Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Heden namiddag te 2 uur op Het terrein van F". C. Poperinghe Wat denkt men in Frankrijk over België ZONDAG 29 NOVEMBER 1931. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ELFDE JAAR. NUMMER 48. abonnementen men abonneert op alle belgische postkantooren Uitgevers-Eigenaars Postcheckrekening Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Niets dan goeds, maar met een zekere onrust. DRINKT MAS-CAR BIER Leening der Verwoeste Gewesten 5 t. h. 1923. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ DE PHILHARMONIE GEZINSVERGOEDINGEN. CECILIAFEESTEN 1931. Maandag 30 Nov. en Dinsdag 1 Dec. DE KREDIETEN AAN DE GEMEENTEN. DE BELGEN IN FRANKRIJK. DOOD VAN DEN HEER LOUIS LOUCHEUR. TELLING DER PAARDEN, Paarden voertuigen en Autovoertuigen. Jaar, in stad I 2 fr per post 16 fr. Congo 25 fr Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. -co» GAZET VAN POPERINGHE De Poatabonnenten in Bal|i«, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ben bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamloozo ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 0.75 fr. minimum 3.00 fr. €o>— Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle; aankondigingen zijn op voorhand te betalen. F. C. POPERINGHE I. C. S. YPER I. Het is soms wel eens wenschelijk dat men het vaderland verlaat, waar wij in de taalkwestie ploeteren, om eens eene poolshoogte buiten de gren zen te nemen. Terwijl het in Belgie om Byzantijn- sche muggenzifterijen gaat, is men bui ten onzen driehoek overtuigd dat de wereld een evolutie of revolutie door maakt, waarvan de weerga niet in de geschiedenis voorkomt. Hier volgt een beknopte samenvat ting der meening van Frankrijk over Belgie. De Franschen zijn steeds vol be wondering voor het Belgie van 1914. Zij bewonderen het des te meer daar zij overtuigd zijn dat geen ander land of volk hetzelfde zou gedaan hebben. Men kende Belgie's militaire zwakheid en men wist ook dat de schikkingen van den Franschen grooten staf der wijze genomen waren dat het Fransch leger te laat zou komen om de Belgi sche troepen ter hulp te snellen. Ten hoogst had rnen op een tegenstand te Luik gerekend óm de eer der wapenen en men voorzag dat het Belgisch le gertje zich in het versterkt kamp van Antwerpen zou opsluiten om aldus het einde af te wachten. Men had zich misrekend en aan den Yzer werd een onsterfelijke bladzijde met Belgisch bloed geschreven, die zich herhaalde bij de herovering van beide Vlaande ren tot den wapenstilstand. Franschen die zelf nevens de Belgen gecantonneerd waren te Rousbrugge, Crombeke en in Veurne-Ambacht spra ken met den grootsten lof van het nieuw leger in khaki, gesproten uit het oude leger met de uniformen van Na poleon 111, dat zij niet gekend hadden. Diezelfde oud-strijders zouden ons later vertellen over het Vlaamsche frontisme van het Belgisch leger, een maakwerk van den Duitschen staf om het Belgisch leger te ontzenuwen. Typisch wisten zij te vertellen hoe Duitsche vliegers achter het bosch van Houthulst opstegen, dikwijls drie in getal. Twee trokken het Belgisch of Fransch geschut aan terwijl de derde Van de verwarring gebruik maakte om elders neder te dalen en er een in Bel gisch officier verkleeden Duitscher op den grond te zetten. Het vliegtuig nam dan de vlucht naar het Oosten. Korts tadien werden de stellingen waar de öuitscher was gedaald heftig door de Duitsche batterijen beschoten. Onder die fronters hadden die spi onnen medeplichtigen of vrienden. Ve len werden gesnapt en voor den kop geschoten, maar anderen konden ont- st>appen en aldus hun werk achter het Font voortzetten. Voor den Koning en de Koningin oelen de Franschen de grootste ach ing. Als er nog een koning is ter we- l(ld die geëerd wordt door de Fran se natie, dan is het Koning Albert, oor dien naam worden de discussies ||p gezet. De Koningin is den Fran sen niet minder sympathiek. Een ilige zegde een Franschc republi- dn. Wat de Franschen zeer treft is het '°orbeeldig echtleven van de Belgische ^overeinen. Voor zekere Franschen die H de Val ois, de Bourbons en zelfs Bonaparten herinneren, schijnt dit °orbeeldig leven iets wonderbaars op en troon. Nooit vergeten de Franschen het ^>aar van den Koning der Belgen, 'e den Duitschen keizer den toegang zijn land verbood en van het be- 'I1 tot het einde aan het hoofd van trouwe Belgen is gebleven met zijn %alin, die zij eens genoemd hebben moeder der soldaten ^kieen wanklank hebben wij gehoord iflfs hebben wij een royalist, een roy- 8t die zich anticlericaal heette, den W>. ')t hooren uitdrukken dat Frankrijk geen grondwettelijken koning jN als de Belgen en de Britten. Het ^dubbel zoo sterk zijn, beweerde hij. I behalve de Vlaamsche fronters van Enters van en na den oorlog de partij van Duitschland zegde een oud-officier, hebben wij niets onaan genaams over de Vlamingen hooren vertellen. Nochtans volgen de Fran schen met groote opmerkzaamheid de gebeurtenissen op taalgebied in het na burig land. De Walen voelen zich natuurlijk dichter bij Frankrijk, dan de Vlamin gen. Nochtans is het een feit dat de Belgen in het algemeen het best gezien zijn onder de vreemdelingen die Frank rijk bewonen. En waarom Omdat zij zich nooit met Fransche binnenlandsche zaken bemoeien. Daarbij worden zij erkend als onvermoeibare werkers. De Belgen zegde een journalist, zijn onze volle neven. Wij doen ook al het mogelijke om ze vooruit te steken en ze te voldoen. Aldus genieten zij van alle sociale instellingen en wettelijke voordeelen nevens de Franschen. Men zal liever een niet-Belg doorzenden om een Belg te behouden. Ook van de Belgische landbouwers, die meest allen Vlamingen zijn, heb- oen de Franschen Veel achting. Zij zien ze namelijk aan het werk in Nor mandie, rond Parijs, waar zij zich ver- toonen als voortreffelijke landbouwers, aan wie de Franschen een lesje mogen nemen. En, zegden Fransche economisten, die thuis zijn in den landbouw, van de oire tot Brugge en Gent is het dezelf de vlakte waar de Fransche en Belgi sche landman de aarde dwingt, dezelf de vruchten op te leeren. Geen na tuurlijke grens wijst aan, waar de Fransche landbouw begint en waar de Belgische eindigt. Waarom dan zouden de Fransche en Belgische landbouwers elkander niet kunnen verstaan, in plaats van elkaar te bevechten met beschermende rech ten Onze paarden uit de Perche, gaan naar Vlaanderen, terwijl de Vlaamsche Franschmannen naar de Beauce, de Brie en tot over de Loire komen arbei den. De Fransche landbouw verkiest die Vlamingen boven alle andere vreemde arbeiders. Ook op dit terrein kan nog veel gedaan worden, maar de Fransche en Belgische landbouwers en boerenwerklieden dienen elkander te begrijpen met het oog op de gemeen zame belangen. Dit is wel mogelijk met goeden wil. De vlaskwestie die voor Vlaanderen een levensbelang is, zou ook met we- derzijdsche goeden wil kunnen opge lost worden. Overigens, zegde een ander Fransch- man, zijn de familiebanden tusschen Franschen en Belgen zoo talrijk dat men dit nergens tusschen twee andere landen kan zien. De keerzijde der medalie is zoo schitterend niet. De Franschen zijn niet ingenomen met de regeeringen die elkander sedert 1918 hebben opgevolgd. In plaats zich nevens Frankrijk te houden, hebben zij verkozen de Engelsche kaart te spelen en dus de Duitsche en anti-Fransche. O de Franschen zijn zeer goed in gelicht over hetgeen in Belgie gebeurt en aan de Wetstraat geschoteld wordt. Zij weten ook wat achter en onder het flamingantisme van na den oorlog steekt. Men wil, zeggen zij, eenvoudig den Franschen invloed, de Fransche cultuur en tot zelfs de Fransche taal uit Vlaanderen en Brabant bannen. De Franschen zijn overtuigd dat de taalpolitiek leidt naar het separatisme. Maar, zeggen zij, dit zal nimmer ge beuren. De flaminganten en ook de parlementsleden en zekere ministers verliezen het internationaal statuut van Belgie uit het oog, evenals zijn aard rijkskundige ligging. Noch Frankrijk, noch Engeland, noch de Vereenigde Staten zullen een veredeld en in twee gesplitst Belgie dulden en gebeurt het door de eene of de andere omstandigheid, dan zal iets anders geschieden, maar Belgie als Staat zal niet meer op de kaart te vinden zijn. De brutale waarheid, zeggen de Franschen, is dat de Duitschers van het flamingantisme gebruik maken om Ant werpen in te lijven, wel zoo zeer niet om politieke, maar vooral om econo mische redenen. Kost wat kost wil Duitschland door den natten hoek geraken. Wat zou het graag al de havens van de Oostzee op offeren aan de haven van Antwerpen Aldus zou Antwerpen,Rotterdam, Am sterdam en Duinkerken zoodanig over- heerschen dat de haven aan de Schelde de grootste der oude wereld zou wor den. In de handen van Duitschland zou Antwerpen een uiterst gevaarlijke uitvoerpoort zijn tegenover Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Staten. Be grijpt men nu waarom de Vlaamsche economisten de Duitschers in de hand werken en door hen gebruikt worden Moesten zij het separatisme verwekken we zouden waarschijnlijk den wereld oorlog opnieuw zien ontbranden. Van zelf zou het Fransch-Britsch en Ameri- kaansch front hersteld worden om Bel gie als zelfstandigen en onafhankelijken staat te bewaren. De Franschen zijn ook niet blind over de inzijpeling van de Duitschers (kapitalisten, handelaars, enz.) te Ant werpen, Brussel en de Waalsche nijver heidsstreken. Zelfs vroegen zij ons na dere inlichtingen betreffende Antwer pen. Zij beweerden zelfs dat de Belgi sche regeering die inzijpeling aanmoe digt, wat overdreven is. In elk geval toonden zij zich bezorgd om den stuw dam aan de Warche te Malmedy, de Ourthe en de Amblève. Zij weten ook dat de Vlaamsche ex tremisten betrekkingen onderhouden met Elzassers en Bretonsche separatis ten. Dat er een verkoeling tusschen de Belgische gouvernementen en de Fran sche republiek gebeurd is, is waar, ter- wille van de pro-Engelsche en de taal politiek. Frankrijk heeft zijn misnoegdheid laten blijken toen het daarom de Belga losliet, wat te Brussel, zoowel bij de ministers als bij de bankiers een groote onrust verwekt heeft. Dit was een klei ne verwittiging. Sedertdien hebben wij gezien dat de eene minister na den andere, de vier flaminganten niet uit gezonderd, een reisje naar Vincennes hebben gemaakt. Reist men niet om te leeren We eindigen met de woorden van den bestuurder van een groot dagblad van Parijs Franschen en Belgen zijn door de natuur op elkander aangewe zen. Wij leven of wij vergaan te samen. Van politieke of bedekte annexatie kan om allerlei nationale en internationale redenen geen spraak zijn. De vrijheid zit u in het bloed. Gij hebt nog onlangs aan de Duitschers getoond dat zij even min u konden onderjukken als de an dere landen die het gepoogd hebben. Wat ons betreft, we hebben genoeg met onzen Elzas, waarvan wij zelfs een deel aan Belgie hadden willen zien af staan alsook een deel aan Zwitserland. Maar economisch kunnen wij elkan der goed verstaan. Laat ons de zaak onderzoeken. Gij zijt een mierennest. Gij hebt uitwegen noodig of uw bevolking sterft van den honger. Er is maar één land dat u de noodige markten kan aanbrengen, uw gezichteinder verruimen ook op kolo niaal gebied en dit is Frankrijk. D.N.G. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllr. Telkens om 7 uur stipt 's avonds Groot Tooneelkundig Avondfeest, met de kunstvolle medewerking van Mevr. Th. Cuypers en Mevr. L. Devuyst, too- neelspeelsters te Brussel, en Mej. Pin ceel, uit Poperinghe. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllll Vrijdag had in de Nationale Bank de 1 02° trekking plaats van de Leening 5 t. h. 1923 der Verwoeste Gewesten. R. 200.519 n. 2 wint 100.000 fr. R. 1 13.494 n. 4 wint 100.000 fr. R. 249.020 n. 1 wint 50.000 fr. R. 210.059 n. 2 wint 50.000 fr. R. 121.947 n. 2 Wint 50.000 fr. De hier volgende reeksen winnen elk 10.000 fr. 279.592 n. 4 379.024 n. I 069.025 n. 4 020.050 n. 2 050.160 n. 1 089.121 n. 3 131.937 n. 4 215.324 n. 4 227.531 n. 2 139.351 n. 3 322.292 n. 5 237.297 n. 3 228.156 n. 2 368.866 n. 2 066.286 n. 2 De andere nummers van de uitge komen reeksen zijn uitkeerbaar met 550 fr. Ten einde het Gemeentekrediet van Belgie toe te laten om de steden en gemeenten welke op het oogenblik in geldelijke moeilijkheden verkeeren, te hulp te komen, werd besloten dat de regeering zonder uitstel aan het Ge meentekrediet de globale uitkeering zou doen van 100 millioen frank als te goed op de bedragen die dit had voorgeschoten aan de openbare mach ten voor rekening van den Staat. Ililllll!lil!llllll!illlllllllilli!lll!lilillllllllilllll!llllillllllllllllllll!lltlllln DE BETAALKRACHT VAN DUITSCHLAND. I Een lastige opgaaf mag men wel de taak noemen die op de nieuwe pasge- vormde onderzoekscommissie weegt, welke op 7 December te Basel zal bij eenkomen Wij trekken even de aandacht op iet groot belang dat er voor heel de wereld verbonden is aan den uitslag van het onderzoek naar Duitschlands Detaalkracht dat door bedoelde com missie moet ondernomen worden. Immers, van Duitschland's betalings capaciteit hangt het in de eerste plaats af of er aan de financieele crisis weldra een einde komen zal eens de bevro ren credieten weer ontdooid zal er stellig met heel wat meer animo weer gekocht en verkocht worden, in alle anden ter wereld, met het gevolg dat de handel toch gedeeltelijk herleven zal, in afwachting der algeheele her aanpassing van ons economisch systeem Maar hoe zal de commissie bij het volbrengen dier reuzentaak kunnen te werk gaan? Zij moet vertrekken van de constatatie dat Frankrijk, het opper machtige land-dat-geld-bezit, aan geen opgeven der herstelschulden denkt vooraleer de Vereenigde Staten op raar beurt de Fransche oorlogsschulden rebben kwijt gescholden. En het on mogelijke van een dergelijken stap werd zoo pas ingezien tijdens het be zoek van Laval aan Washington. Het komt er dus op aan de credieten te redden, ook dan wanneer Duitsch- and de oorlogsschulden regelmatig rlijft afbetalen. Een middel daartoe zou natuurlijk het verlengen der lee- ningstermijnen zijn, maar een derge- ijke doenwijze zou enkel, zoo zij al gelukken mocht, de ramp uitstellen en den huidigen gespannen toestand vol strekt noodeloos rekken. Een beter middel blijft intusschen ret plan-Francqui, dat de stichting voorziet eener nieuwe internationale bank, die de credieten aan Duitschland verleend, zachtjes aan zou doen vrij komen. Naar verluidt zou de Belgische financier te Parijs precies niet op on overkomelijke hinderpalen gestuit zijn, bij de bespreking van zijn plan met de heeren Laval en Flandin. En het is teekenend dat onze regeering op dit oogenblik juist hem afgevaardigd heeft als haar vertegenwoordiger in den schoot der commissie... En een derde middel misschien wel het beste blijft altijd nog een nauwkeurig onderzoek van de Duitsche handelsbalans die dit jaar met een beduidend batig saldo sluit, niettegen staande de heerschende crisis, en waar aan de jongste economische maatrege len van het Reich zeker nog veel zullen verbeterd hebben. Wellicht wordt hier in wel de mogelijkheid gevonden om de schuldeischers gerust te stellen voor de toekomst, zoo tenminste vaste waar borgen kunnen gegeven worden voor het integraal volvoeren van een even tueel nieuw, ditmaal definitief schul denplan 1 In het Staatsblad van 23-24 Novem ber, wordt volgend Koninklijk Besluit afgekondigd Overwegende dat blijkens de er varing de opbrengst der bijdragen, be paald door artikel 43 der wet van 4 Augustus 1930, de som overtreft die noodig is om de wettelijke minimaver goedingen aan al de begunstigden uit te keeren Overwegende nochtans;, dat uit hoofde van de trapsgewijze inwerking stelling dezer wet, de ten huidigen da ge bekomen uitslagen nog geen vol doende vastheid opleveren om toe te laten het bedrag der patroonsbij dragen definitief vast te stellen wordt beslo ten Te beginnen van den vierden tri mester van het jaar 1931, wordt het bedrag der bijdragen, die moeten ge stort worden door de werkgevers wel ke aangesloten zijn bij de verrekenkas sen, waarvan sprake in artikel 43 dei- wet van 4 Augustus 1 930 op de gezins vergoedingen, voorloopig verlaagd op 60 centiemen per dag werkelijk gele- verden arbeid. Indien de aan het werk gebruikte persoon een vrouw is, wordt de bijdrage tot 30 centiemen vermin derd. lllllli!lllflllllfilltllHlIllllllilllllllllimi!lllillltlllllll]IIIIIIIIIlll!IIIIllirT= De Belgische kolonie in Frankrijk is ten zeerste verontrust door de maat regelen, welke de Fransche regeering verzocht wordt te nemen tegen de vreemde arbeiders. Op het bureel der Fransche Kamer is alzoo het volgende voorstel neergelegd Wanneer het getal werkloozen van Fransche natio naliteit in een bepaald beroep, een per cent van 1 0 ten honderd of meer be reikt van het getal arbeiders in het ge- aied der werkloozenkas, moet de werk gever vanaf den tienden dag voor de werklieden en na de tweede maand voor de bezoldigden per maand, in de departementale werkloozenkas een bij drage storten gelijk aan 20 ten honderd van het loon of de wedde door hem aan de vreemde arbeiders of bedienden uitbetaald. Zulke uitzonderingswet zou, indien ze gestemd werd, in strijd zijn met het ranseh-Belgisch statuut, eertijds door de twee landen gesloten en door hun parlementsleden bekrachtigd. De ge zant van Belgie te Parijs heeft opdracht gekregen bij den Fransche bevoegde ministers te protesteeren tegen de maat regelen, genomen of te nemen tegen over de vreemde arbeiders en die voor al de Belgen treffen. Er werd anderzijds ook reeds door Fransche werkgevers protest uitgebracht tegen zulke maat regelen, waardoor de arbeid ontwricht wordt en welke onvermijdelijk tegen maatregelen moeten uitlokken. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllll De heer Louis Loucheur, Fransch volksvertegenwoordiger en oud-minis ter, die door een hartaandoening was aangetast, is Zondag te Parijs over leden. De heer Loucheur was afgevaardigde voor het I^oorderdepartement en is reeds herhaaldelijk minister geweest. Hij had voor ingenieur gestudeerd en is later groot-nijveraar geworden. Tij dens den oorlog werd hij door den h. Millerand aangewezen om den aan maak van oorlogsmateriaal in te rich ten en vervolgens in 1917 minister voor de bewapening geworden, heeft hij als zoodanig verdienstelijk werk verricht. Bij den wapenstilstand was de heer Loucheur minister voor het herstel van de nijverheid, een ambt dat hij tot 1920 heeft vervuld. In 1919 was hij inmiddels voor het eerst tot lid van de Kamer gekozen. Van Januari 1 92 1 tot Januari 1 922 is de heer Loucheur minister voor het bevrijde gebied geweest en als zooda nig heeft hij met den heer Rathenau de zoogezegde overeenkomst vanWies- baden geteekend. In het tweede kabinet-Poincaré, was de heer Loucheur minister van handel en nijverheid dan minister van finan cies in het kabinet Briand, dat den 23 November 1925 werd gevormd mi nister van handel onder Herriot 1926. Minister van arbeid, onder het vierde kabinet Poincaré, het elfde kabinet Briand, het eerste kabinet Tardieu en het eerste kabinet Chautemps. Het laatst was hij minister van Nationale Staathuishoudkunde van 1 3 December 1930 tot 20 Januari 1931, onder het kabinet Steeg. De heer Louis Loucheur is een tijd lang misschien de belangrijkste man in Frankrijk geweest. Dat was, toen hij in de jaren 1921-22 de gewichtige on derhandelingen met den heer de Ra thenau over 't herstel voerde. Hij werd, uft een arbeidersgezin, in 1872 te Roubaais geboren. ïlllllillIlllllllllflIllllllllilllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllllllIll DRINKT MAS-CAR BIER IIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllilH Koninkrijk Belgie. Provincie West-Vlaanderen GEMEENTE POPERINGHE. De Burgemeester heeft de eer zijne mede burgers ter kennis te brengen dat de jaar- lijksche TELLING der in de gemeente voor handen paarden, paarden- en autovoertuigen (der verder opgegeven merken) zal geschie den van 1 tot 20 December eerstkomende (feestdagen uitgezonderd). Al de eigenaars zonder uitzondering, koop lieden, garagehouders en vertegenwoordiger» van fabrieken inbegrepen, moeten binnen voormelde datums al de hieronder bepaalde paarden en paardenvoertuigen en al de au tovoertuigen der opgegeven merken, bij 't gemeentebestuur aangeven. Paarden of voertuigen die op 't gebied eener andere gemeente gestald of opgebor gen zijn, moeten bij 't gemeentebestuur al daar aangegeven worden. De eigenaars nfoeten, buiten hun naam, voornamen en woonplaats, de volgende in lichtingen verschaffen. A. Voor paarden 1. Soort (rij- of trekdier) 2. Oorsprong (inlandsche, Ierlandsche, enz) 3. Ouderdom (geboortejaar) 4. Haarkleed 5. Naam. Aanmerkingen Moeten aangegeven wor den Rijpaarden, 3 jaar oud geworden op I Juni laatstleden, en oudere paarden. Trek paarden, 2 jaar oud geworden op I Juni laatstleden, en oudere paarden. Eigenaars die meer dan 10 paarden aangeven, mogen vragen dat het onderzoek der paarden te hunnent geschiede. B. Voor de paardenvoertuigen De soort (eenspan op 2 of 4 wielen, draag vermogen 500 tot 600 kilogram tweespan nen op 4 wielen, draagvermogen 750 tot 000 kilogram twee- of vierspannen op 4 wielen, draagvermogen 1.250 tot 1.500 kilo gram twee- of vierspannen op vier wielen, draagvermogen ten minste 2.000 kilogram bijzondere voertuigen stortkarren, paarden- wagens, verhuiswagens, sproeiwagens, piet- rollen). Aanmerking. Paardenvoertuigen van een ander type hoeven niet aangegeven. C. Voor de autovoertuigen der merken Excelsior, Minerva, F. N., Ford, Chevrolet. Vrachtautos alle merken zonder onderscheid. Motorfietsen Saroléa. 1. Soort (torpedo, limousine, autowagen tje op luchtbanden van tot T. en I J/2 T., vrachtauto s op volle banden of op lucht banden van 1 Zi tot 2 T., vrachtauto's van 3 tot 4 T. en meer bijzondere voertuigen als trekauto's, omnibussen, veegautos, piet- rollen, bijwagens, cars, ziekenwagens, rups auto's, sproeiwagens, enz. 2. Fabrieksmerk, type en vermogen in P. K. 3. Nummer van motor, nummer van raam en bouwjaar 4. Aantal plaatsen (die voor voerder in begrepen), laadvermogen 5. Soort koetswerk (plat, met huif, zon der huif, tot vervoer van vaten, tuimelbak, gesloten ziekenwagen, car, enz.) 6. Voor motorfietsen, merk, bouwjaar, vermogen in P. K. nummer van motor en kader, met of zonder zijwagen. Al de eigenaars krijgen, bij de aangifte hiervan, een bewijs model 16. Dit bewijs dient door den eigenaar vertoond op elk verzoek van 't personeel der gendarmerie, die van 21 DECEMBER tot 10 JANUARI, de gedane aangiften ten huize zal nazien. Eigenaars die valsche of onvolledige aan giften mochten gedaan hebben, vallen onder toepassing der straffen voorzien bij de wet van 12 Mei 1927. Buitendien moeten alle wijzigingen (nieu we aankoop, verhuizing, verkoop, sterfgeval, vernieling, enz.) welke zich in den loop van 't jaar mochten voordoen, binnen de veer tien dagen bij 't gemeentebestuur aangege ven worden. Te Poperinghe, den 15 November 1 93 L De Burgemeester N. LAHAYE.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1931 | | pagina 1