Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. De Warboel in Duitschland Tegen de Crisis. Eene flinke Taal De Economische Toestand. Da Burgerlijke en Militaire Staatspensioenen. Guitenland abonnementen verschillende landen bezocht, ,4 .«TWAALFDE JAAR. - NUMMER 31. WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 31 JULI 1932. I Jaar, in stad I 2 fr per post 16 fr? Congo 23 fr Frankrijk 23 fr. Amerika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De Postabcnnenten in Belgia, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat ben bedient, en niet aan ou. Plakbrieven bij om gedrukt worden één maal gratia in on* blad ovarganonsan. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Poitcbeckrekening N' 48439. Telefoon 180 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zanden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. Da naamloos# ingezonden artikel* worden in de «cbenrmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen, wordt man beleefd verzocht aan poetaegal voor ant woord ta voagaa. 1 f iet blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr/ minimum 3.00 fr. Co»— Kouwberichten 0.8C fr. de regel, met mini; mum van 3.00 fr. Bijzonder Tarief voor Notarissen en Dear waardert. VoojÉ dik' wijl* ta herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle aankondigingen zijn op voorhand te batalen. Het moet gezegd worden dat de huidige regeering al de krachten be steedt aan de oplossing van de econo mische crisis, die zoo nijpend begint te worden voor ons land. Het zijn niet alleen de werklieden die erdoor ge troffen worden, maar ook de burgers en kapitaalkrachtigen. De crisis heerscht overigens niet in óns land alleen, maar heeft overigens een internationaal karakter. Al de lan den van de wereld, zonder uitzonde ring, worden erdoor getroffen. Het is dus vooral op internationaal gebied, dat de strijd tegen de crisis dient te worden ingezet. Dat werd be grepen door meest alle regeeringen, en het Belgisch goevernement mag om zoo te zeggen aan het hoofd geplaatst worden van den strijd. Reeds in de beruchte economische conferentie van 1930 verklaarde de Belgische gezant te Genève, dat men tot eene internationale overeenkomst diende te komen om de nakende crisis te bestrijden. Over twee jaar werd die wijze raad nog door talrijke landen in den wind geslagen, en dat is de oor zaak waarom men tot heden toe geen doeltreffende maatregelen kon nemen tegen het dreigend gevaar. Eenige maanden waren evenwel voldoende on; te bewijzen dat geen enkel land aan de crisis kon ontsnappen en dat een algemeene overeenkomst diende te worden gesloten. De laatste conferentie van Lausanne heeft een nieuwe periode van interna tionale solidariteit ingeluid. Veel is ei nog te doen op dit gebied, maar nu men op den goeden weg is, zullen weldra de noodige maatregelen ter be strijding van de crisis kunnen getroffen worden. De volken zullen eindelijk begrijpen dat eene internationale toenadering, alleen den toestand kan redden, omdat alle landen maatregelen zullen dienen te treffen om den last van de gedwon gene werkstaking te kunnen overwin nen. De oorlog heeft de geheele eco nomische organisatie over de gansche wereld tot in hare grondslagen aange tast, en aanpassende maatregelen die nen te worden getroffen. De Belgische regeering heeft in eene Kamerzitting verklaard, dat eene bijzondere com missie zal worden aangesteld om naai redmiddelen te zoeken ten einde de huidige werkloosheid te bestrijden. De ze middelen zijn van tweeërlei aard Op internationaal gebied kan eene nieuwe overeenkomst getroffen worden die den arbeidsduur regelt. Het is niet aannemelijk inderdaad dat sommige werklieden arbeid vinden, terwijl an deren blijven voortsukkelen en moeten ondersteund worden door het werk- loozenfonds. De Belgische regeering heeft ver klaard alle maatregelen te willen bij treden, die in deze kwestie eene op lossing kunnen brengen. Maar intusschen moet de werkloos heid bestreden worden door eigene middelen. Op dit oogenblik zien wij maar één middel het is het uitvoeren van belangrijke werken van openbaar nut. Er is nog al iets te doen in ons land op dit gebied, en het is beter nu dezen arbeid te doen uitvoeren dan later. Zoo doende zal de Staat belang rijke werken aan voordbeligen prijs kunnen laten voltrekken en zullen dan meest alle werklieden aan den arbeid kunnen gebracht worden. Het is immers een treurig iets te moeten bestatigen hoe krachtige en be kwame mannen tot eene volledige werkloosheid gedoemd blijven als men nagaat dat er nog zooveel te doen is in het land. De Belgische arbeider die vraagt niet beter dan te mogen arbei den, en hij vindt het onwaardig van met gekruiste armen te moeten zitten wachten, tot betere tijden mogen aan breken. Wij hebben dan ook vertrouwen in onze regeering. Zij heeft met de noo dige onafhankelijkheid en krachtdadig heid de crisis aangetast op internatio naal gebied en wij durven verhoopen, dat ook op het nationaal terrein de noodige maatregelen zullen getroffen worden. DE VOEDING VAN ONZE SOLDATEN. In het leger worden sinds lang proef nemingen genomen, om zich van de degelijkheid eener suikerhoudende voe ding te vergewissen. De duitsche legerdokters hebben reeds tijdens de krijgsoefeningen van 1 898 haar voedingswaarde op de proe gesteld bij verschillende compagnies. In ieder compagnie koos men eener zijds tien manschappen met zwak ge stel die dagelijks een extra rantsoen 30 tot 60 grammen suiker ontvingen, en anderzijds tien andere manschappen op gewoon regiem gesteld, die dan als getuige bij de anderen zouden dienst doen. Men stelde een zeer gevoelig verlies vast lusschen beide groepen. De manschappen die suiker kregen legden een kracht en een uithoudings vermogen aan den dag dat op verre na niet door de getuigen bereikt werd. Er werd tevens bewezen dat de sui ker gedurende lange tochten den hon ger stilde en den dorst leschte. Van zijnen kant stelde Dr Schum- berg in volgende omstandigheden de uitwerking van suiker vast Nadat de manschappen van een re giment een uitzonderlijke vermoeienis hadden doorstaan, gaf men hun een rantsoen suiker dat hen voor meerdere uren in staat stelde de krijgsoefenin gen verder te volgen. Ook op werklieden werd dit suiker regiem toegepast, hetgeen voor gevolg had de werklevering met 25 te verhoogen. Het zou wenschelijk zijn de soldaten niet alleen suiker te geven bij groote krijgsoefeningen of in oorlogstijd, maar ren regelmatig van een suikerrantsoen te voorzien. De uitdeeling ervan zou zeer goed gepaard kunnen gaan met die van de koffie. lllllll!lll!ll!llltlll!!llllll!lllilllllllllilllilllilllillllllllllll!llllllllllilllllllil Prvincie West-Vlaanderen.. WEDSTRIJD VOOR DE SCHILDERKUNST. De prijs van 5.000 frank wordt in twee premiën verdeeld als volgt 3000 r. aan den Heer Vansassenbrouck A. en 2000 fr. aan den Heer Michiels Guil. beiden uit Brugge. De Fleer Leo Vandersmissen uit As- sebrouck bekomt een aanmoedigings premie van 1500 fr. de Heer Gaston De Craecke uit Brugge, 1 000 fr. iiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VAN WAAR KOMT VOETBAL Van het jaar 4000 vóór onze jaar telling tot in 1870 weten we bitter weinig af over voetbal. Zijn oorsprong moet te vinden zijn in verschillende vormen van spontane spelvorming, maar het werkelijk ontstaan van voet aal kent men niet. Geschiedkundige archieven echter eeren ons, dat in 1350 Eduard 111, Coning van Engeland, het toenmalige voetbalspel verbood het bleek toen inderdaad zeer ruw en vertoonde met iet huidige spel geen gelijkenis. De straat was het speelplein dit bood iet voordeel dat de bal nooit out ging en met onverwachte grillige spron gen tegen deuren en vensters, steeds terug het midden van het terrein be reikte. Op een 1 00-tal meter afstand ston den twee paaltjes op een meter breedte van elkaar dat waren de goals. Nu kwam er op aan den bal door een van die smalle openingen te stampen. Zoo er één van de kampers daarin slaagde, dan was het spel uit. De strijd ontaardde dikwijls in vechtpartijen, en ongelukken bleven ook niet achterwege vandaar het ver klaarbaar verbod van Eduard III. Desondanks groeide voetbal de matchen werden nu gespeeld tusschen verschillende dorpen en de toeschou wers deden in tusschen aan boks, om het argument van den sterkste te doen gelden, 't Baart ook geen verwondering dat de politie ingrijpen moest en dat stilaan uit dezen chaos een ernstig re glement moest ontstaan. Dit gebeurde dan ook in 1872 toen bestond een voetbalploeg uit 12 man; de toenmalige bestuursleden zochten echter naar middelen om aan 't spel de noodige afwisseling te behouden en aldus 't genot ervan niet te verminde ren weldra ontstond het drie half backspel en zoo ook het elftal. Van toen af begon de reusachtige bijval in 1873 speelde Engeland Schotland voor 3.000 menschen, maar reeds in 1901 stonden 100.000 man rond het veld geschaard. Die gewel dige toename deed zich weldra op het vasteland gevoelen en zoo verschenen in ons land door de betrekkingen die 3ommige Engelsche firma's hier onder hielden, de eerste sporen van voetbal In een artikel die de Gazet van Antwerpen wijdt aan den Nationalen Feestdag, komt de volgende flinke en verstandige verklaring voor, die door alle goede Belgen met alle handen kan onderschreven worden Daar de marken veel van hun waarde verloren hebben figuurlijk gesproken is men in zekere mid dens aan 't berekenen hoeveel guldens Belgie wel konde waard zijn. Een gek door gekke West-Vla mingen tot volksvertegenwoordiger verkozen is daar in volle Kamer, als hoogste heilmiddel komen uit schreeuwen Groot-Nederland is de eenig passende staatsvorm voor ons Vlaanderen In Nederland lacht men heimelijk om dien zottemanspraat. Want vroe gen we onze heraanhechting met het Noorden, de heeren van Amsterdam en Den Haag zouden ons niet eens willen. Omdat er, onder meer, eigen lijk niet valt te willen de groote mogendheden hebben gaarne hun woordje te zeggen bij dergelijke aan gelegenheden, en of die zouden ge diend zijn met het zoogenaamde Groot-Nederland, is erg te betwijfe len. Ten andere, al wilden de Hollan ders het en al hadden de mogendhe den er vrede mee, wij, 't is te zeggen 9999 op 10.000 Vlamingen, zouden nooit toestemmen in 't versjacheren onzer nationaliteit. Omdat wij Belgen zijn. Omdat wij Belgie gemaakt hebben wat het is, zonder hulp van welken buurstaat ook. Omdat wij vier jaar lang geleden hebben en gestreden, en ons beste bloed vergoten voor het behoud van het eene en onafhankelijke Belgie. Omdat tusschen onze mentaliteit en die der Hollanders een afgrond ligt. Daarom verfoeien en verwerpen wij alle poging die er moet toe strekken Belgie, als onafhankelijken Staat te verzwakken of aan avonturen prijs te geven. Laat nu alle blauwvoetigen met deze es hun profijt doen, en niet het minst de sommige katholieken die, uit schrik voor het activisme, dit in de hand wer- ten. llilllllllIIIII!lllllllllll!llllllillllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllll!IIIIHIl> DRINKT MAS-CAR BIER llllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillllllllllllllllllllllllülllt in meerdere landen, nl. in Frankrijk in Nederland en in Zwitserland verer gert de krisis al sneller en sneller sijna overal elders verscherpt ze regel matig enkel in Belgie stelt men een vertraging vast in den val en in Enge- and een stilstand in de daling. Ziehier eene tabel van den terug gang van den internationalen handel. Van de zes bijzonderste Naties, wier transactie de zes tienden van den we reldhandel uitmaken, vertoont Belgie tot nu toe den minsten achteruitgang in den uitvoer, indien men de cijfers van den eersten trimester van 1932 vergelijkt met die van 1929 Achteruitgang van den Uitvoer van 1929 tot 1932. Belgie 42 Italië 47 Duitschland 48 r/r Engeland 49 Japan 50 Holland 50 Frankrijk 56 Indie 5 7 Canada 61 Vereenigde Staten 69 Voegen we erbij dat het volstaat onze statistieken te raadplegen om er vast te stellen dat, indien onze uitvoer achteruitgegaan is, onze invoer hetzelf de lot heeft ondergaan en, in April 11. is onze balans gunstig geweest. Gedurende de vier eerste maanden heeft onze invoer 10.453.737 ton be reikt ter waarde van 5.999.75 7.000 fr terwijl de uitvoer 6.379.113 ton be droeg tot eene totale waarde van 5.576.820.000 frank. Men hoeft zich trouwens niet al te zeer te verheugen over deze inkrim ping van den uitvoer, want ze bewij zen dat we minder grondstoffen invoe ren, dus dat we minder werken. Op de geldmarkten, is de dollar, die in gevaar was, sterker geworden en het pond wordt minder gevraagd. De Belgische en Fransche franks staan stevig, evenals de lire en de mark. Frankrijk en Belgie gaan voort met uit Amerika het goud te trekken dat ze daar bezaten. Ter Beurs is er weinig bedrijvigheid de daling duurt langzaam voort op bij na alle markten. rtllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIItllllt Zij bedragen bij de 1 miljard en 500 miljoen frank. Aan den Eersten Minister werden, betreffende de. Staatspensioenen, vol gende vragen gesteld I. - Welk is, per departement, het totale bedrag van de rustpensioenen, betaald door den Staat II. - Welke zijn, buiten de pensioe nen betaald onder nr. I, evenals de ouderdomspensioenen, de mijnwerkers en de bediendenpensioenen, de andere pensioenen die ten laste van den Staat vallen, met aanduiding van het totaal bedrag ervan per kategorie III. - Welk is het totaal bedrag van de lasten te dragen door de kassen voor de weduwen- en weezenpensioenen der Staatsbedienden a) voor de wedu wen b) voor de weezen Welke zijn, voor die verschillende kassen, de stortingen aan het personeel opgelegd? Welke is de Staatsbijdrgae in die kas sen De minister gaf volgend antwoord I. - Totaal bedrag, per departement der pensioenen door den Staat be taald Ministerie van Financies 35.849.500 r. Justicie 2 7.071.700 buitenland- sche zaken 2.254.400 landsverdedi ging 26.861.200 kunsten en weten schappen 175.783.800 de landbouw 4.368.700 kolonies 1.021.300 nij verheid, arbeid en sociale voorzorg 2.195.800 binnenlandsche zaken en volksgezondheid 5.212.300 openbare werken 9.369.500 posterijen, telegra- en en telefonen 38.860.200 verkeers wezen 8.499.400 rekenhof 320.400 aurgerlijke pensioenen betaald door de regie van telegrafen en telefonen, 1.497.100. II. - Bedrag, per kategorie, der an dere pensioenen, die ten laste van den Staat zijn (buiten deze bedoeld onder I, en buiten de ouderdomspensioenen, de mijnwerkerspensioenen en de be diendenpensioenen) A. Uitkeering door bemiddeling van het bestuur der thesaurie en der openbare schuld 1.) Militaire pensioenen van invali diteit, van weduwen en weezen en te gemoetkomingen aan ascendenten: Ou de (vóór den oorlog) 1.159.700 fr. nieuwe (na den oorlog 2.504.600. 2.) Renten wegens nationale orden niet toegekend voor oorlogsfeiten fr. 54.000. 3.) Pensioenen betreffende de her wonnen kantons Eupen, Malmedy en St. Vith burgerlijke 303.600 fr. mi litaire 95.500. 4.) Renten toegekend door de Duitsch-Belgische gemengde scheids rechterlijke rechtbank 5.100. B. Betaling 'door bemiddeling der Nationale kas van oorlogspensioe nen 1.) militaire ancienniteitspensioe- nen 176.132.000 2.) militaire inva liditeitspensioenen 438.892.000 3.) renten voor frontstrepen 107.100.000 4.) renten wegens nationale orden 7.088.000 5.) pensioenen van we duwen en weezen van de militairen 101.380.000; 6.) tegemoetkomingen aan de ascendenten van de militairen 48.156.000; 7.) tegemoetkomingen aan de burgerlijke slachtoffers van den oorlog 100.320.000 fr. III. - Totaal bedrag der lasten ge dragen door de pensioenkassen van weduwen en weezen der Staatsbeamb ten 128.063.000 fr. De pensioenen der vaderlooze wee zen verhoogen het pensioen van de we duwe. Alleen de pensioenen der va der- en moederlooze weezen worden afzonderlijk in het groot boek van de kas ingeschreven. Bedrag der afhoudingen opgelegd aan het personeel 6 van de wedde. Allerlei toelagen aan de voorzorgs kassen (uitvoering der wetten van 25 Februari 1920 en 3 Juni 1920). toe lagen aan de kas van weduwen en wee zen van het departement van financies en aan de kas der werklieden van P. T. T. 20.7000.000 frank. Provincie West-Vlaanderen. VOORDRACHTEN OVER TUINBOUW EN KLEINVEETEELT Er wordt ter kennis gebracht van de Boeren- en Tuinbouwgilden, de Hoender- Konijn en Geitenkweekbon den, de Werkersverbonden, de Lande naarsvereenigingen, enz. dat de Pro vinciale Commissie tot Bevordering van den Tuinbouw en de Kleinveeteelt in Weslvlaanderen, gedurende het win terseizoen 1932-1033, in de lokalitei ten waar zulks nuttig geoordeeld wordt, Kostelooze Voordrachten zal laten ge ven over Tuinbouw (moes- en fruit teelt) en klein-veeteelt (hoender- ko nijnen- geitenkweek, enz.) De aanvragen voor het bekomen van deze voordrachten moeten gezon den worden naar voornoemde Com missie (Provinciaal Bestuur, Burgplaats Brugge) vóór 15 Augustus 1932.. Deze verzoekschriften moeten de na men vermelden van de voorgestelde voordrachtgevers. 2Jllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlll!lllllllllllll AMERIKA EN DE OORLOGSSCHULDEN. Senator Borah heeft in een radiorede opvattingen verkondigd die wijzen op een belangrijken ommekeer. Onder meer kwam de senator op voor de onmiddellijke bijeenroeping van de wereldconferentie, die niet al leen over de herziening of schrapping van de oorlogsschulden zou beraad slagen, maar ook al de na-oorlogsche vraagstukken moet aanpakken. Borah wees op de politiek, die te Lausanne werd ingeluid, en die aan de Amerikanen gebiedt de kwestie van de oorlogsschulden te herzien. Deze her ziening moet echter in elk geval ge paard gaan met overeenkomsten om het muntvraagstuk en over de ontwa pening want die overeenkomsten moe ten aan de Vereenigde Staten het ver lies van hun schuldvorderingen op Eu ropa vergoeden en rechtvaardigen. Na gezegd te hebben, dat het ver drag van Versailles onvermijdelijk moet wijken voor de stem van het ge weten en de rechtvaardige eischen, gaf Borah de taak van de conferentie aan als volgt herstel van den goudstan daard, met het doel den economischen toestand in de wereld te verbeteren. De verklaring van senator Borah wordt beschouwd als een van de be langrijkste, daar de senator tot nu toe hardnekkig gekant was tegen elke her ziening van de schulden. Meer en meer gelooft men trouwens in Amerika dat de afbetaling der schulden op economisch gebied een weerslag uitoefent die den Amerikaan- schen handel treft. Ook denkt men dat het beter ware van de betaling der schulden af te zien. Deze ommekeer bij de openbare meening moet thans senator Borah be- invloed hebben. DOOD VAN SANTOS-DUMONT. Deze week is Santos-Dumont, de pi onnier van het vliegwezen, te Rio-de- Janeiro overleden. Santos-Dumont werd te Sao-Paulo (Brazilië) op 20 Juli 1873 geboren. Zijn vader was franschman en op jon gen leeftijd trok Alberto naar Frank rijk waar hij zich toelegde op de uit vinding van een vliegtoestel. In 1898 steeg hij te Parijs op met een bestuur baren ballon, doch deze bracht hem eene teleurstelling. Eerst op 19 Octo ber 1901 lukte hij erin den weg af te leggen Saint Cloud-Eiffeltoren-Saint Cloud, weg dien hij aflegde in 30 mi nuten. Daarop verklaarde hij een toe stel te bouwen dat zwaarder zijn zou dan de lucht. Na tal van proefnemingen lukte hij er ten slotte in op 13 September 1906 den grond te verlaten over een afstand van 7 tot 8 meter, op 1 m. 50 hoogte Op 23 October, legde hij ongeveer 50 meter af en op 12 November van hetzelfde jaar, vloog hij 220 meter op 6 meter hoogte, in 2 1 s. 2/5, wat het wereldrecord beteekende van 37 km 358 per uur. Later bouwde hij nog een prachtige eendekker voorzien van een motor van 25 PK., dien hij Demoiselle doop te en waarmede hij de Parijzenaars in verrukking bracht. De vliegkunst was gevonden. En wat waren die uitslagen tegen wat men nu met vliegtuigen doet Doch aan alles is een begin WAT BRENGT ONS DE VERKIEZING van HEDEN ZONDAG Dat is zeker de vraag die eenieder bezig houdt, op 't oogenblik, zoowel binnen als buiten het Duitsche Rijk. Een Duitsch blad laat echter verhopen dat niet in de kaart van Hitier zal worden gespeeldalthans niet door het huidige Rijksbestuur. Over de mi nister-conferentie te Stuutgart schrijft het inderdaad Op talrijke punten heeft het Rijk een overeenkomst aangegaan met de Duitsche staten, en zich verbonden een politiek te volgen die niet deze is,door de nationaal-socialisten verkondigd Naar verluidt heeft von Paperi ver zekerd dat de nationaal-socialisten niet in de regeering zullen treden dan op een parlementaire basis, na de verkie zingen, wanneer deze in hun voordeel mochten verloopen. Ook zal de regee ring zich niet laten meesleepen in ui terst rechtsche experimenten betreffen de het muntstelsel en den verplichten arbeid. Ook werden formeele verzekeringen gegeven aangaande de voortzetting der huidige buitenlandsche politiek van het Rijk. KOMT DE EX-KEIZER TERUG Uit Berlijn meldt men dat prins Au gust Wilhelm, zoon van den ex-keizer het woord heeft gevoerd op een Hitle- riaansche meeting te Charlottenburg. De prins begon met te verzekeren dat zijn vader den tekst van zijn rede had goedgekeurd. Hij hing daarna een beeld op van Pruisen onder Frederik den Groote en trok een parallel met de huidige republikeinsche toestanden van het Rijk, republiek van genie ters en van naamlooze partij-aanvoer ders De jongste veranderingen in het Rijksbestuur zij nonbeteekenend, in verhouding tot deze die nu gaan gebeu ren. Het derde Rijk zal weldra begin nen. De prins eindigde met de verklaring dat zijn doorluchtige vader binnen kort naar Duitschland zal terugkee- ren EEN OVEREENKOMST VAN f SCHLEICHER-HITLER Men meldt dat de ware meester van Duitschland, generaal von Schleicher, een overeenkomst zou hebben aange gaan met Adolf Hitler, waarbij beslo ten werd de Rijksregeering de vrije hand te laten in het Rijk, op voorwaar de dat Hitier zou mogen regeeren over Pruisen. Hoe de verkiezingen ook uit- loopen, zal de regeering von Papen blijven voortbestaan, met slechts en kele lichte wijzigingen voor wat de personen betreft. Op die basis zou de innerlijke rust verzekerd zijn, teneinde aan de buiten landsche politiek voort te werken, die samen te vatten is in twee punten her ziening van het Verdrag van Versail les en gelijkstelling van Duitschland in zake de bewapening. ilillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllilHIHIIIIUilHtt LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE Kindje verongelukt te Berck-Plage. Eene vrouw, bij wie het kindje van 18 maanden oud van Mad. Flerault, bediende te Parijs uitbesteed is, liet Woensdag dit kindje in den Chemin de TOise te Berck Plage spelen en keek er niet naar om. Wat later vond men het kindje dood in den weg. De sche del was verpletterd. Men weet nog niet hoe het kindje verongelukt is. Smokkeldrama aan de Duitsche grens. Bij eene nachtronde bij Wissemburg deden twee douaniers een wielrijder stoppen die een pak droeg. De fiietser, in plaats van te gehoorzamen, haalde een revolver uit en vuurde op de tol bedienden, die beiden erg gekwetst werden. De smokkelaar vluchtte alsdan over de grens. Eene kranige Vliegster. De Duitsche vliegster Ellie Beinhorn terug van eene luchtreis rond de we reld, is Dinsdag te Bremershaven aan gekomen aan boord van het stoomschip Cap Norte Zij werd door eene groote menigte geestdriftig toegejuicht. Mej. Beinhorn heeft, per vliegtuig, meer dan 30.000 kilometers boven de vijf werelddeelen afgelegd en achttien

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1