AFSLAG I Steenbakkerij SCHABALLIE Sadi Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Buitenland Ongeruste Vooruitzichten voor België. V0LK0N1ENE WAARBORG .TWAALFDE JAAR. NUMMER 4,« WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 24 JANUARI 1932. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Een verlies van 786 miljoen frank pet- jaar als Duitschïand niet meer betaald. Niet meer betalen, noch nu, noch in de toekomst Europa moet zich zelf uit den slag trekken. BELGIE ZAL ZICH VERDEDIGEN KASBONS OP 1 JAAR 3.60 KASBONS OP 5 JAAR 5.00 NETTO GEMEENTEKREDIET 14, Guido Gezellestraat, 14 POPERINGHE DRINKT MAS-CAR BIER Ex-Keizer WILHELM ZOU GRAAG IN DUÏTSCHLAND STERVEN. LANDBOUWERS LEERT EN LICHT U IN LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE 145 FRANK Ijhet d uizend steenen aan den oven genomen Voor Poperinghe en om streken goedkoope voor waarden voor t vervoer. Leening der Verwoeste Gewesten Leening 5 t. h. 1923. De «bom» van Bruning Smartelijk Ongeluk te Roebaais. De ongelukkige was gehuwd en va der van twee kinderen. ABONNEMENTEN 1 Jaar, ia itad I 2 f r per po»t 16 fr Congo 25 fr Frankrijk 25 fr Amerika 30 fr. VlEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De Poatabonnenten in Belfie, die van woomt veranderen, moeten dit aangeven in 't poet- bureel dat ben bedient, en niet aan ont. Plakbrieven bij om gedrukt worden één. maal gratig in om blad overgenomen. Poatcheckrekening Nr 48459. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noon. De naamlooze ingezonden artikelg worden in de scheurmand gegooid. De Konferencie van Lausanne, met de daarrond door Duitschïand afgeleg de verklaringen betreffende de weige ring der herstelbetalingen,is voor Belgie van hoofdzakelijk belang, zelfs van levensbelang. Want, de Duitsche herstellingen be- kleeden in onze begrooting zulke groo- te plaats, dat wij die inkomsten onmo gelijk kunnen missen, ten ware de re geering de lastenbetalers zou verplette ren onder nieuwe en hoogere belastin gen, iets dat bij alle burgers slecht zou gekomen zijn. Immers, de Duitsche herstellingen brengen ons een inkomen van ongeveer 766 miljoen frank per jaar Het is dus volstrekt noodig dat onze regeering te Lausanne krachtdadig op treedt, om daar onze belangen te ver dedigen. Hoe dit verlies nu in onze begroo ting aanvullen Minister Houtart heeft reeds zijne collega's gewaarjschuwd dat hij zou verplicht zijn de kredieten voor de groote werken af te schaffen, of nieuwe belastingen te leggen, om te voorzien in dit verlies der Duitsche betaalwei- gering. Belgie staat er dus niet pluis voor, en vooral in dezen bitteren tijd van krisis. De Fransche en Engelsche berichtëh betreffende de mogelijkheid van de verdaging der konferencie van Lau sanne, worden in de Duitsche persmid dens ongunstig onthaald. Ook de Duit sche regeering zou met een uitstel der konferencie niet gediend zijn. Daarom heeft het Reich de gezanten der geal lieerde mogendheden laten opmerken, dat een uitstel der konferencie den toe stand der onzekerheid zou verscherpen, en dat daardoor groot nadeel aan de Duitsche ekonomie zou berokkend wor den. De dagbladen laten uitschijnen dat de rijkskanselier er volstrekt aan houdt voor al de schuldeischers van het Reich te herhalen dat Duitschïand niet meer kan betalen. De nationalisten die eischen dat de konferencie van Lau sanne ten allen prijze zou doorgaan, al ware het maar alleen om het Reich de gelegenheid te bieden in deze inter nationale vergadering officieel te ver klaren dat het niet meer kan betalen. De nationaal-socialistische Allge- meine Zeitung schrijft Te Lausan ne moet de teerling geworpen worden. Het Duitsche volk is bereid al de ge volgen te dragen van de verwerping van elke overeenkomst. Het moet nu bepaald uit zijn met de servituden op het Duitsche Reich. Om stoffelijke en zedelijke redenen moeten wij de radi- kale afschaffing eischen van den tol, welke tot hiertoe op ons heeft gedrukt. In Duitschïand bestaat er geen enkele grondwettelijke macht, welke het recht heeft een derde herstelplan te onder teekenen. Alles hangt af van den durf, den moed en de behendigheid van den kanselier. Duitschïand kan geene twee de ontgoocheling meer verdragen, zoo als deze der verzaking aan de tolunie met Oostenrijk. Heel de nationalistische pers dringt aan dat de kanselier te Lausanne alleen maar dit zou verklaren Duitschïand betaalt niet meer, noch nu, noch in de toekomst. Het Staatsdepartement van Was hington heeft Dinsdag onderrichtingen gestuurd aan M. Edge, gezant van de Vereer.igde Staten te Parijs. M. Edge wordt gelast aan de Fran sche regeering te melden dat het Ame- rikaansch bestuur zich niet kan verbin den een nieuw moratorium te beloven. Volgens de verklaringen aan t Staats departement hebben de partijleiders van- het Kongres van het Witte Huis gewaarschuwd op zijne hoede te wezen tegen alle uitbreiding van het Hoover- moratorium. Europa zal het vraagstuk der schul den moeten regelen zonder de tus- scher.kornst van de Vereenigde Staten. Zooals men uit bovenstaande kan besluiten, moeten de geallieerden niet eel steunen op de Vereenigde Staten. *ok van den uitslag der Konferen- e van Lausanne wordt niet veel ver acht. In de officieele kringen overweegt men de maatregelen om zich financieel en economisch te weer te stellen tegen over Duitschïand, dat het verdrag van Versailles verscheurt door zijn weige ring het Young-plan na te leven. Ministers, en oud-ministers, die ge meend hadden dat Duitschïand zijn verplichtingen als elk eerlijk man zou naleven, waren pijnlijk verrast. De Belgische legatie te Berlijn moet nochtans den minister van Buitenland- sche Zaken ingelicht hebben over de inzichten van Bruning en Cie. Wat er ook van zij, noodzakelijk is het dat Belgie een gezant hebbe te Berlijn. Het is ongehoord dat, in deze omstandigheden, de plaats van gezant nog open blijft. Daar er nog altijd spraak is van graaf André de Kerckhove de Denter- ghem, zou het te wenschen zijn dat die diplomaat zou benoemd worden en zijn post zou vervoegen. Belgie mag volle vertrouwen in hem hebben. Hij is een politiek man, een economist, iemand die Duitschïand en de Duitsche zaken kent. Een man van karakter. Onder het publiek wordt meer en meer gevraagd of de legeering reeds voorzien heeft de Duitsche sekwesters terug te vragen, nadat zij aan Duit- schers waren afgestaan door het ac- coord betreffende het plan van Young. Men overweegt ook het innen van buitengewone rechten op de Duitsche koopwaar aan de Duitsche grens en men zou ook maatregelen nenmen om te verhinderen dat de Duitsche produc ten langs een omweg over Holland, Zwitserland of een ander land naar Belgie zouden verzonden worden. Men weet dat b. v. Duitsche firma's koop waar naar Belgie sturen aan bevriende agenten, waaronder er zijn die hun goe deren in Belgie terugbekomen hebben, om door hun tusschenkomst verzonden te worden naar Frankrijk. Die Duit sche agenten zetten zonder schromen Société Beige op hun deur. De Belgische bankiers zullen nu ook wel geen geld meer aan Duitschïand mogen leenen, zelfs al verhoogt men in Duitschïand den intrest. De namen van de bankiers, die aan Duitschïand leenen, zouden overal be kend gemaakt worden. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllltllllllllllllüllllllllllllillillllllllllll OVER TANDEN EN GEZONDHEID Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht aaa postsagal voor ant woord ta vosgan. Het blad stoat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 ft. j Bijzonder Tarief voor Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Het vakblad De Tandheelkunde van Antwerpen, pleit voor een betere opleiding van het volk in hygiène en in tandenverzorging, door voorlichting op school en in het kabinet van den tandarts, door volksvoordragen, door vlugschriften, aanplakbiljetten, radio lezingen. Het blad teekent aan Spijtig zien we nog, vooral in de mindere klassen en ook bij meer be- goede lieden, soms menschen die door onwetendheid, door onverschilligheid en zelfs door vadsigheid, zich geen re kenschap kunnen of willen geven van wat we aan onze gezondheid verschul digd zijn. De maatregelen die door de open bare gezondheid getroffen worden in zake woning, kleeding, voeding, werk plaatsen en werkregeling, al deze maat regelen zullen meewerken tot het ver beteren der algemecne levensvoorwaar den maar een verbetering in den ge zondheidstoestand van het individu zelf en van het heele volk, kunnen we maar bekomen, wanneer we overal de persoonlijke lichaamszorgen zullen heb ben ingevoerd, noodig tot het behoud of het herstel van de lichaamsgezond heid. Wat voornamelijk hier op het voorplan treedt, zijn de zorgen te ge ven aan onze tanden, want het is enkel maar door den goeden staat onzer tan den dat we de gezondheid onzer maag behouden, dat we het meeste nut kun nen trekken uit de voeding die we aan ons lichaam geven, en zoo kunnen we besluiten dat de basis onzer lichaams gezondheid in een gezond tandenstel- sel gelegen is. De speciale correspondent van de «Daily Mail» te Doorn (Holland) seint dat ex-keizer Wilhelm, wiens gezond heidstoestand te wenschen overlaat, al sedert verschillende maanden er naar verzucht zijn dagen in Duitschïand te eindigen. Hij ondervraagt al zijn be zoekers om te weten of de openbare meening in Duitschïand tegen zijn te rugkeer gekant is. In den loop van de ziekte van de thans overleden ex-ko ningin van Griekenland lieten de Duit sche overheden hem weten dat zijn te rugkeer op Duitsch grondgebied inci denten zou kunnen uitlokken. Van haar kant heeft de Nederland- sche regeering den ex-keizer te verstaan gegeven dat, moest hij in Duitschïand terugkeeren, Holland hem de gastvrij heid geen tweede maal zou kunnen schenken zelfs niet als hij zich in de noodzakelijkheid zou bevinden zijn va derland opnieuw te verlaten. Volgens het «Nederlandsche Tele graaf Agentschap» is bovenstaand be richt onnauwkeurig in dezen zin dat de gewezen keizer vroeger verklaard zou hebben geen toebereidselen te maken om als eenvoudige particulier in het Duitschïand terug te keeren ten ware het volk hem terugriep. De omgeving van den ex-keizer zou hem aangeraden hebben in Duit,schland een kuur te gaan doen, maar hij zou dit steeds geweigerd hebben. Illlllllllllllllllllllllllilllllillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SUIKER ALS VOEDSEL. Een volwassen mensch van 70 kgr. die normaal werk verricht, heeft 2.850 calorieën per dag noodig, volgens Dr Gailly. Voor het werk alleen worden er 400 calorieën benuttigd. Welnu, 1 0 grammen suiker leveren ongeveer 40 calorieën, en 50 gr. fruitsiroop wat meer dan 1 35 calorieën. Dit bewijst hoe men op een goedkoope manier zijn krachten kan herstellen. Wij willen zeker niet aan spijzen zooals brood en boter hun esrste rangs voedingswaarde ontnemen, maar alleen de aandacht vestigen op het feit dat suiker, in plaats van snoeperij, een be langrijk element is in de algemeene voeding, immers zij volledigt op de beste wijze het verbruik van meel- en zetmeelspijzen en vervangt uitstekend de vetstoffen en den alcohol. HJIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllüllilllllllllllllllllllllll OM NIET LEVEND BEGRAVEN TE WORDEN. Te San Francisco heeft men met veel praal en luister het lijk begraven van M. Edward Pherson, nijveraar en millionnair. Over den inhoud van dezes testament, dat men opendeed, is men nog niet uitgesproken. M. Pherson begon zijn werkzaam leven als schrijver-kruidenier. Hij erfde op zekeren dag een rond sommetje en zoo kon hij zich voor eigen rekening plaatsen. Het fortuin lachte hem toe en op 't einde van zijn leven was hij aan het hoofd van verscheidene milli- oenen. Sedert vijftien jaar had hij reeds het handelsleven vaarwel gzegd en hij leefde op zijn renten in de stad van San Fracisco. Zes jaar geleden viel er in de fami lie iets voor, dat op M. Pherson een diepen indruk maakte. Een kozijn van den nijveraar, die als ingenieur in eene fabriek werkzaam was werd bij ongeval geëlectrocuteerd. Alle pogingen, om hem tot het leven terug te roepen, waren vruchteloos, en de geneesheeren stelden het overlijden vast. M. Pherson was gekomen om de lijkplechtigheden van zijn verwant bij te wonen. Op het oogenblik van het kisten, verrees de doode Hij was in staat van ledenverstijving. Dfe beste zorgen werden hem toegediend met het beste gevolg. De gebeurtenis trof M. Pherson zoo erg dat hij in een gezondheidsgesticht tegen zenuwstoring moest behandeld worden. Hij genas niet volkomen en van dan af leefde de millionnair in de vrees van levend begraven te worden. Hij deed uit zijne villa geheel de elec- trische instelling, lampen, telefoon, bellen, enz., wegnemen, schafte de gas leiding af, verlichte zijne vertrekken met petrool en verwarmde zich met hout. Dan legde hij bij een notaris een testament neder waarin hij nauwkeurig weer op de manier waarop hij wilde begraven worden. Hij wilde in zijne kist een stel hebben waarmede hij het noodsein zou geven, in geval hij ont waken zou te midden der dooden. Men moest er ook twee voortbrengende stellen van zuurstof in plaatsen, einde lijk besprak hij dat twee zijner knech ten hem gezelschap zouden houden in den grafkelder gedurende ten minste 3 dagen. Aan ieder werd 5000 dollar toegekend voor het geval dat hij, dank aan hunne tegenwoordigheid, ontwaken zou. M. Pherson laat het grootste deel van zijn fortuin aan zijn kozijn, den ingenieur, die op wondere wijze van den dood opstond. Drie dagen na zijn begraving is M. Pherson niet wakker gekomen, zoodat hij dus werkelijk dood zal zijp. flIllllllllllllHlllllllllllltlllllllllllllilllllinilllllllllillllllllliniillllllllllll DE DUITSCHER BRUNING Toen Bruning naar Parijs was ge gaan om Laval te ontmoeten, maakten zekere bladen zijn lof omdat hij de mis in de kerk van Parijs had bijge woond. Men roemde zijn vroomheid, zijn stichtelijke godsvrucht. De zelfde Bruning is het die nu ver klaart dat Duitschïand niet meer kan betalen en het plan van Young aan zijn zolen lapt. Hoe rijmt men die vroom heid met de eerlijkheid Wie heeft ook rond zich niet gekend mannen die O.II. een vlassen baard aandeden of hem van zijn kruis baden, om dan later failliet te maken en de brave gemeente te bedriegen en te bestelen Schijn heiligheid en huichelarij zijn geen sy noniemen van godsdienst, zou men meenen. In Duitschïand zijn er geen katholie ken, protestanten of ongeloovigen, al léén Duitschers die het eens zijn om hun verplichtingen niet te vervullen en gereed zijn voor de revanche. In den goeden Bruning kan men evenmin vertrouwen stellen als vroe ger in den goeden Wirth. De ka tholieke Duitschers hebben zich niet verzet tegen het platbranden van de kerken van Visé, Leuven, Dinant en deze van Vlaanderen, zoomin als van de moordpartijen op priesters en de kloosterlingen. Duitscher boven alles HJIIIIlllllllllllliülllllllllllllllllllllililllillllllllllllllllllllllllllllllllülllll Dat niemand het verkeerd opvatte wij aanzien den landbouwersstiel als moeilijk, om rede hij zoo ingewikkeld is. Ook dienen de landbouwers belang te stellen in al wat de uitbating van akker of veestapel gemakkelijker of meer winstgevend kan maken. De boer lijdt ten minste evenveel, dan wie ook, onder de huidige krisis hij mag dus geen gelegenheid verwaar- loozen om te leeren en zich in te lich ten over beroepszaken di hem aanbe langen. Men zegt dat niets zoo leerrijk is dan wat men kan zien en tasten. De jaarlijksche Tentoonstelling van landbouwmachines en producten be stemd voor den landbouw bevat veel leerrijks en meermaals hebben wij ons afgevraagd waarom toch alle boeren, zonder onderscheid, jong of oud, klei ne of groote landbouwuitbater ieder jaar die Tentoonstelling niet bezoeken. Is dit van hunnentwege onverschillig veeleer dat vele boeren het belang niet beseffen dat deze groote landbouwbe- tooging voor hun oplevert. Zij verstaan niet voldoende het groot nut dat zij daaruit kunnen trek ken, zoowel onder technisch als onder economisch oogpunt. Elk jaar zijn er nieuwigheden of toch belangrijke verbeteringen te ver melden. Wij bezoeken iedere Tentoon stelling meer dan eens en wij vinden daarbij altijd nut voor ons onderwijs. Dit zegt genoeg... Zijt gij voornemens uw alarm te verbeteren, uw pachthoeveninrichtin- gen te wijzigen of nieuw akkerbouw gereedschappen aan te koopen dit al les om uw werk gemakkelijker of goed kooper gedaan te hebben Bezoekt alsdan de aanstaande Tentoonstelloing van landbouwmachines die zal gehou den worden van 28 Februari tot 6 Maart 1932, in het Halfeeuwfeestpa- leis. Zijt gij voornemens uw boerderij moderne in te richten, de gebouwen te verbeteren of er nieuwe te maken, verlangt gij ingelicht te zijn over de vele veevoeders en al de soorten mest stoffen, over het uitgelezen zaad- en plant goed, de middelen om de plan tenziekten te bestrijden, en nog veel meer Volgt onzen raad en wij zetten u daartoe aan na ondervinding. Om dit bezoek af te leggen met vrucht, dient stelselmatig te werk gegaan ver mijdt al nutteloos tijdverlies doch stelt belang in alles wat er te zien valt gaat in al de stands, vraagt alle nutti ge uitleggingen en inlichtingen. Overal zult gij welkom zijn de Tentoonstel stellers hebben er al belang bij u vol ledig in te lichten. Woont de voordrachten bij die ge houden worden in de lokalen der Ten toonstelling zij worden gegeven door vakgeleerden. Bezoekt de Tentoonstel ling in groepen gij zult alsdan genie ten van de prijsvermindering toege staan door de Nationale Maatschappij van Belgische Spoorwegen. Landbouwers, wij zetten u aan, van nu af, datum te nemen dezer groote landbouwbetooging en schikkingen te treffen om ze te bezoeken. Professor Louis Delmée. ^Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllllllllllllillllllllllllllllllllliy VREEMDE ARBEIDERS IN FRANKRIJK Verscheidene malen reeds werd aan gekondigd dat de Fransche regeering maatregelen ging treffen om ook de vreemde arbeiders in Frankrijk op 12 per honderd te contingenteeren, ook de Belgische arbeiders. In Belgie zou den ook dergelijke maatregelen tegen de Fransche arbeiders getroffen wor den. De Fransche Kamer heeft inderdaad in dien zin reeds een wetsontwerp ge stemd, doch men weet niet of het door den Senaat zal bekrachtigd worden. De Fransche minister heeft daarover de volgende verklaring afgelegd: «Bui ten de dekreten van I 0 Augustus 1 899 betreffende de openbare besturen en de leveringen aan Staat, provincie, ge meenten en weldadigheidsbesturen, be staat er tot hiertoe geen enkele wet tot beperking der vreemde arbeids kracht in Frankrijk. Doch, niets belet een Fransch pa troon een vreemden arbeider af te dan ken, om een Fransch arbeider in de plaats te nemen. Bovendien kan de policieprefektuur altijd de hernieuwing der eenzelvigheidskaart van de vreem de arbeiders weigeren. Woensdag heeft de i 04* trekking plaats gehad van de leening der ver woeste gewesten 5 ten honderd 1 923. De uitslag is als volgt R. 213.952 n. 2 uitkeerb. 100.000 fr. R. 369.567 n. 5 100.000 fr. R. 1 76.739 n. 3 50.000 fr. R. 225.719 n. 2 50.000 fr. R. 265.604 n. 4 50.000 fr. Volgende reeksen zijn uitkeerbaar met I 0.000 fr. 6.303 n.4 24.504 n.3 56.344 n.2 59.580 n.3 71.556 n.2 72.884 n. 1 101.161 n.5 106.439 n.4 126.946 n.3 173.662 n.l 179.338 n.5 191.907 n.4 303.420 n.4 318.185 n.3 379.354 n.2 De andere nummers van deze reek sen zijn uitkeerbaar met 550 fr. De ware bedoeling die den Duit- schen Rijkskanselier bezielde toen hij, op dit ongelegen oogenblik, zijn be ruchte verklaring als een bom naar de komende Herstelconferentie wierp, lekt thans uit Het was er Dr Bruning blijkbaar om te doen een algemeen verwachte Fransch-Engelsche overeenkomst te verhinderen. Daarom heeft hij zijn tac tiek reeds kenbaar gemaakt vooraleer naar Lausanne te vertrekken, daar hij wel wist dat Londen en Parijs het over een eventueele schrapping der herstel schulden, nooit eens zouden kunnen worden. En alhoewel allebei de be trokken regeeringen, zoo de Engelsche als de (inmiddels afgetreden) Fran sche, hun best doen om de voeling met elkaar maar niet kwijt te raken, en slechts principieele verklaringen afleg den die vatbaar zijn door vele uitleg gingen, toch schijnt een zekere terug houding ingetreden te zijn in de zoo gunstig begonnen Fransch-Britsche on derhandelingen.., waarvan het welge- lukken destijds reeds door de «Echo de Paris» als een vaststaand feit werd af gekondigd. Natuurlijk kan het verijdelen van een accoord tusschen Londen en Parijs aan Duitschïand slechts voordeel bijbren gen, daar een Britsch-Fransche eenheid zeer waarschijnlijk op de aanst. confe rentie de hangende kwesties zou rege len volgens haar zin. Daarvan zal thans wel niets meer in huis komen, en wij kunnen het betreuren I Immers, alhoewel al de betrokken mogendheden verklaard hebben zich toch, niettegenstaande de verklaring van Bruning, naar de conferentie te be geven, schijnt het al bij voorbaat uit gemaakt dat de besprekingen aldaar weldra in een straatje zonder eind zul len geraken, zoodat het resultaat ervan zoo goed als nul zal zijn. Wordt het toch nog wat méér, dan zal men wer kelijk van een wonder mogen gewa gen... En ook nog van een ander stand punt beschouwd zal de verklaring van den Rijkskanselier een diplomatische flater blijken, misschien nog erger dan met het oog op de Herstel-conferentie. De jongste tijd gingen er in zekere Fransche midderfs geruchten op die moesten aanzetten tot het prijsgeven der herstel-betalingen, om de algemee ne crisis te bestrijden. Zegde de radi cale afgevaardigde Cot niet onlangs Zij hebben aan de wereld al meer kwaad gedaan, dan goed aan Frank rijk En ook in andere niet socialistische en ver van radicale, kringen deed die meening van langsom meer opgeld.Er kwam een breuk in de Fransche onver zettelijkheid, aarzelend nog en schuw, maar niettemin bestond zij, en maakte vorderingen. Thans na den beruchten bom »- aanslag, is daar heelemaal geen sprake meer van. Heel Frankrijk staat weer als één man geschaard achter zijn goed recht, en zoowel in de uiterste linksche pers als in de gematigde en de recht- sche dringt men weer aan op de nood zakelijkheid om het Young-plan te doen eerbiedigen, en er de basis van te maken voor elke nieuwe regeling. Dat heeft Bruning nu gewonnen met zijn zet, naar den smaak van Hitier, waarmee hij dacht de definitieve zege praal van het Duitsche standpunt te bewerken. üllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlll DRINKT MAS-CAR BIER Maandag morgen gebeurde in de fa briek Lemaire en Dillies een smartelijk ongeluk. Het personeel werkte niet en alleen eenige stielmannen hadden zich naar de fabriek begeven. Daaronder bevond zich de 63-jarige A. Dupurier, van Croix, en die aldaar werkte als schilder en het metalen fabriekgewelf te verwen had. Alopeens hoorde een andere stielman een plof en zich om- keerende, zag hij den schilder ten gron de liggen nabij zijn ladder. De ongeluk kige moet duizelig geworden zijn op zijn ladder en van 4 met. hoogte neer geploft zijn. Een geneesheer stelde eene schedelbreuk vast. Alle hulp was nut teloos en een kwartier later bezweek het slachtoffer zonder tot het bewust zijn teruggekeerd te zijn.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1