiver, afgevaardigde van de Amerikaansche Federal Farmboard dat hij geen enkel middel zag, om aan de huidige grancrisis op de wereld markt een einde te maken. Hij voegde er aan toe, dat een individueele be perking van de voortbrengst in de ver schillende landbouwlanden niet moge lijk is, daar een afdoende controol on mogelijk kan worden uitgeoefend. Men moet wachten tot de voortbrengst zich als vanzelf aan het verbruik heeft aan gepast en dan maatregelen nemen om elke uitbreiding der voortbrengst te keer te gaan. Dit geldt voor alle tak ken van den landbouw en zelfs der nijverheid. IJdele woorden baten niets en overeenkomsten waarvan de nale ving niet kan worden gecontroleerd evenmin. Nochtans kan hij den Europeeschen voortbrengers verzekeren, dat de Ame rikaansche Federal Farmboard niet zin nens is de ontzaglijke stocks graan voor een spotprijs op de markt te werpen, daar dit een zeer nadeeligen invloed op de binnenlandsche en buitenland sche markten zou uitoefenen. )e candidlatuur van den ex-kroonprins In verband met hetgeen men zegde omtrent het uitroepen van den ex croonprins van Duitschland, door de ditlerianen, tot candidaat voor het ceizerschap, in een derde Duitsche kei zerrijk, kan nog over de zitting waar deze uitroeping plaats had, het vol gende medegedeeld worden In Silezie zou een soort geheim con claaf hebben plaats gehad, tijdens het welk een boodschap moest voorgele zen worden, dat door een gezondene van Hitier zou aangebracht worden. 9e vergadering bestond uit Silezische grondeigenaars en leiders van de Stal- elmen, Voor het begin der zitting, deden de gewezen kroonprins en zijn echtge- noote hun intrede in de zaal, te mid den der geestdriftige toejuichingen. De woordvoerder van Flitler was de reer Bruckner, leider der Nationaal- socialisten van Silezie en vertegen woordiger van Breslau in den Rijks dag. Deze begon zijn rede met een overzicht van den toestand, waarna rij verklaarde, dat de nationaal-socia- isten systematisch werken voor de her stelling van een monarchie die parle ment en partijen zou overmeesteren. Op het gepaste oogenblik, zullen de nazi's hun programma openlijk ver kondigen. Spreker voegde eraan toe, dat men gedurende een transitie-pe riode best een regentschap zqu noodig hebben. De partij van Hitier houdt er aan van nu af te verklaren, dat indien er een regentschap komen moet, deze in handen moet gegeven worden van de familie der Hohenzollern. Op dit oogenblik keerde", der l edenaar zich tot dpn Kroonprins, die opnieuw werd toegejuicht, En verder zegde de heer Bruckner nog, dat in het begin van Juni een re vue der bestormingstroepen van de nazi's en Stalhelmen zal plaats hebben in het kasteel van den ex-kroonprins te Oels, waarna de detachementen zullen defileeren voorbij den toeko menden keizer en hem zullen groeten. Deze betooging zal volgens spreker de grootste politieke en historische betee kenis hebben. ZATERDAG 30 MEI om 8 uur, en ZONDAG 31 MEI om 4 uur en 8 uur. pr<é/en.f<£ en DE VOLKENBOND EN DE WERELDCRISIS Hl! DE UITBREIDING VAN LONDEN l ijdens een nachtelijk onwepf is de blikserp te Neuyille in Frankrijk op een hoeve gevallen. In korten tijd was het gebouw in volle vuur en werd ten gron de afgebrand. De schade bedraagt on geveer 200.000 fr. daar weinig vee kon gered worden. De Engelschen verkiezen daden bo ven woorden. En zij handelen vlug. In 1929 werden te Londen 50.000 nieuwe huizen gebouwd in 1.9,3,0 was hel aantal nog grooter hgt blijkt dat 1931 nog he( afgelopperi jaar zal over treffen, •T'eyena nemen de verkeersmiddelen toe. Autobussen brengen dagelijks dui zenden bedienden en werklieden van het centrum naar de omgeving, tot op afstanden van 30 tot 40 km. Uit een statistiek blijkt dat een van die lijnen verleden jaar ingewijd, reeds meer dan 4 millioen passagiers had. Hoe een oplossing kan bereikt worden De heer Vander Pot, hoogleeraar aan de Groningsche Universiteit, sprak in een belangwekkende voordracht over den Volkenbond en wat deze kan doen tegenover de wereldcrisis, Wij laten hierna de voornaamste punten uit die voord/ach.; volgen. De spreker schetste eerst de samen stelling van dén raad en behandelde vervolgens de ontwikkeling van de vre- desgedachte. Daarna bleef hij eenige oogenblik- ken staan bij enkele oorzaken van de tegenwoordige crisis. Een. daarvan is het onvoldoende in zicht in het productieproces, in de eer ste jaren na den oorlog, waardoor men op verschillend gebied, waar door den oorlog ontstane achterstand viel in te halen, aan het productieapparaat een uitbreiding gaf van blijven<Je»n aard. Verder haalde hij de moeilijkheden aan om terug te koeren tot iets wat lijkt op de wereldhuishouding van voor 1914, welke moeilijkheden zijn ont staan uit de yorriijzing van tal van nieuwe meerendeels arme staten, die door bescherming hun armoede trach ten te lenigen. Hij besprak het rpee- doen van Rusland als leverppr voor tal van markten, maar achterblijven als verbruiker, in verband waardoor dap dp gedachte aan een bewuste dum ping-politiek ontstond. Hij schetste verder ook de afz.on- dering op economisch gebied, waarin de Vereenigde Staten meer en meer heil zoeken. Wat 'n het bijzonder den landbpyw betreft, én in Duitschland, én in Frankrijk is een overproductie van graan ontstaan door de hooge ta rieven, en de moeite, die Reide landen doen om hun teveel af te zetten, mede schuld aan de ongekende lage graanprijzen op de wereldmarkt. Peter Kurten, de moordenaar van Dusseldorf, is na beëindiging van het tegen hem gevoerde moordproces naar de gevangenis van Dusseldorf-Deren- dorf overgebracht, in afwachting van hetgeen omtrent zijn verder lot door het Pruisische ministerie van Justicie zal worden beslist. Het staat namelijk nog volstrekt niet vast, dat Kurten met zijn leven voor zijn vele wandaden zal boeten, want de laatste jaren heeft ten opzichte van ter dood veroordeel den in Pruisen steeds de stelregel ge golden, doch niet voltrokken.Misschien echter dat Kurten, wegens zijn lange reeks van kapitale misdrijven, van het bedoelde standpunt van den huidigen minister van Justicie, niet zal profi- teeren. Kurten geeft ook thans nog altijd blijk van een merkwaardige kalmte. Van gratie wil hij niet weten, daar hij naar hij verklaart, een streep onder zijn leven heeft gezet. Van tijd tot tijd vraagt hij om het bezoek van een geheime agent onder voorwendsel, dat hij belangrijke mededeelingen heeft te doen. Het is er hem echter uitsluitend om te doen wat afwisseling in de een tonige eenzame opsluiting te brengen. Mocht het Pruisische staatsminist.e- rie, ondanks de tegenkanting van zijn minister van Justicie, besluiten tot de voltrekking van het doodvonnis, dan zal de strafuitvoering drie dagen na het desbetreffend regeeringsbesluit plaats vinden, vermoedlijk op de bin nenplaats van de gevangenis te Dus seldorf. In dat deel der Rijnprovincie, waar in het Napoleontische tijdperk de Code Napoléon rechtskracht be zat, geschieden strafuitvoeringen met behulp van de guillotine, terwijl in de overige Pruisische gebieden de beul bij onthoofdingen van een handbijl gebruik maakt. De belooning van 1 5.000 Mark, die indertijd voor het vinden van den moor denaar werd uitgeloofd, is nog niet verdeeld, maar de beslissing dienaan gaande zal thans binnen zeer korten tijd vallen. Vast staat echter reeds, dat de vrouw van Kurten het grootste deel der genoemde som zal krijgen, r daar de politie het aan haar medewer king te danken heeft, dat de moorde naar kon worden aangehouden en tot een bekentenis gebracht. De beklagenswaardige vrouw heeft gedurende langen tijd in een zenuw inrichting moeten vertoeven, doch r.u is zij volkomen hersteld. Verleden week woedden er in "t Noorden verscheidene groote branden. Bijna gelijktijdig braken te Rijssel drie branden uit. De grootste vernielde een deel van het oudemannengesticht. De aangerichte schade wordt hier op, twee miljoen frank geschat. In de Gambettastraat brandde eene woning gansch uit, de schade wordt op» 200.000 fr, geschat. De derde brand woedde in een vodk denpakhuis, dat geheel in vlammen op ging. De schade bedraagt hier 300.000» frank. Ie Foerkonje brak brand uit in een winkel van ijzerwaren tengevolge van het overspringen van een elektrische vonk, waardoor een schade van 1 50 duizend frank werd veroorzaakt. I e Péronne werd nog een loods, waarin houtbewerkingsmachienen wa ren opgeslagen verwoest, waardoor een, waarde van 300.000 fr. aan rnachienen. verloren ging. De vrouw van een melkverkooper. te Hilversum, Holland, was in den win kel bezig te bestellen. Haar 3-jarig kindje dat in de keuken was, wilde eens zien wat er in de pot was die op de stoof te koken stond. Het kind trok aan den pot, deze kantelde om en de kleine kreeg den inhoud soep over het lichaam. Het arme meisje, ijselijk ver brand, werd naar het gasthuis overge bracht, doch stierf er wat later. Vrijdag heeft men, uit de Leie, te Halewijn, het lijk opgehaald van M. Jules Dalder, 45 jaar oud, kleermaker te Roncq. Da man, doofstom en neu- rasteniek, had 's morgens zijne woning verlaten. Een bijgeroepen geneesheer bestatigde dat de dood sinds vier en twintig uren ingetreden was. Daar geeg

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1