Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. De Ontbinding der Kamers De Standsorganisatie in gevaar. abonnementen Belgie vraagt lilaren wijn .TWAALFDE JAAR. - NUMMER 45.' WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 6 NOVEMBER 1932. Janr. in .tad I 2 fr. per po.t 16 fr Congo 23 (r. Frankrijk 23 fr. Amerika 30 fr. MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaars Gebroeders DUPONT, Yperstraat, 2, POPERINGHE. Postcbeckrekening Nr 48459. Telefoon 180 leder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in te zenden tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamlooce ingezonden artikels worden in de scheurmand gegooid. Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr, minimum 3.00 fr. Roawbarichtan 0.80 fr. de regel, mat mini mum van 3.00 fr. - Bijzondar Tarief voor Notarissan an Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle 'aankondigingen zijn op voorhand te betalen. In de leidende kringen van Brussel is men bekommerd over de dreigende houding van Duitschland, dat opnieuw droomt en wenscht brand te stichten aan de vier hoeken van Europa. Men heeft gezien dat de Duitsche propaganda, die over ontzaglijke som men beschikt, in sommige bladen, die niet allen fronter zijn, tegen de vernieu wing van het Belgisch-Fransch Mili tair accoord laat stoken. Tegen dit offensief roert Frankrijk niet, ten minste niet in Belgie. Wat onze nieuwe regeering betreft, men heeft kunnen lezen dat zij binnen de veertig dagen van haar bewind niets zal doen om het militair accoord op te zeggen of te vernieuwen. Onze veiligheid zal dus afhangen van den uitslag der verkiezingen. Laat ons zeggen dat men in Belgie niet goed weet wat Frankrijk wil met zijn flirt met de regeering der baronnen ofte vrijheeren. Charles Maurras schrijft juist dat vele Fransche bladen van dichtbij den toestand van Frankrijk onderzoeken. Frankrijk is, zeggen zij, geplaatst tus- schen de vijandschap der Duitschers die de Russen als bondgenooten heb ben. Frankrijk voelt den twijfel der Belgen, Polen, Tsjecho-Slowakken en Joegoslaven en de kwaadwilligheid van zijn gewezen geallieerden en ge associeerden Italië, Engeland en Ame rika. Als het zoo voortgaat zal Frankrijk niet meer kunnen steunen dan op he' prinsdom Monaco. In Belgie weten wij niet meer, zegde een vriend van Frankrijk, wat we nog aan dit land hebben. Zoolang Poincaré aan het bewind was, bestond er geen twijfel. Briand heeft echter zoo de kaarten dooreengemengd, dat men thans voor een puzzle staat. Het geval van den oppergeneraal Weygand, wiens ontslag dreigt, is ook niet van aard om den twijfel te doen verdwijnen. Dit alles is niet van aard om Frank rijk te versterken en zijn prestige te verhoogen. De Belgen willen weten hoe laat het is vooraleer er spraak kan zijn van ver nieuwing van het militair accoord. Tusschen Frankrijk en Belgie bestaan moeilijkheden, die eerst in der minne dienen opgeklaard, moeilijkheden van politieken en economischen aard. De Belgen zijn geen volk van panache, gloire et victoire maar van realisme. Wij weten dat, volgens het accoord de zaken in orde zijn. In elk geval zal en kan Frankrijk geen Duitschen inval meer dulden langs Belgie om zijn rijk ste departementen van het Noorden te zien bezetten en behandelen als ge durende den grooten oorlog. Een twee de inval zou misschien voor gevolg hebben dat Frankrijk 't gansche Noor den zou verliezen, zooals dit de ge heime gedachte is van de leidende kringen van Duitschland. In dit geval zou van ons land ook niets overblijven, dat een eiland in de groote Duitsche zee zou zijn. Indien zelfs Belgie voor zijn welwillende on zijdigheid Noord-Frankrijk moest be komen, zooals de laatste Duitsche kei zer het eens aan Leopold II en later aan Albert I heeft voorgespiegeld, dan nog zou ons aldus vergroot land een Beieren en een Saksen zijn in het Hei lig Duitsche Rijk, dat een werkelijk heid zou zijn en niet zou gelijken aan het oude Roomsche Rijk, dat noch heilig, Roomsch, noch een rijk was. Naar onze meening zou men goec doen eens vriendelijk tusschen Parijs en Brussel te praten om de bestaande tnisverstanden te doen verdwijnen Wij meenen dat de Broqueville en Hy- ttians daarvoor de geschikte mannen zijn. De Belgen willen in elk geval, dat hun klare wijn geschonken worde. De bekende Fransche journalist St, Brice schreef in Le Journal Niet alleen met het oog op voor bereiding van het financieel herstel is het dat de Belgen heden een sterke legeering noodig hebben. Het gaat ook om ernstige bekommernissen wegens den internationalen toestand. De Belg Neuray heeft ze onderlijnd. Uit dit oogpunt, zouden wij, Franschen, ons niet genoeg kunnen gelukwenschen om dat de heer de Broqueville opnieuw Eerste minister is geworden. De staats Tian, die den moed heeft gehad, op den vooravond van den oorlog, be wapeningen te doen aanvaarden zon der welke de ramp wellicht nog groo- ter zou geweest zijn, is volkomen aan gewezen om het bewind te voeren op een uur dat te veel oude tijden herin nert. Met den heer Hymans, wiens ge zag niet opgehouden heeft te groeien, met dien minister van Buitenlandsche Zaken, zal de Fransch-Belgische sa menwerking, Iaat het ons hopen, een verzwakking vermijden. Andere aanzienlijke Fransche bla den voeren dezelfde taal. Zonder toeven moeten de koppen bijeengestoken worden om eens op recht te zeggen wat dient gezegd tus schen vrienden. Duitschland rust niet om de Belgen van de Franschen af te trekken. Het spel werd reeds ingezet door den nieu wen Duitschen gezant te Brussel. Hij is een Beiersman, een katholiek, een graaf en dus niet meer een socialist als zijn voorganger, die hier onbekend was. De huidige gezant vertoont zich waar hij kan. Hij bezocht de havens van Antwerpen en Gent, om aldus de Antwerpenaren en Gentenaren te doen gelooven dat Duitschland alles voor hen zal doen, terwijl Frankrijk de grenzen sluit en de Belgen als vijan den behandelt, zoo zeggen de Duit schers, die een ordewoord volgen. Tevens dringt de Duitsche gezant zonder gerucht in de wereld van den adel, de diplomatie, de officieelen en de zaken. Natuurlijk spreekt hij er niet van den oorlog en nog minder van het bankroet van zijn land waardoor Bel gie in de penarie zit. In de hoop dat Duitschland onze havens zal bevoordeeligen, laat het ministerie van Buitenlandsche Zaken onzen gezant te Berlijn optreden om op handelsgebied de Duitsche klien- teel voor Antwerpen en Gent te beko men. Vrome wenschen Intusschen laat de Duitsche propa ganda zeggen dat Belgie geen leger noodig heeft, daar Duitschland onze gewesten niet zou aanvallen moest er nog oorlog worden. Die praatjes herin neren ons de woorden van Von Flot- tow, den Duitschen gezant van 1914, die het huis van onzen buurman zou branden, maar dat het onze ongedeerd zou blijven. Het vodje papier is niet vergeten. Meer en meer komen de Duitschers naar Belgie. Dit wil iets zeggen, meer dan men zich misschien inbeeldt. Het is duidelijk, te oordeelen naar de taal van sommige bladen dat een onzichtbaar orkestmeester den toon geeft en de maat slaat in zake het mi- itair accoord. Aan de verantwoorde- ijke staatsleiders van hier en van over Quevy zich niet te laten verrassen en geen verbittering tusschen de Belgen en de Franschen te laten komen. N. G. LEEST EN VERSPREIDT DE GAZET VAN POPERINGHE iilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ONZE GRENSVERDEDÜGING De heer Crockaert, de afgetreden minister van Landsverdediging, heeft op een vergadering van afgevaardig den van Katholieke vereenigingen een geestdriftige hulde gebracht aan het Belgisch leger en den generalen staf, die zich thans inspant om iederen in val, langs de Oostgrens, onmogelijk le maken. Nooit sedert 1831, zeide de heer Crockaert, is Belgie meer paraat geweest dan thans om zijn grondge bied te verdedigen. Binnen 2 of 3 jaar zal niemand het nog wagen onze grens te bedreigen. Voor Juni 1933 zullen de noodige betonnen schuilplaatsen langsheen de grens, van benoorden Maaseik tot bezuiden Arlon, gereed zijn. Geen enkele weg zal, in dit ge bied, buiten het bereik liggen van ons geschut. Al deze grensvestingswerken wor den voorzien van een bestendig garni zoen, geleverd door het korps Arden- sche Jagers. Achter dit front zijn de noodige maatregelen getroffen om, door de vernieling van bruggen, tun nels, enz,, een opmarsch van een zoo genaamd gemotoriseerd invalsleger te stuiten. De Maas wordt verdedigd door de vooruitgeschoven linie Eben Email- Comblain-au-Pont. Verder door de oude herstelde forten en, in de vallei zelf, door blokhuizen met machienge weren en veldgeschut. Niets wordt aan het toeval overgelaten. Achter de Maaslinie wordt de ver dediging van een andere linie, tusschen Antwerpen en Namen, gereed gemaakt Daarna komt nog de Scheldelinie met watervlakken tot aan de zee. EEN KEERPUNT. De rede van Herriot, in de Fransche (amer uitgesproken in den loop van iet debat over de buitenlandsche po- itiek, heeft een beteekenis die moeilijk overschat kan worden. Zij beteekent een belangrijk keerpunt, niet alleen in e Fransche na-oorlogsche politiek, maar zelfs in heel de Europeesche he- dendaagsche geschiedenis. Inderdaad werd daardoor de laatste iand met de eigenlijke oorlogspolitiek doorgebroken, en vervangen door een gloednieuwe regeling van algemeen uropeesche aangelegenheden, alhoe wel gesteund op de oude basis van in ternationaal toezicht en arbitrage. Zekere Engelsche bladen spreken over een heraanpassing van het plan- Tardieu, dat alleen is verzonken in de antipathie door den ontwerper aan ze- cere kringen ingeboezemd. Men kon zich daar, spijtig genoeg, niet overheen zetten, want anders ware het huidige Yansche plan reeds voor de helft in volle werking geweest, op het oogen alik. En eigenlijk was het ontwerp van Tardieu ook slechts een toepassing van stellingen en losse gedachten die reeds eenigen tijd rond Genève werden uit gedrukt, en die vooral ten doel hadden iet prestige en de autoriteit van den Volkenbond te verhoogen. De groote Zwitsersche publicist en journalist Bau er heeft er trouwens, in zijn Morgen wieder Krieg de voornaamste prin ciepen van uiteengezet, met oorzaak en gevolgen, en op elke Volkenbonds vergadering werd er over gesproken. Het is echter goed, dat precies Her riot deze voorstellen ook tot de zijne maakt op het gunstige oogenblik. Als geestelijk opvolger van Aristide Briand is hij er wel de aangeduide persoon- ijkheid voor. Daardoor is het Fran sche plan als bij tooverslag, dank zij enkele welkome wijzigingen en verbe teringen, aan heel Europa als een de gelijke basis voor verdere onderhande- ingen voorgekomen. Zelfs aan Berlijn, dat tegen geen en- cel punt principieel bezwaar maakt, en bereid is om op alle voorstellen van arijs welwillend in te gaan. Londen was reeds bij voorbaat gewonnen, en ook Rome zal thans wel volgen. Zoo dat men gerust aannemen mag dat ■Tankrijk thans wel degelijk de leiden de rol, in de internationale politiek van ons werelddeel speelt, waarop het sinds den oorlog aanspraak maakt. En dit op een wijze die nooit de volmaking zoozeer is nabij gekomen. DRINKT MAS-CAR BIER VREEMDE ARBEIDERS IN FRANKRIJK. Nieuwe Schikkingen. Het eerste decreet tot toepassing der wet van 1 0 Augustus 1.1., betreffen- den vreemden handenarbeid in Frankrijk, is afgekondigd geworden te Parijs. Het is van het grootste belang voor de Belgen, die in Frankrijk ge vestigd zijn, of voor dezen die er zich zouden willen vestigen. Voor wat deze laatsten betreft, zal een baas, wanneer hij een vreemden arbeider wil in dienst nemen, er de gelijktallige dep'artements-commissie van verwittigen, welke zijn dossier zal overmaken aan de gewestelijke com missie en deze laatste aan het mini sterie van arbeid te Parijs. Het is alleen in geval er in den stiel van den aanvrager geen Fransche werkloozen zijn, dat de toelating zal verleend worden aan den vreemdeling. De toestand van de vreemde werk man, die naar Frankrijk gekomen is zonder regelmatige toelaing, zal moe ten aangegeven woorden door den werkgever, op straf eener boete voor dezen laatste, van 2,000 tot 3,000 fr. Het dossier zal den hierboven aange- duiden weg volgen en de werkman za juist onder dezelfde voorwaarden on derzocht worden als deze die zijn aan vraag doet om naar Frankrijk te mo gen komen werken. Een tijdelijke toelating zal kunnen vergund worden aan vakmannen wel ke voor een bepaalden tijd naar Frank rijk komen, bijvoorbeeld voor 't mon- teeren van machines, welke in den vreemde vervaardigd zijn. Diezelfde toelating kan verleend worden voor de seizoenarbeiders. Voor wat de vreemde werklieden betreft, welke ten minste sedert yij jaar in Frankrijg gevestigd zijn en wier verblijf verlof in regdl is, deze moeten zich niet ongerust maken. Nochtans moeten zij gedurende die tijdruimte denzelfden stiel uitgeoefend lebben. In het Fransch ministerie van arbeid verklaart men dat de toestand tegen woordig in Frankrijk zoodanig is, dat er geen enkele afwijking zal kunnen geschieden, tenzij voor de op voor land voorziene gevallen. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllir Menig katholiek is van meening dat de Standsorganisatie in den schoot der catholieke partij, de oorzaak is van de verdeeldheid en verzwakking van die partij. De standsorganisatie, die, mee nen wij, gesproten is uit het vruchtbaar en fanastisch brein van Helleputte, ïeeft inderdaad de katholieken in vier groepen gesplitst die tegen elkander meer in strijd zijn dan in een goede overeenkomende partij. Die indeeling is overigens niet een parig door de katholieke politiekers aanvaard. De katholieke Walen en de Brusselaars willen er grif niet van hoo- ren. Dit is ook het geval in menig Vlaamsch arrondissement.De tweespalt blijft er bestaan omdat het stelsel ver schrompeld is tot een twist tusschen personen en categorien. Op die wijze moet er op den duur van de katholieke partij niet veel over- ilijven. Men heeft gemeend door een Unie de verdeelde katholieken bijeen te mengen en men heeft die unie tot stand gebracht door de katholieke groepen, die in Vlaanderen niet de sla ven van Van Cauwelaert willen zijn, niet uit te noodigen.Op de vergadering ïeeft het gestoven tusschen christen democraten en conservatieven, alsook tusschen de Boerenbonders die onte vreden zijn omdat de boter afgesla gen is. Hebben die menschen de be teekenis der nederlaag voor de ge meenteverkiezingen nog niet begrepen De Waal zegt lis sont durs de com- prenure Kortom het vuil linnen is in familie gewasschen geweest. Het bijtend loog zout is niet gespaard geweest. Meer en meer ziet men dat de dwa ze stands- of Standaardsorganisatie de schuld is van den achteruitgang der catholieke partij. Gelukkig heeft de li- aerale partij het stelsel van den theo- rieker Helleputte in de partij niet toe gepast waar het den klassenstrijd ont wikkelt. Overal verwekt zoo iets veel onee- nigheid. saiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii NIEUWE CRISIS IN DE ENGELSCHE KATOENNIJVERHEID. ALGEMEENE KIEZINGEN IN ONS LAND. OP ZONDAG 27 NOVEMBER 1932 VOOR DE KAMER EN SENAAT. OP ZONDAG 4 DECEMBER 1932, VOOR DE PROVINCIERADEN. Ongeveer 200.000 iarbeiders in Staking. In de katoennijverheid van Lan- cashiere is een nieuwe crisis uitgebro ken, daar de vergadering van afgevaar digden der spinners, die te Manchester werd gehouden, met groote meerder heid van stemmen heeft besloten tot verwerping van de loonovereenkomst, waaromtrent op 23 October een ac coord werd bereikt. Wel is waar had den de bestuursleden van de spinners bonden in die regeling toegestemd, doch zij bezaten niet de volmacht, om een definitieve regeling zonder verdere ruggespraak aan te nemen en zij zijn thans door de afgevaardigden der plaatselijke afdeelingen in het ongelijk gesteld. De weigering, om in de regeling toe te stemmen is voornamelijk 't gevolg van de oppositie der spinners uit Bol ton en Oldham, de twee belangrijkste spinnerij-centra in Lancashire en van die uit Rochdale, waar eveneens veel spinnerijen zijn gevestigd. Het resul taat van die stemming is, dat Maandag in dc meeste fabrieken de arbeid niet hervat werd. De oplossing van de nieuwe crisis zal allicht nog moeilijker blijken dan die van het jongste geschil, dat men bijgelegd meende. De kaarders hebben wel is waar de voorgestelde regeling aangenomen, doch wanneer de spin ners weigeren den arbeid te hervatten, moeten ook de kaarders werkloos blij ven. Bij de stopzetting zijn dan ook 200.000 arbeiders betrokken. HJIIIIIinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllll DRINKT MAS-CAR BIER Het Verslag aan den Koning. Het Staatsblad van Zaterdag kon digt het verslag af door de ministers aan den Koning overgemaakt, en waar door dezen den Vorst de ontbinding van het Parlement voorstellen. Dit verslag luidt als volgt SIRE, De parlementsverkiezingen moeten, normaal, in de maand Mei a.s. worden gehouden aangezien deze datum zoo nabij is, zal de nuttige duur van het parlementaire zittingsjaar zeer kort zijn. Welnu, om wille van de moeilijk heden waarmede ons land,in den maal stroom van de crisis, waardoor de hee- le wereld is getroffen, te kampen heeft, moet het werk van 's lands economisch en financieel herstel dringend worden doorgeroerd. De Regeering, die met deze taak zal belast worden, moet, aan den anderen kant, op ontegen sprekelijke wijze den steun van de Na tie genieten. De zoo even tot stand gekomen Re geering is vastberaden aan het werk gegaan om de voorbereidende maatre gelen te onderzoeken met het oog op de noodige hervormingen en voorstel len. Zij zal er zich op toeleggen, om de uitslagen te verstevigen welke be komen zijn door de vorige kabinetten die, alle, voor 's Lands herstel moesten strijden onder voorwaarden van den aard, om de moedigsten af te schrik ken. De Staatsschuld is thans niet zoo groot, als in den tijd van de stabili satie van den frank. De reeds genomen en in het voor uitzicht gestelde maatregelen om de Schatkist steviger en de begrooting sluitend te ma*ken, de gezonde econo mische toestand van bet land, de ste vigheid van zijn krediet, de vastheid van zijn munt welke op de sterkste waarborgen en inzonderheid op een nooit geëvenaarden goudvoorraad steunt zijn machtige factoren tot welgelukken geen devaluatie, geen inflatie. Belgie heeft menigmaal in het ver leden bewezen, dat zijn wilskracht te gen alle beproevingen was opgewassen De Regeering, waarvan de samen stelling beantwoordt aan de meerder heid, welke tijdens de huidige wetge ving tot uiting is gekomen, is de mee ning toegedaan, dat thans de Kamers dienen ontbonden om de Natie in staat te stellen klaar haar wil uit te drukken; aldus kunnen de nieuwe Kamers met gezag de zaken aanvatten, die dienen afgehandeld en zich inspannen, om de hinderpalen, die wegens de wereldcri sis en de stopzetting der herstelbeta lingen ons land hebben getroffen, uit den weg te ruimen. In afwachting beperkt de Regeering haar taak niet tot de binnenlandsche moeilijkheden zij zet de vredelieven de taak voort, waarop ons land zich in Europa mag beroepen en zij sluit zich ten deze aan bij de mogendheden die er naar streven om het vertrouwen en de veiligheid in de geschokte wereld te doen herleven en waarborgen. De aldus door ons opgevatte ont binding is dus, noch de uitdrukking van een twijfel omtrent het gevoelen der Kamers, noch een terugdeinzing voor de moeilijkheid om de afdoende middelen te bepalen en toe te passen. Zij is, ons inziens, de regelmatige en streng grondwettelijke proceduur, om den weg voor te bereiden voor een Regeering die, bogend op de instem ming der Natie, met overleg zal kun nen handelen. Diensvolgens hebben wij de eer bij gaand ontwerp van besluit waarbij de twee Kamers en de Provincieraden ontbonden worden, aan de goedkeu ring van Uwe Majesteit t'onderwerpen Wij hebben de eer te zijn Sire, van Uwe Majesteit, de zeer nederige, zeer onderdanige en zeer getrouwe dienaars (Volgen al de handteekeningen der ministers). Ziehier de voornaamste bepalingen van het koninklijk besluit dat door den Koning genomen werd en ook in het Staatsblad verscheen Art. 1. De Kamer en de Senaat zijn ontbonden. De kiescolleges van al de arrondissementen van het land zijn op 27 November 1932, bijeengeroepen ten einde oveif te gaan tot de kiezing der nieuwe volksvertegenwoordigers en senators. Art. 2. De huidige provincieraden zijn ontbonden vanaf den datum van 8 December 1932.De kiescolleges van al de kiesdistricten van het land zijn bijeengeroepen op 4 December tot de verkiezing der nieuwe raadsleden. Art. 3. De nieuwe provincieraden zijn bijeengeroepen tegen Donderdag 8 December 1932. Zij zullen op 19 December overgaan tot de kiezing der nieuwe provinciale senators. Art. 4. De nieuwe Kamers zijn bij eengeroepen voor Dinsdag 20 Decem ber 1932. De Kamer- en Senaatverkiezingen. Art. 5. De verkiezingen zullen plaats hebben tusschen 8 uur en I 3 uur op 2 7 November 1932. Art. 6. De candidatenlijsten moeten uiterlijk op Zondag 6 November neer gelegd zijn. Art. 8. De hoofdbureelen zullen op Zondag 6 November voorloopig en op Maandag 7 Nov. definitief de candi datenlijsten vaststellen. De hoofdbureelen zullen Donderdag 1 0 November, om 4 uur namiddag,ver gaderen om het stembulletijn te formu leeren of de gekozenen zonder strijd uit te roepen. Art. 1 2. De verklaringen aangaande de groepeering der lijsten van de can- didaten voorzien in de artikels 1 32 en volgend van den verkiezingscodex, zullen moeten afgeleverd worden op 1 7 November aan den Voorzitter van het centraal provinciaal' bureel op de plaats en uur in het bericht vermeld in artikel 7 van dit besluit. Het getal Volksvertegenwoordigers en Senatoren. Hieronder geven wij de verdeeling van het aantal volksvertegenwoordi gers en senatoren te verkiezen op 27 November 1 932 Provincie Brabant Volksv. Senat. Brussel 26 13 i euven r 7 3 I Nijvel 4 2 Prov. Antwerpen Antwerpen 15 Mechelen 5 Turnhout 4 Mechelen-Turnhout Prov. West-Vlaanderen Brugge 4 Veurne-Diksm. Oostende 5 Roeselaer-Thielt 5 Kortrijk 5 Yper 3 Kortrijk-Yper 4 Prov. Oost-Vlaanderen Gent-Eekloo 12 6 Dendermonde 4 4 Sint Niklaas 4 Audenaerde 3 4 Aalst 5 Prov. Henegouwen Bergen 7 5 Soignies 4 Doornik-Ath 6 Charleroi 1 1 I Thuin 3 Prov. Luik Luik 13 Huy-Waremme 4 Verviers 6 Prov. Limburg Hasselt 3 4 t Tongeren-Maaseyck 4 Prov. Luxemburg Arlon-Marche-Bastogne 3 3 if Neuf chateau-Virton 3 Prov. Namen Namen 5 5 Dinant-Philipville 4 Hetzij in het geheel 187 volksver tegenwoordigers en 93 senators. Bij deze laatste zijn te voegen 44 provin ciale senators en 22 gecoöpteerde sena tors, hetzij 139 senators. De Provinciale Verkiezingen. De kiezers worden opgeroepen tus schen 8 en 1 uur op 4 December 1932. Art. 1 4. De candidaten moeten zich aanbieden Zondag 13 November ten laatste. Elke aanbieding moet onder teekend wezen door minsten vijftig al- gemeene kiezers van het district. De voorstellingen mogen geen candidaten bevatten bijzonder voorgesteld als suppleant. Art. I 5. De voorzitter van 't hoofd bureel van ieder district zal dooj eeq 7 2 2 3 3 7 7 2 2

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1932 | | pagina 1