Nijverheidsblad voor Popexdnghe en omstreken. Ons Land in Nood I I Een beslissende Oplossing door Japan voorgesteld. l)e Ontivaoeningscon f<>rcntie zekere bommen voor het zwaar geschut le Geneve. |den worden door de Conferentie ter TWAALFDE JAAR. NUMMER 7. t" ABONNEMENTEN Jijt, ii: »s«i 12 h per po.t 16 Ir Congo 25 fr Frankrijk 25 fr Araerika 30 fr MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. fm ZONDAG 14 FEBRUARI 1932. De Postabonnenten in Beigie, die van «roomt veranderen, moeten dit aangeven in 't poot- bureel dat ben bedient, en uiet aan one. Plakbrieven bij ono gedrukt worden één maal gratia in ono blad ovtrgtaomon. ;v 55*5 Gebroedrrs DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Nr 48459. Telefoon 160 Uitgevers-Eigenaars Poctcbeckrekening Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag neon. De naamlooze ingezonden artikela worden in de scheurmand gegooid. Bij elk zebrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht aan poitzagol voor ant woord te vcegaa. Het blad ataat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. tci» Rouwberichten 0.80 fr. de regal, met mini mum van 5.00 Ir. <o> Bijzonder Tarief voor Notariaten en Deur waarders. - Voor dik wijls te herhalen rekla- men. prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. De Naweeën van den Oorlog. De heer Renkin heeft de Staats ministers geraadpleegd. Die van elke der drie partijen afzonderlijk. Als een beroep gedaan wordt op de wijsheid der ministers van State, dan kunnen we besluiten, dat de toestand ernstig is. Dat er gevaar bestaat voor het zin- ken van het Nationale schip. We verkeeren zoowat in hetzelfdt gevaar als in 1926. De twee groote verschillen tusschen den toestand nu en den toetand des tijds, zijn dat de huidige financieek- moeilijkheden niet het gevolg zijn air in 1926, van het discrediet waarin ont land toen gevallen was, en dat zij ab soluut geen gevaar beteekenen voor dt waarde van den frank. Want, hoeveel franks de regeering ook te kort moge komen, om in haar behoeften tc voorzien een frank die blijft er niet minder een frank om. Daarop legt zelfs de heer Sap, dit zoowat de leider is van al den moedwil en de tegenwerking, welke de regee ring op dit oogenblik ondervindt, in vette letters in zijn blad den nadruk. De financieele nood, waarin thans het land verkeert, ligt heelemaal buiten onze schuld dus zoover buiten de schuld van de regeering als van welke partij onder het volk ook. Want wat is de eerste, de groote oorzaak ervan 't Bedrieglijk bankroet van Duitsch- iand I We mogen er thans zeker van zijn, dat, na de opheffing van het Hoover- moratorium, in 1932, Duitschland zijn betalingen niet zal hervatten. En dat, wanneer in onze begrooting voor dit jaar, op een ontvangst van 600 millioen uit Duitschland gerekend was. En ver der zullen we op de in ons bezit zijnde Duitsche spoorwegbons waarschijnlijk nog zoowat i 50 nvllioen verliezen. En daar komen dan nog de op schrikwek kende wijze stijgende uitgaven voor werkloozenüitkeering bij. Het zijn dus wel geweldige lekken clie de regcering in dc romp van ons staatsschip zal te stoppen hebben, en op den fiscalen moed van de Bel gen, die reeds tot doodsverachting is opgedreven, zal andermaal een méér dan dringend beroep moeten worden gedaan. Hierbij spreekt het vanzelf, dat deze moed enkel maar nog eens geprikkeld worden kan door de hoop. dat de of fers werkelijk vruchten zullen dragen dat het iand er werkelijk door gered zal zijn, en dezen moed zuilen de Belgen slechts vinden kunnen in hel vertrouwen, dat hun schoon geld tot het algemeen welzijn gebruikt zal wor den en niet tot profijt van ecnige kasten of eenige partij, En... dat doet dan ook op 't oogen blik weer van een nationaal goeverne- ment spreken, zcoals dat van 1926, hetwelk onder de forsche en vastbe raden stuwkracht van den heer Franc- qui, toen den frank gered heeft. Doch daar is nog altijd het besluit van het congres der socialisten, om géén deel rneer te nemen aan gelijk weik kabinet met de andere partijen. Zullen ze in hun besluit volharden DitiiiiiuifiiiiuiniiiHHfiiiiiiiiiniiTzirifiHiiiiiiHiinniKiHHRmHniUfH DE NEGENDE YPERSCHE HANDELSFOOR. Reeds zijn talrijke groepen bezoe kers aangekondigd beroemde muziek maatschappijen hebben hunne toetre ding reeds toegezegd. De tenloonstellers zijn dus van nu af verzekerd dat hunne pogingen om van onze stede eene handelsstad van eerste gehalte te maken, met een goe den uitslag zullen bekroond worden. Aan het werk dus, heeren hande laars, maak zonder verwijl uwe stands gereed, siechts enkele weken scheiden ons van de opening der Foor Julien Tahon. ÏÏJiilUlü!lia«llllllllllü!IIU!imillll!llitllll!l!llll!IUim!!llll!!imillH!U DRINKT MAS-CAR BIER DE HANDEL IN LANDBOUWMACHIEN. De wckelijksche vergaderingen van het gemengd Komiteit der beide Ten toonstellingen worden door de leden druk bijgewoond, cn, doelmatige mid delen worden er etroffen tot het in lichten der aanstaande Foor. De prachtige aanplakbrieven, deze week verschenen genieten alom ei groolen bijval en alles laat vermoeden dat de belangrijkheid der Tentoonstel ling een massa bezoekers zal aanlok ken. Alles is immers geschikt tot eenen grooten toeloop, Yper ligt als hoofd plaats van het arrondissement in het midden van het Wesdand belangrijke dorpen en steden omringen de stad ae verkeerswegen per treinen, trams en autobussen zijn er menigvuldig, en een groote troef in onze kaart, is het feit dat eenieder gaarne onze stad komt bezoeken. De bijtredingen tot de Foor, nemen van dag tot dag toe, de winkeliers welke ten huize uitstallen hebben op weinig uitzonderingen na, hunne bij drage betaald en geven, dusdoende blijken van helder begrip. Gedurende de week van 28 Februari tot 6 Maart e.k. zal de I 9e Internatio nale Tentoonstelling gehouden worden van landbouwmachienen en producten bestemd voor den landbouw, te Brus sel, in het Halfeeuwfeestpalei3. Sedert een kwart eeuw heeft de landbouwmachinerie voet genomen in alle pachthoeven, om den handenar beid te vervangen en, alzoo, den in- komprijs der producten te verlagen. Deze vooruitgang is algemeen, en in alle landen heeft de landman r.aar dit doel gestreefd. Sinds den oorlog heeft het gebruik van machienen zeer snel toegenomen en 't is alzoo dat de handel van land bouwwerktuigen zeer belangrijk ge worden is. Vier groote landen worden aanzien als leveraars van 90 ten hon derd van den werelduitvoer in land bouwmachienen. Het zijn de Vereenig- de Staten van Noord Amerika, Duitsch land, Canada en Engeland. Alle landen hebben vooruitgang ge maakt, doch in mindere verhouding. In zijn geheel beschouwd, mag gezegd dat de waarde van het landbouwalaam verdubbeld is sinds 1913; dit beves tigd schitterend, het belang van het algemeen gebruik van werktuigen. De Vereenigde Staten van Noord Amerika beheerschen den uitvoerhan del zij leveren bijna de helft van den werelduitvoer. De ploegen alleen be schouwd, bedroeg de uitvoer een waar de van 5 millioen dollars in 1927 meer dan 8 millioen in 1 929. De uit voer in tractors heeft vooral toegeno men. De waarde der uitgevoerde land bouwmachienen bedroeg in 192 7 meer dan 70 millioen dollars in 1929 meer dan 1 1 2 millioen dollars. Canada: Voor 1929. bedroeg de uit voer nagenoeg i 3 millioen dollars. Duitschland de uitvoer in goudmar- cen bedroeg in 1927, 3 7 millioen in 1929, 79 millioen. Engeland 40 ten honderd van haar uitvoer werden gestuurd naar haar Co- onies en 30 ten honderd naar verschil- ige Europeesche landen. De uitvoer bedroeg in 1926 1.820.000 ponden sterling in 1928 1 726.000 ponden sterling. Wat Belgie betreft, de handel in de landbouwmachienen heeft steeds toe genomen sedert den wapenstilstand, alhoewel de leveringen gedaan op af korting van oorlogsschade zeer gedrukt hebben op de totale waarde der ver handelingen. In dit tijdpeik van krisis, beperken de boeren hun aankoopen en velen vergenoegen zich herstelstukken te be stellen of zekere machinen te verande ren en tc verbeteren. Vele constructeurs brachten aanzien lijke verbeteringen toe aan hun machie nen en de landbouwer moet in staat zijn ze te waardeeren. Daarom levert een bezoek aan de I 9* 'I entoonstelling veel nut cp. Soms volstaat een kleine verbetering om het rendement van de machine of de hoedanigheid van het werk aanzienlijk te vermeerderen. Aan de landbouwkrisis zal toch een einde komen en mocht dit morgen zijn 1 De boer moet dan op de hoogte zijn van de laatste verbeteringen toege bracht aan de werktuigen om ze te kunnen toepassen, zonder uitstel. Het is wenschelijk den handenarbeid te be sparen en te vervangen door werktui gen ten einde den inkomprijs der pro ducten te verlagen. De toekomst is voorbehouden aan de meest vooruit strevenden. In het Halfeeuwfeestpaleis kan men veel aanleeren in zake ma chinerie. Al ware het maar om zijn vakkennissen te volledigcn, het is we de moeite waard de Tentoonstelling van landbouwmachienen te bezichti gen. Max Rasquin. )emiiit&risatie door Japan voorgesteld Officieel wordt bevestigd, dat de Ja- pansche vertegenwoordigers in het buitenland opdracht hebben gekregen om bij elke geschikte gelegenheid het denkbeeld te opperen van de vorming van onzijdige gebieden, 24 tot 32 fei ometers rondom Canton, Shanghai. Tsingtau, Hankau en lintsin, China's belangrijkste handelscentra en havens. Voorts zou ook Mandsjoerije worden gedemilitariseerd, al zou men er een deel van China's beste troepen kunnen aten bij wijze van politie. De hoofdbedoeling van het voorste! is China feitelijk geheel te demilitari- seeren door het den oorlogsheeren onmogelijk te maken de steden te be- -.eerschen, die zij noodig hebben om ïun geweldige legers in stand te hou den. Het plan zou eerst te Shanghai worden toegepast en later worden uit gebreid tot de andere steden. Het zou aan de orde kunnen worden gesteld op elke conferentie, die gehouden wordt ter oplossing van het huidige conflict, en heeft volgens Japansche officieele kringen meer moreele dan politieke beteekenis. Japan zal de medewerking van den Volkenbond hierbij begroeten, maar de officieele zegsman erkende, dat 't plan geen kans op welslagen heeft als het niet door de Vereenigde Staten wordt gesteund. Een verklaring van Japan aan de mogendheden. Aan den correspondent van Uni ted Press» werd de officieele samen vatting overhandigd van een verkla ring der Japansche regeering, die aan de mogendheden is overhandigd. In deze verklaring wordt onder meer gezegd, dat de Japansche troepen te Shanghai op het oogenblik minder tal- ijk zijn dan de Britsche en Amerikaan- sche troepen samen, terwijl de Japan sche onderdanen talrijker en hun be- angen grooter zijn bovendien wordt iet leven der Japansche onderdanen bedreigd door de aanvallen der Chi- ncesche soldaten. d*ie de Japansche ma riniers en matrozen voortdurend be- agen. Japan heeft met het zenden van ver sterkingen dezelfde bedoelingen als de andere mogendheden. De troepen worden eveneens slechts gebruikt voor de bescherming van de burgers en hun belangen en Japan komt dus de ver plichtingen na, die het te zamen met de andere mogendheden op zich heeft genomen voor de bescherming der bui- tenlandsche nederzettingen. In uitvoe ring van die taak wordt Japan echter belemmerd door de Chineesche aan- allen. De Japansche regeering herhaalt verder, dat de incidenten van Sanghai geheel afgescheiden staan van de ge beurtenissen in Mandsjoerije en dat de versterkingen zullen terugkeeren, zoo dra dit mogelijk is. HlilKtlltUIIIIIIIIUllUIUniHWUHlUilllimUIIIIIHlillillUllllUIHIHlllG: NATIONALE STRIJDERSBOND IN DE KAMER. Door volksvertegenwoordiger San- dront werd aan den heer minister van Landsverdediging, volgende vraag ge steld Hoeveel haver werd in 1931 door de paarden van het leger verbruikt Hoeveel inlandsche haver werd in 1931 aangekocht Hoeveel tarwe werd in 1931 dooi het leger verbruikt Hoeveel inlandsche tarwe werd in 931 aangekocht Hoeveel remonte-paarden werden in 931 aangekocht? Hoeveel Belgische paarden werder in 1931 aangekocht Hoeveel vleesch werd in 1931 voor de behoeften van 't leger aangekocht? Hoeveel inlandsch vleesch werci daarvan in 1931 aangekocht Hoeveel reuzel en vet werd in 1931 voor dc behoeften van het leger aan gekocht Hoev^ri Belgisch reuzel en vet werd daarvan in 1931 aangekocht De minister gaf volgend antwoord In 1931 werd er door de paarden van het leger 24.335 ton haver ge bruikt. In 1931 werd er 4.690 ton inlandsch raver aangekocht. In 1931 verbruikte het leger 5.735 ton tarwe. In 1931 werd 315 ton inlandsche tarwe aangekocht. Aantal remonte-paarden aangekocht 1931 Zadel- Treknaarden 589 450 103 in Leger Gendarmerie Aantal Belgische paarden kocht in 1931 28 108 Leger Gendarmerie Totaal In 193! werd 3.600 ton vleesch voor iet leger aangekocht. Het leger ver bruikte slechts Amerikaansch en Aus tralisch bevroren vleesch. In 1931 werd 1 74 ton reuzel en vet voor het leger aangekocht, waaronder 60 ton inlandsch vet en reuzel. lll!illlllllli!llli!l!llil!l!MIHI!l(llliill!ll!l!!!llll!l!ilillillll!llll!!lll!llli!lll Leening der Verwoeste Gewesten 5 t. h. 1922. Gewestelijke Groep Westland en Leiedal U wordt vriendelijk uitgenoodigd tot de algemeene vergadering welke zal plaats hebben te Yper, in Héte! Skindies, (bij de statie) nieuw lokaa1 der afdeeling Yper, om 2.30 uur, den Zondag 14 Februari. DAGORDE 1Lezing en goedkeuring van het verslag der laatste algemeene verga dering in 't vlaamsch en in 't fransch 2. Verslag over het Kongres van Brugge, in 't Vlaamsch door Kapitein Van Hecke, Voorzitter der afdeeling Yper in 't Fransch door Heer Join- ville. Voorzitter der afdeeling Komen 3. Voorstel gedaan door de groep van Vervïers. 4. Over het bezoek aan de slagvel den van den Yzer. Omzendbrief van den provincialen Beheerder. 5. Allerlei. Wenschen en verlangens der afdeelingen. N B. Beleefd verzoek op gestel de uur aanwezig te zijn, om te kunnen de dagorde afmaken tegen 4 uur, tijd stip op hetwelk de afdeeling van Yper in hetzelfde Hotel Skindies, eene ver gadering bijeen roept, waar Makkers De Praetere en Devriendt zullen het woord voeren, cn waartoe gij uitgenoo digd zijt. Hel Bestuur. Totaal 692 450 aange- Zadel- 20 8 Trekpaarden 108 A 3. Moor de wapens die niet verbo- beperking der bewapening, zou gelijk- r, n i I heid tusschen alle landen moeten be- L/c Britsche voorstellen. I r, staan. Lie door de vredesverdragen Sit John Simon, de Lngelsche mini-1 ontwapende landen zouden opnieuw ster van Buitenlandsche Zaken, vatte! het recht bekomen wapens volgens de het Engelsche standpunt op de Ont-1 contingeering te bezitten, die door de wapeningsconferentie als volgt samen 1 Conferentie van Genève vastgesteld is. 1. Limiteering der bewapening doorl Het Duitsche voorstel zou trachten aststelling van een maximum-basis de gelijkheid der rechten te bekomen. 2. Instelling van een bestendige ont-1 door een beperking der bewapening wapeningscommissie der mogendheden die thans tot geen 3. Afschaffing van gas en chemische I beperkingen gehouden zijn en door middelen een vermeerdering der bewapening van 4. Afschaffing van onderzeeërs I de landen waaraan de bepalingen der 5. Beperking van de effectieven der I vredesverdragen opgezegd zijn. legers door afschaffing van conscriptie-f legers 6. M. Simon verklaarde dat de En gelsche regeering bereid is mede te werken aan de meest practische metho de voor vermindering van de tonnen maat der oorlogsschepen en van het maximumkaliber der kanonnen. Zij is eveneens bereid mede te werken aan de tot standkoming van een verbod voor het gebruik van veldkanonnen j van een zeker kaliber. Sir Simon eindigde zijne uiteenzet-1 ting met een dringend beroep op de conferentie om goed te bedenken, dat dit geen conferentie van regeeringen, maar van alle volken ter wereld is. Hij waarschuwde voor de rampspoedige gevolgen, welke een mislukking der conferentie met zich zou brengen. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE DE SLAAPRUST. Het Fransch Ontwerp Frankrijk ook heeft zijne voorstel len ingediend. Het betreft het toepassen van maat- Het is noodig den slaap te verzor gen. want eene goede nachtrust belooft een goeden dag. Een goed begin is half gedaan. Sommige menschen hebben een lich ten slaap, en beschouwen buitenaf werkende factoren, als de voornaam ste vijanden van den slaap. Sommige personen kunnen niet slapen zoo zeggen ze ten minsts omdat zij een ongewoon gerucht hooren op straat, omdat er eene kat in den tuin miauwt, omdat er een muis knaagt onder een plank, enz,. Anderen, zijne huisgenooten name lijk, hebben soms ook die stoornissen Woensdag heeft de 117" trekking plaats gehad der leening van oorlogs schade 5 ten honderd 1922. De uitslag Serie 126.838 nr 2 uitbetaalbaar met 250.000 frank, Serie 122.748 nrs 2 en 11, elk uitbe- taalbaar met 100.C00 frank. De andere nummers van deze series alsook al de nummers van serie 42.895 zijn uitbetaalbaar met 300 frank. NEGENTIENDE INTERNATIONALE TENTOONSTELLING VAN LANDBOUWMACHINES, BRUSSEL Ier gelegenheid der 19e jaarlijksche Internationale f entoonsielling van Landbouwmachines en Producten be stemd voor den Landbouw, in het Pa leis van den Cinquantenaire, richter, de Landbouwvereenigingen van het land er eene Groote Belgische Landbouw- week a> in zij bevat een reeks voor drachten over landbouwvraagstukken van huidig belang Het Program der voordrachten wordt kosteloos opge zonden op aanvraag geadresseerd aan het Secretariaat Spastraat, 29, te Brussel. Het reeds gedrukt program wordt vervolledigd en veranderd zoo volgt 1. De Dag voor Verfraaiing van het landelijk Leven wordt gehouden op Vrijdag 4 Maart (de datum werd niet vermeld op het Program). 2. De Dag der Belgische Ingeni eurs Agronooms van Belgie die plaats heeft op Zondag 6 Maart is ge wijzigd als volgt Om 10 uur (zeer stipt) «Verede ling der Weideplanten door M. R Goovaert, Assistent aan de Rijksland- bouwhoogeschool te Gent. Deze voor dracht wordt ingericht door de Ver- eeniging der Ingenieurs Agronooms der Riikslandbouwhoogeschool te Gent De voordracht Le Bilan de l'A- griculture Beige ingericht door de Association des Ingenieurs de l in- stitut Agronomique de l'Etat, a Gem bloux zal gehouden worden om 1 1 uur (zeer stipt) in plaats van 10.30 u., zooals vermeld in het Program. (medegedeeld) regelen op de luchtvaart, het nieuwste gehoord, maar zij hebben er zich niet oorlogswapen en het vreeselijkste voor om bekommerd en sliepen rustig voort, de burgerlijke bevolking. De onderhoo- Slapeloosheid mag men we! niet als rigen van de Staten-onaerteekenaars eene ziekte bestempelen, maar toch zouden geen vliegtuigen mogen bou- w|jgt ze op eene 8toornis. De wekprik- wen en bezigen welke tot militaire I jcejg yan j^Jten, zooals geluiden, enz. doeleinden zouden kunnen benuttigd werken spoedig en altijd op die men- worden. 1 lun tonnemaat zou een be-1 sChen, terwijl ze de anderen nog niet paald cijfer niet mogen overtreffen. eens kunnen wekken, v iiegtuigen boven de tonnemaat zou- Indien zij echter wakker worden, oen afhangen van wederlandsche in-1 cjan hechten zij aan die geruchten richtingen, onder kontrool van den Vol-1 geen ander belang en slapen weer in kenbond. d:e gerechtigd zou zijn be l AVie oververmoeid is, slaapt slecht, stendig het materiaal op te eischen. I Qan dreigt weer de gevaarlijke cirkel Alleen de olkenbond zou de vrije I Overmoeienis door ïe weinig slaap, oeschikking hebben over de krijgs I te weinig slaap door oververmoeienis. vliegtuigen en luchtschepen, dewelke De slaap herstelt echter, op de meest zouden benuttigd worden in geval ee I doelmatige wijze, de krachten van den ner gemeenschappelijke werking om I rnensch. den oorlog te voorkomen of te beteu- I Het is reeds dikwijls geschreven, gelen. I en de geneesheeren hebben vastgesteld Daar het onaannemelijk is dat een I cjat> tijdens den slaap, het hart lang- Staat, slachtoffer van een luchtaanval, zamer klopt, de bloeddruk daalt, de niet vrijelijk zou mogen beschikken I ademhaling dieper wordt en langzamer over zijn middelen om zulke aanran-1 gaat en eenige klieren minder werken, ding te beantwoorden, zou de aange- Zonderling is het toch, dat hevige vallene onmiddellijk, onaer de eenige I prikkels tot wekken soms niet gehoord voorwaarde seffens den Volkenbond worden, en lichte prikkels op die zelf- te verwittigen, al zijn luchtstrijdkrach- 1 menschen zoo hevig inwerken ten daartoe mogen aanwenden, inbe- Zoo ZA\ eene m0eder slapen bij on- grepen de toestellen welke in gebeur-1 weer en tijdens de hevigste geruchten, ijk geval ter beschikking van den ol- [k heb geweten dat eene moeder uren kenbond moeten gesteld worden. en llren achter elkaar sliep, bij het spel De voorstellen voorzien ook. juist van een reusachtigen orgel, in eene dezelfde voorwaarden, dat land- danstent, rechtover de deur. De min- en zeemacht in dienst zou staan van ste kreet van haar kind was echter vol den Volkenbond, namelijk zware Ljoende, om kaar wakker te maken en, batterijen, oorlogsschepen met kanons zoo dikwijls dit kindje riep, ontwaakte van meer dan 203 millimeter of eener ZCi aJ Was ze ook zeer vermoeid, maat van boven 10.000 ton, duikboo-j Wij lazen eens ergens dat er twee ten van meer dan I 2.000 ton. Elk land-onderteekenaar zou moe ten bijdragep tot de oprichting eener wederlandsche policiemacht om den soorten van slapers zijn. De eene soort slaapt het diepst gedurende het eerste gedeelte van den nacht, en dc tv-ede soort vindt in het laatste gedeelte van oorlog te voorkomen en de eerste Inacht haar verkwikkenden slaap, strijdkrachten te leveren voor onmid-1 Dc menschen dezer laatste soort zijn dellijke hulp aan een Staat, slachtoffer I zjj) cl ie veel tijdens den nacht arbei- eenere aanranding. Het komsiando zou Jen. Ze verlengen hun werk tot in de aan den Volkenbond behooren. I nachtelijke uren, wanneer ieder te Bij deze schikkingen zijn nieuwe re-1 bed is. gels te voegen voor de bescherming der burgerlijke bevolking verbod van' vergiftgassen en brandstichtende stof-1 fen te bezigen in de beschietingen verbod te bombardeeren buiten een bepaalden afstand van het front, van de kusten, enz. De Duitsche Voorstellen. De nachtwake! slaapt voor al wanneer hij vroeger gaat slapen moeilijk in. 't Is eerst laat, tegen den morgen, dat men een diepen slaap kan vaststellen. Die man voelt zich bij het opstaan, niet uitgeslapen, cn het duurt vele uren, vooraleer hij weer frisch is en zich bereid ge- I voelt, om met vreugde aan den arbeid Het ontwerp van wapenbeperking I te gaan. op grond van gelijkheid der rechten dat de Duitsche afvaardiging te Ge nève zal verdedigen, zou op de drie volgende voorstellen steunen i gen 1. Bepaling van een normaal ont- Niet te laat slapen gaan, is ook wapeningspeil dat de verschillende lan- hoogst aan te bevelen. Men kent im- s Nachts werken is eene slechte gewoonte welke ten laatste uitput en allerlei stoornissen kan teweeg hren- den geleidelijk zouden moeten aanpas sen. De contic.genteeting der bewape ningen, aldus begrepen, zou voor de landen onderworpen aan de militaire bepalingen der vredesverdragen hooger wezen dan de bewz.pening die hun thans opgelegd is. 2. Verbod van zekere wapens, als b.v. de bqmmen, van vliegtuigen en mers de gouden spreuk V roeg naar bed en vroeg er uit. is voor elk het best besluit De slaaprust immers is zoo noodig als het voedsel, en men is nog zoo gezond en opgeruimd, als men goed geslapen heeft, om met lust den dag te beginnen, en met moed en vreugde aan het werk te gaan J...

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1