POLDIGIKG van Het SPTORIIP ST. IDESBBLD op not KasteelDE LOVIE Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. door Hare Majesteit de KONINGIN. 'V SPRUTOL "THE ODILON JAZZ,, Belasting op het Brood van Huid en Voeten Zaterdag en Zondag GROOT BAL ons HUIS abonnementen men abonneert OP alle belgische postkantooren Zoo wordt do Neerlaag esn Victorie 01' ZONDAG 17JULI 1932, om 3 uur Toegang Vrij dien namiddag. Concerten in Open Lucht. MA H K TF EEST met het vermaard orkest .TWAALFDE JAAR. - NUMMER 26.«w WEEKBLAD s 25 CENTIEMEN. ZONDAG 10 JULI 1932. I Jaar, in *tad 12 fr. per po»t 16 fr. Conga 25 fr. Frankrijk 2-5 fr. Amerika 30 fr.' lot— De Poetabonnenten in Belgie, dia van vroon.t veranderen, moeten dit aangeven in 't poet- bureel dat ken bedient, en niat üb oau. Plakbrieven bij om gedrukt worden één- maal gratia in on. blad ovarganoman. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poitcheckrekening N' 48459. Telefoon 169 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor rijne bijdragen. Bijdragen in ta Eenden tegen den Dondardag noan. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Da naamlooaa ingezonden artikel, worden in da .cheurmand gegooid. Bij elk echrijven naar inlichtingen, wordt men beleefd verzocht een poetseg*! voor ant woord te voege*. 1 Het blad .taat ter be.chikking van alwia het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINCEN Per regel 1.00 fr« minimum 3.00 fr. «o» Rouwberichtsn 0.5( fr. da regel, met mini mum van 9.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notariaaea an Dear waarder*. Vo»< dik wijl. te herhalen rekla- men. prijzen volgen* overeenkom.t. Alle aankondigingen zijn op voorhand te betalen. Voor en na Lausanne. Een weerloos Europa voor het tot de tanden herbewapend Duiischland Men looft en biedt nog tegen elkaar op voor de laatste twee millard mark le Lausanne, maar het einde zal van daag of morgen wel zijn, dat de ver eenigde creanciers van Duitschland vre c!e nemen met de helft van de som, die zij als saldo voor heel de oorlogs schuld vragen. De Duitsche delegatie heeft inder daad verklaard, dat zij bereid is om nog twee milliard neer te tellen, plus de afkorting van het Young-plan, die verleden jaar door het moratorium- Hoover werd uitgesteld. Deze som zal het Reich echter aiet betalen door middel van obligaties, zooals de geallieerden voorgesteld had den, om het Duitschland gemakkelijk te maken, doch in tien annuiteiten van 250 millioen, rechtstreeks uit de Staats kas te betalen. Alleen... zal met deze afkortingen slechts binnen drie jaar begonnen moe ten worden. Er kan zooveel gebeuren in drie jaar Bij dezen mijlpaal in de geschiedenis van den wereldoorlog gekomen, mogen we wel eens even omkijken, over den weg die sedert den 1 I November 1918 afgelegd werd, en dan kan het ons niet verboden zijn, te conslateeren, met welk meesterschap in de tactiek de Duitschers op dezen weg gemaneu vreerd hebben. De heele wereld zijzelven niei uitgezonderd heeft zich vergist, wanneer ze geloofde, dat het vooral op oorlogsgebied was, dat hun tac tische zin het scherpst was ontwikkeld. Maar. als ze op de slagvelden tenslotte toch hun meesters hebben moeten vin den dan vertoonen ze zich thans wel degelijk als de meesters en de de finitieve overwinnaars, op het terrein van de diplomatie. In den oorlog reeds pasten ze vaak met groot succes de tactiek toe van het terugtrekken op vooruit gereed gemaakte stellingen Door deze ma neuver veroorzaakten ze in 1916 het jammerlijk doodloopen van 't grootsch opgezet offensief van generaal Neville. Maar van deze tactiek hebben ze nog pas na den oorlog het volle plezier en profijt gehad. Heel Duitschlands gemaneuvreer. van den dag af dat ze den wapenstil stand afsmeekten, is een terugtrekken op vooruit- gereedgemaakte stellingen» gpweest. Zelfs Doorn was in dit verband, een «vooruit gereedgemaakte stelling» voor den Obersten Kriegsherr. Hoe knap al de schakels van Duitsch- lands diplomatischen ketting in elkaar zitten, nu we dezen ketting zoover zien voltooid Omdat het Keizerlijke Duitschland geen genade zou gevonden hebben in de oogen van den overwinnaar, en om het Vaterland voor een bezetting tot Berlijn toe, te bewaren, werd de comedie van de democratische revo lutie op bet getouw gezet. Er waren sukkelaars in Duitschland, die geloof den dat het gebeurd was. Die werke lijk Duitschland van de keizerkliek en het Pruisische militarisme voor goed wilden verlossen. Zij heetten Lieb- knecht, Rosa Luxemburg... Zij werden door de nieuwe democratie op Straat als razende honden neergescho ten. ...Zooals nog anderen zouden varen, die het met deze democratie ten slotte eenigszins ernstig zouden gaan mepnen Erzbergev napie)ijk, een der onderteekenaren van het Wapenstil standsverdrag, en Walter Rathenau. Maar het eerste doel van deze demo cratische camoufleering werd bereikt Duitschland kreeg zijn vrede, en indien deze ook al met enkele ongemakken gepaard ging, dan zou al het streven zijner regeerders erop gericht zijn, om van deze ongemakken zoo spoedig en compleet mogelijk af te geraken. Daarvoor diende met alle bereikbar middelen het terrein in de landen dei- vroegere vjjandpn geprepareerd, en hjerin hebben de Duitsche diplomaten een handigheid vertoond, waarvan de wereld tot dusver geen voorgaande kende. Het groote wapen, dat ze tot dit doeleinde aanwenden zouden, zou het magistraalste van al hun bedwelmende gassen zijn 1 let pacifisme. Op Italië hadden ze dit middel te overijld toegepast daarom heeft het er gefaald. Maar op al hun andere ex vijanden heeft het prachtig gewerkt Overal heeft alles wat zich socialist en communist heet of zich al rijk ge noeg getooid acht met den titel van pacifist zich voor de kar van Duitschland gespannen. En zoover heeft men het in Frank rijk, in Engeland, ten onzent gebracht met de holle leuzen van Nooit meer oorlog en het gebroken geweer, dat Duitschland gerust weer zijn horens kan opsteken, en, zooals het thans te Lausanne doet op den meest aan matigenden toon de wet stellen aan heel Europa. Wij zouden het als ware en waar achtige pacifisten kunnen lijden, in dien de ex-vijanden van Duitschland thans te Lausanne moesten capituleeren voor een Duitschland, waarin de vrien den van den vrede de meesters zouden zijn. Indien het bewijs ware geleverd, dat van Duitschland geen weerwraak- oorlog meer te vreezen valt, en dus alle militarisme in de gewezen-geallieerde staten, als een dwaasheid bestempeld kon worden. Op die manier zouden we dan al zeer spoedig op onze leger-budgetten de kwijtscheldingen op Duitschlands oor logsschuld kunnen uitsparen. Maar wat is vandaag de toestand Dat, vooral onder den druk van so cialisten en communisten, de geallieer den genoopt worden tot capitulatie, niet voor een socialistisch, vredelievend Duitschland, maar voor een Duitsch- and, dat nog reaclionairder en oor logszuchtiger i3, dan het in 1914 was' Naarmate het pacifisme veld won bij zijn tegenstanders, heeft Duitsch land zijn democratische en pacifistische camoufleering afgeworpen. Iedere toe geving van de zijde van de geallieerden verwekte in Duitschland onmiddellijk een steeds sterker militaristische reac tie. En op het revanche-werk, de ver nietiging van liet verdrag van Versa il ea, dat door den leepen, huichelach- tigen Stresemann aangevangen werd, zet thans een regeering de kroon, die in den letterlijken zin de lijfwacht van den Keizer is En wat zien we in Duitschland, op 't zelfde oogenblik, dat in de straten van Antwerpen, de verminkte strijders uit den oorlog door het uitschot dei- bevolking gehoond en aangerand wor den In alle steden waanzinnig enthousia ste betoogingen voor de geklopte sol daten in dezen zelfden oorlog Te Dortmund, verleden Zondag, een dé filé van méér dan 100.000 gewezen frontsoldaten, op paradepas, met hun vaandels en hun uniformen uit den ooi- log, met huldetelegranimen aan den Keizer, aan den Kroonprins en aan Maarschalk von Hindenburg. En... met een feestrede van ge neraal von Hom, die eenvoudig een ultimatum tot de geallieerden is De vrede van Versailles vernietigd of... we kloppen erop Zit er geen treffend symbool in, dat de Franschen juist op dat eigenst uur bezig waren, ...Briand een tweeden keer te begraven N. G. Illllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllilll DE BELGISCHE HANDEL IN EIEREN. Er is een tijd geweest dat de teelt van het pluimvee achteruit ging zoo het schijnt komt daarin nu beternis. Vóór den oorlog bedroeg onze pluim veestapel ruim 1 2 millioen hennen nu zijn er dubbel zooveel, terwijl ook Je gemiddelde leg per hen, van 80 op 120 eieren gestegen is. Vóór den oor log moesten wij eieren invoeren, vooral uit Ilalie. Sedert 1924 voeren wij eieren uit dit bedrijf bleef stijgen tot in 1929 Onze uitvoer bedroeg dat jaar 695 millioen eieren in 1930 bedroeg hij slechts nog 494 millien. Maar in 1931 wprd die daling stop gezet in 1932 is er nieuwe vooruit gang te boeken 180 miljoen eieren over het eerste kwartier, tegen 125 mil joen in 1 930. Die vordering is des te merkwaardi ger, daar Frankrijk, Duitschland en Engeland beschermingsmaatregelen te gen invoer hebben getroffen- Zeer ei genaardig is het feit dat Italië, dat voor den oorlog onze voornaamste eier-le- verancier was, nu zelf sedert enkele maanden onze klant is. En wat ook de nutteloosheid aantoont van de Fransehe protektionistische maatregelen is hdt; feit, dat het Belgische ei nu, op de Spaansche markt, het Fransehe ver vangt, dat te duur geworden is voor den uitvoer. De regeering zal dus het wetsvoor stel neerleggen, dat de vertegenwoor diger van den Boerenbond in haar schoot gedicteerd heeft en waardoor de buitenlandsche tarwe met een in komrecht van 1 0 tot 1 5 frank per hon derd kilo zou getroffen worden. Het is al goed dat het ministerie Renkin zijn lot niet aan dit ontwerp zal verbinden, want voor géén gou vernement ter wereld mag of kan een belasting op het brood worden gestemd En onze vrees, dat zulks toch zou kunnen gebeuren mag gering zijn, wan neer we toch zien, dat zelfs in de ka tholieke partij deze eisch van den Boe renbond op formeel verzet stuit. Stemmen alle liberalen en alle so cialisten in de Kamer dus tegen z m>- als de eenvoudigste hunner plichten is dan zijn er geen half dozijn katho lieken noodig om dit dwaze en nood lottige wetsvoorstel te kelderen. Het zou nu ook wel wat al te gek zijn, indien het anders afliep. Welk figuur zou voor heel de wereld Belgie slaan, indien het een inkomrecht op het meest onontbeerlijke mensche- lijk voedsel ging leggen, nog geen maand nadat zijn eigen Koning aan de conferentie van Lausanne zijn zoo op hefmakende beschuldigingsacte tegen den protectionistischen waanzin gezon den heeft Het liedje, dat minister Van Dievoel en de andere mandatarissen van den Boerenbond in de Kamer aanheffen zullen, is vantevoren gekend en ...van- tevoren ook afdoende weerlegd Als men de nijverheid wel tegen bui tenlandsche mededinging beschermer, kan, zullen ze vragen, waarom dan ook niet den landbouw Het antwoord op deze vraag hoort minister Van Dievoet zich door de ka tholieke Métropole reeds geven r De Belgische nijverheid wordt nooit beschermd door inkomrechten op Je ruwe materialen die ze verwerken moet. Grondstoffen voor onze industrie komen vrij binnen. En wat is graan an ders dan slechts grondstof voor de vervaardiging van brood Op dit punt zou een vergelijking mo gelijk zijn, indien het de bakkers waren die een inkomrecht eischten op het uit den vreemde ingevoerde brood. Doch hieraan denkt geen enkel bak ker, om deze eerste, alles-zeggende re den al dat in géén land van Europa het brood beterkoop is dan juist ten onzent en dus geen buitenlandsche bak ker er aan denken kan, om ook maar een kruimel naar Belgie uit te voeren. Het brood is de basis van heel den levensstandaard, en juist de betrekke lijk lage broodprijs ten onzent stelt ons nog in staat om met eenig succes op de vreemde markten met de voort brengselen onzer nijverheid te concur- reeren. Laat de wet van Dievoet worden ge stemd, dan zal 't directe gevolg ervan een verhooging van tien tot vijftien centiemen op een brood zijn, daar op onmiddellijke verhooging van het indexcijfer, algemeene verhooging van de loonen en... item zooveel buiten landsche markten weer voor onzen uit voer gesloten. Duurder leven en nog grooter werk loosheid. üllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE j üJlllllllilHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! DE NAZI's SPELEN BAAS IN DUITSCHLAND. DE OPVOLGING VAN HOOVER. Hitler beveelt aan von Papen. De Deutsche Herrenclub, waarvan von Papen lid is, heeft een belangrijk aandeel gehad bij de samenstelling van de huidige Duitsche regeering. Thans lekt het echter uit dat de voorzitter dezer club, von Gleichen een brief schreef aan een Duitsch journalist in het buitenland waarin volgende passus voorkomt De regeering von Papen is geen overgangsregeering zij wordt niet ge duld, maar gesteund door de nazis. Als compensatie zal men het land aan de Hitlerianen overleveren heel het binnenland zal in samenwerking met hen heringericht worden. De brief wordt in zijn geheel over gedrukt door de Vorwarts en na tuurlijk tegen von Papen uitgespeeld. DRINKT MAS-CAR BIER Zonder nu bepaald kwaad te willen spreken van het Hoover-voorstel in zake ontwapening, kan het toch niet ontkend worden dat, tezamen met een verstrekkende en lovenswaardige bui tenlandsche bedoeling, ook een zuiver binnenlandsch resultaat ermee werd nagejaagd. President Hoover zal zeker wel voe len, ook zonder een vaste kliënt van de beroemde Fransehe waarzegster Ma dame Freya te zijn, dat zijn ster taant, in de Vereenigde Staten zonder dat hij er schuld aan heeft, en trots de moedige pogingen die hij ertegen aan wendde, heeft Amerika een der zwart ste periodes in zijn geschiedenis door gemaakt, precies onder zijn president schap, en voor de politiek-naieve be woners der Nieuwe Wereld is dit vol doende om niet meer herkozen te wor den. Daarbij komt nog dat de republi- keinsche traditie zich tegen de man daatsverlenging van het staatshoofd verzet, en alleen uitzondering voorziet in speciale omstandigheden of bij op hefmakende bewezen diensten, zooals voor Wilson het geval is geweest. De speciale omstandigheden zijn hier ook wel aanwezig, maar met te genovergestelde uitwerking, en al de moedige en werkelijk hoogstaande po gingen van den huidigen president zijn er niet in mogen gelukken hem groote diensten te doen bewijzen aan de Menschheid en aan de Vereenigde Sta ten. Het was al boter aan de galg Het schijnt dan ook reeds een uit gemaakte zaak te zijn, ginds ver. dat een candidaat der democraten weidia zijn intrek zal nemen in het zoozeer be dreigde Witte Huis, en in die mogelijk heid zien de Amerikanen de voorwaar de om de economische crisis te over winnen. En onder de vermoedelijke opvol gers van Hoover schijnt zich thans de naam van Franklin Roosevelt, den gou verneur van den staat New-York, bo venuit te werken, ten koste van Al Smith alleen de democratische con ventie moet die voorkeur nog bekrach tigen, maar dit schijnt tenslotte toch reeds een uitgemaakte zaak te ziin. Derhalve is het niet van belang ont bloot, voor ons Europeanen, om eens de voornaamste punten na te gaan, waaruit het programma van Roose velt's vrienden is samengesteld. Vooreerst moet volgens hen heel de tarievenwet worden herzien, maar in welke lichting (protectionisme of vrij handel) wordt niet vermeld, voorts mogen leger en vloot niet grooter zijn dan volstrekt noodig is voor de verde diging van het land. Zij achten het verder wenschelijk dat de Ver. Staten toetreden tot het Internationaal Hof te Den Haag en vin den schrapping der oorlogsschulden eerst dan gerechtvaardigd, indien de debiteurstaten overgaan tot het bren gen van vermindering in de bewape ningen. Alhoewel niet met stelligheid kan beweerd worden dat resoluut met de huidige buitenlandsche politiek der States gebroken wordt, kan men er toch een verzachting van denkwijze ten opzichte der Europeesche aangelegen heden uit opmaken, vermits zij niet in princiep vijandig tegenover het denk beeld der schrapping staan. De toe passing ervan hangt echter van de nieu we commissie voor buitenlandsche aan gelegenheden af, en zoolang senator Borah daar tronen blijft is er voor ons oud-bondgenooten van de Vereenigde Staten, niet veel te verwachten. DRINKT MAS-CAR BIER iillliiiiiiiiiilililliiilliiliillilllitliillttliilllliiiiliilliiliiillllliillllllililllll' en het Stukzitten bij Wielrijden, j? Zonneslag en Dragen, verzacht ■-en geneest men met f <¥V\ Doos A- en 7/x frank. In alle Apotheken. Boksles. Die laatste slag heet bij ons, boksers, een halve rechtsche hoek ...D d dank u. De andere helft moogt ge voor mijn part gerust be houden. STAD POPERINGHE. met Prijskampen voor Paarden van Kermis-Dinsdag 5 Juli 1932. De jaarlijksche prijskamp voor trek paarden had zooals vorige jaren veel bijval, en de liefhebbers waren in groot getal aanwezig. Hieronder de uitslag van de verschillende prijskampen UITSLAGEN TREKPAARDEN le Prijskamp. Ruinpaarden van 3 jaar en daarboven. I 3 Paarden. I Pr. - Deweerdt Jules, Rousbrugge. 2 Pr. - Lelieur Wed. Gaston Poperinge 3 Pr. - Verbouwe Omer, Watou. 4 Pr. - Plancke Camille, Watou. 5 Pr. - Huyghe We. Henri, Reninghelst 6 Pr. - Bafcop Camille,- Poperinge. 2' Prijskamp. Ruinpaarden ge zegd Dertigmaandera 1 3 Paar- !en. 1 Pr. - Dassonville We. Hector Locre 2 Pr. - Verbouwe Omer, Watou. 3 Pr. - Carreye Aug. Westnieuwkerke. 4 Pr, - Lelieur Wed.Gaston Poperinge 5 Pr. - Huyghe Wed. Henri Reninghelst 3° Prijskamp. Ruinpaarden ge zegd Achttienmaanders 4 Paar den. 1 Pr. - Decoster Henri, Dickebusch 2 Pr. - Vercaigne Gebr. Bixschoote 3 Pr. - Lemahieu Honoré, Poperinghe. Pr. - Lemahieu Honoré, Poperinghe. 4" Prijskamp. Merriepaarden van 3 jaar en meer Halfpaarden). 1 1 Paarden. 1 Pr. - Dochy Jules, Reninghelst. 2 Pr. - Cambier Jules, Proven. 3 Pr. - Demuyt Maurice, Brielen. 4 Pr. - Devloo Jerome, Stavele. 5 Pr. - Decorte Emeric, Gyverinckhove 5P Prijskamp. Merriepaarden ge zegd Dertigmaanders 5 Paar den. I Pr. - Verplancke Karei, Boesinghe 2 Pr. - Barbez Marcel, Dickebusch. 3 Pr. - Leroy Alois, Roesbrugge. 4 Pr. - Vervisch Clovis, Kemmel. 6' Prijskamp. Merriepaarden ge zegd Achttienmaanders 8 Paat- den. 1 Pr. - Termote We Ch. Elverdinghe 2 Pr. - Decrock Pieter, Poperinghe 3 Pr. - Vandromme Marcel Reninghelst 4 Pr. - Pecceu Remi, Zuidschoote 5 Pr. - Demuyt Maurice, Brielen. VEULENS 7" Prijskamp. Plengstenveulen». 4 Paarden. I Pr. - Denys Jules, Crombeke. 2 Pr. - Verbiese Cyriel, Reninghelst. 3 Pr. - Coudyzer Camille, Poperinghe. 4 Pr. - Pype Cyriel, Elverdinghe. 8e Prijskamp. Merrieveulens. 7 Paarden. 1 Pr. - Lemahieu Remi, Vlamertinge 2 Pr. - Termote Wed. Ch., Elverdinghe 3 Pr. - Termote Wed. Ch., Elverdinghe 4 Pr. - Vancayseele Achille, Poperinge DE WERKLOOZZENSTEUN. In een Kabine.siaad werden de nieu we besluiten in zake de werkloosheid en waarover een tekst van twee Ko ninklijke besluiten, eerstdaags te ver schijnen is, door den Raad goedge keurd De hoofdbepalingen daarin vervat zijn de volgende 1 De vergoedingen voor werkloos heid door het Krisisfonds uit te betalen bedragen 9 fr. per dag voor de onge- huwden van meer dan 25 jaar, de we duwnaars of de gezinshoofden 7 fr. voor de ongehuwden onder de 25 jaar; behalve die vergoeding is er 3.50 fr. per dag voor de huisvrouw, 3 fr. per kind per dag voor de kinderen minder dan I4 jaar oud. Deze vergoedingeti kunnen ver hoogd worden door tie gemeente en door de provinciën. De gemeenten worden rnet dit doel ingelijfd in vijf reeksen. De maxima die niet te overschrijden zijn verschillen volgens die. gemeenten en volgens den burgerlijken stand der werkloozen (ongehuwd, gehuwd, met of zonder kinders) en het aantal kin- ders. Die bedragen opgemaakt volgens een tabel, schommelen van 1.60 fr. tot 5.50 fr. 2) Worden van de werkloozenver- goeding uitgesloten De werkloozen die 110 fr. inkomen hebben per week, wanneer zij onge huwd zijn, minder dan 25 jaar oud. 1 35 fr. voor ongehuwden meer dam 25 jaar oud. 180 fr. voor gezinnen met 2 personen. 250 fr. voor gezinnen met 3 personen. 280 fr. voor gezinnen met 4 personen. 330 fr. voor gezinnen met 5 personen. 380 fr. voor gezinnen met 6 personen. 400 fr. voor gezinnen met 7 personen. 480 fr. voor gezinnen met 8 personen. 530 fr. voor gezinnen met 9 personen. 580 fr. voor gezinnen met 10 personen en zoo voort. Het koninklijk besluit schaft al de vorige bepalingen af en houdt rekening met het inkomen van het gezin, het loon der gezinsleden, de rente, pen sioenen en andere inkomsten. 4) De werkloozensteun van ge meenten en provinciën vermindert in verhouding tot dit inkomen. Men steunt zich hierbij op het weik- liedenboekje. 5) Worden van den steun van het Krisisfonds uitgesloten zij die een drankhuis open houden, de handelaars, de werklieden van 't gezin van meer dan 65 jaar, de werklieden van meer dan 70 jaar, de gehuwde vrouwen vol ledig werkloos, zij die een slecht ge drag hebben, de drinkebroers, da kampspelers, enz. 6) In zake steun der huisvrouwen zij zijn uitgesloten wanneer zij loon trekkend zijn eene betrekking hebben ofwel helpster in handels- of boeren bedrijven. 7) De echtgenooten gescheiden van den man en niet ten zijnen laste zijn ook uitgesloten. BOB Y^JVverdwijnen 0 spoedig door f 1 Verkrijgbaar in alle Apotheken. I IN I., m, HOE is 't te Lausanne Goed... voor de Duitschers. Ze gaan nie' meer betalen. En wij dan Hewel, wij gaan niet meer ontvan gen. Al wa' simpel is. v A

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1