De Financies van Duitschland Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. SANBAft 26 JULI 1931. WEEKBLAD I 25 CENTIEMEN abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren co» Hoe geraakte Duitschland Bankroet Op de onoverzienbare zee van on der den storm als golven tegen elkaar opstuwende commentaren in de Duit sche pers, kan vooral deze van de Deutsche 1 ageszeitung onze aan dacht boeien, welke de groote schulc van het tegenwoordige onheil op reke ning schuift van den erbarmeloozen partijstrijd. Kan het Duitsche volk zich thans nog veroorlooven, zijn partijgeschillen voort te zetten zoo jammert dit blad en het stelt zich voor, dat bij ieder ander volk, onder soortgelijke omstandigheden, deze geschillen tot zwijgen zouden worden gebracht. Wat dan uitdraait op den raad om een concentratieregeering samen te stellen, met slechts dit eene doel de redding van het vaderland. Deze uitweg wordt nog wel door andere organen der publieke opinie aangeduid maar het blijkt langs alle kanten duidelijk, d<*t elke der ver schillende partijen slechts aanstuurt op een coalitieregeering met het voorne men om, als 't zoover komen moest, in zulke regeering haar eigen ziens wijze te doen overwinnen. En, daar een dergelijk kabinet na tuurlijk op de basis van de Evenredige Vertegenwoordiging zou moeten wor den gebouwd, zoo spreekt het onge veer vanzelf, dat de Nationaal-Socia- listen er het sterkst in vertegenwoor digd zouden zijn, wat beteekenen zou, dat voor de redding van het Vader land dan vooral deze partij juist zou moeten zorgen, welke de grootste schuld heeft aan den huidigen doods nood. Dat ontbreekt er nog maar aan zoo schrijft de Berlijnsche correspon dent van de «Nieuwe Rotterdamsche Courant» dus wel volkomen terecht. Inderdaad zou, bij de huidige partij verhoudingen in Duitschland, een «con centratiekabinet» met de «Nazis» tot die geneesmiddelen behooren welke veel erger zijn dan de ziekte-zelf. Intusschen heeft de «Deutsche Ta- geszeitung» het recht om over den par tijstrijd in haar land op dit moment het allerleelijkste te denken. We kunnen hem niet beter verge lijken dan aan een krakeel om haar nalatenschap, tuaschen de zonen en de dochters, rond het bed waarop hun moeder te zieltogen ligt. Inderdaad is de gedachte van alle politieke partijen in Duitschland en dan natuurlijk het meest die van de extremisten, de Hitlerianen en de communisten deze Als het land dan toch kapot moet, laat er ons dan voor zorgen, dat wij de grootste lappen krijgen van zijn kreng. Hoe werd intusschen deze katastroof veroorzaakt en, vooral, hoe is ze met zulke overrompelende snelheid kunnen komen We gelooven niet dat er zoo ver schrikkelijk veel kennis over economie en financie, over staatsmansbeleid en bankwezen noodig is om daarvoor een Voor eenieder bereikbare verklaring te vinden. Duitschland heeft nog altijd maar niet de noodige konsekwenties uit zijn nederlaag getrokken. Het heeft het nog altijd niet van zich kunnen verkrijgen om de tering naar de nering te zetten. Het heeft zichzelve geen enkele bespa ring opgelegd, en het geld dat het aan anderen ontleend had, eenvoudig be schouwd en verteerd als het zijne. Er is geen vierkante kilometer op heel het Duitsche gebied, waarop na den oorlog geen verbeteringen en ver fraaiingen aan de nationale bewerk tuiging werden toegebracht. Overal zal de reiziger in Duitschland nieuwe pu blieke gebouwen, nieuwe bruggen,nieu we spoorwegen zien. Hun fabrieken hebben de Duitschers op de allermo dernste wijze toegerust om met nieu wen moed den economischen oorlog aan heel de wereld te kunnen verklaren en hun handelsvloot, waarvan zij het grootste deel hebben moeten afstaan, als vergoeding van den door hunnen rucksichtlosen duikbootoorlog ver nielde tonnemaat, hebben zij alweer op haar vóóroorlogsche sterkte kun nen brengen, met dit voordeel nog dat hun schepen in alle opzichten verre deze van Engeland en Frankrijk voor uit zijn. voor een oogenblik kunnen meester maken Thans heeft de nieuwe Ca nadian Pacific steamer Empress o Britain de «Europa» den «bleu rib bon» alweer afhandig gemaakt. Deze snelle en mirakuleuze herop bloei, werd in het buitenland noga gemakkelijk toegeschreven aan de weergalooze, ontembare Duitsche ener gie en het wekte de verbaasde bewon dering van velen, dat, zelfs onder de naweeën van hun neerlaag, de Duit schers zooveel werk konden maken en zooveel geld vinden, ook nog voor hun maatschappelijke werken en voor subsidies aan hun theaters en andere wetenschappelijke instellingen. Het éénige wat men niet wist, niet weten wilde of vergat, was... dat Duitschland al deze riemen sneed uit andermans leer. Als het zoo met d millioenen klaste, dan waren dat d millioenen, die de vreemdelingen in zijn banken hadden belegd, om het te helpen bij een gematigd, voorzichtig en geleidelijk werk van nationalen op bouw, waarbij het dan in staat gesteld zou worden om te voldoen aan de ver plichtingen die voortvloeien uit het vredesverdrag. Duitschland heeft het daartoe ge leend geld omgezet in onberekenbare onroerende goederen, en indien zijn schuldeischers in den hoogsten nood ook al beslag zouden kunnen leggen op zijn upper-moderne handelsvloot dat ze hun in fabrieken, scholen, werkmanswijken, bruggen en spoor* wegen veranderde milliarden maar te rug uit Duitschland gaan halen Deze oplichterspractijk, op zoo for midabele schaal toegepast, moest na tuurlijk slecht uitdraaien, maar... hoe deze inéénstorting nu zoo al met eens gekomen Eenvoudig zóó Toen de Duitsche regeering voelde dat het tot een uit- oarsting komen moest en absoluut nieuw geld noodig had uit het buiten and, heeft zij den toestand eigenlijk nog veel slechter voorgesteld dan hij op dat moment in werkelijkheid was. Door het tJeWeld waarmee zij haar schuldeischers heeft willen overtuigen, dat zij absoluut hun goed geld bij hun iwaad geld moesten gooien, dat zij Duitschland nieuwe voorschotten moes ten doen, wilden zij het niet in elkaar zien storten en dus heelemaal niets meer terugkrijgen, heeft zij haar doelwit voorbijgeschoten. Zij heeft een paniek verwerkt onder hen, die haar reeds hun geld hadden toevertrouwd ieder dezer heeft zich- zelven willen redden vóór- en ten koste van een ander en haastig-haastig zijn geld teruggevraagd. En nu is het schoonste, zooniet het stichtelijkste in dit geval, dat deze paniek zich het sterkst meester gemaakt heeft van... de Duitsche spaarders zeiven Inderdaad is uitgemaakt, dat 80 ten honderd van de teruggeëischte lee ningen, voortkómen van Duitsche bur gers. Terwijl de regeering te Berlijn vraagt dat Amerika, Frankrijk, Engeland en andere vreemde landen vertrouwen in haar zouden stellen en zich voor het Duitschland in hun hemd zetten, -> blijkt dus dat op honderd Duitsche bezitters er tachtig zijn die zelf geen confientie meer hebben in hun Va- terland. D.N.G. Maandag morgen heeft de 98° trek king plaats gehad der leening 5 t. h. 1923 van oorlogsschade. De uitslag is R. 47949 n. 2 uitk. met 100.000 fr. R. 179895 n. 5 R. 53010 n. 2 R. 267948 n. 2 R. 349041 n. 4 100.000 fr. 50.000 fr. 50.000 fr. 50.000 fr. Zijn uitkeerbaar met 10.000 fr. R. 27794 n. 4 R. 123849 n. n. R. 154183 n. 1 R. 15438 172949 n. 1 R. 201381 23478 n. 5 R. 281857 299076 n. 3 R. 306545 308447 n. 4 R. 31 1 758 349930 n. 3 R. 354108 3771 16 n. 2. De andere nummers van deze reek sen zijn uitkeerbaar met 550 fr. n.l 4 1 2 5 4 2 R. R. R. R. R. R. Provincie West-Vlaanderen. BERICHT. Provinciale Taks op Honden De Gouverneur der provincie West Vlaanderen brengt ter kennis van de belanghebbenden dat zij de provinci ale taks op de honden dit jaar vóór 15 Augustus aanstaande, bij den ont vanger der belastingen van het gebiec moeten betalen, ingevolge de voor schriften van onderstaande verorde ning, aangenomen door den Provincia len Raad in zijn zitting van 22 April 1931 en goedgekeurd door Koninklijk Besluit van 28 Mei 1931. De perso nen die na 1 5 Augustus in het bezit van een hond zouden komen, zijn ver plicht hiervan aangifte te doen binnen de 14 dagen bij den ontvanger der be lastingen. De Gouverneur, Baron Janssens de Bisthoven. Art. 1Het bedrag van de pro vinciale belasting op de honden wordt bepaald als volgt a) Voor de prachthonden en voor de jachthonden van zuiver of gekruist ras, per kop 30 fr. b) Voor de andere honden, per kop 15 fr. c) De hondenkweekers of hande aars als dusdanig bekend ter plaats waar zij gevestigd zijn, zullen een taks van 200 fr. betalen, welke ook het getal honden zijn welke zij bezitten. Worden als jachthonden aanzien alle rasjachthonden, 't zij zij tot de jacht gebruikt worden of niet, alsook alle honden zonder onderscheid welke dienen tot de jacht. Worden als prachthonden beschouwd t zij zij van zuiver ras zijn of van ge- cruist ras al de Doggen, Bulldoggen, Deensche en Ulmerdoggen, St. Ber- nardshonden, Newfoundlandshonden, eon Bergerhonden, Pyreneesche hon den, Wolfhonden, Mastiffs, Boxers, Dobermans, Hazenwinden, Herders- ionden (van Brie, van Beauce, van Ingeland of Bobtails, van Schotland of Coleys, Duitsche, Hollandsche.Groe- nendaalsche*, Mechelsche, Terveuren- sche, enz.), Bouviers, Loulous of Spits, Chow-Chows, Teneriffhonden, Poedels Windhonden, Whippets, kleine Deen sche of Dalmatische honden, Dashon den (namelijk Fox-Dashonden), Schip- perkes, Mopshonden, Gr'iffons, Bra- aantsche Griffons, Patrijshonden, (Pe- tineesche Spaniels), Schoothondjes Van Malta, van Havana, Leeuwtjes), 'inschers, Taksen. Worden eveneens als prachthonden eschouwd al de andere honden waar van de verkoopwaarde klaarblijkelijk 50 fr. overtreft. Mogen evenwel als gewone honden aanzien worden, alle prachthonden welke hoofdzakelijk gebezigd worden als trekdieren of tot het bewaken van cudden. Art. 2. Zijn van de belasting vrij gesteld a) De honden welke tot het gelei den van blinden dienen, op voet van een hond per persoon b) de honden welke doorgaans die nen om verminkten en gebrekkelijken voort te trekken, op voet van 2 hon den per persoon c) de honden minder dan drie maan den oud d) de politiehonden of andere waar van het houden opgelegd is in uitvoe ring van reglementen uitgaande van openbare diensten. Art. 3. De taks is verschuldigd voor gansch het jaar of voor 6 maan den naar gelang het bezit of het hou den van den belastbaren hond in het eerste of in het tweede halfjaar aan vangt. Geen recht is verschuldigd voor e honden waarvan men na 1 5 De cember in bezit komt. Art. 5. Aan den aangever wordt een kwijtschrift uitgereikt, hetwelk hij op elk verzoek moet voorleggen. Art. 6. In geval van vervanging van een gewonen hond door 'n pracht- ïond, is de schatplichtige gehouden liervan binnen de veertien dagen aan gifte te doen en tezelfdertijd de aan vullende taks te betalen. Wie een be- astbaren hond verkoopt of afstaat, is verplicht hiervan melding te geven aan den Ontvanger van de belastingen bin nen de veertien dagen. In dit laatste geval mag de voor het loopend jaar getaalde taks op naam van den nieu wen bezitter of houder overgeschre ven worden het kwijtschrift betref fend het betalen van de belasting wordt in dezen zin gewijzigd. Art. 7. In geval van niet aangifte of niet betaling binnen den voorge schreven termijn of in geval van on nauwkeurige aangifte, wordt de schat plichtige van ambtswege belast door den toeziener van de belastingen en daarenboven vervalt hij in de straffen welke door dit reglement 1 worden voorzien. Art:* 9. Zij die van woonplaats veranderen en bewijzen kunnen dat zij de belasting voor het loopend dienst jaar betaald hebben in de gemeente welke zij verlaten hebben, worden en kel in hun nieuw verblijf belast met Januari daaropvolgend. 1 Het volledig reglement op pro vinciale taksen. Volgens de statistiek der laatste 4 maanden, werden uit ons land 956 Veulens uitgevoerd, voor een waarde van 3.683.000 frank 1.762 merries tegen 9.282.000 fr. 3.335 ruinen te gen 19.007.000 fr. en 246 hengsten tegen 2.415.000 fr. wat een totale som geeft van 34.387.000 fr. voor 6.301 paarden. Vooral Jfranschen, maar ook Duit schers en Nederlanders waren koopers. Tijdens hetzelfde tijdperk werden er .061 paarden aangekocht tegen 15.663.000 frank. Hoeveel telefoons zijn er op de we reld De American Telephone and Telegraph Cy heeft een statistiek ter beantwoording dezer vraag samenge steld. Op 1 Januari 1931, bedroeg het totaal 35.300.000, een toename met driekwart miilioen sinds 1 Januari 930. Fliervan hadden Noord-Ameri- ca 21.695.400 of ongeveer 63 Eu ropa 10.035.600 of 29 Azie I mil- ioen 201.000 of 3 Zl t. h. hierop volgen Oceanie en Zuid-Amerika, ter wijl Afrika met slechts 236.000 of min der dan 3/4 als laatste der wereld- deelen ver achteraan komt. De Ver- eenigde Staten bezitten meer dan de relft van 's werelds telefonen met een totaal van 20.201.000 Duitschlands aandee^ is 9 Engelands 5 Zl Canada s 4 en Frankrijks 3 Het meerendeel der telefonen, namelijk 24.000.000, is privaatbedrijf, doch hieraan neemt Europa slechts voor 1 miilioen 239.800 deel, daar in dat we relddeel verreweg de meeste telefoon systemen staats- of gemeentelijke be drijven zijn. De zes steden met de meeste tele- oons zijn San-Francisco met 40 op elke 100 inwoners. Washington met 33, Denver en Seattie met elk 32, Los Angeles en Stockholm met elk 3 1Dan volgen Chicago, Omaha, Toronto, Mi- neapolis, New-York, Pittsburg, Mon treal, Oslo, Koperthagen en Zurich, arijs heeft 12 per 100 inwoners en ondon nog geen 9. Beschouwt men het aantal telefonen per vierkanten kilometer als de basis, naar welke de welvaart van het land n worden geschat (zooals veelal wordt gedaan), zoo staan Nederland en Belgie bovenaan met 2.2 per vier- canten kilometer. Groot-Britanje en Denemarken met 2 1Zwitserland met 8. Duitschland met 1 7, de Vereenig- de Staten met 1 I, Frankrijk met 5, Zweden met 3. In de Vereenigde Staten is een nieu we hittegolf overgekomen. Reeds zijn een tiental dooden gemeld in verschil- ende Staten. De temperatuur is zoo ondraaglijk dat men tal van personen die hunne bezigheid buiten huis heb ben, in pyjama door de straten van de groote steden ziet gaan. Dit is voor al het geval bij de schoolkinderen, de machienschrijfsters en de kamermeis jes. Te Villenauxes-la-Petite, Frankrijk, was men bezig den oogst af te rijden met een maaimachien. De kleine Pool Chabrieski, 3 jaar oud, zoon van een cnecht der hoeve, was in het graan ge- oopen en werd door het machien ge vat. Het kleine slachtoffer werd de beide beenen afgesneden. Door de zorgen der Fransche regee ring werd een algemeen plan voor hulpverleening aan Duitschland opge maakt. Met dit plan beantwoordt Frankrijk het Engelsch initiatief voor de samenroeping der konferencie van de ministers. Er zou onverwijld een tijdelijk krediet van 1 7 miljaard frank (Belgisch geld) aan het Reich verleend worden door de wederlandschë banken Dit krediet zou naderhand vervangen worden door een groote leening, ge waarborgd door de Staten. Maar dit grootsch Fransch aanbod is ondergeschikt aan een reèks waar borgen, welke hoogst waarschijnlijk zullen ingewilligd worden. De elf bijzonderste banken van New York hebben aan M. Harrisson, goe- verneur van de Federal Reserve Bank, de verzekering gegeven dat zij van dien dag ophielden met hun kredieten op kort termijn in Duitschland, terug te trekken. De Federal Reserve Bank zette; de onderhandelingen voort met de andere Amerikaansche banken tot het bekomen eener zelfde verzekering. Men heeft dit besluit te Berlijn met de grootste voldoening bekomen, zooveel te meer daar in de Duitsche hoofdstad het gerucht werd verspreid, dat de drie sterkste Amerikaansche banken onver wijld de kredieten op kort termijn gin gen terugtrekken, welke zij aan het Reich hadden toegestaan. Het betrof in het huidige geval ont zaggelijke sommen, 'tzij 120 miljoen dollar van de Chase National Bank, 1 00 miljoen van de National City Bank en 80 miljoen van de Guaranty Trust, in totaal 300 miljoen dollar (7 miljard frank). Het was overigens in het voor uitzicht der gebeurlijke terugtrekking van die sommen, dat de Duitsche re geering op het punt heeft gestaan een moratorium der buitenlandsche beta lingen uit te vaardigen. Het akkoord, bereikt tusschen de Federal Reserve Bank van New-York en de private Amerikaansche banken, verwijdert de zwaarste financieele moeilijkheden, welke waren opgerezen. De Duitsche Reichskanselier Dr. Bruning, heeft bij zijn aankomst te Pa rijs aan de persvertegenwoordigers de volgende verklaring afgelegd Flet ontwerp onzer reis naar Pa rijs, heeft veel aan belangrijkheid ge wonnen het gaat er niet alleen om besprekingen tot opheldering van den algemeenen toestand, maar wel om bijzonder vraagstukken op ekonomisch en financieel gebied, welke niet enkel Duitschland doch heel Europa raken. Misschien biedt dit nieuw uitzicht dei- zaken nog zekere vcordeelen aan, want de huidige toestand doet uitschijnen hoe de belangen der volkeren verbon den zijn en hoe wij gedwongen zijn onze gezamenlijke krachten in te span nen voor een eerlijke en vertrouwens volle samenwerking', ten einde eene krisis te overwinnen welke ons allen heeft aangetast. Wij hebben aan de volken de bewijzen te leveren dat, in dien er van alle kanten goeden wil op rijst, men de moeilijkste toestanden kan te boven komen. 't Is waarom ik gelukkig ben dat er aan den Reichsminister van buitenland sche zaken en aan mij zelf thans eene gelegenheid is gegeven om met de Fransche regeering besprekingen te houden over de kwesties welke onze twee landen aanbelangen, vooral over de vraagstukken welke den laatsten tijd zooveel onrust wekkien. Ik ben overtuigd dat wij die kwesties zullen kunnen regelen en aan het Fransche volk onzen rechtschapen wil zullen kunnen doen blijken in het meehelpen aan de inrichting van den vrede. Wij willen met Frankrijk in volle vertrou wen samenwerken, omdat wij wel we ten dat, zonder die samenwerking, het welzijn van Europa en de voorspoed van de wereld niet kunnen verzekerd worden. In elkaar vertrouwend en hun beste krachten vereenigend, kunnen Frankrijk en Duitschland heden alle geschilspunten bijleggen en aan de be twiste kwesties een voldoende oplos sing verschaffen. In Engeland zijn reeds stemmen op gerezen om protest te doen gelden be treffend de voorwaarden eener leening van 1 7 miljard frank aan Duitschland, zooals door Frankrijk wordt voorge steld. Een Londensch dagblad vraagt of zulke leening niet voor gevolg zal hebben de moeilijkheden van Duitsch land te vermeerderen, gezien de hui dige zwarigheden verwekt werden door de aanhoudende leeningen van het Reich gedurende de laatste jaren. Een ander Engelsch blad zegt, dat de Ver eenigde Staten en Engeland volstrekt zullen weigeren de Fransche voorstel len bij te treden. De Engelschen zullen niet dulden, dat er aan Duitschland een politieke dienstbaarheid opgelegd worde. Zoo wordt in een derde blad gezegd, dat er aan toevoegt Frankrijk mag op den Engelschen steun rekenen in al zijn redelijke ekonomische en handels- eischen maar als Frankrijk meent dat een leening op langen termijn slechts een middel is om politieke voorwaar den te doen slikken, denken wij te Londen dat Europa's veiligheid in zulk groot gevaar zou loopen en natuurlijk zouden wij ons tegen zulk plan ver zetten. j Tijdens de zitting heeft men te Lon den het onderzoek van den Duitschen financieelen toestand voortgezet. Al leen Frankrijk heeft zijn inzichten ge openbaard. M. Stimson, (Amerikaan) verklaar de dat het goed zou zijn de banken die kapitalen in Duitschland geplaatst lebben, te bewegen uit te scheiden met het terugtrekken van die kapitalen Dit is namelijk een hoofdvoorwaarde van heropbeuring voor Duitschland. VI. Stimson ontkende dat de Ameri kaansche banken aanzienlijke bedragen uit Duitschland hebben terug getrokken ntegendeel, ze zouden er nog nieuwe ledragen in gestoken hebben. M. Laval (Frankrijk) deelde mee dat er slechts 5 t.h. Fransch kapitaal steekt in de leeningen door Duitsch- and aangegaan dit Fransch geld is evenmin terug getrokken. M. Mac Do nald (Engeland) stelde voor een ko- miteit te stichten, bestaande uit de mi nisters van financies der Vereenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Duitsch- and, Italië, Japan en Belgie, en uit de vertegenwoordigers der uitgiftebanken van die landen. Dit komiteit zou een oplossing te zoeken hebben aan de Duitsche krisis. M. Laval was de stich ting van zulk komiteit genegen, doch zonder de vertegenwoordigers der uit giftebanken, in 't belang zelf der onaf hankelijkheid van deze banken. Men heeft M. Laval op dit punt vol doening gegeven. De Fransche minister herinnerde nog aan de krisis van zijn land in 1926. Toen heeft Frankrijk zich zeiven gered en dit is een voor beeld, welk Duitschland kan navolgen. Indien Duitschland vertrouwen kan wekken, zullen de maatregelen waar toe de ministers van financies zullen besluiten, vermogen den financieelen toestand van het Reich op korten tijd veel te verbeteren. In het verslag dat door het komiteit der ministers van financies te Londen werd opgemaakt en dat Donderdag aan de algemeene vergadering der con- ferencie werd voorgelegd, komen de volgende besluiten voor 1Het krediet van I 00 miilioen dol lar aan de Reichsbank toegestaan door de uitgiftebanken van Frankrijk, En geland en de Vereenigde Staten, wordt voor drie maand verlengd 2. De al gemeene banken zullen uitgenoodigd worden tot de private banken de aan beveling te richten het huidige bedrag te handhaven van de kredieten op kor ten termijn aan Duitschland toegestaan; 3. Een kommissie zal benoemd worden door de bank van de Wederlandsche Regelingen om de mogelijkheid te on derzoeken, van het verleenen van kre dieten op korten termijn aan Duitsch land, en om de mogelijkheid te be- studeeren van de ontzetting der thans bestaande kredieten op korten termijn in kredieten op langen termijn 4. De conferencie zal met voldoening akte nemen van de waarborgen, aan het ELFDE JAAR. NUMMER 30. Jaar, in stad I 2 fr per post 16 fr Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. PERINGHE De Postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden j tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. j Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr, minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. - Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor diks wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgen» overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Een onverkwikkelijk krakeel in een sterfhuis. Had bun «Europa» zich al niet van den blauwen wimpel het snelheids record over den Atlantischen Oceaan Illilllillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE IIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Leening de Verwoeste Gewesten. Leening 5 t. h. 1923. Trekking van 20 Juli n. Illllllllllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllll DRINKT MAS-CAR BIER Uittreksel uit het Provinciaal Reglement. HJIIIIIII!lll!lllllllllillllll!llllilllllllllll!IIIIIIIIIIIIIIII!llllll!llllll[||||||||l! ONZE PAARDENHANDEL 1llll!lll!lll!li!!lllllll!!lllllllll!ll!llllllli!l!lllllll!ll!!li!lllllll!ilillllil!ll!l!: HET GEBRUIK VAN DE TELEFOON OVER DE WERELD. Nederland en Belgie aan het hoofd. lllllllllllllllllllillilllllllllllllillllllllllillllllillllllllllllllllllllllllllllllllR HITTEGOLF IN AMERIKA. HJIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllfl KIND IN EEN MAAIMACHIEN. Algemeen Fransch Plan voor hulp aan het Duitsche Reich. De groote Amerikaansche banken springen bij om het Reidh te helpen. VERKLARING VAN Dr. BRUNÏNG Europa's welzijn, en de wereldvoor spoed hangen af van de Fransch-Duiischb samenwerking'. Engelsch verzet tegen het Fransch Plan. De Werkzaamheden van de Conferentie van Londen. EINDE DER CONFERENTIE. Het verslag der ministers van financies

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1