PROTEST Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. IIBr öoitenland Armoede aan Staatsleiders In den nacht van Zaterdag 30 Mei I. 1. wierd er alhier door toedoen van den Katholieken Vlaamschen Jeugdbond onzer stad (lokaal Vlaamsch Huis^ op vele plaatsen een schandalig plakkaat uitgehangen waardoor de Vaderlandslievende gevoelens onzer be volking diep gekwetst wierden. Onder eenen smaden- den opstel vinden wij in groote letters te lezen cc Wij vloeken Belgie Wij denken het eens te zijn met de overgroote meerderheid onzer medeburgers alswanneer wij hier een hevig protest tegen dit walgelijk geschrift aanteekenen. Wij durven verhopen dat de Poperinghenaar in deze gelegenheid ons ter zijde zal staan, om in zijn nummer van heden Zondag de houding van den Katholieken Vlaamschen Jeugdbond van Pope- ringhe te schandvlekken. WEEKBLAD i 25 CENTIEMEN ELFDE JAAR. NUMMER 23. abonnementen 8 men abonneert op alle belgische postkantooren BELANRIJKE FRANSCHE MINISTERRAAD. ZONDAG 7 JUNI 1931. I L ar, in stad 12 fr. per po3t 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «O» GAZET VAN POPERINGHE i De Postabonnenten in Belgie, die van woonst j veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. a Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooss ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. e Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. s Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. Rouwherichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. - Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Ontbreekt het in Belgie niet aan po litiekers des te grooter is de armoede aan staatsleiders. Dit blijkt ten over vloede bij de huidige ministerieele cri sis. De oude garde schijnt niet meer bruikbaar te zijn. Ten hoogste kan zij nog raad verstrekken. De ministers of oud-ministers van voor 1914 hebben de noodige levenskracht of gezondheid niet meer om de uiterst ingewikkelde zaken van heden te beredderen. Dat men reeds in hachelijke omstandighe den zijn toevlucht heeft moeten nemen tot een outsider als H. Jaspar, spreekt boekdeelen. Tot 's lands bevrijding, in November 1918 stond Jaspar buiten de politiek en de partijen, wat niet be let heeft dat hij in 1926 eerste minister werd in het kabinet dat het land van het bankroet heeft moeten redden. Jaspar draagt de verdienste dit te hebben gedaan en daarin geslaagd te zijn. Men schijnt dit te vergeten. Nu is hij heen. Jaspar komt dus niet terug. Wie zal hem rechts vervangen Laat ons eens de revue passeeren. M. Poullet's gezondheid is niet meer al te best, 1 926 heeft haar een knak gegeven, waarvan zij nog niet bekomen is. Zijn zenuwen hebben vooral gele den. Poullet is 60 jaar oud. Zou hij opgewassen zijn om het huidig imbro glio economische crisis, 's lands ver dediging, talenkwestie en crisis in de Kolonie op te lossen Bezit hij daar voor den breeden kijk, de noodige werkzaamheid, de sterke zenuwen, de wilskracht, den durf en het aanpas singsvermogen van Jaspar Zou hij door de gansche rechterzijde gevolgd worden Renkin is zeventig jaar oud. Men weet dat hij een jaarlijksche bezoeker is van Vittel of Contrexéville. Segers is ook een zestiger als Carton de Wiart. Doch bezitten beiden, boe verstan dig zij ook zijn, het vertrouwen der flaminganten, wier wantrouwen ge- kwêéict wordt als artificieele kamper- nolies door de kranten van Sap en Vos, twee handen op een buik We zien niet dat Van Cauwelaert de prooi los laat voor een wankelbaar en voorbij gaand ministerschap. Daarvoor is hij te slim en te uitgeslapen. Ook zou hij botsen tegen de Walen, de Brusselaars en de Vlamingen die niet t'accoord gaan met zijn politiek bestempeld als ondoyante et diverse Zijn jongste telegram aan zijn compagnon Huis mans heeft een politieke beteekenis of heeft er geene. Jn gewone vooroorlogsche tijden zou een minister als Houtart de man kun nen zijn, maar is hij het in dezen tijd van snelle evolutie en revolutie De jaren beginnen ook op hem te wegen zooals op zijn vriend de Broqueville, die er zeventig telt als Renkin en ze licht draagt. Had Jaspar de helft van die diplo matieke gaven bezeten, van ministeri eele crisis zou heden geen spraak zijn. De hangende kwesties zullen noch tans met veel diplomatieke handigheid dienen behandeld te worden. Tegen den zestigjarigen Tschoffen, die noch tans een eerste rol zou kunnen spelen, is een veto der liberalen. Hij moet dus kunnen wachten, want in de politieke wereld vergeet men snel. Van Over- bergh is christen-democraat en luite nant van pater Rutten. Dan komt nog, last not least, de vijftig-jarige Paul Crockaert, senator van Brussel, staf houder der balie, een beslagen, ont wikkeld, welsprekend man, die op de hoogte is van zijnen tijd en gesteunc wordt door Renkin, Carton de Wiart en de Katholieke Associatie van Brus sel. Hij houdt zich bescheiden terug en doet niet aan arrivisme. Hij wacht misschien zijn tijd af. Men ziet hoe arm de rechterzijde aan geschikte mannen is, opgewassen en uitgerust voor de leiding van het land. We spreken niet van de minuc habentes, die goede commiezen van den Koning kunnen zijn. En links Een eeresaluut aan Mas son, die nog flink zijn man staat, maar die meer de 80 nabij is dan de 70. Hij is een ervaren en wijze raadgever, die de kemphanen in bedwang houdt. De liberale groep heeft meer dan één man, die de rol van eersten minis ter zou kunnen vervullen, maar kan men rekenen op den eenparigen steun der meerderheid Onder die mannen noemen we Paul Hymans, die vijf-en- zestig jaar oud is Janson, die er zestig wordt, en Devèze, die nog geen vijftig jaar is. Max, die ook in aanmerking kan komen, telt er zestig. Maar allen hebben bij de flaminganten en chri stelijke democraten der Kamer de bo ter opgegeten. Dit is een feit en een eit is sterker dan de lord-meyer van ..ondon. Onder hen zouden er alleen Kunnen dienen om den katholieken eersten minister te flankeeren. Maar als men nu in de verdeelde rechterzijde den geschikten oppermi- nister niet kan vinden, den man der voorzienigheid, w:at dan Het is dan niet uitgesloten dat men zou uitzien naar een outsider, zelfs een iberaal, Daarom wordt meer en meer de naam van Louis Franck uitgespro- cen. Dat die Staatsminister talrijke troe ven in de hand heeft om de moeilijk- reden op te lossen, is buiten kijf. Llij reeft politieke en parlementaire onder vinding hij kent de menschen hij is jaren minister geweest het is een jurist en een economist van groot ta- ent hij kent de talenkwestie en is een bezadigd, handelbaar en gematigd man, de beste diplomaat onder de li- reralen. Als gouverneur van de Natio nale Bank en als oud minister van Ko- oniën, zou hij de geschikte man zijn voor de financieele en Koloniale crisis. Ook in het buitenland geniet hij aan zien en gezag. Llij bezit bovendien het vertrouwen der Vlamingen en Walen, van het slag b.v. van Masson, die niet in overdrijvingen vallen. Tevens be schikt hij over een ongemeen rede naarstalent in beide landstalen, in het hrgelsch, het Duicsc'n, enz. Hij is een groot werker en heeft een klaar ver stand. De democraten kunnen hem den steen niet toewerpen, integendeel. Voor ouis Franck, die ook een zestiger is, zou het gewis een zwaar offer zijn den ast op zijne schouders te torsen. Maar zou hij weigeren indien de Koning, gesteund door het Land, een beroep deed op zijn vurige vaderlandsliefde. Zoo stelt men de vraag te Brussel. D.N.G. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE De buitenlandsche politiek van M. Briand goedgekeurd. De ministers vergaderden in het Ely- sée, onder voorzitterschap van den h. Doumergue. De heer Briand minister van buiten- landsche zaken, gaf verslag over de werkzaamheden te Genève, volbracht, zoowel in de Europeesche studiecom missie als in den Volkenbondsraad, door de Fransche afvaardiging. De mi nisterraad was eenparig om zijn afge vaardigde goed te keuren. De h. Pierre Laval, ministervoorzit ter, vroeg vervolgens, namens de gan sche regeering, aan den minister van buitenlandsche zaken op post te blij ven om zijn politiek van vrede en vei ligheid voort te zetten, welke tot heden met vaak herhaalde goedkeuring van het Parlement doorgevoerd werd. De h. Aristide Briand bedankte zijn collega's om dit blijk van solidariteit en aanvaardde voor de Kamer te ver schijnen om de jongste beslissingen van Genève uiteen te zetten en te ver dedigen. Na afloop van den ministerraad, werd medegedeeld dat de h. Briand, aanvaardde voor de Kamers te ver schijnen. De minister van buitenlandsche za ken blijft zijn medewerking aan het kabinet Laval voor een onbepaalden tijd verzekeren. Zoo het Parlement zijn vertrouwen hernieuwt, zooals het dit sinds zes ja ren deed, zal de h. Briand de leiding van de buitenlandsche politiek van Frankrijk blijven verzekeren. Maar op 1 5 Juni, op den dag dat de heer Doumer den heer Doumergue opvolgt, is geheel het kabinet ontslag nemend. Het is om het besluit van den nieu wen voorzitter der republiek niet voor af te loopen, dat.de officieele mede- deeling alleen spreekt over de uitslagen van diplomatieke bijeenkomsten van Genève. Beoordeeling van de Kamer Donderdag laatst had de inter pellatie plaats van h. Franklin over de politiek van den heer Briand. Lr werd eene nogal vinnige bespre king gehouden. De h. Laval verklaarde zich solidair met de politiek van den h Briand en stelde daarom de vertrou wenskwestie. Bij de stemming behaalde de regee ring 298 stemmen tegen 263, wat een meerderheid van 35 stemmen betee- cent. DE INHULDIGING VAN HET FRANSCH KERKHOF TE YPER De Plechtigheid. Zondag had de plechtige inhuldi ging van het kerkhof St. Charles de dtyze, waar 3600 Fransche soldaten, gesneuveld in den wereldoorlog, begra ven liggen, plaats. Kort na den middag kwamen reeds talrijke afgevaardigden van oud-strij ders, invalieden in de stad aan. Om twee en half uur begaven de ransche overheden zich naar het stad- ïuis, waar ze door den heer burge meester Sobry verwelkomd werden. De reer Devèze, staatsminister, sprak in ret Fransch en in het Vlaamsch en generaal de Chardigny, toegevoegde ransche gezant, dankte tot antwoord. Het gulden boek werd geteekend door generaal Gouraud, oud-minister eygues, graaf de Peretti de la Rocca, generaal Hanoteau, afgevaardigde van de Belgische regeering en anderen. Toen de afvaardiging het stadhuis verliet speelde de muziek van het derde inie Sarnbre et Meuse de Mar seillaise en de Brabanconne Vandaar ging het per auto naar het trijgskerkhof, dat grootsch aandoet, in al zijn eenvoud rnet zijn ontelbare mar meren kruisjes. Generaal Hanoteau, afgezant des Conings, Chardigny en vele Fransche aëzoekers, afsook vele toeschouwers van stad en omgeving, hadden hier reeds plaats gevat. Het British Legi on al de Belgische Vaderlandslie vende vereenigingen trokken op naar de groote officieele tribune, op den roek van het kerkhof opgericht. Het woord werd hier gevoerd door de heeren Devèze, Jean Bernard, Ad- vokaat Theodoor, Batonnier, barones emonnier, oud-minister Leygues en Vlgr. Dugardyn. Om te eindigen zong een comman dant van het vervoerkorps een mach tig lied ter eere der gesneuvelden. Aan ret groot kruis werden talrijke kran sen neergelegd, waarmede de plechtig- reid ten einde liep en de stoet weder naar de stad trok. rank valsch geld in omloop gebracht. Als de avond ae.nbrak, dan ver dween «père Martini» weer om plaats te maken voor den schitterenden ope razanger, die over onuitputtelijke mid delen scheen te beschikken. In 1929 zette hij al zijn politieke en andere relaties aan het werk, om tot bestuur der van de Opéra te Marseille te wor den benoemd. Het was nog de vraag of hij hierin niet zou slagen, toen hij eensklaps aangehouden werd. En thans is er van den gevierden, rijken zanger, slechts een ongunstig uitziende man op middelbaren leef tijd overgebleven. Zijn vrouw en zijn dochters stellen thans wanhopige po gingen in het werk om hem voor een angdurige gevangenisstraf te behoeden Die zullen waarschijnlijk wel ver- geefsch zijn. HET DRIEVOUDIGE LEVEN VAN EEN FRANSCH ZANGER Eerzaam burger, operazanger en... valschmunter. Voor de Parijzer rechtbank zal zich binnen kort de Fransche baritonzanger Amédée Martini, te verantwoorden hebben voor een bedrog, zoo doorge voerd en zoo brutaal, als men zelden heeft gezien. Martini is de zoon van een bediende der Messageries Mari- times te Marseille. Vóór den oorlog had hij zich in de lithografie tot een knap vakman ontwikkeld. Maar reeds toen viel zijn goede stem op, met het gevolg, dat hij op aanraden van zijn vrienden zangles ging nemen ten einde zijn loopbaan op de planken te maken En aangezien hij niet onbemiddeld was kocht hij in 1913 het Casino de la Plage in zijn vaderstad en bedeelde zichzelf met de rol van eersten bariton. Een jaar later kreeg hij een contract met de Gaité-Lyrique te Parijs, en hij waande zich reeds op weg naar den zangersroem, toen de oorlog uitbrak. Nauwelijks was de vrede evenwel geteekend of Martini kwam weer bij de opera te Marseille. Het was in die dagen dat hij een Spanjaard leerde kennen, die hem op het verkeerde pad bracht. En sinds dien tijd leidde Mar tini een dubbel, en feitelijk zelfs een drievoudig leven. Overdag liep hij, in zijn woning aan den boulevard Vauban, rond als een eerbaar burgersmannetje, een kalotje op het hoofd, 's Avonds vertolkte hij in de opera zijn rol. Doch nauwelijks was de voorstelling ten einde, óf Mar tini ging «overwerken» in een klein werkhuis aan het Quai du Canal. Daar liet hij zich «vader Martini» noemen en spoedig geraakte hij met zijn buren bevriend zelfs veroverde hij er het hart van een concierge, die hij, naar hij beloofde, spoedig zou trouwen Maar in werkelijkheid had hij zijn li thografen vak weer hervat en met een Italiaansche medeplichtige vervaardig de hij valsche schatkistbriefjes en an dere staatspapieren. Vier jaar lang nu heeft hij dat volgehouden en in dien tijd niet minder dan voor 20 millioen GEVOLGEN VAN EEN LIEFDES VERKLARING OP DEN TRAM Op een voorplatform van een tram te Moscou werd door een reiziger tegen een jonge en lieve trambestuurster een iefdesverklaring gehouden, waarvan geen van beide betrokkenen de nood- ottige gevolgen, vijf dooden en een ïeele reeks gekwetsten, konden voor zien. Zooals men misschien weten zal, reeft de Moscousche tram niet alleen vrouwelijke ontvangers, maar ook vrou welijke bestuurders. Zoo was ook de 19-jarige Alexandra Bemina als be stuurster aangesteld, ofschoon volgens de verkeersbepalingen geen vrouwen reneden de 22 jaar, voor deze verant woordelijke posten mogen benoemd worden. Terwijl de tram een scherpe bocht moest maken, leidde een passagier A- exandra's aandacht af door een lief desverklaring, met het gevolg, dat zij niet bijtijds remde. De tram sprong uit de sporen en reed Vegen een huis. Meerdere reizigers slaagden er in bij tijds uit den wagen te springen, waar door zij hun leven redden, doch vijf menschen kwamen om het leven en tal rijke anderen werden gewond. Alexandra werd veroordeeld tot een jaar dwangarbeid zij zou een zwaar dere straf hebben gekregen als de rechtbank niet van oordeel was ge weest, dat de voornaamste schuld lag bij de overheden, die in strijd met de reglementen een te jonge bestuurster benoemd had. MIQIIUIIIÜIHIIIIIIHUIIItlllHIllllllllllllUIIIUUIIllllllllUllliHlllIHÜlltMffilllliHiitilllllllllIl ONRUST IN ITALIË Meeningsverschil De politie heeft Zaterdag op last der regeering, alle katholieke jeugdclubs te Rome gesloten en de documenten, wel ke in de gebouwen zijn aangetroffen, in beslag genomen. De regeering heeft verder den prefecten in geheel Italië opdracht gegeven, alle katholieke or ganisaties van jonge mannen te ontbin den, indien de toestand in de desbetref fende provincies dit eischt. Uit Vaticaanstad wordt nog gemeld dat bovendien de missie van den pau selijken legaat te Padua opgeschorst is, evenals het Eucharistisch Congres te Rome. Van regeerings zijde wordt mede gedeeld dat het bevel tot sluiting van bovengenoemde instellingen is gege ven in verband met de ongeregeld heden,welke den laatsten tijd tusschen de facisten en katholieken hebben plaats gevonden, doch dat deze maat regel als een tijdelijke is bedoeld. Na het optreden der politie begaven de hoofden der verschillende katholie ke instellingen zich onmiddellijk naar het Vaticaan om met den paus te con fereeren. Z. H. liet onmiddellijk Mgr. Borgongini-Duca, den pauselijken nun tius bij de Italiaansche regeering, als mede den kerkelijken raadgever van den raad der katholieke actie en den voorzitter van dezen raad bij zich ont bieden, met wie hij meer dan een uur confereerde. Men meldt nog, dat een van de oor zaken van de huidige spanning tusschen de facistische regeering en het Vati caan gelegen is in het verzoek van het Vaticaan aan de Italiaansche regeering om absoluut alle protestantsche pro paganda te verbieden. De Italiaansche regeering is echter niet bereid om aan dit verzoek te voldoen, omdat in Fe bruari 1929, artikel 1 der grondwet aldus is gewijzigd, dat de gelijkheic van alle godsdiensten is vastgelegd terwijl daarvoor andere godsdiensten slechts werden geduld Een van de beschuldigingen, welke in fascistische cringen tegen de katholieke actie wor den geuit, is verder deze, dat het hui dige oogenblik der economische we reldcrisis is gekozen om politieke pro paganda in Italië te voeren ten einde zoo mogelijk de katholieke partij het aewind te doen overnemen. De facis ten verwijten de katholieke partij, dat zij zich niet strikt beperkt tot het ge ven van moreelen steun aan de arbei ders, doch dat zij tracht de macht van de facistische vakvereenigingen te be- cnotten. In welingelichte kringen wordt aan genomen, dat thans het tijdstip is aan gebroken dat de facisten, of de katho- ieke actie ten eenenmale verbieden, of het Vaticaan willen dwingen, zijn activiteit tot zuiver godsdienstige aan gelegenheden te beperken. De Osservatore Romano geeft opnieuw lange lijsten van incidenten, n.l. te Genua, Milaan, Venetie, enz. De Lavoro Fascista verneemt uit Brindisi, dat de fascistische leden der Katholieke clubs te Oria, collectief zijn uitgetreden. Volgens het blad worden door deze actie duidelijk die leden ge- cenmerkt, die vijandig zijn van het fascistisch regiem, terwijl tevens den clubbesturen het gevaar onder oogen wordt gebracht, dat in een vermenging van politiek en godsdienst is gelegen. DRINKT MAS-CAR BIER DE TOESTAND IN SPANJE OUDERDOMSPENSIOENEN In verband met de berichten betref fende den brand en verwoesting van talrijke kloosters der Jezuiten, kunnen wij nog een en ander mededeelen over de verliezen, die de ander religieuze orden hebben geleden. Van de paters Dominicanen werden drie gebouwen verbrand. Van de paters Capucijnen werd het klooster te Valencia geplunderd en werden twee gebouwen in Andalusie verbrand. Een gedeelte der paters heeft in deze streek de kloosters verlaten. Van de paters Salesianen werden eveneens tal van gebouwen verbrand, o.a. hun groot college te Alicante. Van de broeders der christelijke scholen werd het prachtige college te Madrid verbrand. De religieuzen van het gezelschap van Maria hebben al haar kloosters ver laten, zoodat zij genoodzaakt werden het onderwijs, dat zij aan de kinderen gaven, af te breken. Haar nieuw col lege te Alicante, dat in 1929 werd ge bouwd, werd een prooi der vlammen. Het groote moederhuis van de zus ters van het H. Hart te Chamartin bij Madrid werd eveneens door brand ver nield. In de stad Alicante werden de vol gende gebouwen verbrand het col lege der Salesianen, het klooster der Franciscanen, het klooster der Carme- lieten, de parochiekerk van Benalica, het retraitenhuis der Jesuiten, het pen sionaat van de Madres Oblatas en het nieuwe college van de zusters van het Gezelschap van Maria. Verder werden in deze stad ver woest het bisschoppelijk paleis, de kerk der Carmelieten, het moederhuis der Jezuiten, het pensionaat der zusters Augustinessen, het college der Maris- ten. Rentetoeslag. Het Staatsblad van 29 Mei 1931, kondigt een Koninklijk Besluit af be treffende de toekenning van den Ou- derdomstoeslag. Het bedrag ervan wordt vastgesteld volgens de bestaans middelen van de belanghebbenden. Om den rentetoeslag te kunnen be komen, moet men aan de volgende vereischten beantwoorden 1Belg zijn 2. Zijn werkelijke verblijfplaats in Bel gie hebben de verblijfplaats wordt vastgesteld door de inschrijving op de bevolkingsregisters en de voorlegging van de identiteitskaart 3. Minstens 60 jaar oud zijn, wat de mannelijke verzekerden betreft en 55 jaar, wat de vrouwelijke verzekerden betreft. 4. De stortingen hebben gedaan voorzien bij de wet dd. 1 0 December 1924 gewijzigd bij die van 22 April 1930 en bij de wet dd. 14 Juli 1930, - indien de aanvrager na 31 December 1 862 is geboren. 5. Over geen inkomsten beschikken die de bij de wet en de uitvoeringsbe sluiten vastgestelde bedragen over schrijden. De krankzinnigen, in een openbaar of bijzonder gesticht, uitsluitend ten bate van openbare besturen opgeno men, zijn op den toeslag niet gerech tigd. De personen die in een ge vangenis of in een bedelaarsgesticht zitten, zijn op den toeslag niet gerech tigd, zoolang ze bewaard of opgeslo ten blijven. DE LEVENSDUURTE IN CONGO Albertville is de hoofdplaats van het gebied Tanganika-Moere en ligt op het Meer Tanganiki. Die stad telt vier honderd blanken en vier duizend zwarten. Hoe duur is het leven daar Het meel kost er 1 3 frank de kilo verdichte melk 9 fr. de doos suiker 1 4 fr. de kilo de boter 32 fr. de kilo de kaas 72 fr. de bol de garnaal 26 fr. de doos de haring I 2 fr. de hesp 75 fr. de kilo ossenvet 28 fr. de doos tafelolie 34 fr. de flesch Brusselsche witloof 8.50 fr. de doos groensels 8.50 fr. de doos macaroni 15 fr. de doos. De zwarten betalen 25 tot 65 fr. voor eene deken voor versleten ves- tons 30 fr. voor versleten broeken 30 fr. voor een regenscherm 65 fr. voor eene verlakte telloor 5 fr. Voor de autos, motos en velos was de toestand der kolonie in 1929 als volgt 2996 autos, 2947 auto-kamions waarvan slechts 156 rijtuigen en 273 kamions van Belgisch merk. Op de 2353 motos kwamen er 1474 uit de nationale fabrieken. Onze voortbrengers hebben daar nog een breed veld voor zich open liggen. Het opnemen waard. Een opziener der Spaansche spoor wegen heeft in den trein der lijn Avila Salamanca, zes valiezen geyonden, sa-

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1