Sinner» land BAL Brouwerij ftëASSCHELEIN I Buitenland Huismoeders Zoekt uw profijt Ouderlinge door auto gedood te Bethune. Wichtje in het bed zijner moeder versmacht. Kind de twee beenen afgesneden door een tram. VERSLAG DER OPENBARE ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD STADSNIEUWS. Pensioengilde VERMAKELIJKHEDEN Mad. Robert, 60 jaar oud, wonende te Bethune. werd Dinsdag avond, bij het oversteken van den boulevard Kit chener verrast door een auto, welken zij niet had zien aankomen. De vrouw wilde terug loopen, terwijl de auto voerder, M. Bazley, van links naar rechts zwenkte om de ouderlinge te vermijden. Al de manceuvers waren echter vruchteloos en Mad. Robert werd met geweld ten gronde geslin gerd. De ongelukkige was op den slag gedood. Een onderzoek werd gedaan Mad. Ringleval, wonende te Denain werd 's nacht3 uit den slaap gewekt door het schreeuwen van haar wichtje van 6 weken oud. De vrouw nam het kind bij haar in het bed en dekte het goed in. Ongelukkiglijk viel de moeder in slaap en wanneer zij enkele uren later wakker werd, was haar kindje verstikt. Het 3-jarig knaapje Albert Cousin, wiens ouders te Rijssel wonen, was Zondag namiddag rond 4 uur, met een ander kind bezig met spelen op den hoek der straat. Toen het kind zijn vader zag aankomen, langs den over kant der baan, liep het den rijweg over doch werd gevat door den tram, die juist op dat oogenblik voorbijreed. De wattman remde dadelijk doch het was reeds te laat. Ondanks de tusschen- komst van een ooggetuige, M. Charles Vandamme, die naar het kind was toe gesprongen, werd het kleine slachtoffer beide beentjes letterlijk afgesneden, ter hoogte van de knieën. Het arm slacht offertje werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis overgebracht. üillllllJIIIIIIIIIIHIIIIillillllllillllllllltlllllllllllllllllllllllllilillllllllllllil STAD POPERINGHE. Aa.-deel in wedden vtn tusschcnlij- dige onderwijzers II. Kosten in ds Middelbare School 15. Medisch schooltoezicht 5 Toelage aan_Muziekmaatschappijen 5. 8. ZATERDAG 6 FEBRUARI 1932, om 6 uur 't avonds. Op gestelde uur opent de lieer Burgmees ter Lahaye de vergadering. Afwezig de raads Irden Brutsacrt, Carpentier en Verbeke. H. Brutsaert liet zich verontschuldigen. 1. Verslag der laatste zitting. Zonder opmerkingen van belang goedge keurd. 2. Sladsbegrooting voor 1932. i lier volgen de bijzonderste posten ONTVANGSTEN Opbrengst van de verhuring der gemeentegebouwen ld.000.00 Opbrengst van grondvergunningen voor begraafplaatsen 20.000.- Aandeel der stad in Staatsbelasting op de vermakelijkheden 11.600.- Aandeel der Stad in Staatsbelasting op motors en autovoertuigen I 7.500.- Opbrengst belasting op bonden I 4.000.- Opbrengst der grondbelastingen 250.000.- Opbrengst der bedrijfsbelastingen I 75.000.- Opcentiemen op roerende zaken 5.000.- lntresten op voorschot van 600.000 fr. voor de Electriciteit 25.500.- Jaardoodingen door de Maatschap pij van Electriciteit 9.500.- Annuiteit op leening van 160.100 fr. - 9.926.20 Plaatsrechten op fooren en markt 70.000.- Aandeel der Stad in bet Gemeentefonds 280.000.- Opbrengst van de wegenistaks 70.000.- Opbrengst der Stndsscbaal 10.000.- Opbrengst der Hoppepres I 1.000.- Vcrmoedelijk overschot van 1930 74.511.19 Vergoeding voor oorlogsschade 20.000.- i cruggaaf Aandeel van Watou in dc School van Abcele 5.000.- Achterstellig aandeel in de cedulaire belastingen 200.000.- Toelagc van Staat en Provincie voor kosten en mobilair der scholen 45.000.- Toelage Staat en Provincie voor opbouwen der School van Abeele 59.600.- UITGAVEN Jaarwedden van Gemeentesecretaris, Gemeenteontvanger en bedien den 137.729— Bureolkosten 10.000. Onderhoud gemeen'-gebouwen 20.000. Verwarming en verlichting der StarNng-b-aUwen 25.000. lirgaven voor kiezingen 7.500. Aankoop van boeken en druksels 9.000. Onderhoud der Gemeentelijke wegenis 100.000. Kuischen van watcrloopen en on derhoud der pompen 8.000. Vergoeding voor boventallige bedienden 5.000. Kosten voor Openbare Feesten 15.000. Toelage Peerde- en Veemarkten 3.500. Kosten voor bet innen der Markttaksen 7.000. Onvoorziene uitgaven 1 0.000. Rustgeldcn aan gewezen bedienden I 1.775. Toelage acn de Provintiale Pensioenkas 10.220. JaarWedd-n van Politiekommissaris en agenten 105.785. Aandeel der Commissie Openbaren Onderstand in de opbrengst der grondverg'tnningen 5.500. Verlichting 'itraten en openbare plaatsen 30.000. Kuiacben en nethoud-n der straten ciï ppenbare plaatsen 5 7.000. Onderhoud der brandspuiten en vergoeding aan pompiers 10.000. Vergoeding aan tijdelijke agenten 3000. Onteigeningen van gronden 4.000. Aandeel m bet gemeenfomk 80.000. Onderhoudskosten van beboö9tigen in gestichten 1 2.000. A-ndeel in t Nationaal Krisssfonds 35.000. Aandeel in bet Werkloozeizesds 65.000. Toelage aan ziekengiUcn 5.000. Toelage voor het bouwen van Werkmanswo ringen 10.000. Vergoeding Kroostrijke Gezinnen; 3.500. Aflossing voor aankoop der Ba rakken Koning Albertsfonda 10.000. Kosten var» Het Leg err OndervvS f j 6 00 O O 400.— 500 000— 000— 500— 000.- 500.- 246.20 000— Kosten van Teekenschool Toelage aan bet Bisschoppelijk Collegie 12. Duurtetoeslag aan onderwijzers 5. Intresten en jaardoodingen van Leeningen I I 2. Intresten t an "t Gemeentekrediet 10. Buitengewone kosten aan de Stadsgebcuwen 10.000. Buitengewone kosten aan de School te Abeele I 0. Onteigeningen van gronden 5. Kosten van onderhoud der lokalen en mobilair der scholen 30 Onderhoud en herstel der Switch Road 15. Opbouw schoolhuis en lokalen der School te Abeele lil. Toelage Sanatorium «.De Lovie» 5 Kosten voor optellingen Herstel van oorlogstcbade Achterstel van ouderdomspen sioenen Achterstel kosten Middelbare School Achterstellig aandeel in bet Werkioozenfoao's Achterstellig aandeel in bet Crisisfonds Saldo der kredietopening 1930 HERHALING: ONTVANGSTEN Gewone 1.166.930.95 Buitengewone 404.821.19 10. 30. 80 60. 50. 25. 70. 000— 000. 000— 000. 700— 000— 000— 000— 612.50 000 000— 000— 397. Totaal 1.571.752.14 UITGAVEN Verplichte 932.573.10 Vrijstaande 211.400.00 Voororde 19.359.07 Buitengewone 559.581.85 Totaal 1.722.914.02 ALGEMEENE HERHALING Ontvangsten 1.571.752.14 Uitgaven 1.722.914.02 Te kort 151.161.88 Deze begrooting wierd in de Commissie van Finanties grondig besproken en zij geeft dus bier tot geen uitgebreide bespreking aanleiding. Schepen Vandooren doet terloops opmer ken dat er in de Begrooting ingeschreven staat 65.000 fr. voor bet Werkloozenfonds en 35.000 fr. voor bet Crisisfonds, dit voor bet jaar 1932. Daarbij is er nog ingeschreven voor bet Werkloozenfonds 59.000 fr. en voor het Crisisfonds 25.000 fr., dit a's te kort voor zien voor 193 I de officieele cijfers voor 1931 werden door bet tusschengemeentelijk Fonds van Yper nog niet aangegeven. H. Lefebvre steunt eene vraag door het bestuur der Vrije Vakschool van het Volk buis gedaan, om van de stad eene toelage van 4000 fr. te bekomen. H. Burgmeester. Onze Stedelijke Tee kenschool krijgt nocli van Staat, noch van Provintie eenige toelage, alhoewel zij ook sedert vele jaren haar nut bewezen heeft. De Vrije Vakschool verkrijgt daarentegen milden steun en zou daarmede haar onder houd moeten kunnen verzekeren. W'ij heb ben daar geen toezicht, ik was over eenige jaren afgevaardigde van den Staat bij het Bestuur dezer school, maar men kende mij niet, men noodigde mij nooit uit en ik gaf mijn ontslag. Nu vraagt men hulp aan het Stadsbestuur Zulks verwonderd rnij gvoo- telijks. Schepen Vandooren. Deze vrije school ontvangt van Staat en Provintie meer dan 13.000 fr. toelage, daarmee kan zij toch voorzeker wel de wedden van het onderwij zend personeel betalen. H. Lefebvre. En het onderhoud der gebouwen Schepen Vandooren. 1 let Beschermings- komiteit mag toch ook zeker wel iets af dragen, 't is daarvoor ook eene vrije school. Schepen Gombert. Vroeger kende men ons niet. als de school zekeren welstand be leefde, en nu wanneer men aldaar.gelcj te kort komt vraagt men geld aan de Stad. H. Desmyter. Kunnen Stadsakademie en de Vrije Teekenschool niet te samen gaan, zulks zou de onkosten verminderen. Schepen Gombert. Raadslid Carpentier was verleden jaar van hetzelfde gedacht, wij hadden alsdan beslist van een vast voor stel te onderzoeken, maar wij zagen nooit iemand afkomen. H. Lefebvre. 't Schijnt dat gij nu de gedachten van d'heer Carpentier genegen zijt. Schepen Gombert. En waarom niet alswanneer ze goed zijn. Schepen Vandooren. Geen voorstfel wierd ons gedaan, maar na de verklaring van een lid der Commissie van Finanties, gisteren gedaan, als zou eene vrije school met eene stadsschool onmogelijk kunnen te samen gaan, zie ik klaar in de zaak. Wat er te zeggen valt tegen het Onderwijs gegeven in de Stedelijke Teekenschool, zal hier in de stad niemand begrijpen. H. Lefebvre. Ik heb mijn voorstel ge daan en nlzoo mijnen plicht vervuld. Er word geen stemming over dit voorstel aangevraagd. H. Lefebvre vraagt de toelage voor de Vlaamsche Kursussen aan de Hoogeschool van Leuven te brengen van 500 fr. op 10 centiemen per inwoner, 't zij daaromtrent de 1200 frank. Scl :pen Vandooren. Ik geloof da4 500 fr. voldoende is. Poperinghe was een van de eerste gemeenten om te geven, vele andere geven min dan wij. Wilt gij te naaste jaar uw voorstel vernieuwen, wij rullen dan zien, mogelijks kennen wij alsdan betere tijden. Het voorstel wordt niet aangenomen en geen stemming er or-er uitgebracht. Vooraleer tot de stemming over te gaan, doet Schepen Vandooren opmerken dat bet te kort op het buitengewoon deel der be grooting, 't zij rond de 150.000 fr., voort komt van twee posten, namelijk 80.000 fr. van ouderdomspensioenen en 70.000 frank als saldo der kredietopening van 1930, som men die reeds door het Gemeentekrediet af gehouden wierden. zoodat het tekort feitelijk wegvalt en niet bestaat. Bij stemming wordt het budget goedge keurd door de meerderheid. De H.H. Lefeb vre, Desmyter en Devos onthouden zich. 3. Vaststelling der gemeentelijke opcentie men voor 1932 op a) Grondbelasting, b) Bedrijfsbelasting, c) Belasting op roerende goederen. H. Burgmeester. Er blijkt uit de voor gelegde begrooting, daar zooeven besproken, dat de opcentiemen, verleden jaar gelegd voor de drie soorten belastingen, 't zij 60 opcentiemen, nog zullen voldoende zijn voor 1932. Algeraïeiïe goedkeuring;. 4. Leening aan te gaan met het Gemeen tekrediet voor uitvoering van buitengewone werken. H. Burgmeester. Zooals er overeenge komen werd iri vorige vergaderingen van den Gemeenteraad, zullen de volgende werken door eene leening bij het Gemeentekrediei vereffend worden School van Abeele, met ai3 Aan- bestedigingsprijs I I 1.700. Besteenigen der Duivinnedreef 103.530. Kuischen van de Vieterbeek en de Vaart 143.169. Pompiersmateriaal (nieuwe pomp en auto-camion) 86.965 Te samen 445.364. H. Vandooren. Daarop ontvangen wij als toelage van Staat en Provincie de som van 159.080.00 fr. Wij dienen dus eene som van ongeveer 300.000 fr. te ontleenen. H. Lefebvre. Ik wil wel deze leening stemmen, maar ik zou willen dat er in het vervolg in ieder lastenboek zou ingelascht worden dat de helft der gebezigde werklie den van Poperinghe zouden zijn. Schepen Gombert. Voor wat het be 3teenigen der Duivinnedreef aangaat, heeft de aannemer beloofd zulks te doen wanneer hij aan de werken zal beginnen. Schepen Vandooren. In het vervolg diende zelfde opmerking gedaan te worden bij de goedkeuring door den gemeenteraad van het lastenkohier, 't 13 alsdan het gepaste oogenblik. Dit punt wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 5. Advies nopens de uitbating van een regelmatigen autobusdienst tusschen Komen en Poperinghe door heer Ancelin te Wae- sten. H. Burgmeester. Deze zaak kwam over acht dagen op ons dagorde voor, en wij na men alsdan geene beslissing. Verscheidene leden van den Raad waren van gedacht dat er middel bestond om de uitbaters der ver- schillige autobusdiensten in dat gewest tot akkoord te kunnen stellen en gisteren hiel den wij alhier eene vergadering, waarop zij alle drie uitgenoodigd waren. Met de H.H. Brutsaert en de Burgmeesters van Reninghelst en Westouter, wierd de zaak door het Schepencollege grondig onderzocht en tevens gepaste voorstellen gedaan. Alles bleef vruchteloos en men geraakte tot geen akkoord en 't is te betreuren. Verscheidene raadsleden lieten hun ge dacht over de zaak kennen en na ^pne inge wikkelde bespreking, wierd er opnieuw be sloten dit punt van het dagorde voor alsnu onbeslist te laten intusschen geraken de drie uitbaters der autobuadiensten mogelijks tot verstandhouding en tot betere gevoelens. 6. Vaststelling der wedden van gemeente ambtenaren en -bedienden, alsook van Po litiecommissaris en agenten, ingevolge nieu we wettelijke schikkingen. Dit punt wordt in geheime zitting behan deld, de vaste wedden worden definitief vast gesteld daar het schommelende deel op den indexnummer steunende, volgens nieuwe wet telijke schikkingen wegvalt. 7. Mededeelingen. H. Desmyter vraagt hoever het staat met het ontwerp van besteenigen van den weg leidende van de Crombeke steenweg (Ban- kelinde) langs Het Kanon en die onge veer 500 meters lengte heeft. Schepen Gombert. Er wierd wel ver staan dat na de besteeniging der Duivinne dreef, dit werk het eerste zou uitgevoerd worden. Wij zullen den Provintialen Wege nisdienst, binnen kort, met het opmaken van plans en bestel; balasten. H. Burgmeester. Dit werk is uiterst noodig wij zullen er ons mede bezig houden. De ritting wordt om 7.30 uur geheven. DRINKT MAS-CAR BIER ZONDAGRUST. Alle Apotheken open tot middag heden Zondag nanoen alleen Apotheek A. KESTELYN. «ZORGEN VOOR MORGEN» Alle Zondag morgen van 1 0 Zl tot 1 1 Zi uur is een persoon beschikbaar in Ons Hui3 voor het geven van inlichtingen nopenc de pensioenwet. I Iet Bestuur. DAAR ZIJN ER NOG die aan hoofd pijn, Migraine, Rhumatiek en Grippe willen lijden, wij hebben hun nochtans genoeg de MONO POEDERS aanbevolen. Te koop bij H. Notredaoie, Groote Markt, Poperinghe, in doozen van 7.00 en 12.00 fr. MET CARNAVAL ZONDAG 14 FEBRUARI 1932. door Jéróme BELLE1N, met accordeon en Jazz- Band, In de Lelie bij Hector Benoot, Veurne- straat, Poperinghe. WERKLOOSHEID. De stand der werkloosheid in onze stad, was deze week als volgt Zaterdag, 319; Maan dag, 344 Dinsdag, 338 Woensdag, 338 Donderdag, 351 Vrijdag, 360. Vertegenwoordiger Félix GERARD 58, Veurnestraat, 58, POPERINGHE- Wilt gij aangename en voordeelige tafelbieren verbruiken in uw huishouden Wendt u ter 87, Yperstraat POPERINGHE Telefoon 87 die u tweemaal per week den Dinsdag voormiddag en den Vrijdag namiddag, allerbeste tafelbieren aan de genadigste prijzen zal te huis bestellen. STERK, het smakelijkste BRUIN tafelbier. 9.00 fr. de bak. GERSTEN, het voordeeiigste BLOND tafelbier. 1 0.00 fr. de bak. MAS-CAR, het fijnste BLOND-SPECIAAL. I 7.00 fr. de bak. AUTO OP EEN KAR. Toen de metsers van den aannemer M. Vande- voorde, Vrijdag morgen rond 8 Zl uur, naar het magazijn in de Veurnestraat trokken met hunne kar om brijken te halen, moesten zij de kar een oogwenk voor de poort laten staan, om de poort te gaan openen. Bij hun terugkeer be- statigden zij dat een auto op de kar had gebotst en beide tramen had af gereden. VEROORDEELD. De genaamde M. G. wiens aanhouding we over en kele weken melden, is Vrijdag morgen veroordeeld geweest tot 2 maanden ge vang, wegens ontvreemding van een rijwiel. WOESTEN. Ter gelegenheid van St. Apolonia, zal er in de zaal van 't Vlaamsch Huis, een BAL gegeven worden, begeleidt door een prachtig orkest. (Plataansch Orkest). Valse lente. Boston en Tango's zul len op aanvraag van de liefhebbers uitgevoerd worden. De deftigheid in de zaal wordt streng geëischt. Bestuurder van het orkest, Marcel Haelewyn. ISEGHEM. Brand. Woens dag morgen rond 7 uur, brak brand uit in het zwingelkot van den vlashan delaar Dochy. Gansch het zwingelkot, Get vier zwingelrnolens, werd vernield. De pompiers moesten zich vergenoegen met het vrijwaren der naburige wo ningen welke zeer bedreigd waren door den hevigen wind, die de vuurgensters er op deed vallen. OOSTENDE. Gewapende aan randing. De genaamde Henri Pol- lefliet, die bij avond langs het Leopold- park huiswaarts keerde, werd door een kerel, gewapend met een revolver, aan gerand. De bandiet eischte zijn geld. Het slachtoffer kon niet anders dan het weinige geld, dat hij op zak had, af geven, waarmede de baanstrooper de vlucht nam. Aanklacht werd bij de po litie ingediend. CUERNE. Botsing. Dinsdag namiddag, rond 2 uur, heeft in de Kortrijkstraat, rechtover de Yperstraat, eene botsing plaats gehad tusschen den auto van L. Favorel, vlashandelaar te Wevelghem, en den wielrijder Hostyn, metser, 62 jaar oud, van Harelbeke. Hostyn, die weg en weer over de baan reed, werd door den slijkweerder gevat en medegesleurd. Hij werd met het hoofd door het venster geslagen, waar na hij ten gronde plofte. De ongeluk kige kwam met het hoofd op de straat- steenen terecht en bleef bewusteloos liggen. Een bijgeroepen geneesheer stelde vast dat Hostyn erg aan het hoofd was gekwetst. Hij deed hem sef fens naar een heelkundig gesticht te Kortrijk overbrengen. Zijn toestand is bedenkelijk. iiniiniiiniiuiniiiiiiiiitiiiiiNiiniiiiniiiniifiiiimmiiiiiiiiMiniiiiiiiiini DE OUDERDOMSPENSIOENEN. BOND DER OUD-LEERLINGEN van 's Rijks Middelbare School. Er was verleden Dinsdag vrij groote belangstelling in de feestzaal van het Palace-Hotel voor het eerste dansfeest van den Bond der Oud-Leerlingen, dat dan ook uitstekend geslaagd mag hee- ten. Het zeer talrijk en keurig publiek werd tevens in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken met het doel en het streven van den bond, die onder het vereerende voorzitterschap van den heer Bossaert weldra zijn uitstekende leefbaarheid zal bewijzen. Verder zal het trouwens wel overbodig zijn te melden dat het kwieke orkest buiten gewoon veel sukse3 oogsten mocht van wege de danslustige aanwezigen. Het was gewoonweg een schitterende avond met als tastbaar resultaat een vrij sterk kontingent nieuwe leden en het scheppen van een sympathie-at mosfeer rondom de Middelbare School wat haar stellig ten goede komen zal. Vermits het vastenaVpnd-feest dit jaar zoo buitengewoon meeviel, waar om zou de bond er geen traditioneel jaarlijksch feest van maken. Dit zal waarschijnlijk ook de wensch zijn van alwie er was. lllllllllltlllllllliltlllIIIIIHUlllllinillllllllllllllllülllHllllillllillltilttllllil STAD POPERINGHE. AMBTELIJKE BERICHTEN. Aan den heer minister van Sociale Voorzorg werd door h. Leuridan, vol gende vraag gesteld Door het uitblijven van de beta- ing van hun ouderdomspensioen, ver- ceeren talrijke ouderlingen in nijpende ellende. De ontvangers der belastingen worden onuitstaanbaar lastig gevallen, doch weten geen raad. Waar blijven de steekkaarten met het betalingsbe vel hangen Vooral met het achter stel van 1931 De heer minister gaf volgend ant woord Ongeveer alle dossiers van de pro vincie West-Vlaanderen zijn thans on derzocht. Er valt op te merken dat voor be doelde provincie 28.208 dossiers wer den herzien en dat de daarmee in ver- yand staande toeslagboekjes zijn ver zonden 1.458 boekjes betreffende de eerste aanvraag werden eveneens aan de verscheidene gemeentebesturen dier provincie toegestuurd. Er blijft nog en- cel een klein aantal dossiers te veref- enen, waarvoor inlichtingen moesten worden gevraagd omtrent, namelijk, iet bedrag van een militair of burger ijk pensioen. Er valt, bovendien op te merken dat, naar de betrokken dien sten herinneringsbrieven dienden ge stuurd, aangezien bedoelde diensten zich niet altijd haasten om aan onze vragen een gevolg te geven. De noodige maatregelen zijn niette min getroffen om bedoelde dossiers zoohaast mogelijk te laten VCreffCTim D CARNAVALDAGF.N. De Burgemeester der stad Poperinghe maakt kenbaar dat, in het belang der open bare veiligheid en om alle wanordelijkheden te vermijden, het dit jaar verboden is ziel te vermommen of te maskeren op de open bare plaatsen en in alle zalen voor liet pu bliek toegankelijk. De gemaskerde bals worden eveneens ver boden. De gewone huls worden toegelaten op Zondag 14 Februari Zondag 6 Maart (Half-Vasten) telkens van 16 uur tot middernacht, miti schriftelijke aanvraag, te richten tot der heer Burgemeester, minstens 48 uren op voorhand. De drankhuizen, openbare zalen en dans zalen zullen te I uur 's nachts moeten ge sloten worden. Bij de minste wanordelijkheden zullen bovengemelde toelatingen geheel of gedeel telijk kunnen ingetrokken worden. De politiestraffen, door de regiementer voorzien, zijn op de overtredingen van dezt schikkingen toepasselijk. Poperinghe, I Februari 1932. De Burgemeester N. LAHAYE. VERVOER VAN ALE EN MEST. Belangrijk Bericht. Bij afwijking van het stadsreglement ze! het toegelaten worden, zelfs in het bebouwd gedeelte der stad, ale en mest te vervoeren GEDURENDE GANSCH DEN DAG tot 6 uui 'a avonds op den Dinsdag 23 on den Woens dag 24 Februari aanstaande, alsook op de- Dinsdag 1 en den Woensdag 2 Maart daar opvolgende. De inwoners worden verzoch van die vier dagen toelating gebruik te ma ken, zoo zij meenen het noodige niet te kun nen verrichten op de gewone uren en dagen door het reglement vastgesteld. Wilt in acht nemen dat buiten bovenge melde dagen geen uitzonderingen meer zuller gegeven worden aan gezegd reglement. FONDS VOOR MEESTBEGAAFDEN. De aanvragen om eene studiebeurs uit het Fonds voor Meestbegaafden moeten ingezon den worden naar den heer Gouverneur dei Provintie vóór 15 Maart aanstaande. De noodige druksels en inlichtingen vooi die aanvragen kunnen verkregen worden op het stadssccrctariaat, dat toegankelijk it voor het publiek eiken voormiddag, alsook den Zaterdag-namiddag. Beleefde bede aan de hoofden van de on derwijsinrichtingen onzer glad dit bericht tei kennis te brengen van de belanghebbende leerlingen. POPERINGHE HUISHUURWET. Rij K. B. van 2S Januari 1932 wordt een bijkomende pachtverlenging van een jaar toegestaan aan de huurders van woningen, te Poperinghe gelegen, en waarvan de jaar- lijksche huurprijs op 1 Augustus 1914, min der bedroeg dan 150 frank. De Secretaris, M. Couttcnicr. De Burgmeester, N. LAHAYE. TAKS OP DE HONDEN VOOR 1932. D jaarlijksche taks op de honden voor 1932 moet betaald worden bij den Ontvanger der Belastingen (Hondstraat) vóór 15 Maart aanstaande. Alwie zich niet in regel stelt vóór dezen datum wordt van ambtswege belast voor het dubbel van de verschuldigde taks De bezitters van honden, in 1931 belast, die nu geen hond meer hebben, zijn verplicht dit te komen aangeven, ten kantore van voor melden ontvanger. De Ontvanger J.C. Gesquière. BERICHT AAN DF. HERBERGIERS, DRANK SLIJTERS EN VERKOOPERS VAN TABAK, SIGAREN, enz. Al deze personen worden dringend uit genoodigd hunne jaarlijksche aangifte in de provincietaks zonder uitstel te komen on derteekenen op het kantoor der Belastingen. De Ontvanger J.C. Gesquière. BURGERSTAND VAN POPERINGHE, VAN 5 TOT 12 FEBR. 1932. GEBOORTEN 42. Ryckewaert Pierre, z.v. Valeer en Cappelaere Maria, Proven. 43. Logghe Maria, d.v. Edward en -Meu- leman Eiisa, Sl. Sixtusstraat. 44. Froy- man Paula, d.v. Cyrille en Delboo Zulma, Westvleteren. 45. Kesteman Paula, d.v. Robert en Huyghe Aiice, Korte Leenestraat. 46. Butaye Julien, z.v. Amand en De Co- ker Zulma, Korte Reninghelststraat. 47. Cappoen Michel, z.v. Achille en Lamaire Ro- manie, Westvleteren. 48. Vandoolaeghe José, z.v. Remi en andenbroucke Marie, Komen. 49. Veidonck Andrée, d.v. André en Merlevede Madeleine, Reninghelst. 50. Cayzeele Henri, z.v. Felicien en Lefever Zoé, Crombekesteenweg. OVERL1JDENS 24. Cauwera Petrus. 74 j., werkman, wed. Blanckaert Maria, Gast huis. 25. Luyssen Gerard, 6 m., z.v. Mar cel en Mannens Godelieve, van Lenberghe. 26. Waryn Maria, 79 j., echtg. Dewancker Augustin, Casselstraat, 88. 27. Benteyn Eugenia, 89 j., wed. Bail Amand, St. Mi- chielsgesticht. HUWELIJKEN: 10. Thecten Adrien, ij- zervlcchter en Hennebicq Irma, fabriekwerk- ster, b.v. Poperinghe. I I. Masschelein Jerome, pasteibakker van Oostende en Tru ant Madeleine, z.b. van Poperinghe. 12. Vandebruwaene Gerard, autogeleider en D'Alleine Maria, z.b. b.v. Poperinghe. t Beleefde uitnoodiging aan Familie, Vrien--* den en Kennissen tot de PLECH TIGE JAAÜ-'*j MIS, op Maandag 15 Februari, om 9 '/2 uur in St. Bertinuskerk, voor Mevrouw MARIA COENE, echtgenoote van Heer DANIEL VAN EECKE. De familie MAES-BRYSEMAEL noodlgt beleefd vrienden en kennissen uit tot de LAATSTE ZESWEKENM'S, welke zal gedaan worden op Maandag 15 Februari, om 10 uur, in St. Janskerk voor Mijnheer HENRI MAES. Beleefde uitnoodiging aan familie, vrienden en kennissen tot de PLECHTIGE JAARiMlS, op Woensdag 17 Februari, om 9 uur, in St. Bertinuskerk voor Vrouw AL1DOR DECADT. Vrouw Weduwe Henri DEWANCKER, en kinders, bedanken de talrijke vrienden en Kennissen om bun tegenwoordigheid op de PLECHTIGE JAARMIS, welke gezongen werd tot lafenis der zielen van Heer HENRI DEWANCKER, en overleden Zoon EDMOND. Oud-Leerlingenbond der Staatsmiddelbare School, Poperinghe. De juffrouwen en heeren, die de avondleergangen volgen, gegeven in de Staatsmiddelbare School, zullen voor net sluiten der cursussen, op een Zon dag der maand Mei, een uitstap doen in luxe-autocar naar Dumkerke, Malo- !es-bains, Calais, Boulogne, Paris-Pla ge, Le Touquet, ong. 300 km. De reis zal nagenoeg 40 fr. per per-j won kosten. De leden van den bond, die de reis zouden willen medemaken, worden vriendelijk verzocht zich te doen in schrijven bij een der heeren leden van het bestuur. Elke deelnemer zal ten gepasten tij de een reisplan ontvangen met de noo dige inlichtingen. De juiste datum zal binnen enkele dagen vastgesteld worden. Het Bestuur. JULIEN BULTINCK-HAUSPIE, Elverdinghestraat, 47, Poperinghe heeft de eer Ued. te berichten dat hij zich komt te stellen als WERKTUIGKUNDIGE (Mécanicien) Hij is zoo vrij zich aan te bevelen voor het uitvoeien van alle vernieu wing, herstelling, enz. aan AUTOS. Alle verrichtingen zullen steeds zijnen besten zorg genieten. ZONDAG 14 FEBRUARI 1932. EERSTEN TAP «In den Ankers, Hondstraat. EERSTEN TAP Pare Guillaumc-Tell s bij Julien Bultinck- Hauspie, Bruggestraat, Poperinghe. Weke- Üjkschen Estaminet den Maandag. HERBERGKERMJS 1 In de Cinéma bij Julien Verhaeghe, achter de statie. HER3ERGKERM1S c Au Café Beige bij Camille D'Amour, Yperstraat. GROOT BAL MET JAZZ In •t Wit Konijn bij Ferdinand Louis \perslraat, gesneeld door de 3 Gebroeders Vla minck, met Accordeon, Jazz en Bugle, GROOT BAL «Au Café Francais», bij Julien Debeir, Yperstraat. DOOR DEN UIL TE VERBOLLEN GROOT KONIJN C A la ville de Nice bij Maurice De- neire. Maurice De Wulfstraat. Gegeven door Albert Dallequin. KONIJN VAN 4 KILO In de Blauwe Duif bij Camille Theeten, Pottestraat. Gegeven door Georges Lahaye, HESP VAN 5 KILO OF 50 FR, Au Café Royal bij Maurice Van Acker, Watou straat. Gegeven door Cyriel Sergier, bijgenaamd Borri. ZONDAG 21 FEBRUARI 1932. GROOT KONIJN ln de Paardenmarkt bij Felix Hauwen- Gegeven door René Dew^-zs.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 2