Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. 11 November In t Aardsch Paradijs der Fronters flieuw Posttarief vanaf 9 fJovember 1931. j ZONDAG 15 NOVEMBER 1931. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ELFDE JAAR. NUMMER 46. abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren aankondigingen Ililllllllll!l!illlll!llll!ll!!!!lll!ll!l!!!ll!!illilllllllllllllllllllllllllllllilllllllf STADHUIS. Het weze eens te meer herinnerd dat de bureelen van iet stadhuis toegankelijk zijn voor het publiek 's voormiddags, alsook den Zaterdag-namiddag. OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD Jaar, in stad 12 fr. j. per post 1 6 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. De Postabonnenten in Balgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dar ken bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Elfden November. Een datum die een begin en een einde beteekent. De volksprentenhandel heeft hem met een veeks groote teekeningen opgeluisterd, heden een weinig penteekeningen de klaroen blaast het staakt het vuur de teugellooze fantaisie der Parijzer en Londensche boulevards die de groo te zucht van ontlasting viert welke uit alle borsten opgaat. Voor Belgie, was het als een schoone droom, de beloo ning aan de helden en de chrysanten neergelegd op de graven der ter dood veroordeelden, met de plechtige intre de in het Panthéon van alle nationale gloriën, vanaf de Koning en de Kardi naal tot Gabrielle Petit. Men heeft er den Onbekenden Sol daat aan toegevoegd, 't Is naar hem dat heden alle kronen gaan. De oor log was slechts een tusschenzin He laas, voor zooveel aangelegenheden is dit waar. De politieke en zakenaange- legenheden hebben de bovenhand her nomen op deze heldenfeiten. Een volk leeft niet enkel van glorie. Ten minste dit blijft onbevreesd, om on- ophouden aan de Belgen te herhalen Gedenk U Deze boodschap wordt eiken dag gehoord, doch de 1 1 No vember is de dag waarop met de vlam aanwakkert. Soms bevend, bleek op zekere dagen, toch houd ze goed. 1 1 November is de dag der Doo- den van den oorlog, deze der levenden ook. Dat de minuut van ingetogenheid voor het vermaarde graf, deze weze waarop alle Belgen zich vereenigen in een gemeenzame vereering, in een zelf de gedachte van de herinnering. IlllllllllllllllllllllllillllllllllllllillilllllllHllllllllllllllIllllllllllllllllIr. Wat ons in Groot-Nederland zou te wachten staan. Als we het procent-overtuigden, idealisten, onder de Groot-Nederlan ders op één schatten, dan rekenen we ruim. Bijgevolg is 't smal gerekend, als we zeggen dat onder de Groot-Neder- anders negen-en-negentig procent het slechts zijn om een of ander verhoopt persoonlijk belang. We kunnen ons voorstellen, dat het den eenen en den anderen Vlaam- schen inteleectüeel of eenen die zichzelven daarvoor houdt, bij een be zoek aan Holland, de oogen uitsteekt dat daar overal zijn eigen taal hem tegenklinkt en -blinkt, en dat heele vitrienen er vol liggen met Nederland sche boeken, die hij in Vlaanderen slechts op een paar plaatsen te zien krijgt. En dat hij daaruit dan oogenblik- kelijk de conclusie trekt van de gees telijke superioriteit van het Nederland se volk op het onze, Nederland ris zijn inteleectüeel vaderland gaat beschouwen. Deze dan is die ééne op de honderd. Bij de overige negen-en-negentig is let pan-neerlandisme slechts een vorm van opstandigheid, zooals alle andere 'evolutie-zuchten geboren uit het mis zegen over zijn persoonlijken toes- tend en gevoed door zijn hoop, dat ö|t de vernietiging van het Belgie vaarin hij 't zoo kwaad meent te heb- °en, waarin hij zichzelven zoozeer ver "Igelijkt en onder z'n waarde geschat 4cbt en uit de vereeniging van zijn Vlaand eren bij Holland, allicht !Zige verbetering van zijn eigen toe- s>;|nd zal voortvloeien. Dit g evoel beheerscht natuurlijk het lest de woorden en daden van hen, '6 zich geroepen voelen om het volk Meiden, van hen die van de politiek Z broodwinning willen maken, en onder de bestaande omstandighe- en in de bestaande partijen geen mis zien om hun eerzucht te bevredi :en, Zulke flaminganten redeneeren pre- zooals de communisten Als er ergens plaats is voor ons, laat 'Z dan alles omver gooien, alle par ten vernietigen... dan komt er na ^rlijk direct plaats genoeg Stelden onze activisten tijdens den [Tog zich ter beschikking van den fetter, dan was 't natuurlijk in de Wachting, dat bij dezes overwinning Belgie's annexatie bij het Duitsche fik, al de vette baantjes hier voor zouden zijn. ^■••Zooals ze thans de «Groot-Ne ^'andsche gedachte» dienen, in d Achting, dat, moest deze gedachte Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yper straat, 2, POPERINGHE. Postcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooss ingezonden artikel* worden in da scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een posts*gel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. co» Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. ooit worden verwezenlijkt, de regee ring in den Haag, al de vette postjes in Vlaanderen, waaruit de Belgi- cisten natuurlijk zouden worden ver dreven onder hen zou uitdeelen. Iets anders behoeft ge onder al den geloofsijver van de pan-neerlandisti- sche leiders niet te zoeken. Maar om tot dit doeleinde te gera ken, hebben ze natuurlijk een leger achter zich noodig, en om dit leger bij een te krijgen, bedienen ze zich van lokmiddelen, die zoo weinig mogelijk met het idealisme te maken hebben. Zij trachtten namelijk alle ontevre denen, teleurgestelden en armoedzaai ers onder het Vlaamsche volk aan het verstand te brengen, dat al de nooden waarover zij klagen, te wijten zijn aan het Belgisch regiem dat zij geen geld genoeg verdienen omdat zij door de franskiljons worden verdrukt dat hun affaires niet gaan omdat er nog te veel Fransch in Vlaanderen is, en dat ze 't allemaal veel beter zullen krijgen, dat alle zaken zullen opbloeien, alle loonen, salarissen en inkomsten stijgen, iedereen gelukkig en tevreden zal zijn, zoo gauw het Vlaamsche land maar vanuit den Haag bestuurd zal worden. Voor hen die door dit vooruitzicht al min of méér aan 't koken gebracht zijn, moet het een afkoeling van belang beteekenen.het bericht van verleden week uit Holland dat de stad Rotter dam aan den rand van het failliet stond en op 1 November niet meer aan haar verplichtingen zou kunnen vol doen, dat wilde alvast zeggen haar personeel niet meer zou kunnen beta len. En deze tijding werd gevolgd door de mare, dat nog een dertigtal andere belangrijke gemeenten in Nederland zich in denzelfden hopeloozen toestand bevinden. Als ge tegenwoordig een Holland- sche courant (gazet) openslaat, kunt ge op 't eerste zicht meenen, dat ge u mispakt hebt en een gazet van ons hier zelf, hebt opgenomen. Want, op de namen na, ziet ge er heel dezelfde po- emiek in als bij ons. De kas van Rotterdam en van nog tal van andere steden is ledig, tenge volge van de vermindering der belas tingen door de crisis, en nog méér ten gevolge van de geweldige aderlating die de werkloozensteun heeft noodig gemaakt en... de banken willen geen nieuwe leeningen meer opnemen. Te beginnen alvast met de Neder- andsche Bank. En, indien deze en sommige andere groote banken nog over voorschotten aan de gemeenten te spreken zouden cunnen zijn, dan zou het slechts wezen op conditie, dat door de openbare be sturen tot doeltreffende bezuinigings maatregelen en vooral tot een ui terst strenge controle op de werkloo- zenuitkeeringen zou worden over gegaan. Het kenmerkend verschil tusschen den toestand in Nederland en dezen ten onzent, is hier alleen maar, dat we Dij onze Noorderburen door de socia- isten daarom nog niet het verzamelsi- gnaal voor een algemeen offensief te gen de banken zien blazen. En, indien we vandaag vernemen, dat Rotterdam over den noodlottigen 1 sten November is heen geholpen, en bij zekere banken weer credieten heeft losgmaakt, dan zal zulks wel beteeke nen, dat het in groote mate aan de eischen en voorwaarden van deze ban ken voldaan heeft. ...Ook zonder dat de sociaal-demo cratische pers er de revolutie voor aan kondigt. Net als onze minister Renkin heeft het hoofd van de Nederlandsche regee ring, jhr. Rups de Beerenbrouck, tot al de openbare besturen een dringende aanmaning tot bezuiniging tot het uiter ste moeten richten, en ook al juist zooals in den gehaten Belgiek van de fronters, is het gouvernement in den Haag moeten overgaan tot de samen stelling van een bezuinigingscommissie En... wat is dan tegenwoordig één van de groote middelen waardoor de nood van het Nederlandsche volk wordt verlicht De invoer van levensmiddelen voornamelijk van brood uit Bel gie We hebben het al verteld Bij hon derdduizenden gaan, in vliegende vrachtautos, de Belgische brooden de grens, den Moerdijk over, en van voor dat de dag in de lucht komt,staan voor de verkooplokalen de menschen in het Paradijs der Fronters reeds voor dit goedkoope en smakelijke manna uit den Belgiek in de rij, als wijzelven de comiteitswinkels in de zwartste da gen van de bezetting. in 't Groot-Nederlandsch Paradijs cost een zak bloem op 't oogenblik 1 1 gulden, of ongeveer 1 60 frank, in het verdrukte Vlaanderen 7 gulden of ïonderd frank. En nu beginnen de Hollandsche han delaars ook al alarm te schreeuwen over den invoer van fruit en zelfs van schoenen uit Belgie. ...Terwijl de Hollander in een groo te stad rekenen mag dat hij twee en een halve maand in 't jaar moet wer- cen alléén voor zijn belastingen. En daarom moet Nederland dan géén oorlog hebben gehad, geen puin- ïoopen te herstellen, geen honderddui zenden oorlogsslachtoffer^ te onder- rouden, geen ontzaglijke schulden te jetalen hebben voor het behoud van zijn vrijheid, zooals wij. Ware dat wèl eens 't geval... hoe zou het er dan wel uitzien in dit Para dijs, waar men, volgens onze pan-neer- andisten, al het gezond verstand en alle staatsmanswijsheid in pacht heeft? D.N.G. Ëliiliiiiiiiiiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllillilllilllllllllllliüllllll HET OOG OP DUITSCHLAND. Meer en meer hoort men de volgen de vraag Zal Duitschland in Februari ineenstorten Dat zekere bankiers niet op hun gemak zijn hoeven we niet te zeggen. Maar moet men hen beklagen? Zij hebben als hun collega's der andere anden geld aan Duitschland geleend aan min of meer woekerintresten. Hun capitalen zijn nu vervrozen. Het was een speculatie. Hadden zij gewonnen wat een vreugde en wat champagne en juweelen voor het liefste kind, maar iet viel anders uit. En nu zitten zij met de gebakken peren om een spreek woord van benoorden den Moerdijk uit te praten. Het is hier weinig geweten dat de dekking van de mark slechts 14 jedraagt in goud. Het officieel cijfer was op 15 October 28,6, Daarin zijn immers begrepen de goudstaven die aan de Reichsbank werden geleend. In elk geval zit het niet pluis. Als onze Belgische bankiers geen voorzor gen nemen zullen wij in de Lente rare dingen vernemen. Het ongeluk van de Duitschers is zich niet te kunnen inbeelden, dat zij in 1918, dertien jaar geleden, een poei ering hebben opgeloopen, en zich dus naar dien stand van zaken moeten schikken. Waarom hebben zij dit niet gedaan Zij zouden thans veel verder zijn op den weg van het herstel. Frank rijk gaf Duitschland nochtans een voor beeld na 1871. Het betaalde zoo vroeg mogelijk de oorlogsschatting en her stelde zich zonder te chicaneeren. Het is waar dat Frankrijk niet het and is van Max Stirner en Nietsche. Deze filosoof deed Zarathustra zeggen: Gij zult de vrede beminnen als een middel om nieuwe oorlogen te verwek- cen en gij zult de voorkeur geven aan den korten vrede, liever dan aan den angen vrede, De Duitschers zijn ook vergiftigd door Treitschke, die een wereldover- heerschend Duitschland predikte en al dus is de Duitscher door een reuzen- hoogmoed vervuld. Hoe kan hij dan aannemen dat hij verslagen werd En toch moet hij zich verstaan met zijn doodsvijand. Anders valt het Teich uiteen. Het is misschien een geluk dat Duitschland zoo ver geraakt is door zijn schuld, want anders zou het gevaar van oorlog ditmaal groot zijn. De reis van Laval heeft ook den grootsten Franzosenfrefsser! bewezen dat een vergelijk met Frankrijk het eenig middel is om uit de goot te ge raken, maar dan moeten de dolle ver kwistingen en het ratelen met Stahl- helmen een einde nemen. lllilllllllllilllllllllllllllllllHlilllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllillllir LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE llillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllililllillllllllllfn BESPARINGEN IN DUITSCHLAND. De News of the World meldt dat de Britsche nijverheid uit haar doods slaap ontwaakt en zich inspant om te rug haar wettig deel op de wereldmarkt te heroveren. In de laatste vijf weken zijn 1 00.000 arbeiders teruggekeerd naar de mijnen en fabrieken en alles wettigt de hoop dat dit aantal nog zal toenemen, aan gezien met den dag bestellingen toe vloeien. Ijzer, staal, kolen, textielen en ma chinerie, kortom de gansche zware nij verheid toont meer en meer bedrijvig- ïeid en heeft met den dag meer ar beidskrachten noodig. De herleving doet reeds haar invloed op de Beurs gelden. In Lancashire zijn 25 textielfabrie- cen, met te zamen 25.000 arbeiders terug opengegaan. Duizenden mijnwerkers zijn terug in de mijnen neergedaald. In West-Riding, centrum der wol nijverheid, waar men sedert jaren het corte uren-werk had ingevoerd, wordt nu met dubbele ploegen gewerkt en is het aantal werkloozen met 28.000 afgenomen. De lakennijverheid te Bradford, de schoennijverheid te Northampton en de mandenmakerij te Leicester brengen thans 1 0 per cent meer voort dan voor één jaar. De toeneming van productie in de abrieken van kunstzijde is geklommen tot 4.420.000 pond tegen 3.590.000 in Augustus. Ill!llllllll!l>lll!l!ll|ll|lllllllllllllllllll!lllllllll1lllillllllllllllllllllllllllllllll Na de Engeïsche Verkiezingen. De Reichsministers vallen ook onder de besparingsmaatregelen welke door de Duitsche regeéring getroffen zijn Hunne jaarlijksche wedde, welke 40 duizend mark bedroeg, is met de helft verminderd geworden. Het kabinet is van oordeel dat alleen de kanselier en de minister van buitenlandsche zaken verplichtingen hebben van vertegen woordiging en de besparingen zullen des te gemakkelijker zijn, daar kanse lier Bruning deze twee ambten vervult NAAR HET EINDE DER CRISIS UITZICHT VAN HET ENGELSCHE LAGERHUIS Er zitten in het nieuwe Lagerhuis op 615 leden, 1 19 advocaten, 19 genees- ïeeren en heelmeesters, 30 erfgenamen en zonen van pairs, ongeveer 90 ba ronet's en ridders. De kleinste meerderheid was te II- ceston, waar de conservatieven met 2 stemmen meerderheid den zetel voor de regeering veroverden en de stem briefjes vijfmaal overteld werden. De grootste meerderheid was wel te 3righton, waar Sir Cooper Rawson er alle records neerhaalde, met een majo riteit van 62.253 stemmen. In West Islington hadden de com munisten een candidaalt gesteld die, evenals alle candidaten, 1 50 pond ster ling borg had moeten stellen. De on gelukkige behaalde geen enkele stem en dit is dan ook een record geweest het record van het minste getal stem men. Van Sir Oswald Mc^sley's nieuwe partij hebben op de 24 candidaten er 2 1 niet het vereischte aantal stemmen behaald en verbeurden hun borgstel ling van 150 pond sterling. Van de 25 communistische candida ten was dit het geval bij 20 en bij de Labourpartij was het 'tgeval bij 1 7. In 't geheel verbeurden 75 candida ten de gestorte 150 pond sterling, wat voor de Schatkist een buitenkansje zal maken van I 1.250 pond sterling. De gekozen Vrouwen. 14 Vrouwen zijn gekozen in 't nieu we Parlement. Daarvan zal er slechts één op de banken der oppositie zetelen, Miss Me gan Lloyd George de andere zijn al len conservatieven. In het vorige Parlement zetelden 1 5 vrouwen, waarvan 1 0 voor Labour, conservatieven, 1 liberale en 1 onaf hankelijke. De Volledige Uitslagen. Daar thans al de uitslagen gekenc zijn kan men als volgt de nieuwe Re geering samen stellen Conservatieven 470 Nationaal Labour 1 3 Nationaal Liberalen 65 Nation. Onafhankelijken 5 Zijnde voor de regeering Labour Liberalen Onafhankelijken 553 51 7 4 Zijnde tegen de regeering 62 ^lllllllllilllllllllllllll!llllll!ll!l!i!lllllll!llllll!lllllll!llllllll!lll!llllllllill!lllllllllllllllllilllllllillllllllllllllll!lllllllllllllllll!lllllllllll^ I OPGELET I OPGELET I 3 Binnenverk. Intern, verk. 3 Brieven per 50 gram0.75 3 tot 20 gram1.75 3 per 20 gram meer1.00 Enkele postkaarten0.50 1.00 3 Prentkaarten van Kerstmis en Nieuwjaar §i 3 zonder briefwisseling0.10 0.35 j=§ met beleefdhefSsformule (5 w.) 0.25 0.35 met meer dan 5 rvoorden0.50 1.00 3 3 Naamkaarten zonder briefwisseling0.10 0.35 met beleefdheidsformule (5 w.) 0.25 0.35 3 met meer dan 5 woo rden0.50 1.75 Drukwerken per 50 gram0.10 0.35 3 Stalen per 50 gram0.10 0.35 (minstens 0.40) (minstens 0.70) |g Zaakpapieren per 50 gram0.10 0.35 3 (minstens 0.70) (minstens 1.75) g 3 Aanteekenrecht1.75 1.75 Vast spoedbestellingsrecht1.75 3.50 Verminderde taksen voor de grensstreken, het Gr.Hertogdom, Congo, Nederl. iill!l!llllllllilllllll!llllllllllllll!!lllllllllllllillllll|||||||||||||||||||||l||llillllllllllllllll!llllll|||||||||illll|||||il|||||||j||lllllllllllllllllllll* Voor het Beroepshof van Gent. DE INCIDENTEN TE DIXMUDE IN 1930. HEBT GE REEDS DE NIEUWE KIEZERSLIJSTEN GOED NAGEZIEN Zooals wij destijds meldden, had den er op 24 Augustus 1930 ter gele genheid van de bedevaart naar Dix- mude, verschillende incidenten plaats 3etoogers rukten aan de woning van den arrondissementskommissaris een 3elgische vlag af en boden weerstand aan de gendarmen. Voor die feiten veroordeelde de boetstraffelijke rechtbank van Veurne, rans Schellekens van Blaesvelt, tot 3 maanden gevangenis en 182 fr. boete; Alfons Jacobs van Dixmude tot 3 we ten gevang en 1 82 fr. boete, en Emile Vlaréchal van Brugge, tot 1 maand en 3 dagen gevang en 182 fr. boete. De betichten gingen in beroep voor iet Beroepshof van Gent, en dit sprak Zaterdag laatst het vonnis uit. Wat Schellekens betreft, heeft het dof aangenomen, dat het feit van het afrukken der vlag niet bewezen is, en dat hij enkel kan vervolgd worden voor vernieling van roerend goed. Daar de verjaring voor deze straf echter reeds ingetreden is, werd Schellekens vrijge sproken. Voor de twee anderen bevestigde iet Flof de straf. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliltlllllllllllilllllllllllllllllini DRINKT MAS-CAR BIER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiR PRINSES MARIE-JOSÉ AAN EEN AANSLAG ONTSNAPT De Italiaansche bladen publiceeren berichten uit Weenen volgens dewelke in antwoord op de zoogenaamde ont- ïullingen van den Servischen uitda gingsagent Gruber Ante Pavlevic hoofd der scheidingsgezinde Kroaten ver- claart dat Gruber's uitlatingen valsch zijn en tevens inlichtingen vertrekt omtrent de werkzaamheden van den uitdagingsagent tusschen de uitgewe ken Kroaten. Pavlevic beweert onder meer dat Gruber deelnam aan de inrichting van een aanslag op de prinses van Piémont in de eerste dagen van Augustus van dit jaar. De aanslag zou, volgens Pavlevic, moeten plaats gehad hebben, wanneer na een voorstelling te Salisburg, de prinses van Piémont langs Villaco en Jesencis naar Trieste weerkeerde. Prinses Marie-José vertrok echfter niet zooals het voorgenomen was en de trein waarin de springstoffen waren aangebracht, vertrok ledig. Te Jesenic werden de twee rijtuigen waarin de bommen verborgen waren, op zijba- nen geplaatst waar op het middaguur van den 2 Augustus de ontploffing ge beurde. De verklaring van Ante Pavlevic heeft te Rome groot opzien gebaard. Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EEN BULGAARSCH MINISTER AAN EEN AANSLAG ONTSNAPT. Er zijn twee geweerschoten gelost op den automobiel van M. Mouravieff Bulgaarsche minister van openbaar on derwijs. De aanslag gebeurde in den omtrek van Pajadjik, De minister stap te uit en zag dat de daders twee dron ken lieden waren, die de hoedanigheic van den reiziger niet kenden. De twee kwaaddoeners gelukten erin de vlucht te nemen. Zij worden door de politie opgezocht. De Klachten zijn slechts geldig tot DEN 20 NOVEMBER 1931. van Vrijdag 5 November 1931 om 5 uur. Om 5.20 uur opent de heer Burgmeester Lahaye, de vergadering. Afwezig de H.H. Verbeke, Carpentier en Desmytter, raads leden. Men gaat over tot de bespreking van het dagorde. 1. Verslag der laatste zitting. De h. Secretaris geeft lezing van het pro ces-verbaal der laatste zitting, dat algemeen goedgekeurd wordt. De H. Brutsaert vraagt hoever het staat met het voorstel van verhooging van kapi taal door de Maatschappij van Buurtspoor wegen aan ons Gemeentebestuur gedaan, punt van het dagorde welke in onze laatste zitting geene oplossing bekwam. H. Burgmeester. Wij zullen deze dagen aan de Maatschappij vragen een afvaar digde te sturen om aan de Burgemeesters der betrokkene gemeenten alhier vergaderd, een breedvoerigeren uitleg over het gedane voor stel te komen geven. 2. Goedkeuring der openbare aanbeste ding vanj de be^eeniginjgswicrken aan de Duivinnedreef. De laagste aanbieder de heer Criel, aan nemer te Ghyverinckhove voor de som van 103.530.00 fr., wordt aanbesteder verklaard. Het dossier zal zoohaast mogelijk naar Brug ge verzonden worden ten einde de goed keuring te verkrijgen, om zoo vroegtijdig mogelijk de werken te kunnen doen begin nen. H. Lefebvre vraagt of er aan dit werk ook werkloozen van Poperinghe zullen kun nen gebezigd worden. Schepen Gombert verklaard dat er, voor wat deze aanbesteding betreft, er aan den aannemer der werken, geene verplich tingen door het lastenkohier opgelegd zijn, maar dat men bij den aannemer zal aandrin gen om zooveel mogelijk bekwame werklie den van stad door hem te doen aanwerven, 't Is hetgeen ook gedaan wordt voor de wer ken aan de Vleterbeek. Algemeene goedkeuring. 3. Beslissing nopens bet behoud van den bestaanden weg, verbindende de Woesten- kalsijde met de staatsbaan naar Westvleteren. H. Burgmeester. Er is hier spraak van eenen gravier op hout, zooals de Switchroad en door het Engelsch leger gedurende den oorlog gelegd. Hij loopt van den Steenweg naar Woesten bij 't Jonkershof, tot aan de herberg de Muis, Steenweg naar Westvlete ren, en ligt dus omtrent 500 meters op ieder der gemeenten Poperinghe en Westvleteren. Deze laatste gemeente heeft reeds de be slissing genomen van haar deel te behouden. Gezien den goeden staat van den weg en het groot verkeer aldaar, stel ik voor het zelfde te doen voor Poperinghe. Schepen Gombert. De gravier heeft ook overal de vereischte breedte en het ware jammer hem te zien uitroeien. Schepen Vandooren. De onteigeningen der genomene gronden vallen onder de wet op het vereffenen der oorlogsschade, deze laatste wierd tot nu toe met de eigenaar» nog niet geregeld. Algemeene goedkeuring. 4. Eindrekening der Staats-Middelbare School voor jongens, dienstjaar 1927. Schepen Vandooren. De gemeenten worden sedert 1931 ontslagen van alle tus- schenkomst in het betalen der wedden van het onderwijzend personeel dezer school. De stedelijke tusschenkomst wordt sedert zelfden datum ook niet meer vereischt in de ouderdomspensioenen, het fonds der ge- brekkelijken en de pensioenen der gemeente onderwijzers. Voor deze drie laatste zaken werd, na eindrekening, den achterstel der vorige jaren door het Ministerie aan de ge meente gereklameerd. Voor de Staats Mid delbare School wordt nu ook deze maatregel 'getroffen. Het tekort voor 1927 beloopt tot 770.95 fr. Algemeene goedkeuring.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1