Palace-Theater, Yperstraat, 38 Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. E "VAG/iBOriD-KOninG,, CeVagabotiMtol Buitenland Een hoogst uitmuntend Initiatief. Zaterdag 3 October 1931, om 8 uur; Zondag 4 October 1931, om 4 en 8 uur Woensdag 7 October 1931, om 8 uur Donderdag 8 October 1931, om 8 uur; DE SGflOOflSTE ZflflG- SPREEUW Gansch in Natuurlijke fleuren Kaarten op voorhand aan 4, 5 en 7 fr. ZONDAG 4 OCTOBER 1931. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ELFDE JAAR. NUMMER 40. abonnementen De Financieele Toestand in ons Land. 's -tóng DANS Vernieuwing der Ouderdomspensioenboekjes Jaar, in stad 12 fr. per post 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. «o>— MEN ABONNEERT OP ALLE belgische POSTKANTOOREN GAZET VAN POPERINGHE De Postabonnenten in Balgie, dia van woonst j veranderen, moeten dit aangeven in 't poet- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven maal gratis in bij ons gedrukt worden één- ons blad ovorgenomen. m Uitgevers-Eigenaars Postcheckrekening Gebroeders DUPONT, Yperstraal, 2, POPERINGHE. Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooze ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht eon postzegel voor ant woord to voogon. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN |Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. fo» Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Een Radio-rede van den Heer Franck Zaterdag avond heeft de heer staats minister Louis Franck, voor de posten van het Nationaal Radio-Instituut, beide landstalen een rede gehouden omtrent den invloed van de instorting van het Pond Sterling op de Belgische financies en de Belgische economie. Het pond sterling. Hij sprak eerst over het pond ster ling zelf. De inzakking, zegde hij, is voor elkeen plotseling ingetreden. Wat er ook gezegd werd iedereen vertrouw, de op de gezondheid van de Britsche financies en er mag gezegd, dat welke de zakking ook zijn moge, er in Enge- land's portefeuille waarden zijn in vreemde munt, voor een kwantiteit, die toch laat verhopen dat er spoedig een kentering zal intreden. Deze vreemde waarden in portefeuille, bedragen niet minder dan 600 milliard frank, die toch eens zullen wegen in het voordeel der Britsche balans. De heer Franck ontkende niet dat deze val, al tast hij, zooals hij het ver der zou aantoonen, de Belgische finan cies om zoo te zeggen niet aan, eev ongunstigen invloed zou hebben ook op Belgie's economie. Al de landen van de wereld hebben inderdaad te lijden door het mogelijk wegvallen van een afzetgebied, waarvan de uitgebreidheid en de grootheid door elkeen gekend is. De waarde van onzen frank. Zoo kwam de heer Franck tot het behandelen van de waarde van onzen eigen Belgischen frank. Zooals reeds gezegd, bedraagt de waarde van den goudfrank, niet minder dan 67.05 van de in omloop zijnde billetten. Bij de stabilisatie bedroeg dit percent en kel 52.60 Onze goudvoorraad bedraagt thans niet minder dan 1 2 Yz milliard frank. Hoe staat het nu met onze effecten portefeuille op het buitenland Hier omtrent, alhoewel het moeilijk is des- aangaande bijzonderheden te geven, gaf de gouverneur der Nationale Bank, de verzekering dat onze uitgifte-bank desaangaande verantwoordelijk kan blijven, ook tot in de uiterste crisis momenten, zoo gunstig is de samen stelling ervan. En de conclusie van den heer Franck was, dat ons bankbiljet goud is. Finan cieel kunnen we er niet beter voorstaan. Alleen meende spreker niet te mo gen nalaten, de aandacht van heel het Land erop in te roepen, dat het bud getair evenwicht, dit jaar méér dan elk ander jaar moet bereikt worden en ver zekerd. En hij meende te mogen zeggen dat uit de gesprekken, die hij met de heeren Renkin, eersten minister, en Houtart, minister van Financies had, hleek dat daar streng de hand zou aan gehouden worden. De Staatsbegroo- ting voor 1932 moet en zal in even wicht zijn. Frank en mark. De heer Franck, die niet terugweek Voor de uitgebreidheid van zijn onder- Werp, handelde ook over den Duit schen mark, en over de verhouding Van Belgie tot Duitschland op financi eel gebied natuurlijk en speciaal na de laatste schikkingen, die internationaal Werden getroffen. Het percent der tij delijk geconsolideerde Belgische kre dieten op kort termijn in Duitschland, bedraagt slechts 1 Yz v®n het totaal der aldus in dit land belegde sommen, Zoodat de invloed, die er voor Belgie's Welvaart uit voortvloeien kan, om zoo le zeggen niet merkbaar kan zijn. Over het pond sterling zelf durfde de heer Franck geen pronostieken vel len, Het ontbrak hem zelfs aan gege vens om eenig ernstig gestaafde ge dachte vooruit te zetten. Maar wat er ook van zij verklaarde de heer Franck, dat zeer zeker, door den nieuwen toestand, particulieren geld verloren hebben, doch dat in z^n geheel Belgie er financieel eerder aan Won, aangezien wij meer aan Engeland Verschuldigd zijn, dan dat we er moe ten van trekken. Spaarzaamheid en arbeid. En met zijn gekende weisprekend- beid, die ongetwijfeld door duizenden in Belgie, zoowel in Wallonië als in Vlaanderen, aanhoord zal zijn gewor den, te meer daar deze spreekbeurt, die tiet in de programma's had kunnen Aangekondigd worden, ingelascht werd in het gewoon Zaterdagconcert van de ze posten, besloot de heer Franck dan met een algemeen beroep, niet enke méér op de officieele mandatarissen doch op heel het Belgische volk. Wezen we optimist, zoo luidde zijn besluit Laten we ons evenwel niet begaan aan een gemakkelijk optimisme. We staan er goed voor. Laat ons zorgen, dat we er goed blijven voorstaan. Daarom mo gen we ons geen illusie maken. Er is krachtinspanning noodig. We moeten werken, een krachtig werk, tot heil van het land in 't algemeen en van elk bur ger in 't bijzonder. HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllltlllllllilllllllllllllllllllllllllllllttlllllt EEN FRANSCH-DUITSCHE TOENADERING. De verslaggevers der Fransche bla den, die hun ministers naar Berlijn gevolgd zijn, vermelden allen met on verdeeld genoegen dat de ontvangst van Laval en Briand te Berlijn als het ware overliep van geestdrift. Tegen alle verwachting in, evenwel, en niet het minst van Duitschen kant zal de verrassing zoo groot als aange naam zijn geweest. Maar de beteekenis der betooging wordt er des te grooter beteekenisvoller om, daar het thans vast staat dat zij ongekunsteld en spon taan was. Natuurlijk waren de vrienden der regeering-Bruning wellicht in grooten getalle onder de samengestroomde nieuwsgierigen aanwezig, maar volgens de Fransche verslaggevers-zelven, had ook de fameuze man-in-de-straat zich met het geval ingelaten, en riep hij zelfs in het Fransch den ministers een rartelijk Vive la France toe... Zoo vernemen wij verder dat in de volkrijke buurten die de trein tusschen Charlottenburg en Berlijn, doorrijden moest, mannen en vrouwen door de vensters leunden om de Fransche be zoekers toe te wuiven en te onthalen op hoch »- en heil -kreten; die zonderling en aangenaam contrasteer den met de strenge politie-bewaking gedurende het eerste gedeelte der reis, vooral dan te Keulen Wij citeeren bij voorkeur de Fran sche verslagen daar zij, gezien de hou ding der Fransche pers nog kort voor de afreis, minstens onpartijdig zullen gesteld zijn en daarbij getuigenis afleg gen van de eerlijke en oprechte be doelingen aller Franschen, wanneer zij gewaar worden dat ook van Duitschen kant klare wijn geschonken wordt. Verheugen wij ons dus thans reeds met veel recht over den afloop der be sprekingen die op zoo'n gunstige ma nier begonnen zijn, en verhopen wij het beste voor de aangekondigde com missie ter regeling der Fransch-Duit- sche geschillen, die volgens Laval-zelf verklaarde, bij deze gelegenheid zal gesticht worden. Dat wordt dan eindelijk eens een concreet resultaat, waaraan onze me nigvuldig ontgoochelde samenleving een zoo dringende behoefte heeft. ÏJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllillllllllllllllllllllllllllll ANTWERPEN OORLOGSHAVEN VAN DUITSCHLAND Dactylo den Dinsdag en Vrijdag, telkens van 6 tot 7 uur Fransch den Maandag en Woens dag, telkens van 7 tot 8 uur Engelsch den Dinsdag en Donder dag, telkens van 7 tot 8 uur Rekenen den Dinsdag en Vrijdag, telkens van 7 tot 8 uur Steno den Dinsdag en Vrijdag, telkens van 7 tot 8 uur Boekhouden den Dinsdag en Vrij dag, telkens van 7 tot 8 uur. Er worden nog steeds nieuwe in schrijvingen aanvaard. Inschrijvingsrecht 50 fr. per cursus Inlichtingen bij den bestuurder der Staats-Middelbare School, 1Groote Markt. Het Bestuur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllliiltllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Illl|llllllllllllllllllllllllllllillllll|llll!l!llllllllllllllllllllllllllllllllll[|||||| De Illustrowany Kwijer Codzien- ny die te Warschau verschijnt, pu bliceert volgende bijzonderheden over het vooroorlogsche programma van Groot Duitschland Zekere Tan- nerberg stelde in 1911 de deportatie voor van de Belgische Walen naar Frankrijk en de kolonisatie door Duit- sche soldaten van de aldus ontvolkte streken. In 1893 verscheen in Duitsch land een brochure voorstellende de annexatie van Vlaanderen door Groot Duitschland. Antwerpen moest een Duitsche oorlogshaven worden. De Dui|sche< schrijver Schellendórf ging nog verder. Hij eischte de annexatie van Belgie, Nederland, Denemarken, Zwitserland, alsook een gedeelte van Frankrijk en van Italië. De Berlijnsche hoogleeraar Lasson beweerde nog in 1914 dat een klein land het recht niet heeft te bestaan. TWEE SCHEPENEN GESCHORST. Twee fronters, schepenen te Dender leeuw, zijn door den heer Weyler, goe- verneur van de provincie Oost-Vlaan- deren, geschorst geworden, wegens hun gedrag den 1 I Juli 11. Zij waren toen het gemeentehuis binnen gedrongen, waarvan zij zelfs de deur hadden moeten inbeuken, en waren de Belgische vlag gaan afruk ken. De schorsing zal drie maanden duren. OUD-LEERLINGENBOND DER STAATS-MIDDELBARE SCHOOL POPERINGHE. UURROOSTER der AVONDLESSEN van 1 October 1931 tot 1 Maart 1932 DE SNELHEDEN DOOR DEN MENSCH BEREIKT. Tot nu toe stond ons stedeke ver op den achtergrond voor wat het na- schoolsch onderwijs betreft. Het is on tegensprekelijk een leemte, een ver zuim dat onverwijld dient goedge maakt. We kennen er zoovelen die, wijl ze over dag een betrekking waar nemen, zich 's avonds onverdroten aan t werk zetten, en speciale avondcur sussen volgen, hardnekkig studeeren, maanden en jaren, omdat ze wat meer willen zijn dan een middelmatig be diende, omdat ze tot eerste-rangs-em- ployés willen opklimmen, omdat ze vooruit willen. Het verbaast ons weieens dat jon gens die we uitstekend kenden, buiten gewoon rap bevorderd werden. En dat is niet eens verwonderlijk, want er is tegenwoordig zoo n massa elementen voorhanden dat enkel de knapste, de verstandigste, dé begaafdste vboruit tunnen. En dan hebt ge nog die gelukkigen die kommerloos aan huis kunnen leven maar die in zich de drang voelen om meer te weten, meer te kennen, om grootere horizonten te omvademen, om ruimer en breeder en dieper té denken. Hier zoowel als elders zijn dergelijke elementen aanwezig, en hebben zich misschien reeds honderdmaal beklaagd over het gemis aan naschoolsch onder richt. Hier zoowel als elders zijn er jongens en meisjes die, midden het slameur en gezeur van het toonlooze dagelijksch even, nood voelen aan ontwikkeling en gedroomde vooruitgang. Waar ze elders alle mogelijke kan sen hadden om hun ambitie en hun streven in werkelijkheid, om te zetten, aestond die mogelijkheid hier niet. Daaraan wordt nu verholpen, en laat ret ons een gelukkig initiatief heeten. Vanaf 1 October krijgt iedereen ge- egenheid om zijn kansen tot een der gelijke positie te versterken, om zijn verkregen kennis te handhaven en uit te breiden. Vanaf 1 October wordt in de loka- en van 's Rijks Middelbare school een serie avondkursussen of lessen ingezet, waar iedereen zijn gading vinden zal. Nederlandsch, Engelsch, Fransch voor de taallustigen Rekenen, Comptabi- iteit, Steno-dactylo voor de business en dito-bedienden. Die avondleergan gen, die toegankelijk zijn voor jongens en juffrouwen en die ernstig en gewe tensvol ondernomen worden, zouden schitterend moeten slagen, ten ware lier ter stede de gemakzucht, slenter middelmatigheid hoofdgebreken waren. Alwie zich bij de luien, de gemak- zuchtigen en de ideaalloozen rekent, alijve thuis. Doch zij, in wie nog niet alle be geerte naar ruimer inzicht en kennis gedood werd zullen zich vóór 1 Octo ber bij het Bestuur der school aanmel den en zullen er wel bij varen. Zal een uitmuntend initiatief hier schipbreuk lijden, waar het in andere centra schitterend gedijt. Neen Met of zonder behulp van machienen. De XX8 eeuw is de eeuw der snel heid, der electriciteit, der luchtvaart Van den zwemmer tot den vlieger, allen zoeken tijd te winnen, meer snel heid af te leggen, sneller te gaan. Ten einde de snelheden te kunnen vaststellen door den mensch bereikt op den grond, te water, in de lucht, overgelaten aan zijn eigen middelen of het een of ander mecanisch voer tuig gebruikte, hebben we de hoogste snelheden die bereikt werden in negen sporten genomen, om dan te zien hoe veel het in één uur zou bedragen. Misschien valt er wel iets op af te keuren, vermits de gaander, de roeier, de wielrijder achter moto een staande vertrek nemen de vlieger, de auto- of motorbooten en de motorijder een vlie gend vertrek. Daarbij komt nog dat het snelheidsrecord niet over denzelf den afstand nog over denzelfden tijd genomen is. De gaander Emile Antoine over 50 m. gecronometreerd deed 8 s. 40/100 over dien afstand, wat een uurgemid- delte van 21 km. 420 is. De zwemmer Weismuller, toen hij 100 meter aflegde in 5 7 sec. 2/5, ont wikkelde een uursnelheid van 6 km. 272. De looper Tholan, die 100 meter deed in 1 0 s. 2/5, liep aan 35 km. 294 in het uur. De wielrijder Leon Vander&tuyft, getrokken door een moto met wind scherm, deed op den autodroom van Montlhéry, 125 km 815 in één uur. De motorijder Wright heef over een mijl, in de twee richtingen gedaan met het oog op den wind, een gemiddelde snelheid verkregen van 242 km. 500. De loods van de motorboot Kaye Don verwezentlijkte een gemiddelde van 1 75 km. 712, De automobiliste Malcolm Campbell eveneens over een mijl en in de twee richtingen, bracht het tot 395 km. 469 wat doodeenvoudig verbazend mag heeten. De roeier Pearce heeft over 2 kilo meter een gemiddelde van 14 km. 700 bekomen. De vlieger Stainforth, op een basis van 8 kilometer tweemaal afgelegd in elke richting, bracht het record op 609 km. 991. En van nu af reeds denkt men er al aan eens 1 000 km. in het uur te zullen bereiken. ïlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljlllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllll WAT IEDER KIEZER DIENT TE WETEN. Het gebeurt ongelukkig maar al te dikwijls dat wanneer de kiesstrijd aan gebroken is en de kiesbrieven besteld worden, menige kiezers er geen ont vangen en op hunne vraag wat de re den daarvan is, men hun eenvoudig antwoordt dat hun naam op de kiezers lijst niet voorkomt. Vol verontwaardi ging hierover, richten zij zich dan tot de leiders, die den bestaanden toestand niet meer kunnen verhelpen en enkel hun spijt hierover kunnen uitdrukken. Ten einde zooiets te voorkomen, laten wij hier eenige inlichtingen volgen die van groot belang zijn voor de kie zers en wij doen een krachtigen oproep opdat de belanghebbenden zich zouden verzekeren dat hun naam vermeld is op de voorloopige kiezerslijsten die zich ter inzage bevinden voor het pu bliek op het Secretariaat van iedere stad of gemeente, vanaf 23 September 1931 tot 10 Februari 1932. De herziening der lijsten heeft plaats van 1 Juli tot 20 September 1931 zij worden voorloopig gesloten op 20 September 1931. Bezwaren moeten ingediend worden bij het Schepencollege, ten laatste op 20 November 1931. De lijsten worden bepaald gesloten op 10 December 1931 en worden van kracht op 1 Mei 1932. Om gemeentekiezer te zijn moet men 1 Belg zijn door geboorte of de naturalisatie verkregen hebben 2) Een-en-twintig jaar oud zijn op 1 Mei 1932 3) 6 maanden verblijf hebben in de gemeente, 't is te zeggen sedert 1 Januari 1931. Nochtans, dezen die een gemeente zijn komen bewonen tusschen 1 Januari en 20 Maart 1931, kunnen zich op aanvraag op de kiezerslijsten laten inschrijven. Die tijdruimte wordt door de wet verleend omdat de kiezers- ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiti Hillllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllilllllllllllllilllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllilllllljll! De sprekende film laat veel verho pen Voor de eerste maal is een OPERA op het witte doek gebracht. Gansch in natuurlijke kleuren ver- wezentlijkt, vereenigt de film KONING-VAGABOND voor onze bewondering buitengewone elementen. 't Is de geschiedenis van Frangois Villon, de dichter-schooier, wiens ge- reimzinnig leven een echte roman was. Deze film toont op verbazende wij ze den vooruitgang, in deze laatste tij den gemaakt, door de sprekende film een techniek zonder vergelijking, een volmaakte tooneelschikking, een ver tolking zonder weerga, maken van deze eerste cinematografische opera een echt meesterstuk, dat aan geen andere pro- duktie kan vergeleken worden. Met Koning-Vagabond ontdekte de Paramount de menigvuldige en wonderbare eigenschappen van het ci nematografisch operaspel, waaraan de breedvoerigheid van de stemmen en van de koorzangen, de belangrijkheid en de afwisseling van een feerische too neelschikking en de schrandere ver deeling der kleuren zijn volledigste, zijn prachtigste uitdrukking geven. Deze eerste cinematografische opera is het werk van den beroemden Para- mounttooneelschikker Ludwig Berger, aan denwelken men reeds de film «Wanneer Vaders misdoen met Emil annings, verschuldigd is. De rol van dichter-schooier vuld door Dennis King, wiens optreding bij Paramount hem rang schikt tusschen de grootste filmsterren van de gansche wereld, daar zijne won derbare schepping in deze film den grootsten lof waardig is. Benevens Dennis King is men geluk- cig de namen op te merken van twee groote artiesten, namelijk Jeannette Mac Donald en Lilian Roth. Jeannette Mac Donald, speelt met veel talent, en met de hulp van de is ver- eerste prachtige stem die wij haar kennen, de rol van het nichtje van Lodewijk XI koning van Frankrijk. In dit techniek meesterwerk, zal men verscheidene liederen hooren, die wel haast van iedreen zullen gekend zijn en waarvan wij hieronder de titels ge ven. Deze liederen hebben een groot succes behaald en zijn reeds gekend danke aan de phonograafplaten, die ze in de gansche wereld verspreid heb ben. Deze platen zijn te verkrijgen in alle goede muziekhuizen. Het zijn Het Lied der Schooiers gezon gen doorDennis King, Jeannette Mac Donald en een koor van vijf honderd! stemmen. Slechts eene Roos duo gezongen door Dennis King en Jeannette Mac Donald. Bemint mij één avond en één dag» Hart te koop ijsten herzien worden van 1 Juli tot 20 September 1931. Deze aanvragen dienen gedaan aan iet Beroeps- of Verbrekingshof. Zijn nergens kiezers, degenen die in eene gemeente komen wonen tusschen 20 Maart en 1 Juli 1931. Ëllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllillll DRINKT t MAS-CAR BIER HJIIIllllllllllllllllllillltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllil Oud-Leerlingenbond der Staats-Mid- bare School te Poperinghe. STAD POPERINGHE. ZEER BELANGRIJK BERICHT. De bond der Oud-leerlingen onzer Staats middelbare School zal dezen Winter eene serie cursussen inrichten over Middelbaar Onderwijs. Deze leergangen zullen omvat ten Fransch, Engelsch, Duitsch, Handels- rekenen, Boekhouden, Steno-Dactylo, en ge geven worden in de lokalen der Middelbare School door bevoegde leeraars. DOEL 1Aan zijne leden de gelegenheid verschaffen, vroeger opgedane ken nis te verstevigen en uit te breiden. 2. Aan bedienden, winkeljuffers, handelaars, neringdoeners en ie dereen die behoefte voelt aan meer geleerdheid, de kans geven, de lan ge winteravonden te gebruiken om zich verder te ontwikkelen en zich op te werken. Ieder cursus omvat een serie wekelijksche lessen van ongeveer twee uur (van 6 tot 8 uur 's avonds) en gaat van 1 Oktober tot I Maart. Juffrouwen en Heeren die verlangen een of ander leergang te volgen, kunnen zich laten inschrijven op het bureel van den Heer Bestuurder der Middelbare School. Eenklein inschrijvingsrecht zal gevraagd worden. Het Bestuur. De pensioenboekjes moeten zoohaast mogelijk ingebracht worden naar hef Stadhuis. Zoodra al de boekjes zullen ingezameld zijn, zullen ze opgestuurd worden naar het Ministerie om nieuwe pensioentitels te laten opmaken. Dat alle belanghebbenden zich dus haasten de boekjes in te dienen. ELK ZEGGE 'T VOORT. Door een vriend bij ongeluk gedood. Marcel Leonard, mecanicien te Saint Malo (Fr.) ontmoette een vriend, R. Samson, en noodigde hem uit een be zoek ten zijnent te brengen. De vriend nam aan, en deze zegde, toen hij weg ging, om te lachen Nu ik uwe vrouw ken, zal ik nog wel terugkomen De andere antwoordde, eveneens uit scherts En ik heb iets om u goed te ontvangen f Dit zeggend haakte hij een oud geweer van den muur. De twee mannen zagen dat er een kogel kardoes in stak, en zij poogden vruch teloos deze af te schieten. Samson, denkend dat het wapen gevaarloos was, mikte op zijn makker en trok aan den trekker. Ditmaal ging het schot af*

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1