De Nieuwe Taksen in België Nijverheidsblad voor Poperinghe en omstreken. winterhanden wintervoeten De Amerikanen erkennen hun Ongelijk. gebarsten lippen, gesprongen huid vmrxxtchl 4m ycneasl Doos 4 en 71/t frank. In alle Apotheken .DERTIENDE JAAR. - NUMMER 4 ttÊÊÊÊM WEEKBLAD 25 CENTIEMEN. ZONDAG 22 JANUARI 1933. ABONNEMENTEN I Jaar, per peut 16 fr Congo 23 fr Frankrijk 25 fr. Amerika 30 fr. Loase Nummers 0.25 MEN ABONNEERT OP ALLE BELGISCHE POSTKANTOOREN De postabonnenten in Belgie, die van woonst veranderen, moeten dit aangeven in 't post- bureel dat hen bedient, en niet aan ons. Plakbrieven bij ons gedrukt worden één maal gratis in ons blad overgenomen. Uitgevers-Eigenaar» Pcstcheckrekening Gebroeders DUPONT, Yperstrnat, 2, POPERINGHE. Nr 48459. Telefoon 160 Ieder medewerker blijft verantwoordelijk voor zijne bijdragen. Bijdragen in tegen den Donderdag noen. Kleine berichten tegen den Vrijdag noen. De naamloose ingezonden artikels worden in de schaarmend gegooid. te zendaa Bij elk schrijven naar inlichtingen wordt men beleefd verzocht een postzegel voor ant woord te voegen. Het blad staat ter beschikking van alwie het goed meent met het algemeen nut en belang. AANKONDIGINGEN Per regel 1.00 fr. minimum 3.00 fr. to»— Rouwberichten 0.80 fr. de regel, met mini mum van 5.00 fr. to» Bijzonder Tarief voor' Notarissen en Deur waarders. Voor dik wijls te herhalen rekla- men, prijzen volgens overeenkomst. Alle sankondigingen zijn op voorhand te betalen. Het Schuldenprobleem. Zij gaan de tot nu toe gevolgde politiek wijzigen In verband met den ontwikkelings- gang van het schuldenvraagstuk, wordt er den laatsten tijd weer veel gespro- ken over de reis die de heer Pierre Laval naar Amerika ondernam, toen hij nog minister-president van Frank- •rijk was. En die plotse, ietwat late belang stelling werd veroorzaakt door een uit lating van den zonderlingen Ameri- kaanschen senator Borah, die met de elegantie van een koordendanser, in zake buitenlandsche politiek steeds van het eene uiterste van het touw naar het andere overwipt. Na minstens een tiental keeren van opinie veranderd te zijn, aangaande de manier waarop men het schulden probleem in zijn geheel moet over- schouwen, was het hoofd der buiten landsche commissie van het Congres ertoe gekomen om zijn baas, den heer Hoover, te gaan lastig vallen met de herinnering aan de afspraken met de h. Laval. Voor de gelegenheid ging Borah nu eens bewijzen dat Frankrijk overschot van gelijk heeft gehad door op i 5 De cember 1.1. niet te betalen. Of hij daar van zelf overtuigd is, blijft een vraag- teeken.Wellicht zou hij ook het te genovergestelde verdedigd hebben, in dien hem dit aanleiding had kunnen geven tot een ophefmakend optreden. In dit opzicht is de senator toch zoo typisch Amerikaansch publicitair Maar dat komt er intusschen minder op aan zijn redevoering wekte sen satie, en een sensatie die zonder eeni- gen twijfel heilzaam zal zijn voor het verder verloop der schulden-onderhan delingen. Daarvoor moeten wij den eigenaardigen man dank weten. Hij beweerde dan, vrank en stout, dat Hoover destijds bindende beloften tegenover den Franschen minister-pre sident had afgelegd, en men mocht wel veronderstellen dat hij, als leider der buitenlandsche commissie, daar beter zou van op de hoogte zijn dan wie ook. Toch leek dit, op eerste zicht niet zoo... De reis van Laval behoort, in de politieke geschiedenis van na den oorlog, tot de uitzonderlijke uitingen van geheime diplomatie. Alhoewel na den oorlog door de vooraanstaande staatslieden van Europa beslist werd dat met die methode van handelen definitief zou gebroken worden, om de volkeren democratischer, wat openlij ker te besturen, vond men het toch nu en dan npodzakelijk daartoe zijn toevlucht te nemen om de schadelijke reacties der openbare meening in ze kere delicate aangelegenheden te ont gaan. Zelfs de Volkenbond die toch het voorbeeld zou moeten geven gaf wel eens aan die noodwendig heid toe. En beschermd door het masker dan van de geheime diplomatie, liet Hoo ver openlijk afstrijden dat hij ooit ge lijk welke toezegging aan Laval zou hebben gedaan, voor wat de regeling der oorlogsschulden betreft. Maar Borah liet zich niet door zoo'n kleinigheid uit het veld slaan Voor deze gelegenheid scheen de man zich bijzonder goed gedocumenteerd te hebben wat niet altijd in zijn ge woonte ligt en door zijn replieken in de pers, bracht hij den minister van buitenlandsche zaken Stimson, ertoe, ergens neer te schrijven dat de bespre kingen tusschen Hoover en Laval wel degelijk over een regeling van bet schuldenvraag6tuk en van de herstel betalingen hadden geloopen. Die zin was zijn gewicht in goud waard, in dit geval Daardopj" werd zelfs het nevralgieke punt van heel de kwestie aangeraakt: tijdens de ontmoe ting Hoover-Laval werd zelfs over de oorlogsschulden gesproken in verband met de herstelbetalingen Dus, in den geest der beide staats lieden, waren op dit oogenblik de bei de kwesties nauw met elkaar verbon den. En wanneer men nagaat dat door de Conferentie van Lausanne, de ex- Verbondenen openlijk hebben afstand gedaan van de herstelbetalingen, was het niet meer dan billijk dat Frankrijk en ook de andere betrokken mo gendheden een grondige wijziging (zoo niet een volledige schrapping) fan de oorlogsschulden verwachtten. Natuurlijk zijn al de Fransche bla den op die bekentenis gevallen lijk de leeuwen op hun prooi. Borah heeft elke tegenspraak van president Floover ten spijt, zijn slag thuisgehaald, en nu mo gen de republikeinen nog zoo ijverig en vakkundig te werk gaan om hun verslagen candidaat voor het president schap, wit te wasschen in de oogen van hun kiezers... het feit dat die klap hem gegeven wordt door een partijge noot laat hem dubbel zoo hard op zijn kaak terecht komen Want zoo is op 't oogenblik de politieke toestand in de Vereenigde Staten, dat de meest vooruitziende en menschlievende daad van den president, zijn voorstel tot in grijpende regeling van de schulden en herstelbetalingen, hem door de kort zichtige bevolking het zwaarst wordi aangerekend. Misschien krijgt Hoover zijn revanche van het nageslacht... Maar het onmiddellijke resultaat voor Europa schijnt inmiddels niet op zich te laten wachten. De bijzonderste correspondent van Le Temps te New-York, heeft aan zijn blad bericht dat Roosevelt en Hoover overeenge komen zijn heel de tot nogtoe gevolg de politiek der States, inzake de oor logsschulden, te wijzigen, omdat zij erkennen op een dwaalspoor te zijn geraakt waaruit geen ontkomen meer mogelijk is Wij wachten met hoopvol vertrou wen op de officieele confirmatie, van Amerikaansche zijde, van dit bericht... en op een nadere omschrijving van het geen Oom Sam ons in de plaats ervan zal aanbieden. G. aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiHi DE MEKANIEK IN HET LANDBOUWBEDRIJF. De gebeurtenissen hebben een over wegenden invloed op de bedrijfsme- thoden. De schaarschte van handenarbeid heeft in dit laatste kwart eeuws de ontwikkeling van het landbouwmeka- nisme bevorderd. De moeilijkheid voor onze voortbrengers om zich op de markt te handhaven zal noodzakelij kerwijze dezelfde gevolgen hebben. Willens of niet, past men zich aan, aan de omstandigheden en de lenig heid waarvan de landbouwer blijk geeft in de uitoefening van zijn bedrijf, geeft de mate van zijne beroepsbe kwaamheid. Men weet dat de arbeid de inkom- prijzen van den landbouw aanzienlijk verhoogt. Welnu de kosten van han denarbeid en gespan kunnen merkelijk verminderd worden door een metho dische inrichting deze veronderstelt een gereedschap, dat geschikt is vol gens de bijzonderheden van 't bedrijf. Om doelmatig te zijn, moet het ge bruik eener machine voordeelig wezen In dit verband is het geoorloofd enke le beschouwingen in het midden te brengen. Men stelt zich geen land bouwbedrijf voor - hoe klein ook - zonder een minimum van materiaal ploeg, eg, rol, karren, afroomer, enz. Die toestellen zijn onmisbaar en het is nutteloos er verder over uit te weiden; enkel is het van belang modellen te kiezen die overeenstemmen met het belang van het bedrijf. Andere machines echter, die toch van wezenlijk belang zijn, kunnen nu slechts ingevoerd worden in de hoe ven van een zekere oppervlakte. Zulks is het geval voor de zaaimachines, de meststrooiers, maaimachines, tractors, elevators, pietmolens, enz. Het aan werven van de machines dezer tweede categorie gaat met zoovele kosten ge paard, dat het slechts gebillijkt wordt door de uitgestrektheid van het bedrijf. Naarmate een werk uitbreiding neemt, worden de uitgaven verdeeld over een grooter aantal hectaren of quintalen- Het aandeel der vaste kosten vermin dert, naarmate de jaarlijksche presta tie vermeerdert. Bijgevolg moet het aankoopen van dit materiaal aan een grondig onderzoek onderworpen wor den. Het gebruik van een machine, wordt voordeelig wanneer de bewerkte oppervlakte zoo groot is dat de kost prijs van den mekanischen arbeid ge lijk is aan den prijs van den handen arbeid. De landbouwer die werkelijk om zijn belangen bekommerd is, zal het nut van dien regel inzien om vast te stel len welke machines hij gebruiken moet Toch leiden die berekeningen tot geen starre resultaten. Er moet inderdaad rekening worden gehouden met den toestand, waarin de landbouwer ver keert ten opzichte van den handenar beid. Een zekere opoffering zal soms worden gedaan voor de mekanische uitvoering van een bepaald werk, om dat het personeel moeilijk aan te wer ven is. Misschien ook kan aan een uit bating niet de gewenschte ontwikke ling worden gegeven, zonder een aan gepaste installatie (mekanisch melken) Bijzondere eigenschappen van de verschillende machines hebben ook hun invloed en verdienen de aandacht. Ir. dit verband stelt men dikwijls als voor beeld de bezuiniging van zaadgoed, verwezentlijk door het gebruik van zaaimachines de meststrooier heeft het voordeel de meststoffen gelijkma tig te verdeelen en de pik- en bindma- chine vermindert de verliezen bij den oogst. Wat de pletmolen betreft, het werk aan huis is een factor van regel matige voeding, beschermt den land bouwer tegen mogelijke vervalschingen en laat hem toe bestellingen in 't groot te doen en het gemaal te regelen vol gens de vereischten van het oogenblik. Alzoo heeft elke machine min of meer voordeelige eigenschappen, die men niet uit het oog mag verliezen. Om zich op de hoogte te stellen, zul len de landbouwers een bezoek bren gen aan de 20e Tentoonstelling van Landbouwmachines en -producten, welke zal gehouden worden te Brus sel, in het Paleis van het Jubelpark, van 26 Februari tot 5 Maart. Daar zullen zij inlichtingen inwinnen over de waarde, de duurzaamheid, de da- gelijksche opbrengst van de machines, die een bijzonder belang voor hen kun nen opleveren. In dat licht beschouwd, krijgt deze Tentoonstelling een buitengewoon be lang, hetwelk de landbouwers naar waarde zullen weten te schatten. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll DOOR GOEDKOOPER LEVEN. Het tijdschrift De Belgische Syn dicale Beweging in een artikel over de 40-uren week, besluit dat het eeni- ge middel om alle moeilijkheden op te lossen bestaat in het verminderen van de winsten der werkgevers. Ziedaar een oplossing, die uiterst welgekomen zal zijn voor alle demago gen en lichtgeloovige werklieden, die zich zoo gemakkelijk met schijnredens laten bedriegen. Laat ons eerst de vraag stellen, of het in het voordeel der werklieden is, wanneer de winsten der werkgevers verminderen Het gezond verstand alsook de sta tistieken van de laatste jaren zijn daar om te bewijzen dat juist het tegenover gestelde waar is. Is het niet klaar en duidelijk dat er meest fabrieken en nieuwe instellingen worden opgericht wanneer de nijveraar geld verdient Is het niet onbetwistbaar, dat het juist het groote getal fabrieken is, dat aan de werklieden veel werkgelegen heid biedt en de loonen doet verhoo- gen Hebben wij niet gezien dat in de voorspoedige jaren zeer dikwijls ver hoogingen boven het indexpeil werden toegestaan En het tegenovergestelde is ook waar. Zoo zagen wij sinds de crisis geen nieuwe fabrieken meer bouwen en terzelfdertijd verminderden de werkgelegenheid en de loonen, zonder dat de ergste demagoog hieraan iets vermocht te veranderen. Maar een tweede vraag dringt zich op en deze is of de winsten der werk gevers nog kunnen verminderd worden zonder gevaar de gaftsche nijverheid stop te zetten. Laat ons hierover de bestaande sta tistieken raadplegen en wij bestatigen dat in de tien eerste maanden van 1929 een totaal van 4.183 Belgische maatschappijen de som van 4 milliar- den 85 millioen frank winst hebben verwezenlijkt. Gedurende dezelfde maanden van 1932 hadden 4.601 maatschappijen een totale winst van I milliard 362 millioen gemaakt. De winst der werkgevers is dus in drie jaren van 75 ten honderd ver minderd en wie zou durven zeggen, dat die winstvermindering' in iets ten goede is gekomen aan de arbeiders Voegt nu hieraan toe, dat ongeveer een vierde der hierbovenvermelde win sten rechtstreeks door den Staat wor den opgestreken, en dat de werkloonen volgens Prof. F. Baudhiiin in 1930, 27 miUiarden bedragen hebben en zqo zal iedereen beseffen dat aan dien kant de ware oplossing niet te vinden is. Alleen de vermindering der levens duurte moet ons tot een beter einde voeren. In het Staatsblad verschenen. Het Staatsblad van Zondag kondigt de verschillende verslagen af aan den Koning, waardoor de regeering aan Zijne Majesteit de voorstallen doet voor het opmaken der verschillende besluiten tot het heffen van speciale belastingen, voor het verzekeren van het budgetair evenwicht. DE NATIONALE CRISISBELASTING In den geest van nationale saamhoo- righeid tegenover de financieele moei lijkheden welke het land doorworstelt wordt bij artikel I, paragr. Ider wet van 30 December het invoeren voor zien alleen voor 1933 van een bijzondere en progressieve nationale crisisbelasting. Om op de wenschen van den wet gever in te gaan, komt het er op aan dat alle burgers, die er toe in staat zijn het hunne elkeen naar zijn vermo gen tot het werk van herstel bij drage: zij die, dank zij hun bevoor rechten stand, niet door het euvel der werkloosheid zijn getroffen, zijn het aan zich verschuldigd deel te nemen aan het verstrekken van hulp aan hun verstoken landgenooten. Op dit begin sel gaat onderwerpelijk besluit af wan neer het de nationale crisisbelasting vestigt. Die tijdelijke belasting maakt een collectief offer uit dat wordt ge- vergt van alle burgers die over belast bare middelen beschikken. De Regeering heeft echter de alge- meene beginselen wenschen te behou den welke tot grondslag dienen aan onze fiscale wetgeving. Het is daarom dat het besluit, zooals in zake de in komstenbelasting een vrijgesteld mini mum bepaald. Dit minimum is voor de loonen, wedden, pensioenen, enz. op 12.000 fr. gesteld, behoudens dat voor de ongehuwden op 1 0.000 frank. Bewuste bijdrage is slechts van tij - delijken aard. Zij geldt maar voor 1933. In overeenstemming met 's wet gevers verlangen, maakt het besluit de bijdrage progressief. Deze progressivi teit ligt in de cedel. Men neemt dus de gezamenlijke inkomsten niet in be schouwing. Deze handelwijze werd in gegeven door praktische noodwendig heden. De geringheid van deze aan slagvoeten billijkt deze wijze van han delen. De aanslagvoeten verschillen van 1 tot 4 t.h. Onderscheid voor private bedrijven en openbare diensten. Voor de loon- en weddetrekkenden der private bedrijven, alsmede voor de gepensionneerden verschilt de cri sisbijdrage van I tot 3 Zz t.h. op het bruto-bedrag der bezoldigingen. Wat de loon- en weddetrekkenden der openbare diensten betreft, werd er in de parlementsbesprekingen aan genomen dat een vermeerdering van den aanslagvoet op hen mocht toege past worden wegens het vast karakter van hun betrekking, alsmede wegens de zekerheid die zij hebben, dat hun oude dag vrij van zorgen is. De ver meerdering bedraagt Zï t-h- Daar de handelaars, de industriee- len, alsmede degene die een vrij be roep uitoefenen op netto inkomsten worden belast, wanneer daarentegen voor de loon-, weddetrekkenden en ge pensionneerden de belasting op bruto- inkomsten gevestigd wordt, werden deze minima onderscheidenlijk tot 10.000 en 8.000 frank terug gebracht. Vrijstelling van zekere inkomsten. Ten aanzien van den b'jzouderen aard van somrnige inkomsten stelt het besluit ze vrij van de nationale crisis bijdragen, Inderdaad, eenerzijds verleent het besluit vrijdom van de bijdrage aan de pensioenen toegestaan aan de zware oorlogsinvalieden, aan de ascendanten van overleden militairen, aan de oor logsweezen, aan de niet hertrouwde oorlogsweduwen en ermede gelijkge stelde personen, alsmede aan de front streeprente worden eveneens vrijge steld de toelagen qf pensioenen van de bejaarde lieden, de aangeboren ge brekkelijken en de werkloozen. De Re- geering zal trouwens overleg plegen met de belanghebbende groepeeringen opdat de crisisbijdrage niet zou voor afgenomen worden op de invaliditeits toelagen die het eenige of voornaam ste bestaanmiddel zouden zijn van an dere oudstrijders of slachtoffers van den oorlog. De crisisbijdrage is progressief. De term openbare diensten dient in ruimen zin genomen en omvat niet al leen de diensten van het Rijk, de pro vinciën, de gemeenten en verschillen de administraties-regieën, intercommu nale of andere diensten, al dan niet zelfstandig, die ondergeschikt zijn aan deze machten doch eveneens de Na tionale Maatschappij der Belgische Spoorwegen, de Nationale Maatschap pij der Buurtspoorwegen, de Nationale Bank, de Algemeene Spaar- en Lijf- rentkas, het Nationaal Werk voor Kin derwelzijn en alle andere organismen of inrichtingen waar het statuut van het personeel gewaarborgd is in de zelfde voorwaarden als bij den Staat, provincies en gemeenten zijn even eens gelijkgesteld met de beambten der openbare diensten en om dezelfde redenen, inzonderheid de door den Staat bezoldigde leden der geestelijk heid en het dito personeel van het vrij onderwijs. Het procent der crisisbelasting. Het procent der nationale crisisbe lasting is als volgt vastgesteld 1). Voor de bruto vergoedingen, niet bedoeld onder litera B minder dan I 5.000 frank I van 15.000 tot min dan 25.000 1,5% van 25.000 tot min dan 50.000 2 van 50.000 tot min dan 1 00.000 2,5 00.000 tot min dan I 50.000 3 van 150.000 en meer 3,5% 2). Voor de bruto vergoedingen der beambten en agenten van publieke diensten en gelijkgestelde diensten, genietend van de stabiliteit van hun ambt en van hun pensioen minder dan 15.000 frank 1,5% van 15.000 tot min dan 25.000 2 van 25.000 tot min dan 50.000 2,5% van 50.000 tot min dan 1 00.000 3 van 1 OO.ooo tot min dan 1 50.ooo 4 De Zegel en Overdrachtstaks. Het Staatsblad van 1 5 Januari kon digt een koninklijk besluit van 1 3n Januari af, dat den Maandag 1 6 dezer in voege zal treden en waarbij de ze gelrechten, de overdrachttaks en de andere met het zegel gelijkgestelde taksen verhoogd worden, zooals volgt De zegelrechten, de taks op de beurs verrichtingen, de taks op de verhurin gen van brandkasten in de banken, op de rekeningen van voorschotten in de banken, op de ter beurs genoteerde titels en op de verzekeringscontracten, de taks op de jacht en de belasting voor aanplakking worden verhoogd met een bijvoeglijk tiende dat zich komt voegen bij dit gevestigd door de wet van 23 Maart 1932 en te bereke nen op de bedragen welke voor die wet in voege waren. Dien tengevolge bevinden zich die laatste bedragen thans vermeerderd met een vijfde. Zoo als in 't verleden, wordt de uitkomst desgevallend, afgerond tot den hopge- ren deciem. Voorbeeld 1. Het forrnaatzegel.dat 2.50 fr. bedroeg en dat op 2.75 fr. gebracht werd (cijfer afgerond tot 2.80 fr.) wordt 3 frank- 2. Het kwijtschriftzegel,, dat 20 cen tiem per 500 frank bedroeg en op 22 centiem per 500 frank gebracht werd, wordt nu 24 centiem per 500 frank. Die helasting is dus nu vastgesteld als volgt Kwijtschriften van 30 fr. en min vrij van recht Kwijtschriften van meer dan 30 fr. tot en met 100 fr. 0.10 -J- 0.02 0.12 fr. af te ronden tot 0.20 fr. Kwijtschriften van meer dan 100 fr. tot en met 500 fr. 0.24 fr. af te ron den tot 0.30 fr. Kwijtschriften van 500 tot 1000 fr. inbegrepen, 0.50 fr. Kwijtschriften van 1 000 tot 1 500 fr. inbegrepen, 0.80 fr. Kwijtschriften van 1 50Q tot 2000 fr. inbegrepen, 1 franL, Kwijtschriften van 2000 tot 2500 fr. inbegrepen, 1.20 frank. Kwijtschriften van 2500 tot 3000 fr. inbegrepen, 1.50 fr. en zoo voorts. Het beperken van het bedrag van het kwijtschriftzegel tot een maximum van 1 1 frank is afgeschaft, zoodat de belasting evenredig blijft welk ook het bedrag der op het kwijtschrift staande som weze. De taks van 0.22 t.h. toepasselijk op de verkoopen van koopwaren ge daan aan hun leden door de samen werkende vennootschappen van klein handelaars wordt op 0,50 t.h. gebracht De overdrachttaks wordt van 2.20 t.h. op 2.50 t.h. gebracht, de uitkomst zijnde gevallend, afgerond tot den hoogeren deciem De forfaitaire taks wordt van 4.40 t.h. op 5 t.h. gebracht De factuurtaks van 2.20 p. duizend wordt op 2.50 p. duizend gebracht De bedragen van de weeldetaks van 6.60 t.h. en van 8.80 t.h. worden res pectievelijk gebracht op 7 t.h. en op 9 ten honderd. Wordt ingetrokken de bepaling waar bij de factuurtaks op de onderaanne mingen verminderd werd op 2.20 p.d. Die taks wordt dus gebracht op een gelijk bedrag als dit waarmede de hoofdaanneming belast wordt, hetzij 2.50 ten honderd. Ter gelegenheid van die verschil lende wijzigingen, laat het bestuur een nieuwe samenordening der wetten op de overdrachtstaks en andere met het zegel gelijkgestelde taksen verschijnen waarin alle verdere nauwkeurigheden voorkomen en die kan bekomen wor den mits storting der som van I 3.60 fr. ter postcheckrekening nr 2312.28 van M. Symoens directeur in het Mi nisterie van Financies te Brussel. DE SUCCESSIERECHTEN. Op dit gebied heeft de Regeering rekening gehouden met de bezorgdheid die bij al de partijen heerscht om de kleine erfenissen in het algemeen en de erfenissen in rechte lijn in 't bijzonder genadig te zien behandelen. Daaren boven bouwt de Staat zijn verwach tingen op de omvangrijke successief, om de belasting te doen geven wat' men er kan van verwachten en vooral daarop heeft hij de bij de wet toegela ten bijkomenden last doen wegen. Enkel voorbeelden zullen dit voor stel toelichten. Stelt u voor, een successie in rechte lijn toegevallen aan den overlevenden echtgenoot en aan drie kinderen daar het gemeenschappelijk bezit onder steld wordt 50.000 frank te bedragen is deze successie totaal vrijgesteld. Zoo wij voor hetzelfde voorbeeld onderstellen dat het bezit 100.000 fr. bedraagt, dan zal bewuste successie slechts met een belasting van 625 fr. worden bezwaard dan nog zou men deze som van het bedrag moeten af trekken van de verminderingen ver leend aan de weduwe en desvoorko- mend aan de erfgenamen indien deze zelf kinderen hebben. Indien daarentegen een kind in de nalatenschap van zijn vader een for tuin van 5 millioen verwerft, dan zal hij een recht van 271.600 frank, zeg ge ongeveer 5.5 t.h. te betalen hebben. Schenkingen onder levenden. Het bedrag van het registratierecht wordt vastgesteld als volgt voor de schenkingen onder levenden van roe rende of onroerende goederen Op 5 t.h. voor de schenkingen in rechte lijn, met inbegrip van de boedel- verdeelingen door ascendenten gedaan bij akten onder levenden, voor de schenkingen onder echtgenooten met gemeene kinderen of afstammelingen en voor de schenkingen tusschen een aannemende en een angenomer.e of dezes afstammelingen Op 1 5 t.h. voor de schenkingen tus schen echtgenooten zonder gemeene kinderen noch afstammelingen Op 20 t.h. voor de schenkingen tus schen broeders en zusters Op 24 t.h. voor de schenkingen tus schen oomen of moeien en neven en nichten Op 26 t.h. voor de schenkingen tus schen groot-oomen of groot-moeien, en klein-neven of klein-nicheten Op 28 t.h. voor andere schenkingen. DRINKT MAS-CAR BIER

De Gazet van Poperinghe (1921-1940) | 1933 | | pagina 1