WmïïlHIIÏÏLS El WIHTERILEEBEÜ Binnenland 6 ui t e n l a n CHRIST-MAS BIER QOED NIEUWS Onze Stadshoriogie Bi POPERINGHE Bi SCHOONSTE EN GROOTSTE KEUS VOOR GTTIDO GEZELLESTRAAT, 3 KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ DE PHILHARMONIE CECILIAFEESTEN 1931. Zondag 22 November 1931 Om 1 0 uur voormiddag Vergade- 5. Vernieuwing van het driejarig mandaat 1 stad Springfield, komt van een bloed der leden van het Bestuurscollegie der Staats- verwant dien zij nooit gezien heeft, Middelbare School. 1 r 1 -u I een rortuin te erven van drie millioen Worden voor drie jaar benoemd met al- dol{ars (75 mUlioen frank). Toen men meene stemmen I Binnen den Gemeenteraad H. Desomer haar vroe§ wat Ze nu. zmnens. was te Camille. 1 doen, zegde zij Mijn man moet on- Buiten den Gemeenteraad: H.H. Crousel middellijk zijne kasserollen in den Adolphe Bossaert Achilla Beheyt Ernile. gteeIc laten en we aan ons vestigen te De h. beheyt L.. in vervanging van h. L». w Vanhoennacker. die de stad verlaten heeft. Cahfornie, waar wij eene welverdiende rust hopen te genieten 6. Advies nopens de aanvraag van heeren j Cappelle en Bossaert om een dagelijkschen j llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllil openbaren autobusdienst in te richten tus- sclien Poperinghe en Westnieuwkerke. ld. Burgmeester. De H.H. Capelle en Bossaert, die tegenwoordig maar op sommige dagen der week eenen autobusdienst uitbaten tusschen Westnieuwkerke en Poperinghe vra gen om dezen dienst dagelijks te mogen doen. De H. Goeverneur wil daarover ons advies Hier in Poperinghe is men tevreden over dezen dienst en wij zijn ook de H. Capelle I ring in het lokaal, dankbaar omdat hij seffens na den oorlog! een vervoerdienst inrichtte in het verwoeste Om I I uur Volksconcert Op de gewest. I Groote Markt Dit bracht aan onze bevolking en bij-1 1 r« 1 - 1 0 1 I Om I uur Banket, tegen ïnschrij- zonderlijk aan onze kooplieden veel gemak I en profijt bij. Het ware spijtig moest men I vln2 in t lokaal. hem zijne toelating tot rijden afnemen, mo-1 gelijks ten bate van den dienst van Komen-1 Maandag 23 November 1931 Poperinghe die nog maar onlangs ingericht Qm 4 tJ t namiddag Prijs- wierd door H. Ancelin. Hierop geven het meerendeel der raads- bolling VOOr de vrouwspersonen. leden hun persoonlijk gedacht. Allen zijnj Om 9 '/2 uur GrOOt Dansfeest het eens om te getuigen dat de H. Cappelle van in de eerste jaren na den oorlog vele I Maandag 30 Nov. en Dinsdag 1 Dec. diensten bewezen heeft en dat het spijtig! ware moest men hem den dienst, welke hij I 1 elkens om 7 uur Stipt S avonds tegenwoordig uitbaat, onttrekken. 1 Groot Tooneelkundig Avondfeest, met Maar van eenen anderen kant levert de 1 kunstvolle medewerking Van Mevr lijn Komen-Poperinghe meer gemak, zij ver- rt ïvyr fa i. bindt de treinstaties van Komen en Pope- Hl. Cuypers en Mevr. L Devuyst, too- ringhe, wat aan de inwoners van Reninghelst I neelspeelsters te Brussel, en Mej. 1 m- Westouter en verder op, van groot nut is! ceel, uit Poperinghe. voor hunne reizen in het binnenland. De dienst Capelle-Bossaert eindigt te West Nieuwkerke, wat nadeeliger is. Buiten West- Nieuwkerke geven al de tusschengemeenten aan den h. Ancelin de voorkeur. Men gaat over tot de stemming over de aanvraag van eenen dagelijkschen dienst. Ren vobrdeelig advies behaald twee stemmen de H. Burgmeester en de h. Tally. De overige leden geven een nadeelig advies. Onmiddllijk daarna drukt den raad met eenparigheid van stemmen den wensch uit DRINKT MAS-CAR BIER STADSNIEUWS. ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen dat de H.H. Cappelle en Bossaert, wat er j aUeen Apotheek H. NOTREDAME. ook gebeure, hunne uitbating zooals zij he den bestaat, zouden mogen voortzetten, dit uit erkentenis voor de bewezene diensten aan de Poperingsche bevolking. GROOTEN AFSLAG Schoone pluimen te bekomen aan zeer genadige prijzen. Ben ook kooper van Hennen, Kiekens, Oude en Jonge duiven, alle soorten van Wild aan d hoogste prijzen. MICHEL WYBO, Ypersteenweg (tramstatie) 37 Poperinghe. Telefoon 240. 7. MEDEDEELINGEN H. Vancayseele vraagt, daar men begon nen is met het afbreken der abris, wat ei- gentlijk de rechten zijn van eigenaar en aan nemer, voor wat den afval betreft. Sommige landbouwers schijnen daarover niet genoeg ingelicht. Schepen Gombert. Het afval van ijzer is aan den aannemer. Steen en beton is aan den eigenaar van den grond, die het gewoon-j <c ONS HUIS Kiezerslijsten 1932-34, lijk aan zijnen gebruiker overlaat voor on-1 derhoud van uitwegen en veldstraten. 1 De nieuwe kiezerslijsten, t is te zeg H. Burgmeester. Het Hopverbond van 2en. deze welke moeten dienen voor 't land van Poperinghe komt ons eenen brief! de gemeentekiezingen van Oct. 1932 te sturen waarbij er gevraagd wordt eene I z0OWel deze Voor mannelijke als vrou bijeenkomst te beleggen tusschen eenigeI ejjjke Kie liggen ter inzage in het zijner leden en het Stadsbestuur, ten einde V het bestaande reglement over het Stadslood I lokaal Ons TiUlS te willen onderzoeken om te zien or de twee I De klachten die zouden kunnen te volgende punten in gemeld reglement nietïgen Jeze lijsten ingebracht Worden zouden kunnen aangebracht worden. moeten vóór 20 November aanstaan I. Aanvaarding tot het biadsiood niet 1 i- i t i de ingediend worden. alleenlijk van de hoppe gekweekt op Pope- ringsch grondgebied, maar ook deze op an- j .der.e gemeenten dezer streek gegroeid. 2. Toekenning van verschillend lood, j volgens de hoedanigheid der hoppe, 1 2e en y klas. Eene gedachtenwisseling, waaraan ver-1 scheidene raadsleden deel nemen, grijpt j plaats, men is algemeen van gevoelen dat I deze gewichtige zaak met groote voorzich- j VANAF VRIJDAG 13 NOVEMBER tigheid, dient behandeld te worden, na aan I HEROPENING DER OUDE BEENHOUWERI Dat eenieder dus intijds zijne voor zorg neme om te zien of hijzelf, en oo zijne vrienden en kennissen wel inge schreven zijn. Het bestuur van Ons Huis een rijp onderzoek onderworpen geweest te zijn. Er wordt nochtans, na algemeen overleg, besloten de gevraagde bijeenkomst toe t« staan. mm De vergadering gaat uiteen om 7.30 uur. Een beetgenomen worstendief te Gelsenkirschen. Te Gelsenkirschen in het Ruhrgebied is dezer dagen een winkelier tot een gruwelijke ontdekking gekomen. Toen hij des ochtends zijn winkel binnentrad ontwaarde hij tot zijn groote ontzet ting het lichaam van een man, dat naast het valraampje van de buitendeur hing. De man had een worst om zijn hals, die klaarblijkelijk als een vooruitste kende punt was blijven haken en mans keel had dichtgenepen. Het onderzoek toonde aan, dat de doode een inbreker was, die door het valraampje naar binnen was gekomen, zich te goed had gedaan aan worst en andere eetwaren, die in den winkel lagen uitgestald en vervolgens, alvo rens te vluchten, zijn zakken volstopte met worsten en er ook een om zijn hals had gehangen. Bij zijn poging om weer door het raampje te ontsnappen, is hij klaarblijkelijk uitgegleden en ge vallen, waarbij de worst achter een uitsteeksel bleef haken en den man worgde. Een millionnair sterft van honger. Een 70-jarige jongman, Alphonse Guerlain, gierig en zeer rijk, is te Bou logne (Frankrijk) van ontbering ge storven. De grijsaard was voor zijne uiterste gierigheid gekend. Bij voor beeld, om stekjes uit te sparen, ontstak hij, wanneer de zon scheen, zijne pijp met een brandglas. Over zeven jaar erfde hij eene som van 700.000 fr., welke voorzeker zal aangegroeid zijn, vermits hij schier niet at. Om zich in 't leven te houden nam hij bier en koffie. Men heeft hem dood gevonden, slacht offer zijner vrijwillige ellende, te mid den van een warboel van allerlei voor werpen. Daartusschen heeft men eene echte fortuin ontdekt. Door de zorgen van den pólitiekommissaris van Bou logne zijn de erfgenamen verwittigd. Wat zullen die lachen Uit de lucht gevallen. Vrouw Albert Peterson, echtgenoo DESCHUYTTER, PAARDENMARKT door JOSEPH VANDENBROELE VERKOOP VAN Koei-, Zwijn-, Kalf- en Schapenvleesc Extra Kwaliteit Bouilli 8-10-12 fr. de kilo. Rosbif en Bifstik 1 6 en 1 8 fr. de kilo Wij vernemen dat, met ALLERHEILIGEN, de BROUWERIJ MASSCHELEIN, opnieuw haar vermaard iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiititiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! komt uit te leveren. Liefhebbers van lekker bier eischen overal MASSCHELEIN's CHRIST-MAS BIER BERICHT. De wereldberoemd C1RK GLEICH vraagt aan het stadsbe stuur van Poperinghe zich te mogen plaatsen voor 3 of 4 dagen op ons grondgebied in den loop der maand Maart, April of Mei 1932. De noodige plaats is 100 meters op 100 meteres. Wij doen dus beroep tot de inwoners om eene geschikte plaats ter beschik king te geven, land of weide, om den cirk, mits goede vergoeding te plaatsen. ZEER BELANGRIJK. - Kiezerslij sten. Wij naderen snel van den 20 November Hebt gij reeds eene Kiezerslijst onderzocht. Na dezen da tum is het TE LAAT om reclamaties in te dienen op het Stadhuis. WOESTAARD. In den nacht van Zondag op Maandag werden er in onze stad, 1 3 waterpompen, staande langs de openbare wegen, beschadigd. Een ernstig onderzoek werd ingesteld. Den Maandag avond, rond 1 1 uur, ontstond er ruzie onder eenige verbruikers in een herberg der Noordstraat. Zekere Th. Six, 26 jaar, wonende te Clercken, speelde er nogal erg van zijn perten. De politie kwam tusschen en bracht den kerel naar den amigo, 's Anderen daags werd hij onderhoord en moest bekennen dat ook hij de beschadiger Was der waterpompen. Donderdag werd hij veroordeeld tot 3 jaar Merxplas, Wegens landlooperij. Later zal hij nog te verantwoorden hebben voor het be schadigen der pompen. DRONKENSCHAP. Zondag a- vond, rond 7 uur, brak zekere C. H., van Proven, binnen in een huis der Maurice De Wulfstraat. De bewoners Waren thuis en ontvingen den onver- wachten gast op een hartelijke manier. De politie kwam tusschen en bracht den man naar het politiebureel. Men sloot hem op tot 's anderendaags. Na onderhooring werd hij in vrijheid ge laten, daar de man verklaarde wat te diep in het glas te hebben gekeken en tft gedacht had dat hij thuis was. Proces en kok uit de Amerikaansche j verbaal werd opgemaakt. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredame, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. WERKLOOSHEID. In De Po- peringhenaar van verleden Zondag las men dat onze stad alsdan ongeveer 20 regelmatige doppers telde en een 40 tal die den Maandag en den Zater dag werkloos waren. Deze week beliep het getal werkloozen rond de 1 00. YPER. Door een auto verrast. Woensdag avond, om 5 /2 uur, kwam Mevr. Vanderghote, van Elverdingjhe, uit een huis der Surmontstraat, en Was tewege haren auto in te stappen, toen zij door een ander auto, gevoerd door zekeren S., wonende op de Koeimarkt, in gezelschap van Urb. S., aangereden en eenige meters ver medegesleept werd. Toen men het slachtoffer ter hulp snelde, bestatigde men dat tevens hare kleederen die heelemaal gescheurd waren, zij ook aan linkerarm en been kwetsuren, doch geen levensgevaarlij ke, opgeloopen had. Een bijgeroepen geneesheer diende haar de eerste zor gen toe, waarna ze dan ook huiswaarts kon gevoerd worden. Proces-verbaal werd tegen den onvoorzichtigen rijder opgemaakt. Peper-smokkel. Gelijk dagelijk sche gewoonte kwam Donderdag mor gen de geleider van den autobus, toe behoorende aan M. C..., van Yper, die werkvolk uit Yper en omstreken, ar beidende in Frankrijk, er heen voert, over de grens gereden. Aan het tolbu- reel van Neuville deden de tolbeamb ten hem stoppen. Het werkvolk werd verzocht af te stappen en een onder zoek in den autobus had plaats. In den alaambak werd een groot pak peper aangeslagen en de geleider werd bij den kraag gevat. De autobus, hebben de eene waarde van 140.000 fr., werd op zijde getrokken en voorloopig aan geslagen. De eigenaars der fabrieken waar de werklieden aan den arbeid zijn, werden verwittigd en zij werden met andere autobussen afgehaald. On getwijfeld is hier verklikking in het spel. De eigenaar van den autobus werd verwittigd. ZONNEBEKE. Werkongeval. Een ploeg werklieden was werkzaam voor rekening van M. Florin, aannemer en moesten een gebouw afbreken, toen op zeker oogenblik een deel van een muur op eene hoogte van 1.50 meter omsloeg. Twee der arbeiders, Jules De Gryse, 32 jaar, en Leon Vangheluwe, 22 jaar, werden er onder bedolven en ernstig gekwetst. Na de noodige geneeskundige zorgen werden beide slachtoffers naar eene kliniek overge bracht. Degryse heeft eene breuk aan het linkerbeen en de andere verschei dene krjepzingen bekomen hij klaagt daarenboven van pijnen in de heup. Deze laatste kon naar zijne woning ge bracht worden, WOUMEN. r Auto-ongeval. Een auto geladen met mossels kwam langs hier gereden, toen gekomen aan de Warandehoek, een der voorbanden sprong, waardoor het voertuig omkan telde. De auto werd nog al erg bescha digd doch de geleider kwam er geluk kig zonder erge verwonidngen van af. De mossels lagen doorheen gestrooid op de baan. RECKEM. Hoevebrand. Een verwoede brand is uitgebroken op de hofstede der echtgenooten Florin De- lobel, die op het veld aan den arbeid waren toen zij het vuur bemerkten. De brandweer was spoedig ter plaats, doch gezien de uitbreiding die den brand genomen had, kon zij enkel de aanpalende hoevegebouwen vrijwaren. Het aangetaste gebouw is volledig uit gebrand met den heelen inboedel van alaam en oogstvruchten. De schade wordt geraamd 150.000 fr. ARDOOIE. Geheimzinnige zaak Toen landbouwer Van Gansbeke, wonende op de wijk Veldkruis, zich Dinsdag morgen rond 7 uur naar zijn land begaf, hoorde hij een man jam meren, die in het rapenveld lag. Hij kwam naderbij en zag dat de man erg gekwetst was. Met de hulp van eenige geburen werd de gekwetste opgenomen en bij Van Gansbeke binnen gedragen waar men vaststelde dat de persoon er ge verwondingen had bekomen, toe gebracht door een scherp voorwerp Het slachtoffer werd in bedenkelijken toestand naar het gasthuis van Ardoye overgebracht, waar zijne eenzelvigheic werd vastgesteld. Het is zekere Gustaaf Landuyt, 62 jaar oud, wonende wijk 't Hooge te Ingelmunster. Men denkt dat rnen hier met een wraakneming te doen heeft. De gendarmerie heeft een streng onderzoek ingesteld. KORTRIJK. Been afgestampt. Zondag nacht, rond 1 2 uur, had op de Veemarkt, voor eene herberg, eenen twist plaats, tusschen verscheidene per sonen. Eensklaps kreeg zekeren Ver meulen, een zoo geweldigen stamp op het been dat hij ten gronde stortte en bleef liggen. Men droeg hem in de herberg alwaar een geneesheer kwam vaststellen dat hij het been gebroken was. Manceuver doodgereden. Zater dag avond, rond 9 Xl uur> was men in de vormingstatie nog bezig aan het sa menstellen van goederenwagens en ten volle aan het weg- en weerrijden. Een der manceuvermannen, André Deca boter, gehuwd en vader van twee kin deren, rond de 35 jaar oud, was bezig met het manoeuvreeren, toen hij eens klaps uitgleed, viel en letterlijk het hofd afgereden werd. De dood was oogenblikkelijk. Illi!l!!lllll!lllllllllllllllll!l!!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll!l|[r OORLOGSGEVAAR IN 'T OOSTEN China en Japan in onverschil Loensche drijvereijen van Rusland Bij het nagaan der gebeurtenissen in Mandchoerie, zou men mogen zeg gen er is oorlog en toch geen oorlog Er is troepenbeweging, er zijn krijgs verrichtingen, er werd al gevochten en de wapens worden er gebezigd. Maar noch China, noch Japan hebben offi cieel den oorlog verklaard. De inzet van het geschil is Manc choerie, een groote rijke Chineesche provincie, waar duizenden Japanners zich gevestigd hebben. Op die provincie loert Rusland. Het loerde er reeds op in 1905 en dit was dan de inzet van een oorlog, waarin de Russen het onderspit delfden. Zonder Japan was China toen die provincie kwijt geraakt. China is thans bij Japan niet goec gekomen met hooge eischen te stellen betreffend Mandchoerie, waarvoor het bitter weinig gedaan heeft, terwijl Ja pan er veel uitgericht heeft en er ont zaglijke kapitalen heeft in gestoken. China zou zich aan die wrijving met Japan niet gewaagd hebben zonder de Russische ophitserij. De Soviets kun nen niet verkroppen dat Japan alle roode propaganda en bolchevistische leering dwarsboomt en versmacht. De Volkenbondsraad is nu tegen 1 6 November bijeengeroepen om zich met de zaak bezig te houden. Mocht men de overeenkomst bemachtigen, want aan oorlog is niet veel te winnen. De Poperinghenaar schijnt alle eet- n slaaplust verloren te hebben sedert de herstellingswerken aan de Stadshoriogie aan en gang zijn- Hij kan de definitieve overname der wer en niet afwachten om er een gepast oordeel over te vellen 't schijnt hem al verkeerd wat aldaar uitgevoerd wordt, zoo moet men esluiten uit het schrijven van dezen expert in horlogiewerk. Hij geraakt zoodanig den kluts kwijt dat hij om het Gemeentebestuur te beknibbelen, het geradig vond, op weinig behendige ma nier, reklaam te maken voor zeker handels huis dezer stad dat, zonder de hulp van De Poperinghenaar maar wel op eigen macht alhier zijnen weg gebaand heeft. Dit jaar, tijdens de Tuinbouwtentoonstel ling, welke door de milde toelaag van het Gemeentebestuur kon doorgaan, heeft dit handelshuis de gepaste gelegenheid weten waar te nemen om zijnen vooruitgang te la ten bewonderen en de uitstekendheid zijner produkten te laten waardeeren. Deze feestelijkheid was hem van grooter nut dan het artikel in de Poperinghenaar waarin dit blad aan zijne lezers deed op merken dat het niet een en zelfde handels huis was dat de werken aan de Stadshoriogie op den kerktoren, en de electrieke verlich ting binnen de kerk, uitvoerde verlichting waarvan de definitieve overname misschien ook wel nog geen plaats greep. Schooljongens van tien jaar weten zelf dat het Stadsbestuur in de verlichting binnen de kerk, niets te zien heeft. Alswanneer de Poperinghenaar zulke regels schrijft, neemt hij zeker zijne lezers voor snullen In een vorig nummer gaven wij eenige inlichtingen over het horlogiewerk en de uitgevoerde herstellingen. (Wij deden ons de moeite van eens naar boven te klauteren) Dit kittelt nog eens in den neus van onzen Confrater en dit geeft hem de gelegenheid om te zeggen in zijn laatste nummer dat hij in ons artikel niets wist te betwisten hij schijnt een weinig tot betere gevoelens te komen maar hij voegt er geheel sluw bij dat hij er ook geen politiek horlogie wi van maken, Die de mentaliteit van de Poperinghenaa goed kent, weet wat zulks zeggen wil. Als dit blad zoo naarstig moet zoeken voor een reden te vinden om het Stadsbestuur te b knibbelen, is het verre gezocht. Ten tijde dat zijne partijgenooten aan het Bestuur wa ren werden er maar weinig werken uitge voerd, er viel dus maar weinig te beknibbe len. Ook mogen zij niet fier zijn over d tramlijn die door de stad loopt en vele vuil nissen en groot gevaar voor de inwoners oplevert, lijn die gemakkelijk buiten stad kon aangelegd worden. Nu om te kunnen besluiten of men best het uur zal zien op de nieuwe cadrans of op de vroegere zullen wij de volledige voltooing der werken, alsook de definitieve overname derzelfde afwachten. Raad van wege De Poperinghenaar kan het Stadsbestuur voor zeker best missen in deze zaak. Dit is ons gedacht. De Poperinghenaar vindt ook dat men nu binst den dag op 200 meters geen uu meer kan zien, alswanneer men het vroeger kon zien op I kilometer. Laat ons voor het oogenblik eenige meters bij doen aan de 200 en eenige meters afdoen van den kilometer, om juister den waren toestand te bepalen. Voor het overige is n ook wachten de leus. Intusschentijd zal De Poperinghenaar de gelegenheid gehtjd hebben zijne oogen af te weren van de Kerkhorlogie, om ze te vestigen veel lager, enkel een tiental meters hoog, op een transparent die den avond van 1 ln dezer, stond je prijken aan het Vlaamsch Huis, en waarop hij zal kunnen gelezen heb ben Leven de Vlaams Nationale Dienstwei geraars Wat zegt hij van zulk verlicht ca dran Stichtend niet waar En zeggen dat een overgroot getal zijner politieke vrienden met zulke mannen meeheulen Zal hij zulke kwetsende uitdrukkingen voor de bevolking in zijn blad durven af keuren Laat het ons hopen I BURGERSTAND VAN POPERINCHE, VAN 5 TOT 12 NOVEMBER GEBOORTEN 4 I 2. Merlevede Alice, d v M aria, Boeschepe. Emiel en Vandenberghe 4 13. Bousaemaere Andrée, d.v. Camille en Page Marie, Bully (Frankrijk). 4|4 Pittellioen Rachel, d.v. Julien en Bruneel Augusta, Moederhuis. 4 I 5. Cuthhert Do rothy. d.v. Herbert en Smith Ivy, Moederhuis. 416. Vanmaeckelberghe André, z.v. Ca mille en Lahaye Augusta, Westvleteren. OVERLIJDENS 2 I IBeaumont Eljsa, 66 kloosterzuster, Boeschepestraat. 212. Lemahieu Wilfried, 12 d., z.v. Camille en Huyghe Madeleine, Luttertap. 213, Pin- ceel Pharailde, 66 j., huishoudster, echtg. Goudenhooft René, Militair kerkhofstraat. 214. Chaerle Ignace, 61 j., werkman, echtg, Lermyte Rosalie, Nieuwstraat. HUWELIJKEN 85. Ryckewaert Valere, aardewerker van Poperinghe en Cappelaere Maria, dienstmeid van Proven. 86. Durant Medard, fabriekwerker van Westvleteren en Baron Margarita, werkvrouw van Poperinghe. 87. Lefever Lucien, autogeleider en Bour. gois Maria, fabriekwerkster, b.v. Poperinghe 88. Boone Henri, landbouwer en t orde nier Agnès, z.b. b.v. Poperinghe. 89. Wae. les Cesar, aardewerker en Verbiese Margue. rite, huishoudster, b.v. Poperinghe. - 90, Bakeroot Georges, bakker van Abeele-Watou en Declerck Anna, z.b. van Poperinghe. BELOFTEN 138. Buseyne Robert, land bouwer te Poperinghe, en Ghyssel Jeanne, landbouwster te Nioppe (Fr.), 139. La haye Désiré, dokter in de rechten en Vande Casteele Marcello, bijzondere te Poperinghe I 40. Baert André, nijveraar te Harelbeke en Clays Madeleine, z.b. te Poperinghe. 41Alleman Nestor, landgebruiker en De- bruyne Irma, z.b. b.v, Poperinghe. 142, Bryon Maurice, paardengeleider te Proven en D'Ooghe Maria, fabriekwerkster te Pope. ringhe. 143. Mazereeuw Albert, schoen maker te Steenvoorde en Waeghemaecker Marguerite, fabriekwerkster te Poperinghe, 144. Ruyssen Maurice, landwerker te Watou en Six Marie-Louise, z.b, te Pop. llllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllillllllllllllllflIIIHItllflIlllllllllllllllllll DOOR EEN LEEUW GEBETEN. Over eenige dagen werd te Boulog- ne-aan-Zee (Frankrijk) de taxivoerder Léon Gournay, 32 jaar oud, in eene menagerie van het foorplein, door een leeuw in den arm gebeten deze was gansch verhakkeld. De onvoorzichtige had den arm tusschen de staven van de kooi gesteken, om den leeuw, dien hij ongevaarlijk dacht, eten te geven. Het slachtoffer werd naar eene kliniek ge voerd. Het vuur is in de wonden geko men en de ongelukkige is thans over leden. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllltl Leening der Verwoeste Gewesten. 5 ten honderd 1922. Dinsdag heeft de 1 1 4 trekking plaats gehad der Leening 5 ten honderd 1 922 der Verwoeste Gewesten. R. 73287 n. 6 wint 250.000 fr. R. 7327 n. 5 wint 100.000 fr. R. 107525 n. 1 7 wint 100.000 fr. De andere nummers dezer reeksen, alsook al de nummers van reeks 1 9665 zijn uitkeerbaar met 300 fr. lllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllirH lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IN HET Huis Gerber llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllllllllllllllllllllllllllllllll! (SCH AALSTRA AT) EmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! DE KAMER HEROPEND. Dinsdag namiddag vergaderde de Kamer, onder het voorzitterschap van M. Siffer, ouderdomsdeken, aan 't bu reel bijgestaan door MM. Romsee en De Jaegere, jongste leden. Nadat de voorzitter den wetgeven den zittijd open had verklaard, ging de Kamer over tot de samenstelling van het bureel. Bij toejuiching werden M. Poncelet, tot voorzitter, en MM. Hallet, Neven, de Kerckhove d'Exaerde en Meysmans tot ondervoorzitters, herkozen. Verders werden MM. Vanhoeck, Van Belle, Amelot en Houziaux, tot secre tarissen, en MM. Troclet, Fischer, Pier- co, Feuillien en Winandy, tot kwestors herkozen. Vervolgens ging de Kamer over tot de samenstelling der kommissie, waar op de zitting geheven wordt en de Ka mer tot 1 7 November uiteengaat. IN DEN SENAAT. Ook Dinsdag namiddag had de her opening plaats van den Senaat. Evenals in de Kamer werd bij hand geklap het gansche oude bureel herko zen. Verders werden de kommissies gevormd en de dagorde der werkzaam heden geregeld. De Senaat gaat uiteen tot 1 7 Nov. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllililllllllllillillllllllll HEBT GE REEDS DE NIEUWE KIEZERSLIJSTEN GOED NAGEZIEN De Klachten zijn slechts geldig tot DEN 20 NOVEMBER 1931. VOOR HET Snoeien van Fruitboomen en Heesters wendt U tot het huis NESTOR QUAGHEBEUR, 100, Casselstraat, Poperinghe. Waar gij zult vinden Groote keus van Fruitboomen van alle soorten en vormen Stam- en Struikrozen Groenten- en Bloemenzaden SPOEDIGE EN TROUWE BEDIENING NIEUWS NIEUWS Van heden af kan men in Po peringhe de ONDULATION PERMANENTE (blijvende haargolving) alsook de Mise en Plis toe gepast worden met het apparaat Eugène in het speciaal da- mes-saloqn, bij Arthur CLAEYS-CAPPOEN Yperstraat, 49, Poperinghe. Verzorgd Werk en Spoedige Bediening Het Huis doet steeds nog de Ondulation Marcel Bespreekt tijdig dag en uur voor de ONDULATION PERMANENTE 'illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlilllllllllllli STAD POPERINGHE. BESTUURLIJKE BERICHTEN. OPENSTAANDE PLAATSEN VAN GEMEENTEBEDIENDE Het Stadsbestuur van PoperingK maakt het publiek kenbaar dat er Twe« Plaatsen open zijn van Gemeentebe- diende, één voor het Secretariaat en één voor de Bevolking en Burgerstand. De benoemingen zullen gedaan wor den door den Gemeenteraad. Degene, die om eene dier plaatsen verzoeken, moeten inwoner zijn van Poperinghe, sedert méér dan 3 jaar Zij moeten hunne aanvraag per aanbe volen brief naar het Schepencollegie toezenden voor 22 November 1931, aanduidende welke der twee plaatsen zij begeeren, alsook hunnen ouderdom en alle getuigschriften welke hun kurv nen nuttig of voordeelig zijn. De vroeger ingediende aanvragen worden als nietig aanzien. HERZIENING der KIEZERLIJSTEN De nieuwe kiezerslijsten liggen, voor gebeurlijke reclamatiën, ter inzage van het publiek, op 't gemeentesecretariaat en ook in enkele andere lokalen van stad. Wie zou vergeten zijn op die lijsten, kan er nog op gebracht worden, mits eene aanvraag daartoe ingediend wordt vóór 21 November 1931. Bijzonderlijk aan diegenen, die ge boren zijn tusschen 30 April 1 908 en 1 Mei 1911, alsook aan diegenen die naar Poperinghe komen wonen zijn na 31 December 1927 en alhier op on derbroken wijze hun woonplaats gehad hebben tusschen 1 Januari en I Jul' laatsleden, wordt aangeraden zich van hunne inschrijving op de kiezerslijsten te vergewissen. W Wacht niet van reclameeren tot het kiezing is, want dan is het te last. Bij bevel De Burgemeester en De Secretaris, Schepenen, M. Couttenier. N. LAHAYE. DRINKT MAS-CAR BIER filllllillllllllllllllllllflllilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllltlttl WISSELKOERS VAN DONDERDAG Londen, 27.21 Parijs, 28.20 New-York, 17 Amsterdam, 288.17 Geneve, 140.20; Oslo, 15 1.50 Italië, 37.15 Kopenhagen, 54.75 Stockholm, 152.75 Berlijn, 169,79,

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 2