vut/ W8 moeten moedig wezen •PUIOL' Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. Bij Scheren Buitenland Bi Is het Het Keepen van de Tij De Landdag Verkiezingen in Duitschland. .TWAALFDE JAAR. NUMMER 18.» WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 1 MEI 1932. ABONNEMENTEN 1 Jaar, in atad 12 fr. per poat 16 fr. Congo 25 fr. Frankrijk 25 fr. Amarika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN DE GAZET VAN POPERINGHE De Poitabonnenten in Belgie. die van woonit veranderen, moeten dit aangeven in 't poet' bureel dat ben bedient, en niet aaa oma. Plakbrieven bij ona gedrukt worden één maal gratia in ona blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poatcbeckrekening N' 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooss ingezonden mrtikelr worden in de acheurmand gegooid. Sommige menschen zijn altijd met iets verlegen. Ze gaan door 't leven, droefgeestig, neerslachtig... Ze zijn be kommerd, nu eens met hun gezondheid, dan met hun broodwinning. Gezondheid en broodwinning zijn van groot belang voor onze blijmoe digheid, voor onzen iever en levenslust Nochtans wordt ons gemoedsleven, on ze opgewektheid of neerslachtigheid door allerhande invloeden beheerscht. We hebben menschen gekend die. met eene wankelende gezondheid, een vasten tred hielden op den levensweg, en het tot een hoogen ouderdom brach ten, omdat ze den moed hoog hielden en geen tijd hadden om te sterven Anderen, die meer leden aan in gebeelde kwalen, en daardoor werke lijk ziek waren, zouden blakend van gezondheid geweest zijn, indien ze wat meer hoop en meer moed hadden aan den dag gelegd. Hoever zouden het ook onze moe ders gebracht hebben, met hun dozijn kinderen, indien ze toen, steeds over hun eigen lichamelijk en zedelijk lij den gebogen, zich lieten opeten door hunne zenuwen, of verteren door groot of minder groot verdriet Ons lichaam is krank en aan vele ziekten onderhevig, maar God gaf aan onze menschelijke natuur de noodige sterkte om tegen elke krankheid den strijd aan te gaan. Wie er van bewust is dat onze na tuur, in vele gevallen, zich zelf ver dedigt en de zegepraal behaalt,is reeds half genezen. Het is verkeerd altijd ons eigen te beluisteren en het minste ongemak als ernstig op te nemen. We worden immers altoos wat gewaar en, wie goed nadenken wil, is bijna geen dag zonder lichamelijke mizerie. Een zeer verstandig mensch zei mij over enkele dagen, dat de dokters nog nooit zulke goede zaken deden als den dag van heden De wachtzalen zitten vol, zei hij met menschen, die den blos op het gelaat hebben... Maar, boort ze spre ken Zij hebben dit of dat, kwalen die elk van ons heeft of gehad heeft, zenuwkwalen, welke ons aangezet wor den door den modernen tijd en welke we zelf moeten overwinnen. Zoo heeft een zeer verstandig spe cialist, in groot letters, tegen den muur der wachtzaal doen aanbrengen «Ver boden over ziekten te spreken De menschen kijken wel eens lachend om hoog, maar «r wordt gezwegen. Voor de minste pijn mag het ergste niet gevreesd worden, en wie 's mor gens wat voelt, en met moed verder gaat, geraakt de miserie in den dag kwijt maar, wie er blijft rond-cirkelen met zijne gedachten en zijne groote vrees, is 's middags gebroken en ligt 's namiddags te bed. Voor den zedelijken kant van ons leven gaat het evenzoo... Wie te lang verwijlt bij eigen leed, gaat er door ten onder. Wie over niets kan heen stappen Een verlies, hoe zwaar het soms ook valle een ongelijk, hoe hard het vaak ook drukke, kan nooit de kalmte en den vrede in de ziel bewaren. Moed moed Ziedaar een groote vereischte in het leven De broodwinning ook is een hoofd factor in t leven van den mensch, en dit is zeer goed te begrijpen. Het is echter niet noodig geld op te stape len, om gelukkig te wezen, en in vele huisgezinnen is het geluk heengevlo- 1 den, wanneer het geld er binnen- stroomde. Sommige zullen lachend opmerken Indien het geld een goeden mees- 1 ter heeft, is er niets te vreezen voor evenwicht in ons leven, en de levens- s vreugde is niet gelegen daarbij. Met 1 geld koopt men de boter Inderdaad, maar geld is alles niet in het leven, en de levensvreugde is niet glegen in een gevulde beurs, maar in een gerust geweten. Francois Copée, de Fransche schrij ver, verhaalt in eigen levensbeschrij ving, hoe zijne moeder, met nog een enkel frank in den zak, altoos vol hoop en moed verder ging. en voor hare kinderen haar huis tot een he mel herschiep. Door haar moed heeft ze ons gelukkig gemaakt, en door moed en hoop in ons gemoed aan te kwee ken, heeft ze ons een onschatbare erfenis nagelaten Senna Lagerhof, de bekende roman schrijfster, vertelt hoe arm ze thuis wa ren, maar dat het door haar vader ver boden was, zuur te kijken of bittere woorden te spreken. Om blijmoedig door het leven te gaan, moet men echter eene zekere mate zelfopoffering bezitten. Iemand die, bij beproeving en te genspoed, alles op zijn eigen leven sa mentrekt, deze gaat er vaak, tot be- zwijkens toe, onder gebukt. Menschen die eigen leed verwerken kunnen en voor anderen blijmoedig voortarbeiden, leveren het bewijs van onervaardigheid en zelfverloochening. Dus, met moed door 't leven Dit weze het wachtwoord, dat ons de zegepraal zal schenken over vele kleine en groote moeilijkheden, welke onvermijdelijk opduiken in het leven van elk mensch IIIUIUIIIUiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllliniirH ZAL GRETA GARBO NU TOCH TROUWEN Thans wordt er gemeld Greta Garbo gaat trouwen Een jeugdige landgenoot, de Zweedsche millionnair Wilhelm Sorensen, is de gelukkige. Greta Garbo zal Hollywood voor goed den rug toekeeren, verklaart ze, en haar filmloopbaan opgeven. Reeds einde Mei vertrekt ze naar Berlijn, waar het huwelijk zal gesloten worden. Sorensen is de zoon van een indus trieel. Hij ontmoette zijn bruid in 1928 op een kasteel bij Stockholm. Kort na haar terugkeer in Amerika telegrafi- eerde Greta Garbo den heer Sorensen, dat ze hem in Arizona wenschte te ont moeten. Deze ontmoeting kwam ook tot stand, en een tijdlang waren zij veel te zamen. Toen trachtte de heer Sorensen Greta Garbo ei toe te bewe gen alles achter te laten, haar contrac ten te verbreken, en op een vrachtboot met hem naar Zweden te vertrekken, om daar in het huwelijk te treden. Zij stemde hierin toe, hij wachtte haar aan de boot, maar... Greta Garbo kwam niet, zoodat hij alleen moest reizen Tenslotte schijnen zij elkaar nu dan toch gevonden te hebben. DRINKT MAS-CAR BIER uaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii HOOGER ONDERWIJS MIDDENJURY De Duitsche Verkiezingen. Eerste Zittijd 1932. De afgevaardigde van de Regeering zal, in het Provinciaal Bestuur te Brug ge, Bureel 12, van Vrijdag 20 Mei tot en met Dinsdag 31 Mei 1932, Zonda gen uitgezonderd, van 9 tot 12 uur, de kandidaten opschrijven die, tijdens den Eersten Zittijd 1932, met het oog op het bekomen van wettelijken aka- demischen graad, voor de Middenjury, examen wenschen af te leggen. De examens worden afgelegd vol gens het stelsel van de wet 10 April 1890 - 3 Juli 1991 of volgens dit van de wet 2 I Mei I 929. De kandidaten die, vóór het aka- demisch jaar 1930-1931, zich reeds tot een akademische proef hebben aan gemeld, mogen hun latere examens nog volgens het oude stelsel (wet 1 890 I 891 afleggen. Evenwel mogen, wat het nieuwe stel sel (wet 1929) betreft, voor het jaar 1932, de kandidaten zich slechts voor navolgende proeven, door den Afge vaardigde laten opschrijven 1.) Kandidatuur in de wijsbegeerte en letteren (1° en 2'" proef). 2.) Kandidatuur in de wetenschap pen 10 en 2'' proef) 3.) Kandidatuur in de natuur- en de geneeskundige wetenschappen 1 en 2® proef). 4.) Kandidaat-burgerlijk ingenieur !e en 2e proef). De opschrijvingen voor de andere proeven en examens door de wet 21 Mei 1929 voorzien, zullen, tot en met 4 Juni 1932, op het Ministerie van Kunsten en Wetenschappen te Brussel, Henri Boyaertstraat, 3. aangenomen kunnen worden. Tot het bekomen van inlichtingen omtrent de toepassing van de wet 1929 en omtrent de verschil lende mogelijke gevallen, moeten de kandidaten zich tot bewust Departe ment schriftelijk wenden. Met schriftelijke aanvragen om op schrijving wordt door den afgevaar digde volstrekt geen rekening gehou den. Echter zal de afgevaardigde alle noodige inlichtingen omtrent de toe passing van de wet 1890-1891 ver strekken aan de kandidaten die, bij hun verzoek, een postzegel voor het antwoord voegen. Hitier de machtigste in den Pruisi- schen Landdag, maar niet... de Almachtige 1 wee keeren per dag, tusschen ebbe en vloed, kunt ge 't water van de Zee een moment zien stil staan. Dat heet het keeren van de tij Zulk beeld ongeveer levert de pu blieke opinie in Duitschland op bezien in den spiegel der verkiezingen van Zondag. Groote verrassing was van den uit slag dezer verkiezingen niet meer te verwachten, na de stemming over het presidentschap van het Rijk. Alleen mocht men er nog benieuwd naar zijn, welke wijzigingen aan de cij fers zouden worden toegebracht, door het feit dat de persoonlijkheid van Hindenburg thans uit den strijd was geschakeld. Men kon inderdaad nog vreezen, dat onder degenen die op den maarschalk gestemd hebben nog tal van Duitschers geweest zouden zijn, die het op 't laat ste moment niet over hun hart hadden kunnen krijgen, om tegen hem te stem men, die zoolang de God van het hee- le Duitsche volk is geweest, maar die thans tot de partij van Hitier zouden terugkeeren, nu Hindenburg goed en wel voor zeven jaar weer op den pre- sidentstroon zit. Maar dat is tenslotte dan toch nog niet zoo erg tegengevallen. In Pruisen hefeft Hitier weliswaar nog zoowat een half millioen stemmen bijgewonnen sedert 10 April laatst'., maar in Beieren daarentegen is hij nu eenigszins achteruitgegaan. En al heeft hij in den Pruisischen landdag I 60 ze tels veroverd, het zal hem toch niet gelukken om daarmee de kern van een volstrekte meerderheid te vormen, die 2 1 5 zetels zou moeten zijn. Het erge van het geval is echter dat ook zijn tegenstanders geen meer derheid kunnen vormen. Daartoe zijn ze al te onverzoenlijk verdeeld. Als we toch bedenken dat een coalitie tegen Hitler van de meest verwoede monar chisten tot aan de bolsjewieken toe zou moeten reiken Het kartel dat zich op de basis der grondwet van Weimar tegen de Natio- naal-socialisten gevormd had en dat be staat uit het katholieke Centrum, de socialisten en de Staatspartij, en dat bij de verkiezing van Hindenburg in Pruisen 8.32 1.000 stemmen vereenigde beeft er thans 8.381.000 behaald en boekt dus een kleine winst maar hiermee beschikt het toch nog slechts 164 zetels in den Rijksdag, of vier minder dan Hitier. En dan mag deze laatste nog op den steun van de Deutsch-Nationalen rekenen, die over dertig zetels zullen beschikken. Maar op zijn breedst uit gerekend, zal hij toch nog slechts tot 191 stemmen komen, of 24 te kort om zijn wil aan Pruisen op te leggen. Zooals overal, bij soortgelijke ver houdingen, zullen de kleine partijen op de wip zitten en tenslotte over den koers van het Pruisische Staatsschip beschikken. Doch de vrees mag groot zijn, dat in alle gevallen die de buitenlandsche politiek van het Rijk betreffen, de sym pathieën dezer kleine partijen zelfs deze van de communisten welke in den Pruisischen Landdag 48 zetels hadden en er Zondag nog acht hebben bijge wonnen naar Hitier zullen vloeien als het water naar de zee. Door deze verkiezingen is de toe stand in Duitschland alleen nog maar troebeler en donkerder geworden. Onze conclusie Och, wat kunnen we er nog van zeggen... dat niet iedereen zegt Namelijk dat alles wat door de ge allieerden, en door Frankrijk in het bijzonder gedaan werd, om de Duit schers milder te stemmen de vermin dering op alle manieren van de oor logsschulden en de ontruiming vóór den tijd van de bezette gebieden, slechts... olie op het wraakvuur is ge bleken. En is dat geen algemeen natuurver schijnsel in de politiek Zien we hetzelfde niet in Ierland Zien we hetzelfde niet ten onzent Door extremisten worden toege vendheid en verzoeningsgezindheid al tijd uitgelegd als zwakheid, en iederen hun toegestoken vredesvinger zullen ze steeds aangrijpen, om den heelen arm naar zich toe te halen. Slechts hij wordt gerespecteerd, die begint met zichzelven te doen respec teeren. In de politiek vangt men de vliegen slechts met azijn. D. N. G. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE WF.RKLOOZENSTEUN EN TOEZICHT. De afgevaardigden van werklieden- organisaties der verschillende schakee ringen brengen om beurt bezoek aan de Heeren Ministers om toch te voor komen dat de werkloozensteun zou ver minderen. Die bezoeken hadden den laatsten tijd bijzonder plaats naar aan leiding der verscheidenheid in toepas sing bij de verschillende gemeente- en provinciebesturen en dezer benarden financieelen toestand. Hiermede in verband werd dezer dagen het plan vooruitgezet, kontrool- cornmissies aan te stellen, samengesteld uit afgevaardigden der betrokken werk lieden en afgevaardigden der betrok ken gemeentebesturen, ten einde de misbruiken te beteugelen. Dat er in de huidige omstandighe den onderstand worde uitgekeerd aan de in nood verkeerende of behoeftige slachtoffers eener crisis zonder voor gaande, is een noodzakelijkheid dat er misbruiken uit voortspruiten is een onvermijdelijk feit en dat er naar middelen tot beteugeling worde uitge zien, is een kwestie van leven of dood doch dat die kontrool door politieke mandatarissen worde uitgeoefend is effenaf onzin. Er zijn voorbeelden met de vleet van gemeenten, de buitenge meenten absoluut niet uitgesloten, wel ke in de penarie zitten, zelf niet open lijk durven ingiijpen en als een of an der geval wat al te bont is, zich als Pilatus de handen wasschen en eenvou dig weg de zaak signaleeren of over laten aan den kontroleur van het ge westelijk werkloozenfonds. Voor het minst dat er dan nog zekere invloeden in 't gedrang komen, komt er van heel het geval niets terecht. De werkloozenhulp wordt bij velen al te zeer beschouwd als een recht en haar fonds al te zeer als het bezit van Jan en alleman. Doch dat diezelfde hulp, hoe lofbaar ook en noodzakelijk, voor een groot deel den algemeenen heropbloei belemmert en ieder individu benadeelt, daarvan wordt uit louter egoïsme, eerzucht of gemakzucht, geen of onvoldoende rekening gehouden. D. V. P. iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiiii DRINKT MAS-CAR BIER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiüiu VERVALLEN FRANSCHE GESLACHTEN. Een ex-kroonprins als Buffet-overste. Wie aan het statie-buffet te Varallo Sesia in Lombardie iets gebruikt, kan zich er op beroemen, dat het door hem genuttigde werd gereed gemaakt door ...een ex-kroonprins, Guido di Lusi- gnano, zoon van wijlen Leo XIII, ko ning van Korassanan in Armenie. De di Lusignano's waren eenmaal een machtig uit Frankrijk afkomstig geslacht, dat tien eeuwen lang in het nabije Oosten den schepter zwaaide. Een van hen, eveneens een Guido, nam deel aan den tweeden kruistocht en in de twaalfde eeuw zelfs koning van Je ruzalem en zeventien opeenvolgende geslachten regeerden eerst over het ei land Cyprus, dat hun door Richard Leeuwenhart was afgestaan, later over het eiland Korfoe, totdat zij door de Venetianen werden verjaagd. De laatste heerscher uit dit roem ruchte geslacht was Leo Xill. De Rus sen zetten hem echter indertijd af, zij het met toekenning van een jaargeld. Leo XII! was evenwel zoo onvoorzich tig, een rang in het Fransche vreemde lingenlegioen te aanvaarden, met het voor hem noodlottige gevolg, dat hij in 1852 in den Krimoorlog genood zaakt was te gaan vechten tegen de be talers van zijn jaargeld, de Russen, die dan ook prompt met inhouding van het pensioen antwoordden. Dientengevol ge geraakte hij geheel aan lager wal te Milaan is hij doodarm gestorven. Zijn zoon Guido di Lusignano werk te dertig jaar lang, bij de Wagon- Lits Pas vijf jaar geleden werd hij buffet-overste in de statie van Varallo Sesia. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een poatnegel voor ant woord ta voegen. Het blad ataat ter beachikking van alwie het goed meent roet het algemeen nut en belang. ■■■■Ill IIIHU I I AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini' mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaten en Dear- waardera. Voor dik- wijla te herhalen rekla men, prijzen volgena overeenkomat.Alle aankondigingen :tijn op voorhand te betalen 8.008.218 160 z. 4.668.783 93 z. 3.365.422 68 z. 2.819.582 56 z. 1.524.928 31 z. 320.787 6 z. 332.447 2 z. 191.032 2 z. 265.069 2 z. 63.359 1 z. HITLER'S PARTIJ WINT OVERAL VEEL ZETELS. In vijf Duitsche Staten hadden er Zondag verkiezingen plaats. Deze vijf landen (Pruisen, Beieren, Wurtemberg Hamburg en Anhalt) omvatten onge veer 83 ten honderd van de opper vlakte en ruim 80 ten honderd van de bevolking van het Reich. De Pruisische landdag was op dit oogenblik als volgt samengesteld Socialisten 138, Duitsch-nationalen 7 Icentrum 7 Ikommunisten 49, Duit sche volkspartij 40, staatspartij 2 1e- konomische partij 2 1Duitsche staats partij 23, nationaal-socialisten (Hitier) 6, christelijke sociale 4, verscheidene groepen 6. De oude Landdag blijft officieel be staan tot den 20 Mei. Volgens de Grondwet moet de nieuwe Landdag vergaderen 30 dagen na de ontbinding van zijn voorganger. Het nieuwe Huis zal dus niet vóór 20 Juni bijeengeroe pen worden. DE UITSLAGEN In den Landdag van Pruisen. Voor den landdag van Pruisen be kwamen de partijen volgende getal stemmen en zetels Hitlerianen Socialisten Centrum Kommunisten Nationalisten Populisten Staatspartij demokr. Ekonomische partij Sociaal-christ. Hanoverianen Het Nationalistisch front (Hitler-Hu- genberg bekomt ongeveer 200 zetels op de 420. De regeering Braun, steu nend op de socialisten, het centrum en de staatspartij dem., kan nog slechts op 165 gekozenen rekenen. In den Landdag van Beieren. De partijen bekwamen Kath. Beiersche par. 1.272.074 45 z. Hitlerianen 1.270.000 43 z. Socialisten 604.089 20 z. Agrariërs 253.662 9 z. Kommunisten 259.400 8 z. Nationalisten 12 7.963 7 z. In den Landdag van Wurtemberg De partijen bekwamen Hitlerianen 328.188 23 z. Centrum 254.675 1 7 z. Sociaal-demokr. 206.5 72 1 4 z. Agrariërs I 78.400 9 z. Kommunisten 116.644 7 z. Duitsch-Nationalen 53.410 4 z. Christ. Socialen 52.352 3 z. In den Landdag van Anhalt In Anhalt stemden de kiezers als volgt Hitlerianen 89.602 Socialisten 75.121 Kommunisten 20.414 Duitsch-Nationalen 12.807 Volkspartij 8.194 Grondeigenaars 6.368 Staatspartij 3.227 Centrum 2.630 1 z. Het blok van Hitier beschikt over 20 zetels tegen 14 aan de koalitie van Weimar en 3, aan de kommunisten. In den Landdag van Hamburg. De partijen bekwamen Hitlerianen 233.528 51 z. Socialisten 226.233 49 z. Kommunisten 119.477 26 z. Staatspartij 84.139 1 8 z. Duitsch-Nationalen 32.344 7 z. Populisten 23.805 5 z. Centrum 10.019 2 z. Christ. Socialen 7.729 1 z. Ekonomische partij 4.880 1 z. Vroeger telden de kommunisten hier 35 leden tegen 26 thans. Ene proklamatie van Adolf Hitler. Adolf Hitler heeft in een proklama tie aan zijn handlangers verklaard dat de nationaal-socialistische partij onbe twistbaar veruit de sterkste partij is van Duitschland. Al de maatregelen van dwang en geweld hebben de zege praal niet kunnen beletten. Voorts dankt Hitier bijzonderlijk de leden der ontbonden stormtroepen en hij besluit met een oproep om den strijd voor de bevrijding van Duitschland voort te zetten. Wat zal de Pruisische Regeering doen? Dinsdag hebben de Pruisische mini sters een kabinetsraad gehouden om te 15 12 3 2 2 I I beraadslagen over den toestanad. Er werd besloten dat de regeering Braun geen ontslag zal nemen en zich zal aanbieden, voor den nieuwen Landdag denkelijk in het begin van Juni. Ongetwijfeld zal het kabinet alsdan seffens omgeworpen worden door de koalitie van Nationaal-Socialisjen en Kommunisten. Daarna zal het ministe rie de loopende zaken af te bandelen hebben tot wanneer de nieuwe regee ring zal samngesteld zijn. Hoe zal de nieuwe Pruisische Regeering thans gevormd zijn Niet alleen in Duitschland zelf, maar ook in het buitenland is men er be nieuwd naar te vernemen welke regee ring er in Pruisen tot stand zal komen. De socialisten met M. Braun aan het hoofd, hebben hun rol uitgespeeld. De beurt is aan anderen. Drie oplossingen worden als mogelijk voorgesteld 1Een blok van al de groepen van rechts, blok dat over 270 stemmen zou beschikken 2. Het blok van het centrum met de nationaal-socialisten (Hitier), alles bijeen 222 stemmen 3. Een kabinet van rechts, geduld door het centrum. Welke oplossing zal er mogelijk wor den Voor velen schijnt het verkieslijker thans de Hitlerpartij in een koalitie te brengen, waar hare vrijheid van bewe ging eenigszins aan banden zal gelegd zijn, dan haar door haar opruiende propaganda toe te laten de volstrekte meerderheid te bereiken, welke haar het lot van den Staat heelemaal in handen zou geven. Wat er ook van weze, de gelukzoe ker Hitier schijnt op een tweesprong te staan. Regeeren is iets anders dan beknibbelen, vitten, afkeuren en afbre ken. Hem zal de gelegenheid geschon ken worden te toonen wat hij kan. Zal hij vermogen zoo te werken en zoo te handelen, dat de miljoenen menschen die hij opgeruid, opgestookt en opge zweept heeft met leugens, beloften en bedreigingen, hem trouw blijven vol gen of zullen zij, ontgoocheld en ont moedigd, hem spoedig den rug toe keeren om hun afgod bij de eerste ge legenheid van zijn voetstuk te stooten Hitier heeft zich gewaagd aan een grof spel, waarin het lot hem tot hiertoe heeft begunstigd. Misschien is de wind al bezig met keeren. Wie weet IlillllllSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIimS geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 4 an 7'/j frank. In alle Apotheken. llllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUilillllllllllllllllllf HET SUIKERVERBRUIK BIJ DE AMERIKANEN. Het zoetste volk der wereld. Ondanks den uitgebreiden drank- smokkel en de talrijke andere wets overtredingen vormen de bewoners der Vereenigde Staten... het zoetste volk ter wereld. De statistieken toonen namelijk aan dat in de Vereenigde Staten per hoofd der bevolking het suikerverbruik het grootst is. Het maximum werd in 1926 bereikt, toen 't in totaal 6.000.000.000 kilo beliep, hetgeen op ongeveer 50 kilos per hoofd der bevolking neer kwam. Als gevolg van de inmiddels ingetreden crisis hebben ook de Ame rikanen wat van hun zoetsappigheid moeten prijs geven, maar toch bedroeg zelfs in 1930 het suikerverbruik per hoofd der bevolking nog altijd 44 kilo terwijl het totale verbruik gedaald was tot 4.500.000.000 kilos. Het Houwitsersgevaar. Op het voormalig Fransch front der Aisne, te Veauxaillon, hadden Jean Cancer, 57 jaar en Jeanne Leherbe, 38 jaar oud, in het veld een houwitser van kaliber 155 gevonden. Zij begingen de noodlottige onvoorzichtigheid het tuig te willen los vijzen. De houwitser ontplofte met vreeselijk geweld. Jean Cancer werd vreeselijk gekwetst, ster vend weggebracht, en Jeanne Leherbe werd gansch verhakkeld en verscheurd.

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1